Krzywe nogi cz. II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-04, 11:45   #811
turli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Krzywe nogi cz. II

witajcie
turli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 17:30   #812
bea-01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: **
Wiadomości: 60
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Cytat:
Napisane przez ja_kaja Pokaż wiadomość
Byłąm u dr Shadiego, zaproponował mi metodę z użyciem aparatu Illizarowa, teraz widzę, że to inna metoda niż u was, no i co? znowu jestem w kropce, chce mi się wyć ...
ja_kaja, czy już jesteś po operacji ?

bea-01


Któraś z forumowiczek napisała do mnie maila z pytaniami odnośnie operacji, maila zdążyłam przeczytać ale mi go "wcięło" nawet śladu na poczcie po nim nie mam a nie pamiętam nicka i nawet nie wiem komu miałabym odpisać, więc jeśli autorka to przeczyta to niech skrobnie maila jeszcze raz może tym razem nie zniknie

pozdrawiam
bea
__________________
Lubisz piękno? Obejrzyj "Journey of man" Cirque du Soleil!
bea-01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 23:13   #813
Demonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Cześć dziewczyny,
Mam bardzo szpotawe nogi i już od czterech lat czytam o różnych możliwościach korekty osi kończyny. Zastanawiam się nad operacją osteotomii kości piszczelowej z użyciem płytki bądź implantów łydek. Nie wiem które rozwiązanie byłoby lepsze. Dołączam zdjęcie nóg.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-2.jpg (50,4 KB, 133 załadowań)
Demonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 23:11   #814
Vika 92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 188
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Hej, @Demonis, nie wiem, czy tu jeszcze zaglądasz, ale z całego serca odradzałabym Ci jakiekolwiek korekty. Trochę wzmocnij mięśnie łydek i będziesz mieć świetne nóżki! A jeśli nie chcesz słuchać tej rady, to polecałabym konsultacje z lekarzem. Pozdrawiam!
Vika 92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 15:43   #815
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Krzywe nogi cz. II

O jaki temat! Też mam krzywe ale za to umięśnione więc bardzo tego nie widać
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 17:00   #816
Demonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Hej, Fajnie że ktoś w końcu odpisał dlaczego odradzasz jakąkolwiek korektę? Myślisz że wystarczą po prostu ćwiczenia?
Demonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 21:35   #817
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Krzywe nogi cz. II

No ciekawe dlaczego odradza... Serio?? Jak to brzmi, że z powodu lekko krzywych nóg chcesz, żeby Ci pocięli kości i w nich wiercili i żeby się kupę czasu zrastały i goiły? No nie brzmi to normalnie. Masz całkiem zwykłe nogi
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 20:26   #818
Demonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Gdyby moje nogi były zwykłe nie wstydziłabym się ich pokazywać. Ale takie niestety nie są. Może zdjęcie nie do końca pokazuje jakie są bo tu mam na siłę je do siebie zbliżam
Demonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 19:48   #819
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Cytat:
Napisane przez Demonis Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Mam bardzo szpotawe nogi i już od czterech lat czytam o różnych możliwościach korekty osi kończyny. Zastanawiam się nad operacją osteotomii kości piszczelowej z użyciem płytki bądź implantów łydek. Nie wiem które rozwiązanie byłoby lepsze. Dołączam zdjęcie nóg.
Również mam skrzywienie kolan, ale póki nie przeszkadza mi to w życiu codziennym, a stanowi jedynie defekt kosmetyczny, to olewam sprawę.
Operacja... wydaje się, że rach-ciach, po bólu, po sprawie. Ale zamiast krzywych kolan będziesz miała blizny po operacji, to raz. Dwa- twój organizm niekoniecznie dobrze może znieść ewentualną płytkę. Moja mama miała składaną operacyjnie kostkę i MUSIAŁA mieć wyjęte po roku gwoździe, śruby i płytkę, bo robiły się wysięki, zapalenie okostnej itp. A niby stal chirurgiczna i wydawać by się mogło, że będzie ok (niektórzy faktycznie dobrze sobie z tym radzą, nie mają żadnych problemów, ale jest grupa osób, której organizm "walczy" z płytką).
Kolejna sprawa to kwestia rehabilitacji i nauki chodzenia na nowo. Bo twoje stawy nauczyły się chodzić na takich nogach- szczególnie wydaje mi się, że kostki. To wymaga dużo czasu i bólu. Zastanów się poważnie, czy gra warta jest świeczki. Zabiegi związane ze stawami i kośćmi to nie jest (za przeproszeniem) wstawienie silikonu w cycki, po którym to zabiegu bardzo szybko wraca się do normalności.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 09:52   #820
MIG29otka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Dokładnie, popieram przedmówczynię.
Tez mam szpotawe nogi i to naprawdę widać.
Ale czy naprawdę w imię prostych nóg i własnych kompleksów warto dać się kroić i poddawać naprawdę poważnej operacji, która wyłączy nas przez jakiś czas z normalnego życia?
Nie neguję jednocześnie kobiet, które to robią. To jest ich (mam nadzieję) świadomy wybór.
Ale ja osobiście jako właścicielka takich nóg staram się je akceptować i cieszyć, że je mam, że są zdrowe i mogę mnie ponieść gdziekolwiek zechcę.I pewnie, że usłyszałam raz dość przykry komentarz o tym,że są krzywe. Co ciekawe, to stwierdzenie padło z ust kobiety, a tymczasem od panów słyszałam na ich temat same komplementy. Coś w tym jest, że kobiety są bardzo zawistne

Nie staram się ich ukrywać, chodzę w spodenkach, spódniczkach, a moja siostra, która też jest posiadaczką takich nóg również je chętnie eksponuje i cieszy się naprawdę dużym powodzeniem.

Cieszcie się dziewczyny swoimi nogami i nauczcie się je akceptować i dostrzegać w nich piękno .Spójrzcie czasem na ulicę ile kobiet ma krzywe nogi, najczęściej koślawe i pewnie nawet o tym nie wiedzą .
Gdyby Bóg chciał, żebyśmy wszystkie wyglądały jak Angelina Jolie, to pewnie takimi by nas stworzył, a tymczasem każda z nas jest inna.
Dążenie do ideału nie zawsze jest fajna, przynajmniej nie za taką cenę. Takie jest moje zdanie.
MIG29otka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 19:41   #821
golum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Przeczytałam 70% ostatnich wiadomości w tym wątku i zobaczyłam masę zdjęć i nasuwa mi się kilka wniosków.. Problem w wielu przypadkach jest problemem o podłożu psychologicznym (nie wiem czy słyszałyście o takim pojęciu jak dysmorfofobia) ponieważ wielu z was nogi są naprawdę zaâ˜☠â˜☠â˜☠iste! przecierałam oczy ze zdumienia jak widziałam te rozterki.. Może nogi większości nie są w 100% idealne, ale czyje są? i czy to na pewno jest sposób na radzenie sobie z życiem jak przedkładanie nad wszelkie inne życiowe rozterki problem rzekomo krzywych nóg? Sama jestem posiadaczką szpatowatych kolan i dopiero po 1,5 rocznym życiu za granicą nauczyłam się mieć to gdzieś i nosić szorty, spódnice, spódniczki etc, żyjemy w okropnym kraju gdzie ludzie zamiast zająć się swoim dalekim od ideału życiem wolą dowalić drugiemu żeby przypadkiem nie miał lepiej. Ale spokojnie jak nie kolana to znaleźliby co innego jeśli to na Was działa to jest to zgoła ten sam mechanizm. Zastanawiam się nad operacją ale jak sobie myśle ile miesięcy życia mi na to zejdzie i ile rzeczy można zrobić w ten czas to niesamowite, a z drugiej strony aż mi się robi głupio że nie potrafię być ponad to i poddawać się presji kanonów piękna. Nie wiem, według mnie problemu należy szukać jednak gdzie indziej, bo tak to wiecznie można być niezadowolonym ze swojego wyglądu, jak nie to to tamto, i sprawiać że kwestia wyglądu determinuje o jakości życia.

Edytowane przez golum
Czas edycji: 2016-01-03 o 19:44
golum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-26, 17:35   #822
Demonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Jakie ćwiczenia byłyby dobre na powiększenia mięśni łydek?

Edytowane przez Demonis
Czas edycji: 2016-03-26 o 17:42 Powód: Usunięcie
Demonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 18:17   #823
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Cześć

jakie polecicie ćwiczenia na lekką koślawość kolan? Znalazłam w internecie trochę ćwiczeń na tę przypadłość, jednak wydaje mi się, że są to ćwiczenia dla wieku w którym się rośnie a mi chodzi bardziej o ćwiczenia na wyrobienie wewnętrznej strony łydek/ rozciągnięcie odpowiednich ścięgien i wzmocnienie przeciwstawnych żeby nogi się trochę lepiej prezentowały.

Któraś z Was coś próbowała ćwiczyć ?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 19:04   #824
makarena103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: moje krzywe nogi???

Cześć . Mam nogi w kształcie ( ) . Bardzo chciałabym się dowiedzieć o operacji jak to przebiega i wgl ... gdybyś mogła mi wysłać zdjęcia przed i po . Chciałam się cokolwiek dowiedzieć . No mam ten problem i bardzo źle się z nim czuję
makarena103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-07, 15:42   #825
Maryjanka43
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 1
Dot.: Krzywe nogi cz. II

Hej, zrobiłaś już coś z nóżkami? Ja szukam specjalisty

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Hej, możesz mi też dać jakieś zdjęcia przed i po operacji?
Maryjanka43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-07 16:42:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.