Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-29, 08:58   #31
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

wózek 3w1 - gondola a później lekka spacerówka wystarczy (nie trafiłam jeszcze na lekką, zgrabną spacerówkę w wózkach 3w1 w rozsądnej cenie)

ręcznik z kaputrkiem, nie przepadałam za nimi
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 09:02   #32
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
wózek 3w1 - gondola a później lekka spacerówka wystarczy (nie trafiłam jeszcze na lekką, zgrabną spacerówkę w wózkach 3w1 w rozsądnej cenie)

ręcznik z kaputrkiem, nie przepadałam za nimi
Racja. Upieralam się, że spacerówka z kompletu jest super. Jeszcze nie zaczęłam nią jeździć, a już się rozglądam za zwykła.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 09:33   #33
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
wózek 3w1 - gondola a później lekka spacerówka wystarczy (nie trafiłam jeszcze na lekką, zgrabną spacerówkę w wózkach 3w1 w rozsądnej cenie)

ręcznik z kaputrkiem, nie przepadałam za nimi
Prawda. Nie znam chyba ani jednej osoby, która by korzystała z wózka 3w1 gdy dziecko ma więcej niż roczek. Wszyscy kupują lekkie, zgrabne i bez problemu mieszczące się w samochodzie spacerówki.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 10:32   #34
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Wszędzie o tym czytam i chyba należę do tych wyjątków ;-) nic nie zastąpiło mi spacerowki z Mutsy. Wygodny dla.mnoe i małej. Parasolke traktowałam jak zło konieczne.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:31   #35
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Fajny wątek, bo właśnie jestem na etapie kompletowania wyprawki Właśnie po takich opiniach wstrzymam się chwile z podgrzewaczem butelek i na razie z kołderką (choć powłoczki na kołderkę i poduszkę zdążyłam już zakupić :P). Ciągłe myślę czym będę przykrywała moją małą w łóżeczku i na razie przetestuje jakiś dzianinowy kocyk, bo jakoś do śpiworka nie mogę się przekonać.

A jak Wam się sprawdziły wszelkie nawilżacze powietrza, termometry wody do wanienki czy elektroniczne nianie? No i poduszka "klin", czy używałyście przy swoich niemowlaczkach takich cudów?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:42   #36
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Nie używam termometru do wody. Dziecko samo pokazało mi jaka temperaturę lubi.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:56   #37
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Fajny wątek, bo właśnie jestem na etapie kompletowania wyprawki Właśnie po takich opiniach wstrzymam się chwile z podgrzewaczem butelek i na razie z kołderką (choć powłoczki na kołderkę i poduszkę zdążyłam już zakupić :P). Ciągłe myślę czym będę przykrywała moją małą w łóżeczku i na razie przetestuje jakiś dzianinowy kocyk, bo jakoś do śpiworka nie mogę się przekonać.

A jak Wam się sprawdziły wszelkie nawilżacze powietrza, termometry wody do wanienki czy elektroniczne nianie? No i poduszka "klin", czy używałyście przy swoich niemowlaczkach takich cudów?
Termometru do wody nie miałam, w zimie nawilżacz niezbędny. Poduszka klin- nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje Jak dziecko miało katar to pod nogi łóżeczka podkładałam kliny, które mi mąż zrobił z drewna
Elektroniczna niania moim zdaniem jest niezbędna, no chyba że ktoś ma małe mieszkanie i usłyszy bez problemu, że dziecko płacze.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 16:53   #38
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

My też nie mamy termometru. Sami ustaliliśmy jaka temperatura jest najlepiej tolerowana przez małą.
Elektryczna niania jest jeszcze przed nami. Mieszkanko mamy malutkie, ale intensywnie myślę nas jej kupnem
O poduszce-klinie nie słyszałam. Na katar i refluks lekarz nam zalecił unosić jeden koniec łóżeczka. Podkładam tam po prostu książki
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 19:48   #39
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Mamy termometr, niańka kompletnie nieprzydatna w małym mieszkaniu. Klina i nawilżacza nie kupiliśmy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 20:09   #40
MamaAsiaLM
Przyczajenie
 
Avatar MamaAsiaLM
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 15
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
My też nie mamy termometru. Sami ustaliliśmy jaka temperatura jest najlepiej tolerowana przez małą.
Elektryczna niania jest jeszcze przed nami. Mieszkanko mamy malutkie, ale intensywnie myślę nas jej kupnem
O poduszce-klinie nie słyszałam. Na katar i refluks lekarz nam zalecił unosić jeden koniec łóżeczka. Podkładam tam po prostu książki
My na początku używaliśmy termomertra, jednak szybko się psuł i nie pokazywał dobrze. Potem kupiliśmy taki bezdotykowy, który miał jeszcze funkcje pomiaru temp. wody (przydatne przy kąpaniu i sporządzaniu jedzenia) i tego używaliśmy. Niani nie miałam, choć myślę, że byłaby pomocna. Jeśli chodzi o katar to my podkładaliśmy kilka ręczników pod materac, tak aby główka dziecka zawsze była wyżej.

Z innych rzeczy to u nas niepraktyczne okazały się właśnie ubranka zapinane z tyłu, śpiochy bez rozpinaneego kroku i inne na guziki (lepiej sprawdzały się na zatrzaski) lub zawiązywane. Przewijaka nie użyłam ani razu (kupiłam takie podkłady poporodowe i na nich przebierałam małą na naszym łóżku - według mnie dużo wygodniej). Krótkie bluzki używałam tylko do śpiochów, jednak najlepsze były body (ale takie rozpinane w kroku, a nie tylko z przodu). Z reguły to chodzi o to, aby ubranka były takie, by można było przebrać dziecko bez potrzeby rozbierania go od stóp do głowy. Śpiworek był przydatny, bo na początku nie korzystałyśmy z poduszki i kołderki (ze względów bezpieczeństwa). Poza tym ze śpiworka dziecko się "nie odkopało" w nocy, a z kołderki, czy kocka zawsze.
MamaAsiaLM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 07:37   #41
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
A jak Wam się sprawdziły wszelkie nawilżacze powietrza, termometry wody do wanienki czy elektroniczne nianie? No i poduszka "klin", czy używałyście przy swoich niemowlaczkach takich cudów?
Nawilżacza powietrza nie używaliśmy, termometru tylko na samym początku. Elektroniczna niania w małym mieszkaniu jest zbędna, nam się przydała dopiero jak zaczęliśmy gdzieś wyjeżdżać.
Leżaczek-bujaczek u nas służył tylko do siedzenia, bujać dziecko się nie chciało, funkcja wibracji też zupełnie się nie sprawdziła.
Kołderka zupełnie nie spełniła swojej funkcji, bo dziecko wiecznie było rozkopane. Zdecydowanie wolę śpiworek, tylko koniecznie rozpinany od góry do dołu.
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.

Edytowane przez mariposa88
Czas edycji: 2015-08-30 o 07:39
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-30, 11:09   #42
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Cool Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

O kurczę ile przydatnych info sie zebralo zaintrygowały mnie te wózki... czyli zwykla gondole? Kiedy dziecko zaczyna ssiedziec w spcerowce? Czy jednak jedno i drugie potrzebne??
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 12:55   #43
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Fajny wątek, bo właśnie jestem na etapie kompletowania wyprawki Właśnie po takich opiniach wstrzymam się chwile z podgrzewaczem butelek i na razie z kołderką (choć powłoczki na kołderkę i poduszkę zdążyłam już zakupić :P). Ciągłe myślę czym będę przykrywała moją małą w łóżeczku i na razie przetestuje jakiś dzianinowy kocyk, bo jakoś do śpiworka nie mogę się przekonać.

A jak Wam się sprawdziły wszelkie nawilżacze powietrza, termometry wody do wanienki czy elektroniczne nianie? No i poduszka "klin", czy używałyście przy swoich niemowlaczkach takich cudów?
Nawilżacza powietrza nie mamy (zimą czasem kładę na kaloryfer wilgotny ręcznik i to nam wystarcza), z termometru do wanienki skorzystaliśmy może ze 3 razy (i to tylko dlatego, że go dostaliśmy ), mieszkanie mamy niewielkie, więc niania nam nie potrzebna, dziecko na początku ulewało ale klina nie stosowaliśmy. Także dla mnie wszystko zbędne.

My za to specjalnie zdecydowaliśmy się na nowy zestaw 2w1 (na początku mieliśmy pożyczoną gondolę) ze względu na dobrze amortyzowaną spacerówkę rozkładaną na płasko
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 16:39   #44
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

a jak to jest z nawilżaczem i temperaturą? Podobno nie powinno się go używać przy temperaturze wyższej niż 21-22 stopni, bo robimy wtedy idealne środowisko dla jakichś tam bakterii czy innych grzybów?

Pytam, bo nasze dziecko urodzi się w zimie, więc nawilżacz jak znalazł, ale w zimie mamy w domu bardzo ciepło (palimy w piecu) - ok. 24 stopnie. Cieżko regulować tę temperaturę, bo własnie to nie jest tak, że skręcimy kaloryfery, tylko w piecu jak się napali i dopiero trochę wypali, to jest chłodniej.

Wiadomo, można otwierać okna, ale to z kolei nie zda egzaminu przy noworodku (wietrzenie obowiązkowe, ale nie okno otwarte cały czas w sypialni, bo łóżeczko będzie przy naszym łóżku - pod oknem).

Jest sens w takiej sytuacji decydować się na nawilżacz?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 17:49   #45
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Funkcję nawilżacza zimą pełni non stop suszące się pranie niemowlęcia

Jako, że mamy niskie łóżko, to przewijak bardzo się sprawdził, ale na specjalnej szafce ikea na rzeczy dziecka (a nie na łóżeczku, bo to niewygodne) i obok półki z kosmetykami/pieluszkami.

Mieliśmy poduszkę- klin, bo dziecko dużo ulewało.

Elektroniczna niania nie, ale bardzo przydał nam się monitoring oddechu (angel care) z powodu wcześniactwa i zaburzeń oddychania po urodzeniu, więc mogłam spać spokojnie.

Sukienki oraz tshirty + krótkie luźne spodenki cienkie sprawdzały się latem na spacerze- łatwy dostęp do pieluchy, tyle samo warstw, co w body, a dziecko nie wygląda, jak w bieliźnie.

Gąbka do wanienki nie, ale korzystaliśmy z plastikowego leżaczka wkładanego do wanny, szczególnie podczas kąpieli przez 1 osobę.

Termometr do wody przez kilka miesięcy, potem łokieć

Ręczniki z kapturem świetne, dziecku nie jest zimno w mokrą głowę podczas przenoszenia z łazienki do sypialni.

Śpiworek nie (kolejna warstwa zbyt blisko ciała, za gorąco), lepsza pościel.

Laktator- lepiej kupić po porodzie, kiedy wiadomo, co z laktacją- czasem zbędny, czasem podstawowy sprzęt.

Podgrzewacz do butelek- krótko, bo szybko nabiera się w prawy w odpowiednim podgrzewaniu wody na mleko.

Chyba dla różnych osób różne rzeczy są zbędne.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2015-08-30 o 19:46
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 21:31   #46
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Prawda. Nie znam chyba ani jednej osoby, która by korzystała z wózka 3w1 gdy dziecko ma więcej niż roczek. Wszyscy kupują lekkie, zgrabne i bez problemu mieszczące się w samochodzie spacerówki.
ja!ja!ja! korzystałam
Mieliśmy Quinny speed i sprawdził się fantastycznie. Z oryginalną spacerówką jeździliśmy bardzo długo. Miała duże, pompowane koła, duże siedzisko i świetnie nadawała się również do spania.
Jak przesiedliśmy się do spacerówki-parasolki to jakbym przesiadła się z mercedesa do poloneza.
Komfort prowadzenia oraz komfort jazdy dziecka bez porównania... dla mnie lekka spacrówka to ostateczność
Ale dużo zależy od tego, jak i gdzie wózek będzie użytkowany.
Nasz rzadko jeździł autem, nie musiałam go targać na piętra więc nie miałam wymogów co do składania i lekkości.

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Fajny wątek, bo właśnie jestem na etapie kompletowania wyprawki Właśnie po takich opiniach wstrzymam się chwile z podgrzewaczem butelek i na razie z kołderką (choć powłoczki na kołderkę i poduszkę zdążyłam już zakupić :P). Ciągłe myślę czym będę przykrywała moją małą w łóżeczku i na razie przetestuje jakiś dzianinowy kocyk, bo jakoś do śpiworka nie mogę się przekonać.

A jak Wam się sprawdziły wszelkie nawilżacze powietrza, termometry wody do wanienki czy elektroniczne nianie? No i poduszka "klin", czy używałyście przy swoich niemowlaczkach takich cudów?
Z podgrzewaczem poczekaj, zobaczysz jak będziesz karmiła itd.
My kupilismy dopiero ja zaczęliśmy jedzenie słoiczków.
Elektroniczne niania super ale zalezy jak duże masz mieszkanie.
A termometr mieliśmy ale po kilku dniach sprawdzaliśmy "na łokieć". Polecam kupić taki termometr, którym można zmierzyć temp. np.mleka, właśnie wody oraz temp. ciała. Taki bardziej Ci się przyda.
__________________
Dziubulek

Żabinek

Edytowane przez miszkaaa
Czas edycji: 2015-08-30 o 21:39
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 21:57   #47
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Dla nas ten leżaczek do wanny to porażka, kasa w błoto

Termometru codziennie używany bo na poczatku nie mieliśmy i za zimna wodę laliśmy i mały sie darł.

Bez laktatora bym nie przeżyła, codziennie używam bo albo mam nawał i wtedy mrożę mleko na późniejsze wypady albo mam kryzys tak jak od kilku dni i pobudzam laktację. Poza tym uratował mi tyłek w szpitalu, dzieki czemu po wyjściu az do tej pory nie użyliśmy mm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 22:25   #48
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Prawda. Nie znam chyba ani jednej osoby, która by korzystała z wózka 3w1 gdy dziecko ma więcej niż roczek. Wszyscy kupują lekkie, zgrabne i bez problemu mieszczące się w samochodzie spacerówki.
A ja znam takie osoby.
My mamy i "czołg" Jedo, i leciutkiego Baby Joggera. Osobiście wolę "czołg", który sunie lekko nawet po mega nierównej nawierzchni.

Z rzeczy, których nie kupiłabym ponownie, kompletując wyprawkę, wymienić mogę matę edukacyjną i leżaczek.
Ogólnie mało miałam przedmiotów, które tylko leżały i się kurzyły, bo starałam się nie kupować pierdół.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 05:48   #49
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Ja obie rzeczy kupiłabym ponownie. Leżaczek bo moge małego zabrać ze sobą np do kuchni, a matą super się bawi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 13:48   #50
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
A jak Wam się sprawdziły wszelkie nawilżacze powietrza, termometry wody do wanienki czy elektroniczne nianie? No i poduszka "klin", czy używałyście przy swoich niemowlaczkach takich cudów?


Nawilżacza nigdy nie używaliśmy, w sumie nawet nie wiem jaka jest tego idea hahaha


Termometr używany


Niania - mega wygoda, przy drugim to bym chyba nawet z obrazem kupiła hahaha
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 14:06   #51
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A ja znam takie osoby.
My mamy i "czołg" Jedo, i leciutkiego Baby Joggera. Osobiście wolę "czołg", który sunie lekko nawet po mega nierównej nawierzchni.

Z rzeczy, których nie kupiłabym ponownie, kompletując wyprawkę, wymienić mogę matę edukacyjną i leżaczek.
Ogólnie mało miałam przedmiotów, które tylko leżały i się kurzyły, bo starałam się nie kupować pierdół.
Ja korzystałam i na pewno kupiłabym ponownie Leżaczek, bo mogłam zabrać ze sobą dziecko do kuchni czy łazienki, matę również, bo oboje lubili na niej leżeć. Synek potrafił przeleżeć spokojnie nawet ponad godzinę wpatrując się w zabawki nad głową, a potem zasnąć- to samo było z karuzelą do łóżeczka
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 14:31   #52
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Matę kupiłam nawet druga większą i fajniejsza, bo tak super się bawiła pierwszą


Leżaczek choć rzadko używany też bym kupiła.

Wózek 3w1 obowiązkowo, przy drugim bym kupiła drogiiiii
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 16:36   #53
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Ja korzystałam i na pewno kupiłabym ponownie Leżaczek, bo mogłam zabrać ze sobą dziecko do kuchni czy łazienki, matę również, bo oboje lubili na niej leżeć. Synek potrafił przeleżeć spokojnie nawet ponad godzinę wpatrując się w zabawki nad głową, a potem zasnąć- to samo było z karuzelą do łóżeczka
Karuzelę też bym kupiła drugi raz
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 19:06   #54
MamaAsiaLM
Przyczajenie
 
Avatar MamaAsiaLM
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 15
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

U nas karuzela też się sprawdziła. Także bym ją drugi raz kupiła bo potrafiła małą zająć na dość długi czas.

Co do rozmowy o nawilżaczu to ja nie miałam, jednak moja siostra miała i użyła może raz. Najlepiej jeśli gorące grzejniki są w zimie położyć na nich namoczoną wodą (ewntualnie wodą z dodatkiem olejku eukaliptusowego, co ułatwia oddychanie) pieluszkę tetrową.
MamaAsiaLM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 19:07   #55
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Ja bym kupiła drugi raz NA PEWNO karuzele, leżaczek i mate.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:33   #56
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

drugi raz na bank bym nie kupiła:

- śpiworka (leży nieużywany)
- ochraniacz na łóżeczko, kupiłam i albo nie umiem go odpowiednio założyć albo jest do d.
- projektor, niby gra i buczy ale daje tylko stateczny obraz na ścianę więc średnio fajne dla malca.
- na poczatku bodziaki, bałam się, że zakładając urwę głowę i połamię ręce.
- dziesięciu tysięcy kocy, kocyków, kap, srap, serio wystarczy 2-3 sztuki.

Na bank bym kupiła znów

- karuzela do łóżeczka, wszelakie pozytywki
- bujaczek
- przenośny przewijak z ikei (służy dalej)
- flanele i tetry
- puzzle piankowe i matę edukacyjną, choć matę innej firmy niż mam
- aaaa i dla mnie najlepszy, serio najlepszy zakup to poduszka d karmienia.

Teraz zastanawiam się na zakupem kojca, warto?
__________________

Edytowane przez suszarka
Czas edycji: 2015-08-31 o 20:35
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:42   #57
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
- ochraniacz na łóżeczko, kupiłam i albo nie umiem go odpowiednio założyć albo jest do d.
Zgadzam się. Badziewie, jakich mało, te ochraniacze
Cytat:
- na poczatku bodziaki, bałam się, że zakładając urwę głowę i połamię ręce.
A ja uwielbiałam bodziaki, ale tylko te wkładane przez głowę, nienawidziłam tych kopertowych, czy jak tam one się zowią, tych takich z zatrzaskami na długości, doprowadzały mnie do szału

Cytat:
Teraz zastanawiam się na zakupem kojca, warto?
My mamy tylko na wyjazdy. W domu nie używam. Jak muszę synka na chwilę "unieruchomić", to wkładam po prostu do łóżeczka.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:50   #58
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
drugi raz na bank bym nie kupiła:

- śpiworka (leży nieużywany)
- ochraniacz na łóżeczko, kupiłam i albo nie umiem go odpowiednio założyć albo jest do d.
- projektor, niby gra i buczy ale daje tylko stateczny obraz na ścianę więc średnio fajne dla malca.
- na poczatku bodziaki, bałam się, że zakładając urwę głowę i połamię ręce.
- dziesięciu tysięcy kocy, kocyków, kap, srap, serio wystarczy 2-3 sztuki.

Na bank bym kupiła znów

- karuzela do łóżeczka, wszelakie pozytywki
- bujaczek
- przenośny przewijak z ikei (służy dalej)
- flanele i tetry
- puzzle piankowe i matę edukacyjną, choć matę innej firmy niż mam
- aaaa i dla mnie najlepszy, serio najlepszy zakup to poduszka d karmienia.

Teraz zastanawiam się na zakupem kojca, warto?
Przypomniałaś mi akcję z ochraniaczem, który był w zestawie z pięknym kompletem pościeli. Moja malutka przeturlała się w ten sposób, że docisnęła nosem i ustami do tej bocznej części. Czym prędzej zawinęłam te boczne części pod spód środkowej w szczycie łóżeczka.

Nie jestem zwolennikiem kojca, może dlatego, że moje dziecko by w nim nie wytrzymało
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:56   #59
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Ja początkowo korzystałam z kojca podczas wyjazdów albo w ogrodzie. Później zastąpiłam nim łóżeczko żeby się dzieciak nie obijał i nie budził z całymi nogami poza łóżeczkiem
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 22:52   #60
MamaAsiaLM
Przyczajenie
 
Avatar MamaAsiaLM
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 15
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, rzeczy ZBĘDNE. :)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
drugi raz na bank bym nie kupiła:

- śpiworka (leży nieużywany)
- ochraniacz na łóżeczko, kupiłam i albo nie umiem go odpowiednio założyć albo jest do d.
- projektor, niby gra i buczy ale daje tylko stateczny obraz na ścianę więc średnio fajne dla malca.
- na poczatku bodziaki, bałam się, że zakładając urwę głowę i połamię ręce.
- dziesięciu tysięcy kocy, kocyków, kap, srap, serio wystarczy 2-3 sztuki.

Na bank bym kupiła znów

- karuzela do łóżeczka, wszelakie pozytywki
- bujaczek
- przenośny przewijak z ikei (służy dalej)
- flanele i tetry
- puzzle piankowe i matę edukacyjną, choć matę innej firmy niż mam
- aaaa i dla mnie najlepszy, serio najlepszy zakup to poduszka d karmienia.

Teraz zastanawiam się na zakupem kojca, warto?
Śpiworek się u nas sprawdził, ale taki na zasuwak. Bo prawdę mówiąc miałam dwa, ale używałam tylko tego, gdyż z zasuwakiem był po prostu wygodny i praktyczny. Dziecko mi się nie odkopywało, a w kocyku zawsze nad ranem było odkryte.

Ochraniacze miałam i miałam założone, jednak te niższe. Czy były przydatne? To zależy bo też miałam dwa rodzaje. Takie grubsze się sprawdziły. Mocowałam je tak, że co kilka szczebelków miałam takie wstążki do przywiązania, a dodatkowo cały dół wsadziłam między szczebelki, a materac.

Nad projektorem się zastanawiałam, jednak ostatecznie nie kupiłam.

Bodziaki uwielbiałam. Według mnie najlapsza rzecz pod słońcem. Bo bluzeczki wiecznie się zadzierały i albo brzuch, albo plecy były odkryte. Jak dla mnie były łatwe do zakładania. Ale to wszystko zależy od materiału z którego zostały uszyte. Kiedyś nie zwracałam na to takiej uwagi, ale potem okazało się, że kiedyś kupiłam kilka sztuk i to wcale nie tanich i leżą do dzisiaj nie używane, bo nawet nikomu nie dam bo po prostu się nie nadają do chodzenia dla małego dziecka. A właściwie do założenia bo otwór przez który miała przechodził główka dziecka był mały i nie rozciągliwy. Z wyglądu były "normalne", ale warto zwracać uwagę na to, czy przekłądając przez główkę da się je bez problemu odpowiednio naciągnąć (no i czy się nie rozwlekają, bo takie też się trafiły).

Kocyki miałam bodajże dwa i w zupełności mi wystarczyły.

Bujaczek też bym kupiła, ale tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, do ilu kilogramów jest. Ja mam z Fisher Price i mimo, że córcia ma już 4 latka to służy jej do dzisiaj.

Z przewijaka nie korzystałam, bo przewijałam na łóżku na podkładach poprodowych. Dla mnie wygodniejsza opcja.

Flanele i tetry przydawały się i to nie raz.

Puzzli piankowych nie kupiłam (choć miałam taki zamiar) bo przeczytałam, że niektóre mają w sobie substancje rakotwórcze i wolałam nie ryzykować.

Mata edukacyjna nam się przydaje ... do dziś. Gdy córka była mała to się na niej bawiła dosięgając wiszących zwierzątek. Gdy zaczęła siedzieć to się na niej bawiła, tym bardziej że miała piszczące elementy i niby lusterko. Teraz służy nam jako kocyk na jakieś prace, gdy istnieje ryzyko zabrudzenia dywanu.

Poduszkę do karmienia również używałam i była dla mnie bardzo przydatna. Poza tym świetnie nadaje się też jako "podpórka" dla brzdąca, który jeszcze nie potrafi utrzymać rówowagi siedząc - dzięki niej dziecko nie przewraca się na boki i może się spokojnie pobawić.
MamaAsiaLM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-29 16:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.