Zdrowa żywność - Wasze opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-16, 01:21   #1
Armanek
Raczkowanie
 
Avatar Armanek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 35

Zdrowa żywność - Wasze opinie


Cześć!

Ostatnio obserwuję bardzo duże zainteresowanie tzw. zdrową żywnością. Mam tu na myśli produkty sprzedawane w specjalistycznych sklepach oferujących tylko produkty z eko-upraw, z certyfikatami, bez konserwantów i innych bajerów.
Proponuję, aby każdy, kto się zdrowym stylem życia interesuje, wypowiedział się na ten temat - szczególnie zależy mi na polecaniu sobie sprawdzonych, dobrych sklepów w poszczególnych miastach oraz - w miarę możliwości - sprawdzonych przez Was produktów i producentów.
Chciałoby się powiedzieć - zdrowie to podstawa, zacznij od... zdrowego odżywiania! Pozdrawiam!
Armanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 07:00   #2
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

armanku myślę że jest to wątek na forum plotkowemusimy poczekać na moderatora żeby go przeniusł
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 10:26   #3
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez sylwia18
armanku myślę że jest to wątek na forum plotkowemusimy poczekać na moderatora żeby go przeniusł
Sylwiu ten watek nadaje sie jak najbardziej na plotkowe, tym bardziej, ze zostal tutaj przesuniety z forum Moje gotowanie

Armanku chodzi ci o tzw Bio (Eko) produkty, ja nie mam do nich zaufania Nie wiem jak to wyglada w Polsce ale tutaj w Niemczech kosztuja o wiele wiecej od zwyklych produktow, poniewaz niby przy ich produkcji nie wykorzystuje sie tych wszystkich sztucznych "wspomagaczy" Wszystko byloby ok gdyby nie to, ze nie tak dawno temu byla u nas afera a mianowicie znaleziono w nich cos, co nie wplywa korzystnie na nasze zdrowie
Czyli jednak nie oplaca sie przeplacac sa tak samo spryskiwane i napychane srodkami chemicznymi jak wszystkie inne kupione w supermarkecie Ja wszystkie owoce i warzywa kupuje na targowisku u gospodarzy, mam do nich jednak wieksze zaufanie
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 14:57   #4
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

moim zdaniem zdrowa zywnosc nie istnieje a zdrowe odzywianie sie to nie to samo co wcinanie "eko" produktow.zdrowa dieta to taka ktora jest urozmaicona,tzn ze jest w niej wsio-cukry,bialka,tluszcze.dob rze jest jak sie je rybki,nie chodzi mi o paluszki rybne albo o ryby z supermarketow ktore sa tam przechowywane w dosc obskurnych warunkach i szczerze powatpiewam w ich swiezosc.kupuj rybki na bazarkach.jedz owoce i warzywa zwlaszcze teraz z okresie letnim.ciemne pieczywo.oliwa z oliwek do smazenia,nie przesadzac z przyprawami,unikac napojow gazowanych(fanta itp-ja tak robie ),nie jesc za czesto makaronu i ziemniakow,co do slodyczy to nie mowi im nie ale trzeba uwazac z ich ilosciami no i oczywiscie ruch
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 15:12   #5
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Jakiś czas temu chciałam się przerzucić właśnie na jedzonko z eko-upraw ale jak moja koleżanka dzięki takim owocom wyhodowała sobie tasiemca to podziękowałam
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 15:23   #6
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez BeataWi
Sylwiu ten watek nadaje sie jak najbardziej na plotkowe, tym bardziej, ze zostal tutaj przesuniety z forum Moje gotowanie
wiem Beato, bo pisałam tamtą wiadomość jak wątek był jeszcze na forum moje gotowaniei piszę w nim że powinien być na plotkowym (chyba niedokłasnie przeczytałaś)

Co do zdrowej żywności to niestety jest droga ale jestem jak najbardziej na takmogłabym żyć tylko na warzywkach i owocach a wszystkie zapiekanki, frytki są mi kompletnie niepotrzebne do szczęścia
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 15:52   #7
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Ale dziewczyny! Autorka wątku pisze:
"Mam tu na myśli produkty sprzedawane w specjalistycznych sklepach oferujących tylko produkty z eko-upraw, z certyfikatami, bez konserwantów i innych bajerów."
Myślę, że nie chodzi jej zatem o zdrowy sposób odżywiania, a bardziej o konkretne prosukty ze specjalistycznych sklepów (co niewątpliwie jednak wiąże się ze zdrowym odżywianiem).

Przyznam się szczerze, że choć na punkcie zdrowego żywienia mam tzw. świra, to te sklepy raczej zawsze omijałam. Nie lubię przepłacać, nawet za jedzenie.
Nawet kiedy przez 4 lata byłam ścisłą laktoowowegetarianką, nie kupowałam eko produktów, tylko modyfikowaną genetycznie soję i pryskane pomidorki.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-16, 15:58   #8
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Meariel
Ale dziewczyny! Autorka wątku pisze:
"Mam tu na myśli produkty sprzedawane w specjalistycznych sklepach oferujących tylko produkty z eko-upraw, z certyfikatami, bez konserwantów i innych bajerów."
Myślę, że nie chodzi jej zatem o zdrowy sposób odżywiania, a bardziej o konkretne prosukty ze specjalistycznych sklepów (co niewątpliwie jednak wiąże się ze zdrowym odżywianiem).
Przeciez o takiej zywnosci piszemy
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 16:01   #9
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez sylwia18
wiem Beato, bo pisałam tamtą wiadomość jak wątek był jeszcze na forum moje gotowaniei piszę w nim że powinien być na plotkowym (chyba niedokłasnie przeczytałaś)

Co do zdrowej żywności to niestety jest droga ale jestem jak najbardziej na takmogłabym żyć tylko na warzywkach i owocach a wszystkie zapiekanki, frytki są mi kompletnie niepotrzebne do szczęścia
Faktycznie zle przeczytalam twoja wypowiedz przepraszam ale to chyba te upaly tak dzialaja
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 16:22   #10
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez BeataWi
Przeciez o takiej zywnosci piszemy
Faktycznie, nie wiem o co mi chodzło
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 16:29   #11
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez BeataWi
Faktycznie zle przeczytalam twoja wypowiedz przepraszam ale to chyba te upaly tak dzialaja
no przeciez nic się nie stałona mnie też te upały tak działają
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-16, 16:51   #12
Cartil
Raczkowanie
 
Avatar Cartil
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 111
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

sklepy ze zdrową żywnością to właściwie sklepy dla wegetarian np green planet itp Jednak takie sklepy znajdują się tylko w dużych miastach
ja jestem weganką ale jedzenie kupuje w supermarketach i na targowisku ...
99% tego co jem to warzywa i owoce
Jestem jak najbardziej za eko-żywnością Ale według mnie ceny są zbyt wygórowane ...
Cartil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 18:11   #13
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

cartil zgadzam się z tobąteż "jadę" głównie na owocach i warzywach, niestety najbliższy sklep ze zdrową żywnością jest 30km od mojej mieścinydobrze że chociaż kostkę sojową mogę dostać na miejscu
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 23:29   #14
Armanek
Raczkowanie
 
Avatar Armanek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 35
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Dzięki za odpowiedzi!
*Do smarcooli: albo zakładamy, że się odżywiamy zdrowo, albo pozwalamy sobie na słodycze i smażenie (nawet na najbardziej "dziewiczej" oliwie z oliwek).
*Do Meariel - ja Ci dam "autorka"!!! Brr...
*Co do samej idei tego tematu - pomijając już fakt, iż nadal stoję na stanowisku, że, szeroko rzecz ujmując, powinien on znajdować się na forum moje gotowanie (w zasadzie do forum plotkowego można by równie dobrze powrzucać wszelkie inne tematy i tak rozbudowane forum nie byłoby konieczne, prawda?) - chodziło mi, jak ktoś już wyżej trafnie zauważył, nie tyle o zdrowy tryb życia i diety w ogólności, co własnie o te specjalistyczne sklepy. Bywam bardzo często na zachodzie i widzę, że robią one tam bardzo dużą karierę i właśnie eko-produkty z Polski są tam bardzo wysoko cenione. Fakt, ceny niektórych produktów są faktycznie wyższe, ale nie demonizowałbym tak tego, bo znaczna część jednak można kupić po normalnych cenach, a nawet taniej. Z drugiej strony, gdyby w naszym kraju zostałyby one bardziej rozpowszechnione, to odbiłoby się to też pewnie na ich cenach. Pozdrawiam.
Armanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 23:33   #15
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

No cóż - w USA sok Karotka jest eko-produktem
A co do sklepów ze zdrową żywnością- są sklepy i "sklepy". Sporo sklepów zarabia na snobizmie kupujących A zdrową /ekologiczną żywność można znaleźć w zwykłych sklepach. Łażę do specjalistycznych tylko po produkty których nie mogę znaleźć gdzie indziej a tak na codzień zaopatruję się na rynku "prosto od chłopa". Nie kupuję warzyw ani mięsa w marketach - powody są dość oczywiste
Aha - w mieście jest jedna fajna restauracja Green Way - właśnie taka ekologiczna i tam można zjeść bardzo dobre, smaczne i zdrowe dania za naprawdę niewielkie pieniądze

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 10:14   #16
angelene1
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Podbijam temat - bo to ostatnio mój numer jeden. A temat wygooglałam

Ja uważam, że zdrowa żywność jest, jeżeli dobrze się poszuka.
Zaufany sprzedawca na targu, czujne oko w sklepie czy sklepy pokroju tast.pl pozwalają jeść zdrowo

Jedyne czego trzeba się wyzbyć, to lenistwo. Bo proste to niestety nie jest w dzisiejszych czasach.
angelene1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:28   #17
wloscianska35a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Moim zdaniem zdrowa żywność to normalne jedzenie wytwarzane w/g receptur wynikających z tradycji rodzinnych.Wytwarzana jak dla siebie i z surowców, które do tych receptur są przystosowane.Jest takie miejsce w Warszawie,
ul .Włościańska 35a to adres bazarku na którym są cztery stoiska z wędlinami. Swoje wyroby sprzedają tam sami producenci.Przykładowo cena kiełbasy 25 zł kg. Warto odwiedzić to miejsce. W piątki i soboty przyjeżdża pan Sylwek u którego zamawiam co tydzień kurczaka wędzonego, takiego prawdziwego, który spędza tydzień w zalewie potem jest wędzony, smakuje i wygląda wyśmienicie. Zapewniam że nie ma tam żadnego handlarza pośrednika, każda z osób sama wytwarza wyroby, które sprzedaje.Dlatego u każdego wyroby smakują inaczej. Ja wolę kiełbasę od pani Bogusi a żona od pana Sylwka. Można tu kupić słoninę wędzoną w przyprawach; kto raz spróbuje z chlebem nigdy już szynki nie tknie.Ponieważ są to ludzie ze wsi, przywożą od sąsiadów wiejskie jajka, mleko, sery itp. Można nabyć ciasta wykonane przez ich córki lub sąsiadki.Miejsce mało znane a warte odwiedzenia czynne codziennie do godz 17-18.Jeżeli szukasz naturalnie robionej wędliny,która zsycha się nie gnije po kilkunastu dniach w lodówce , którą można zasuszoną wrzucić do bigosu itp. jeżeli szukasz mięsa z małych rodzinnych gospodarstw też tam kupisz. Dodatkowo w części gdzie sprzedają warzywa można kupić od producenta kapustę kiszoną i ogórki kiszone (z samochodu od pani Ani),ziemniaki marchew i wiele innych płodów bezpośrednio od rolnika,tak z samochodu (głównie piątki i soboty) jak i w tygodniu ze straganów ,ponieważ część rolników ma tam stałe stoiska.
Włościańska 35a ,Metro Marymont ,Bazarek przy pętli autobusowej. Dla zmotoryzowanych na dole jest duży parking.Polecam to miejsce ponieważ sam tam kupuję.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-04-06 o 21:09 Powód: Link.
wloscianska35a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 14:01   #18
natally97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Zdrowa żywność to moim zdaniem żywność pozbawiona sztucznych składników, takich jak: sztuczne barwniki, konserwanty i polepszacze smaku. Nie należy przy tym mylić zdrowej żywności ze zdrowym odżywaniem - czyli zbilansowaną bogatą w witaminy i minerały deltą.
natally97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 08:52   #19
Nataliii801
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 40
Dot.: Zdrowa żywność - Wasze opinie

Staram się na co dzień zdrowo odżywiać. Nie mam jakiejś restrykcyjnej diety bo to moim zdaniem sensu nie ma, jednak wybieram raczej te zdrowsze oraz bardziej wartościowe produkty żywnościowe.

Pochwalę się, ze ostatnio kupiłam sobie wyciskarkę do soków, o której myslałam już od dłuższego czasu. Soki o wiele smaczniejsze niż sklepowe i co najważniejsze nie są sztucznie dosładzane.

Przekonałam się za jej pomocą również do soków z warzyw, których wcześniej nie tolerowałam. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-10-18 o 12:29 Powód: reklama po edycji
Nataliii801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-25 08:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.