Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-28, 16:29   #451
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
W jakim sensie fatalnie? Że ledwo zaczęłaś a Cię już nie ma w pracy?
Rozumiem że nie możesz jej też wykonywać w domu?

Myślę, że może pracodawca ma teraz większe problemy niż myślenie o twojej opiece na dzieckiem
A gdzie ja napisałam, co pracodawca o tym myśli?
Ja się z tym źle czuję. Poszłam do pracy, żeby pracować. Wiem, że epidemia to czynnik zupełnie nieprzewidywalny, ale jeszcze tego nie ułożyłam w głowie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 16:47   #452
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
W jakim sensie fatalnie? Że ledwo zaczęłaś a Cię już nie ma w pracy?
Rozumiem że nie możesz jej też wykonywać w domu?

Myślę, że może pracodawca ma teraz większe problemy niż myślenie o twojej opiece na dzieckiem

Myślę, że w ogóle dzieci w Afryce mają większe problemy niż ten pracodawca.


Po co te złośliwości. Ja tam Perse rozumiem. Fajna praca, a może ją stracić przez coś, co jest kompletnie niezależne od niej, ani od szefa, ani w sumie od nikogo.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 16:55   #453
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Myślę, że w ogóle dzieci w Afryce mają większe problemy niż ten pracodawca.


Po co te złośliwości. Ja tam Perse rozumiem. Fajna praca, a może ją stracić przez coś, co jest kompletnie niezależne od niej, ani od szefa, ani w sumie od nikogo.

Zawsze mnie wkurza takie gadanie. Bo ktoś ma gorzej, to nie masz prawa źle się czuć. Ktoś ma większe problemy, więc Twoje to nic. Ma-sa-kra
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 17:16   #454
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 17:39   #455
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Myślę, że w ogóle dzieci w Afryce mają większe problemy niż ten pracodawca.


Po co te złośliwości. Ja tam Perse rozumiem. Fajna praca, a może ją stracić przez coś, co jest kompletnie niezależne od niej, ani od szefa, ani w sumie od nikogo.
Ale jakie złośliwości. Wszędzie wypisują o obawach z utratą pracy i tak to zrozumiałam. Że perse się boi o pracę przez to że ma opiekę nad dzieckiem.
Jak się nie podaje szczegółów to ile ludzi tyle interpretacji. Skąd mogę wiedzieć czemu się z tym źle czuje... Jakieś drugie dno jest tu poszukiwane.
Zresztą wszyscy na forum jacyś nerwowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2020-03-28 o 17:43
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 17:43   #456
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-03-28 o 17:44
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 17:51   #457
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Nie że nie przejmuje się, ale prawdopodobnie ma więcej takich osób z dziećmi, a to i tak są te mniejsze wśród obecnych problemów. Np.utrzymania firm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 18:51   #458
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Wiecie co? To się tak łatwo mówi- nie dyskryminować, bo kobieta przyjmująca się do pracy, która jest w wieku rozrodczym może w każdej chwili zajść w ciążę. Ktoś tu pisał, że nie może dxwigać, narażać się na stres itp. Ze wszystkim się zgadzam. Ale ten medal ma dwie strony.

Na jakiś czas przed wyjazdem z Polski zatrudniono u nas dziewczynę z dwójką dzieci (najmłodsze chyba nadal karmiła piersią, przynajmniej tak mówiła choć był to już dwulatek rzekomo). Z ręką na sercu stwierdzam, że w ciągu 6 miesięcy jej pracy 4 spędziła na zwolnieniach lekarskich a przed moim wyjazdem była już na stałym zwolnieniu z powodu ciąży. Nie bardzo wierzę, że ta ciąża wzięłą się nagle z księżyca u matki dwojga dzieci i musiała być wcześniej zaplanowana. Po co więc zatrudniać się wiedząc, że planuje się kolejną ciążę? Jej obowiązkami musieli podzielić się i tak już obłożeni ma maksa współpracownicy, bo ani pacjentów, ani ton dokumentacji nie ubyło. Poza tym zatrudniając się miała chyba pełną świadomość, że to praca stresująca (pracujemy z róznymi ludźmi, z różnych środowisk, z problemami/ traumami/ wpisz co chesz) w dodatku zmianowa, bo w placówce zamkniętej. Przyznam, że do tej pory mam lekki niesmak wspominając tę osobę. TYm bardziej, że po wychowawczym powróci do pracy i znowu będzie działać tak samo biorąc ciągłe zwolnienia tym razem już na trójkę dzieci i będzie takim ghost employee, który pobiera pensję za to, co inni za niego będą zmuszeni robić. Generalnie jestem życzliwa ludziom i naprawdę chętnie pomagam, jak ktoś poprosi ale to już jest cwaniaczenie moim zdaniem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 19:23   #459
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Talullah Pokaż wiadomość
Też trzymam kciuki
Też mam nadzieję że nic się nie zmieni bo póki co wg ministerstwa programy lekowe są traktowane jako pilne, na równi z chemioterapia. Aktualnie wygląda to u mnie tak że sporo pacjentów się samych nie zgłasza, dzwonią że boją się wyjść z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki. Nie sądziłam, że będę się leczyć w takich okolicznościach. Ale tyle już czekałam, że nie wyobrażam sobie teraz zrezygnować. Sytuacja z epidemią pewnie długo się nie uspokoi, więc w sumie nie ma co tego odkładać na potem. No i szansa żeby się trochę wyrwać z kwarantanny. Nie mogę się doczekać podróży i jazdy samochodem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 19:42   #460
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wiecie co? To się tak łatwo mówi- nie dyskryminować, bo kobieta przyjmująca się do pracy, która jest w wieku rozrodczym może w każdej chwili zajść w ciążę. Ktoś tu pisał, że nie może dxwigać, narażać się na stres itp. Ze wszystkim się zgadzam. Ale ten medal ma dwie strony.

Na jakiś czas przed wyjazdem z Polski zatrudniono u nas dziewczynę z dwójką dzieci (najmłodsze chyba nadal karmiła piersią, przynajmniej tak mówiła choć był to już dwulatek rzekomo). Z ręką na sercu stwierdzam, że w ciągu 6 miesięcy jej pracy 4 spędziła na zwolnieniach lekarskich a przed moim wyjazdem była już na stałym zwolnieniu z powodu ciąży. Nie bardzo wierzę, że ta ciąża wzięłą się nagle z księżyca u matki dwojga dzieci i musiała być wcześniej zaplanowana. Po co więc zatrudniać się wiedząc, że planuje się kolejną ciążę? Jej obowiązkami musieli podzielić się i tak już obłożeni ma maksa współpracownicy, bo ani pacjentów, ani ton dokumentacji nie ubyło. Poza tym zatrudniając się miała chyba pełną świadomość, że to praca stresująca (pracujemy z róznymi ludźmi, z różnych środowisk, z problemami/ traumami/ wpisz co chesz) w dodatku zmianowa, bo w placówce zamkniętej. Przyznam, że do tej pory mam lekki niesmak wspominając tę osobę. TYm bardziej, że po wychowawczym powróci do pracy i znowu będzie działać tak samo biorąc ciągłe zwolnienia tym razem już na trójkę dzieci i będzie takim ghost employee, który pobiera pensję za to, co inni za niego będą zmuszeni robić. Generalnie jestem życzliwa ludziom i naprawdę chętnie pomagam, jak ktoś poprosi ale to już jest cwaniaczenie moim zdaniem.

Owszem, są takie przypadki. W pracy mieliśmy taką, która po dwóch miesiącach poleciała na L4 po zobaczeniu dwóch kresek. Ale to była jedna taka aparatka. Pracowałam w towarzystwie prawie samych kobiet, i co roku przynajmniej 2 były w ciąży, ale żadna nie znikała od razu po pozytywnym wyniku testu. Chociaż wiadomo, że takie indywidua psują opinię reszcie :/.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 19:49   #461
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 20:03   #462
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie że nie przejmuje się, ale prawdopodobnie ma więcej takich osób z dziećmi, a to i tak są te mniejsze wśród obecnych problemów. Np.utrzymania firm.

Zwolnią cię - nie masz dochodu.
Firma ci padnie - nie masz dochodu.


Więc to w sumie jeden wózek. Jasne, w drugim przypadku więcej osób niż ty nie ma dochodu, ale skutek dla pojedynczego człowieka jest taki sam - nagle zostaje bez pieniędzy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 20:21   #463
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Oczywiście. Sama jestem w 2 najgorszej sytuacji (po umowach zlecenie) bo koniec umowy. A dalej co będzie, hmm... No i co mam zrobić, żyć dalej pozostaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 20:25   #464
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Ja to współczuję najbardziej ludziom Ci teraz trafiają do szpitala z jakąś "NIEMODNOM" chorobą.

Czytałam ostatnio na Onecie list dziewczyny która chodzi z martwą ciążą. To jest prawdziwy dramat.

Dlaczego nie ma szpitali tylko dla tych z wirusem? Co to za problem zorganizować szpital polowy?

Ja bym to zrobiła w 48h, nie czaje po prostu nie czaje tego.

Po co mieszać chorych na inne rzeczy z chorymi z koronawirusem. Później efekt =cały szpital zamknięty
Nie mam żadnego biznesu, więc ten wątek przeglądam sobie ot tak, z ciekawości, ale takiej głupoty nie mogę pozostawić bez komentarza.
Są takie szpitale i są obecnie nazywane jednoimiennymi szpitalami zakaźnymi. Znaczy to, że jakiś szpital jest w całości przekształcany w szpital zakaźny, a wszyscy pacjenci z danego szpitala są przenoszeni do innych szpitali. Póki co jeszcze nie mamy takiej sytuacji, że potrzebne są szpitale polowe, ale są szpitale, całe budynki, "gotowe" (w cudzysłowie, bo z tą gotowością jest różnie) na pacjentów z COVID.
To, że pacjenci to kłamczuszki i w strefie buforowej (czyli tam, gdzie pacjentom mierzy się temperaturę i przeprowadza ankietę dotyczącą wyjazdów i kontaktów) kłamią albo nagle wszyscy mają amnezję i zapominają że byli we Włoszech albo mają córkę w kwarantannie i taki trafia do szpitala z czymś dość nagłym i po kilku dniach ups, jest chory i trzeba zamykać oddział, dezynfekować go, a personel siedzi w kwarantannie i ma badania, to inna sprawa.
Dlatego są odwołane różne, mniej pilne, sprawy. Żeby zrobić miejsce dla tych pacjentów, którzy w szpitalu muszą leżeć i którzy do tej pory leżeli albo leżeliby w szpitalu, który został przekształcony w zakaźny. Poza tym żeby do szpitala i poradni nie trafiali ludzie, którzy wcale nie muszą tam trafić jużteraznatychmiast, a którzy mogliby zarazić personel, przez co cały szpital zostałby zamknięty na jakiś czas (w poradniach często pracują lekarze, którzy pracują również w oddziałach szpitali). Wydaje się, że sprawa jest prosta - dać wszystkim maski, fartuchy, niech każdy się separuje od każdego, żeby się nie zarazić. Ale co? Gucio. Nie ma tylu fartuchów, tylu maseczek, tylu gogli, żeby przyjmować każdego na usunięcie tłuszczaka z pleców albo operację zeza w pełnym, antykoronawirusowym umundurowaniu.

No naprawdę, albo właśnie dałam się strollować, albo ktoś żyje w jakimś totalnie innym świecie, gdzie pewne informacje nie dochodzą. Ja wiem, że nie każdy się interesuje, nie każdy wie, niektórzy mają to w nosie, ale jak ktoś rzuca czymś w stylu "a czemu tego nie ma", a to coś jest i to już od dłuższego czasu, to nie wiem...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 20:45   #465
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie mam żadnego biznesu, więc ten wątek przeglądam sobie ot tak, z ciekawości, ale takiej głupoty nie mogę pozostawić bez komentarza.
Są takie szpitale i są obecnie nazywane jednoimiennymi szpitalami zakaźnymi. Znaczy to, że jakiś szpital jest w całości przekształcany w szpital zakaźny, a wszyscy pacjenci z danego szpitala są przenoszeni do innych szpitali. Póki co jeszcze nie mamy takiej sytuacji, że potrzebne są szpitale polowe, ale są szpitale, całe budynki, "gotowe" (w cudzysłowie, bo z tą gotowością jest różnie) na pacjentów z COVID.
To, że pacjenci to kłamczuszki i w strefie buforowej (czyli tam, gdzie pacjentom mierzy się temperaturę i przeprowadza ankietę dotyczącą wyjazdów i kontaktów) kłamią albo nagle wszyscy mają amnezję i zapominają że byli we Włoszech albo mają córkę w kwarantannie i taki trafia do szpitala z czymś dość nagłym i po kilku dniach ups, jest chory i trzeba zamykać oddział, dezynfekować go, a personel siedzi w kwarantannie i ma badania, to inna sprawa.
Dlatego są odwołane różne, mniej pilne, sprawy. Żeby zrobić miejsce dla tych pacjentów, którzy w szpitalu muszą leżeć i którzy do tej pory leżeli albo leżeliby w szpitalu, który został przekształcony w zakaźny. Poza tym żeby do szpitala i poradni nie trafiali ludzie, którzy wcale nie muszą tam trafić jużteraznatychmiast, a którzy mogliby zarazić personel, przez co cały szpital zostałby zamknięty na jakiś czas (w poradniach często pracują lekarze, którzy pracują również w oddziałach szpitali). Wydaje się, że sprawa jest prosta - dać wszystkim maski, fartuchy, niech każdy się separuje od każdego, żeby się nie zarazić. Ale co? Gucio. Nie ma tylu fartuchów, tylu maseczek, tylu gogli, żeby przyjmować każdego na usunięcie tłuszczaka z pleców albo operację zeza w pełnym, antykoronawirusowym umundurowaniu.

No naprawdę, albo właśnie dałam się strollować, albo ktoś żyje w jakimś totalnie innym świecie, gdzie pewne informacje nie dochodzą. Ja wiem, że nie każdy się interesuje, nie każdy wie, niektórzy mają to w nosie, ale jak ktoś rzuca czymś w stylu "a czemu tego nie ma", a to coś jest i to już od dłuższego czasu, to nie wiem...
Dokładnie, ale niestety ludzie pokroju mylady21 tego nie rozumieją. Już jej pisałam że są szpitale jednoimienne to nawet się do tego nie odniosła.

Tekst o tym że zorganizowałaby polowy w 48 godzin zostawię bez komentarza.

Ona w ogóle nie wie o czym pisze.
Prosty przykład chociażby z programem lekowym - jeżeli szpital który prowadzi takie leczenie zostaje przekształcony w zakaźny to wszystkich pacjentów musi przejąć najbliższy który taki program również ma. W mojej specjalności w programie lekowym jest około 200 pacjentów w jednym szpitalu więc nagle w szpitalu przejmującym tych pacjentów jest już 400.

Naprawdę nic mnie nie denerwuje bardziej niż takie głupie gadanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 07:51   #466
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Ciekawy tekst
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci...s-n143669.html
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 07:58   #467
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ale co? Gucio. Nie ma tylu fartuchów, tylu maseczek, tylu gogli, żeby przyjmować każdego na usunięcie tłuszczaka z pleców albo operację zeza w pełnym, antykoronawirusowym umundurowaniu.

Noo właśnie, nie ma. I nie będzie, bo Polska przegapiła moment, w którym trzeba było się zapisać do przetargu na zakup tego typu rzeczy w ramach UE. 25 państw dało radę, polscy fantastyczni fachowcy - ups - przeoczyli.

A Morawiecki kłamał w styczniu, że państwo jest w pełni gotowe na walkę z epidemią.


Faktem jest, że np. chorzy onkologicznie zostali pozostawieni sami sobie. NFZ nie wydał żadnych wytycznych w sprawie leczenia i diagnozowania tych chorób w czasie epidemii.
Wszystko jest przesuwane na święty nigdy, chorzy jeżdżą między szpitalami onkologicznymi w jakimś szaleńczym obłędzie.


Sama odwlekam odbiór opisu mammografii, którą zrobiłam na początku marca, bo w USG wyszła podejrzana zmiana. Jakoś mi się nie spieszy odebrać te wyniki, bo co z tym potem zrobię ? Na ścianę sobie powieszę i będę się do tego modlić chyba
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 08:29   #468
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87702156]
Faktem jest, że np. chorzy onkologicznie zostali pozostawieni sami sobie. [/QUOTE]

Nie wszędzie.
Gdzieś już to wklejałam, być może nawet tu.
https://plus.dziennikzachodni.pl/rak...mCgApAALqXJ3iI
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 08:36   #469
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, liczę na to, że rządzący dojdą do takich samych wniosków.
W kryzysie z 2008 Polska oberwała rykoszetem, ale fundamentalnie nie było powodów do zapaści gospodarczej. Teraz mamy autentycznie, gigantyczne straty, i nie wyobrażam sobie jak kraj ma się z tego podźwignąć. Nikt nam nie pomoże, bo wszyscy są w tej samej sytuacji.


A społeczeństwo faktycznie myśli, że chodzi o całkowite uniknięcie zakażenia, i będziemy siedzieć w domach, dopóki wirus nie zniknie.

Seniorzy niech siedzą w domach, bo to oni w razie zachorowania trafiają do szpitali i generują lawinę zgonów. Młodzi ludzie nie potrzebują w wiekszości przypadków hospitalizacji, oni nie są powodem przeciążenia służy zdrowia. Niech rząd wypłaszcza tę krzywą zachorowań, ale wśród grup ryzyka, nie całości społeczeństwa.


Myślę, że po świętach wszystko (poza szkołami może) ruszy, bo po prostu nie ma wyjścia - inaczej wyzdychamy z głodu. Zdrowe osoby w wieku produkcyjnym przechodzą zakażenie bezobjawowo lub w bardzo lekki sposób, więc nie ma sensu trzymać ich w domu miesiącami i jeszcze bardziej dobijać gospodarkę (= niszczyć przyszłość młodym pokoleniom; to nie chodzi o jakieś abstrakcyjne koszty finansowe, że cyferki PKB nam spadną - całe pokolenia młodych ludzi będą mieć przesrane życie z powodu ruiny gospodarczej świata) . A emeryci niech siedzą w domach chociażby do końca roku, na tym kraj nie ucierpi.
Teraz w końcu mamy jakieś dane i możemy wyciągać wnioski - zdrowy 40-latek nie umrze na wirusa, nawet do szpitala nie trzeba go brać. Obciążeniem dla szpitali są starsze, schorowane osoby. W tej grupie musimy redukować ilość chorych . Izolujmy grupy ryzyka, niech nawet budżet funduje im zakupy pod drzwi - to i tak będą bez porównania niższe koszty niż jak cały kraj stoi. Mam nadzieję, że rządzący tak zrobią.
W każdym razie, oby ludzie u władzy mądrze wykorzystali tych kilka tygodni czasu które sobie kupili , i obmyślili jakiś plan działania. Bardziej liczę w tej kwestii na UE niż na nasz rząd.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-29, 08:42   #470
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

No to powiedzcie mi, jak wszystko ma ruszyć, jak
a) nie będzie szkół
b) starszych trzeba będzie izolować?
czyli dzieci do babć nie wozić?

To co zrobić z dziećmi do ok. 10 rż?
(czyli takimi, których nie można zostawić samych na cały dzień)
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 08:43   #471
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Szkoły mogą ruszyć. Tylko dziadki niech siedzą w domu. Młodzi do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 08:45   #472
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 09:20   #473
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Takie teksty pojawiają się od sporego czasu.
Sama uważam ze jedynym słusznym modelem jest model szwedzki.
Bo nie topi całego świata w potwornej zapaści gospodarczej, a i tak przechorować to wszyscy musimy.


Milczy się o innych aspektach wybranego przez resztę świata modelu. Bo są niepolityczne i brutalne, a nas oduczono szczerości w imię poprawności. Populizm zastapił dialog. To zamyka drogę do racjonalnego omawiania spraw.

Raz już to napisałam, ale skasowałam, teraz też nie wiem czy nie jest za wcześnie.
Całkiem niedługo, ludzie masowo uderza nosem o ścianę. Ockną się bez pracy, szans na prace, pieniędzy na podstawowe potrzeby, w zrujnowanym gospodarczo ( oby tylko gospodarczo, mam gorsze myśli na ten temat) otoczeniu.
Zaczną szukać winnych. Tych, dla których poświęcono wszytko.
Tak jest zawsze.

Druga strona..., no cóż, gdybym była w grupie największego ryzyka, a w sumie nikt do końca nie wie czy nie jest, nie chciałabym żeby dla ratowania mnie utonął cały świat. Może dlatego ze mam dzieci i rozumiem konsekwencje jakie na nie spadną, nie chciałabym tego dla nich, dla świata w jakim będą one musiały żyć po tym co nawyprawialiśmy . Wolałabym zaryzykować.

Ludzie odwołują się do kryzysu z lat 80. Nie, to nie ta skala będzie jeśli nie zmienimy postępowania.
To będzie taka skala, ze nawet kryzys z lat 30 tych, to będzie przy tym potworze mały pikus.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 09:39   #474
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, liczę na to, że rządzący dojdą do takich samych wniosków.
W kryzysie z 2008 Polska oberwała rykoszetem, ale fundamentalnie nie było powodów do zapaści gospodarczej. Teraz mamy autentycznie, gigantyczne straty, i nie wyobrażam sobie jak kraj ma się z tego podźwignąć. Nikt nam nie pomoże, bo wszyscy są w tej samej sytuacji.


A społeczeństwo faktycznie myśli, że chodzi o całkowite uniknięcie zakażenia, i będziemy siedzieć w domach, dopóki wirus nie zniknie.

Seniorzy niech siedzą w domach, bo to oni w razie zachorowania trafiają do szpitali i generują lawinę zgonów. Młodzi ludzie nie potrzebują w wiekszości przypadków hospitalizacji, oni nie są powodem przeciążenia służy zdrowia. Niech rząd wypłaszcza tę krzywą zachorowań, ale wśród grup ryzyka, nie całości społeczeństwa.


Myślę, że po świętach wszystko (poza szkołami może) ruszy, bo po prostu nie ma wyjścia - inaczej wyzdychamy z głodu. Zdrowe osoby w wieku produkcyjnym przechodzą zakażenie bezobjawowo lub w bardzo lekki sposób, więc nie ma sensu trzymać ich w domu miesiącami i jeszcze bardziej dobijać gospodarkę (= niszczyć przyszłość młodym pokoleniom; to nie chodzi o jakieś abstrakcyjne koszty finansowe, że cyferki PKB nam spadną - całe pokolenia młodych ludzi będą mieć przesrane życie z powodu ruiny gospodarczej świata) . A emeryci niech siedzą w domach chociażby do końca roku, na tym kraj nie ucierpi.
Teraz w końcu mamy jakieś dane i możemy wyciągać wnioski - zdrowy 40-latek nie umrze na wirusa, nawet do szpitala nie trzeba go brać. Obciążeniem dla szpitali są starsze, schorowane osoby. W tej grupie musimy redukować ilość chorych . Izolujmy grupy ryzyka, niech nawet budżet funduje im zakupy pod drzwi - to i tak będą bez porównania niższe koszty niż jak cały kraj stoi. Mam nadzieję, że rządzący tak zrobią.
W każdym razie, oby ludzie u władzy mądrze wykorzystali tych kilka tygodni czasu które sobie kupili , i obmyślili jakiś plan działania. Bardziej liczę w tej kwestii na UE niż na nasz rząd.
Podobną wizję ma masz wicepremier https://wpolityce.pl/polityka/493064...-koronawirusem

Ciekawe czy pójdzie to w te stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 09:41   #475
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Też popieram to działanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 10:07   #476
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87702156]Noo właśnie, nie ma. I nie będzie, bo Polska przegapiła moment, w którym trzeba było się zapisać do przetargu na zakup tego typu rzeczy w ramach UE. 25 państw dało radę, polscy fantastyczni fachowcy - ups - przeoczyli.

A Morawiecki kłamał w styczniu, że państwo jest w pełni gotowe na walkę z epidemią.


Faktem jest, że np. chorzy onkologicznie zostali pozostawieni sami sobie. NFZ nie wydał żadnych wytycznych w sprawie leczenia i diagnozowania tych chorób w czasie epidemii.
Wszystko jest przesuwane na święty nigdy, chorzy jeżdżą między szpitalami onkologicznymi w jakimś szaleńczym obłędzie.


Sama odwlekam odbiór opisu mammografii, którą zrobiłam na początku marca, bo w USG wyszła podejrzana zmiana. Jakoś mi się nie spieszy odebrać te wyniki, bo co z tym potem zrobię ? Na ścianę sobie powieszę i będę się do tego modlić chyba [/QUOTE]Są wytyczne z ministerstwa odnośnie chemioterapii. Co do zabiegów to jest to już ustalane indywidualnie ale większość zabiegów się odbywa. Nie wiem, może to zależy od województwa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 10:39   #477
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wiecie co? To się tak łatwo mówi- nie dyskryminować, bo kobieta przyjmująca się do pracy, która jest w wieku rozrodczym może w każdej chwili zajść w ciążę. Ktoś tu pisał, że nie może dxwigać, narażać się na stres itp. Ze wszystkim się zgadzam. Ale ten medal ma dwie strony.

Na jakiś czas przed wyjazdem z Polski zatrudniono u nas dziewczynę z dwójką dzieci (najmłodsze chyba nadal karmiła piersią, przynajmniej tak mówiła choć był to już dwulatek rzekomo). Z ręką na sercu stwierdzam, że w ciągu 6 miesięcy jej pracy 4 spędziła na zwolnieniach lekarskich a przed moim wyjazdem była już na stałym zwolnieniu z powodu ciąży. Nie bardzo wierzę, że ta ciąża wzięłą się nagle z księżyca u matki dwojga dzieci i musiała być wcześniej zaplanowana. Po co więc zatrudniać się wiedząc, że planuje się kolejną ciążę? Jej obowiązkami musieli podzielić się i tak już obłożeni ma maksa współpracownicy, bo ani pacjentów, ani ton dokumentacji nie ubyło. Poza tym zatrudniając się miała chyba pełną świadomość, że to praca stresująca (pracujemy z róznymi ludźmi, z różnych środowisk, z problemami/ traumami/ wpisz co chesz) w dodatku zmianowa, bo w placówce zamkniętej. Przyznam, że do tej pory mam lekki niesmak wspominając tę osobę. TYm bardziej, że po wychowawczym powróci do pracy i znowu będzie działać tak samo biorąc ciągłe zwolnienia tym razem już na trójkę dzieci i będzie takim ghost employee, który pobiera pensję za to, co inni za niego będą zmuszeni robić. Generalnie jestem życzliwa ludziom i naprawdę chętnie pomagam, jak ktoś poprosi ale to już jest cwaniaczenie moim zdaniem.
Dostała od razu umowę na czas nieokreślony?


Najlepsze efekty walki byłyby przy robieniu masowo testów i jak największej izolacji. Wtedy jest opcja zwalczenia koronawirusa najszybciej. Przy opcji zwolnienia z kwarantanny po świętach, najdłużej byśmy zwalczali pandemię i byłoby najwięcej ofiar.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

https://alphamoon.ai/blog/2020/03/25...wXz502g5ZvP9Rk


A co do tego ciąża to nie choroba to wiele objawów może utrudniać czy uniemożliwiać pracę. Odnośnie dzielenia urlopu - ja sobie tego nie wyobrażam. Co w przypadku karmienia dziecka? Facet cyckiem nie nakarmi, a jak dziecko jest takie jak moje to prędzej umrze z głodu niż zje z butelki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 11:58   #478
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A co do tego ciąża to nie choroba to wiele objawów może utrudniać czy uniemożliwiać pracę. Odnośnie dzielenia urlopu - ja sobie tego nie wyobrażam. Co w przypadku karmienia dziecka? Facet cyckiem nie nakarmi, a jak dziecko jest takie jak moje to prędzej umrze z głodu niż zje z butelki.
To już problem rodziców co wtedy. Ciąża/dzieci to prywatna decyzja, choroba nie. A w tej chwili z tej prywatnej decyzji robi się problem wszystkich wokół, zwłaszcza innych kobiet, które niekoniecznie planują jakieś dłuższe zwolnienia. I pracodawców.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 15:32   #479
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

No, ale to właśnie obrazuje, że obowiązek dzielenia urlopu jest głupi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 15:42   #480
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
No, ale to właśnie obrazuje, że obowiązek dzielenia urlopu jest głupi.
Głupi, bo akurat twoje dziecko nie chce pić z butelki...
Przyznam, że jeszcze nie słyszałam o przypadku śmierci głodowej dziecka, które nie ma dostępu bezpośrednio do piersi, ale ma inne źródło pożywienia. Żeby nie było - szukałam. Tak więc ani trochę nie wierzę, że nie ma tutaj innego wyjścia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-01 14:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.