ekologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 20:28   #1
niszaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10

ekologia


hej
czy w waszym codziennym życiu dbacie o ekologie? jakie ona ma dla Was znaczenie?

Pozdrawiam
niszaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 20:41   #2
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: ekologia

Jeśli dbam o ekologie to tylko przez przypadek. Muszę przyznać, że jestem za leniwa żeby bawić się w segregację butelek, szkła, używać worków papierowych zamiast foliowych, oszczędzanie wody... mogłabym wymieniać w nieskończoność. Podziwiam ludzi, którzy maja do tego cierpliwość i szczere chęci.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 20:49   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: ekologia

Maniaczką nie jestem, ale
staram sie nie używać reklamówek, tylko kartonow, albo wielorazowych toreb,
nie kupuję zbyt dużo gazet,
butelki pety zawsze zgniatam, odzieram z papierowej etykiety, pozbawiam korka, zbieram i wrzucam do odzielnego pojemnika (nie wiem czy wiecie, ale jak nie są tak przygotowane, to potem ida do normalnych smieci w segregatorni...),
staram sie nie uzywac nowych czystych kartek do jakis malych notatek, tylko juz wczesniej troche zapisanych,
zuzywam malo wody (zakrecam kiedy sie leje bez celu, mam wodomierze)
staram sie kupowac polskie warzywa


ale nie mam hopla na tyle, zeby np uzywac papieru toaletowego wielorazowego, chodzic w wlasnorecznie uszytych ubraniach i zywic sie tylko warzywkami z wlasnego balkonu albo kupowac wode mineralna w kartonach , za 25zl za litr

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
Jeśli dbam o ekologie to tylko przez przypadek. Muszę przyznać, że jestem za leniwa żeby bawić się w segregację butelek, szkła, używać worków papierowych zamiast foliowych, oszczędzanie wody... mogłabym wymieniać w nieskończoność. Podziwiam ludzi, którzy maja do tego cierpliwość i szczere chęci.
a szkoda, bo to nie wymaga ani specjalnego wysilku, ani czasu, zeby zakrecic wode jak sie myje zeby, albo pety wrzucic do oddzielnego pojemnika...albo miec zawsze ze soba reklamowke w torebce czy samochodzie, w razie gdyby sie robilo zakupy....

kwestia przyzwyczajenia...a wiem, ze warto...moze sprobuj...najpierw z jedna rzecza...zobaczysz ze ci to da satysfakcje.
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 21:04   #4
niszaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
ale nie mam hopla na tyle, zeby np uzywac papieru toaletowego wielorazowego, chodzic w wlasnorecznie uszytych ubraniach i zywic sie tylko warzywkami z wlasnego balkonu albo kupowac wode mineralna w kartonach , za 25zl za litr
.
no wiadomo, żyjemy w cywilizowanym świecie i trudno nie korzystać z tego co nam on oferuje
Choć samemu bardzo fajnie uszyć jakieś ubranie

hm... a zwracacie uwagę na produkty które kupujecie...?
czy dane jajko pochodzi z ferm kurzych czy tych wolno biegających sobie po pole...
niszaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 21:40   #5
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez niszaja Pokaż wiadomość
no wiadomo, żyjemy w cywilizowanym świecie i trudno nie korzystać z tego co nam on oferuje
Choć samemu bardzo fajnie uszyć jakieś ubranie

hm... a zwracacie uwagę na produkty które kupujecie...?
czy dane jajko pochodzi z ferm kurzych czy tych wolno biegających sobie po pole...
Ja ostatnio wykucałam w pobliskim markecie jaja z numerem 2. Prawdopodobnie nie są tak humanitarne jak zerówki, ale to zawsze lepiej niż trójki I tylko 50 groszy droższe od trójek (3,90 zł za 10 jaj), więc cudów nie ma i dla kurek mogę je poświęcić
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 22:21   #6
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: ekologia

Segreguję plastikowe butelki, zużywam jak najmniej papieru (do pisania ), zbieram makulaturę, notorycznie gaszę światła, gdy inni domownicy zapominają, woda z kranu leci tylko gdy jest potrzebna, na zakupy chodzę wyłącznie z torbą ekologiczną. Ogólnie strasznie irytuje mnie lekceważące podejście do tych spraw. Rozumiem, że komuś się może nie chcieć, ale jakieś minimalne zaangażowanie nie kosztuje dużo energii, moim zdaniem.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 22:23   #7
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: ekologia

Staram się, robię rzeczy, które moim zdaniem każdy mógłby robić bez wielkiego wysiłku.
- segreguję śmieci (na frakcję suchą i organiczne odpady)
- nie przelewam wody, jak myję zęby to zawsze zakręcam wodę, po co ma lecieć??
- zgniatam butelki (i odkręcam korek), puszki, kartony, pudełka, wszystko co się da i coś mnie trafia jak mongoły z mojego bloku wrzucają wszystko do kontenera na odpady organiczne
- mam tylko żarówki energooszczędne
- kupuję produkty bez freonu

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
Jeśli dbam o ekologie to tylko przez przypadek. Muszę przyznać, że jestem za leniwa żeby bawić się w segregację butelek, szkła, używać worków papierowych zamiast foliowych, oszczędzanie wody... mogłabym wymieniać w nieskończoność. Podziwiam ludzi, którzy maja do tego cierpliwość i szczere chęci.
No sorry, ale raczej nie ma się czym chwalić. Dla mnie taka ignorancja albo nieświadomość ekologiczna w XXI wieku to nic dobrego, powiedziałabym, że obciach. Można robić niewiele np. to, co wymieniałam, nie zajmuje mi to wiele czasu i nie jest uciążliwe. Z tego niewiele robi się bardzo dużo gdy wszyscy to robią.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 22:40   #8
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: ekologia

chyba wam się pomyliła ekologia z ochroną środowiska
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 22:46   #9
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość



No sorry, ale raczej nie ma się czym chwalić. Dla mnie taka ignorancja albo nieświadomość ekologiczna w XXI wieku to nic dobrego, powiedziałabym, że obciach. Można robić niewiele np. to, co wymieniałam, nie zajmuje mi to wiele czasu i nie jest uciążliwe. Z tego niewiele robi się bardzo dużo gdy wszyscy to robią.
A czy ja się chwale?
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 22:51   #10
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
A czy ja się chwale?
Napisałaś czego nie robisz z takich i innych powodów, ja z mając takie poglądy nawet bym się nie wychylała, ale co kto lubi.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 22:58   #11
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Napisałaś czego nie robisz z takich i innych powodów, ja z mając takie poglądy nawet bym się nie wychylała, ale co kto lubi.
Poza "wychylaniem" mam jeszcze inne zalety.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 23:01   #12
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
Poza "wychylaniem" mam jeszcze inne zalety.
To miej.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 23:04   #13
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Napisałaś czego nie robisz z takich i innych powodów, ja z mając takie poglądy nawet bym się nie wychylała, ale co kto lubi.
Dlaczego ma się nie wychylac? Po to jest forum, by wyrazic swoje zdanie na dany temat.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 23:06   #14
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: ekologia

Gaszę światła, woda nie leci nigdy bez potrzeby, w miarę możliwości segreguję odpady, kartki już po części zapisane a niepotrzebne, zapełniam do końca jako brudnopis Możliwe, że coś pominęłam. Ubolewam, że w Polsce nie dba się aż tak o środowisko. Kiedyś oglądałam program, że w innych krajach to mają specjalne pojemniki w domach do segregacji. A u nas? Można sobie założyć, ale później i tak stoi tylko jeden kontener i takie na butelki. A papier, to gdzie wrzucać.
Albo rozbrajają mnie moi znajomi, bo naprawdę tak trudno wyrzucić butelkę 50 metrów dalej :/
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 23:11   #15
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Dlaczego ma się nie wychylac? Po to jest forum, by wyrazic swoje zdanie na dany temat.
A niech sobie pisze, co jej się podoba. Miałam na myśli to, że w XXI wieku, kiedy tak dużo mówi się o ekologii, cywilizowanemu człowiekowi zwyczajnie nie przystoi ignorowanie takich prostych spraw.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Gaszę światła, woda nie leci nigdy bez potrzeby, w miarę możliwości segreguję odpady, kartki już po części zapisane a niepotrzebne, zapełniam do końca jako brudnopis Możliwe, że coś pominęłam. Ubolewam, że w Polsce nie dba się aż tak o środowisko. Kiedyś oglądałam program, że w innych krajach to mają specjalne pojemniki w domach do segregacji. A u nas? Można sobie założyć, ale później i tak stoi tylko jeden kontener i takie na butelki. A papier, to gdzie wrzucać.
Albo rozbrajają mnie moi znajomi, bo naprawdę tak trudno wyrzucić butelkę 50 metrów dalej :/
właśnie zastanawia mnie gdzie podziały się taki duże osobne kontenery na szkło, papier i plastik, były kiedyś na każdym osiedlu, ale od lat ich niestety nie widzę
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 23:38   #16
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: ekologia

Proszę uważnie szukac:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=ekologia
__________________
Moja strona : ORGAZMUM
Zapraszam
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 03:30   #17
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez niszaja Pokaż wiadomość
hej
czy w waszym codziennym życiu dbacie o ekologie? jakie ona ma dla Was znaczenie?

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Goshia Pokaż wiadomość
chyba wam się pomyliła ekologia z ochroną środowiska
Irytuje mnie uzywanie slow, ktorych znaczenia sie nie zna, z tym jest tym gorzej, ze nieraz to slowo jest uzywane wbrew znaczeniu w mediach. Tymczasem:

Cytat:
ekologia dziedzina biologii, badająca stosunki między organizmami i ich zespołami a ich żywym i martwym środowiskiem.

Etym. - gr. oikos, zob. eko-; -log; log-.
http://www.slownik-online.pl/kopalin...BD0035DA08.php

Autorce chodzi zapewnie o ochrone srodowiska.

Cytat:
Napisane przez niszaja Pokaż wiadomość
hm... a zwracacie uwagę na produkty które kupujecie...?
czy dane jajko pochodzi z ferm kurzych czy tych wolno biegających sobie po pole...
To chyba bardziej kwestia zdrowia nie dbania o srodowisko

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Napisałaś czego nie robisz z takich i innych powodów, ja z mając takie poglądy nawet bym się nie wychylała, ale co kto lubi.
Forum jest chyba wlasnie od tego, zeby sie wychylac z pogladami, szczegolnie ze Crippled odpowiedziala na pytanie zawarte w pierwszym poscie.

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
A niech sobie pisze, co jej się podoba. Miałam na myśli to, że w XXI wieku, kiedy tak dużo mówi się o ekologii, cywilizowanemu człowiekowi zwyczajnie nie przystoi ignorowanie takich prostych spraw.
Widocznie za malo sie mowi, jesli ludziom sie myla ekologia, dziedzina biologii z ochrona srodowiska

Zreszta, co z tego, ze sie mowi duzo, jesli nieraz mowi sie takie bzdury, ze szok, np. "globalnym ociepleniu". Inny przyklad ktory mi przychodzi na mysl, to torby papierowe - torba, ktora sie szybko porwie, ma byc bardziej ekologiczna od torebki foliowej, ktora mozna uzyc wielokrotnie. Wiadomo, ze torebka foliowa bedzie sie rozkladac x lat, ale czy wyjsciem sa torby papierowe ? (wyjsciem sa plocienne, ale to juz inna para kaloszy).

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
właśnie zastanawia mnie gdzie podziały się taki duże osobne kontenery na szkło, papier i plastik, były kiedyś na każdym osiedlu, ale od lat ich niestety nie widzę
Nie bylo czasem tak, ze smiecie z roznych kontererow i tak ladowaly koniec koncow dalej, bo poza kontenerami nie bylo zadnej infrastruktury do skladowania i przetwarzania szkla itd.?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 09:00   #18
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: ekologia

[quote=Wyrak;12465611]
Forum jest chyba wlasnie od tego, zeby sie wychylac z pogladami, szczegolnie ze Crippled odpowiedziala na pytanie zawarte w pierwszym poscie. [quote=Wyrak;12465611]
wyjaśniłam o co chodzi w poście 15


[quote=Wyrak;12465611]
Widocznie za malo sie mowi, jesli ludziom sie myla ekologia, dziedzina biologii z ochrona srodowiska

Zreszta, co z tego, ze sie mowi duzo, jesli nieraz mowi sie takie bzdury, ze szok, np. "globalnym ociepleniu". Inny przyklad ktory mi przychodzi na mysl, to torby papierowe - torba, ktora sie szybko porwie, ma byc bardziej ekologiczna od torebki foliowej, ktora mozna uzyc wielokrotnie. Wiadomo, ze torebka foliowa bedzie sie rozkladac x lat, ale czy wyjsciem sa torby papierowe ? (wyjsciem sa plocienne, ale to juz inna para kaloszy).[quote=Wyrak;12465611]
ale myśle, że każdy zrozumiał o co chodzi autorce, oczywiście o ochronę środowiska, chodzi tutaj raczej nie o znajomość definicji, ale o określoną postawę
co do papierowych toreb to dużo się mówi, ale nikt nie wie gdzie są, przynajmniej u mnie są niedostępne, i tak by ich nie używała, bo lepsze są foliowe biodegradowalne

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie bylo czasem tak, ze smiecie z roznych kontererow i tak ladowaly koniec koncow dalej, bo poza kontenerami nie bylo zadnej infrastruktury do skladowania i przetwarzania szkla itd.?
a to tego nie wiedziałam, ale skoro tak sugerujesz to podpytam
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:28   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
wyjaśniłam o co chodzi w poście 15
Spoko, tylko mnie sama wypowiedz, ktora zacytowalem, zdziwila.

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
ale myśle, że każdy zrozumiał o co chodzi autorce, oczywiście o ochronę środowiska, chodzi tutaj raczej nie o znajomość definicji, ale o określoną postawę
Mozliwe, ze kazdy zrozumial, ale doprowadza mnie do szewskiej pasji uzywanie slow wbrew ich znaczeniu, tym bardziej gdy przoduja w tym media Dlatego postanowialem zwrocic uwage

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
co do papierowych toreb to dużo się mówi, ale nikt nie wie gdzie są, przynajmniej u mnie są niedostępne, i tak by ich nie używała, bo lepsze są foliowe biodegradowalne

a to tego nie wiedziałam, ale skoro tak sugerujesz to podpytam
Ja moge bez problemu papierowe znalezc, ale wole kilka razy foliowe uzyc.

Co do tych kontenerow, to gdzies tak slyszalem, ale pewien nie jestem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 15:05   #20
niszaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: ekologia

Chodzi mi o wiele aspektów wyrak
I jak ja założyłam ten temat to chyba wiem co mam na myślę
Gdyby chodziło mi o ochronę środowiska, to takie byłoby hasło w temacie
Tak się składa że przez 3 lata wałkowałam ekologie, i ta definicja którą przytoczyłeś dotyczy tylko ekologi w aspekcie biologicznym jako dziedziny naukowej, a ja pytam o część społeczną.
Ochrona środowiska na pewno też jest z tym powiązana
ale nie kłóćmy się o to

Ok, czy zwracacie uwagę na cyfrę E...?
wiecie co oznacza w ogóle?
Zwracacie uwagę na opakowanie w którym jest dany produkt?
niszaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 15:33   #21
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: ekologia

Tak z tematów ekologicznych to ja się ostatnio dowiedziałam o istnieniu czegoś takiego jak "kubeczek menstruacyjny" oraz o możliwości zakupu wielorazowych podpasek, bambusowych pieluch itd. Dla mnie to już lekka przesada.

Ja segreguję śmieci. I tyle.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 16:26   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Tak z tematów ekologicznych to ja się ostatnio dowiedziałam o istnieniu czegoś takiego jak "kubeczek menstruacyjny" oraz o możliwości zakupu wielorazowych podpasek, bambusowych pieluch itd. Dla mnie to już lekka przesada.

Ja segreguję śmieci. I tyle.
Hyh, co kto lubi, to juz tych ludzi sprawa Ja mam swoja opinie na ten temat, ale jak juz pisalem - tych ludzi sprawa...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 16:57   #23
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: ekologia

Moja babka od wykładów zawsze powtarza - EKOLOGIA nie dotyczy tego wszystkiego, co ową ekologią się obecnie nazywa ;P
ekologia to nauka o interakcjach pomiędzy zwierzątkami, drapieżnictwie, symbiozach itepe itede.

ale jeśli już mam pisać o kwestii dbania o środowisko:
nie wyrzucam śmieci 'gdzie popadnie',
oszczędzam wodę
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 18:35   #24
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: ekologia

segreguję śmieci
oszczędzam światło
zaczełam jazdę rowerem (zamiat komunikacji miejskiej i samochodu)

staram się żyć oszczędnie a i jeszcze srodowisku trochę pomagam, maniaczką nie jestem
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 18:46   #25
niszaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: ekologia

WhiteCherry
masz tu racje
ale obecnie ekologia przemieniła się w ogólną naukę, postawę społeczną, ludzie zapominają, że to jest dziedzina biologi ( z łac. oikos logos -nauka o domu jeśli dobrze pamiętam )zależności pomiędzy zwierzakami oraz pomiędzy zwierzęciami a ludźmi jak to mówiła pierwsza definicja ekologii, bardzo już to się zmieniło Ciekawe dlaczego właśnie ta definicja ekologi jest tak rzadko stosowana, myślę że to jest na takiej samej zasadzie jak podział geografii na społeczną i fizyczną. fajnie że o tym wspomnieliśćie, będę teraz miała temat do rozmyślań
pozdrawiam

słyszałam ostatnio o papierze toaletowym wielokrotnego użytku, ale myślę jeśli papier jest produkowany z makulatury, to po co to zmienić...co wtedy by robiono z makulaturą;P czekano aż zgnije na śmietnisku, tak to chociaż jest z niej papier

Edytowane przez niszaja
Czas edycji: 2009-05-26 o 18:52
niszaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 19:08   #26
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: ekologia

Termin ekologia w ostatnich latach nabral troche innego znaczenia.
Ekologia, ekologiczny - chyba kazdy wie o co chodzi, w koncu czlowiek to tez organizm zyjacy w ekosystemie.
Bardziej poprawnie powinno byc sozologia, ale ekologia jest terminem czesciej uzywanym.

Jestem 'eko' ale nie do przesady .

Segreguje smieci, wieksze odpady wywoze do specjalnych miejsc gdzie je odbieraja. Dodam ze mieszkam w Anglii, wiec sprawe mam uproszczona. Z odpadkow organicznych robie kompost. Hoduje wlasne warzywa i owoce.

Staram sie nie naduzywac detergentow, piore na niskich temperaturach, wylaczam 'czuwanie' na sprzecie domowym. Staram sie jezdzic samochodem nie agresywnie.

Na zakupy biore specjalne torby wielorazowe, nie biore reklamowek, no chyba ze nie mam wyjscia.

Kupuje jaja z wolnej hodowli i miesne produkty organic, jako wyraz szacunku dla zwierzecia.

Marze o wlasnym kolektorze slonecznym , ale nie kupie ekologicznego samochodu.

Nie smiece, a nawet uczestnicze w akcjach sprzatania lasow.

Ogolnie uwazam ze jestem 'ekologicznie uswiadomiona' - cos ciagle sie ucze.


Co mnie wkurza? Ze teraz na ekologi kazdy chce zarobic. Nie ma precyzyjnego prawa i moza sobie na produkcie napisac 'eko' choc on wcale taki przyjazny srodowisku nie jest.

Druga sprawa to smieci pozostawiane w polskich lasach. Moja babcia mieszka w pieknym rejonie, uwielbiam chodzic na spacery do lasu, ale czuje smutek i zlosc jak patrze na stare pralki, czesci samochodow, stare okna, butelki walajace sie doslownie wszedzie.

Jeszcze duzo pracy przed nami niestety.

Edytowane przez lorelei
Czas edycji: 2009-05-26 o 19:09
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 09:36   #27
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Druga sprawa to smieci pozostawiane w polskich lasach. Moja babcia mieszka w pieknym rejonie, uwielbiam chodzic na spacery do lasu, ale czuje smutek i zlosc jak patrze na stare pralki, czesci samochodow, stare okna, butelki walajace sie doslownie wszedzie.
Też mnie to irytuje niestety... to brak kultury, brak rozumu... nie wiem sama, nie umiem tego nazwać, napisałabym, ze brak mózgu nawet albo mózg lekko niedorozwinięty...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 17:42   #28
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez niszaja Pokaż wiadomość
WhiteCherry
masz tu racje
ale obecnie ekologia przemieniła się w ogólną naukę, postawę społeczną, ludzie zapominają, że to jest dziedzina biologi ( z łac. oikos logos -nauka o domu jeśli dobrze pamiętam )zależności pomiędzy zwierzakami oraz pomiędzy zwierzęciami a ludźmi jak to mówiła pierwsza definicja ekologii, bardzo już to się zmieniło Ciekawe dlaczego właśnie ta definicja ekologi jest tak rzadko stosowana, myślę że to jest na takiej samej zasadzie jak podział geografii na społeczną i fizyczną. fajnie że o tym wspomnieliśćie, będę teraz miała temat do rozmyślań
pozdrawiam

słyszałam ostatnio o papierze toaletowym wielokrotnego użytku, ale myślę jeśli papier jest produkowany z makulatury, to po co to zmienić...co wtedy by robiono z makulaturą;P czekano aż zgnije na śmietnisku, tak to chociaż jest z niej papier
yhm, baaardzo bym chciała, by ekologia na mojej uczelni rozpatrywana była w takim znaczeniu, jakim obecnie posługują się wszyscy ;P
ale niestety, czeka mnie egzamin nie mający zupełnie nic wspólnego z takimi kwestiami.

a nawet na wykładach z ochrony przyrody nie poruszamy takich zagadnień
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 23:04   #29
niszaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
yhm, baaardzo bym chciała, by ekologia na mojej uczelni rozpatrywana była w takim znaczeniu, jakim obecnie posługują się wszyscy ;P
ale niestety, czeka mnie egzamin nie mający zupełnie nic wspólnego z takimi kwestiami.

a nawet na wykładach z ochrony przyrody nie poruszamy takich zagadnień
a Ty jesteś na wydziale przyrodniczym pewnie??
Zależy to od profilu uczelni. Czy chce się studiować biologiczny punkt widzenia, czy ekonomiczny

Edytowane przez niszaja
Czas edycji: 2009-05-29 o 23:08
niszaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 16:37   #30
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: ekologia

Cytat:
Napisane przez niszaja Pokaż wiadomość
a Ty jesteś na wydziale przyrodniczym pewnie??
Zależy to od profilu uczelni. Czy chce się studiować biologiczny punkt widzenia, czy ekonomiczny
Inżynieria środowiska, wydział geologii, geofizyki i ochrony środowiska ;P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-27 22:08:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.