Naturalissa (d. Naturalis) - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-29, 12:46   #571
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

to w takim razie z czym to można łączyć? Nic nie rozumiem z tego co na ZSK piszą, to już dla mnie zbyt skomplikowana biochemia
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 14:30   #572
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
to w takim razie z czym to można łączyć? Nic nie rozumiem z tego co na ZSK piszą, to już dla mnie zbyt skomplikowana biochemia
Mozesz je łączyc z wszystkimi emulsjami dodając je na samym końcu kiedy wszystko jest zemulgowane i poniżej pewnej temp.. Chodzi o to że gdybyś dodała je do oleju to one by sie rozpadły, jeśli dobrze zrozumiałam ich zasade działania - tak własnie sie dzieje w warstwie lipidowej skóry, dzięki temu składniki aktywne mogą sie tam dostać. Możesz jednak mieszać liposomy z olejem i HA na dłoni zaraz przed nałożeniem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 15:29   #573
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Możesz jednak mieszać liposomy z olejem i HA na dłoni zaraz przed nałożeniem
czyli w najprostszy sposób - dziękuję Ci bardzo
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 16:28   #574
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Dziewczyny, jeszcze ja mam pytanie odnośnie naturalisa, jestem zupełnie zielona jeżeli chodzi o biochemię (dopiero zaczynam czytać, ale jak skończę to zamkną ten sklep ), otóż:

Czy mogę wit C w proszku rozmieszać z olejkiem z maliny lub skwalenem?


Nie straci swoich właściwości tzn. zawsze mi się wydawało, że żeby działało to na spirytusie musi być to chyba tak mam od tych serów ze sklepów, prawie wszędzie alkohol.
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 15:56   #575
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze ja mam pytanie odnośnie naturalisa, jestem zupełnie zielona jeżeli chodzi o biochemię (dopiero zaczynam czytać, ale jak skończę to zamkną ten sklep ), otóż:

Czy mogę wit C w proszku rozmieszać z olejkiem z maliny lub skwalenem?


Nie straci swoich właściwości tzn. zawsze mi się wydawało, że żeby działało to na spirytusie musi być to chyba tak mam od tych serów ze sklepów, prawie wszędzie alkohol.
ta?
http://naturaliskosmetyki.pl/witamin...der-p-134.html

chyba nie bardzo,
do olejów przeznaczona jest ta:
http://naturaliskosmetyki.pl/olejowa...ylu-p-218.html
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 08:32   #576
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Mam ten sklep na oku

jako, że jestem w poszukiwaniu idealnego HA natknęłam się na cos takiego:
http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...-199.html#opis

Ktoś uzywał?
Ma jakieś inne konserwanty niż demonizowane parabeny. Eko podobno
Cena trochę wyższa niż za ten z mazideł, ale mimo to interesujący....ma aż 2%

Ten też interesujący 1,5% i tani bardzo
http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...-67.html#sklad


Który wybrac?

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-07-12 o 08:36
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:48   #577
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

czy niacynamid użyty w większym stężeniu niż zalecane (2-5%) może uczynić jakieś szkody dla cery naczynkowej?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 10:15   #578
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Mam ten sklep na oku

jako, że jestem w poszukiwaniu idealnego HA natknęłam się na cos takiego:
http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...-199.html#opis

Ktoś uzywał?
Ma jakieś inne konserwanty niż demonizowane parabeny. Eko podobno
Cena trochę wyższa niż za ten z mazideł, ale mimo to interesujący....ma aż 2%

Ten też interesujący 1,5% i tani bardzo
http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hi...-67.html#sklad


Który wybrac?
Znam ten 1,5% - jeden z moich "biochemicznych" KWC, zawsze muszę mieć "na składzie". Najlepszy HA, jakiego używałam.
Ten drugi też kiedyś kupiłam - niewielką ilość, używałam obu naprzemiennie i nie potrafię powiedzieć, czy jakoś się różni.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 14:01   #579
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Witam,
czy HA http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hialuronowy-roztwor-wielko-maloczasteczkowy-p-67.html?options={1}11 będzie zostawiał na twarzy jakiś film/powłokę?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 17:40   #580
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze ja mam pytanie odnośnie naturalisa, jestem zupełnie zielona jeżeli chodzi o biochemię (dopiero zaczynam czytać, ale jak skończę to zamkną ten sklep ), otóż:

Czy mogę wit C w proszku rozmieszać z olejkiem z maliny lub skwalenem?


Nie straci swoich właściwości tzn. zawsze mi się wydawało, że żeby działało to na spirytusie musi być to chyba tak mam od tych serów ze sklepów, prawie wszędzie alkohol.
Podbijam też chcę zamówić wit C w postaci pudru i dodawać do oleju badz gotowego serum Na stronie pisze
"rozpuszczalny w wodzie, zawiesza się w oleju"
Postać olejowa jest droższa ..Może ktoś się jeszcze wypowie?
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:02   #581
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Witam,
czy HA http://naturaliskosmetyki.pl/kwas-hialuronowy-roztwor-wielko-maloczasteczkowy-p-67.html?options={1}11 będzie zostawiał na twarzy jakiś film/powłokę?
Ktoś coś? Sprawa dość pilna..
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 12:13   #582
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Ktoś coś? Sprawa dość pilna..
Będzie zostawiał lekki film, ale nie jest to okluzja w stylu ropopochodnych, tylko żelowy film wiążący wodę. Delikatnie napina skórę, jak to HA.


Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Podbijam też chcę zamówić wit C w postaci pudru i dodawać do oleju badz gotowego serum Na stronie pisze
"rozpuszczalny w wodzie, zawiesza się w oleju"
Postać olejowa jest droższa ..Może ktoś się jeszcze wypowie?
Jak dodajecie formy rozpuszczalnej w wodzie do oleju lub produktu bezwodnego, to wystarczy dodać hydrolatu do tego serum (na dłoni) albo nakładać na dobrze zwilżoną twarz. Ja dodaję tej formy wit. C do dwufazowego nawilżacza HA+olej i jest ok

Edytowane przez kawa.
Czas edycji: 2011-07-23 o 12:17
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:28   #583
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
czy niacynamid użyty w większym stężeniu niż zalecane (2-5%) może uczynić jakieś szkody dla cery naczynkowej?
przypominam się
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:29   #584
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Będzie zostawiał lekki film, ale nie jest to okluzja w stylu ropopochodnych, tylko żelowy film wiążący wodę. Delikatnie napina skórę, jak to HA.

Nie wiem czy dobrze wyczytałam - jestem świeża w temacie - ale małocząsteczkowy nie zostawia filmu a wielko- zostawia, tak? Czyli roztwór będzie zostawiał delikatniejszy film niż sam wielko-?
Planuję mieszać HA z olejkiem z nasion malin na zmianę z arganowym jako samodzielne serum nawilżające - nada się ten HA 1,5%?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 18:50   #585
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość

Nie wiem czy dobrze wyczytałam - jestem świeża w temacie - ale małocząsteczkowy nie zostawia filmu a wielko- zostawia, tak? Czyli roztwór będzie zostawiał delikatniejszy film niż sam wielko-?
Planuję mieszać HA z olejkiem z nasion malin na zmianę z arganowym jako samodzielne serum nawilżające - nada się ten HA 1,5%?
Samodzielnie nie polecam! HA chłonie wodę jak gąbka, jak nie będzie dodatkowo zmieszany z kremem czy olejem, to strasznie wysusza skórę. Nakładamy zawsze na zwilżoną (najlepiej popsikaną) skórę wodą termalną/hydrolatem. Małocząsteczkowy nie ma takich właściwości jak wielko - nie jest żelem i nie stosuje się go samego - zawsze w połączeniu z wielkocząsteczkowym. Mieszanka tych dwóch lepiej nawilża
Ja używam HA+oleju, arganowy i z nasion maliny też stosuję, bardzo lubię te oleje
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 19:18   #586
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Kawo pisząc o samodzielnym miałam na myśli, że serum z HA i olejku właśnie, i juz żadnych innych kremajsów po prostu
Wszystko dotychczas albo mnie zapychało albo podrażniało - serum ma szansę być dla mnie wybawieniem.
Mam cerę mieszaną, z tłustą T i mega wrażliwymi policzkami, skłonną do zapychania i świecenia, z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, podejrzewam, że również przesuszoną drogeryjnymi produktami a dodatkowo jestem sypnięta piegami .. Po prostu czad

Jestem w trakcie lektury wątku olejowo-hydrolatowego - głowę już mam taaaaką od nawału wiadomości
Ale chyba swoją przygodę z olejami zacznę własnie od malinowego i arganowego - nadadzą się do mojej cery chyba?
Fajnie by było jakby to serum nie zostawiało mi zbyt obfitego filmu - mam nadzieję, że dodatek oleju trochę to ew. zniweluje?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.


Edytowane przez Aguu
Czas edycji: 2011-07-23 o 19:40
Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 12:36   #587
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Aguu arganowy może cię zapychać. Jak cię to pociesza, to też mam taką cerę, dodatkowo naczyniową, piegów brak
Polecam z róży pizmowej, a jak będzie dla ciebie za ciężki, to z pestek arbuza - lekki i nie zapychającu (w teorii ;P)
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 13:42   #588
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

O, to arganowy wykreślam z listy - wszystko potencjalnie zapychające i ciężkie gieraryhir!
Czyli z olejów w Naturalisie wezmę tylko malinowy, bo innych ciekawych póki co nie ma.. - dużo schodzi takiego olejku na serum? W promocji jest, to może wezmę 20ml..?
Oprócz tego HA 1,5% i hydrolat oczarowy - na początek powinno wystarczyć

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Hmm.. widzę, że jest HA 2% na bazie HA roślinnego - 30ml niecałe 16zł
I teraz mam zagwozdkę - czytałam, że ten roślinny jest lepszy od normalnego - prawda to?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 20:44   #589
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość

Jak dodajecie formy rozpuszczalnej w wodzie do oleju lub produktu bezwodnego, to wystarczy dodać hydrolatu do tego serum (na dłoni) albo nakładać na dobrze zwilżoną twarz. Ja dodaję tej formy wit. C do dwufazowego nawilżacza HA+olej i jest ok
Dzieki Zamówiłam tą pudrową do tego największą frakcje sojową i kompleks na naczynka Chciałam zamówić ceramidy i kwasy PHA ale nie wiem za bardzo w jakim stężeniu się je stosuje Może kiedyś przysiądę się do lektury o kwasach
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 18:39   #590
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Wczoraj odebrałam swoje pierwsze zamówienie z Naturalisa, które jednocześnie jest moim debiutem z naturalnymi kosmetykami

Cała transakcja szybciutka, bezproblemowa, przesyłka sprawna i dobrze zabezpieczona. Po cichu liczyłam na jakiś gratis powitalny, ale niestety , no trudno

Na początek zamówiłam żel hialuronowy 2%, olejek z nasion malin, hydrolat oczarowy i niezmydlalną frakcję sojową.
Wszystko już przetestowałam, jak to ja, ale na efekty pewnie przyjdzie poczekać.
Z pierwszych wrażeń ;
> hydrolat pachnie znośnie, bardzo przyjemnie odświeża i leciutko ściąga
> frakcja przeraziła mnie konsystencją, ale chwilę 'podgrzana' na dłoni ujednolica się i lepiej aplikuje - po nałożeniu cera matowa, szok
> olej pachnie dziwnie, zupełnie nie owocowo jak jest napisane na stronie
> żel jak to żel - śmieszna, glutkowata konsystencja (tak ma być, prawda?)
Z 1 kropelki oleju i HA ukręciłam 'serum', dość ciężko się łączyły, ale chyba się udało - ładnie się wchłonęło, nic nie ściągnęło, filmu też nie ma (a obawiałam się tego).

Póki co jestem optymistycznie nastawiona, będę regularnie używać kosmetyków i mam nadzieję, że wkrótce zobaczę efekty
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:39   #591
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Wczoraj odebrałam swoje pierwsze zamówienie z Naturalisa, które jednocześnie jest moim debiutem z naturalnymi kosmetykami

Cała transakcja szybciutka, bezproblemowa, przesyłka sprawna i dobrze zabezpieczona. Po cichu liczyłam na jakiś gratis powitalny, ale niestety , no trudno

Na początek zamówiłam żel hialuronowy 2%, olejek z nasion malin, hydrolat oczarowy i niezmydlalną frakcję sojową.
Wszystko już przetestowałam, jak to ja, ale na efekty pewnie przyjdzie poczekać.
Z pierwszych wrażeń ;
> hydrolat pachnie znośnie, bardzo przyjemnie odświeża i leciutko ściąga
> frakcja przeraziła mnie konsystencją, ale chwilę 'podgrzana' na dłoni ujednolica się i lepiej aplikuje - po nałożeniu cera matowa, szok
> olej pachnie dziwnie, zupełnie nie owocowo jak jest napisane na stronie
> żel jak to żel - śmieszna, glutkowata konsystencja (tak ma być, prawda?)
Z 1 kropelki oleju i HA ukręciłam 'serum', dość ciężko się łączyły, ale chyba się udało - ładnie się wchłonęło, nic nie ściągnęło, filmu też nie ma (a obawiałam się tego).

Póki co jestem optymistycznie nastawiona, będę regularnie używać kosmetyków i mam nadzieję, że wkrótce zobaczę efekty
mam pytanie odnosnie frakcji sojowej Z czym mieszać? bo w połączeniu z olejem to żadnego matu u mnie nie ma
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:55   #592
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Ja nakładam solo - trochę trzeba się namachać żeby równomiernie wklepać, ale warto.
Rano miałam miękką, matową (!) buzię i policzki pierwszy raz od dawna nie były zaczerwienione.
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 07:32   #593
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Ja też póki co nakładam frakcję solo ale korci mnie, żeby dodać do niej jakiś olejek . Myślę o olejku z tamanu.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 09:46   #594
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

frakcja z naturalisa to zdecydowanie mój kwc jest delikatna, super matuje i natłuszcza, dla mnie idealna pod minerały, no i konsystencja - zdecydowanie lepsza od tej z mazideł . Po tej mazidlanej często miałam czerwoną twarz, naczynka się uaktywniały, po tej z naturalisa nic się nie dzieje
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 18:37   #595
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Ja nakładam solo - trochę trzeba się namachać żeby równomiernie wklepać, ale warto.
Rano miałam miękką, matową (!) buzię i policzki pierwszy raz od dawna nie były zaczerwienione.
Dziękuję za rade Dzis wypróbowałam tak jak radziłaś Rzeczywiście solo jest najlepsza; efekt matu i uspokojona cera Na początku mieszałam z olejem z malin ale jakoś nie przypadł mi do gustu a frakcja miała grudki
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 19:20   #596
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Te grudki w większości rozpuszczają mi się pod wpływem temperatury - jak nie na dłoni, to na buzi.

Zrobiłam test i posmarowałam się dzisiaj samym olejem z malin - wzięłam dosłownie kroplę, roztarłam między palcami i wklepałam w twarz. Świetnie się wchłonęło, policzki się wyciszyły i dopiero teraz pod koniec dnia nos i czoło lekko mi się świecą.

Wczoraj natomiast kolejny test - sam żel HA 2%. Na zwilżoną hydrolatem twarz też kropelka HA wystarczyła, też się świetnie wchłonęło. Nie było żadnego dyskomfortu w postaci uczucia ściągnięcia czy filmu.

Kurczę, cieszę się, że trafiłam na te kosmetyki!
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 17:11   #597
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Kompletuje pierwsze zamówienie z Naturalisa, chcę kupić kompleks na naczynka, frakcję sojową ( bo taka zachwalana ) oraz adenozynę na zmarszczki. Wcześniej kupowałam gotowe produkty z BU, stąd moje pytanie jak używać/z czym wymieszać adenozynę by powstało jakieś proste serum przeciwzmarszczkowe? Co jeszcze kupić? Mam HA z peptydami z BU, olej z pestek malin i skwalan. Czy da się z tego coś wykombinować? I czy mogę mieszać kompleks na naczynka z tym HA z peptydami?
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 21:32   #598
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Adenozyna rozszerza naczynka krwionośne, nie powinno się jej używac przy naczynkach. Peptydy można mieszać z kompleksem na naczynka, poszperaj na stronie sklepu, widziałam tam przepisami na serum przeciwzmarszczkowe z peptydami.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 00:09   #599
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

W takim razie zrezygnuję z adenozyny. A mogłabyś polecić mi coś na zmarszczki mimiczne ale żeby nie zaszkodziło cerze naczynkowej? I tak będę składać zamówienie w tym sklepie więc chciałabym jeszcze coś dokupić.
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 08:28   #600
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: NATURALIS - nowy sklep!

Cytat:
Napisane przez babilonia Pokaż wiadomość
W takim razie zrezygnuję z adenozyny. A mogłabyś polecić mi coś na zmarszczki mimiczne ale żeby nie zaszkodziło cerze naczynkowej? I tak będę składać zamówienie w tym sklepie więc chciałabym jeszcze coś dokupić.
Zawsze możesz nakładać serum z adenozyną tylko w miejscu zmarszczek, a omijać naczynka. Ja tak robię i bardzo sobie chwalę
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.