Robicie badania prenatalne? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-23, 16:22   #61
maggma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 59
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Ja również zrobiłam- wolałam wiedzieć, niż stresować się kolejną rzeczą przez długie miesiące. Ale to zawsze (jeżeli nie ma wskazań) powinna być indywidualna decyzja, tak jak ze światopoglądem w sumie
maggma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 20:05   #62
Pati100
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 530
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Moim zdaniem test pappa to głupota. Jeśli są wskazania, to trzeba robić od razu amniopunkcję. Wiele osób się stresuje wynikami pappa, a to tylko prawdopodobieństwo. Ważne żeby usg robił na dobrym sprzęcie dobry lekarz z certyfikatem.
__________________
wymiana kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737446
Pati100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 19:23   #63
ona0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do ciąży, to na pewno warto wykonać badanie prenatalne. Moja znajoma robiła je w gabinecie dr Rozmus Warcholińskiej, zadowolona była z profesjonalizmu, pani doktor wszystkie jej wyjaśniła.
ona0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 08:48   #64
dominikaciszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Lekarz mi powiedziała, że istnieje ryzyko wystąpienia u dziecka poważnych chorób wrodzonych. Już robiłam badania nieinwazyjne (badanie krwi z dokładnym USG), a teraz mam kolejny etap – badania prenatalne inwazyjne.. Właśnie już na tym etapie otrzymam bardziej konkretne wyniki. Wszystko załatwiłam za darmo za pośrednictwem Invicty. Ale pamiętajcie, aby zrobić bezpłatnie takie badania prenatalne trzeba spełnić co najmniej jedno z kryteriów.. O nich można na stronie www NFZ lub Invicty przeczytać!
dominikaciszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 18:08   #65
smoczyca89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Hejka kochane. Jestem tutaj nowa, a cieszę się bardzo bo jestem w ciąży. Póki co mam dobre podstawowe badania, dziecko na pierwszy rzut oka też dobrze się rozwija. Ale mimo wszystko martwią mnie badania prenatalne. Niedługo będę wykonywać testy Panorama MediStore i strasznie się boję wyników. Mam 31 lat no i mam świadomość, że może nie być tak pięknie jak wiadomo, każda matka chciałaby. Jestem naprawdę po ogromnych przeżyciach, bo byłam już raz w ciąży niestety poroniłam, co dla mnie jest naprawdę bolesne do dnia dzisiejszego. Natomiast teraz kiedy początki są ok, chciałabym żeby tak było do końca. Czy w moim wieku spore jest ryzyko wystąpienia jakiś zaburzeń u dziecka? Wiadomo w artykułach piszą różnie, ludzie też różnie mówią. A jakie jest wasze zdanie?
smoczyca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 23:13   #66
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Dołączę do wątku. Mam 36lat więc kwalifikuje się do prenatalnych niemniej bez względu na wiek i tak bym je zrobiła. PAPPA nie chce, bo dużo rozmawiałam i czytałam - statystyka daje tak niejasne odpowiedzi, że w razie czego i tak trzeba robić badanie inwazyjne. Zdecydowałam się na badanie nieinwazyjne NIFTY. Zdecydowanie większa dokładność niż PAPPA + mamy pewność co do płci trzymajcie kciuki za dobre wyniki, bo w piątek pobranie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 10:28   #67
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Cytat:
Napisane przez Kmee Pokaż wiadomość
Dołączę do wątku. Mam 36lat więc kwalifikuje się do prenatalnych niemniej bez względu na wiek i tak bym je zrobiła. PAPPA nie chce, bo dużo rozmawiałam i czytałam - statystyka daje tak niejasne odpowiedzi, że w razie czego i tak trzeba robić badanie inwazyjne. Zdecydowałam się na badanie nieinwazyjne NIFTY. Zdecydowanie większa dokładność niż PAPPA + mamy pewność co do płci trzymajcie kciuki za dobre wyniki, bo w piątek pobranie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja tez się zdecydowałam na podobne badanie i spałam spokojnie do końca ciąży Powodzenia, na pewno wynik będzie prawidłowy!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-17, 16:21   #68
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Ja tez się zdecydowałam na podobne badanie i spałam spokojnie do końca ciąży Powodzenia, na pewno wynik będzie prawidłowy!
U mnie ostatecznie po rozmowie z gin padło na PANORAMĘ robiłam w zeszłym tyg i czekam na wyniki dzięki za dobre słowo, też wierzę, że już za parę dni będę mogła spokojnie cieszyć się ciążą
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-02, 12:04   #69
Mamajusti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Witam jestem przerazona po badaniu prenatalnym wynik NT 6,9mm Omphalocele zawierająca tylko jelito. Wolne B-hcg 40,4 IU/I odpowiada 1,028MoM PAPP-A 2,960 IU/I odpowiada 1,062 MoM trisomia 21 Ryzyko skorygowane 1:10 trisomia 18 1:4 trisomia 13 1:10 czekam na aminopunkcje
Mamajusti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 11:03   #70
Kalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Robicie badania prenatalne?

Cytat:
Napisane przez maggma83 Pokaż wiadomość
Ja również zrobiłam- wolałam wiedzieć, niż stresować się kolejną rzeczą przez długie miesiące. Ale to zawsze (jeżeli nie ma wskazań) powinna być indywidualna decyzja, tak jak ze światopoglądem w sumie
W mojej rodzinie też zdarzyło się, że dzieci są chore. Moja siostrzenica ma podstawowe stadium autyzmu. Bardzo się martwię, że moje dziecko również okaże się chore… Będę robić wszystkie badania, żeby jak najszybciej temu zapobiec. Zdrowo się odżywiam, nie palę, nie piję... dużo odpoczywam. A jednak mimo wszystko wiem, że skoro w mojej rodzinie występuje jakaś wada genetyczna, to jest duże ryzyko. Moja bliska znajoma nie mogła zajść w ciążę i powiedziała, że jeśli chcę czuć się naprawdę bezpiecznie, to mam się zapisać do kliniki leczenia niepłodności. Zrobiłam to i teraz całą ciążę prowadzą lekarze z tej kliniki. Niedługo mam badanie prenatalne, ale lekarz zapewnił, że mogę wykonać badania pod każdym kątem.
Kalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-14 12:03:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.