Opowieść podręcznej - serial i książka - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-17, 15:16   #181
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87088919]Z tego co ja zrozumiałam to Nick był terrorystą, a nie politykiem. Poza tym nie był tylko kierowcą, ale też pracownikiem służb bezpieczeństwa i miał za zadanie donosić na Waterfordów. A że nie odmówił seksu z podręczna... Cóż... Na inną kobietę w tym ustroju nie za bardzo mógł liczyć. Skoro czytanie książki przez kobietę jest karane ucięciem ręki to co dopiero seks pozamałżeński.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dla mnie jego postać też jest bardzo niespójna. Niby był pracownikiem służb bezpieczeństwa...a w pierwszych 2 sezonach zachowywał się jakby był służącym Waterforda- słuchał jego poleceń, poleceń Sereny, bał się. Nawet w scenie gdy Waterford wziął June do tego domu publicznego, podczas jego rozmowy z tą kucharką zachowywał się jaby był tylko zwykłym, pozbawionym praw i ochrony kierowcą. Czy podczas "egzekucji" na jego żonie. Niby go zdradziła, nic do niej nie czuł ale jednak chyba nie miał do niej żadnej urazy. A w 3 sezonie jego rola całkiem się odwróciła.
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-24, 07:39   #182
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

W świetle ostatnich wydarzeń naszła mnie chętka żeby w końcu zobaczyć ten serial.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-02, 01:18   #183
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Koniecznie obejrzyj! Każda kobieta powinna obejrzeć ten serial. Choćby jeden odcinek.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 21:32   #184
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Koniecznie obejrzyj! Każda kobieta powinna obejrzeć ten serial. Choćby jeden odcinek.
Dzięki za polecenie. Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam. Ktoś ogląda sezon 4?
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 01:33   #185
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Dzięki za polecenie. Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam. Ktoś ogląda sezon 4?
Tak
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 06:31   #186
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Dzięki za polecenie. Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam. Ktoś ogląda sezon 4?
Ja, ale już bardziej siłą rozpędu, bo główna bohaterka za bardzo zaczyna przypominć Rambo, który jednoosobowo wysadza Kreml z zawartością. Ten serial powinien mieć max 2 sezony. Trzeci już był naciągnięty.

Zresztą wcale tu nie trzeba fantastyki, podobne rzeczy się zdarzały stosunkowo niedawno
https://www.youtube.com/watch?v=qwRuCGCaQqg

A jak lubisz filmy oparte na faktach to poszukaj filmu: "Siostry Magdalenki"
Wróć, film zabroniony w PL, jest tylko na płatnym CDA, ale na życzenie wyślę na priv link do filmu w wersji angielskiej, co by regulaminu nie łamać. Tylko uprzedzam, że Opowieść Podręcznej to mały pikuś w porównaniu, bo SM oparty jest na faktach.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-05-12 o 06:49
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 06:40   #187
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja, ale już bardziej siłą rozpędu, bo główna bohaterka za bardzo zaczyna przypominć Rambo, który jednoosobowo wysadza Kreml z zawartością. Ten serial powinien mieć max 2 sezony. Trzeci już był naciągnięty.
Też tak uważam.
Jestem zaskoczona że jest 4 sezon, nie spodziewalam się. Rozczarowuje mnie takie produkowanie na siłę, mogliby go zostawić w spokoju jako niedopowiedziana historie skłaniająca do refleksji.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-12, 14:09   #188
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Zgadzam się, że lepsza byłaby niedopowiedziana historia - jak ma jeszcze powstać kolejny sezon (albo i więcej niż jeden...) to niestety nie sądzę, żeby zakończyli to sensownie. Na razie po 4 odcinku czuję tylko rozczarowanie, jedyny wątek który w miarę ma sens to Waterfordowie.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-15, 10:46   #189
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez theorema Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że lepsza byłaby niedopowiedziana historia - jak ma jeszcze powstać kolejny sezon (albo i więcej niż jeden...) to niestety nie sądzę, żeby zakończyli to sensownie. Na razie po 4 odcinku czuję tylko rozczarowanie, jedyny wątek który w miarę ma sens to Waterfordowie.
Oj, nieee. Ja tam wolę jakieś zakończenie. W książce to otwarte zakończenie mnie wkurzyło. Nie lubię takich.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-15, 17:53   #190
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez theorema Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że lepsza byłaby niedopowiedziana historia - jak ma jeszcze powstać kolejny sezon (albo i więcej niż jeden...) to niestety nie sądzę, żeby zakończyli to sensownie. Na razie po 4 odcinku czuję tylko rozczarowanie, jedyny wątek który w miarę ma sens to Waterfordowie.

Ten też nie ma ...SPOJLER!!!!!! Teraz raptem zaszła w ciąże, już mogli dalej ciągnąć tą jej walkę o Nicol. Szczególnie, że kiedy zdążyła zajść, skoro oboje siedzą w więzieniu w Kanadzie (już by było realniejsze gdyby, z którymś z policjantów czy strażników....wtedy by można było uznać, że był jakiś problem z Komendantem, a tak cudowne powietrze Gillead ja uzdrowiły).

Cały wątek June jest absurdalny. Już lepiej by zrobili gdyby pokazali, że jest w Kanadzie i tam jakoś walczy z tym systemem/ krajem. A tak ich wróg numer jeden, co innych nastawia przeciwko, tworzy bojówki, ciągle jest w jakimś sensie chroniony. Inne podręczne za najmniejsze nieposłuszeństwo zabijają a June nie. Drugim absurdem jest jej relacja z Nickiem. Łączy ich coś, nie łączy - nie wiadomo totalnie.

Edytowane przez Klaudia_24
Czas edycji: 2021-05-15 o 18:25
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-16, 13:42   #191
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Relacja z Nickiem rzeczywiście jest absurdalna, ale myślę, że wynika z tego, że June nie wie czy może mu ufać, czy on przypadkiem nie zrobi czegoś przeciwko niej, dlatego to tak wygląda...

Zgadzam się też z wcześniej napisaną opinią - zrobili z June jednoosobowe rambo, które wysadza wszystko co ma na drodze. Ja z jednej strony chciałabym jakiegokolwiek zakończenia, a z drugiej może trzeba było zakończyć już tę historię na 3 sezonie i tyle...
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-18, 06:46   #192
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez Koteu Pokaż wiadomość
Relacja z Nickiem rzeczywiście jest absurdalna, ale myślę, że wynika z tego, że June nie wie czy może mu ufać, czy on przypadkiem nie zrobi czegoś przeciwko niej, dlatego to tak wygląda...

Zgadzam się też z wcześniej napisaną opinią - zrobili z June jednoosobowe rambo, które wysadza wszystko co ma na drodze. Ja z jednej strony chciałabym jakiegokolwiek zakończenia, a z drugiej może trzeba było zakończyć już tę historię na 3 sezonie i tyle...

Może faktycznie ta ich relacja z tego wynika. Bo również strasznie tajemnicza jest jego rola w tym państwie.



Ja to bym chciała by to jakoś zakończyli - otwarte zakończenie w tej historii było by strasznie dołujące.
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 08:43   #193
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

I tak i nie ale jest jakaś nadzieja, że June spotka się ze "starymi" znajomymi, jak to było w ostatnim odcinku. (nie zdradzam)

W czwartek kolejny odcinek – już się nie mogę doczekać
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 17:17   #194
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Ten też nie ma ...SPOJLER!!!!!! Teraz raptem zaszła w ciąże, już mogli dalej ciągnąć tą jej walkę o Nicol. Szczególnie, że kiedy zdążyła zajść, skoro oboje siedzą w więzieniu w Kanadzie (już by było realniejsze gdyby, z którymś z policjantów czy strażników....wtedy by można było uznać, że był jakiś problem z Komendantem, a tak cudowne powietrze Gillead ja uzdrowiły).

Cały wątek June jest absurdalny. Już lepiej by zrobili gdyby pokazali, że jest w Kanadzie i tam jakoś walczy z tym systemem/ krajem. A tak ich wróg numer jeden, co innych nastawia przeciwko, tworzy bojówki, ciągle jest w jakimś sensie chroniony. Inne podręczne za najmniejsze nieposłuszeństwo zabijają a June nie. Drugim absurdem jest jej relacja z Nickiem. Łączy ich coś, nie łączy - nie wiadomo totalnie.
Tak, dopóki jeszcze nie było ciąży i chodziło o proces było lepiej.

W najnowszym odcinku w momencie gdy na statek weszła kontrola zrobiła się nagle noc chociaż wcześniej był dzień gdy już do nich podpływali . Pomijając że June oczywiście cało wychodzi ze wszystkiego co się jej przydarza to mam wrażenie, że nikomu tam nawet nie chce się sprawdzać takich "detali" po nakręceniu i montażu.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-12, 09:39   #195
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Ja Wasze opinię po najnowszych odcinkach?



Mi się te odcinki odkąd June jest w Kandzie nawet podobają. Na reszcie akcja trochę się zmieniła - stała się bardziej realna (jeśli chodzi o sceny z tą bohaterką). Bardzo dobrze też widać jak cała ta sytuacja wpłynęła na jej życie, jak ciężko jej wrócić do normalności i jakoś zacząć normalnie funkcjonować. Trudna jest też jej relacja z Nikiem....


A co do Sereny jakoś wyjątkowo jej teraz nie lubię. Jest straszną egoistką. Już Fred wydaje się bardziej empatyczny...
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 09:55   #196
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Ja Wasze opinię po najnowszych odcinkach?



Mi się te odcinki odkąd June jest w Kandzie nawet podobają. Na reszcie akcja trochę się zmieniła - stała się bardziej realna (jeśli chodzi o sceny z tą bohaterką). Bardzo dobrze też widać jak cała ta sytuacja wpłynęła na jej życie, jak ciężko jej wrócić do normalności i jakoś zacząć normalnie funkcjonować. Trudna jest też jej relacja z Nikiem....


A co do Sereny jakoś wyjątkowo jej teraz nie lubię. Jest straszną egoistką. Już Fred wydaje się bardziej empatyczny...
Ogólnie ok, ale mam wrażenie, że to już się po prostu za długo ciągnie i traci swój urok..

Zgadzam się, ze sceny w Kanadzie są bardziej realne i dobrze jest pokazane, że ciężko jest wrócić do normalności

Ja Sereny nie lubiłam chyba od sceny gdzie pobiła June lub na nią nawrzeszczała, teraz ta postać mi lata totalnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 10:32   #197
ink1313
Raczkowanie
 
Avatar ink1313
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 386
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

https://www.serialowa.pl/332886/opow...on-5-co-dalej/
ink1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 06:16   #198
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Ja już sobie ten sezon podaruję chyba.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 17:12   #199
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

W Stanach ten serial staje się niebezpiecznie aktualny.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-18, 19:40   #200
iktotomowi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 3
Dot.: Opowieść podręcznej - serial i książka

Czy wszystkie sezony trzymają poziom? Słyszałam, że ostatni jest najsłabszy?
iktotomowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-18 20:40:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.