~Niepłodność - 3majmy się razem ~ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-19, 16:27   #1
Justi_Dab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1

~Niepłodność - 3majmy się razem ~


Witajcie

Zalozyłam watek dla kobietek ktore staraja sie o upragniona pocieche ale pomimo dlugotrwalych staran wciaz nic nie wychodzi.

Moje starania o dziecko trwaja ponad 3,5 lat i wciaz nic nie wychodzi czasem to juz tylko płakac mi sie chce i ogromne rozgorycze.

Kiedy z mezem postanowilismy postarac sie o potomstwo systematycznie co roku chodzilam do ginekologo i na kazdej wizycie slyszalam wszystko ok☠ cytologi wychodzily zazwyczaj ze jest jakas infekcja itd ale wciaz slyszalam ze nie mam powodow do obaw, jakis wyjazd na wkacje wyciszyc sie wypoczac i bedzie dobrze. Po dwóch latach wykonano mi hsg gdzie na wypisie jest napisane ze mam drożne jajowody. Chociaż patrzac na zdjecie rtg wydawało mi sie ze ta droznosc jest zbyt szczupla niczym niteczka na zdjeciu ale jak lekarz powiedzial ze jest dobrze to nie bede negowała. Zalecano mi mi miovarian drogi lek ale mialo mi to pomoc i moj maz mial wykonac badanie swojego nasienia - Niestety rok stosowania bez efektu i tylko juz uslyszalam ze☠ doktorek nie ma pomyslu. Plakac mi sie chcialo. Ale wciaz nie tracilam nadziei. Polecano mi slynnego profesorka pomyslalam sobie pewnie bede w dobrych rekach. Jednak juz na 4 wizycie stwierdzilam kurcze z takim podejsciem to moge zapomniec o ciazy. Wizyta odbyla sie co 2-3 miesiace. Pierwsza wizyta wywiad badania i notowanie☠ i skierowania na tarczyce na progesteron ciagle skierowania praktycznie na badanie tego samego stwierdziłam oki, przyszla druga wizyta bylo to samo czyli ile sie staramy, ile wspolzyje w tygodniu, że powinnam przytyc, ile trwa miesiaczka itd itp i dalej to notowanie... 3 i 4 wizyta to samo czyli te same pytania bez badania i dalej to notowanie pfff na 5 wizycie uslyszalam to co sama☠ potrafilam stwierdzic oprocz tego dostalam skierowanie na laporaskopie w celu zgiagnozowaniu czy mam endriometrioze. Na moje nieszczescie wykonywal zabieg mlody lekarz ktory mial wy☠☠☠ane bo na karcie informacyjnej wysilil sie napisac 1 male zdanie lewy drozny prawy niedrozny. W dzien kiedy byl zabieg zaraz poprzebudzeniu cos wspominal o zrostach ale zebym sie nie martwila bo lewy jest drozny. Z jednej strony fajnie znam diagnoze i z drugiej☠ plakac bo akurat na wizytach ginekologicznych to w prawym zazwyczaj bylo cialko zolte i uswiadomilam sobie ze bedzie trudno. Wrocilam do profesorka wykonal mi usg gdzie raz mowil ze sa miesniaki a po chwili ze nie jest pewny. Odeslal mnie do innego ginekologa na usg i stwierdzilam ze cos jest nie tak. profesor ktory nie umie stwierdzic co widzi na monitorze. I od tego momentu nie wrocilam na wizyte do profesorka. Postanowilismy uderzyc do bialego stoku do kliniki gdzie zazwyczaj slynie z in vitro. Nas bardziej interesuje☠ inseminacja tak wiec jestesmy☠ po wizycie na ktorej lekarz ktory na forach ma dobra opinie wykonal wywiad, zapytał czego oczekujemy, wykonal badanie usg dodatkowe badania ktore wymaga inseminacja

Po wizycie troszke bylam rozczarowana bo chcialam o szeroka diagnostyke jak Hsg ale Doktorek powiedzial ze czasem nie ma co sie zaglebiac a dzialac. Teraz czekamy kiedy bede miala 12-13 dzien cyklu zeby sie zapisac.

a u was Kobietki jak jest? jak wasza historia z tym problebem wyglada?
Justi_Dab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 13:15   #2
Kasiekt83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: ~Niepłodność - 3majmy się razem ~

Hej.A skad jestes?Bo jak z Wawy lub bliskich okolic moge polecić Ci super lekarza.

Ja staram sie z mężem o dzidziudia juz 3 lata.Nato.iast do obecnego lekarza trafilam w marcu i juz jestem po hsg-drozne jajowody,po badaniy męża-wszystko ok.Teraz jestem po 1 stymulacji-niestety nic.W niedziele zaczynam druga.

Moj obecnt lekarz jest cudowny.Na pierwszej wizycie zrobil wywiad i wiecej niw powtarza pytan bo po prostu mnie pamirta.Mam z nim staly kontakt,jak mam pytania nawet najglupsze to z cierpliwoscia odpisuje-zawsze. Dla mnie to waznr jakiego mam lekarza,ktoremu niemusze za kazdym razem powtarzac co i jak

Troche podupadam na duchu ale moj gin rozpisal mi moj plan leczenia i wiem ilw co bedzie trwalo.
Kasiekt83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-20, 18:42   #3
marcelinakaya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 3
Dot.: ~Niepłodność - 3majmy się razem ~

czy któraś z Was próbowała swoich starań z żelem wspomagającym poczęcie perfert??
marcelinakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-20 19:42:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.