Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-17, 07:30   #4021
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez LubieMuffiny Pokaż wiadomość
Przyznaję, że było w tym trochę mojej winy bo byłam już tak poirytowana, że powiedziałam, że chce je wziąć i więcej nie wracać. Co nie zmienia faktu, że powinnam zostać poinformowana, że przysługuje mi wizyta kontrolna itd. VE w Warszawie, ale nie uważam, że tak jest w każdym. Myślę, że miałam wyjątkowego pecha co nie zmienia faktu, że następnym razem wolę sama dobierać sobie soczewki, bo taka "usługa" nie jest warta nawet tych 9 zł które zapłaciłam.

Mimo zniechęcenia do specjalistów mimo wszystko polecam dobrać soczewki w gabinecie. Poszukaj dobrego aplikatora soczewek kontaktowych, cena za badanie może być wysoka, ale warto, bo samemu dobierając można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 15:39   #4022
Raspberry000
Raczkowanie
 
Avatar Raspberry000
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 240
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mam pytanie do osób, które noszą cylindry. Czy też mieliście problemy z dobraniem soczewek?

Byłam u optyka, miałam badnie pod kątem doboru okularów. Wyszło, że potrzebuję cylindrów (wczesniej nie miałam). W okularach widzę super. Poprosiłam też o dobranie odpowiednich soczewek.

Dostałam próbne - nie dość, że czułam je to widziałam niewyraźnie. Poszłam drugi raz, wczoraj odebrałam kolejne próbne i jest jeszcze gorzej. Nie dość, że widzę niewyraźnie z daleka (mam minusy), to z bliska wszystko się rozmywa. Powiększono wadę na lewym oku i mam wrażenie, że przez to jest gorzej.



Zmienić optyka czy dzwonić trzeci raz? A może nie mogę nosić soczewek cylindrycznych?
Raspberry000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 02:39   #4023
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Używa ktoś soczewek tych nowych z Jonsons co sa dwa rodzaje rozswietlajace i jakieś jeszcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 10:27   #4024
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Raspberry000 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które noszą cylindry. Czy też mieliście problemy z dobraniem soczewek?

Byłam u optyka, miałam badnie pod kątem doboru okularów. Wyszło, że potrzebuję cylindrów (wczesniej nie miałam). W okularach widzę super. Poprosiłam też o dobranie odpowiednich soczewek.

Dostałam próbne - nie dość, że czułam je to widziałam niewyraźnie. Poszłam drugi raz, wczoraj odebrałam kolejne próbne i jest jeszcze gorzej. Nie dość, że widzę niewyraźnie z daleka (mam minusy), to z bliska wszystko się rozmywa. Powiększono wadę na lewym oku i mam wrażenie, że przez to jest gorzej.



Zmienić optyka czy dzwonić trzeci raz? A może nie mogę nosić soczewek cylindrycznych?
Jak wizyty kontrolne są bezpłatne, to iść trzeci raz. Jeżeli to nic nie pomoże, to może ten specjalista nie będzie potrafił dobrać dobrych soczewek. Parametry dla soczewek zwykle są zupełnie inne niż dla soczewek.

Jakie parametry masz w okularach?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Używa ktoś soczewek tych nowych z Jonsons co sa dwa rodzaje rozswietlajace i jakieś jeszcze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Acuvue Define
Dostępne są w dwóch rodzajach:
  • NATURAL SHIMMER™ - intensyfikują barwę tęczówki
  • NATURAL SPARKLE™ - podkreślają blask oczu.


Podkreślenie jest bardzo subtelne. Warto sprawdzić oba rodzaje, bo dają zupełnie inny efekt. Bardzo naturalny.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 04:54   #4025
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Jak wizyty kontrolne są bezpłatne, to iść trzeci raz. Jeżeli to nic nie pomoże, to może ten specjalista nie będzie potrafił dobrać dobrych soczewek. Parametry dla soczewek zwykle są zupełnie inne niż dla soczewek.

Jakie parametry masz w okularach?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------



Acuvue Define
Dostępne są w dwóch rodzajach:
  • NATURAL SHIMMER™ - intensyfikują barwę tęczówki
  • NATURAL SPARKLE™ - podkreślają blask oczu.


Podkreślenie jest bardzo subtelne. Warto sprawdzić oba rodzaje, bo dają zupełnie inny efekt. Bardzo naturalny.
Wiem, ze Pani jest z jednego sklepu 😄 Mam pytanie, raczej nie ma możliwość zakupu normalnie jednego opakowania(bardziej skłaniam się ku SPARKLY) a z tamtych dwóch sztuk ?

-Będzie gdzieś teraz promocja "darmowa dostawa"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 15:38   #4026
Misia1203
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Szukam soczewek kolorowych, ale jedynie delikatnie podkreślających kolor oka. Fit View color accent zostaly wycofane.

Inne soczewki sa dla mnie za mocne ponieważ widać je na oku
Misia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 15:56   #4027
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Wiem, ze Pani jest z jednego sklepu �� Mam pytanie, raczej nie ma możliwość zakupu normalnie jednego opakowania(bardziej skłaniam się ku SPARKLY) a z tamtych dwóch sztuk ?

-Będzie gdzieś teraz promocja "darmowa dostawa"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadza się, jestem z Bezokularow pl
Nie zrozumiałam pytania, chciałabyś kupić tylko 2 sztuki z jednego rodzaju? Te soczewki są sprzedawane w oryginalnych opakowaniach producenta, po 30 sztuk soczewek jednego rodzaju. Niestety nie ma mniejszych wersji opakowań.

Niestety nie wiem kiedy będzie znów darmowa dostawa, ale polecam obserwować sklep czy FB

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia1203 Pokaż wiadomość
Szukam soczewek kolorowych, ale jedynie delikatnie podkreślających kolor oka. Fit View color accent zostaly wycofane.

Inne soczewki sa dla mnie za mocne ponieważ widać je na oku
Jaki kolor oczu chcesz podkreślić? Jeżeli to jasne oczy, to polecam Freshlook Dimensions. Jeżeli to ma być tylko akcentowanie koloru, to polecam Acuvue Define (ale te soczewki koloru nie zmieniają, tylko akcentują).

Edytowane przez Optometrystka_Monika
Czas edycji: 2016-10-22 o 15:57
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-22, 15:59   #4028
Misia1203
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję za odpowiedź. Mam oczy zielono niebieskie, tak więc interesują mnie soczewki albo zielone albo niebieskie. Wolałabym takie z kolorkiem

Z Freshlook Dimensions, które subiektywnie dają najładniejszy efekt?

Edytowane przez Misia1203
Czas edycji: 2016-10-22 o 16:01
Misia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 21:22   #4029
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość

-Będzie gdzieś teraz promocja "darmowa dostawa"?
Teraz nie, ale dzień darmowej dostawy będzie 29 listopada, zawsze jest parę salonów z soczewkami.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 10:26   #4030
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Misia1203 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Mam oczy zielono niebieskie, tak więc interesują mnie soczewki albo zielone albo niebieskie. Wolałabym takie z kolorkiem

Z Freshlook Dimensions, które subiektywnie dają najładniejszy efekt?
Efekt na każdym oku jest inny
Zachęcam jednak zajrzeć do naszego sklepu (bezokularow pl) na ofertę tych soczewek - są tam zdjęcia na oczach prawdziwych osób, można ocenić jak soczewka będzie wyglądała na oczach o danym kolorze.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Teraz nie, ale dzień darmowej dostawy będzie 29 listopada, zawsze jest parę salonów z soczewkami.
To ogólnopolski Dzień Darmowej Dostawy - także bierzemy udział.
Nie mogę jednak wykluczyć, że u nas będzie także wcześniej taka promocja
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 06:36   #4031
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Noszę soczewki miesięczne dla astygmatykow (mam też minusy) z Cooper Vision. Noszę je prawie codziennie, bo moje okulary są mało nadające się do wyjścia w tej chwili z wielu czynników. Będę szła w najbliższym czasie na badanie wzroku, żeby dostać receptę na nowe okulary. Jak je wyrobie, będę chciała soczewki zakładać od czasu do czasu. Bardziej opłaca się wtedy jednodniowe. Czy w ramach tej samej firmy mogę po prostu kupić takie o tych samych parametrach? Czy one się czymś więcej różnią i muszę mieć osobno dobrane?
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-16, 07:27   #4032
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Noszę soczewki miesięczne dla astygmatykow (mam też minusy) z Cooper Vision. Noszę je prawie codziennie, bo moje okulary są mało nadające się do wyjścia w tej chwili z wielu czynników. Będę szła w najbliższym czasie na badanie wzroku, żeby dostać receptę na nowe okulary. Jak je wyrobie, będę chciała soczewki zakładać od czasu do czasu. Bardziej opłaca się wtedy jednodniowe. Czy w ramach tej samej firmy mogę po prostu kupić takie o tych samych parametrach? Czy one się czymś więcej różnią i muszę mieć osobno dobrane?
Jeżeli chodzi o soczewki kontaktowe, które bardziej by się opłacało nosić tylko od czasu do czasu... to z pewnością byłyby to soczewki jednodniowe. Mimo, że są droższe, to zakładane raz na jakiś czas w dłuższym okresie noszenia będą korzystniejsze cenowo.

Najlepiej podczas nowego badania poprosić także o aplikację nowych soczewek oraz oczywiście soczewki próbne. Dobierane na własną rękę mogą okazać się nietrafione i pieniądze wyrzucone będą w błoto. Szczególnie, że są to soczewki toryczne. Wizyty z aplikacją soczewek są zwykle płatne, ale mimo wszystko warto.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 08:03   #4033
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czyli jednodniowe i miesięczne tej samej firmy mogą mieć inne parametry?
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 21:04   #4034
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Czyli jednodniowe i miesięczne tej samej firmy mogą mieć inne parametry?
Tak
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 08:25   #4035
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Czyli jednodniowe i miesięczne tej samej firmy mogą mieć inne parametry?
Zdecydowanie tak. Trzeba pamiętać, że tak naprawdę każda soczewka, nawet o identycznych parametrach, może zupełnie inaczej układać się na oczach.

To tak jak z butami. Niby nosimy rozmiar 37, ale czasami trzeba kupić 36, czasami 38 Rozmiar rozmiarowi nierówny.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 23:00   #4036
gombrowicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cześć, dziewczyny! Czy miała któraś z was styczność z soczewkami Ultra HD2 Aqua Plus? Ostatnio okazało się, że ich poprzednią wersję wycofali (Ultra HD Aqua) i w sklepie zapewniali mnie, że to takie same tylko ulepszone. Nie wiem jak je ulepszyli, ale jestem wściekła, bo po jednym dniu noszenia musiałam jedną soczewkę reklamować, bo przy zdejmowaniu pękła mi na pół jeszcze w oku. Dzisiaj pękła mi druga z kompletu soczewka, w taki sam sposób, również przy zdejmowaniu! Czy to ja trafiłam na jakąś wadliwą partię czy to z tymi soczewkami jest coś nie tak i komuś też się to przytrafiło?
gombrowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 11:11   #4037
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Soczewki kontaktowe

Witam,
Do tej pory nosiłam soczewki kontaktowe air optix gdzie średnica soczewki była 14.2. Teraz lekarz polecił mi inne soczewki o większym nawodnieniu lecz one mają średnicę 14.0. Czy to jest duża różnica i czy będę odczuwac jakiś dyskomfort?
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 07:07   #4038
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
Witam,
Do tej pory nosiłam soczewki kontaktowe air optix gdzie średnica soczewki była 14.2. Teraz lekarz polecił mi inne soczewki o większym nawodnieniu lecz one mają średnicę 14.0. Czy to jest duża różnica i czy będę odczuwac jakiś dyskomfort?
Lekarz powinien polecić i zapewnić soczewki próbne - wtedy mogłabyś sama sprawdzić czy soczewki Tobie odpowiadają. Później powinna być wizyta kontrolna, gdzie lekarz powinien ocenić czy soczewki leżą prawidłowo.

Po raz kolejny mamy przykład gdzie lekarz nie potrafi dobierać soczewek kontaktowych...
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 22:30   #4039
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wiem, że zaglądają tu dziewczyny, które znają się na rzeczy, więc zapytam tutaj.

Czy słyszałyście coś o tym, że nie powinno się nosić soczewek podczas przyjmowaniu tyroksyny? Znajoma mi ostatnio coś takiego powiedziała i nie wiem czy powinnam to konsultować z moją optometrystką? Dodam, że dobrze się czuję w soczewkach, nie mam żadnych problemów, oczy mnie nie szczypią, nie są wysuszone.
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-30, 02:08   #4040
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Wiem, że zaglądają tu dziewczyny, które znają się na rzeczy, więc zapytam tutaj.

Czy słyszałyście coś o tym, że nie powinno się nosić soczewek podczas przyjmowaniu tyroksyny? Znajoma mi ostatnio coś takiego powiedziała i nie wiem czy powinnam to konsultować z moją optometrystką? Dodam, że dobrze się czuję w soczewkach, nie mam żadnych problemów, oczy mnie nie szczypią, nie są wysuszone.
W sensie letroxu/euthyroxu? Ja mam niedoczynność, biorę leki i noszę soczewki. Ani ja, ani żaden lekarz nie "widzą" problemu.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 07:13   #4041
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Wiem, że zaglądają tu dziewczyny, które znają się na rzeczy, więc zapytam tutaj.

Czy słyszałyście coś o tym, że nie powinno się nosić soczewek podczas przyjmowaniu tyroksyny? Znajoma mi ostatnio coś takiego powiedziała i nie wiem czy powinnam to konsultować z moją optometrystką? Dodam, że dobrze się czuję w soczewkach, nie mam żadnych problemów, oczy mnie nie szczypią, nie są wysuszone.
Czasami regularne przyjmowanie leków jak na przykład leki na nadciśnienie, nadczynność/niedoczynność tarczycy, itp. mogą wywoływać wysuszenie śluzówek organizmu, a tym samym wysuszanie oka. Jeżeli jest to kontrolowane i nie masz negatywnych objawów, to soczewki można użytkować. Gdyby jednak pojawił się dyskomfort, to warto zgłosić się natychmiast do specjalisty, aby dobrał soczewki bardziej nawilżone (najbardziej polecane są jednodniowe).
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 08:30   #4042
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Noszę normalnie mimo leczone niedoczynności tylko zawsze kupuje najwyższy stopień nawodnienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 09:24   #4043
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Czasami regularne przyjmowanie leków jak na przykład leki na nadciśnienie, nadczynność/niedoczynność tarczycy, itp. mogą wywoływać wysuszenie śluzówek organizmu, a tym samym wysuszanie oka. Jeżeli jest to kontrolowane i nie masz negatywnych objawów, to soczewki można użytkować. Gdyby jednak pojawił się dyskomfort, to warto zgłosić się natychmiast do specjalisty, aby dobrał soczewki bardziej nawilżone (najbardziej polecane są jednodniowe).
Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Noszę normalnie mimo leczone niedoczynności tylko zawsze kupuje najwyższy stopień nawodnienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ok, dziękuję
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 12:26   #4044
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Czasami regularne przyjmowanie leków jak na przykład leki na nadciśnienie, nadczynność/niedoczynność tarczycy, itp. mogą wywoływać wysuszenie śluzówek organizmu, a tym samym wysuszanie oka. Jeżeli jest to kontrolowane i nie masz negatywnych objawów, to soczewki można użytkować. Gdyby jednak pojawił się dyskomfort, to warto zgłosić się natychmiast do specjalisty, aby dobrał soczewki bardziej nawilżone (najbardziej polecane są jednodniowe).
U mnie jednodniowe o wiele bardziej wysuszają oczy niż 2 tygodniowe, tak więc nie u każdego się to sprawdzi.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 14:49   #4045
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mi się zdarza nie zdjąć TruEye na noc, tak naturalnie się w nich czuję... Jak zakładam soczewki, ustawiam przypomnienie w telefonie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 19:45   #4046
gombrowicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Orientujecie się czy jak miałam dobierane 2 tyg temu soczewki w Twoich Soczewkach to dobiorą mi inne bez płacenia znowu za wizytę jeśli powiem, że te dobrane są niekomfortowe? Po godzinie noszenia ich moim jedynym marzeniem jest ich zdjęcie.
gombrowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 07:31   #4047
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez gombrowicz Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy jak miałam dobierane 2 tyg temu soczewki w Twoich Soczewkach to dobiorą mi inne bez płacenia znowu za wizytę jeśli powiem, że te dobrane są niekomfortowe? Po godzinie noszenia ich moim jedynym marzeniem jest ich zdjęcie.
Wizyta kontrolna powinna być zawsze standardem przy doborze soczewek kontaktowych. Nie wiem jak jest w Twoich Soczewkach, ale na pewno warto się tego upominać, bo co z tego, że zostały zaaplikowane, jak nie możesz ich nosić
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 09:39   #4048
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez gombrowicz Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy jak miałam dobierane 2 tyg temu soczewki w Twoich Soczewkach to dobiorą mi inne bez płacenia znowu za wizytę jeśli powiem, że te dobrane są niekomfortowe? Po godzinie noszenia ich moim jedynym marzeniem jest ich zdjęcie.
Nie mają takiego obowiązku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 12:14   #4049
franieniunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez gombrowicz Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy jak miałam dobierane 2 tyg temu soczewki w Twoich Soczewkach to dobiorą mi inne bez płacenia znowu za wizytę jeśli powiem, że te dobrane są niekomfortowe? Po godzinie noszenia ich moim jedynym marzeniem jest ich zdjęcie.
ja na wizycie kontrolnej dostałam nowe, więc myślę, że możesz spróbować
franieniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 12:24   #4050
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hej Przybywam, z problemem, wkrótce wychodzę za mąż i potrzebuje na ten dzień jakiś dobrych soczewek. Na chwilę obecną po większości soczewek oczy mi bardzo wysychaja wiec noszę je tylko na okazję i staram się nie nosić dłużej niż 8h. Jak nie trudno się domyślić na ślubie będę je musiała ponosic jakieś 20h i juz się obawiam jak to będzie wyglądać. Czy może ktoś mi polecić jakieś soczewki do tak długiego noszenia? Najlepiej takie w których można też spać, bo nie sądzę że będę w stanie je zdać po 20h na nogach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.