Łyżeczkowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-19, 11:39   #1
AjLi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13
Question

Łyżeczkowanie


znów to samo pytanie zadaję ,ale mniejsza poroniłam w 7 tyg. ciązy wszystko było dobrze to znaczy jest . byłam u ginekologa oczywiście po poronieniu i wykazało ze zarodka nie ma , ale został powiększony jakiś kanał czy coś , zrobiłam bete HCG i wykazało 315 mIU/ml , ginekolog powiedział ze w porównaniu z ostatnia mniesiaczka to zmniejsza , zrobiłam ponownie bete i czekam na wynik , Ginekolog powiedził mi ze jezeli biedzie sie zwiekszać (chodz w to wątpie) bede od razu skierowana na łyżeczkowanie do szpitala , a jezeli sie bedzie zmniejszac to tez mam iśc sie wyłyżeczkować bo kanał pozostaje bez zmian , nie może sie to samo zmniejszyc ? bez łyzeczkowania ? jakie mogą być konsekwencje jezeli tego nie wykonam ? bede jeszcze miała dzieci , czy to od tego zależy ?


proszę o szybkę odpowiedzi :conf used:
AjLi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 12:16   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Łyżeczkowanie

Ale nie rozumiem. Nie chcesz iść do szpitala? Tak czy siak będziesz musiała iść. Czekaj spokojnie na wynik, słuchaj lekarza a nie analizuj.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 17:35   #3
AjLi123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13
Dot.: Łyżeczkowanie

no tak ginekolog sam mi powiedział ze bede musiała iśc tak czy siak , a ja własnie chce łyżeczkowania uniknąć ;/ tylko jakie konsekwencje się z tym wiążą ?
AjLi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 14:34   #4
mamDosc
Raczkowanie
 
Avatar mamDosc
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 179
Dot.: Łyżeczkowanie

Nie panikuj, to przede wszystkim. I tak jak radzi Jeannee słuchaj lekarza. To, że lekarz wspomniał o łyżeczkowaniu nie oznacza, że na 100% będziesz je miec. Oczywiście wizyta w szpitalu jest konieczna, ale może się okazac, że wystarczy załatwic to farmakologicznie. czyli dostaniesz tabletkę dopochwowo lub kilka na poronienie. I w zależności od tego jak będziesz się oczyszczac albo dokończą łyżeczkowaniem, albo Cie zostawią żeby oczyściło się do końca samo. Ja za pierwszym razem miałam lyżeczkowanie, ale już za drugim lekarz stwierdził, że skoro już miałam raz zabieg to teraz spróbujemy farmakologicznie żeby nie narobic szkód. I ladnie sama się oczyściłam.
Tak więc możesz poprosic o tabletki.
mamDosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 16:40   #5
magda_lenkaa
Raczkowanie
 
Avatar magda_lenkaa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Łyżeczkowanie

Ja poroniłam w piątek 8-tygodniową ciążę. Też straszyli mnie łyżeczkowaniem, ale zaryzykowaliśmy farmakologicznie ( arthrotec forte ) i na szczęście zabieg nie był konieczny.
Teraz lekarze próbują lekami, zabieg jest ostatecznością.
magda_lenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-22 17:40:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.