Homar - i co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 06:34   #1
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861

Homar - i co dalej?


Kupiłam wczoraj w Lidlu homara.. I przyznam szczerze, że nigdy wcześniej go nie jadłam możecie macie jakieś sprawdzone przepisy na niego?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 15:21   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Homar - i co dalej?

one sa mrozone, na tacce z lodowki?
bo zywego z akwarium chyba nie zwielas.

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

mysle, ze to moze byc ok - http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_o...m/przepis.html
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:54   #3
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
one sa mrozone, na tacce z lodowki?
bo zywego z akwarium chyba nie zwielas.

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

mysle, ze to moze byc ok - http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_o...m/przepis.html
Homar na szczęście jest mrożony Już kilka dni czaiłam się na niego w Lidlu i zawsze mnie przerażał, aż w końcu się skusiłam

Dziękuję za przepis, uwielbiam czosnek
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 13:31   #4
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
Homar na szczęście jest mrożony Już kilka dni czaiłam się na niego w Lidlu i zawsze mnie przerażał, aż w końcu się skusiłam

Dziękuję za przepis, uwielbiam czosnek
I jak, zrobiłaś tego homara? Bo tez kupiłam i zastanawiam się jak go przyrządzić.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:06   #5
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
I jak, zrobiłaś tego homara? Bo tez kupiłam i zastanawiam się jak go przyrządzić.
nie , leży w zamrażalniku i ciężko mi się za niego zabrać. Może w sobotę coś podumam jakbyś robiła wcześniej to daj znać
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 16:48   #6
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
nie , leży w zamrażalniku i ciężko mi się za niego zabrać. Może w sobotę coś podumam jakbyś robiła wcześniej to daj znać
Zrobiłam i jestem zawiedziona
Nie przyszło mi do głowy żeby przed kupieniem poczytać jakieś przepisy - wtedy wiedziałabym, że homar z Lidla jest mikroskopijny (jak na przedstawiciela swojego gatunku), więc więcej z nim zachodu, niż przyjemności jedzenia W większości przepisów spotkałam się z opisem, że najlepiej jakby homar ważył około kilograma - te z Lidla ważą bodajże 300 czy 350 gramów (reszta to lód). Tak więc z okazji naszej rocznicy, zjedliśmy sobie z TŻ-em po 3 gryzy (dosłownie!) homara (a każdy miał swojego homara ).

Jak będziesz go szykować, to radzę zrobić Ci po po prostu tak, jak napisane jest na opakowaniu, czyli wrzucić go na 5 minut do wrzątku (ja później jeszcze podpiekłam, ale smaku to nie zmieniło - za to mięso stało się bardziej gumowe) - chyba, że rzeczywiście chcesz go zapiec z tym masłem czosnkowym, ale według mnie czosnek całkiem zabije smak homara.


Za to odkryłam pyszny sos z bazylii! Robiłam według tego przepisu (http://www.gotowanie.v9.pl/francuska...ch_sosach.html), ale poniosło mnie z bazylią (na niecałą szklankę śmietany, użyłam całej bazylii, takiej kupionej w doniczce).
Za to sos z szalotek i estragonu z tej strony miał smak i konsystencję smalcu
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2013-01-18 o 16:50
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 19:54   #7
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Homar - i co dalej?

o matko a ja mając dwa homary chciałam zaprosic rodziców TŻ'ta Zdawałam sobie sprawę, że się tymi homarami nie najemy ale nie spodziewałam się, że jeden jest na trzy gryzy
dzięki za rady, a sos na pewno wypróbuję
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 21:18   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Zrobiłam i jestem zawiedziona
Nie przyszło mi do głowy żeby przed kupieniem poczytać jakieś przepisy - wtedy wiedziałabym, że homar z Lidla jest mikroskopijny (jak na przedstawiciela swojego gatunku), więc więcej z nim zachodu, niż przyjemności jedzenia W większości przepisów spotkałam się z opisem, że najlepiej jakby homar ważył około kilograma - te z Lidla ważą bodajże 300 czy 350 gramów (reszta to lód). Tak więc z okazji naszej rocznicy, zjedliśmy sobie z TŻ-em po 3 gryzy (dosłownie!) homara (a każdy miał swojego homara ).
o rany ja tak mialam z przepiorkami
ciekawe czemu takie male sa, to mlode homary?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 23:31   #9
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
(...)
Za to odkryłam pyszny sos z bazylii! Robiłam według tego przepisu (http://www.gotowanie.v9.pl/francuska...ch_sosach.html), ale poniosło mnie z bazylią (na niecałą szklankę śmietany, użyłam całej bazylii, takiej kupionej w doniczce).
Za to sos z szalotek i estragonu z tej strony miał smak i konsystencję smalcu
Wydaje mi się, że ten sos byłby smaczniejszy, gdyby był bardziej kremowy, czyli ze śmietanką, a miał mniej tego masła.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 07:39   #10
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
nie spodziewałam się, że jeden jest na trzy gryzy
Mój błąd - w jednym jest 6 gryzów... jak pisałam to zwizualizowałam sobie naszą kolację i miałam przed oczami połówki homarów (no bo trzeba je przekroić przed podaniem). Ale 6 gryzami i tak się nie najedliśmy Dobrze, że mieliśmy jeszcze krewetki w zamrażalniku, to przynajmniej jakoś wybrnęłam z problemu
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 09:34   #11
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Homar - i co dalej?

Co do trzech gryzów, czytałam kiedyś, już daaawno, z 8 lat temu, jakoś pod koniec liceum w jakimś babskim szmatławcu o jakiejś aktorce, nie pamiętam, jakiej, że stosuje dietę trzech gryzów - może jeść wszystko, na co ma ochotę, ale w ilości nie większej, niż trzy gryzy dziennie Więc może te homary to takie bardziej przemyślane rozmiarowo są, jedna sztuka na parę, w połówce akurat trzy gryzy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-19, 19:15   #12
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
o rany ja tak mialam z przepiorkami
ciekawe czemu takie male sa, to mlode homary?
w sumie nigdzie nie jest napisane dlaczego są takie małe ale podejrzewam, że za taką cenę, jaka była w Lidlu to były homary drugiej klasy :P

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Mój błąd - w jednym jest 6 gryzów... jak pisałam to zwizualizowałam sobie naszą kolację i miałam przed oczami połówki homarów (no bo trzeba je przekroić przed podaniem). Ale 6 gryzami i tak się nie najedliśmy Dobrze, że mieliśmy jeszcze krewetki w zamrażalniku, to przynajmniej jakoś wybrnęłam z problemu
W końcu i ja się za tego stwora zabrałam ale niestety nie byłam w stanie go zjeść. Nienawidzę gotowanej ryby, a on tak właśnie śmierdział... Tż zjadł też bez większych zachwytów. W sumie to 30 zł wyrzucone w błoto
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 22:20   #13
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
W końcu i ja się za tego stwora zabrałam ale niestety nie byłam w stanie go zjeść. Nienawidzę gotowanej ryby, a on tak właśnie śmierdział... Tż zjadł też bez większych zachwytów. W sumie to 30 zł wyrzucone w błoto
My stwierdziliśmy, że na kolejną rocznicę idziemy do knajpy - finansowo wyjdzie na to samo, a przynajmniej sprzątać nie będzie trzeba
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 00:46   #14
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Homar - i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
My stwierdziliśmy, że na kolejną rocznicę idziemy do knajpy - finansowo wyjdzie na to samo, a przynajmniej sprzątać nie będzie trzeba
I będziecie mieć w cenie więcej, niż sześć gryzów
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 09:32   #15
goska_1989
Przyczajenie
 
Avatar goska_1989
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Homar - i co dalej?

Dziewczyny! Liczę na to, że mi pomożecie. W tamtym roku na wakacjach razem z chłopakiem pierwszy raz jedliśmy homara i bardzo nam zasmakował. Pomyślałam, że na zbliżające się jego urodziny mogłabym sama w domu przygotować dla nas homara. Muszę przyznać, że trochę się tego obawiam, dlatego szukałam przepisu, który nie jest trudny. Wydaje mi się, że ten na stronie: https://www.kaufland.pl/przepisy/wys...e_1855275.html jest dosyć prosty. Jednak może któraś z Was też kiedyś przyrządzała homara i ma dla mnie jakieś wskazówki?

Edytowane przez goska_1989
Czas edycji: 2019-11-28 o 08:10
goska_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 10:32:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.