Mamusie listopad 2019- cz. 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-30, 07:31   #1
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766

Mamusie listopad 2019- cz. 5


Witamy w piątej części listopadowych mamusiek, zdominowanych przez chłopców i w dalszym ciągu najszczęśliwszym wątku!

W tej części będziemy się rozpakowywać

Pierwsza część: klik
Druga część: klik
Trzecia część: klik
Czwarta część: klik

Czekamy na:
16 chłopców
9 dziewczynek


Witamy na świecie:
Babeczki, Magda, 26 lat, 1 ciąża IVF, PTP 17.11¸ Maja, urodzona 16.09
Krulowa, 27lat, 1 ciąża, TP 06.11, synek urodzony 14.10
Mikaa92, Monika, 26 lat, 2 ciąża (syn 5 lat), TP 27.10, Jan, urodzony 18.10
Sarahxoxo, Sara, 33 lata, 2 ciąża (córka 12 msc), TP 16.11, synek urodzony 21.10
Misiaa91, 28 lat, TP 20.11, Antoni urodzony 27.10
Diaka, 34 lata, 2 ciąża, TP 1.11, Tymon urodzony 29.10
Tossa, TP 14.11, Filip urodzony 29.10
Patisonowa, 30 lat, 1 ciąża, TP 09.11.2019, Aleksandra urodzona 30.10
Kapewa, Ewa, 37 lat, 3 ciąża (córki 3,5 i 5 lat), TP 06.11,Bartosz urodzony 31.10
EvciapO 2 ciąża (córka 3 lata), TP 05.11¸ Nikodem urodzony 03.11
Miss_Bow, 32 lata, 1 ciąża, TP 03.11, Michał urodzony 05.11
Dzidka98 TP 03.11, Michał urodzony 06.11
Jaguś, 32 lata, TP 20.11, Michał urodzony 06.11
Nurek1119, Agata, Warszawa, 28 lat, 2 ciąża, aniołek (7tc), TP 04.11 Wojciech urodzony 09.11
Kasia2439, 31 lat, 2 ciąża (córka 3 lata) TP 19.11, Wiktor urodzony 10.11
LuckySparkle, 30lat 2 ciąża (córka 3 lata) , TP 17.11, Livia urodzona 14.11
Sugarfree, TP 06.11, Bruno urodzony 14.11
Ska, Paulina, 31 lat, 2 ciąża, TP 13.11, Wanda urodzona 15.11
Catherine07, Kasia, 28 lat, 1 ciąża, TP 14.11, Aleksander urodzony 15.11
Kittylove89, Agnieszka, 30lat, 4 ciąża ( syn 10 i 5 lat, córka 7) TP 16.11, Emilia urodzona 18.11
Piano2019, 2 ciąża (córka 2.5roku), TP 28.11, Natalia urodzona 19.11
Ani_qa, Ania,30 lat,2 ciąża, TP 11.1 Liwia urodzona 19.11
Owocowykoktajl, 26 lat, 1 ciąża, TP 17.11, Zuzanna urodzona 23.11
Taco, 30 lat, 1 ciąża, TP 27.11, ;Nina urodzona 25.11
agnieszka_2293, 25 lat, 2 ciąża (córka 3 lata), TP 19.11, Krzysztof urodzony 26.11




Laktacyjny leksykon leków







Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2019-11-27 o 06:00
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-30, 08:34   #2
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Juz piata czesc

Wracam dokanczac 4
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 14:05   #3
Kittylove89
Raczkowanie
 
Avatar Kittylove89
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Ooooo matko to już naprawdę 5 cześć w tej rodzimy????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kittylove89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 14:52   #4
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Ooooo matko to już naprawdę 5 cześć w tej rodzimy????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tej rodzimy, ale narazie kończymy 4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 18:28   #5
malinka123108
Wtajemniczenie
 
Avatar malinka123108
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 409
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Hejo, melduje sie
__________________
w oczekiwaniu na corenke t.p 02.11.2019
malinka123108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 20:02   #6
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Hej, hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 20:06   #7
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cześć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 20:14   #8
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Witam się w nowym wątku.

Ja nadal utrzymuje, że chciałabym rodzić w Halloween . I mieć październikowe dziecko ale patrząc na to, że Lili była urodzona w 41 tygodniu to na bank się nie uda. No i teraz jednak CC. Tak więc liczę, że planowo CC będzie za równy miesiąc od dziś.


Siedzę i rozkoszuje się ciszą. Oglądam you can dance, córcia śpi, mąż poszedł na pożegnanie jakieś z pracy bo ktoś tam odchodzi i tak fajnie jest w domu cicho.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 20:36   #9
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

To co? Która pierwsza się rozpakowuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 20:52   #10
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Hejka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 20:53   #11
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Ja też obecna

Nurek ładna waga Mam nadzieję że mój jednak jest mniejszy od Twojego i nie przybrał 300g w tydzień ;-)

Zaraz będzie rodzenie... jeszcze będzie dopakowywanie toreb, pierwsze zwiastuny porodu, oczekiwanie przed TP i nerwy o przenoszenie. Ja chociaż mam ten spokój że mi nie grozi rodzenie we Wszystkich Swietych

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 21:10   #12
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku.

Ja nadal utrzymuje, że chciałabym rodzić w Halloween . I mieć październikowe dziecko ale patrząc na to, że Lili była urodzona w 41 tygodniu to na bank się nie uda. No i teraz jednak CC. Tak więc liczę, że planowo CC będzie za równy miesiąc od dziś.


Siedzę i rozkoszuje się ciszą. Oglądam you can dance, córcia śpi, mąż poszedł na pożegnanie jakieś z pracy bo ktoś tam odchodzi i tak fajnie jest w domu cicho.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio oglądałam jakis super halloweenowy zestaw dla dzieciorka ale uświadomiłam sobie, że to koniec października a nie listopada więc dynię to co najwyżej sobie na brzuchu narysuję


Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Ja też obecna

Nurek ładna waga Mam nadzieję że mój jednak jest mniejszy od Twojego i nie przybrał 300g w tydzień ;-)

Zaraz będzie rodzenie... jeszcze będzie dopakowywanie toreb, pierwsze zwiastuny porodu, oczekiwanie przed TP i nerwy o przenoszenie. Ja chociaż mam ten spokój że mi nie grozi rodzenie we Wszystkich Swietych

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mi raczej też nie ale kto wie, chyba już będzie ciąża donoszona wtedy.


Co do historii z kolejek to też miałam wczoraj w Biedrze. Stoimy sobie z mężem standardowo na końcu tylko z sokiem i sałatką, przed nami tłum z wypchanymi koszykami i nikt mnie nie widzi no ale nic. Nagle jedna baba odwraca sie i patrzy na mnie, myślę sobie "oho, chce mnie przepuścić" a ta mówi "Pani pilnuje, ja tu będe stała przed panią tylko po śmietanę skoczę" tak się zaczęliśmy śmiać, że chłopak z przodu mnie zauważył i przepuścili nas na początek, drugi raz w ciąży mi się zdarzyło
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 21:23   #13
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Haha dobre z tą śmietaną. Mnie dwa razy na poczcie puścili, ale musiałam kurtkę odpiać bo inaczej nie byłoby widać a kolejka dluuuuga była wtedy.

Moje bobo tv 16.10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 21:45   #14
krulowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 32
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Ja już wczoraj odebrałam wynik GBS i jest dodatni. Nie wiem czy to dobrze czy źle, chociaż może i dobrze, bo miałam takie obawy, że jak wyjdzie ujemny, a ja np pójdę na basen i się jakoś zarażę jeszcze przed porodem, a nie podadzą antybiotyku to może się coś rozwinąć u dziecka...
krulowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 22:00   #15
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Witamy się i my w nowej-porodowej części


Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Ostatnio oglądałam jakis super halloweenowy zestaw dla dzieciorka ale uświadomiłam sobie, że to koniec października a nie listopada więc dynię to co najwyżej sobie na brzuchu narysuję



Mi raczej też nie ale kto wie, chyba już będzie ciąża donoszona wtedy.


Co do historii z kolejek to też miałam wczoraj w Biedrze. Stoimy sobie z mężem standardowo na końcu tylko z sokiem i sałatką, przed nami tłum z wypchanymi koszykami i nikt mnie nie widzi no ale nic. Nagle jedna baba odwraca sie i patrzy na mnie, myślę sobie "oho, chce mnie przepuścić" a ta mówi "Pani pilnuje, ja tu będe stała przed panią tylko po śmietanę skoczę" tak się zaczęliśmy śmiać, że chłopak z przodu mnie zauważył i przepuścili nas na początek, drugi raz w ciąży mi się zdarzyło
Haha, różnie to bywa, czasem jest naprawdę zabawnie z tą ludzką życzliwością
Mi jakiś czas temu kasjerka w Biedrze z tekstem jakby pretensją "a pani to powinna podejść bez kolejki, nie powinna pani czekać". Oj tak, już lecę się przepychać.. Generalnie wychodzę z założenia że jeśli dobrze się czuję to postać mogę.

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Ja też obecna

Nurek ładna waga Mam nadzieję że mój jednak jest mniejszy od Twojego i nie przybrał 300g w tydzień ;-)

Zaraz będzie rodzenie... jeszcze będzie dopakowywanie toreb, pierwsze zwiastuny porodu, oczekiwanie przed TP i nerwy o przenoszenie. Ja chociaż mam ten spokój że mi nie grozi rodzenie we Wszystkich Swietych

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie pakowanie torby Taki mam plan na przyszły tydzień!
Właśnie się po ciuchu "modlę" żeby nie rodzić we Wszystkich Świętych i Zaduszki..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 00:07   #16
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:03 ----------

U mnie córka ma w przedszkolu 6 listopada pasowanie na przedszkolaka i chciałabym na nim być. Także synku musimy jeszcze chwilę wytrzymać w 2 paku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 02:05   #17
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Melduję się w nowej części Z tym staniem w kolejkach to u mnie jakiś progres w tej ciąży, bo albo kasjerki wołają poza kolejnością albo ktoś przepuszcza
Uwaga mój maluch w 37 tygodniu obrócił się główką do dołu Czekam więc na rozwój akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 06:39   #18
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:03 ----------

U mnie córka ma w przedszkolu 6 listopada pasowanie na przedszkolaka i chciałabym na nim być. Także synku musimy jeszcze chwilę wytrzymać w 2 paku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas pasowanie w połowie listopada-mam nadzieję że dojdę już do siebie, bo jestem w organizacji. Głupio wyszło, bo miało być w październiku więc się zamienilam w przedszkolu zamiast wigilii

Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Melduję się w nowej części Z tym staniem w kolejkach to u mnie jakiś progres w tej ciąży, bo albo kasjerki wołają poza kolejnością albo ktoś przepuszcza
Uwaga mój maluch w 37 tygodniu obrócił się główką do dołu Czekam więc na rozwój akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to Maluch-akrobata przynajmniej ten warunek zachowany. Widziałaś na usg?, a czulas?

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 07:03   #19
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Hej.
Ja właściwie za tydzień jestem już gotowa rodzić.
Nie wiem jak Młoda, ale zobaczymy w czwartek na wizycie ile panienka waży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-12, 07:22   #20
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dzień dobry
Ale szybko leci ten czas, ani sie obejrzymy a będziemy rodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 08:03   #21
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Dzień dobry




U nas pasowanie w połowie listopada-mam nadzieję że dojdę już do siebie, bo jestem w organizacji. Głupio wyszło, bo miało być w październiku więc się zamienilam w przedszkolu zamiast wigilii



No to Maluch-akrobata przynajmniej ten warunek zachowany. Widziałaś na usg?, a czulas?

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
Wczoraj miałam usg Na początku tygodnia był bardzo aktywny któregoś dnia i ciągle się rozpychał aż wieczorem cały brzuch miałam obolały - pewnie wtedy się obrócił bo i ruchy czułam już inaczej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 08:17   #22
Clair123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Hej dziewczyny ☺
Te kolejki w kasach i zachowanie ludzi naprawde jest komiczne czasami... jako ze jestem w sklepie codziennie to wczoraj znowu mialam "sytuacje". Kasjerka do mnie z tekstem ze "znowu Pani stoi w kolejce niepotrzebnie". Ja na to ze poczekam juz, bo nie ma duzo ludzi, a kobietka przede mna chyba nie zczaila ze jestem w ciazy i do mnie "w sumie ma Pani mało rzeczy... chociaz... ja tez mam malo..." potem jak kasjerka dorzucila tekst zebym z tego przywileju korzystala bo wkrotce sie to skonczy to dopiero tej pani przede mna zrobilo sie glupio i sie zorientowala o co chodzi. Takze czasami ludzie moze rzeczywiscie nie widza... tym bardziej ze teraz kurtki, chustki/szaliki zakrywajace tez czasem brzuch itd. Kazdy gdzies goni... Sama tez nie mam duzego brzucha takze tego

Co do wiesiolka, to czytalam ze ma za zadanie zmiekczyc szyjke i ulatwic rozwarcie ale czy to pomoze? Nie wiem. Generalnie tez nie usmiecha mi sie 1.11 a termin mam na 7.11 takze ryzyko jest... jako ze w przyszlym tyg ciaza juz bedzie donoszona to chcialabym wykurzyc Maluszka jeszcze w październiku - tym bardziej ze w nocy naprawde daje juz w kosc (kolejna noc z pobudkami co 2h)

Podobno cos tam moze dawac masaz krocza (ale to chyba nie dla mnie) i liscie malin.
Nie wiem czy to ma jakies udowodnione dzialanie bo czytałam rozne opinie ale ten wiesiolek nie zaszkodzi ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Clair123
Czas edycji: 2019-10-12 o 08:22
Clair123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 08:26   #23
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez krulowa Pokaż wiadomość
Ja już wczoraj odebrałam wynik GBS i jest dodatni. Nie wiem czy to dobrze czy źle, chociaż może i dobrze, bo miałam takie obawy, że jak wyjdzie ujemny, a ja np pójdę na basen i się jakoś zarażę jeszcze przed porodem, a nie podadzą antybiotyku to może się coś rozwinąć u dziecka...
Ja się modlę o ujemny bo mam uczulenie na najbezpieczniejsze antybiotyki dla dziecka (penicyliny) i musieli by mi inny podać, poza tym nie chciałabym żeby rozwalali małemu florę bakteryjną od razu na wejściu.


Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Melduję się w nowej części Z tym staniem w kolejkach to u mnie jakiś progres w tej ciąży, bo albo kasjerki wołają poza kolejnością albo ktoś przepuszcza
Uwaga mój maluch w 37 tygodniu obrócił się główką do dołu Czekam więc na rozwój akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki spryciarz!
Cytat:
Napisane przez Clair123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ☺
Te kolejki w kasach i zachowanie ludzi naprawde jest komiczne czasami... jako ze jestem w sklepie codziennie to wczoraj znowu mialam "sytuacje". Kasjerka do mnie z tekstem ze "znowu Pani stoi w kolejce niepotrzebnie". Ja na to ze poczekam juz, bo nie ma duzo ludzi, a kobietka przede mna chyba nie zczaila ze jestem w ciazy i do mnie "w sumie ma Pani mało rzeczy... chociaz... ja tez mam malo..." potem jak kasjerka dorzucila tekst zebym z tego przywileju korzystala bo wkrotce sie to skonczy to dopiero tej pani przede mna zrobilo sie glupio i sie zorientowala o co chodzi. Takze czasami ludzie moze rzeczywiscie nie widza... tym bardziej ze teraz kurtki, chustki/szaliki zakrywajace tez czasem brzuch itd. Kazdy gdzies goni... Sama tez nie mam duzego brzucha takze tego

Co do wiesiolka, to czytalam ze ma za zadanie zmiekczyc szyjke i ulatwic rozwarcie ale czy to pomoze? Nie wiem. Generalnie tez nie usmiecha mi sie 1.11 a termin mam na 7.11 takze ryzyko jest... jako ze w przyszlym tyg ciaza juz bedzie donoszona to chcialabym wykurzyc Maluszka jeszcze w październiku - tym bardziej ze w nocy naprawde daje juz w kosc (kolejna noc z pobudkami co 2h)

Podobno cos tam moze dawac masarz krocza (ale to chyba nie dla mnie) i liscie malin.
Nie wiem czy to ma jakies udowodnione dzialanie bo czytałam rozne opinie ale ten wiesiolek nie zaszkodzi ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że czasem nie widzą, na szczęście zazwyczaj czuję się na tyle dobrze że moge stać i nic nie mówię. Też mi kiedyś kasjerka w Lidlu zwróciła uwagę, że mam od razu iść do kasy z pierwszeństwem no ale jak tu się przepychać jak wszyscy mają rzeczy powykładane. No może jakbym miała 2 albo 3 rzeczy ale i tak byłoby mi głupio. Co do malin to chyba mają bardziej udowodnione działanie niż wiesiołek, ja mam cały worek ususzony i niedługo się biorę.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 09:07   #24
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Clair123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ☺
Te kolejki w kasach i zachowanie ludzi naprawde jest komiczne czasami... jako ze jestem w sklepie codziennie to wczoraj znowu mialam "sytuacje". Kasjerka do mnie z tekstem ze "znowu Pani stoi w kolejce niepotrzebnie". Ja na to ze poczekam juz, bo nie ma duzo ludzi, a kobietka przede mna chyba nie zczaila ze jestem w ciazy i do mnie "w sumie ma Pani mało rzeczy... chociaz... ja tez mam malo..." potem jak kasjerka dorzucila tekst zebym z tego przywileju korzystala bo wkrotce sie to skonczy to dopiero tej pani przede mna zrobilo sie glupio i sie zorientowala o co chodzi. Takze czasami ludzie moze rzeczywiscie nie widza... tym bardziej ze teraz kurtki, chustki/szaliki zakrywajace tez czasem brzuch itd. Kazdy gdzies goni... Sama tez nie mam duzego brzucha takze tego

Co do wiesiolka, to czytalam ze ma za zadanie zmiekczyc szyjke i ulatwic rozwarcie ale czy to pomoze? Nie wiem. Generalnie tez nie usmiecha mi sie 1.11 a termin mam na 7.11 takze ryzyko jest... jako ze w przyszlym tyg ciaza juz bedzie donoszona to chcialabym wykurzyc Maluszka jeszcze w październiku - tym bardziej ze w nocy naprawde daje juz w kosc (kolejna noc z pobudkami co 2h)

Podobno cos tam moze dawac masaz krocza (ale to chyba nie dla mnie) i liscie malin.
Nie wiem czy to ma jakies udowodnione dzialanie bo czytałam rozne opinie ale ten wiesiolek nie zaszkodzi ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam w planie od 36 tygodnia łykać wiesiolek. Pytalam mojej położnej, mowila ze nie wie czy to dziala ale ze miala przypadki dziewczyn, ktore bardzo ładnie i sprawnie rodzily i przyznawały się, ze wlasnie od 36tygodnia braly wiesolek.
Zaszkodzic nie zaszkodzi
Zastanawiam się jaki wziac, może ten Oeparol Femina kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 09:36   #25
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ja mam w planie od 36 tygodnia łykać wiesiolek. Pytalam mojej położnej, mowila ze nie wie czy to dziala ale ze miala przypadki dziewczyn, ktore bardzo ładnie i sprawnie rodzily i przyznawały się, ze wlasnie od 36tygodnia braly wiesolek.
Zaszkodzic nie zaszkodzi
Zastanawiam się jaki wziac, może ten Oeparol Femina kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi ginekolog napisała właśnie żebym brała oeparol tylko ten zwykły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 09:49   #26
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dzień dobry w nowym wątku! Aż trudno uwierzyć, że będziemy się tu rozpakowywać

Ja mam wrażenie, że im brzuch większy, tym mniej ludzi go widzi.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 10:21   #27
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Mi ginekolog napisała właśnie żebym brała oeparol tylko ten zwykły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja po odstawieniu anty (brak śluzu) łykałam ten:
https://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p127426-D...apsulki_60_szt.
I ten:
https://ktomalek.pl/wiesiolek-ulotka...aps/ub-8411603
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Dzień dobry w nowym wątku! Aż trudno uwierzyć, że będziemy się tu rozpakowywać

Ja mam wrażenie, że im brzuch większy, tym mniej ludzi go widzi.
Im większy brzuch tym bardziej niewidzialna jesteś


Mnie wczoraj przy ladzie przepuściła kobietka, bo zauważyła, że ciąża i się spytała czy 4 czy 5 miesiąc
A reszta ludzi (przed nami jeszcze 3 czy 4 osoby) - cisza



Jak chcecie żeby podpisywać wizyty BoboTv lub do listy głównej (tp, płeć, imię etc) to piszcie pw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 10:27   #28
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Mi ginekolog napisała właśnie żebym brała oeparol tylko ten zwykły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ten zwykly ma omega 6 a ten Femina omega 6 i omega 3. Hmm ciekawe czy jest jakaś zależność. Bardziej działałby omega 6?
Podpytam jeszcze mojego gina co on na to. Ale jak nie zaszkodzi, a może pomóc to chyba warto spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 11:22   #29
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dzień dobry Właśnie rozkoszuję się cudowną pogodą z Synkiem na placu zabaw
Wieczorem wpadają znajomi i plan na wspólne składanie mebli - znaczy się faceci, ja z Przyjaciółką ploty przy radlerach, tym bardziej że mają co opowiadać bo wczoraj wrócili z Japonii
Jak Synek będzie miał już meble złożone to w końcu Go przeniosę i uporządkuję ubrania dla Wandy.
A właśnie - przygotowujecie na czysto (pranie + prasowanie) rzeczy tylko na start czy też większe? Ja na razie ogarnęłam 56, 62 i mniejsze 68 - zakładam że na dwa-trzy miesiące starczy

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Hej.
Ja właściwie za tydzień jestem już gotowa rodzić.
Nie wiem jak Młoda, ale zobaczymy w czwartek na wizycie ile panienka waży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieźle Brzmi odważnie, obyś nie wywołała wilka z lasu, chociaż skoro czujesz się gotowa..
U mnie 37+0 wypada dokładnie za półtora tygodnia, ale mam nadzieję że Mała posiedzi jeszcze z trzy, cztery tygodnie w brzuchu - chciałabym sobie jeszcze poprzypominać coś do samego porodu i kwestie pielęgnacji niemowlaka

Cytat:
Napisane przez Clair123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Te kolejki w kasach i zachowanie ludzi naprawde jest komiczne czasami... jako ze jestem w sklepie codziennie to wczoraj znowu mialam "sytuacje". Kasjerka do mnie z tekstem ze "znowu Pani stoi w kolejce niepotrzebnie". Ja na to ze poczekam juz, bo nie ma duzo ludzi, a kobietka przede mna chyba nie zczaila ze jestem w ciazy i do mnie "w sumie ma Pani mało rzeczy... chociaz... ja tez mam malo..." potem jak kasjerka dorzucila tekst zebym z tego przywileju korzystala bo wkrotce sie to skonczy to dopiero tej pani przede mna zrobilo sie glupio i sie zorientowala o co chodzi. Takze czasami ludzie moze rzeczywiscie nie widza... tym bardziej ze teraz kurtki, chustki/szaliki zakrywajace tez czasem brzuch itd. Kazdy gdzies goni... Sama tez nie mam duzego brzucha takze tego

Co do wiesiolka, to czytalam ze ma za zadanie zmiekczyc szyjke i ulatwic rozwarcie ale czy to pomoze? Nie wiem. Generalnie tez nie usmiecha mi sie 1.11 a termin mam na 7.11 takze ryzyko jest... jako ze w przyszlym tyg ciaza juz bedzie donoszona to chcialabym wykurzyc Maluszka jeszcze w październiku - tym bardziej ze w nocy naprawde daje juz w kosc (kolejna noc z pobudkami co 2h)

Podobno cos tam moze dawac masaz krocza (ale to chyba nie dla mnie) i liscie malin.
Nie wiem czy to ma jakies udowodnione dzialanie bo czytałam rozne opinie ale ten wiesiolek nie zaszkodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takim razie kupuję w poniedziałek wiesiołka.
Odnośnie masażu krocza to robiłam go w pierwszej ciąży olejkiem migdałowym naprawdę sumiennie, dzień w dzień, od kiedy tylko lekarz dał zielone światło a i tak mnie nacieli
A koleżanka (pisałam Wam kiedyś o niej http://blog.babybyann.com/zdrowie/do...mowego-porodu/ ) urodziła wczoraj w domu trzeciego syna i UWAGA! Godzina skurczy, 4min parcia, poród odebrał tata na telefonie z położną kobieta dojechała na poród łożyska a chłopak urodzony 4kg. Niesamowite co?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.

Edytowane przez Ska
Czas edycji: 2019-10-12 o 11:23
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 11:58   #30
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To co? Która pierwsza się rozpakowuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja czekam na wózek, ma być 17 października, potem już syn może zacząć myśleć o wyjściu

Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Melduję się w nowej części Z tym staniem w kolejkach to u mnie jakiś progres w tej ciąży, bo albo kasjerki wołają poza kolejnością albo ktoś przepuszcza
Uwaga mój maluch w 37 tygodniu obrócił się główką do dołu Czekam więc na rozwój akcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O proszę, czyli wszystko jest możliwe Super, że się obrócił

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
A właśnie - przygotowujecie na czysto (pranie + prasowanie) rzeczy tylko na start czy też większe? Ja na razie ogarnęłam 56, 62 i mniejsze 68 - zakładam że na dwa-trzy miesiące starczy

W takim razie kupuję w poniedziałek wiesiołka.
Odnośnie masażu krocza to robiłam go w pierwszej ciąży olejkiem migdałowym naprawdę sumiennie, dzień w dzień, od kiedy tylko lekarz dał zielone światło a i tak mnie nacieli
A koleżanka (pisałam Wam kiedyś o niej http://blog.babybyann.com/zdrowie/do...mowego-porodu/ ) urodziła wczoraj w domu trzeciego syna i UWAGA! Godzina skurczy, 4min parcia, poród odebrał tata na telefonie z położną kobieta dojechała na poród łożyska a chłopak urodzony 4kg. Niesamowite co?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ja wypralam w wyprasowałam wszystkie rozmiary, ale z 68 mam i tak niewiele, bo wzory i fasony podczas zakupów mi się pokończyły, teraz nowa kolekcja, więc jak będą potrzebne większe rozmiary to kliknę coś przez internet

Może też ruszę po tego wiesiołka? Choć mam tyle herbaty z malin, że nie zdążę brać tego wszystkiego

Wow, niesamowita historia porodu

Dzień dobry Witam się w kolejnej części
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 15:32:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.