Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-31, 09:06   #121
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
a pojęcie 'warstwowy" to uproszczenie myślowe i tyle.
Jesli, jako profesjonalista, nie moge zrozumiec twoich uproszczen myslowych, nie oczekuj, ze odbiorca masazu bedzie wiedzial o co chodzi.
"Masaz warstwowy" .... wybacz, ale jest to tylko neologizm, ktory nie ma "uzasadnienia" w praktyce.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 09:46   #122
Emma_25
Raczkowanie
 
Avatar Emma_25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 138
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Cytat:
Napisane przez CMT
Jesli, jako profesjonalista, nie moge zrozumiec twoich uproszczen myslowych, nie oczekuj, ze odbiorca masazu bedzie wiedzial o co chodzi.
"Masaz warstwowy" .... wybacz, ale jest to tylko neologizm, ktory nie ma "uzasadnienia" w praktyce.
nic nie rozumiem z tej przypychanki obu panów
a pan ustosunkuje się do mojego poniższego postu?
czy ma pan odmienne zdanie? co mi pan doradzi?
__________________
Dukan - start 80 kg
I faza 10 dni - 4kg
II faza - 76 ......... waga docelowa 58 kg
Emma_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 23:06   #123
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Ufam, iż zrozumiała Pani sens mojej wypowiedzi. (Pomijając inne wtrącenia).

Możliwe jest w duzym stopniu wymodelowanie tego czego nie osiągnięto do końca podczas zabiegu liposukcji.

Trochę sprawę utrudnia fakt, iz czekała Pani z masażami 3 lata.
Ale mimo wszystko warto.

Wtracenie słowa "warstwowe" oznacza, jedynie to, iz masaż na wstępie - po liposukcji - wykonujemy nieco ostrożniej, łagodniej.

Glówne zastsowanie ma Manualny Drenaż Limfatyczny.
Nastepny etap to masaż skupiony na miejscach wprowadzenia kaniul i w ich sąsiedztwie. Masaż odpowiednio wykonany po zabiegu liposukcji daje możliwość domodelowania, uzyskania pełniejszego końcowego efektu.

Ufam, iz rozumie Pani każde słowo.

W najblizszym czasie jestem w rozjazdach, proszę o kontakt mailowy, postaram się znależć kogoś w temacie w Warszawie.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 06:29   #124
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Emmo, walka z cellulitem nie jest latwa. Z tego co opisujesz, byc moze sa to poczatki cellulitu.
Ale po kolei....
Jesli chodzi o blizny po kaniulach. Po trzech latach nie mozna wiele zrobic, poza chirurgicznym wyciecieciem tkanki bliznowatej. Zabieg w sumie jest prosty, moze byc wykonany w warunkach ambulatoryjnych. Dopiero po mniej wiecej dwu tygodniach, gdy juz wytworzy sie blizna mozesz zaczac bardzo delikatne masowanie (rolowanie miedzy palcami, naciaganie blizny wzdloz i w poprzek... najlepiej, gdyby to pokazal ci doswiadczony masazysta).
Jesli sa to poczatki cellulitu, prawdopodobnie masaz bedzie pomocny.
W warunkach domowych mozesz stosowac:
1. kompresy z fusow od kawy (podobno dziala, ktos juz mowil na ten temat), ktore obok kofeiny zawieraja teofiline
2. krem z wit. A lub karotenoidami (pochodne wit A) oraz rutyna
3. Krem progesteronowy (z tym troche ostroznie, zalezy od wieku)
4. Czasami elektrostymulacja przynosi pewne efekty
5. Mozesz rowniez uzyc papaje (ze wzgledu na enzymy proteolityczne)
Drenaz limfatyczny, owszem czasami przynosi efekty, ale nie ma co na to liczyc jako na metode zwyboru, ale jako metode dodatkowa.
Jeszcze kilka lat temu, ktos staral sie propagowac "masaz tkanki tluszczowej" tzw. liposage. Ale szczerze mowiac, od dluzszego czasu nie znalazlem zadnych opracowan na ten temat.
Zycze powodzenia...
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...

Edytowane przez CMT
Czas edycji: 2006-02-03 o 18:23
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 09:23   #125
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Pani Emmo, w wielu przypadkach w profilaktyce jak i samej walce z cellulitem, trudno o konkretną literaturę a tym bardziej o opracowania medyczne. Na kongresach coraz częściej mowi się o: masażach (zwłaszcza drenaż limfatyczny), endermology, mezoterapii. Na kosmetycznych kongresach więcej uwagi przypisuje się kosmetyczno-pielęgnacyjnym zabiegom.

Jest wiele głównych wskazań, ale tak już jest iż u danej pacjentki pomocny jest bardziej taki zabieg, a u innej juz inny. Tak to wygląda w przypadku metod alternatywnych.

Warto wszystkie te zabiegi wykonywane przez masazystów, kosmetyczki czy także lakarzy, wspomagac automasażem oraz wspomnianymi już zabiegami pomocniczymi: maści, kremy, preparaty. Nie wspominając juz o ćwiczeniach, diecie, itd.

Ale Pani sytuacja po zabiegu liposukcji jest szczególna. Uważam, iż podstawowe znaczenia ma odpowiedni masaż.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 17:12   #126
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Czy taki masaż można stosowac zapobiegawczo kiedy się nie ma celulitu?
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 21:04   #127
Emma_25
Raczkowanie
 
Avatar Emma_25
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 138
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
Ale Pani sytuacja po zabiegu liposukcji jest szczególna. Uważam, iż podstawowe znaczenia ma odpowiedni masaż.
Powodzenia.
Hmm jak to szczególna? zle mi ją wykonano... ?
ok 3 miesiace po zabiegu chodzilam na masaże ręczne (przyznam, że nogi miałam już wówczas bardzo chude )
po jakimś czasie chodziłam do gabinetu na masaże polegające na zasysaniu mocno ciała (coś jak odkurzacz) zabieg bardzo bolesny i czasami pozstawiający siniaki....

dwie blizny mi całkiem zbielały od kremu CEPAN , dwie inne są czerwone i wypukłe czuć je dotykając a pozostałe np na łydkach są wklęsłe jak by dziurka w ciele

pisałam, ze sporo cwicze i przód ud ma wogole prkatycznie pozbawiony tkanki tłuszczowej, wyraznie czuc sam miesien, tylnia czesc ud i posladki są o wiele bardziej tłuste i po scisnięciu widac grudki

natomiast na łydkach są niewielkie nierównosci w rozkładzie tk tłuszczowej patrzac z gory, oraz wewnetrzna czesc ud jest lekko nierówna....
skora jest ciut rozciagnieta na udach tak wiec opada lekko nad kolana tworzac fałdkę

mogę załaczyc fotki jak to pomoze.....

kupilam dwa domowe masazery zasysający i z wypustkami
sporo cwiczę silowo (na nogi)
biegam na bieżni
stosuję peelingi tych partii seria LIRENE dr I Eris Antycelulit - moje ulubione
piję do 3 litrow płynow dziennie

coz moge wiecej.... ?
gdzie w warszawie zgłosic sie do usuniecia blizn?
ponoc są laserowe metody

na czym polega konkretnie potocznym jezykiem DRENAZ LIMFATYCZNY

wiem ze to ma na celu usunąc złogi poprzez krew..ale nic mi to nie mowi w sumie....

pije tez OCET JABŁKOWY podobno super dziala na odchudzanie a tym samym na pozbycie sie złogow...

Panowie poradzcie cos....
jakies telefony?
adresy?
bajlepiej w warszawie

WIELKIE DZIĘKI
__________________
Dukan - start 80 kg
I faza 10 dni - 4kg
II faza - 76 ......... waga docelowa 58 kg
Emma_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 02:14   #128
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Najpierw do Szeri...
Mozna, jak najbardziej, a nawet jest wskazane...
A teraz do Emmy:
Nie uwazam, ze twoja sytuacja jest "szczegolna", a przynajmniej nie w negatywnym znaczeniu.
Sama zauwazylas, ze niektore blizny po kaniulach zniknely, pozostawiajac tylko niewielkie "biale" punkty. Dzieki czemu to sie stalo, nie bedziemy tu rozmawiali...
Te, ktore pozostaly.. no coz, czasem reakcja tkanek i formowanie tkanki bliznowatej przebiega nieco inaczej niz normalnie, no i to moze byc efekt. Byc moze, szczegolnie w ostatniej fazie formowania blizny, doszlo do nadmiernej angiogenezy (formowania nowych naczyn krwionosnych).
Co z tym zrobic? Juz o tym wczesniej pisalem, wiec nie bede powtarzal.
Cytat:
Napisane przez Emma_25
po jakimś czasie chodziłam do gabinetu na masaże polegające na zasysaniu mocno ciała (coś jak odkurzacz) zabieg bardzo bolesny i czasami pozstawiający siniaki....
Nie sadze, Emmo, ze byl to najlepszy pomysl. Tak na dobra sprawe, obawiam sie, ze wlasnie to moglo spowodowac "nierownomierne" rozmieszczenie "nowej" tkanki tluszczowej. W takich przypadkach, zalecalbym raczej, bardzo delikatny masaz z drenazem wlacznie.
No, ale to przeszlosc, i mamy to co mamy.
Niestety, przerekonstruownie (to chyba tez neologizm) tkanki podskornej i usuniecie zmian bliznowatych, bedzie bardzo trudne i czasochlonne, a efekty... no coz, nie ma co spodziewac sie "spektakularnych" wynikow.
Poprzednio podalem ci kilka metod (nie zawsze sprawdzonych, ale co to kosztuje sprobowac).
A z tym octem... to rowniez lekka przesada (moim zdaniem). Znam osobe, ktora po takiej kuracji, wyladowala w szpitalu z perforacyjnym wrzodem zoladka oraz degeneracyjnymi zmianami w sluzowce tego narzadu. Zanim zastosujesz takie "radykalne" sposoby, skonsultuj to najpierw ze specjalista.
"Szlachetne zdrowie jako smakujesz, nikt sie nie dowie, az sie zepsujesz..."
Zycze powodzenia....
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:04   #129
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: manualny drenaż limfatyczny

Przekomarzanie się Witam wszystkich.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:12   #130
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: Fusy z kawy na cellulit ??

No to ja mam pytanie do Panów masażystów ostatnio obok peelingu kawowego (który pieknie wygładza skórę i sprawia że jest mięciutka i miła w dotyku), a w zasadzie zaraz po nim robię sobie masaż w wannie, przy użyciu rekalamowanej ostatnio ku mojemu zdziwieniu maty do masażu. Masaż trwa 25 min, a ostatnie 8 min jest mzasażem ozonowym. Urzadzenie zostało zakupione przez moją przyszłą teściową ok 10 lat temu jets firmy Ozonomatic. Co sądzicie o tej formie masażu?
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:58   #131
darusia1
Przyczajenie
 
Avatar darusia1
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 9
Dot.: Fusy z kawy na cellulit ??

Witam podam wam przepis "kawowy" na cellulit.Stosuję ją ok 2 miesiące,a efekty są rewelacyjne(grunt to systematycznie wykonywać).Zaznaczam,że zaczerpnęłam tą miksturę z kafeteri.Wierzcie mi nie jest kosztowna a działanie jest niesamowite.Wyszczupla,św ietnie ujędrnia.Dodatkowo po tym zabiegu(rozgrzewającym)st osuje Serium Eveline,które ma właściwości chłodzące.Swietna terapa "wstrząsowa"na cellulit.A oto przepis:================= =======CELLULIT i wyszczuplenie nóg i pupy
wymieszac:
2 lyzeczki imbiru,
2 lyzeczki kawy rozpuszczalnej,
1-2 lyzeczki kakao gorzkiego,
2 lyzeczki cynamonu,
calosc zalac 2-3 lyzeczkami spirytusu (lub wodki) i 2 lyzeczkami oliwy z oliwek (lub olejem z domieszka oliwy lub oliwa z pestek winogron lub oliwka dla dzieci)
jesli jest zbyt geste mozna dodac wody lub jakiegos balsamu do ciala
(jesli stosujemy na wieksze partie ciala to trzeba odpowiednio zwiekszyc proporcje)
i owinac cialo folia spozywcza
stosowac ok 30-40 min 2-3 razy w tygodniu
efekty widac juz po pierwszym zastosowaniu!!!
darusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-05, 21:53   #132
Nokia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
cellulit

Witam! Chcialabym skutecznie pozbyc sie cellulitu, musze tez przyznac, ze nie lubie spedzac duzo czasu na wklepywaniu kremow itee ...ale jezeli ktos zna skuteczna metode, to...czego sie nie zrobi dla... Pozdrawiam wszystkie "wizazystki"
Nokia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 08:35   #133
elficzek
Raczkowanie
 
Avatar elficzek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PIASECZNO
Wiadomości: 74
GG do elficzek
Dot.: cellulit

http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=833920

Polecam przestudiowanie wątków z linku
__________________
Pozdrowionka Kasia
elficzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:24   #134
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: cellulit

Czytaj wątki sąsiednie, jest tego sporo.

Jeśli chodzi o to forum, to podstawa masaż - przynajmniej w pierwszym etapie leczenia -manualny drenaż limfatyczny. Jeli nie ma problemów z naczynkami to potem mozna wykonywać bardziej intensywny masaż. Najpierw warto jednak sie zająć obrzękami.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 09:31   #135
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: cellulit

Obawiam sie, Nokia, ze nie ma takiej "szybkiej" i stu-procentowo pewnej metody na pozbycie sie cellulitu. Kazda z metod wymaga czasu, samozaparcia i czesto "wklepywania" roznych specyfikow. Zreszta, jak radzili moi przedmowcy, zapoznaj sie z podobnymi watkami.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 18:07   #136
nodi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 54
Dot.: cellulit

Polecam olejki-geraniowy, grefrutowy i cynamonowy. Zmieszac kilka kropel z balsamem, np eveline wyszczuplajacym i antycell, nałożyć grubą warstwe na miejsca z cellulitem, owinąc folia i wskoczyc do łóżka przynajmniej na godz. Przed tym warto zrobić piling z kawy + cynamon. Stosuje regularnie od 3 czy 4 miesiecy i teraz juz moge bez obaw pokazywac nogi
nodi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 18:23   #137
kleine
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 929
Dot.: cellulit

Ja jestem nowa, ale akurat może choć troche Ci pomoge. Moim zdaniem na cellulit ma wpływ wysoka temperatura, więc np. gorące kąpiele raczej nie wchodzą w grę. Za to bardzo dobrym i łatwym sposobem są tzw. bicze wodne, które sama możesz sobie zafundować pod prysznicem. Sczypanie skóry też słyszałam pomaga, więc może warto spróbować na początek... Ale bez kremiku, to się raczej nie obejdzie
Życzę powodzenia
kleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 11:59   #138
magi81
Zadomowienie
 
Avatar magi81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 181
Dot.: cellulit

Też walczę z tym już od jakiegoś czasu
Z własnego doświadczenia wiem, że pomagają ćwiczenia oraz systematyczne masaże. Jeśli chodzi o kremy - to chyba żaden nie zdziała cudów jeśli nie wspomoże się go innymi działaniami.

chciałam jednocześnie ostrzec przed peelingiem kawa + cynamon!!

Stosowałam go od czasu do czasu ale ostatnio jak postanowiłam się z nim owinąć folią na jakieś 2h to dostałam strasznego uczulenia na nogach
Nie wiem dlaczego (wcześniej nigdy nic złego się nie działo) ale bądźcie czujne jeśli coś zacznie Was swedzić albo piec!!

Pozdrawiam
magi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 13:11   #139
Sonata_ona
Rozeznanie
 
Avatar Sonata_ona
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Jamnicza Stolica ;)
Wiadomości: 695
Dot.: cellulit

ale przeciez peeling sie wmuasowuje tzn no sciera naskorek i splukuje bo takiego ze si enalozy raczej nei ma efektu ...

nodi 19 a ile razy w tyg stosowalas te owijanki z folia
__________________
''...kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to że owo pragnienie zrodziło się w duszy wszechświata, a spełnienie tego pragnienia to Twoja misja na Ziemi...''

''Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie''
Sonata_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-08, 14:03   #140
magi81
Zadomowienie
 
Avatar magi81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 181
Dot.: cellulit

Wiem na czym polega peeling i tak też najpierw go zastosowałam ale pozniej chciałm troche bardziej skorzystac z zawartej w kawie kofeiny...

czasami mam ochote na eksperymenty ale tym razem mi sie nie udalo i chcialm innych uprzedzic co sie moze stac
magi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 23:02   #141
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: cellulit

Wiele zabiegów tak sie wykonuje. najpierw precyzyjny peeleng. Precyzyjny w sensie dokładnego, powolnego peelingu. potem zmycie, np. szybki prysznic, a nastepnie dopiero własciwy masaż. Cel? Ułatwienie wchłanialnosci preparatów - mimo ze znikome, ale to ma sens.

Ponadto peeling przed masażem, zwłaszcza w przypadku bardziej suchej skóry masaż ułatwi.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 12:30   #142
hollybackGirl
Raczkowanie
 
Avatar hollybackGirl
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z wielkopolski...ale jestem wysiedleńcem z WROCŁAWIAl:)
Wiadomości: 118
co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

ta dziewczyna ma boska figure, mimo ze szczupła nie ma cellulitu a nie rozstepow nic
jakimi sposobami to osiagnac?
jakeis masaze spajalne plus dietka?
poradzcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moty2ys.jpg (18,2 KB, 1391 załadowań)
__________________
"Grzeczne dziewczynki ida do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą "

ach i schudne i bedzie wymarzone 50 kg
hollybackGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 18:45   #143
kulfon26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

Bez urazy ale jeżeli Ty uważasz że ta panna na fotce ma piękną figurę to wybierz się lepiej do psychiatry -na zdięciu sama skóra i kości to z kąd ma na niej być cellulit i rozstępy!!!!?:e ek:
kulfon26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 18:56   #144
tekla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 74
GG do tekla
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

a moze to twoje zdjecie i chcesz sie troszke dowartosciowac?? no ale niewazne jak dla mnie to ta panna na zdjeciu wcale nie ma boskiej figury........jakis taki tylek obwisly...
__________________
Smak słodkich Jagód........
tekla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:15   #145
niu_83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

Tak to prawda to nie jest boska figura za chuda itd...ale żeby nie mieć cellulitu trzeba o tym pomyślec jak sie dojrzewa a nie jak sie juz ma ja powiem miałam taki momement w swoim zyciu ze pozbawiłam sie prawie całkiem cellulitu ale to było gdy sie odchudzałam ale oczywisci codziennie (codziennie!) cwiczyłam moze nie były to intensywne cwiczenia ale ruch na nogi i pupe...poza tym gdy sie waga szybko zmienia nalezy zaopatrzyc sie w jakis kremik ujedrniający no i mozna sie wspomoc jakims cellulitowym (uprzedzam dobre są drogie) ale ogolnie bez odchudzania tez trzeba swoja diete zmienic na pewno jak wpiszesz w google znajdziesz co sie powinnoi a czego nie powinno sie jesc. najpierw odpadaja slodycze (w nadmiernych ilosciach) tłuszcze w nadmiernych ilosciach, pieczywo najlepiej zmienic na czarne lub jesc mało, jesc duzo warzyw owocow wszystko z umiarem ale odpaaja rzeczy niezdrowe...no i co najwazniejsze pic na prawde konsekwentnie duzo wody! 1,5 litra dziennie. Masaz tez ni za szkodzi jej ale powiedz mi kto jest w stanie to wszystko wytrzymac??? wazen by starac sie ruszac i dbac by nie zmieniała sie waga zbyt szybko! ja niestety miałam zawsze wahania wagi to gore to w doł i mam niestety cellulit moze nie strasznie duzy ale jest...a i co najprzyjemniejsze co na pewno nie zaszkodzi...DUZO seksu!!!
niu_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:36   #146
daiva7
Raczkowanie
 
Avatar daiva7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 66
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

Też nie wiem co Ci się podoba w tym wieszaku!!! Zresztą zdjęcie jest z pewnością wyretuszowane, a w rzeczywistości babka jest krzywonogiem. Nie wierz w to co widzisz.
daiva7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 20:13   #147
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

Tak, podzielam zdanie poprzedniczek, nie jestem idealna, ale takiej figury napewno nie chciałabym mieć, szczerze mówiąc już wole moją pupę . Naprawde!
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 07:07   #148
zulka86
Raczkowanie
 
Avatar zulka86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 140
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

zapisac sie na fitness , instruktora poprosic o Diete..TO moze jeszcze kosmetyki jakowe by si eprzydaly i od czasu do czasu wizyta w salonie spa i masazu
zulka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 09:47   #149
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

Mniejsza o to jak wyglada dziewczyna na zdjeciu, kwestia wyobraźni, poza tym jak na tym zdjeciu mozna stwierdzic czy ktos ma cellulit czy nie? Czy ma rozstepy czy nie? No chyba że jest to jednak osoba znana przez osobę rozpoczynającą watek.

Jesli chodzi o sam cellulit, a jest to forum masaż, to jak nie trudno sie domyslić, odwołam sie do masażu. Dlaczego? Bo po prostu podstawą w profilaktyce cellulitu i jego leczeniu jest masaż. W pierwszym etapie zwłaszcza manualny drenaz limfatyczny.

Oczywiscie dieta, ćwiczenia, inne zabiegi, itd, też sa ważne, ale masaż na prawdę odgrywa dużą rolę.

Na kilko watkach o masazu w terapii cellulit jest sporo informacji, a w archeo s takze artykuły.

Temat zastosowania masazu w terapii cellulit gosci coraz częściej nie tylko na kongresach, masazu, kosmetyczmnych ale i medycznych kongresach dla lekarzy.

A pro pos SPA, chyba juz dawno to pojecie utraciło swój pierwotny sens, jesli chce sie szukać skutecznych zabiegów leczących cellulit w SPA, to mozna się tkże bardzo rozczarować. Coraz wiecej zabiegów działa relaksująco, pobudza zmysły, odzywia, ale tez coraz mniej zabiegów ma solidne medyczne podstawy.

Owszem wypoczynek tak, zrelaksowanie, to jest podstawowy wymiar dzisiejszego pojecia SPA. Ale jak ktos reklamuje pobyt w SPA w stylu "pozbedziesz sie cellulitu w weekend", to mam ujmujące wrażenie, że marketingowiec tego SPA, zaniża poziom inteligencji przecietnej klientki.

Sorry jak ktos poczuje się dotkniety, ale inaczej tego wyrazic nie potrafię.
powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 01:28   #150
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

Oj, dziewczyny, wy to potraficie... Jak ta dziewczyna wyglada na zdjeciu, nie ma wiekszego znaczenia. Jednym bedzie sie podobala, innym nie. Ale nie jest to powod aby odsylac kogos do psychiatry lub posadzac o "dowartosciowywanie".
Poza tym, zapytajcie znajomych panow, za kim chetniej sie ogladaja: za szczuplymi kobietami, czy za tymi o "rubensowskich" ksztaltach.
Zasadnicze pytanie dotyczylo cellulitu. Jak uniknac, co robic?
Oczywiscie, zmiany cellulitowe czesciej spotyka sie u osob, delikatnie mowiac, o obfitych ksztaltach, anizeli u osob, o ktorych tkanka tluszczowa nie wystepuje w nadmiarze. Ale niestety, jak od kazdej zasady, sa tu rowniez wyjatki.
Cytat:
Napisane przez claudiaab
Mam szczupłe uda, ale z tyłu mam okropny cellulit
Co robic?
1. Przede wszystkim odpowiednia dieta: unikac weglowodanow i tluszczow, zwlaszcza nasyconych. W tej jednak sprawia najlepiej skontaktowac sie z dietetykiem.
2. Cwiczenia, nie te silowe na powiekszenie masy miesniowej, ale te ktore usprawnia krazenie (chodzenie, plywanie, itp)
3. Prawidlowy tryb zycia (duzo snu, unikac stresowych sytuacji, itp). To chyba najtrudniejsze, ale mozliwe.
4. Masaz, szczegolnie dolnych partii ciala, z uwzglednieniem drenazu limfatycznego, przynajmniej 2 razy w miesiacu. Konieczne uzupelnienie punktu nr 3.

Powodzenia....
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:56:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.