Bromergon- ile mam czekać na ciążę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 12:04   #31
Dog in the fog
Raczkowanie
 
Avatar Dog in the fog
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Ja biorę Bromka 10 miesięcy (pół tabl), miałam przerwę miesięczną i później 10cio dniową. Bez tabletek mam ok 48 jedn. (norma do 22 chyba), a jak biorę Bromka to dolna norma. Tarczyca Ok, u mnie prolaktyna podobno na tle nerwowym itp itd... A ciąży nie ma... To już 1,5 roku starań i chyba muszę się wybrac na badanie drożności jajowodów bo tylko to mi zostało. Brałam tez wspomagająco Duphaston/Luteinę bo mam plamienia przed okresem. Niestety nic :-( A presja też nie pomaga :-( Chyba musiałabym się z mężem wyprowadzić na jakąś spokojną wyspę, zmienić klimat, dietę i po prostu odpocząć i się wyluzować. Praca w szkole tez działa chyba antykoncepcyjnie. A hormony w normie. Nawet progesteron (22dc - 13,66), tylko on chyba spada ok 23-24 dc bo wtedy się zaczynają plamienia i okres , ale cykle regularne 26-28 dni. I niby wszystko Ok, a jednak nie.
Dog in the fog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 11:13   #32
FD_nika
Raczkowanie
 
Avatar FD_nika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: 7 niebo :*
Wiadomości: 381
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Witam moze zajrza tu Kobiety ktorym bromergon pomogl zajsc i napisza w ktorym to bylo cyklu i podniosa nas na duchu ja mam prol w granicach gornych ale w normie mimo to mam przepisany bromergon ,,,, to pierszy cykl staran z udzialem leku ciekawe za ktorym sie uda mam nadzieje ze juz w tym.... moja znajoma tez brala bromergon i to kiedy jej sie przypomnialo i zaciazyla w 3 cyklu wiec moze jak bede brala sumiennie to wyjdzie mi w pierwszym ... wiem wiem troche to naiwne co?

Hallo jest tu ktos puk puk
__________________
Ciało jest moją świątynią a rodzina bogiem....

Edytowane przez FD_nika
Czas edycji: 2012-08-28 o 09:50
FD_nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:39   #33
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

za pierwszym razem w drugim cyklu przy dawce 1 tabletka na noc. Za drugim razem w pitym cyklu przy dawce 2 tabletki(jedna na dzień a jedna na noc)Żeby wyrównać prolaktynę trzeba najpierw wyrównać tarczycę jeśli macie z tym jakiś problem.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 12:51   #34
FD_nika
Raczkowanie
 
Avatar FD_nika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: 7 niebo :*
Wiadomości: 381
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
za pierwszym razem w drugim cyklu przy dawce 1 tabletka na noc. Za drugim razem w pitym cyklu przy dawce 2 tabletki(jedna na dzień a jedna na noc)Żeby wyrównać prolaktynę trzeba najpierw wyrównać tarczycę jeśli macie z tym jakiś problem.
No to gratulacje. Przepraszam ze tak pozno odpisuje ale jakos nie mialam mozliwosci wejscia tu wczesniej. no nic u mnie koniec cyklu sie zbliza i dowiem sie czy udalo mi sie z bromkiem w 1cs.
Co do tarczycy mialam badana i wszystko ok
__________________
Ciało jest moją świątynią a rodzina bogiem....
FD_nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:11   #35
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Cytat:
Napisane przez FD_nika Pokaż wiadomość
No to gratulacje. Przepraszam ze tak pozno odpisuje ale jakos nie mialam mozliwosci wejscia tu wczesniej. no nic u mnie koniec cyklu sie zbliza i dowiem sie czy udalo mi sie z bromkiem w 1cs.
Co do tarczycy mialam badana i wszystko ok
no to kciuki
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 21:59   #36
madziusia222
Zadomowienie
 
Avatar madziusia222
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 008
GG do madziusia222
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Witam, dołączam się i ja do tego wątku, staramy się o dziecko, teraz zaczynamy właśnie 6 cykl i pierwszy w którym biorę bromergon. Poszłam do gina z powodu plamień przed @ , ostatnio nawet tydzień przed terminem @. Po zleconych badaniach okazało się że prolaktyna wynosi 48 przy normie do 23. i napewno to wpływa na moje plamienia jak i niemoc w zajściu w ciążę, bromegron biorę tydzień zwiększając dawki, wczoraj wieczorem wymiotowałam ale to chyba dlatego że wzięłam tabletkę na pusty żołądek.

Mam nadzieję że zbije mi szybko PRL i równie szybko będę cieszyła się byciem mamą

dziewczyny jak szybko udało wam się zbic prolaktynę i z jakim wynikiem startowałyście, ja po dwóch miesiącach mam zbadac.
__________________

"Wiara to przekonanie o czymś, czego się jeszcze nie widziało. Nagrodą za tę wiarę jest zobaczyć to, w co się uwierzyło."



1.09.2012 Nasz dzień
madziusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:04   #37
fiore25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 8
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Ja startowałam z poziomu 34,01. Po miesiącu stosowania (jedna tabletka na noc) prolaktyna spadła do 7,71. W sumie to jestem mile zaskoczona, bo nie przypuszczałam, że tak szybko bromergon działa
fiore25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 19:18   #38
gwiazda_mohawka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

ja brałam bromergon już od jesieni 2012 roku pół tabletki na noc, prolaktyna się unormowała, w trakcie kuracji brałam też diane 35 na policystyczne jajniki, w grudniu odstawiłam diane i brałam dalej bromergon.

10 maja po teście ciążowym dowiedziałam się, że jestem w upragnionej ciąży.



dodam też, że od dwóch cykli brałam olej z wiesiołka na poprawę śluzu - od pierwszego dnia okresu przez 14 dni czyli do owulacji ( 2 po śniadaniu, 2 po obiedzie i 2 po kolacji)

wszystko ładnie zagrało i fasolka jest !
gwiazda_mohawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 17:33   #39
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Witam!
Przyłączam się do Was dziewczyny, bo również mam hiperprolaktynemię i od 1,5 mies. biorę Bromergon. PRL na czczo wyszła mi w normie natomiast po obciążeniu metoklopramidem wyszła 17 razy wyższa (powinna wyjsć wyższa maksymalnie 8 razy...)

Cytat:
Napisane przez gwiazda_mohawka Pokaż wiadomość

10 maja po teście ciążowym dowiedziałam się, że jestem w upragnionej ciąży.

dodam też, że od dwóch cykli brałam olej z wiesiołka na poprawę śluzu - od pierwszego dnia okresu przez 14 dni czyli do owulacji ( 2 po śniadaniu, 2 po obiedzie i 2 po kolacji)
gratuluję!!! musisz być bardzo szczęśliwa

napisz coś więcej o tym wiesiołku bo pierwsze słyszę. W jaki sposób on poprawia śluz?
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 14:26   #40
gwiazda_mohawka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

wiesiołek poprawia jakość śluzu, jest go dużo, mi to bardzo pasowało. a przez to poprawiła się drożność tego śluzu dla plemników

może to zbieg okoliczności ale w drugim cyklu brania wiesiołka zaszłam w ciążę 6 kapsułek dziennie
gwiazda_mohawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:01   #41
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Cytat:
Napisane przez gwiazda_mohawka Pokaż wiadomość
wiesiołek poprawia jakość śluzu, jest go dużo, mi to bardzo pasowało. a przez to poprawiła się drożność tego śluzu dla plemników

może to zbieg okoliczności ale w drugim cyklu brania wiesiołka zaszłam w ciążę 6 kapsułek dziennie
zainteresowałam się tym wiesiołkiem
aż 6 kapsułek dziennie? powiedz czy sama zaczęłaś brać i dawkować sobie ten suplement czy lekarz Ci tak kazał?
kupuje się w aptece po prostu olej z wiesiołka? Ile kosztuje? Chyba to wypróbuję, raczej nie zaszkodzi
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 13:58   #42
gwiazda_mohawka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

co do wiesiołka to dowiedziałam sie o jego działaniu z internetu. ja zapłaciłam za 150 kapsułek około 20 złotych, w każdej aptece jest dostępny

2 kapsułki po śniadaniu, 2 po obiedzie i 2 po kolacji przez 14 dni - od pierwszego dnia okresu do owulacji, nie dłużej po podobno powoduje jakieś skurcze.

ja w momencie owulacji miałam śluz jak białko jajka, wcześniej nigdy tak nie miałam!

u mnie bromergon + wiesiołek = dwie kreski

wiesiołek zamierzam tak samo brać od 35 tygodnia ciąży - podobno uelastycznia szyjkę i przyspiesza jej skracanie oraz sam poród gładko idzie

pozdrawiam!
gwiazda_mohawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:48   #43
Dog in the fog
Raczkowanie
 
Avatar Dog in the fog
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Mnie Bromergon nie pomógł. Tzn. prolaktynę zbił ale cóż z tego... Nikt mi nie potwierdził nigdy owulacji na usg. Jakoś zawsze było albo za wcześnie albo za późno, albo lekarz nieprzekonany. Test owulacyjny może raz mi wyszedł pozytywnie - reszta albo negatywna albo wątpliwa... Przestałam brać Bromergon bo i po co... 2,5 roku bez zabezpieczania się... Pogodziłam się z tym, że nie będę mamą. Nie chcę sztucznie hodować pęcherzyków więc albo kiedyś nastąpi cud albo będziemy w dwoje..
Dog in the fog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 12:11   #44
lori20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 44
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Witam. Jestem nowa na tym forum. Chciałabym się poradzić mam nadzieję że mi pomożecie Moja historia jest dość długa ale napiszę ją w skrócie. Przez wiele miesięcy nie miałam w ogóle okresu, po prostu mi zanikł. Chodziłam do ginekologa ale ze strony ginekologicznej wszystko było w porządku. Polecił mi więc by pójść do endokrynologa i faktycznie poszłam do mojej pani doktor, która leczy mnie także na niedoczynność tarczycy. Po wielu badaniach w tym rezonansie okazało się że mam wysoki poziom prolaktyny spowodowany gruczolakiem przysadki mózgowej. Dostałam bromokryptynę w postaci parlodelu stopniowo doszłam do dawki 2,5 tabletek na dobę. Już po miesiącu dostałam okres i przez 3 miesiące miałam okres regularnie co 29 dni. Teraz znów okresu brak juz prawie 2 tygodnie się spóźnia i myślę jaka może być tego przyczyna? Macie jakieś pomysły? Czy jest możliwe że dawka leku stała się za mała i przestała działać? Leki biorę regularnie nigdy nie zapomniałam żadnej tabletki. Proszę o pomoc.
lori20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 17:01   #45
martulka1817
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

hej jestem tu od nie dawna
w pazdzierniku zaszłam w ciaze ale od samego poczatku byla zagrozona bardzo pragnełam dzieciaczka 10 grudnia ciaża obumarla nie wiadomo dla czego mialam tez krwiaka . oczywiscie lyzeczkowanie
lekarka powiedziala ze juz po pierwszym okresie po lyzeczkowaniu moge sie starac o ciaże i nie stety nic nie wyszlo kazala mi zrobic tez jak nie zajde prolaktyne i prolaktyne po obciazeniu . zwykla prolaktyna ok ale po obciazeniu 16 razy sie podniosla dostalam bromergom zaczelam brac po drugim @ i w tym cyklu niepelnym bo bralam 2 dni po @ pol tabletki rano i pol wieczorem dzis test wyszedl pozytywny jestem przeszczesliwa . za tydzien wizyta . lekarka powiedziala ze mam jeszcze brac bromka tylko ze 1/4 rano i wieczorem
martulka1817 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 18:27   #46
annajan11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

witam mam pytanie, lekarz kazal mi brac bromergon z powodu podwyrzszonej prolaktyny wynosila140, po3miesiacach spadla do 9 ale nadal nie mam miesiaczki i ciaze tez, kazal mi brac duphaston przez 5dni i on wywola miesiaczke ale tak nie jest!po badaniach wszystko ok ale nadal nie mam miesiaczki i nie wiem co robic?test zrobilam ale negatywnymysle ze moze zaczne brac jeszcze raz bromergon i dupha. razem ? i moze wtedy sje pojawi miesiaczka. czy moze ktos wie czy razem mozna stosowac te dwa?prosze o odpowiedz
annajan11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 07:23   #47
Agnieszka21041988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Witam...staram się o ciążę już bardzo długo..ostatnio został mi przepisany ba receptę bromergon.

Wszystkie wyniki badań mam książkowe począwszy od cytologii(1) po prolaktyne(idealna ) ...hormony (tsh, ft4...)zrobiona droznosc , cykle regularne ...

I nadal nic ...po bromeronie czuje się masakrycznie (Wszystkie skutki uboczne mnie odpadły) ...

Głównym zastosowaniem tego leku wynika ,że jest obniżenie prolaktyne tylko jak to się ma do mnie skoro wszystko jest w porządku....Ale jednak ciąży jak nie było tak nie ma .

Czy ktoś ma podobnie ?

Pozdrawiam
Agnieszka21041988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 11:34   #48
marcja7777
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 360
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka21041988 Pokaż wiadomość
Witam...staram się o ciążę już bardzo długo..ostatnio został mi przepisany ba receptę bromergon.

Wszystkie wyniki badań mam książkowe począwszy od cytologii(1) po prolaktyne(idealna ) ...hormony (tsh, ft4...)zrobiona droznosc , cykle regularne ...

I nadal nic ...po bromeronie czuje się masakrycznie (Wszystkie skutki uboczne mnie odpadły) ...

Głównym zastosowaniem tego leku wynika ,że jest obniżenie prolaktyne tylko jak to się ma do mnie skoro wszystko jest w porządku....Ale jednak ciąży jak nie było tak nie ma .

Czy ktoś ma podobnie ?

Pozdrawiam
Ja wzięłam wczoraj pierwszą dawkę bromka. Na razie jest ok - odpukać. Robiłaś prolaktyne i prolaktyne z obciążeniem?
marcja7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 14:41   #49
kasia_katarzyna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Dziewczyny drugi cykl z bromergonem 0,5 tabl i mamy 2 kreseczki
kasia_katarzyna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 18:10   #50
idominikalove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 6
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Witam, mam 21 lat. Od 3 miesięcy staramy się z narzeczonym o dziecko bezskutecznie, po wizycie u ginekologa zlecił zrobić badania progesteron niski i przez to graniczny testosteron. Przepisano mi Luteinę, dodam że miesiączki też bardzo nieregularne.. Czy któraś z was miała podobny problem? Czy luteina mi pomoże? Proszę o pomoc.!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
idominikalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-12, 13:58   #51
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Bromergon- ile mam czekać na ciążę?

Cytat:
Napisane przez idominikalove Pokaż wiadomość
Witam, mam 21 lat. Od 3 miesięcy staramy się z narzeczonym o dziecko bezskutecznie, po wizycie u ginekologa zlecił zrobić badania progesteron niski i przez to graniczny testosteron. Przepisano mi Luteinę, dodam że miesiączki też bardzo nieregularne.. Czy któraś z was miała podobny problem? Czy luteina mi pomoże? Proszę o pomoc.!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Luteina moze wyregulowac cykle jak nabardziej Ja bralam luteine ze wzgledu na bardzo niski progesteron (nieodmoga lutealna). Bralam go od owulacji przez 7 dni, ale lekarz moze kazdemu zalecic inaczej
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 14:58:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.