Masażowe sposoby na cellulit - zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-19, 11:29   #151
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

ja tez postanowilam walczyc z cellulitem.codziennie podczas prysznica ustawiam na jakies 2 min lodowata wode i kieruje strumien na posladki i uda, potem krociutki ale intensywny masaz szorstka rekawica i na koniec wcieram krem nivelazione, po 1,5 miesiaca zauwazylam widoczne efekty, jeszcze pare miesiecy tej zabawy i kupie sobie wypasione bikini
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 23:03   #152
karola*
Przyczajenie
 
Avatar karola*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
GG do karola*
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

sama mam szczupłe uda i cellulit wiec to zadna reguła...
ważne starac sie żeby nie było go więcej.dieta,ćwiczenia,du żo ruchu,masaże... sama walcze juz drugi miesiąc
karola* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 14:50   #153
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

Taka jedna istotna uwaga:
Cellulit jest schorzeniem o charakterze progresywnym.

Znaczy to przede wszystkim tyle, iz w pewnych warunkach, np zmiany w układzie hormonalnym, cellulit może sie uaktywnić. Chodzi oczywiście o powiększenie defektów estetycznych nie tylko w sensie wizualnym 9widocznych zmian).

W praktyce oznacza to, iz wiele zabiegów wykonanych w formie nazwijmy to"autozabiegów" czyli automasaże, cwiczenia, dieta czy wsmarowywanie kremów, w pewnym sensie pełni zarówno formę wspomagania leczenia cellulitu jak tez i forme profilaktyczną.

Pamietajcie o tym zwłaszcza w chwilach zwątpienia w sens wykonywanych przez was domowych zabiegów. Maja one przede wszystkim pobudzic mokrokrążenie. No i chociaż wydaje się wam, że nie ma spektakularnych efektów, to w pewnym sensię spowalniacie rozwój cellulitu.

Mniejsza teraz o wywody natury stricto medycznej, te juz były nie raz przytaczane. Ale faktem jest, iż w przypadku rozwoju cellulitu 2-3 stopień, zauważalne zmiany, min: obrzęki i początkowe zwłóknienia, wystepujące punktowo stwardnienia oraz pojawiające sie także reakcje bólowe,( np podczas zgięcia kolana lekki ból i "szczypanie" skóry po stronie przyśrodklowej i nad kolanem), potrzebne są bezwzględne zabiegi medyczne. Wtedy nie ma na co czekać!

Swoją drogą cellulit często występuje równolegle z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale nie jest z tym jednoznaczny. Dlaczego was ciągle dziwi, iz także szczupłe osoby maja cellulit? Przeciez mówiąc króto to nie to samo co problem z lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Tak kwestia była juz często poruszana na forum.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 14:52   #154
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

... mikrokrążenie ....
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 15:18   #155
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Thumbs up Dot.: cellulit

podobno endermologia jest bardzo skuteczna
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:09   #156
kleine
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 929
Dot.: cellulit

Cytat:
Napisane przez mataner
podobno endermologia jest bardzo skuteczna
A co to jest i ile kosztuje?
__________________
Już mnie tu nie ma
kleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:28   #157
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: cellulit

Ja testuje 14 dniowa kuracje nowym serum Vichy ... bez masowania. PO kuracji powinno sie dalej stosowac preparat Liposyne juz z masowaniem. Najlepiej do tego bylo by troche sportu ale kto ma na to czas ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 18:31   #158
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: cellulit

a czy można stosować przy naczynkach ??
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 07:18   #159
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: cellulit

endermologia jest to masaz całego ciała (dosć bolesny ale i bardzo skuteczny ) cena jest niemała ok. 130 zł za zabieg + kostium 100zł a seria 10 zabiegów + kostium = 1200zł
Jestem na etapie szukania gabinetu i porównywania cen , powszczymuje mnie tylko ta cena ..
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 06:02   #160
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Wink drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Witam. Chciałam się dowiedzieć jednej rzeczy. Doczytałam sie ,że jeżeli ma sie problemy z naczynkami to ten masaz nie jest wskazany(chyba ze chodziło o nastepne metody dzialania,ten intensywniejszy masaz)...o ile dobrze zrozumiałam. Mam problemy z naczynkami ,ale na buźce... jedyne co zauważyłam na nóżkach , to na łydkach mam chyba jakies jedno naczynko... czy to znaczy ze mam problem z naczynkami takze na ciele? i czy nie bede mogla wykonywac tego drenażu ... bardzo bym chciała chodzic na takie zabiegi przed wakacjami dlatego prosze o odpowiedź. Nie wiem w jakich okolicach wykonuje sie drenanż w celu zlikwidowania cellulitu ( tylko na udach ? ) ale na udach nie zauwazylam zadnych naczynek.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 07:38   #161
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Nie do końca tak. Mówiąc krótko, pekajce naczyńka, moga stanowić przeciwskazania do bardziej intensywnych masaży.

Masaże w terapii cellulit sa kierowane przede wszystkim na skórę, docelowo tkanke podskórną. Jednym z podstawowych masaży w terapii cellulit jest manualny drenaż limfatyczny.

Przeciwskazania mają czasem charakter miejscowy, tzn. to że ma Pani np. problemy z cerą twarzy w sumie nie dotyczy masowania skóry w obrebie miednicy czy kończyn dolnych.

Poza tym nawet jesli ma pani na nogach pojedyncze naczynka, to i tak to pojedyncze miejsce jest omijane.

Typowy drenaz limfatyczny w terapii cellulit obejmuje całe nogii, ale obejmuje takze opracowanie w okolicach powłok brzusznych a czasem i części grzbietu.

Swoją drogą prosze nie czekac z tym masażem do ostatniej chwili, gabinety juz teraz pekająw szwach.

Powodzenia, pieknych, zdrowych i "zgrabnych" wakacji.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 07:45   #162
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: cellulit

Prosze bynajmniej nie traktować tego jako uwaga marketingowa, ale taka mała uwaga: skuteczniejszy i tańszy w terpii cellulit jest jednak masaż ręczny.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 08:44   #163
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

A czy zabiegi mozna wykonywac u kosmetyczki ? Czy to musi być jakiś inny specjalista ..Jestem z Warszawy i narazie nie mam pojecia gdzie znajde te zabiegi... trzeba poszukac
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 08:51   #164
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

A co do masażu napewno nie bede czekac do ostatniej chwili narazie odkladam pieniazki ,bo slyszalam ze zabiegi trzeba robic dosc czesto (a ja jeszcze nie pracuje) ,np dwa razy w tygodniu przez jakis czas. I napewno odwiedze jakis gabinet zeby sie zapisac jakos wczesniej zeby rzeczywiscie mi nie powiedzieli "ze juz nie ma miejsc" dziekuje za uprzedzenie ,bo tak to bym pewnie nie wiedziala ,że ciezko jest sie zapisać
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 12:05   #165
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: cellulit

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
Prosze bynajmniej nie traktować tego jako uwaga marketingowa, ale taka mała uwaga: skuteczniejszy i tańszy w terpii cellulit jest jednak masaż ręczny. Powodzenia.

jakby nie bylo masazu, sportu, wody mineralnej i zdrowego odzywiania nic nie zastapi ... ale zawsze mozna sie wspomoc preparatami ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 20:57   #166
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Jeżeli kosmetyczka, ma dodatkowe kursy i wykonuje faktycznie - manualny (czyli wykonywany recznie) drenaż limfatyczny, to dlaczego by nie.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:01   #167
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Bodyworkes mam pytanko ale nie wiem czy to dobre miejsce
Jakis czas temu kupilam taki przyrzad do masazu z wypustkami ktory pomaga w walce z cellulitem,uzywalam go tylko na uda
po zastosowaniu mialam calego nogi w siniakach-tego sie nie da opisac ani zliczyc tych siniaczkow,fakt,ze skora stala sie gladsza,naczynek popekanycch mam niewiele,staralam sie omijac te miejsca,mam ogromna tendencje do siniakow byle uderzenie i siniol gotowy,pomaga kuracja cerrutinem;
rozumiem ze w takim przypadku nie nalezy stosowac takich urzadzen?
to byl niewielki gumowy waleczek z wypustkami
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 11:32   #168
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Dlatego masażysta przechodzi pewne etapy zabiegu/masażu od głaskania po ugniatanie oraz siły ucisku.

Tutaj chciałbym dodać „dobroczynne właściwości” masażu namulanego wykonywane przez terapeutę.

Właściwe wykonany zabieg to zabieg bez siniaków.

Terapeuta powinien najpierw przygotować ciało Pacjenta/Klienta do masażu poprzez kolejne etapy ucisku oraz czynności ruchowej. Używając urządzeń mechanicznych nigdy nie uzyskamy takich efektów. Co za tym idzie nie uzyskamy odpowiedniej funkcji naczyń limfatycznych i krwionośnych raczej takie zabiegi na niewiele się nie zdadzą a na pewno nie na długo. [/FONT]
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 20:54   #169
max66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

czy ktos sie orientuje w ktorym gabinecie; w zabrzu, gliwicach, bytomiu mozna skorzystac z takego masazu?? prosze o odpowiedz. z gory dziekuje
max66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 21:53   #170
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Tak na dobra sprawę, w większości profesjonalnych gabinetów przedstawiających w ofercie "masaz antycellulitowy", najlepiej drenaz limfatyczny, powinnyscie uzyskać pomoc. No ale to czasem teoria. Nagminnie myli się lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej z właściwym cellulitem.

Jesli chodzi o cellulit to odpadaja przede wszystkim siłowe zabiegi. Tym bardziej jeśli są kłopoty z naczynkami.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 21:10   #171
max66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Red face Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

czym sie rozni lokalny nadmiar tkanki tluszczowej od cellulitu??
czy skora wyglada podobnie (pomaranczowa skorka, zwiotczala skora itp.?) jak mozna to rozroznic??

moj problem ze skora(wygladem) zaczal sie gdy powaznie zachorowalam i musialam lezec w lozku (przez ok. pol roku bez zadnych cwiczen, wysilku) wszystko opadlo a nie jestem otyla osoba bo przy wzroscie 165 cm waze 58 kg. a wyglad skory jest tragiczny tzn. skora jest za malo napieta i w miejscach tj: posladki, uda, brzuch a nawet ramiona (chociaz w mniejszym stopniu) sa pokryte nierowna warstwa skory (wyglada to prawie jak skorka pomaranczy (w pozycji stojacej jak i lezacej), no tragedia, a mam dopiero 23 lata). dlatego musze cos z tym zrobic dlatego tez prosze o szczera porade.
wiem ze dostepne na rynku "super sposoby" nie zawsze pomagaja ( a sa bardzo drogie) dlatego prosze o porade, co jest lepsze, skuteczniejsze????????? endermologia, masaz limfatyczny-manualny, slyszalam tez o "rowerku" pod cisnieniem, zapomnialam jaka to ma nazwe w kazdym razie kosztuje 18zł za pol godz. wiec nie jest az tak tragicznie.
jeszcze male pytanie: jezeli po endermologi wyglad mojej skory bedzie zadawalajacy, to czy moze byc nawrot "choroby skory"? jesli tak, to jak mozna temu zapobiec??

proszeeeeeeeeeeeeeeee o odpowiedz
max66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 06:25   #172
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

No własnie też podłącze się do pytania jak odróżnić nadmiar tkanki od cellilitu ... ja mam grudki widoczne na nóżkach po zaciśnięciu skóry ,a bardzo delikatnie widac je bez zaciskania na pośladkach... wiec czy to cellulit ?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 08:14   #173
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Ponawiam pytanie
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 06:44   #174
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

patrz częste pomyłki www.wizaz.pl/images/masaz/cellulit_cz1/

przeczytajcie, ale tak dokładniej!

Pozdrawiam serdecznie.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 07:54   #175
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

Przeczytałam i szczerze to juz nie wiem co mam ... jak łapie skóre w niektórych okolicach i ja sciskam to robia sie chyba wlasnie takie grudki przypominajace grudki na skorce pomaranczowej. Ale skolei jak zaciskam miesnie posladkow to nie ma grudek tylko takie wglebienia , takie nawet moj chlopak ma... wydaje mi sie ze to jest ten rodzaj 2 ...ale sama juz nie wiem... nie chce pojsc na drenaz limfatyczny a okaze sie ze mam cos innego
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:51   #176
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: co zrobić by nie mieć cellulitu i rozstepow ja ta dziewczyna na zdjeciu

A słyszałyście o jakimś masażu gdzie fusy z z kawy odgrywają główną rolę????Czy to pomaga???
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 17:55   #177
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: drenaż limfatyczny kontra cellulit ;) (problem:naczynka)

A dlaczego tak sie Pani boi drenazu? Jesli nawet ma Pani wiekszy problem z nadmiarem tkanku tłuszczowej, niz z właściwym cellulitem to i tak na wstępie warto zastosować manualny drenaż limfatyczny, a potem bardziej intensywny masaż.

powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 23:31   #178
anetusi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Dot.: masaż limfatyczny

mam pytanie czy masaż limfatyczny jest w stanie zlikwidowac "worki pod oczami"? Jesli tak to jak go należy wykonać?
anetusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 12:01   #179
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: masaż limfatyczny

Cytat:
Napisane przez anetusi
mam pytanie czy masaż limfatyczny jest w stanie zlikwidowac "worki pod oczami"? Jesli tak to jak go należy wykonać?
Wiesz ja tez niedawno poszukiwałam cos na temat takiego masażu, ale najlepszym absolutnie najlepszym rozwiazaniem na worki jest zamoczenie wacików w naparze (mocnym) z czarnej herbaty i trzymanie tych nasaczonych wacikow na oczach okolo 10 minutek
Pozdrawiam
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 18:39   #180
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: masaż limfatyczny

Cytat:
Napisane przez Asik_
Wiesz ja tez niedawno poszukiwałam cos na temat takiego masażu, ale najlepszym absolutnie najlepszym rozwiazaniem na worki jest zamoczenie wacików w naparze (mocnym) z czarnej herbaty i trzymanie tych nasaczonych wacikow na oczach okolo 10 minutek
Pozdrawiam
albo wlozenie 2 zwykłych łyzeczek do lodowki na kilkanascie minut, potem przylozenie ich do oczu buzka
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:56:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.