Sukienki na różne okazje: dla świadkowej, na ślub cywilny, dla gościa i inne... - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 21:04   #991
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Exclamation Suknia dla świadkowej... POMOCY!

Witam.
W październiku kuzynka bierze ślub i poprosiła mnie, abym została jej świadkową. Problem w tym, że w ogóle nie wiem w co sie ubrać...
Mama i babcia "poleciły mi" założyć jedyną sukienkę jaką mam w szafie... Tą, w której byłam na swojej studniówce i na studniówce mojego chłopaka... Wyśmiałam je oczywiście, co jak co ale świadkowa musi wyglądać, w końcu to jedna z najwazniejszych osób na weselu.

Proszę pomóżcie, co jest teraz modne? Co się nosi, jakie kolory, jakie fasony?
Fryzurą, makijażem i dodatkami zajmę się potem, chodzi mi najpierw o to, żeby zdecydować się na konkretną sukienkę i dopiero do niej dobierać wszystko.

Mam 20 lat, jestem blada, 169 cm wzrostu, ważę 60 kg, mam kobiece kształty ale nie jestem gruba, ot lekko zaokrąglone biodra, biust C75, w biodrach 100 cm, w pasie ok. 80, może mniej.
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:19   #992
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Suknia dla świadkowej... POMOCY!

Ale kiedy ten ślub? Bo inny strój będzie na październik, a inny na styczeń
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:45   #993
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Suknia dla świadkowej... POMOCY!

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Ale kiedy ten ślub? Bo inny strój będzie na październik, a inny na styczeń
Przeczytaj jeszcze raz ZE ZROZUMIENIEM mój post, to się dowiesz
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 23:17   #994
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Suknia dla świadkowej... POMOCY!

Ja bym poszła w jedno z dwóch rozwiązań:
- nie brać modnych kolorów tylko tych w których ci dobrze
- podpytać panny młodej czy nie ma jakiegoś koloru przewodniego, albo pomysłu na kolor kiecki dla ciebie (choć to może być zgubne - patrz wątek dekoracja, czyli suknie dla druhen )

Jeśli PM będzie miała krótką sukienkę to moim zdaniem nie wypada zakładać długiej. Jak ma długą to luz
Nie radziłabym też iść w kierunku bieli, ecru itp, bo to zazwyczaj odbierane jest jako próba odebrania młodej show. Moim zdaniem nie wypada.
I skoro jesteś świadkową to nie polecałabym sukienek kończących się tuż pod tyłkiem, czy jakiś ultrakrótkich. Wesele to nie dyskoteka i jako gość a tym bardziej świadkowa wypadałoby ubrać się z klasą.

Bardziej ci napisałam czego nie brać niż co wybierać, ale mam nadzieję że choć trochę się przyda

Edytowane przez annic
Czas edycji: 2014-08-21 o 23:19
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 23:22   #995
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Suknia dla świadkowej... POMOCY!

ale drazliwa jestes......
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:07   #996
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Suknia dla świadkowej... POMOCY!

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Ja bym poszła w jedno z dwóch rozwiązań:
- nie brać modnych kolorów tylko tych w których ci dobrze
- podpytać panny młodej czy nie ma jakiegoś koloru przewodniego, albo pomysłu na kolor kiecki dla ciebie (choć to może być zgubne - patrz wątek dekoracja, czyli suknie dla druhen )

Jeśli PM będzie miała krótką sukienkę to moim zdaniem nie wypada zakładać długiej. Jak ma długą to luz
Nie radziłabym też iść w kierunku bieli, ecru itp, bo to zazwyczaj odbierane jest jako próba odebrania młodej show. Moim zdaniem nie wypada.
I skoro jesteś świadkową to nie polecałabym sukienek kończących się tuż pod tyłkiem, czy jakiś ultrakrótkich. Wesele to nie dyskoteka i jako gość a tym bardziej świadkowa wypadałoby ubrać się z klasą.
Bardziej ci napisałam czego nie brać niż co wybierać, ale mam nadzieję że choć trochę się przyda
Dziękuję, pomogłaś mi bardzo. Już mniej więcej wiem czego szukać Raczej dłuższa, bardzo elegancka sukienka (ale nie do ziemi, jakoś te mi sie zupełnie nie podobają), z klasą... Myślałam o niebieskim kolorze, granatowym, ale niezbyt ciemnym.

A czy druhna powinna mieć ze sobą jakąś torebkę lub wiązankę z kwiatów?

Edytowane przez Kejti_M
Czas edycji: 2014-08-22 o 21:22
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 21:21   #997
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Suknia dla świadkowej... POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Dziękuję, pomogłaś mi bardzo. Już mniej więcej wiem czego szukać

A czy druhna powinna mieć ze sobą jakąś torebkę lub wiązankę z kwiatów?
To już pytanie do Panny Młodej Torebkę na swoje rzeczy oczywiście weź, spytaj PMki czy na przykład nie potrzebuje w tej kwestii pomocy żebyś jej schowała tam np. pudru, jakiś dokumentów i tego typu drobiazgów - młoda coś musi z nimi zrobić, a sama nie będzie miała torebki do sukni ślubnej

U mnie w regionie druhny nie mają wiązanek, ale wizaż mnie nauczył że wszędzie jest inaczej, u niektórych świadkowe mają i zostawia się je np. w nawie bocznej kościoła przy obrazie Matki Boskiej, u innych zamiast bukietu jest coś w rodzaju bransoletki z kwiatów na rękę. To jednak jeśli już to zamawia w kwiaciarni Młoda i nie powinnaś się tym martwić
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 22:35   #998
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Sukienki na różne okazje: dla świadkowej, na ślub cywilny, dla gościa i inne...

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Dziękuję, pomogłaś mi bardzo. Już mniej więcej wiem czego szukać Raczej dłuższa, bardzo elegancka sukienka (ale nie do ziemi, jakoś te mi sie zupełnie nie podobają), z klasą... Myślałam o niebieskim kolorze, granatowym, ale niezbyt ciemnym.

A czy druhna powinna mieć ze sobą jakąś torebkę lub wiązankę z kwiatów?
ja bym poszukała w mohito,reserved,mają ładne sukienki i odpowiednie na takie okazje
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 11:15   #999
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Sukienki na różne okazje: dla świadkowej, na ślub cywilny, dla gościa i inne...

Macie jakies konkretne propozycje? Chodzi mi o coś eleganckiego, prostego, raczej bez przesadnych ozdób (typu diamenciki na całej sukni).

Zdecydowanie NIE JESTEM ZAINTERESOWANA czymś tego typu:
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...e-colour-dress

Takie sukienki mimo iż są markowe i kosztują też sporo nie nadają się na ślub. Przecież to wygląda jak zwykły podkoszulek....

Polećcie coś, dziewczyny. Może suknie, które Wy kiedyś miałyście na sobie, albo wasze znajome?
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 16:45   #1000
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Sukienki na różne okazje: dla świadkowej, na ślub cywilny, dla gościa i inne...

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Macie jakies konkretne propozycje? Chodzi mi o coś eleganckiego, prostego, raczej bez przesadnych ozdób (typu diamenciki na całej sukni).

Zdecydowanie NIE JESTEM ZAINTERESOWANA czymś tego typu:
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...e-colour-dress

Takie sukienki mimo iż są markowe i kosztują też sporo nie nadają się na ślub. Przecież to wygląda jak zwykły podkoszulek....

Polećcie coś, dziewczyny. Może suknie, które Wy kiedyś miałyście na sobie, albo wasze znajome?
Ja miałam wczoraj tą http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...x/a-line-dress
Założyłam do tego duży naszyjnik i szpilki nude,wyglądało mega z klasą,wszyscy chwalili Czasem mniej znaczy więcej.
Ale zdrugiej strony każdy ma inną figurę.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 22:19   #1001
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Exclamation Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Zastanawiam się nad zakupem sukienki na wesele. Jestem druhną i potrzebuje coś naprawdę eleganckiego i nie wyzywającego.

Upatrzyłam sobie już sukienkę: jest granatowa z wiązanym gorsetem (gładkim), długości do kolan, odcinana szafirową szarfą z różą w pasie, a dół(lekko poszerzany) też granatowy posiada ciemną warstewkę z tiulu z połyskującymi delikatnie ozdóbkami.
Myślałam by do tego założyć srebrne bolerko oraz srebrne buty(szpilki, a baleriny na zmianę), jakąś delikatną biżuterię i kwiat do włosów...

Co myślicie o takim zestawieniu dla druhny? Czy elegancki i nadaje się na tą uroczystość? Ślub będzie pod koniec października.
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 23:18   #1002
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Wybacz, ale jak sobie wyobraziłam gorset, różyczkę, szarfę, tiul z połyskującymi ozdóbkami na jednej sukience i do tego jeszcze srebrne bolerko, buty, biżuterię i kwiatek do włosów, to widzę tu kicz i odpicowanie większe niż u niejednej panny młodej. W ogóle, przedobrzenie nie nadaje się na żadną okazję. Na pewno wiele zależy tu od kiecki panny młodej (i ogólnie od rozmachu i wystroju całej imprezy). Jeśli jest prosta, to twój zestaw zdecydowanie odpada, mimo stonowanego granatu. Jeśli to księżniczkowata beza, to być może i druhna może sobie pozwolić na strój "na bogato", ale ja widzę druhnę w eleganckim, ale raczej prostym stroju.
Podeślij jakieś zdjęcie poglądowe, być może Twoja wizja nie wygląda aż tak źle, tylko ja tego nie widzę.
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 23:56   #1003
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez katmaz Pokaż wiadomość
Wybacz, ale jak sobie wyobraziłam gorset, różyczkę, szarfę, tiul z połyskującymi ozdóbkami na jednej sukience i do tego jeszcze srebrne bolerko, buty, biżuterię i kwiatek do włosów, to widzę tu kicz i odpicowanie większe niż u niejednej panny młodej. W ogóle, przedobrzenie nie nadaje się na żadną okazję. Na pewno wiele zależy tu od kiecki panny młodej (i ogólnie od rozmachu i wystroju całej imprezy). Jeśli jest prosta, to twój zestaw zdecydowanie odpada, mimo stonowanego granatu. Jeśli to księżniczkowata beza, to być może i druhna może sobie pozwolić na strój "na bogato", ale ja widzę druhnę w eleganckim, ale raczej prostym stroju.
Podeślij jakieś zdjęcie poglądowe, być może Twoja wizja nie wygląda aż tak źle, tylko ja tego nie widzę.
Tylko, że właśnie, kurcze, nie zrobiłam zdjęcia... Opisałam jak najdokładniej się dało. Bardzo zależy mi na ładnej sukience podkreślającej kształty, która wyróżnia się (bo druhna MUSI się wyróżnać spośród innych gości), ale też nie jest wyzywająca. Panna młoda nie ma żadnych szczególnych upodobań, nawet wystrój sali czy inne dekoracje przygotowuje bez konkretnej zasady, nawet bez wiodącego koloru. Przy wyborze sukienki mam więc pełną dowolność.

A gdyby tak ograniczyć ilość dodatków? Albo dobrać inne do tej sukienki? Czy może w ogóle zrezygnować? Jakieś propozycje?
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 00:10   #1004
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Może nie dodawać już zbyt wielu sreberek, jeśli już sama kiecka jest strojna. To też zależy od tego, jak bardzo poszczególne ozdóbki będą się rzucały w oczy, żeby nie było efektu przytłoczenia i oczopląsu. Jeśli to wszystko bardzo się świeci, to może jakiś mat dla równowagi?
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 00:19   #1005
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Tylko, że właśnie, kurcze, nie zrobiłam zdjęcia... Opisałam jak najdokładniej się dało. Bardzo zależy mi na ładnej sukience podkreślającej kształty, która wyróżnia się (bo druhna MUSI się wyróżnać spośród innych gości), ale też nie jest wyzywająca. Panna młoda nie ma żadnych szczególnych upodobań, nawet wystrój sali czy inne dekoracje przygotowuje bez konkretnej zasady, nawet bez wiodącego koloru. Przy wyborze sukienki mam więc pełną dowolność.

A gdyby tak ograniczyć ilość dodatków? Albo dobrać inne do tej sukienki? Czy może w ogóle zrezygnować? Jakieś propozycje?
No skoro tak uważasz.
Ale jeśli już musi się wyróżniać pozytywnie, nie dlatego, że wygląda jak srebrna bombka.



Przede wszystkim zrezygnować ze srebrnego bolerka. I z bolerka w ogóle. Ani to ładne, ani modne, ani, przede wszystkim, eleganckie.

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zakupem sukienki na wesele. Jestem druhną i potrzebuje coś naprawdę eleganckiego i nie wyzywającego.

Upatrzyłam sobie już sukienkę: jest granatowa z wiązanym gorsetem (gładkim), długości do kolan, odcinana szafirową szarfą z różą w pasie, a dół(lekko poszerzany) też granatowy posiada ciemną warstewkę z tiulu z połyskującymi delikatnie ozdóbkami.
Myślałam by do tego założyć srebrne bolerko oraz srebrne buty(szpilki, a baleriny na zmianę), jakąś delikatną biżuterię i kwiat do włosów...

Co myślicie o takim zestawieniu dla druhny? Czy elegancki i nadaje się na tą uroczystość? Ślub będzie pod koniec października.

Może sukienka jest ładna, szkoda, że nie masz zdjęcia.
Z opisu niestety wynika, że nie jest elegancka i przypomina mi studniówkowy szyk sprzed dobrych kilku lat (8?)...
To, co opisujesz absolutnie zaprzecza tym cechom:
Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Dziękuję, pomogłaś mi bardzo. Już mniej więcej wiem czego szukać Raczej dłuższa, bardzo elegancka sukienka (ale nie do ziemi, jakoś te mi sie zupełnie nie podobają), z klasą... Myślałam o niebieskim kolorze, granatowym, ale niezbyt ciemnym.
Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Chodzi mi o coś eleganckiego, prostego, raczej bez przesadnych ozdób (typu diamenciki na całej sukni).

Nie wolisz popatrzeć za czymś takim:
http://4.bp.blogspot.com/-DOKN11L3cu...ny+zestaw4.jpg
http://stylio.pl/images/redaction/2_620_933.jpg
http://blog.aletrendy.pl/wp-content/...5/wesele02.jpg

Oczywiście buty zakryte i do tego fajny żakiet. Ile masz lat? Jaką masz figurę?

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-09-14 o 01:05
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 00:20   #1006
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
No skoro tak uważasz.
Ale jeśli już musi się wyróżniać pozytywnie, nie dlatego, że wygląda jak srebrna bombka.



Przede wszystkim zrezygnować ze srebrnego bolerka. I z bolerka w ogóle. Ani to ładne, ani modne, ani, przede wszystkim, eleganckie.
Faktycznie, może tego srebra dać mniej...

Więc co proponujesz zamiast bolerka? Żakiet? To już będzie prawie listopad, będzie zimno. Przed kościołem założę kurtkę czy płaszcz, ale potem na sali weselnej nie chcę siedzieć taka "goła", z całkowicie odsłoniętymi ramionami.

Te 3 sukienki, które podałaś, zupełnie mi się nie podobają, zbyt banalne i zbyt proste...
Mam 20 lat, 169 cm wzrostu, 60 kg wagi, rozmiar to coś między 38 a 40, chociaz wiadomo jak to jest z tymi rozmiarami, czasem zawyżone, czasem zaniżone.... Ostatnio nawet 36 była dobra na mnie. Generalnie mam kobiece kształty: biust C 75, w pasie ok 75, w biodrach mniej niż 100.

Edytowane przez Kejti_M
Czas edycji: 2014-09-14 o 00:23
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 00:23   #1007
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Żakiet jest zawsze bardziej praktyczny i elegancki, niż bolerko.
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 00:23   #1008
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Faktycznie, może tego srebra dać mniej...

Więc co proponujesz zamiast bolerka? Żakiet? To już będzie prawie listopad, będzie zimno. Przed kościołem założę kurtkę czy płaszcz, ale potem na sali weselnej nie chcę siedzieć taka "goła", z całkowicie odsłoniętymi ramionami.

W kościele płaszczyk (nie idź w kurtce, skoro chcesz być elegancka ), na sali fajna marynarka.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 00:28   #1009
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
W kościele płaszczyk (nie idź w kurtce, skoro chcesz być elegancka ), na sali fajna marynarka.
A no w sumie też racja

Co proponujecie drogie panie? Ile dodatków i jakie? A jaki płaszcz i marynarka? Muszę to wszystko kupić, bo nawet płaszcza nie mam....

Edytowane przez Kejti_M
Czas edycji: 2014-09-14 o 00:28 Powód: literówka
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 00:41   #1010
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Mam 20 lat, 169 cm wzrostu, 60 kg wagi, rozmiar to coś między 38 a 40, chociaz wiadomo jak to jest z tymi rozmiarami, czasem zawyżone, czasem zaniżone.... Ostatnio nawet 36 była dobra na mnie. Generalnie mam kobiece kształty: biust C 75, w pasie ok 75, w biodrach mniej niż 100.

Skoro tak to pewnie we wszystkim będziesz wyglądać dobrze. Zapytałam, bo jeśli ktoś ma Ci doradzać dalej to może jest jakiś fason absolutnie nie dla Ciebie.
Czyli zgrabna gruszeczka.

P.S. Zmiana butów na baletki jest równie "elegancka" co bolerko i kurtka do sukienki w kościele.

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

I byłoby łatwiej, gdybyś np. znalazła w internecie zdjęcie chociaż podobnej sukienki do tej Twojej.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

A może to coś podobnego do którejś z tych:
http://www.ostaszewska.com/wp-conten...a-aurora-3.jpg
http://www.ostaszewska.com/wp-conten...a-aurora-1.jpg

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/n...z-kok_8980.jpg

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/t...ukien_8944.jpg

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/k...a-suk_9259.jpg
https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/4...3558911912.jpg

http://spplthumb.blob.core.windows.n...m-71964107.jpg

http://img32.olx.pl/images_tablicapl...ul-ubrania.jpg

(tylko oczywiście w innym kolorze)?

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-09-14 o 01:14
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 07:14   #1011
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zakupem sukienki na wesele. Jestem druhną i potrzebuje coś naprawdę eleganckiego i nie wyzywającego.

Upatrzyłam sobie już sukienkę: jest granatowa z wiązanym gorsetem (gładkim), długości do kolan, odcinana szafirową szarfą z różą w pasie, a dół(lekko poszerzany) też granatowy posiada ciemną warstewkę z tiulu z połyskującymi delikatnie ozdóbkami.
Myślałam by do tego założyć srebrne bolerko oraz srebrne buty(szpilki, a baleriny na zmianę), jakąś delikatną biżuterię i kwiat do włosów...

Co myślicie o takim zestawieniu dla druhny? Czy elegancki i nadaje się na tą uroczystość? Ślub będzie pod koniec października.
szkoda, że nie wstawiłaś zdjęcia.. niestety po samym opisie trudno ocenić.. zgadzam się z wyrażonym już poglądem, że za dużo tych ozdób i świecidełek

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Tylko, że właśnie, kurcze, nie zrobiłam zdjęcia... Opisałam jak najdokładniej się dało. Bardzo zależy mi na ładnej sukience podkreślającej kształty, która wyróżnia się (bo druhna MUSI się wyróżnać spośród innych gości), ale też nie jest wyzywająca. Panna młoda nie ma żadnych szczególnych upodobań, nawet wystrój sali czy inne dekoracje przygotowuje bez konkretnej zasady, nawet bez wiodącego koloru. Przy wyborze sukienki mam więc pełną dowolność.

A gdyby tak ograniczyć ilość dodatków? Albo dobrać inne do tej sukienki? Czy może w ogóle zrezygnować? Jakieś propozycje?
co to znaczy, że druhna MUSI się wyróżniać ? pierwsze słyszę skąd wiesz jak przyjdą ubrani inni goście ? jeśli już, to powinna wyróżniać się elegancką i klasyczną stylizacją, która nie przytłoczy PM
Sama wychodziłam 3 tygodnie temu za mąż i raczej nie chciałabym druhny w stylizacji przez Ciebie opisanej, bo bardziej kojarzy mi się mi ze studniówką czy balem sylwestrowym..
Ja osobiście miałam dość prostą suknię, ale meeega kobiecą z delikatną koronką, dodatki (bukiet, buciki na przebranie) w pastelowym różu, brzoskwini i złamanej bieli. Moja świadkowa miała suknię w podobnej kolorystyce jak moje dodatki, bez żadnego błysku, świecidełek itp., których osobiście nie lubię.

---------- Dopisano o 07:14 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Skoro tak to pewnie we wszystkim będziesz wyglądać dobrze. Zapytałam, bo jeśli ktoś ma Ci doradzać dalej to może jest jakiś fason absolutnie nie dla Ciebie.
Czyli zgrabna gruszeczka.

P.S. Zmiana butów na baletki jest równie "elegancka" co bolerko i kurtka do sukienki w kościele.

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

I byłoby łatwiej, gdybyś np. znalazła w internecie zdjęcie chociaż podobnej sukienki do tej Twojej.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

A może to coś podobnego do którejś z tych:
http://www.ostaszewska.com/wp-conten...a-aurora-3.jpg
http://www.ostaszewska.com/wp-conten...a-aurora-1.jpg

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/n...z-kok_8980.jpg

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/t...ukien_8944.jpg

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/k...a-suk_9259.jpg
https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/4...3558911912.jpg

http://spplthumb.blob.core.windows.n...m-71964107.jpg

http://img32.olx.pl/images_tablicapl...ul-ubrania.jpg

(tylko oczywiście w innym kolorze)?
przepraszam, ale większość tych sukien z klasą i elegancją nie mają nic wspólnego.. myślałam, że takie fasony nosiło się lata temu.. nie wyobrażam sobie druhny na eleganckim weselu w czymś takim..
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 07:50   #1012
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Zgadzam się z koleżanką wyżej. Do elegancji troche brakuje. Oglądałam i przymierzałam już podobne sukienki i ta moja upatrzona jest identyczna jak ta:

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/k...a-suk_9259.jpg
z tym, że jest granatowa i od pasa w dół ma takie delikatne zdobienia.

Może teraz będzie łatwiej określić jej fason.

Na pewno nie zdecyduję się na pastele, bo to już nie ta pora roku. Będzie szafir lub granat. Sukienka będzie długości po kolano w stylu lat 60-tych.

Wolę zmienić buty na baleriny i dobrze się bawić do rana, niż cierpieć w szpilkach całą noc
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 09:24   #1013
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
Zgadzam się z koleżanką wyżej. Do elegancji troche brakuje. Oglądałam i przymierzałam już podobne sukienki i ta moja upatrzona jest identyczna jak ta:

https://www.lejdi-sklep.pl/galerie/k...a-suk_9259.jpg
z tym, że jest granatowa i od pasa w dół ma takie delikatne zdobienia.

Może teraz będzie łatwiej określić jej fason.

Na pewno nie zdecyduję się na pastele, bo to już nie ta pora roku. Będzie szafir lub granat. Sukienka będzie długości po kolano w stylu lat 60-tych.

Wolę zmienić buty na baleriny i dobrze się bawić do rana, niż cierpieć w szpilkach całą noc
akurat wg mnie kolor nie ma nic wspólnego z porą roku w końcu PM nawet w zimie ma zazwyczaj białą/jasną suknię
fakt, nie każdemu w pastelach ładnie i do twarzy.

Mnie osobiście nie bardzo podobają się takie suknie jak ta upatrzona przez Ciebie, może to kwestia wieku i stylu. Ja preferuję klasyczną elegancję, tiul dla mnie odpada (nawet w sukniach ślubnych). Ja miałam suknię z jedwabnego muślinu z prawdziwą koronką. Tkanina również świadczy o klasie i jakości kreacji, ale oczywiście niestety bardzo rzutuje na cenę. Jesteś młodą osobą i myślę, że możesz sobie na więcej pozwolić (w zakresie dodatków, ozdób itd.), byle nie przesadzić. Na pewno daruj sobie srebrne bolerko i buty. Ja miałam na swoim ślubie w Kościele srebrne buty (potem przebrałam na pastelowo-różowe Randalle), ale przy mojej raczej prostej i nieprzebranej sukni w kolorze naturalna biel i biżuterii z białego złota wyglądało to wg mnie bardzo elegancko.

Znasz może taką firmę jak yoshe ? Oni mają sporo fajnych sukien odpowiednich m. in. dla osób w Twoim wieku. Moja siostra (20 lat) właśnie u nich bardzo często kupuje sukienki.
Nawet mnie zdarza się tam kupić suknię, choć preferuję inne marki.
Fajne sukienki da młodych osób miewa też Asos.

Co do balerin na przebranie, to nie widzę przeszkód osobiście mogę biegać i tańczyć do rana w 10-cm szpilkach, ale to już wieloletnie przyzwyczajenie

Edytowane przez gabriell1982
Czas edycji: 2014-09-14 o 09:34
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 12:28   #1014
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
przepraszam, ale większość tych sukien z klasą i elegancją nie mają nic wspólnego.. myślałam, że takie fasony nosiło się lata temu.. nie wyobrażam sobie druhny na eleganckim weselu w czymś takim..

Dla mnie też, pisałam o tym wcześniej. Studniówka 2007. Ale szukałam czegoś odpowiadającego opisowi...

Skoro to jedna z tych sukienek to chyba nic tu po mnie, bo mam zupełnie inny gust niż Autorka, inaczej rozumiem klasę i przede wszystkim elegancję. Szkoda, że nie mogłam pomóc.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 13:45   #1015
Kejti_M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 105
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez jajajamajka Pokaż wiadomość
Dla mnie też, pisałam o tym wcześniej. Studniówka 2007. Ale szukałam czegoś odpowiadającego opisowi...

Skoro to jedna z tych sukienek to chyba nic tu po mnie, bo mam zupełnie inny gust niż Autorka, inaczej rozumiem klasę i przede wszystkim elegancję. Szkoda, że nie mogłam pomóc.
No nic, jadę dziś jeszcze raz na zakupy. Pooglądam te sukienki, a pewnie i tak jeszcze sie nie zdecyduje na żadną...
Kejti_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 19:49   #1016
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez Kejti_M Pokaż wiadomość
No nic, jadę dziś jeszcze raz na zakupy. Pooglądam te sukienki, a pewnie i tak jeszcze sie nie zdecyduje na żadną...
pamiętaj, że moda na tiul, masę falban, świecidełek itp. raczej już minęła..
obecna moda "weselna" jest już zupełnie inna niż lata temu..
prędzej zakłada się "normalne", zwyczajne sukienki niż satyny, tiule itp.

Edytowane przez gabriell1982
Czas edycji: 2014-09-14 o 20:40
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 19:52   #1017
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Ta sukienka którą poglądowo wstawiłaś mi też się niestety nie podoba A już w ogóle odradzałabym do niej srebrne buty i bolerko.

Za to bardzo podobały mi się propozycje od jajajamajki. Prawdę mówiąc na weselach na których byłam świadkowe były ubrane właśnie w tego typu sukienki, nie uważam żeby były zbyt proste ani banalne. Ładna klasyka No ale to tobie ma się podobać a nie mi
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 14:19   #1018
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Ta sukienka którą poglądowo wstawiłaś mi też się niestety nie podoba A już w ogóle odradzałabym do niej srebrne buty i bolerko.

Za to bardzo podobały mi się propozycje od jajajamajki. Prawdę mówiąc na weselach na których byłam świadkowe były ubrane właśnie w tego typu sukienki, nie uważam żeby były zbyt proste ani banalne. Ładna klasyka No ale to tobie ma się podobać a nie mi
w zupełności się zgadzam, to już nie te czasy jak na wesele się szło w taftach i szyfonach, już dawno nie widziałam nikogo tak ubranego. no raz na weselu była dziewczyna ubrana w długą sukienkę z tafty i powiem tak - wyglądała co najmniej dziwnie
a ta sukienka kojarzy mi się z totalnym bezguściem
ale cóż kwestia gustu, jedni mają taki a inni inny
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 16:33   #1019
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Tak jak dziewczyny opowiem się za prostotą - w tym jest większa siła niż w przepychu.

Jeśli podoba Ci się idea wyróżnienia się - może weź długą sukienkę, ale raczej z tych minimalistycznych i zaszalej z dodatkami (ciekawy naszyjnik, bransoletka, niestandardowy kolor) czy plecionkowym upięciem włosów? Jesteś wysoka, to idealnie podkreśli Twoją figurę. Srebne buty - świetny pomysł. Ale jeśli ten kolor w jakimś dodatku, to raczej w odcieniu bizuterii czy drobnej kopertówce.

Srebrne bolerko źle mi się kojarzy, do tego tiulowa sukienka, od tego bardzo blisko do takiego image'u...


PS. Na większości wesel druhny/ świadkowe miały kreacje z tych skromniejszych (ale nie znaczy to, że mniej eleganckich) i wyglądały obłędnie. Za to nadmiar świecidełek, bolerek, tiulów mocno rzucał się w oczy, niekoniecznie w sensie pozytywnym.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia

Edytowane przez cornflower_girl
Czas edycji: 2014-09-15 o 16:34
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 16:44   #1020
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Suknia dla druhny. Czy wypada w tym iść?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny opowiem się za prostotą - w tym jest większa siła niż w przepychu.

Jeśli podoba Ci się idea wyróżnienia się - może weź długą sukienkę, ale raczej z tych minimalistycznych i zaszalej z dodatkami (ciekawy naszyjnik, bransoletka, niestandardowy kolor) czy plecionkowym upięciem włosów? Jesteś wysoka, to idealnie podkreśli Twoją figurę. Srebne buty - świetny pomysł. Ale jeśli ten kolor w jakimś dodatku, to raczej w odcieniu bizuterii czy drobnej kopertówce.

Srebrne bolerko źle mi się kojarzy, do tego tiulowa sukienka, od tego bardzo blisko do takiego image'u...


PS. Na większości wesel druhny/ świadkowe miały kreacje z tych skromniejszych (ale nie znaczy to, że mniej eleganckich) i wyglądały obłędnie. Za to nadmiar świecidełek, bolerek, tiulów mocno rzucał się w oczy, niekoniecznie w sensie pozytywnym.

Srebrne buty też bywają różne.





Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-09-15 o 16:52
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-08 18:57:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.