Anglia :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-07, 08:57   #1
majka.xxx
Raczkowanie
 
Avatar majka.xxx
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: mieszkanko ;p
Wiadomości: 153
GG do majka.xxx
Wink

Anglia :)


Tak sobie czytam i czytam i pomyslalam ze my emigrantki z anglii tez potrzebujemy zjednoczenia. piszcie kochane dokad wyjechalyscie, co was tu sciagnelo i czy jest wam dobrze.
O sobie moge powiedziec, ze jestem emigrantka kilka razy w roku -studiuje w polsce, a w anglii mam moje Kochanie. Za rok to co mnie trzyma w kraju sie skonczy, obronie prace i uciekam A teraz trwa jeden z okresow w roku kiedy mieszkam tu najdluzej- to wakacje. Uwielbiam ten czas bo naprawde mi tu dobrze. Tu pracuje, bawie sie, mam przjaciol tu jest moj drugi dom.

Zapraszam do "nowego swiatka"
majka.xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 09:36   #2
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Anglia :)

Czesc
A powiedz, jak tam w tym momencie pogoda w Angli? Ja nie siedze az dak daleko od Ciebie, jak inne, bom w Niemczech narazie U nas sloneczko
I powiedz tez jak tam jedzenie? Maja anglicy swoje wlasne restauracje fast foodowe? Kilkakrotnie slyszalam ze w Angli jest najgorsze jedzenie swiata, ale nigdy nie mogla sama spróbowac wiec nie wiem

Pozdrowienia, Tinker
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 09:44   #3
majka.xxx
Raczkowanie
 
Avatar majka.xxx
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: mieszkanko ;p
Wiadomości: 153
GG do majka.xxx
Dot.: Anglia :)

Czesc
jesli chodzi o pogode to przez ostatnie dwa tygodnie jest przesliczie cudowne sloneczko i blekitne niebo, taka tez mam nadzieje ze bedzie jesien bo na lato mozna bylo ponarzekac. Ogonie jest tak jak w stareotypie Anglii, troche pohmurno i popaduje od czasu do czasu temperatury jak najbardziej dodatnie przez caly rok chyba nieco cieplej niz w Polsce i tu zimy nie ma
O jedzeniu ja chyba nie powinnam sie wypowiadac bo powiem ci chyba same minusy faktycznie oni tutaj jedza same fast foody, nafaszetwane chemia zawsze jak przyjezdzam to na poczatek przytyje ale pozniej jakos sie organizm przyzwyczaja. Za to plusem jest to, ze z racji ogromnej ilosci polskich emigrantow przybywa tez polskich sklepow i mozna tam znalezc niemalze wszystko
czekam na kolejne pytania
pozdrawiam goraco i sciakam
majka.xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 10:00   #4
majka.xxx
Raczkowanie
 
Avatar majka.xxx
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: mieszkanko ;p
Wiadomości: 153
GG do majka.xxx
Dot.: Anglia :)

oczywiscie mialo byc "pochmurno"
majka.xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 10:27   #5
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Anglia :)


No to powiedz, jak dlugo tam teraz zostanisz, kiedy Ci sie koncza wakacje? Zostajesz tam do jesieni? Fajnie, ze masz super pogode przynajmniej nie marnuje sie czas. Mozna posiedziec na dworze
Gdzie dokladnie mieszkasz w Angli? Napewno z TZ
Jak tam wyjedziesz na stale, to co bedziesz robila? Trudno bylo poznac przyjaciól tam? To anglicy tak? A no i co z TZ? Anglik czy polak?
Tam napewno masz pelno slicznych sklepów z ciuchami i kosmetykami ale chyba tez strasznie drogo. Wiem ze tam jest szal na punkcie kosmetyków MAC.

Tyle pytan, ale jestem ciekawa

Buzki, Tinker

Acha, no i najwazniejsze, Witamy na Wizazu Napewno sie niedlugo uzaleznisz
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 10:31   #6
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Anglia :)

do mnie przyjezdza znajomy z anglii dzis
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 11:43   #7
kreolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 17
Dot.: Anglia :)

Witam sasiadke zza miedzy , a z ktorej czesci Anglii piszesz? Pracuje tutaj z klientami z UK, wiec troszke rozeznania nad geografia tego kraju mam .
W Dublinie pogoda moze byc, jest jeszcze cieplutko, choc nie tak jak w Anglii.
Co do jedzenia, to fast food gora, tylko ze tutaj jest duzo knajpek chinskich, wloskich i indyjskich, wiec nie trzeba w macdonaldzie sie stolowac .
__________________
Aleksandra
kreolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 13:55   #8
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Anglia :)

Co do jedzenia - to z tego co sie orientuje w Anglii jest sporo Hindusow i w zwiazku z tym rowniez indyjskiego jedzenia. Oczywiscie nie tylko ("fish & chips" etc.)...
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 15:54   #9
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Witam wszystkie Emigrantki.

Chcialam sie przywitac jako ze jestem zupelnie tutaj nowa. Bardzo sie ciesze ze na tym forum jest miejsce poswiecone zyciu na Emigracji. Tym bardziej sie ciesze ze pisza tu osoby mieszkajace w UK bo ja tez stad pisze!
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 16:13   #10
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lily Of The Valley
Witam wszystkie Emigrantki.

Chcialam sie przywitac jako ze jestem zupelnie tutaj nowa. Bardzo sie ciesze ze na tym forum jest miejsce poswiecone zyciu na Emigracji. Tym bardziej sie ciesze ze pisza tu osoby mieszkajace w UK bo ja tez stad pisze!
Witamy na Wizazu Forum Emigrantki mamy dopiero od niedawna

Pozdrawiam, Tinker
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 17:00   #11
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Smile Dot.: Anglia :)

Oh ta Anglia mnie jakos nieuzekla nic a nic ... jest drogo i pogoda do d :P mieszkalam 2 lata i znow po powrocie ze stanow wracam tam jestem w stanach 2 tydz a czuje sie jakbym tu mieszkama wohoo i jeszcze dluzej, w Angli ciezko znalesc tak milich ludzi jak tu..a szkoda.. A jak wasze odczucia? Mam nadzieje ze po powrocie do Angli bede tam tylko te nastepne 2 lata ktore musze ze wzgledu na mojego TZ i potem wroce do USA lub moze (marzenie):roll eyes: do Ausrtali

Pozdrawiam wszystkie wizazanki z Angli
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 17:58   #12
majka.xxx
Raczkowanie
 
Avatar majka.xxx
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: mieszkanko ;p
Wiadomości: 153
GG do majka.xxx
Dot.: Anglia :)

super dziewczyny ,ze piszecie zawsze to jakos razniej bedzie

ja mieszkam w Ipswich jest to poludniowo wschodnia anglia i wlasnie zycie w anglii mnie rozpieszcza, ludzi spotykam badzo roznych i jak wszedzie potrafia byc falszywi i ci dobrzy. dla mnie ogromnym plusem zycia tu jest moj kochany TZ oczywiscie takze jest Polakiem.
z tym ze jest drogo nie bardzo moge sie zgodzic , poniewaz zarobki sa tu adekwatne do wydatkow, tutaj stac mnie na duzo wiecej niz w kraju.
a powiedzcie w jakiej czesci wy mieszkacie?

pozdrawiam goraco
majka.xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 18:10   #13
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Ja jestem na etapie oswajania sie z nowymi warunkami i powoli sie przyzwyczajam. Co prawda zanim wyjechalam na stale to bywalam w Anglii bardzo czesto ale wyjazd w odwiedziny czy na wakacje to jednak nie to samo co wyjazd na na stale...
Jezeli chodzi o zle strony to moglabym wymieniac bez konca.....
ale plusy tez sie znajdzie..
Dla mnie najwiekszym jest to ze jestem tu z moim TZ ( wybaczcie za brak polskiej czcionki) i on byl moim glownym powodem wyjazdu, jako ze jest wyspiarzem..
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 18:17   #14
majka.xxx
Raczkowanie
 
Avatar majka.xxx
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: mieszkanko ;p
Wiadomości: 153
GG do majka.xxx
Dot.: Anglia :)

jednocze sie z Toba kochana Lily, oni sa jak narkotyk nie da sie bez nich zyc
majka.xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 18:27   #15
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Prawda! maja wplyw na nas nieziemski. Dla nich zmieniamy nasze plany, zycie, pakujemy walizy i w droge..
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 20:55   #16
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Dot.: Anglia :)

Jedno co mnie trzyma w tym kraju to kasa.Zarobie na dom i jakis biznesik i spadam do Polski.4 lata w Anglii i jeszcze sie nie przyzwyczailam,nie polubilam tetego kraju.Pozdrawiam!!!!!!!!! !!!!!
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 00:23   #17
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez piekna24
Jedno co mnie trzyma w tym kraju to kasa.Zarobie na dom i jakis biznesik i spadam do Polski.4 lata w Anglii i jeszcze sie nie przyzwyczailam,nie polubilam tetego kraju.Pozdrawiam!!!!!!!!! !!!!!


woho widze ze nietylko ty widzisz same "plusy" Angli
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 01:06   #18
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez piekna24
Jedno co mnie trzyma w tym kraju to kasa.Zarobie na dom i jakis biznesik i spadam do Polski.4 lata w Anglii i jeszcze sie nie przyzwyczailam,nie polubilam tetego kraju.Pozdrawiam!!!!!!!!! !!!!!
Ja bym nie potrafila mieszkac w kraju, ktorego nie znosze.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 22:48   #19
bluestar
Raczkowanie
 
Avatar bluestar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 88
Dot.: Anglia :)

A ja lubie mieszkac w Anglii i Anglikow zaliczam do milych ludzi. Oczywiscie sa wyjatki, jak wszedzie, wsrod wszystkich nacji. Na stale mieszkam dopiero od lipca, ale od 2 lat zylam w rozdwojeniu:tu i w Polsce, bo studia. Teskni mi sie za przyjaciolmi i rodzina w Polsce (o czym juz pisalam), ale i tak mam dobrze, bo mieszka tu moj brat z rodzina. Moj TZ pochodzi z RPA, ale kilka tygodni temu dostal paszport brytyjski . Wiec na razie zostajemy, w sumie OK, ale co bedzie dalej, kto to wie .
__________________


bluestar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 22:54   #20
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez bluestar
A ja lubie mieszkac w Anglii i Anglikow zaliczam do milych ludzi. Oczywiscie sa wyjatki, jak wszedzie, wsrod wszystkich nacji. Na stale mieszkam dopiero od lipca, ale od 2 lat zylam w rozdwojeniu:tu i w Polsce, bo studia. Teskni mi sie za przyjaciolmi i rodzina w Polsce (o czym juz pisalam), ale i tak mam dobrze, bo mieszka tu moj brat z rodzina. Moj TZ pochodzi z RPA, ale kilka tygodni temu dostal paszport brytyjski . Wiec na razie zostajemy, w sumie OK, ale co bedzie dalej, kto to wie .

hej :P no widzisz tez jestem z Cambridge i jakos to miasteczko nieprzypadlo mi az tak do gustu coprawda jest lepsze i spokojniejsze od Londynu Zycze powodzenia z TZ
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 23:17   #21
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Anglia :)

Bluestar - bylas w RPA moze?
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 07:02   #22
kropka78
Przyczajenie
 
Avatar kropka78
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 26
Dot.: Anglia :)

Ja w Anglii jestem juz ponad rok. Osobiscie podoba mi sie zycie tutaj. A co do jedzenia - gorszego chyba nie ma. Najwiekszym plusem jest to, ze pracujac nawet na najnizszym stanowisku, mozna zyc dosyc dobrze i jeszcze troszeczke odlozyc. Najwiekszym minusem - strasznie drogie kupno mieszkania. Chcialabym tu zostac na stale, ale boje sie, ze na kupno mieszkania tutaj to mnie chyba nigdy nie bedzie stac
kropka78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 21:59   #23
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Ja tez w sumie nie moge narzekac. Mam wielu zyczliwych ludzi kolo siebie, cala rodzinka mojego TZ jest super. Chociaz mentalnosc Anglikow jest bardzo specyficzna.. Bedac tutaj non stop oswajam sie z nowymi dla mnie angielskimi nawykami. Wiele zeczy jest dla mnie tak dziwnych ze nawet nie probuje ich zrozumiec ... ( np. marmite... )

Co do jedzenia to na poczatku nie za bardzo mi smakowala angielska kuchnia, zbyt odmnienne smaki ale powoli poczulam sentyment do np. cottage pie, flapjack itp.
Ps.Herbata z mlekiem absolutnie nie jest zabobonem
Jesli chodzi o styl typowych Anglikow to TO wlasnie jest ta jedna z tych rzeczy ktorych sie nawet nie staram zrozumiec... Dwa kurki w lazience sa - i zawsze beda moja zmora ( przy czym dodam ze z jednego leci lodowata woda, a z drugiego wrzatek jak.....- i umyj czlowieku rece...)i to nie jest rzadkie zjawisko. Podobnie jak wielka milosc Anglikow do... dywanow. Zazwyczaj bardzo szczelnie opatulone sa w nie domy z lazienkami wlacznie... puby, sklepy. Dywany wszedzie!
Kolejnym z moich spostrzezen to zamilowanie Anglikow do wszelkich plot i informacji dot. celebrity stars. Aktualnie na czasie jest slub gwiazdki Jordan majacej opinie jako "woman who is famous for wearing as little as possible"wiec latwo zgadnac ze nie zdobyla slawy przez zadne naukowe odkrycie...
No coz nie ma kraju idealnego
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-15, 18:27   #24
nobilistka
Raczkowanie
 
Avatar nobilistka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 225
Dot.: Anglia :)

a ja wyemigrowalam do Londynu jakis miesiac temu...znalazlam prace i fajne mieszkanko....bardzo mi sie tu podoba...jestem zakochana w Londynie, aczkolwiek wole dzielnice domkow....gdzie nie ma tylu ludzi...gdzie jest cicho...przytulnie i pieknie.......podobaja mi sie parki..i zycie jakie sie w nich toczy......co prawda za duzo tu polakow...ale jakos da sie z tym zyc :P...
nobilistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 17:12   #25
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Anglia :)

A ja w angli mieszkam miesiac i czuje sie tu zagubiona i nie podoba mi sie tu, pomimo ze pierwszego dnia znalazłam prace.Ja chce do domu.
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 18:26   #26
Złota Jagódka
Raczkowanie
 
Avatar Złota Jagódka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 164
Dot.: Anglia :)

ooo widze że i Anglia sie odezwała
Ja dokładnie od 16 października będę w anglii i strasznie się cieszę. Od dawna moim marzeniem było wyjechanie do tego kraju. Będę mieszkała jakieś 20 km od londynu i już się nie mogę doczekać
Złota Jagódka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 21:01   #27
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Dot.: Anglia :)

Jagodka jak sie nazywa miasteczko w ktory m bedziesz mieszkac?Jesli mozna wiedziec.
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 22:43   #28
Złota Jagódka
Raczkowanie
 
Avatar Złota Jagódka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 164
Dot.: Anglia :)

no można wiedzieć
to będzie Epsom
Złota Jagódka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-18, 19:08   #29
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Anglia :)

Witam dziewczyny z UK!
Ja osobiscie uwielbiam ten kraj, to miejsce, tych ludzi... Jestem tutaj naprawde szczesliwa. Zachwyca mnie ta mieszanka kulturowa, radosc zycia.
A w jakich miastach mieszkacie?
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-25, 12:49   #30
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: Anglia :)

dziewczyny, a czy w Angli dostepne są buty firmy BEBE?
marze o tych: http://www1.macys.com/catalog/produc...eudoCat=Search
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.