Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-18, 09:56   #3631
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Oj tak, będzie mi bardzo brakować zespołu. Co jak co, ale to mi się w tej pracy bardzo udało, przez te dwa lata nie zanotowałyśmy żadnego większego spięcia, świetnie się dogadujemy. Zwłaszcza serce mnie boli na myśl o rozstaniu z jedną, przyszłyśmy do pracy w jednym momencie, razem się wszystkiego uczyłyśmy.
Ja ryczałam jak bóbr, kiedy żegnałam się z ludźmi Jeszcze dostałam od nich różne pamiątki, na pożegnanie więc w ogóle masakra... z częścią mam cały czas kontakt, więc chociaż tyle. Praca z obecnymi ludźmi w ogóle się nie umywa do tamtego zespołu...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 10:05   #3632
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja ryczałam jak bóbr, kiedy żegnałam się z ludźmi Jeszcze dostałam od nich różne pamiątki, na pożegnanie więc w ogóle masakra... z częścią mam cały czas kontakt, więc chociaż tyle. Praca z obecnymi ludźmi w ogóle się nie umywa do tamtego zespołu...
Ja tez mam kontakt z ludźmi z byłej pracy, mimo wszystko widzę że fajnie im się ze mną pracowało. Ale nie ryczałam jak byłam zabrać rzeczy, może dlatego że nic nie dostałam - ani od ludzi na hali ani od swojego gniazda. Było mi co prawda przykro, ale mój TŻ mówi, że nie ma czego - sam ma nauczkę, bo zrzucaliśmy się na każde urodziny, odejścia z pracy a tu nagle, jak mnie zwolnili, to zero. TŻ przy każdej okazji wypomina to osobom, które organizują jakieś zrzuty na pożegnanie.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 10:50   #3633
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja ryczałam jak bóbr, kiedy żegnałam się z ludźmi Jeszcze dostałam od nich różne pamiątki, na pożegnanie więc w ogóle masakra... z częścią mam cały czas kontakt, więc chociaż tyle. Praca z obecnymi ludźmi w ogóle się nie umywa do tamtego zespołu...
Z dziewczynami które w międzyczasie odeszły ode mnie z pracy również mam stały kontakt, co jakiś czas jakieś wyjście na piwko czy obiad. Teraz, przez zmianę miejsca zamieszkania trochę się to wszystko rozejdzie...
Też zawsze każdego hucznie żegnaliśmy, robiłyśmy zrzutkę.


Kurczę, siedzę sobie teraz i jestem szczerze zadziwiona, że już mi się udało. W sensie - byłam przygotowana na długą batalię jeśli chodzi o szukanie pracy, wszyscy mnie straszyli, że mieszkając w jednym mieście szukanie jej w drugim to będzie kosmos, już widziałam w myślach to tułanie się na rozmowy, a tu jedno zaproszenie i złoty strzał, wszystko rozwiązało się w ciągu tygodnia.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 10:54   #3634
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To ja jestem totalnie niesentymentalna, jeśli chodzi o robotę za nikim nie tęsknię, nikogo mi nie brakuje i nie brakowalo, odchodząc się wręcz cieszyłam po pierwszej pracy czułam dziwna pustkę, bo włożyłam tam dużo serca, a nikt tego na koniec nie docenił, no i jednak była to moja pierwsza praca w zawodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 11:21   #3635
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
To ja jestem totalnie niesentymentalna, jeśli chodzi o robotę za nikim nie tęsknię, nikogo mi nie brakuje i nie brakowalo, odchodząc się wręcz cieszyłam po pierwszej pracy czułam dziwna pustkę, bo włożyłam tam dużo serca, a nikt tego na koniec nie docenił, no i jednak była to moja pierwsza praca w zawodzie.
Pewnie kwestia na jaki zespół się trafi. Sądzę, że w obecnej pracy nie będzie zbyt tkliwie. Najbardziej będzie mi żal pieniędzy, które miałabym wydać na pożegnalne ciasto


Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Kurczę, siedzę sobie teraz i jestem szczerze zadziwiona, że już mi się udało. W sensie - byłam przygotowana na długą batalię jeśli chodzi o szukanie pracy, wszyscy mnie straszyli, że mieszkając w jednym mieście szukanie jej w drugim to będzie kosmos, już widziałam w myślach to tułanie się na rozmowy, a tu jedno zaproszenie i złoty strzał, wszystko rozwiązało się w ciągu tygodnia.
Ale fajnie Zazdroszczę A dostałaś już jakiś list gwarancyjny albo umowę przedwstępną (czy coś w tym stylu)?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 11:28   #3636
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dużo w sumie zależy od ludzi na których się trafi w pracy.

Ja w miejscu gdzie przepracowałam 2 lata miała świetną ekipę - do dziś mamy kontakt do siebie i często rozmawiamy.

Później przeszłam do nowego miejsca - myślałam, że mam super kolężanki, jednak kiedy nagle mnie zwolniono ze skutkiem natychmiastowym okazało się jakie to są "koleżanki" - zero kontaktu, nawet się nie odezwały. Tylko jedna z nich pomogła mi odzyskać część rzeczy z firmy.
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 11:28   #3637
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dużo w sumie zależy od ludzi na których się trafi w pracy.

Ja w miejscu gdzie przepracowałam 2 lata miała świetną ekipę - do dziś mamy kontakt do siebie i często rozmawiamy.

Później przeszłam do nowego miejsca - myślałam, że mam super koleżanki, jednak kiedy nagle mnie zwolniono ze skutkiem natychmiastowym okazało się jakie to są "koleżanki" - zero kontaktu, nawet się nie odezwały. Tylko jedna z nich pomogła mi odzyskać część rzeczy z firmy.
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-18, 13:06   #3638
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kayk0 Pokaż wiadomość
Dużo w sumie zależy od ludzi na których się trafi w pracy.

Ja w miejscu gdzie przepracowałam 2 lata miała świetną ekipę - do dziś mamy kontakt do siebie i często rozmawiamy.

Później przeszłam do nowego miejsca - myślałam, że mam super koleżanki, jednak kiedy nagle mnie zwolniono ze skutkiem natychmiastowym okazało się jakie to są "koleżanki" - zero kontaktu, nawet się nie odezwały. Tylko jedna z nich pomogła mi odzyskać część rzeczy z firmy.
Baby to jednak potrafią być wredne... Ale nie przejmuj sie, jak moje "koleżanki" mi załatwiły (dosłownie!) zwolnienie, to potem grały sobie w karty
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 20:10   #3639
Vilgefortz
Raczkowanie
 
Avatar Vilgefortz
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Haute Silésie
Wiadomości: 266
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
To ja jestem totalnie niesentymentalna, jeśli chodzi o robotę za nikim nie tęsknię, nikogo mi nie brakuje i nie brakowalo, odchodząc się wręcz cieszyłam po pierwszej pracy czułam dziwna pustkę, bo włożyłam tam dużo serca, a nikt tego na koniec nie docenił, no i jednak była to moja pierwsza praca w zawodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obecnie mam podobny do Twojego stosunek do ludzi z roboty . Nauczyło mnie życie, że czasami najlepszy "przyjaciel" okazuje się największą mendą, a zupełnie obcy człowiek wyciąga do mnie pomocną dłoń.
Bonasera gratulaje nowej pracy, życzę Ci przede wszystkim, żeby to co Ci obiecują miało pokrycie w rzeczywistości .
Chodzę do pracy normalnie, na szczęście od dzisiaj większość instytucji publicznych zamknięta, tylko w sprawach pilnych. Naturalnie mnie się trafiła sprawa pilna i jutro przyjdzie jeden, który by nigdy do mnie nie trafił, ale jako że wykonuję podwójne obowiązki, to na mnie ten zaszczyt spadł
Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Baby to jednak potrafią być wredne... Ale nie przejmuj sie, jak moje "koleżanki" mi załatwiły (dosłownie!) zwolnienie, to potem grały sobie w karty
Nie tylko kobiety. W sytuacji walki o przetrwanie, w ludziach wyzwalają się najprymitywniejsze instynkty. Mieliśmy tego przykład w walce o pożywienie ostatnimi dniami, w obliczu zagrożenia wirusem. Pracy to się też tyczy.
__________________
Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
Vilgefortz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-18, 21:55   #3640
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

I tu się zgodzę, powoli z ludzi wychodzą dziwne zachowania. U mnie pierwsze uciekły z pracy na HO 2 cwaniary, bez jakichś ustaleń dotyczących pozostałych pracowników czy podziału obowiązków w tej sytuacji. Najgorsze ze mamy w pracy kobitę lat 75, która powinna w pierwszej kolejności siedzieć w domu ale nie mogła, bo zastępują ją tylko te 2 kombinatorki. Tyle dobrze ze ktoś się opamiętał i ściągnął do pracy jedną z nich, po 15 min od jej powrotu ta starsza babka wypisała 3 tyg urlopu, bo już rzeczywiście się boi i chce posiedzieć w domu, skoro jest w grupie ryzyka. No ale niesmak pozostał 😕
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 05:30   #3641
MrsLalee
Raczkowanie
 
Avatar MrsLalee
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 83
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja się po raz kolejny przekonałam że z mężczyznami pracuje się lepiej niż z kobietami.. albo ja tak trafiam na takie "koleżanki".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsLalee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-19, 08:10   #3642
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MrsLalee Pokaż wiadomość
Ja się po raz kolejny przekonałam że z mężczyznami pracuje się lepiej niż z kobietami.. albo ja tak trafiam na takie "koleżanki".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie tylko ty. Ja też widziałam różne historie. Mój mąż też ma w pracy kobiety plotkary, które ciągle knują intrygi i próbują przeciągnąć na swoją stronę męską część zespołu. Mąż często jest zmęczony pozostawaniem neutralnym.

Mnie największą krzywdę wyrządziła dyrektorka, która nie chciała, bym wróciła do pracy po macierzyńskim. Była pewna, że będę żądała przerwy na karmienie i na pewno będę dzwoniła rano, że dziecko chore i nie będę przychodzić do pracy, a ona ma za mało ludzi i jej to nie na rękę. Ona sama wielokrotnie mi się wcześniej żaliła na swój los, gdy była młodą matką trójki dzieci. Opowiadała, jak jej szef był bezwzględny i zawsze musiała wybierać pracę, a nie dobro dzieci. Albo chwaliła się, że była zaradna, że mimo trójki dzieci pracowała..a mnie nie pozwoliła. Byłam dobrym i lubianym pracownikiem. Chodziło tylko o dziecko. Pracowałam w instytucji zarządzanej przez księdza i kościół. Szok, co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 09:35   #3643
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MrsLalee Pokaż wiadomość
Ja się po raz kolejny przekonałam że z mężczyznami pracuje się lepiej niż z kobietami.. albo ja tak trafiam na takie "koleżanki".
Faceci to też potrafią być niezłe skur....
Ale faktem jest, że ja też mam poczucie, że lepiej mi się pracuje z facetami, tak ogólnie niż z kobietami, chociaż nie zawsze. Spotkałam na swojej drodze tyle wspaniałych babek, że bym nie jednego chłopa za nie oddała

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Pracowałam w instytucji zarządzanej przez księdza i kościół. Szok, co?
Trochę brzmi jak koszmar... jeszcze ksiądz to z Bogiem wszystko zależy jaki człowiek, ale rządy kościoła...
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 09:42   #3644
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja pracuję głównie z facetami (teraz i kiedyś) i niestety takie same mendy, jak babeczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 10:34   #3645
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja zdecydowanie sobie chwale prace w mężczyznami. Wcześniej pracowałam w dziale w którym byłam jedyną kobietą i to była najlepsza praca.
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 10:52   #3646
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jeśli chodzi o płeć to mi się trafiali zarówno mężczyźni jak i kobiety nie do życia w pracy. Miałam dwie rąbniete kierowniczki i dwóch facetów managerów, którzy zdecydowanie mieli problem z zarządzaniem ludźmi i motywowaniem ich do pracy.

U mnie w pracy generalnie praca teraz to żaden szok, bo każdy z pracowników brał regularnie zdalną, ale domyślam się, że dla niektórych branży to ciężkie do zorganizowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 10:55   #3647
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dziewczyny sprostuje kwestię kontroli L4 z ZUSu.
Oczywiście kontrole na prośbę pracodawcy jak najbardziej się zdarzają, ale w większości są one z losowania.
System losuje osoby z konkretnym kodem choroby do kontroli. Może być tak, że są to zwolnienia 14 dniowe, a może być tak że przez pół roku nikt Cię nie wezwie.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 12:49   #3648
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Siabra, jak kontrola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 14:59   #3649
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Siabra, jak kontrola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odwołali w poniedziałek.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-19, 16:36   #3650
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Baby to jednak potrafią być wredne... Ale nie przejmuj sie, jak moje "koleżanki" mi załatwiły (dosłownie!) zwolnienie, to potem grały sobie w karty
Dobrze się czujesz?

Jak pracujesz tylko z "babami", w "babskiej" branży, to one będą wredne, jasne. Ja pracowałam z facetami, którzy knuli, jak się mnie pozbyć. Oraz z wrednymi kobietami.

Nie chciałabym z kimś z twoim nastawieniem pracować.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 17:30   #3651
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87674180]Dobrze się czujesz?

Jak pracujesz tylko z "babami", w "babskiej" branży, to one będą wredne, jasne. Ja pracowałam z facetami, którzy knuli, jak się mnie pozbyć. Oraz z wrednymi kobietami.

Nie chciałabym z kimś z twoim nastawieniem pracować.[/QUOTE]

Gdybyś wiedziała ile razy próbowałam się dogadać z tymi dziewczynami, dopasować się. Niestety. One chyba z nudów szukały na siłę konfliktów. To nie dotyczyło tylko mnie. Wcześniej toczyły 2 letnią (!!!) cichą wojnę z koleżankami z drugiej grupy. W sumie to tamto towarzystwo całe było siebie warte, skoro potrafiły robić sobie złośliwości przez tak długi czas. Nie odzywały sie do siebie, nie łączyły grup, żeby nie siedziec razem, jak jedna niedokładnie sprzątała, to pozostałe też się nie przykładały żeby było sprawiedliwie, przeglądały sobie profile na facebooku i instagramie, żeby sie pośmiać ze zdjęć, dla każdej miały gotowe przezwisko. Moje "koleżanki" o tym wszystkim mi same mówiły, jak przeszłam na tą placówkę. Były przeszczęśliwe, że pozbyły sie "wrogów". Ale jak widać szybko im się fajna atmosfera znudziła, bo zaś się zaczęło jątrzenie.
Dziwisz się, że mam takie nastawienie? Ja się sobie nie dziwię w ogóle po tym wszystkim. Źle się wyraziłam w poprzednim poście. Nie chodziło mi o wszystkie babskie zespoły, tylko o ten konkretny, który prawie mnie skończył nerwowo.
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 18:13   #3652
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Miałam dzisiaj spotkanie statusowe w firmie i okazało się, że nasz główny klient ograniczył wydatki na rozwój oprogramowania o 50%, co może być finalne dla naszej firmy, bo podobne decyzje podejmują też inni, mniejsi klienci.
Muszę zacząć szukać pracy :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 19:11   #3653
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
To ja jestem totalnie niesentymentalna, jeśli chodzi o robotę za nikim nie tęsknię, nikogo mi nie brakuje i nie brakowalo, odchodząc się wręcz cieszyłam po pierwszej pracy czułam dziwna pustkę, bo włożyłam tam dużo serca, a nikt tego na koniec nie docenił, no i jednak była to moja pierwsza praca w zawodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo, koniec końcow, pracuje się przede wszystkim dla siebie, a nie dla tego janusza czy grażyny, którzy zdecydowali cię zatrudnić tak, że nie ma, moim zdaniem, co liczyć na jakieś szczere wyrazy uznania dla twoich wysiłków i starań, bo tych większość szefów skąpi, za to nie przepuści okazji, żeby udowodnić ci, jak bardzo jesteś niedoskonały/a. Siebie trzeba cenić, a nie czekać na to, jak ktoś ci łaskawi rzuci komplement pod adresem twojej pracy.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 19:26   #3654
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87674761]No bo, koniec końcow, pracuje się przede wszystkim dla siebie, a nie dla tego janusza czy grażyny, którzy zdecydowali cię zatrudnić tak, że nie ma, moim zdaniem, co liczyć na jakieś szczere wyrazy uznania dla twoich wysiłków i starań, bo tych większość szefów skąpi, za to nie przepuści okazji, żeby udowodnić ci, jak bardzo jesteś niedoskonały/a. Siebie trzeba cenić, a nie czekać na to, jak ktoś ci łaskawi rzuci komplement pod adresem twojej pracy.[/QUOTE]Nawet nie będę tego komentować, natomiast wspomnę tylko, że wbrew Twoim doświadczeniom są firmy, które doceniają pracownika i jego pracę. Może kluczowe jest tu również podejście samego pracownika do pracy, kto to wie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 19:49   #3655
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87674761]No bo, koniec końcow, pracuje się przede wszystkim dla siebie, a nie dla tego janusza czy grażyny, którzy zdecydowali cię zatrudnić tak, że nie ma, moim zdaniem, co liczyć na jakieś szczere wyrazy uznania dla twoich wysiłków i starań, bo tych większość szefów skąpi, za to nie przepuści okazji, żeby udowodnić ci, jak bardzo jesteś niedoskonały/a. Siebie trzeba cenić, a nie czekać na to, jak ktoś ci łaskawi rzuci komplement pod adresem twojej pracy.[/QUOTE]
Też podobnego zdania, do czasu. Fakt faktem, że szef postąpił ze mną w pewnym momencie paskudnie, ale jednak cała moja dodatkowa praca (nadgodziny, praca w sobotę) została zauważona i całkiem przyzwoicie wynagrodzona przy premii świątecznej - z tego co mi wiadomo, zgarnęłam jej więcej niż inni, właśnie z tego względu. Nawet we wtorek, jak dawałam wypowiedzenie, usłyszałam wiele miłych słów, podziękowań i zachęt, by zostać. I mimo wszystko, co wydarzyło się w ciągu tych dwóch lat, poczułam się doceniona i mile połechtana, choć trwało to długo.



Vilgefortz, netya - dziękuję za miłe słowa
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 20:50   #3656
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Nawet nie będę tego komentować, natomiast wspomnę tylko, że wbrew Twoim doświadczeniom są firmy, które doceniają pracownika i jego pracę. Może kluczowe jest tu również podejście samego pracownika do pracy, kto to wie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wykluczam. Ale, prawdę mówiąc, przestało mi całkowicie zależeć na zewnętrznej aprobacie. Może jedynie w wymiarze finansowym, chociaż wydaje mi się, że jeśli zarabia się kwotę, która człowieka satyfakcjonuje i pozwala się utrzymać, to nie jest niezbędne.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-19, 21:47   #3657
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ale nie ryczałam jak byłam zabrać rzeczy, może dlatego że nic nie dostałam - ani od ludzi na hali ani od swojego gniazda. Było mi co prawda przykro, ale mój TŻ mówi, że nie ma czego - sam ma nauczkę, bo zrzucaliśmy się na każde urodziny, odejścia z pracy a tu nagle, jak mnie zwolnili, to zero. TŻ przy każdej okazji wypomina to osobom, które organizują jakieś zrzuty na pożegnanie.
Mnie też nie pożegnali po 3 latach, żadnego słowa, no kierowniczka rzuciła "trzymaj się", także hehe. Miałam myśl o kupnie ciasta pożegnalnego, ale stwierdziłam, że tyle wycierpiałam przez tą pracę i tych ludzi, że odpada. Mogłabym kupić tej jednej kumpeli.
Co najśmieszniejsze jest, że jak inna koleżanka odchodziła rok wcześniej, to dostała kubek i coś tam, pożegnanie małe było...A ona przez to miejsce była totalnie zniszczona. :/ Olał

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Najbardziej będzie mi żal pieniędzy, które miałabym wydać na pożegnalne ciasto
O to to

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja pracuję głównie z facetami (teraz i kiedyś) i niestety takie same mendy, jak babeczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w poprzedniej pracy właśnie przez faceta miałam problemy i m.in przez niego odchodziłam.

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
netya - dziękuję za miłe słowa
Nie ma za co Bardzo to miłe, że chociaż na koniec się zachowali jak trzeba

U mnie w pracy poszły zarządzenia, że mamy mieć albo skrócone godziny albo pracować rotacyjnie. Padło na pracę rotacyjną, od pon będzie to już działać. Szkoda, że ja jako jedyna z działu będę jeździć codziennie, bo nie mam jak pracować zdalnie. Inne dziewczyny oczywiście też nie mają, ale dobra...
Przyszły tydzień szykuje mi się straszny młyn i muszę normalnie pracować, jeszcze koleżanka, jedyna, która może mnie zastąpić ma urlop. Potem niby mam mieć po 6 godzin, ale wiem, że w 1 połowie miesiąca spokojnie mogłabym być na zmiany, koleżanki powiedziały to samo.
Tydzień wytrzymam i idę walczyć o pracę zmianową albo coś, bo wkurza mnie to i nie jest to sprawiedliwe, że ja będę jeździć codziennie itp będę się narażać, a reszta będzie pracować po 3 dni w tygodniu Na szczęście dziewczyny z działu mnie poparły i powiedziały, że nie może tak być i powinno być po równo.
Mam nadzieję. Nie wyobrażam sobie pracować z motorkiem w d***e do czerwca, podczas gdy cały dział będzie pracował jakby na pół etatu.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 06:13   #3658
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
U mnie w pracy poszły zarządzenia, że mamy mieć albo skrócone godziny albo pracować rotacyjnie. Padło na pracę rotacyjną, od pon będzie to już działać. Szkoda, że ja jako jedyna z działu będę jeździć codziennie, bo nie mam jak pracować zdalnie. Inne dziewczyny oczywiście też nie mają, ale dobra...
Przyszły tydzień szykuje mi się straszny młyn i muszę normalnie pracować, jeszcze koleżanka, jedyna, która może mnie zastąpić ma urlop. Potem niby mam mieć po 6 godzin, ale wiem, że w 1 połowie miesiąca spokojnie mogłabym być na zmiany, koleżanki powiedziały to samo.
Tydzień wytrzymam i idę walczyć o pracę zmianową albo coś, bo wkurza mnie to i nie jest to sprawiedliwe, że ja będę jeździć codziennie itp będę się narażać, a reszta będzie pracować po 3 dni w tygodniu Na szczęście dziewczyny z działu mnie poparły i powiedziały, że nie może tak być i powinno być po równo.
Mam nadzieję. Nie wyobrażam sobie pracować z motorkiem w d***e do czerwca, podczas gdy cały dział będzie pracował jakby na pół etatu.
Kurcze, wcale Ci się nie dziwię, że się denerwujesz, nieźle bym się wkurzyła.
A przełożony co, nie ma z tym problemu, że tak jesteś pokrzywdzona?
Idź na zwolnienie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 08:06   #3659
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
Mnie też nie pożegnali po 3 latach, żadnego słowa, no kierowniczka rzuciła "trzymaj się", także hehe. Miałam myśl o kupnie ciasta pożegnalnego, ale stwierdziłam, że tyle wycierpiałam przez tą pracę i tych ludzi, że odpada. Mogłabym kupić tej jednej kumpeli.
Co najśmieszniejsze jest, że jak inna koleżanka odchodziła rok wcześniej, to dostała kubek i coś tam, pożegnanie małe było...A ona przez to miejsce była totalnie zniszczona. :/ Olał



O to to


Ja w poprzedniej pracy właśnie przez faceta miałam problemy i m.in przez niego odchodziłam.



Nie ma za co Bardzo to miłe, że chociaż na koniec się zachowali jak trzeba

U mnie w pracy poszły zarządzenia, że mamy mieć albo skrócone godziny albo pracować rotacyjnie. Padło na pracę rotacyjną, od pon będzie to już działać. Szkoda, że ja jako jedyna z działu będę jeździć codziennie, bo nie mam jak pracować zdalnie. Inne dziewczyny oczywiście też nie mają, ale dobra...
Przyszły tydzień szykuje mi się straszny młyn i muszę normalnie pracować, jeszcze koleżanka, jedyna, która może mnie zastąpić ma urlop. Potem niby mam mieć po 6 godzin, ale wiem, że w 1 połowie miesiąca spokojnie mogłabym być na zmiany, koleżanki powiedziały to samo.
Tydzień wytrzymam i idę walczyć o pracę zmianową albo coś, bo wkurza mnie to i nie jest to sprawiedliwe, że ja będę jeździć codziennie itp będę się narażać, a reszta będzie pracować po 3 dni w tygodniu Na szczęście dziewczyny z działu mnie poparły i powiedziały, że nie może tak być i powinno być po równo.
Mam nadzieję. Nie wyobrażam sobie pracować z motorkiem w d***e do czerwca, podczas gdy cały dział będzie pracował jakby na pół etatu.
Czegoś tu nie rozumiem. Inne dziewczyny tak samo jak Ty nie mogą pracować zdalnie, mimo to przechodzą na system rotacyjny... A Ty dalej na cały zegar...Dlaczego?
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 09:37   #3660
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Bo w każdej pracy są równi i równiejsi😕a osoby cwańsze, znajomki czy dłużej pracujące zawsze próbują ugrać coś dla siebie, nawet w takiej sytuacji...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.