Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-29, 20:26   #1021
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: Recenzje do usunięcia

To dziewczyny, które dostały darmowe próbki produktów Le petit marseillais
No właśnie, człowiek się stara sklecić sensowną recenzję, a tu przechodzi "kopiuj - wklej" albo dwa słowa... Mam nadzieję, że twórcy nowego Wizażu jakoś nad tym zapanują
rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 14:54   #1022
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Ja nie wiem... Może to jednak zostawić?
"świerzość godna mistza #ambasadorkaLPM"

Nie ma chyba lepszego sposobu, żeby zniechęcić do kupowania, jak ośmieszenie marki i całej akcji spamerskiej przez jej uczestników?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 15:23   #1023
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Ja nie wiem... Może to jednak zostawić?
"świerzość godna mistza #ambasadorkaLPM"

Nie ma chyba lepszego sposobu, żeby zniechęcić do kupowania, jak ośmieszenie marki i całej akcji spamerskiej przez jej uczestników?
Uważam ,że ten ambasadorski spam należałoby usunąć-tracimy przez to normalne recenzje.
Niech firmy wiedzą - chcecie robić akcje reklamową?Inny adres i trzeba zapłacić.
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 15:39   #1024
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Uważam ,że ten ambasadorski spam należałoby usunąć-tracimy przez to normalne recenzje.
Niech firmy wiedzą - chcecie robić akcje reklamową?Inny adres i trzeba zapłacić.
Chodzi mi o tą konkretną i jej piękny tytuł (pytanie dodatkowe: ile błędów ort. można zrobić w 3 słowach?)

No dobra - widzę, że muszę napisać wprost: to pytanie było sarkastycznym żartem.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2016-06-18 o 10:45
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 14:42   #1025
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Uważam ,że ten ambasadorski spam należałoby usunąć-tracimy przez to normalne recenzje.
Niech firmy wiedzą - chcecie robić akcje reklamową?Inny adres i trzeba zapłacić.
Też jestem tego zdania. Dobrze, że chociaż się podpisują, wiem jakich "recenzji" nie brać pod uwagę A swoją drogą jeśli firma dopuszcza się takich zagrań to chyba nie świadczy dobrze o jakości jej produktów.
rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:13   #1026
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Uważam ,że ten ambasadorski spam należałoby usunąć-tracimy przez to normalne recenzje.
Niech firmy wiedzą - chcecie robić akcje reklamową?Inny adres i trzeba zapłacić.
Zapłacić owszem, trzeba, przecież wizaż nie organizuje tych akcji reklamowych (=pseudo-testów) za darmo. Za darmo to pracują naiwne osoby pilnujące tu porządku (słyszałyście kiedyś o nauczycielce lub pracowniku muzeum który przychodzi do pracy za darmo bo to jego pasja? miałam tego już nie komentować ale dla mnie to jakaś masakra- pracuję dla wizażu za darmo bo to moja pasja).
No i za darmo, pomijając wartość kilka zł gratisowego kosmetyku, piszą recenzje testerki.

Marka płaci przecież wizażowi za promowanie.
Na tej stronie edipress chwali się akcjami promocyjnymi przeprowadzonymi dla klientów m.in klub recenzentki YSL, testy aussie, konkursy avonu (nazywa się to nawet niestandardowe kampanie promocyjne)
http://www.edi-net.pl/#portfolio

Naiwne było też myślenie, że w KWC te testy będą mieć jakaś osobną kategorię - przecież to by się mijało z celem z punktu widzenia klienta (marki)

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2016-03-31 o 15:17
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 09:47   #1027
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Zapłacić owszem, trzeba, przecież wizaż nie organizuje tych akcji reklamowych (=pseudo-testów) za darmo.
Marka płaci przecież wizażowi za promowanie.
Naiwne było też myślenie, że w KWC te testy będą mieć jakaś osobną kategorię - przecież to by się mijało z celem z punktu widzenia klienta (marki)
To wszystko jest dziwne. Ktoś, kto prowadzi stronę z niby rzetelnymi recenzjami kosmetyków organizuje akcje promocyjne i nakłania testerki do wypisywania samych ochów i achów o promowanych kosmetykach. I jak teraz traktować sporą część recenzji tutaj? W dodatku te wyskakujące zewsząd reklamy... Wydaje mi się, że pierwotne cele tego portalu są już dawno pogrzebane, liczy się tylko hajs...
rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 10:49   #1028
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez rochas Pokaż wiadomość
To wszystko jest dziwne. Ktoś, kto prowadzi stronę z niby rzetelnymi recenzjami kosmetyków organizuje akcje promocyjne i nakłania testerki do wypisywania samych ochów i achów o promowanych kosmetykach. I jak teraz traktować sporą część recenzji tutaj? W dodatku te wyskakujące zewsząd reklamy... Wydaje mi się, że pierwotne cele tego portalu są już dawno pogrzebane, liczy się tylko hajs...
Czy Ty coś wiesz na temat wizażowych testów czy tak sobie wypisujesz bzdury? W testach nikt nikogo nie nakłania do pisania samych ochów i achów.

Testy to oddzielny temat ale nigdy nikt nie narzucał testerkom co mają w recenzjach napisać.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:20   #1029
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Czy Ty coś wiesz na temat wizażowych testów czy tak sobie wypisujesz bzdury?
Jak widać nie wiem nic.
I podtrzymuję swoją opinię - jak ten portal ma być w wiarygodny to nie może się bawić w akcje promocyjne itp.

A co do bzdur, to nie od dziś wiadomo, że jeśli dostajemy coś w prezencie to patrzymy na taką rzecz i na obdarowującego przychylniejszym okiem, więc tak chyba nie do końca opinie testerek są godne zaufania
rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:35   #1030
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez rochas Pokaż wiadomość
Jak widać nie wiem nic.
I podtrzymuję swoją opinię - jak ten portal ma być w wiarygodny to nie może się bawić w akcje promocyjne itp.

A co do bzdur, to nie od dziś wiadomo, że jeśli dostajemy coś w prezencie to patrzymy na taką rzecz i na obdarowującego przychylniejszym okiem, więc tak chyba nie do końca opinie testerek są godne zaufania
Niestety, niewiele testerek podchodzi do testu rzetelnie i pisze recenzje wiarygodne. Większość robi tak jak piszesz - i produkt którego do niedawna w ogóle w KWC nie było, w ciągu tygodnia zbiera kilkaset recenzji w 99% pozytywnych i staje się hitem. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek testowany kosmetyk okazał się klapą albo przynajmniej średniakiem.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 12:54   #1031
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez rochas Pokaż wiadomość
Jak widać nie wiem nic.
I podtrzymuję swoją opinię - jak ten portal ma być w wiarygodny to nie może się bawić w akcje promocyjne itp.

A co do bzdur, to nie od dziś wiadomo, że jeśli dostajemy coś w prezencie to patrzymy na taką rzecz i na obdarowującego przychylniejszym okiem, więc tak chyba nie do końca opinie testerek są godne zaufania
W psychologii nazywa się to 'reguła wzajemności", jest wykorzystywana w marketingu
Cytując wiki:
Reguła wzajemności - w psychologii społecznej zasada, którą kierują się ludzie. W skrócie mówi ona, że należy odwzajemniać się osobie, która coś dla nas zrobiła.
Reguła ta jest bardzo silna i powszechna, nabywamy ja bardzo wcześnie w procesie socjalizacji [....]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Regu%C...ajemno%C5%9Bci
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 13:48   #1032
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Co jakiś czas któraś tu pisze "Na mnie to nie działa". Tylko jakimś cudem testowe produkty zaraz wskakują na listę najlepszych. Ciekawe dlaczego
Oczywiście nie poddaję w wątpliwość Twojej prawdomówności, bo wyjątki zawsze się znajdą, ale ogólna prawidłowość jest właśnie taka, że zasada wzajemności działa. Sądzisz, że gdyby się to producentom nie kalkulowało, to rozdawaliby cokolwiek za free?

Ja tam się przyznaję, że brałam raz jeden udział w testach i żadnym wyjątkiem nie jestem. Podczas pisania tych recek ciągle się zastanawiałam, jakich by tu słów użyć, żeby moja ocena była przynajmniej "poprawna", chociaż normalnie dałabym 2 gwiazdki. Czytałam potem recki innych wizażanek z tego testu i ten same starania zauważyłam i u nich
Było to dla mnie tak męczące, że nigdy potem nie wzięłam niczego do testów.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-04-05 o 13:50
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 15:19   #1033
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Brałam dwa razy udział w testach,zauważyłam,że niepochlebne recenzje są często usuwane...
Tytuł KWC to już marka sama w sobie,przynajmniej kiedyś tak było,gdy był on przyznawany na podstawie dobrowolnych recenzji.
Dziś wygląda na to ,że ,który producent da więcej "darmoszek" do przetestowania,ten kupi sobie KWC ...
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 15:32   #1034
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Dziś wygląda na to ,że ,który producent da więcej "darmoszek" do przetestowania,ten kupi sobie KWC ...
Tak właśnie jest. Wchodzę na KWC i co trzecia recenzja jest testowa. Przedwczoraj La Petit Marseillais, wczoraj Batiste a dziś micel Garniera. Wielkie ambasadorki dorwały się do darmoszek, bo szkoda parę zeta wysupłać z własnego portfela. Że też co niektóre z nas miały złudzenia, że to zostanie jakoś oznaczone, a nawet, o święta naiwności, nie będzie zliczane do ogólnej oceny

We mnie takie praktyki budzą politowanie i złość, więc chyba najlepiej będzie jak ograniczę kontrolne wejścia na KWC z jednego razu dziennie, do jednego na tydzień. Bo niestety tego typu zagrywki marketingowe dają w moim przypadku efekt odwrotny od zamierzonego i omijam reklamującą się markę z daleka. Więc niedługo musiałabym przestać kupować większość drogeryjnych marek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 15:43   #1035
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie przeszkadza Ci to, że po jakimś czasie nie wiesz, jeśli recenzentka nie napisze w treści, czy produkt ma tak dobrą ocenę, bo zadziałała zasada wzajemności czy naprawdę jest perełką w swojej kategorii?
Nie przeszkadza Ci, ze wchodzisz w listę najnowszych i 1/3 jest zawalona reckami tego samego produktu?
Nie przeszkadza Ci przekopywanie się przez stos opłaconego spamu dopóki nie dotrzesz to jakiejś sensownej wypowiedzi?
No mnie niestety bardzo przeszkadza.
I to jest jeden z dużych problemów KWC, takich przez które na przykład ja nie widzę celowości pisania więcej swoich recenzji.

Problem usterek technicznych i tego, że nie działa, a powinno, to problem Edipresse.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 19:25   #1036
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza Ci, ze wchodzisz w listę najnowszych i 1/3 jest zawalona reckami tego samego produktu?
Nie przeszkadza Ci przekopywanie się przez stos opłaconego spamu dopóki nie dotrzesz to jakiejś sensownej wypowiedzi?
Bardzo przeszkadza... Właśnie przeglądam listę najnowszych recenzji a tam same Garniery. No to wchodzę na stronę produktu a tam opinie napisane przez osoby mające 1 recenzję na koncie... I wszystkie super zadowolone. No rync opada...
rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 19:42   #1037
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Raz się zgłosiłam do testów. Nie zostalam wylosowana, ale...tu ciąg dalszy historii sprzedano moje dane, wiem, bo w systemie jak zgłaszałam imię i nazwisko to system takiego imienia i aż tak długoego nazwiska nie przewidywal i nadal mi nowe imie i nazwisko /przykładowo Marianna Mrówczyńska wedle systemu to Maria Mrówka/ i wlaściwy numer telefonu. Po jakichs 3 miesiącach sie zaczęlo multum firm chcących rozmawiać z Marią Mrówką i oferujacych jej produkty adekwatne do targetu wiekowego. Firmy cwane wyswietlał mi się numer zastrzezony. Dobra nauczka Nigdy więcej testow z wizazem...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 21:55   #1038
rochas
Raczkowanie
 
Avatar rochas
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 68
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Dobra nauczka Nigdy więcej testow z wizazem...
No właśnie, tu jest pies pogrzebany, Wizaż to nie jest już wiarygodne źródło opinii na temat kosmetyków, to po prostu wielki słup reklamowy

rochas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 12:31   #1039
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Brałam dwa razy udział w testach,zauważyłam,że niepochlebne recenzje są często usuwane...
Nie wiem gdzie to zauważyłaś ale w przypadku tego portalu nie jest to prawdą.

Poza tym adresatem pretensji nie powinien być portal, tylko nieuczciwe recenzentki. To tak, jakby ktoś na kogo wydrukowano i rozwieszono paszkwil miał pretensję do producenta papieru. Ja tam nie czuję żadnej zasady wzajemności, kiedy dostaję coś do przetestowania - jak mi się nie podoba jadę równo i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

W każdym razie twierdzenia, że Wizaż nakłania testerki do pisania pochlebnych recenzji z testów oraz niepochlebne usuwa są zwykłymi pomówieniami.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2016-04-06 o 12:58
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-06, 13:08   #1040
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Noor, a jak długo trwa okres ochronny (jest coś takiego, czy mi się wydaje?)? Można je zgłaszać od razu, czy współpraca portalu z reklamodawcami zakłada, ze muszą sobie ileś czasu powisieć?
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 14:14   #1041
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie to zauważyłaś ale w przypadku tego portalu nie jest to prawdą.

Poza tym adresatem pretensji nie powinien być portal, tylko nieuczciwe recenzentki. To tak, jakby ktoś na kogo wydrukowano i rozwieszono paszkwil miał pretensję do producenta papieru. Ja tam nie czuję żadnej zasady wzajemności, kiedy dostaję coś do przetestowania - jak mi się nie podoba jadę równo i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

W każdym razie twierdzenia, że Wizaż nakłania testerki do pisania pochlebnych recenzji z testów oraz niepochlebne usuwa są zwykłymi pomówieniami.
Wielokrotnie czytałam "piszę n-tą recenzje produktu,bo poprzednie-niepochlebne zostały usunięte,chociaż spełniały zasady oceniania produktów na KWC.
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 17:32   #1042
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie to zauważyłaś ale w przypadku tego portalu nie jest to prawdą.

Poza tym adresatem pretensji nie powinien być portal, tylko nieuczciwe recenzentki. To tak, jakby ktoś na kogo wydrukowano i rozwieszono paszkwil miał pretensję do producenta papieru. Ja tam nie czuję żadnej zasady wzajemności, kiedy dostaję coś do przetestowania - jak mi się nie podoba jadę równo i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

W każdym razie twierdzenia, że Wizaż nakłania testerki do pisania pochlebnych recenzji z testów oraz niepochlebne usuwa są zwykłymi pomówieniami.
Tak to jest sedno problemu, nieuczciwe recenzentki. Nie producenci rozdający setki darmowych kosmetyków w nadziei na wysoką notę w KWC i tym samym reklamę, i broń boże nie wizaz który jest inicjatorem tego procederu.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 18:00   #1043
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Poza tym adresatem pretensji nie powinien być portal, tylko nieuczciwe recenzentki. To tak, jakby ktoś na kogo wydrukowano i rozwieszono paszkwil miał pretensję do producenta papieru. Ja tam nie czuję żadnej zasady wzajemności, kiedy dostaję coś do przetestowania - jak mi się nie podoba jadę równo i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

W każdym razie twierdzenia, że Wizaż nakłania testerki do pisania pochlebnych recenzji z testów oraz niepochlebne usuwa są zwykłymi pomówieniami.
Skądś się te recenzentki chyba biorą i ktoś tworzy warunki, w których mogą sobie pisać recenzje nie przestrzegające regulaminu?
Mnie by te testy ani ziębiły ani grzały, gdyby testerki były zobowiązane przestrzegać tych samych zasad, co reszta z nas i gdyby nie fakt, że recenzji testowych jest coraz więcej. Już pisałam, że muszę chyba zaprzestać kontrolnych wizyt na KWC, bo jak ktoś mi tak nachalnie podsuwa pod nos swój produkt, to ze złośliwości omijam tę markę szerokim łukiem, a przy obecnej skali tych testów niedługo nie będę mogła już nic kupić w drogerii.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 11:05   #1044
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Wielokrotnie czytałam "piszę n-tą recenzje produktu,bo poprzednie-niepochlebne zostały usunięte,chociaż spełniały zasady oceniania produktów na KWC.
A jesteś pewna, że te żale dotyczyły "testowych" kosmetyków czy może niekoniecznie?

Owszem, pojawiają się takie zarzuty w recenzjach ale nie mają one nic wspólnego z prawdą. Użytkowniczki lubią siebie wybielać i twierdzić, że recenzja była regulaminowa a tymczasem było na przykład tak: pierwsza recenzja - nieregulaminowy czas używania. Powiedzmy 2 dni. Recenzja zostaje usunięta. Za dwa dni się pojawia - tym razem użytkowniczka wpisuje już, że używała miesiąc co jest oczywistą nieprawdą. Recenzja leci. W trzeciej pojawiają się gorzkie żale, że jak to przecież była regulaminowa! No i tak to wygląda.

Testy testami - moderatorzy nie mają nie nie wpływu. Ale nie ma żadnego polecenia "macie usuwać niepochlebne recenzje produktu X". Poza tym to dziwne, że zawsze ludzie mają pretensje za usunięcie niepochlebnych nieregulaminowych recenzji a jakoś niemal nikt nie twierdzi, że manipulujemy bo usuwamy te dobre
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 12:21   #1045
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że te żale dotyczyły "testowych" kosmetyków czy może niekoniecznie?

Owszem, pojawiają się takie zarzuty w recenzjach ale nie mają one nic wspólnego z prawdą. Użytkowniczki lubią siebie wybielać i twierdzić, że recenzja była regulaminowa a tymczasem było na przykład tak: pierwsza recenzja - nieregulaminowy czas używania. Powiedzmy 2 dni. Recenzja zostaje usunięta. Za dwa dni się pojawia - tym razem użytkowniczka wpisuje już, że używała miesiąc co jest oczywistą nieprawdą. Recenzja leci. W trzeciej pojawiają się gorzkie żale, że jak to przecież była regulaminowa! No i tak to wygląda.

Testy testami - moderatorzy nie mają nie nie wpływu. Ale nie ma żadnego polecenia "macie usuwać niepochlebne recenzje produktu X". Poza tym to dziwne, że zawsze ludzie mają pretensje za usunięcie niepochlebnych nieregulaminowych recenzji a jakoś niemal nikt nie twierdzi, że manipulujemy bo usuwamy te dobre
Moje recenzje tez zostay kilkakrotnie skasowane, dopiero po jakims czasie zorientowalam sie , ze tak sie stalo. W tym Endless EuphoriI, ktorej recenzje wystawilam jakis miesiac temu i do dnia dzisiejszego nie wiem z jakich wzgledow zostala skasowana? A dodam, ze jako jedna z niewielu osob stwierdzilam, ze Endless jest trwala ( anie jak sadzi wiekszosc, ze nietrwala). Wiec moze cos jednak jest na rzeczy.

Poza tym moze ktos w koncu wyjasni te sytuacje?

Nigdy nie recenzuje danego kosmetyku po jednym dniu czy po krotkim okresie uzytkowania. Zwykle do napisania recenzji sie przykladam,zeby jak najpelniej oddac plusy i minusy danego produktu. I irytujace jest dla mnie, gdy widze, ze recenzje sa bezpodstawnie kasowane.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 13:24   #1046
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Noor, a jak długo trwa okres ochronny (jest coś takiego, czy mi się wydaje?)? Można je zgłaszać od razu, czy współpraca portalu z reklamodawcami zakłada, ze muszą sobie ileś czasu powisieć?
Nie ma okresu ochronnego. Są kasowane, jako nieregulaminowe, kiedy już zapomnę, że były przedmiotem jakiegoś testu (o czym zresztą ostrzegałam Agę na początku ich organizowania - tzn. o tym, że takie recenzje nie mają większych szans na utrzymanie się na stałe w KWC - prędzej, czy później polecą, bo nikt już nie będzie pamiętał, że utrzymały się tu tylko jako testowe i dlatego lepiej organizować testy na "normalnych" zasadach KWC).


Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Wielokrotnie czytałam "piszę n-tą recenzje produktu,bo poprzednie-niepochlebne zostały usunięte,chociaż spełniały zasady oceniania produktów na KWC.
Też wielokrotnie czytałam ale jakoś nigdy nie była to prawda.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Tak to jest sedno problemu, nieuczciwe recenzentki. Nie producenci rozdający setki darmowych kosmetyków w nadziei na wysoką notę w KWC i tym samym reklamę, i broń boże nie wizaz który jest inicjatorem tego procederu.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skądś się te recenzentki chyba biorą i ktoś tworzy warunki, w których mogą sobie pisać recenzje nie przestrzegające regulaminu?
Mnie by te testy ani ziębiły ani grzały, gdyby testerki były zobowiązane przestrzegać tych samych zasad, co reszta z nas i gdyby nie fakt, że recenzji testowych jest coraz więcej.
Powtarzam: nikt nie zmusza, ani nie nakłania testerek do pisania nieuczciwych, pochlebnych recenzji produktów, które uważają za słabe, nikt też niepochlebnych recenzji testerek nie usuwa dlatego, że są niepochlebne, bo takie padły tu zarzuty (a dokładniej pomówienia), więc równie dobrze może to być niska nota w KWC. Zależy to wyłącznie od uczciwości testerek i jakości kosmetyku.

Natomiast o zasadach prowadzenia testów proszę rozmawiać z ich organizatorami. To nie moje kompetencje i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2016-04-07 o 13:36
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 14:54   #1047
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nie ma okresu ochronnego. Są kasowane, jako nieregulaminowe, kiedy już zapomnę, że były przedmiotem jakiegoś testu (o czym zresztą ostrzegałam Agę na początku ich organizowania - tzn. o tym, że takie recenzje nie mają większych szans na utrzymanie się na stałe w KWC - prędzej, czy później polecą, bo nikt już nie będzie pamiętał, że utrzymały się tu tylko jako testowe i dlatego lepiej organizować testy na "normalnych" zasadach KWC).



Też wielokrotnie czytałam ale jakoś nigdy nie była to prawda.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------




Powtarzam: nikt nie zmusza, ani nie nakłania testerek do pisania nieuczciwych, pochlebnych recenzji produktów, które uważają za słabe, nikt też niepochlebnych recenzji testerek nie usuwa dlatego, że są niepochlebne, bo takie padły tu zarzuty (a dokładniej pomówienia), więc równie dobrze może to być niska nota w KWC. Zależy to wyłącznie od uczciwości testerek i jakości kosmetyku.

Natomiast o zasadach prowadzenia testów proszę rozmawiać z ich organizatorami. To nie moje kompetencje i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć.
Wiem, że moderatorki są tutaj tylko do sprzątania i nie mają wpływu na kształt portalu. Trzeba by rozmawiać z osobą odpowiedzialną za marketing w edipress, ale przecież nikt z zarządu nie będzie gadał ze zwykłymi śmiertelnikami. Więc te żale to głos wołającego na pustyni.
Pisanie tutaj czegokolwiek nic nie zmieni.Szkoda mi , że latami tysiące użytkowniczek budowały wiarygodność KWC, a obecny właściciel wykorzystuje zgromadzony kapitał zaufania do zarabiana kasy i przy okazji niszczy wiarygodność pisanych tu recenzji.

A co do tego^^ : nikt nikogo nie zmusza do pisanie pochlebnych recenzji- nie będę tego nawet komentować.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 16:32   #1048
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nie ma okresu ochronnego. Są kasowane, jako nieregulaminowe, kiedy już zapomnę, że były przedmiotem jakiegoś testu (o czym zresztą ostrzegałam Agę na początku ich organizowania - tzn. o tym, że takie recenzje nie mają większych szans na utrzymanie się na stałe w KWC - prędzej, czy później polecą, bo nikt już nie będzie pamiętał, że utrzymały się tu tylko jako testowe i dlatego lepiej organizować testy na "normalnych" zasadach KWC).
Czyli jednak jakiś okres ochronny jest, a jego długość zależna od sprawności pamięci moderacji? Bo przecież od razu się ich nie usuwa i nie ma sensu nawet ich zgłaszać zaraz jak się pokazują, bo i tak będą sobie wisieć.

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
A co do tego^^ : nikt nikogo nie zmusza do pisanie pochlebnych recenzji- nie będę tego nawet komentować.
Tego jaśniej się już chyba napisać nie da, piszemy w kółko, że oceny z testów są zawyżone, że działa w tym wypadku taka a nie inna strategia marketingowa, ale nie, w kółko jest "Bo mnie się nie da kupić". Tej się nie da kupić, tamtej się nie da kupić, a tymczasem przyjrzyjmy się co my tu dziś za testy mamy na tapecie: dezodorant i żel marki Sanex. Obecnie na 100 recenzji na stronie 34 to recenzje tych właśnie dwóch produktów. Czyli około 1/3 to recenzje testowe Sanexa plus parę niedobitków innych marek z testów z poprzednich dni. Oczywiście tylko przypadkiem dezodorant dostał 4,3 a żel 4,6 na 5?


A z tym sprzedawaniem danych, o których pisała danusia, to jest naprawdę przegięcie. Brak słów na takie coś.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-04-07 o 16:48
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 21:01   #1049
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moje recenzje tez zostay kilkakrotnie skasowane, dopiero po jakims czasie zorientowalam sie , ze tak sie stalo. W tym Endless EuphoriI, ktorej recenzje wystawilam jakis miesiac temu i do dnia dzisiejszego nie wiem z jakich wzgledow zostala skasowana? A dodam, ze jako jedna z niewielu osob stwierdzilam, ze Endless jest trwala ( anie jak sadzi wiekszosc, ze nietrwala). Wiec moze cos jednak jest na rzeczy.

Poza tym moze ktos w koncu wyjasni te sytuacje?

Nigdy nie recenzuje danego kosmetyku po jednym dniu czy po krotkim okresie uzytkowania. Zwykle do napisania recenzji sie przykladam,zeby jak najpelniej oddac plusy i minusy danego produktu. I irytujace jest dla mnie, gdy widze, ze recenzje sa bezpodstawnie kasowane.

A czy doczytałaś w regulaminie jak należy recenzować perfumy? Chodzi o jakiś opis zapachu, nut zapachowych (jakieś kwiaty - jakie?, owoce, przyprawy etc) a nie tylko "ładne, kobiece, z pazurem". Niestety nie mamy obecnie dostępu do usuniętych recenzji więc nie mogę się dokładnie odnieść do skasowanej recenzji ale na pewno nie poleciała ona z tego względu, że napisałaś "zapach jest trwały".
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 22:19   #1050
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
A czy doczytałaś w regulaminie jak należy recenzować perfumy? Chodzi o jakiś opis zapachu, nut zapachowych (jakieś kwiaty - jakie?, owoce, przyprawy etc) a nie tylko "ładne, kobiece, z pazurem". Niestety nie mamy obecnie dostępu do usuniętych recenzji więc nie mogę się dokładnie odnieść do skasowanej recenzji ale na pewno nie poleciała ona z tego względu, że napisałaś "zapach jest trwały".

Jezeli fakycznie trzeba wyodrebniac poszczegolne nuty (w przypadku perum), to mam rozumiec ze za kazdym razem taka recenzja bez tego opisu bedzie kasowana? Przyznam, ze na poszczegolnych nutach kompletnie sie nie znam, nie potrafie odroznic co sie sklada na rozwijajacy sie zapach. Jezeli tak trzeba, to fakycznie jest to przyczyna.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-28 22:07:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.