wypadanie w³osów-czas leczenia/anoreksja - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-06-28, 09:26   #1
futro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 10

wypadanie w³osów-czas leczenia/anoreksja


Jestem w nietypowej sytuacji. Od pó³ roku wypadaj± mi w³osy. Jest to skutek niedo¿ywienia, cierpia³am na anoreksjê. Pomimo w tej chwili odpowiedniego od¿ywiania siê, w³osy nie przesta³y wypadaæ. Jaka mo¿e byæ tego przyczyna? Zanik³a mi miesi±czka, podejrzewam równie¿ ¿e w skutek braku tkanki t³uszczowej cebulki nie trzymaj± siê. Biorê Capivit od 2 miesiêcy i zauwa¿y³am, ¿e cebulki s± grubsze. Stosujê równie¿ Revitax - szampon i serum. Kiedy mogê spodziewaæ siê zaprzestania wypadania? Mia³am rok temu piêkne i gêste w³osy, w tej chwili widaæ u mnie ³yse pola na g³owie. Proszê o wskazówki i informacjê, gdy¿ proces wypadania w³osów bardzo wp³ywa na moj± psychikê. ¦wiadoma swego wygl±du nie mam ochoty nigdzie wychodziæ, spotykaæ siê z kimkolwiek. Za pó³ roku mam studniówkê. Jak mogê wp³yn±æ na przyspieszenie odrostu w³osów i czy w ogóle jest to mo¿liwe?
futro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-28, 12:21   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1 571
Dot.: wypadanie w³osów-czas leczenia/anoreksja

Znam ten problem z w³osami ale z innego powodu. U mnie zaczê³y strasznie wypadaæ po ci±¿y - lecia³y tak prawie rok czasu i dopiero niedawno przystopowa³y. Wszystko przez zmiany hormonalne. Mia³am d³ugie (z natury krêcone) i musia³am ¶ci±æ na krótko bo porobi³y mi siê wrêcz zakola nad czo³em, na których odrasta³ stopniowo ¶wie¿y je¿yk
Ani to spi±æ ani nic - zero wygl±du.

My¶lê, ¿e musisz uzbroiæ siê niestety w potê¿n± dawkê cierpliwo¶ci i optymizmu bo z w³osami na szybko nic siê nie da zrobiæ (mnie odrastaj± w tempie ok cm na m-c; ale to rzecz indywidualna).
Niedo¿ywienie (+ zmiany hormonalne do których na pewno dosz³o skoro straci³a¶ okres) powoduje, ¿e np. capivit który bierzesz nie idzie g³ównie na regeneracjê w³osów ale przede wszystkim na odbudowê zniszczeñ w organizmie i jak przypuszczam to dla niego jest chwilowo najwa¿niejsze a w³osami zajmie siê porz±dnie pó¼niej, jak ju¿ bêdzie mia³ "wolne ¶rodki". Ale sama widzisz, ¿e pierwsze pozytywne efekty ju¿ widaæ.

Co ci mogê doradziæ - kup sobie kapsu³ki z wiesio³kiem (Oeparol to produkuje); wg ulotki zawieraj± niezbêdne nienasycone kwasy t³uszczowe które miedzy innymi normalizuj± procesy keratynizacji skóry czyli powinny mieæ pozytywny wp³yw i na w³osy. Co wa¿ne - wiesio³ka mo¿na bezpiecznie ³±czyæ z innymi suplementami diety.

Bardzo mnie martwi to:
"¦wiadoma swego wygl±du nie mam ochoty nigdzie wychodziæ, spotykaæ siê z kimkolwiek."

Dziewczyno musisz mieæ wiarê, ¿e wygra³a¶ z anoreksj±!
Niestety cena, któr± musisz zap³aciæ jest (zw³aszcza dla kobiety) wysoka i bolesna... ale pomy¶l - od chemioterapii tak¿e traci siê w³osy. Coraz czê¶ciej widuje sie m³ode dziewczyny w chusteczkach na g³owie, czêsto tak¿e bez brwi i rzês, które tak¿e wypadaj±. Ale to nie jest powód aby siedzieæ w domu i unikaæ znajomych. Trzeba daæ sobie szansê zapomnieæ o problemach w dobrym towarzystwie ¿eby problemy nie wróci³y.

Skoro do studniówki masz jeszcze pó³ roku to w³osy na pewno trochê ju¿ odrosn± - tylko warunek jest jeden - musisz o nie dbaæ i z zewn±trz i od ¶rodka.
I poszukaæ sobie jakie¶ bajernej krótkiej fryzurki na tê niezapomnian± noc (Joa¶ka Brodzikowa przyk³adem najlepszym - te¿ w³osy musia³a obciachaæ po ci±¿y i same komplementy zbiera )
tennyo4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-28, 21:50   #3
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ¦l±skie
Wiadomo¶ci: 488
Dot.: wypadanie w³osów-czas leczenia/anoreksja

Ja równie¿ mia³am problemy z ³ysieniem ale z powodu zaburzeñ hormonalnych. Bardzo pomóg³ mi h-pantoten - ¶rodek w tabletkach. Kosztuje oko³o 50 z³, ale warto siê wykosztowaæ
__________________

ghdds jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-30, 20:49   #4
galeriadenuo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: wypadanie w³osów-czas leczenia/anoreksja

Ja borykam siê z problemem wypadania w³osów od d³u¿szego ju¿ czasu. Ró¿ne badania mia³am robione , le¿a³am nawet w szpitalu na dermatologii . Nie przyspieszysz odrastania w³osów , bo ona maj± ró¿ne fazy :wzrostu , odpoczynku( tak sie to chyba nazywa) i wypadania. Spróbuj kupiæ sobie w aptece LOXON 2%
,jest bez recepty i dwa razy dziennie wcieraj w skórê g³owy. Ale uczciwie bez taryfy ulgowej . Powinno pomóc , ale pamiêtaj to jest chemia !!!!
Trzymam za Twoj± czuprynkê kciuki .
galeriadenuo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-02, 20:42   #5
Neavie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: wypadanie w³osów-czas leczenia/anoreksja

Hej

Dwa lata temu chorowa³am przez rok na anoreksjê, w³osy mi wypad³y i do tej pory nie odros³y. Mam ci±gle ³yse placki. Kiedy¶ mia³am bujn± i gêst± fryzurê, jednak w trakcie choroby przerzedzi³a siê o 80%. U¿ywa³am wcierek Banfi, Jantar, Joanna Power Hair, Joanna Rzepa, Vianek i Orientana. ¯adna nie pomog³a. Suplementowa³am Silicê, Vitapil oraz Biotebal. Te¿ zero efektów. Teraz stosujê maskê floresan gor±cy ok³ad, olej rycynowy i dro¿d¿ow± maseczkê babci Agafii, a oprócz tego zamierzam braæ Revalid. Mam okropny kompleks z powodu moich rzadkich w³osów i ³ysych placków... Chowam w³osy pod czapk±/kapeluszem. Od¿ywiam siê teraz bardzo zdrowo i normalnie, wa¿ê oko³o 60 kg i mam wzrost 167 cm. Wyniki krwi w normie.
Wie kto¶ co robiê nie tak? Od czasu choroby nie rosn± mi ¿adne nowe w³osy, tylko ci±gle wypadaj±, dawno skoñczy³am z g³odzeniem siê, jestem po terapii z psychologiem. Moim marzeniem jest mieæ na powrót d³ugie, gêste w³osy, ale rêce mi opadaj±. Zna kto¶ co¶, jaki¶ ¶rodek, który na pewno pomo¿e? I co mo¿e mi byæ, skoro w³osy nie rosn±? Hormony badane, wszystko w normie... Czy¿by moje mieszki w³osowe umar³y i nie da siê ich ju¿ obudziæ?
My¶lê nad mezoterapi± ig³ow± b±d¼ mikroig³ow±, ale mieszkam w ma³ej miejscowo¶ci gdzie siê nie wykonuje takich zabiegów i musia³abym poszukaæ specjalisty gdzie¶ dalej. Co s±dzicie?
Neavie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2018-10-02 21:42:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.