Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 19:14   #1
luna111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Unhappy

Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!


Witam wszystkie formumowiczki
Z góry przepraszam jesli taki wątek już był ale nie bardzo potrafię się tu odnaleźć (jeszcze ) więc jeśli takie coś już było proszę o wyrozumialosc

Tyle tytulem wstepu a teraz przejdę do sedna.


Od dłuższego czasu staram się odchudzać i jak chyba każdy miewam wzloty i upadki... jeszcze niecały rok temu udało mi się zrzucić zbedne kilogramy i wazyć wymarzone 60 kg! Ale z czasem zaniedbałam to i przytyłam 10kg! Nie był to efekt jojo ale zaniedbanie zdrowego odzywiania i ruchu... Teraz jestem na etapie 67kg i ciągle powtarzam sobie "dzis jest ten dzien! od dzisiaj sie odchudzam" ale bardzo szybko gasnie moj zapal i (co jest okropne!!!!) sama siebie oszukuje myslac "ok, zjem tylko ta jedna kanapke, przeciez od niej nie przytyje" Od jednej nie ale od kilku takich odstepstw od jedzenia co 3h i to zdrowo TAK! Kiedys miałam bardzo silna wole, kiedy sobie cos postanowilam trzymalam sie tego i osiagalam cel a teraz jakos nie potrafie... czy macie jakies sprawdzone sposoby na brak motywacji a raczej jej spadek i wzmocnienie silej woli? Juz nie wiem co robic....

Proszę o pomoc...

Dodam jeszcze takie podstawowe informacje. Mam 22 lata, 173cm wzrostu
luna111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:35   #2
madirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Witaj
Po pierwsze dla mnie to efekt jo-jo właśnie na takim zaniedbaniu polega, ale mogę się mylić.

Ja miałam taki sam problem jak Ty - waga latała w te i w drugą, raz ćwiczyłam do upadłego i odmawiałam sobie jedzenia, a raz potrafiłam przejść dzień na pączkach Moim zdaniem chodzi o zmianę myślenia, bo zdrowe jedzenie czy ćwiczenia, nie jest na kilka tygodni czy miesięcy, ale na całe życie. Trudno sobie całe życie odmawiać jedzenia po 18 czy podobnych tego typu. Proponuję więc usiąść i wypisać listę rzeczy, których warto unikać, za napojami gazowanymi, fast food, słodyczami i całą resztą (zawsze można sobie zrobić jeden dzień w tygodniu dyspensy np.sobotę na batonika) Ustal sobie REALNĄ dietę, opartą na tym co lubisz, zbilansowaną, żebyś nie chodziła głodna, bo myślenie cały czas o jedzeniu nie jest fajne - wiem z doświadczenia. Po jakimś czasie organizm przyzwyczaja się do takiego zdrowego slow food, a jeśli do tego lubisz gotować, to na pewno nie wrócisz do starych nawyków.
A z ćwiczeniami to ja zrobiłam tak - zrobiłam sobie zdjęcie w samej bieliźnie i powiesiłam na lodówce obok zdjęcia kobiety z pięknym ciałem (chociaż wiem że tak nigdy nie będę wyglądała, bo mam 164cm ) i widok ten kilka razy dziennie skutecznie mnie motywował. Możesz też dołączyć do któregoś wątku na wizażu - dziewczyny na pewno będą wspierać w ciężkich momentach. Jeśli Cię to zmotywuje to kup karnet na siłownię - mnie nic nie motywuje tak jak wydane pieniądze - grzech zmarnować
Dodam, że po roku straciłam 10 cm w biodrach(może to nie dużo ale przynajmniej na stałe), czuję się dużo lepiej, moje życie seksualne na tym zyskało, cera się poprawiła, mogę dobiec na autobus bez zadyszki, zdolności kulinarne rozwinęły się niesamowicie i jestem z siebie bardzo dumna

Życzę więc wytrwałości
madirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 09:19   #3
makkapakka
Rozeznanie
 
Avatar makkapakka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 821
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

weź kartkę i długopis. przeczytaj ten artykuł i zrób listę celów.
powodzenia
makkapakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 17:59   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

jeśli nie weźmiesz się w garść, a dodatkowo bierzesz tabsy (czyli jesteś przeestrogenowana) + spożywasz żarcie z plastiku + podgrzewasz żarcie w plastiku, jesz tonę kurczaka i wołowiny (czyli ogromne ilosci hormonow) to nie wróżę sukcesu.




Nigdy nie schudniesz tak by utrzymać wagę, ponieważ dostarczasz organizmowi podźców do tycia i jednocześnie z tym tyciem walczysz. problem rozwiązuje się zawsze i podstaw.

Noi radzę zbierać na dożywotni karnet na siłownie/sale gimnastyczną bo w Polsce jesienią i zimą polacy nie uprawiają sportów a ciało wymaga nieustannego ruchu.

te wszystkie wątki o "odchudzaniu" powinny być złączone w jedno, był kiedyś wątek w którym umieszczono wiele obszernych infomacji o sposobach odżywiania, właściwych nawykach itd...
myślę, że początek zmian jakie planujesz dla swojego organizmu powinnaś rozpocząć z wyszukiwarką google i poczytać o:
- hormonach ludzkich
- hormonach sztucznych
- pożywieniu antyestrogenowym oraz ogólnie o pożywieniu XXI w.
- kwasach tłuszczowych omega 3 i 6
- podstawowych własciwościach szkieletu mięśniowego który warunkuje wygląd sylwetki. Tu dość ciekawy jest temat ćwiczeń rozciągających, które powinniśmy wykonywać w dużych ilościach.


No temat rzeka jednym słowem. Zamiast rzucać się na "diety" usiądź na spokojnie i poczytaj jakie procesy zachodzą w organizmie, jak powstaje tkanka tłuszczowa, co steruje tymi procesami, jaki wpływ ma jedzenie, właściwości pokarmów . To podstawa. Najpierw wiedza o ludzkim ciele, potem o jedzeniu, a potem sport.

I rada na przyszłość: nie mów sobie nigdy "dziś jest ten dzień, od dziś się odchudzam".
Wstań pewnego dnia i zacznij rozpieszczać swój organizm, czule o niego dbać. Jedząc to uznasz za dobre.
I nie myśl, że "odchudzasz się". Nic nie myśl, po prostu o siebie dbaj przez całe życie.

Nie bedziesz potrzebowała żądnej "motywacji" bo to będzie nawyk, jak mycie zębów. Coś niepochłaniającego praktycznie żadnej energii, coś co jest codziennością , najoczywistszą z oczywistych.

powodzenia .
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 14:02   #5
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Mnie motywuje jasne ustalenie sobie celu i najlepiej powiedz komuś co chcesz osiągnąć. Niech to będzie rodzina, chłopak, przyjaciółka... ktokolwiek, jeśli ktoś o tym będzie wiedział to będziesz miała większą presję na sobie, że musisz się wywiązać mnie bardzo motywuje mój chłopak, który sam ćwiczy i dobrze wygląda więc nie chcę być gorsza!

Krok drugi to ćwicz z kimś, to też pomaga, porównujcie swoje efekty i motywujcie się nawzajem.
Znajdź ćwiczenia, które ci odpowiadają i nie są nudne. Bieganie dla początkujących może być monotonne i łatwiej się zniechęcić do wyjścia jak np będzie zła pogoda dlatego polecam kupić np skakankę bo możesz skakać w domu i nie ma wymówek.
Zapisuj treningi w zeszycie, miej nad tym kontrolę kiedy i jak długo ćwiczysz.
Traktuj to poważnie to na pewno będzie ci łatwiej.
Nie skupiaj się na tym czy widać już efekty, nie waż się co 5 minut i nie oczekuj rezultatów po 1 treningu. Musisz myśleć też o tym, że to nie tylko dla wyglądu ale dla zdrowia. Pomyśl, że jak zaczniesz teraz, właśnie w tym momencie to do wakacji możesz już osiągnąć swój cel. Pod warunkiem, że zaczniesz właśnie TERAZ!
Poczytaj o zasadach odżywiania i przestrzegaj reguł. Nie głodź się i dokonuj zdrowszych wyborów w codziennym życiu. Powodzenia.
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 20:34   #6
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Może to nie jest porada motywacyjna typowo, ale co dla mnie działa:
Rozpiska. Plan. Trzymam się planów.

Zakupy wg. tego planu i po porstu wszystko z rana wiadomo, co się stanie - nic na spontanie. Jak mi się chce "spontanu" (ćwiczeń itp) - to jest to "ekstra dodatek".

Mi idzie dobrze z dietą z internetu (zachodni odpowiednik popularnej vitalii, moim zdaniem nieporównywalnie lepszy) i planem treningowym ze strony concept2 (plan na ergometr) - inaczej się rozłażę i całkowicie mi nie idzie. Jestem na diecie od około 10 tygodni, schudłam ponad 7 kg - jestem bardzo zadowolona, wiem, że inne osoby tyle chudną w tydzień, ale mimo wszystko dla mnie to najlepsze jak na razie rozwiązanie. Mam taką, a nie inną przemianę materii, mam jedno ciało, nic się w tej kwestii nie zmieni
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:50   #7
hiacynta007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 80
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

A może zamiast odchudzać się, zmień sposób odżywiania się Przygotuj sobie na obiad warzywa duszone na parze (do teflonowego garnka wrzuć pokrojoną marchew, pietruszkę, itd., co tylko złapiesz w sklepie, zalej 1/3 szklanką wody dodaj parę kropelek oliwy, garść przypraw, ostrych papryczek). Do podjadania przygotuj marchewkę i pietruszkę pokrojoną na słupki,
Zapomnij o węglowodanach - pieczywo, ziemniaki, ciastka, ryż. Na kolację fundnij sobie łososia pieczonego z ananasem, albo inną włoszczyzną. Nie będziesz głodować, nie będziesz sobie niczego odmawiać, będziesz zdoro odżywiać się i tracić wagę.
Polecam też ćwiczenia jogi.
http://szkola-jogi.pl/index.php/joga-a-chudnicie

Edytowane przez hiacynta007
Czas edycji: 2012-02-12 o 10:13
hiacynta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 11:42   #8
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Akurat ww złożone są NIEZBĘDNE do zdrowego chudnięcia, wiec gadki pt "nie jedz makaronu, ryżu" można sobie wsadzić w ...
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:34   #9
hiacynta007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 80
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Wystarczająca ilość węglowodanów jest w jarzynach i owocach, nie trzeba się zapychać makaronem i bułami.
hiacynta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 16:01   #10
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Taka tabelka odnośnie węglowodanów - całkowicie się zgadzam, że napychanie się makaronem i bułami to tylko droga do koszmarnego uczucia głodu, nawet w przypadku dołożenia pewnej ilości ćwiczeń.
owszem, węglowodany złożone nie są z piekła rodem i jeśli się je uwielbia, bądź czuje się bez nich źle, to może warto je jeść - ja nie mam wrażenia, że cokolwiek tracę ograniczając węglowodany do MINIMUM (co absolutnie nie znaczy, że do zera!).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screen Shot 2012-02-12 at 14.58.01.jpg (70,3 KB, 147 załadowań)
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 22:41   #11
Feaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 459
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez hiacynta007 Pokaż wiadomość
Wystarczająca ilość węglowodanów jest w jarzynach i owocach, nie trzeba się zapychać makaronem i bułami.
W owocach jest też cukier, który lubi się przemieniać w tłuszczyk... tak, zgadza się! Jak ktoś się odchudza to powinien unikać owoców, bądź spożywać je w godzinach porannych, ew. po wysiłku fizycznym.
Feaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 19:49   #12
lai
Raczkowanie
 
Avatar lai
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 43
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

myślę że podejście psychologiczne tez ma ogromne znaczenie, jeśli będziesz się zmuszać, "na siłę" niczego nie osiągniesz...zacnij może wykonywac źwiczenia te które sprawiają Ci przyjemność, później kiedy już się "uzależnisz" przechodź do innych
lai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 21:23   #13
Kinga899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

moja motywacja zawsze było kupienie przy małych dżinsów czy sukienki, pewnie nie jedna z nas to robiła,. Niestety działało to tylko na chwile, sukienka czy dziny szly w kont i niestety po motywacji. W moim przypadku sprawdziło się kupienie karnetu. Kupiłam go w OK System, podziałało. Szkoda mi było nie korzystać mając wejścia za free.
Kinga899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 17:36   #14
Paulcia66666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

widzę że jest nas więcej z problemem braku silnej woli
Nie mogę sobie z tym poradzić a szczególnie z odstawieniem słodyczy tyje i tyje nie chce tak wyglądać chce mieć chłopaka i nie wstydzić sie przy koleżankach tego jak wyglądam prosze Was pomóżcie ;((
Paulcia66666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 22:27   #15
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez Paulcia66666 Pokaż wiadomość
widzę że jest nas więcej z problemem braku silnej woli
Nie mogę sobie z tym poradzić a szczególnie z odstawieniem słodyczy tyje i tyje nie chce tak wyglądać chce mieć chłopaka i nie wstydzić sie przy koleżankach tego jak wyglądam prosze Was pomóżcie ;((
Właśnie to co napisałaś powinno być wystarczającą motywacją. Źle ci ze sobą? to coś zmień.
Pocieszę cię, że zdrowa dieta wcale nie wiąże się z głodówkami tylko z dokonywaniem zdrowych wyborów.
Słodyczy po 2 tygodniach już sama nie będziesz chciała bo twój organizm szybko przyzwyczai się, że ich nie dostarczasz. Pomyśl, że w miesiąc mogła byś wiele zmienić, no ale trzeba zacząć od zaraz.
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:55   #16
Paulcia66666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Crybebe masz 100% racje ) od wczoraj zaczełam swoja dieta i czuje sie bardzo dobrze jak na razie owszem chce mi sie okropnie jesc ale daje rade )
Paulcia66666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 16:19   #17
Mickey27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Hej ja się motywuję do ćwiczeń tak, że mówię sobie zawsze TYLKO DZISIAJ, np. zrobię 10 przysiadów lub pójdę na siłkę , jutro nie muszę i tak jeśli dzień w dzień sobie mówię, o ile naprawdę nie skuszę się na jakieś pięknie wyglądające ciacho, to działa
Zazwyczaj naprawdę to działa i pomaga nie myśleć "o matko muszę to robić, aż przez miesiąc!". Spróbujcie
Tak swoją drogą, znalazłam ciekawą i prostą stronkę <link> mnie np zachęca również nowe ubranie , nie non stop, ale jakieś w którym będę się świetnie czuła

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2018-09-27 o 00:35
Mickey27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 20:33   #18
xxslodyczxx
Ślimakowanie
 
Avatar xxslodyczxx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 90
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Hej a ile ćwiczysz i jak dlugo sie tak motywujesz?
xxslodyczxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-30, 20:24   #19
raadosnaa
Przyczajenie
 
Avatar raadosnaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Utrzymanie świetnej figury nie jest łatwym zadaniem, szczególnie, kiedy żyjesz w ciągłym pośpiechu i wirze zadań. Mi pomaga świadomość tego kim chcę być oraz jak chcę być postrzegana przez innych ludzi. Tu nie chodzi o to, że wszystkie musimy wyglądać jak supermodelki, ale żeby wycisnąć jak najwięcej z tego co mamy. Zdrowe odżywianie i ruch to nie tylko sposób na piękny wygląd, ale po prostu na lepsze samopoczucie. Najzwyczajniej w świecie, żeby być zadbaną musisz polubić aktywność i prawidłowe odżywianie, nie ma lepszego sposobu. Inaczej wpadniesz w wir 2 tygodniowych diet i coraz to nowych rodzajów wysiłku. Masz mało czasu? Idź na szybki spacer zamiast na godzinny trening na siłowni, ale nie zapominaj, że fast food nie jest odpowiedni nawet w takim przypadku. Po krótkim detoksie polubisz warzywa, owoce, a słodycze i niezdrowe jedzenie pozostaną jedynie wspomnieniem. Tu chodzi o świadomość tego, że twoje ciało jest twoim odzwierciedleniem i dbasz o nie DLA SIEBIE, a nie po to żeby koleżanki były zazdrosne, ani po to żeby kogoś poderwać. Wystarczy zmiana nastawienia i żadna motywacja nie będzie potrzebna.
__________________
raadosnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 17:04   #20
Judien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 16
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Ale przecież 67 kg przy 173 cm wzrostu to normalna waga, nie ma się czym przejmować. Na Twoim miejscu po prostu zmieniłabym tylko kompozycję ciała, bo pewnie zmagasz się z nadmiarową tkanką tłuszczową w niektórych częściach ciała.
Judien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 16:44   #21
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Każdy z nas ma inną motywacją.Musisz po prostu określić cel jaki chcesz osiągnąć i dążyć do niego małymi krokami. Muszą to być realne do realizacji zadania czyli ustalenie pewnych zasad treningowo-żywieniowych,którym będziesz w stanie podołać
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-12, 10:50   #22
monika_bombka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 51
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

tak na prawdę motywacja to mit. najzwyczajniej w świecie trzeba zacząć i to jest chyba najtrudniejsze
monika_bombka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 09:53   #23
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Najlepiej wyznaczyć sobie niewygórowane cele i do nich dążyć miesiąc po miesiącu. Gdy zobaczysz, że osiągniesz np -2 kg które zakładałaś na pewno zmotywujesz się do dalszych ćwiczeń bo będziesz widziała fajne rezultaty. Powodzenia
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 15:35   #24
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Nie zawsze da się utrzymać wysoką motywację przez cały czas. Poza tym zdarza się,że pomimo dobrych chęci,coś wybije nas z rytmu np. dłuższy wyjazd,choroba,kontuzja itp. Po przerwie trudniej się zmobilizować do powrotu. Jednak jeśli ktoś polubi wysiłek i ruch,to sam poczuje potrzebę powrotu do ćwiczeń
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 09:53   #25
Julo23
Przyczajenie
 
Avatar Julo23
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Polecam nie rozmyślać i nie kontemplować czy mi się dzisiaj chce ćwiczyć, czy mi się nie chce... A może bym posprzątała? Uczyć się przecież muszę, łóżko jest takie wygodne, jutro się wreszcie za to zabiorę, a teraz moze jeszcze jeden odcinek, bo w końcu zaraz nowy sezon wychodzi.
Im więcej człowiek siedzi i myśli tym mniej prawdopodobne, że się za ćwiczenia zabierze. Nie dopuszczajcie do takich wewnętrznych dyskusji tylko trzeba wstać i robić. Wtedy już pójdzie, a jak nawet te pół treningu zrobicie to i tak lepiej niż nic.

Od siebie polecam apke Keep. Warto się nią zainteresować.
Julo23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 09:22   #26
Kofeinka13
Przyczajenie
 
Avatar Kofeinka13
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 15
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez Julo23 Pokaż wiadomość
Polecam nie rozmyślać i nie kontemplować czy mi się dzisiaj chce ćwiczyć, czy mi się nie chce... A może bym posprzątała? Uczyć się przecież muszę, łóżko jest takie wygodne, jutro się wreszcie za to zabiorę, a teraz moze jeszcze jeden odcinek, bo w końcu zaraz nowy sezon wychodzi.
Im więcej człowiek siedzi i myśli tym mniej prawdopodobne, że się za ćwiczenia zabierze. Nie dopuszczajcie do takich wewnętrznych dyskusji tylko trzeba wstać i robić. Wtedy już pójdzie, a jak nawet te pół treningu zrobicie to i tak lepiej niż nic.

Od siebie polecam apke Keep. Warto się nią zainteresować.
Tak. Po prostu zaplanować dzień i traktować trening jak taki sam obowiązek jak praca czy szkoła.


Ja sobie szykuję co mogę dzień wcześniej, żeby wziąć torbę z ciuchami i jedzeniem i od razu po pracy zajechać na siłownię. Jak zalegnę w domu to już mi się niestety nie chce wychodzić.
Kofeinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 09:52   #27
viki_sar
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Codziennie planuję jak będzie wyglądał dzień. Wole poleżeć w łóżku pięć minut i pomyśleć co i jak. Wstaję, robię śniadanie i obiad do pracy (domowy bez żadnych pączusiów :P), jem śniadanku i około 14:00 jem obiad, wracam do domu i w zależności czy mi się chce czy nie idę na dwór albo siedze w domu i robie chooooociaż te 30 minut ćwiczeń. Nie chodzi o to by się katować tylko, żeby zdrowo żyć. To wszystko co jemy, ćwiczymy i myślimy odbija się na naszym zdrowiu, więc trzeba z uśmiechcem.. jak mi się nie chcę już w ogóle.... ale tak seeeerio w ogóle to idę na spacer zamiast robić ćwiczęń w domu. Jeszcze się człowiek przewietrzy Później kolacja jakoś koło godziny 18:00, myć się i tak leci dzień Później jeszcze jakieś jabłko czy jakiś jogurt z siemieniem lnianym i otrębami innego zjem i pije herbate zieloną. A! W ciągu dnia trzeba pić wodę i wtedy jest serio ok. Ważne by się nie poddawać, zwłaszcza jak ma się siedzący tryb pracy
viki_sar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 06:20   #28
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Fajny pomysł na planowanie dnia
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 12:29   #29
Marteczka1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Jeśli chodzi o żywność motywuje mnie bardzo własne zdrowie. Dużo lepiej się czuję odkąd jem zdrowo, zrezygnowałam z mięsa i się suplementuję.

W przypadku ćwiczeń, to podrukowałam sobie zdjęcia kobiet, których ciała wydają mi się idealne i do których pragnę dążyć. Przecież one też nie dostały tego ciała w prezencie. Ciężko pracowały i traktuję je jako inspirację.

Na mnie bardzo działa.
Marteczka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 14:39   #30
anananasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 14
Dot.: Brak motywacji i silnej woli - jak sobie z tym poradzic?!

Cytat:
Napisane przez Marteczka1992 Pokaż wiadomość
W przypadku ćwiczeń, to podrukowałam sobie zdjęcia kobiet, których ciała wydają mi się idealne i do których pragnę dążyć. Przecież one też nie dostały tego ciała w prezencie. Ciężko pracowały i traktuję je jako inspirację.
Na niektórych to działa demotywująco, ale ja też lubię sobie popatrzeć. Tylko że raczej właśnie na tej zasadzie, że podziwiam wytrwałość niż że chciałabym takie mieć, bo budowy się nie oszuka
anananasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-30 13:07:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.