Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Kiedy prezenty? Na Mikołaja? Pod Choinkę?
Na Mikołaja (06.12) 9 5,17%
Pod Choinkę (wigilia) 69 39,66%
I tak i tak 96 55,17%
Głosujący: 174. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-26, 19:53   #31
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Cytat:
Napisane przez Emocja20 Pokaż wiadomość
U mnie zawsze było tak, że na Mikołajki szykowałam buty, kładłam się spać, a rano wypełnione były słodyczami i jakimiś drobnymi zabawkami. Na Wigilię natomiast dostawałam takie już właściwe i treściwe prezenty, ale też zawsze była ( jak to do dziś mawiamy z moją siostrą) paczka słodyczowa
Tak samo było u mnie. A teraz na mikołajki jakiś drobiazg, a prezent na Boże Narodzenie wybieram sama.
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 19:53   #32
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Właśnie, to jest ten problem, że to Ty będziesz dziecko wychowywać wg swoich zasad a nie teściowa i jej uwagi są mocno nie na miejscu.Nie ma znaczenia jaki prezent kiedy. Po prostu tak jak rodzice (Wy) ustalą. Radzę ten temat z teściowa od razu rozpracować, bo ja się męczę lat naście z tradycją rodziny męża, że na święta to cała rodzina( 12 osób!) musi się zwalić do jednego domu a gospodarz robi praktycznie wszystko. Nie potrafiłam tego odkręcić przez tyle lat i o świętach myślę już ze strachem ( mąż trzyma stronę swojej rodziny, święta BN u nas a ja główna kucharka).
Poza tym to prezenty u nas słodkie na Mikołaja, duże pod choinką z okazji BN.
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 20:02   #33
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

U mnie na Mikołajki daje się jakiś drobny upominek - najczęściej słodycze
A w Wigilię większy prezent
__________________
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 20:07   #34
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Lubelszczyzna:
U mnie dostawało się prezenty i na Mikołaja i na Wigilię. Na Mikołaja trochę mniejsze, ale nie słodycze, na Gwiazdkę większe.
Na Wielkanoc u nas nie ma prezentów
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2011-11-26 o 20:26
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 20:45   #35
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

u mnie - Pomorze - na Mikołaja jakieś drobiazgi, słodycze, owoce, a na Wigilię coś większego, ja jestem z grudnia, więc dodatkowo jeszcze na urodziny było, ale to tylko za dzieciaka
Teściówką sie nie przejmuj Ty robisz po swojemu, a ona tez po swojemu, najważniejsze, zeby dziecko było zadowolone
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 20:50   #36
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

ja z małopolski, moi rodzice tez - na mikołaja duzo slodycze i drobiazgi, pod choinke juz drozsze rzeczy

TŻ ma rodziców z woj. podkarpackiego - i tam pod choinka nic nie było, tylko na mikołaja.

Zostalismy przy tradycji małopolskiej, tak przyjemniej, wiecej radochy.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 22:31   #37
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

dostaję i tak i tak
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-26, 22:48   #38
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Twoja teściowa to raczej królem taktu nie jest.
A nawet pewne oznaki chamstwa tu widzę.
Jak mozna komuś wiedząc ze ta osoba taką tradycję miała w domu , i jest to dla niej ważne powiedzieć prosto w oczy -'to jest nienormalne' , 'komuna'
Moim zdaniem w ten sposób obraża Ciebie i Twoją rodzinę
....I to jeszcze przy okazji świąt


U mnie Mikołaj skromniej 'pod choinką' bogaciej

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2011-11-26 o 22:54
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 00:33   #39
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

ja szczerze mowiac sama sie pogubilam. Pamietam ze pisalo sie listy do Mikolaja przed 6.12 i np prosilam o lyzwy (nie pamietam czy dostalam w koncu na Mikolaja czy pod choinke)
Nie wiem czemu u nas zawsze sie nazywalo to pod poduszke (6.12) a w wigilie pod choinke i obydwie okazje byly obslugiwane przez Mikolaja

z 6.12 najbardziej pamietam slodycze orzechy i czekoladki szczegolnie ze przez wiekszosc mojego dziecinstwa to byly rarytasy.

Jesli jest tak jak mowisz ze tesciowa nie szanuje tego jak ty chcesz to przekazac dziecku to przykre ale moze znajdziesz jakies wyjscie zeby polaczyc obydwie tradycje?
U nas bedzie tylko wigilia, chyba Mikolajek nie bedziemy robic bo nie ma takiego zwyczaju tutaj - a szkoda, uwielbialam budzic sie rano (kompletnie niewyspana bo chcialam przylapac Mikolaja) zeby znalezc moja paczke
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 01:20   #40
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
uwielbialam budzic sie rano (kompletnie niewyspana bo chcialam przylapac Mikolaja) zeby znalezc moja paczke
Ja też

Cudowne czasy to były.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2011-11-27 o 02:15
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 01:24   #41
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
U mnie większe prezenty - pod choinkę ,a na Mikołajki - coś drobnego, szczerze to myślałam, że wszędzie tak jest

W którejś religii jest tak, że nie ma w ogóle prezentów, pamiętam, że miałam w podstawówce koleżankę, która na święta/ mikołajki nie dostawała nic, bo u nich nie było takiego zwyczaju.
U Świadków Jehowy na pewno tak jest u nas w LO były dwie dziewczyny co właśnie nie brały udziału w Mikołajkach z tego powodu.

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
ja szczerze mowiac sama sie pogubilam. Pamietam ze pisalo sie listy do Mikolaja przed 6.12 i np prosilam o lyzwy (nie pamietam czy dostalam w koncu na Mikolaja czy pod choinke)
Nie wiem czemu u nas zawsze sie nazywalo to pod poduszke (6.12) a w wigilie pod choinke i obydwie okazje byly obslugiwane przez Mikolaja

z 6.12 najbardziej pamietam slodycze orzechy i czekoladki szczegolnie ze przez wiekszosc mojego dziecinstwa to byly rarytasy.
U nas (Podlasie) też było zawsze "pod poduszkę" . W nocy z 5 na 6 kładło się pod poduszkę list do Mikołaja. Mikołaj w nocy zabierał list i zostawiał jakiś słodycz
W Wigilię Mikołaj zostawiał pod choinką prezenty (zawsze miało się nadzieję, że coś z listy się dostanie ). U mojego TŻta (też Podlasie) za to 6.12 Mikołaj zostawiał słodycze w butach (musiały być czyściutkie, bo inaczej z łakoci nici ), no i prezenty także na Wigilię
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 01:40   #42
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość

U nas (Podlasie) też było zawsze "pod poduszkę" . W nocy z 5 na 6 kładło się pod poduszkę list do Mikołaja. Mikołaj w nocy zabierał list i zostawiał jakiś słodycz
W Wigilię Mikołaj zostawiał pod choinką prezenty (zawsze miało się nadzieję, że coś z listy się dostanie ). U mojego TŻta (też Podlasie) za to 6.12 Mikołaj zostawiał słodycze w butach (musiały być czyściutkie, bo inaczej z łakoci nici ), no i prezenty także na Wigilię
moja mama z Podlasia jest
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 05:43   #43
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Ja jako dziecko dostawałam skromny prezent na Mikołaja albo jakiś słodycz (w szkole i tak zawsze obchodziliśmy, wiec tam coś kazdy dostał i tak) a głowne prezenty pod choinkę po Wigilii.

Rodzice mi zawsze po jedzeniu kazali isc patrzec do okna z ojcem "czy dzieciątko już jedzie", mama otwierała okno w pokoju w ktorym byla choinka a ja potulnie szłam "patrzeć" Mama w tym czasie niby szła myć po kolacji a podrzucała prezenty dla wszystkich Sygnałem że już sa byl chodzacy i grajacy Mikołaj
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 06:27   #44
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

na razie zaznaczyłam,że tylko na Wigilię,bo dziecko mam jeszcze za małe na prezenty pod poduszkę,ale już za rok myslę, że zacznę dawać prezenty(mojemu dziecku) i na Mikołaja

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
moja mama z Podlasia jest
moja mama też
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 09:12   #45
Detonator
Raczkowanie
 
Avatar Detonator
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Za Twoimi plecami...
Wiadomości: 89
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
U Świadków Jehowy na pewno tak jest u nas w LO były dwie dziewczyny co właśnie nie brały udziału w Mikołajkach z tego powodu.
Nauczyciele czasem mają z tym problem zwłaszcza w młodszych klasach. Bo jak traktować takie dzieci? Jest na to sposób. Dawać dzieciakom, lub kolegom nie prezenty, ale podarunki w innym terminie i zaznaczyć, że to tak bez okazji
__________________
Pamiętaj, większość problemów mamy na własne życzenie - konformizm, brak zasad, wybory bez wyborów, brak wiedzy itd.
Detonator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 09:12   #46
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Jako dziecko w ogòle nie znałam tradycji obdarowywania Mikołaja 6 grudnia. Tego kiedyś nie było. Pierwsz raz zetknęłam się z tym na studiach koło roku 1991jak dostałam od kolegi czekoladę.
Teraz moje dzieci 5 grudnia wieszają przy łóżkach ozdobne skarpety a Mikołaj w nocy napełnia je słodyczami i jakąś drobną maskotka.
Duże prezenty są po kolacji wigilijnej i po wypatrzeniu "pierwszej gwiazdki" pod choinką. Dzieciarnia jest oddelegowywana do wypatrywania gwiazdki a Mikołaj podrzuca paczki pod drzewko
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2011-11-27 o 09:13
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 10:11   #47
Sweet :)
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 982
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

W mojej rodzinie na Mikołaja dajemy sobie jakieś drobiazgi i słodycze, w Wigilię natomiast te "właściwe" prezenty (Wielkopolska)
Sweet :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 10:44   #48
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Na mikołaja drobniejsze, pod choinkę większe Lublin.

A ja mam pytanie czy ze swoimi TŻami obdarowujecie się i w mikołaja i na święta czy może jest to jeden prezent?
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:11   #49
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

U mnie 6 grudnia zawsze sa jakieś drobne upominki, np. słodycze, książka czy jakiś kosmetyk. Na Wigilię są już większe.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 11:22   #50
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Duże prezenty są po kolacji wigilijnej i po wypatrzeniu "pierwszej gwiazdki" pod choinką. Dzieciarnia jest oddelegowywana do wypatrywania gwiazdki a Mikołaj podrzuca paczki pod drzewko
u mnie jest podobnie
male upominki,czekoladowe mikolaje sa 6 grudnia, to takie wprowadzenie do klimatu swiatecznego
a juz prezenty takie konkretne sa na Wigilie!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:27   #51
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

U mnie ( centrum) na mikołajki to jakiś drobiazg typu coś słodkiego, a czasami to nawet nic A na wigilię właściwe prezenty od całej rodziny
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:59   #52
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

U nas [dolnośląskie, od strony babci z pochodzenia poznańskie, od strony dziadka kresowe ] prezenty są na Mikołajki [słodycze i drobiazgi typu zabawki jak mniejsze-ja i siostra- byłyśmy], na Wigilię leżą całą kolację pod choinką, na Wielkanoc rano przy łóżkach stały paczki ze słodyczami-od Króliczka.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 14:26   #53
alijaaa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 71
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

u nas, warszawa, dajemy i na mikołajki (drobiazg), i na gwiazdkę☠(większy prezent) w ogóle mam problem z prezentami dla dzieci, przestaly juz pisac listy do mikolaja :/ coś polecacie dla 9 letniego chłopca?
alijaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:41   #54
Dziecko3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 85
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Dla mnie to co się dzieje jeśli chodzi o prezenty w Polsce to jest już chore. Urodziny, imieniny, rocznice, śluby, wigilia, wielkanoc, mikołaj, walentynki, dzień chłopaka, dzień dziewczyny.

Jak ktoś ma dużą rodzinę to może się okazać, że 200 dni w roku ma jakąś impreze. Powodzenia. Szczególnie, że większość prezentów po wyjściu gości trafia na stół i pojawia się pytanie "a co ja mam z tym zrobić" ?
Dziecko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 22:45   #55
kalorina83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 106
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

Dzięki dziewczyny!! Właśnie takiego "zestawienia" potrzebowałam. Wcześniej nie zastanawiałam się nad tradycjami świątecznymi, le odkąd jestem matką mam spory dylemat Promocje z zabawkami w sklepach zaczynają się już od początku listopada, reklamy tak Nas nakręcają, że łatwo się w tym wszyskim pogubić. Tak jak zrobiłąm w tym roku ja Kupiłam za dużo dla córki i już w końcu z nadmiaru prezentów pewnie wszystkie rzuciłaby w kont. Ale zrobie tak: w Mikołajki słodycze i jakaś jedna zabawka, pod choinkę większe prezenty. A reszta z zakupowych szleństw mamuśki, zostanie na inne okazje. No cóż, podatna jestem strasznie :wstyd: Ale postanowione Tradycje rodzinne kształtujemy sami
__________________
13.07.13


Ślubne DIY - Made Majlaf

https://www.facebook.com/MAJLAF.DIY
kalorina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 12:26   #56
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

u mnie w domu zawsze dajemy sobie drobne upominki na Mikołaja, a w Wigilię konkretniejsze prezenty
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:10   #57
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

A jak tlumacazycie to swoim dzieiakom?Ze 2 razy przychodzi Mikołaj?
Szczerze mówiąc nie pamietam jak to było w moim przypadku, wiec nie moge sie na nic powolac
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:44   #58
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

U mnie było tak, że 6 grudnia był św. Mikołaj i drobniejsze prezenty - jakieś słodycze, kubek albo rękawiczki, coś w tym stylu.

W Wigilię było dzieciątko, mama też zawsze otwierała okno i niby się wypatrywało pierwszej gwiazdki albo dzieciątka (już nie pamiętam), albo się po Wigilii pomagało mamie zmywać, albo szło się coś tam pomóc tacie i w tym czasie prezenty były podrzucane. Pamiętam ze wczesnego dzieciństwa, że był taki zwyczaj, że kładło się pod choinkę jakiś talerz, kosz, albo coś takiego i na tym potem znajdywało się prezent.

Pamiętam też pisanie listu i przyklejanie go na oknie, ale nie pamiętam, czy to było przed Mikołajem czy przed Wigilią.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 14:04   #59
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

czyli nie było konkretnego wyjasnienia skad prezenty ?
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 14:12   #60
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kiedy prezenty? Na Mikołaja czy pod choinkę?

6 grudnia w butach znajdujemy prezenty typu słodycze, czekolada, a w Wigilię są konkretne droższe prezenty, bo jak tłumaczyli mi rodzice Mikołaj ma zbyt ciężki worek i na raz by się nie zabrał

Łódź
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 19:29:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.