brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-31, 17:13   #1
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42

brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze


Witam,mam pytanie a zarazem prosbe: 11 m-cy od porodu nie mam miesiaczki,z mezem planujemy w najblizszym czasie kolejne dziecko,wiem,ze istnieje taka mozliwosc,ale chcialabym,aby forumowiczki sie wypowiedzialy ile takich przypadkow znaja. Ponadto mam pytanie,czy tak dlugi brak miesiaczki nie ma zlego wplywu na moj organizm? dodam,ze karmie dosc nieregularnie i nie chce na razie zaprzestawac karmienia. profilaktycznie robie testy,ale ostatnio zauwazylam,ze mam hustawki nastroju,jak kobieta przechodzaca menopauze,w dodatku uderzenia goraca. prosze o odp.
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:21   #2
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Sam brak miesiączki nie jest szkodliwy dla zdrowia, szczególnie jeśli jesteś po porodzie. Świetnie, że kontrolujesz zdrowie, ale menopauzy przed 35 rokiem życia bym się nie spodziewała.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:26   #3
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

domyslam sie ,co do menopauzy,ale chodzi mi o sam fakt,tych 'dolegliwosc',czy nie jest to jakims niepokojacym objawem,tym bardziej prawie rok po porodzie...,ale dzieki za odp.
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:27   #4
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Może coś w hormonach poskakało, ciężko powiedzieć tak "na oko".
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:29   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Karmisz nieregularnie piersią - nie jesteś w ŻADEN sposób zabezpieczona przed ciążą. Naprawdę tak trudno kupić prezerwatywy albo iść po tabletki?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:31   #6
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Ona napisała, że planują dziecko przecież.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 17:55   #7
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

czytalam wczesniejsze posty..podobne,niektorzy lekarze wywoluja sztucznie miesiaczke i twierdza,ze 'tak powinno sie robic',ale wg mnie to bez sensu,bo nie przerywajac karmienia,znowu doprowadze do jej braku. a podobno po okolo 6 m-cach karmienia dni plodne powracaja i jest szansa na nastepnego bobasa ,wiec czekam. moze faktycznie to hormony,ale chyba nic mi wizyta u lekarza nie da...,a zrobilam sie nieznosna ;-)

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

dokladnie szajajaba....ja bardzo z mezem chce kolejne dziecko i w tym sek,ze karmie i wiem,ze jest szansa,ale niewielka...,bo karmie rowniez w nocy niestety mala bez 'cyca' nie zasypia...

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

dokladnie szajajaba....ja bardzo z mezem chce kolejne dziecko i w tym sek,ze karmie i wiem,ze jest szansa,ale niewielka...,bo karmie rowniez w nocy niestety mala bez 'cyca' nie zasypia...

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

moze glupie pytanie zadam,ale...czy znacie,badz czy jest ktos na forum,komu udalo sie zajsc w ciaze,bedac w takiej sytuacji jak ja?? duzo czytalam,wiem,ze mozna,ale osobiscie nikogo takiego nie znam...my juz z mezem 'ostro dzialamy' ;-) od 2-3 m-cy i nic...,a karmic lekarz kazal mi jak najdluzej z powodu duzej liczby zachorowan na raka w najblizszej rodzinie...

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

moze glupie pytanie zadam,ale...czy znacie,badz czy jest ktos na forum,komu udalo sie zajsc w ciaze,bedac w takiej sytuacji jak ja?? duzo czytalam,wiem,ze mozna,ale osobiscie nikogo takiego nie znam...my juz z mezem 'ostro dzialamy' ;-) od 2-3 m-cy i nic...,a karmic lekarz kazal mi jak najdluzej z powodu duzej liczby zachorowan na raka w najblizszej rodzinie...
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 17:57   #8
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Podczas karmienia piersią w organizmie utrzymuje się wysoki poziom prolaktyny, stąd brak miesiączki. Można by było tę prolaktynę zbijać tylko, że biorąc leki zbijające ją, nawet jak dalej występuje mlekotok, nie powinno się karmić piersią. Więc jeśli nie śpieszy się Wam jakoś bardzo, to nic bym z tym hormonem nie robiła

Jeśli coś źle napisałam to niech mnie ktoś poprawi
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 18:12   #9
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

lepiej mysle,karmiac z hormonami nic nie kombinowac,prawda?? wiesz,kiedy zajde wtedy zajde jestem przeciwna wszelkim sztucznym kombinacjom,a slyszalam,ze i bez nich jest taka mozliwosc 'zajscia'. co do pospiechu...hmmm..chciala bym jak najszybciej ze wzgledu na: mala roznice wieku miedzy dziecmi, i troche moze egoistycznie myslac-'odhaczenie' pewnego etapu w zyciu...,co ja sie zwierzac bede ;-). nie jest to istotne. w kazdym razie zyczcie nam powodzenia,cha,cha ;-). jesli, faktycznie nie jest to szkodliwe dla mnie i nie bedzie mialo wplywu na nastepna ciaze, to juz jestem spokojniejsza,aczkolwiek wiekszosc znanych mi mam dostalo pierwsza po porodzie @ tak do 6 m-ca...,a ja nic...
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 18:39   #10
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

napisalam odp i nie zostala dodana...z hormonami lepiej nie majstrowac-tez tak uwazam. dziecko chcielibysmy jak najszybciej m.in. dlatego,zeby roznica wieku miedzy corka a drugim dzieckiem byla niewielka. nie chce za bardzo sie rozpisywac i zanudzac osobistymi przeslankami,dlaczego chcemy 'juz', w kazdym razie widze,ze musze te sprawe zostawic naturze ;-) i dzialac...dzialac...dzial ac....
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 18:49   #11
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Jak problem z prolaktyną będzie się utrzymywać, to nie zajdziesz w ciążę licząc na cud. Wiesz ile kobiet ma z nią problem? Ja sama leczę się z hiperprolaktynemii, tego natura nie wyprostuje. Zainteresuj się za jakiś czas, zrób badania, porozmawiaj z lekarzem jak on to widzi - tak będzie najbezpieczniej dla wszystkich.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 19:39   #12
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

nie bezpodstawnie twierdze,ze lekarz mi nie pomoze....chyba ze zmienie go na innego,juz z dwoma rozmawialam-naturalna rzecz,jak przestanie pani calkiem karmic to bedzie okres i w ciaze zajsc pani moze,a tak to 'moze sie zdarzyc',ze i teraz pani zajdzie...,a po co wywolywac,jak nie trzeba.
ja tez za wwolaniem nie jestem. chyba mam cienkich tych lekarzy,nawet badan nie zlecili...karmie roznie od 4 do nawet 6 razy na dobe...ma prawo sie utrzymywac...

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

szczerze..nie wiem,czym jest hiperprolaktynemia. ja mam czasami tak,ze czuje jakby pokarm sie konczyl,ale jak sa dni,ze mala wiecej ssie,to znowu przybiera mleka...
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:04   #13
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Jak problem z prolaktyną będzie się utrzymywać, to nie zajdziesz w ciążę licząc na cud. Wiesz ile kobiet ma z nią problem? Ja sama leczę się z hiperprolaktynemii, tego natura nie wyprostuje. Zainteresuj się za jakiś czas, zrób badania, porozmawiaj z lekarzem jak on to widzi - tak będzie najbezpieczniej dla wszystkich.
Cytat:
Napisane przez patrycja861 Pokaż wiadomość
nie bezpodstawnie twierdze,ze lekarz mi nie pomoze....chyba ze zmienie go na innego,juz z dwoma rozmawialam-naturalna rzecz,jak przestanie pani calkiem karmic to bedzie okres i w ciaze zajsc pani moze,a tak to 'moze sie zdarzyc',ze i teraz pani zajdzie...,a po co wywolywac,jak nie trzeba.
ja tez za wwolaniem nie jestem. chyba mam cienkich tych lekarzy,nawet badan nie zlecili...karmie roznie od 4 do nawet 6 razy na dobe...ma prawo sie utrzymywac...

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

szczerze..nie wiem,czym jest hiperprolaktynemia. ja mam czasami tak,ze czuje jakby pokarm sie konczyl,ale jak sa dni,ze mala wiecej ssie,to znowu przybiera mleka...
No nie, jeśli długo nie będziesz dostawała miesiączki to będzie trzeba coś z tym zrobić. Na razie oczywiście wysoka prolaktyna to dobra rzecz, skoro karmisz i póki co bym się nią nie przejmowała. Ale mlekotok pojawia się wtedy, gdy prolaktyna jest baaardzo wysoka, a nawet jak jest niższa zajście w ciążę może być utrudnione, może nie być menstruacji itp. Jeśli karmisz i Ci się nie śpieszy to wg mnie nie musisz niczego badać, prolaktyna powinna spokojnie spadać (chociaż ona w ogóle wzrasta w ciągu dnia) a będzie trzeba sprawdzić jej stan jak obecny stan będzie się długo utrzymywał. Czasami zbijanie prolaktyny trochę trwa

No a "majstrowanie" przy hormonach jest czasami niezbędne jak chce się zajść w ciążę czy chociaż mieć normalne cykle, więc też bym go aż tak nie demonizowała, bo wysoka prolaktyna poza okresem karmienia nie jest czymś dobrym
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:32   #14
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

super,konkretna i wyczerpujaca odp.dzieki

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

tez nie wiedzialam,ze prolaktyna wzrasta w ciagu dnia...w dzien karmie tylko raz-dwa,wiecej w nocy moze to sie przyczyni do jej spadku,skoro tak jest? staram sie mala mniej karmic i czekam,az zacznie normalnie przesypiac noc,bo w dzien malo spi,w nocy dlugo 11 godz na ogol,ale budzi mnie po 3 razy...,a calkiem jeszcze rezygnowac nie moge..ach,zycie...,ale dzieki waszym wypowiedziom-jak zaczne mniej karmic,a @ nie dostane,to lece do lekarza na badania,bo moze faktycznie bagatelizuje to
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:42   #15
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Jak już zajdziesz w ciążę, to ponoć nie można karmić piersią tak słyszałam. Dopytaj się lekarza w tej kwestii, bo piszesz, że nie chcesz zrezygnować z dokarmiania.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:46   #16
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Cytat:
Napisane przez patrycja861 Pokaż wiadomość
super,konkretna i wyczerpujaca odp.dzieki

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

tez nie wiedzialam,ze prolaktyna wzrasta w ciagu dnia...w dzien karmie tylko raz-dwa,wiecej w nocy moze to sie przyczyni do jej spadku,skoro tak jest? staram sie mala mniej karmic i czekam,az zacznie normalnie przesypiac noc,bo w dzien malo spi,w nocy dlugo 11 godz na ogol,ale budzi mnie po 3 razy...,a calkiem jeszcze rezygnowac nie moge..ach,zycie...,ale dzieki waszym wypowiedziom-jak zaczne mniej karmic,a @ nie dostane,to lece do lekarza na badania,bo moze faktycznie bagatelizuje to
Źle się wyraziłam, że w ciągu dnia, chodziło o dobę Chodzi o to, że prolaktyna podnosi się np. po jedzeniu, w wyniku stresu czy stymulowania brodawek sutkowych

Ja mam bardzo wysoką prolaktyne- ok. 160 przy normie 45 μg/ml(nie mam obok siebie wyników badań). U kobiet karmiących to ok. 200-2500 μg/ml. Podobno w okolicach 150-200 μg/ml może dojść do zatrzymania miesiączkowania. U mnie najprawdopodobniej już przy dużo niższej prolaktynie nie było owulacji (miałam przy okazji niski progesteron). Więc nawet przy nieco za wysokiej prolaktynie może zaistnieć ten problem.

Ale ja Cię, broń Boże, nie chcę straszyć, po prostu prolaktynę może trzeba będzie obniżyć, no ale to na pewno jeszcze nie teraz
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:51   #17
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Patrycjo, nie doczytałam, mój błąd

Moja teściowa- karmiła piersią, a różnica między dziećmi (od najstarszego) jest 13mcy, 18mcy, 21mcy czyli zachodziła po kilku miesiącach.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 21:21   #18
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

kochani,moja mama po urodzeniu mnie po 3 m-ca dostala@, a w 4m-cu juz zaszla w ciaze . mozna karmic,ale faktycznie to duze obciazenie dla organizmu,z tym ze zanim urodze nastepne,to corke moge juz calkiem odstawic...ona juz ma 11 m-cy,a wiedzac,ze bede karmila nastepne dziecko tez piersia,nie musze martwic sie,ze nieposlucham lekarza,ktory nalegal na dluugie karmienie. weegirl dzieki za wyjasnienie,musze obserwowac,co sie ze mna dzieje...nie zdawalam sobie sprawy z takich rzeczy...na razie jest ok,biorac pod uwage ilosc karmien itd,ale widocznie mam wysoki ten poziom,choc mala juz nie ssie tak mocno ('z glodu'),ale stymulujac nawet delikatnie brodawki,pobudza je. bede miala na uwadze wszystkie wasze wypowiedzi wiem,ze nie straszycie,mysle,ze dobrze chcecie doradzic i piszecie to,o czym macie pojecie..mam nadzieje)

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

szajajaba zapytaj tesciowa czy zachodzila po dostaniu @,czy zanim dostala ;-))??chyba ze nie wypada...

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

weegirl-twoj problem z poziomem prolaktyny pojawil sie rowniez po ciazy??czy nie ma to zwiazku?
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:40   #19
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Cytat:
Napisane przez patrycja861 Pokaż wiadomość
weegirl-twoj problem z poziomem prolaktyny pojawil sie rowniez po ciazy??czy nie ma to zwiazku?
Nie nie, ja nieródka Problemy z prolaktyną zawsze mogą się pojawić, ja nawet nie wiedziałam, że mogę mieć ją podwyższoną, ale przy nieprawidłowościach w cyklu się ją bada Na razie niczym się nie stresuj, nigdy nie wiadomo, kiedy wróci owulacja, a potrafi wrócić bardzo szybko, znam parę takich dzieci, między którymi różnica wieku nie wynosi więcej niż rok Chociaż to dopiero musiało być obciążenie dla kobiet...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 08:18   #20
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Patrycja wypada, ale raczej nie będzie pamiętała, najmłodsze ma 32 lata
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 13:54   #21
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie nie, ja nieródka Problemy z prolaktyną zawsze mogą się pojawić, ja nawet nie wiedziałam, że mogę mieć ją podwyższoną, ale przy nieprawidłowościach w cyklu się ją bada Na razie niczym się nie stresuj, nigdy nie wiadomo, kiedy wróci owulacja, a potrafi wrócić bardzo szybko, znam parę takich dzieci, między którymi różnica wieku nie wynosi więcej niż rok Chociaż to dopiero musiało być obciążenie dla kobiet...
no tak,tak mala roznica wieku to juz hard core . nie stresuje sie,lubie sie 'doksztalcac',szczegolnie jak sprawy mnie dotycza jest to dosyc ciekawe,poza tym wiem,juz co zrobic w razie czego jestem wdzieczna za rzetelne informacje. czytalam juz na forum o tej hiperprolaktynemii (nie wiem czy dobrze napisalam),rowniez interesujace,nigdy wczesnie nie slyszalam o tym..powazny problem,oby mnie nie dotyczyl w przyszlosci...mam juz kilka chorob przewleklych niestety...

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez patrycja861 Pokaż wiadomość
no tak,tak mala roznica wieku to juz hard core . nie stresuje sie,lubie sie 'doksztalcac',szczegolnie jak sprawy mnie dotycza jest to dosyc ciekawe,poza tym wiem,juz co zrobic w razie czego jestem wdzieczna za rzetelne informacje. czytalam juz na forum o tej hiperprolaktynemii (nie wiem czy dobrze napisalam),rowniez interesujace,nigdy wczesnie nie slyszalam o tym..powazny problem,oby mnie nie dotyczyl w przyszlosci...mam juz kilka chorob przewleklych niestety...
szajajaba- ja oczywiscie zartowalam ;-) ,choc milo byloby uslyszec,ze komus sie udalo,tym bardziej w przypadku kilku ciaz ). nawet gdzies anegdotke czytalam,bo raczej nie kawal: przychodzi kobieta w ciazy do lekarza;
-ktora to Pani ciaza??
-piata Panie doktorze.
-a kiedy byla ostatnia miesiaczka??
-oooooooo,jakies 10 lat temu...
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 20:29   #22
piccolinam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Unhappy Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

mam podobny problem tylko ze moj synek w lipcu skonczyl dwa latka przestalam karmiac na poczatku maja i do tej pory nie mam okresu... bylam u lekarza robilam badania wszystko jest ok i tez staramy sie juz od roku o dzidzie i nic
nie wiem co dalej lekarz proponuje tabletki anty na wywolanie okresu bo duphaston nie pomogl...
piccolinam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 21:00   #23
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Cytat:
Napisane przez piccolinam Pokaż wiadomość
mam podobny problem tylko ze moj synek w lipcu skonczyl dwa latka przestalam karmiac na poczatku maja i do tej pory nie mam okresu... bylam u lekarza robilam badania wszystko jest ok i tez staramy sie juz od roku o dzidzie i nic
nie wiem co dalej lekarz proponuje tabletki anty na wywolanie okresu bo duphaston nie pomogl...
to faktycznie niepokojace,tym bardziej,ze duphaston zawiodl....mi go dawali w szpitalu,jak bylam na podtrzymaniu ciazy,bo luteina byla za slaba...,a jak hormony ??w normie?,bo tu dziewczyny doradzaly zbadanie.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez patrycja861 Pokaż wiadomość
to faktycznie niepokojace,tym bardziej,ze duphaston zawiodl....mi go dawali w szpitalu,jak bylam na podtrzymaniu ciazy,bo luteina byla za slaba...,a jak hormony ??w normie?,bo tu dziewczyny doradzaly zbadanie.
a ilu lekarzy odwiedzilas??,bo wiesz co lekarz,to opinia...

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez piccolinam Pokaż wiadomość
mam podobny problem tylko ze moj synek w lipcu skonczyl dwa latka przestalam karmiac na poczatku maja i do tej pory nie mam okresu... bylam u lekarza robilam badania wszystko jest ok i tez staramy sie juz od roku o dzidzie i nic
nie wiem co dalej lekarz proponuje tabletki anty na wywolanie okresu bo duphaston nie pomogl...
a wybacz ze zapytam,ale czy odczuwasz jakiekolwiek bole jajnikow,jak przy miesiaczce albo masz sluz jak przy dniach plodnych??bo wiesz,ja w tym miesiacu tak mialam i dwa m-ce temu,nawet myslalam,ze moze dostane.
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 11:58   #24
piccolinam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

bylam u dobrego specjalisty w klinice leczenia nieplodnosci
robilam badania prolaktyna i hormony wszystko ok usg tez nic nie wykrylo...
od okolo tygodnia odczuwam bole ponizej szwu po cesarce nie wiem czy to na okres mi sie zbiera a moze ciaza w co watpie...
a co do sluzu to brak jakiegokolwiek
piccolinam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 21:14   #25
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

niestety dzisiaj nie mialam czasu,zeby zobaczyc wiadomosci. to masz troche inaczej niz ja,bo ja bole mam takie,jak przy dniach plodnych badz okresie. tez mialam cesarke,ale nie odczuwam juz konsekwencji. rowniez dziwie sie,ze nie podzialal w Twoim przypadku duphaston,bo z tego,co wiem jest 'mocny'. nie mam pojecia,ale moze faktycznie sprobuj z antykoncepcyjnymi?? nie jestem zwolenniczka,jesli chodzi o branie dla samej profilaktyki nie zajscia w ciaze,ale w Twoim przypadku,skoro lekarz tak doradza...?moze 2-3 m-ce i sie unormuje? a z drugiej strony w koncu anty... dzialaja hormonalnie,a skoro masz hormony ok...?sama nie wiem. ja zalozylam ten watek z kilku powodow:-zmartwil mnie dlugi czas braku @
-chcialam wiedziec jaka jest szansa na zajscie w ciaze,a (co dotyczy rowniez Ciebie),chcialam wiedziec czy tak dlugi brak okresu nie ma zlego wplywu na mje zdrowie...z tego,co piszesz,skoro nie karmisz i nie zaszkodzisz swojemu dziecku,a chcesz nastepne,to moze poprobuj wszystkich dostepnych sposobow? gdybys miala sluz mogloby to oznaczac,ze pomimo braku miesiaczki-masz dni plodne,a tym samym opcja zajscia w ciaze jest prawdopodobna. ja w swoim organizmie po ciazy widze wieeele zmian i sama nie wiem,czy ten 'sluz'to u mnie dni plodne,bo trwal dosc dlugo,a cyklu nie mam,wiec trudno wyczuc....zdrowa jestem,cytologia I,wiec nie ma mowy o jakis stanach chorobowych.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

wiesz co teraz tak mysle,jak mialas teraz usg robione,to ciae by wykazalo,chyba ze usg mialas duzo wczesniej,moze powtorz albo test zrob? sprawdz,bo moze jestes,a jesli tak?mozesz dlatego nie miec zadnego sluzu,a wczesniej pod koniec okresu karmienia mialas??

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

jutro po poludniu badz wieczorem wejde. moja cora ostatnio spi mi raz dziennie....masakra jest,bo zeby i smiganie po podlodze-na moment spuscic z oka nie moge. jak mozesz to pisz i jak sie czegos wiecej dowiesz,a moze jednak ciaza ? pewnie bylabys szczesliwa,a i mi daloby to nadzieje,ze 'moze sie trafi' pomimo braku @. ja sledze watek i w miare mozliwosci tez bede informowala,co i jak u mnie. pzdr
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 07:14   #26
piccolinam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

właśnie o to chodzi że nie boli mnie szew po cesarce tylko mam bóle jak przy @ ostatnio mam wrażenie jak by tam w środku coś się działo rozpychało kłuje boli nie wiem jak nawet to opisać i na dodatek mam wrażenie jakby coś wypływało a nic nie ma nie odczuwam suchości ale śluzu od początku nie miałam...
u lekarza byłam ostatnio dwa tygodnie temu teraz dopiero w środę mogę pójść...
znam przypadki co karmiły piersią i zaszły w ciąże bez problemu...
ale nie znam żadnego takiego przypadku jak ja...
piccolinam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 08:38   #27
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Cytat:
Napisane przez piccolinam Pokaż wiadomość
mam podobny problem tylko ze moj synek w lipcu skonczyl dwa latka przestalam karmiac na poczatku maja i do tej pory nie mam okresu... bylam u lekarza robilam badania wszystko jest ok i tez staramy sie juz od roku o dzidzie i nic
nie wiem co dalej lekarz proponuje tabletki anty na wywolanie okresu bo duphaston nie pomogl...
Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że branie tabletek antykoncepcyjnych na wywołanie okresu to ogromna głupota. Ja bym poszła do innego lekarza.

I tak swoją drogą — jakie badania miałaś robione?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 08:54   #28
piccolinam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 8
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

usg, prolaktyne i badania tarczycy tsh ft3 i ft4 wszystkie sa ok
brałam juz duphaston i nic...
piccolinam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:16   #29
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Cytat:
Napisane przez piccolinam Pokaż wiadomość
właśnie o to chodzi że nie boli mnie szew po cesarce tylko mam bóle jak przy @ ostatnio mam wrażenie jak by tam w środku coś się działo rozpychało kłuje boli nie wiem jak nawet to opisać i na dodatek mam wrażenie jakby coś wypływało a nic nie ma nie odczuwam suchości ale śluzu od początku nie miałam...
u lekarza byłam ostatnio dwa tygodnie temu teraz dopiero w środę mogę pójść...
znam przypadki co karmiły piersią i zaszły w ciąże bez problemu...
ale nie znam żadnego takiego przypadku jak ja...
co do tabletek-nie jestem specjalista-nigdy nie bralam i nie bede... jesli chodzi o duphaston-w szpitalu lekarz poweidzial mi tak: ten lek dziala na zasadzie luteiny-jesli jestes w 'zdrowej' ciazy-podtrzyma ja i bedzie ok,a jesli dana osoba nie jest w ciazy,ewentualnie jest jakas wada-pomaga w wywolaniu miesiaczki,a w niektorych,np.martwych ciazach zaczyna jakby poranianie,zalezy czy ciaze da sie uratowac. ja mialam krwotoki przez krwiaki kolo dopiero co robiacego sie lozyska,lekarz mowil,ze szansa jest 50/50 i duphaston pomogl-utrzymalam,luteina nie. dlatego pytam czy na pewno w ciazy nie jestes??,bo moze duphaston tylko ja 'podtrzymal' jak w moim przypadku??z tego,co wybadalam bedac w szpitalu on jest naprawde silny,dlatego nie wiem,co moge Ci jeszcze 'doradzic',a skoro bylas w klinice i zostala szansa poprzez tabletki anty...,to mimo tego,ze do zwolennikow nie naleze,moze warto sprobowac??ale innych lekarzy tez warto odwiedzic mysle

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

jesli chodzi o dolegliwosci tzn.ze mamy podobnie,tylko ja+sluz. moze to znak,ze niedlugo dostaniesz?albo ciaza ;-) w kazdym razie ja bym nie czekala,biorac pod uwage wpisy tutaj innych i popytala lekarzy-innych. roznie to bywa
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:36   #30
patrycja861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 42
Dot.: brak miesiaczki (karmienie piersia) a szansa zajscia w ciaze

Piccolinam- nie wiem,czy jeszcze tu zajrzysz,ale mam wiadomosc,ktora moze Cie troche pocieszy NIE JESTES SAMA! moja tesciowa,w zwiazku z 'watkiem' rozmawiala z kolezanka,okazalo sie,ze jej corka pol roku po zakonczeniu karmienia nie dostala okresu :_),dopiero po 6 m-cach i tez jest calkiem zdrowa,badala sie na poczatku,a pozniej machnela reka i co lepsze...zaszla w druga ciaze. wiadomo,nie kazdy moze tak miec,ale moze choc troche bedziesz spokojniejsza,a swoje rod,tzn. jesli chodzi o wizyty u lekarzy. w kazdym razie nie Ty jedna tak masz,no ona miala tak 6 m-cy pzdr,aha,gdybym sie z nia widziala,to popytam czy miala jakies objawy,bole itp
patrycja861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-26 19:53:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.