Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-20, 15:52   #3751
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

U mnie takie są poniedziałki. Serio, nie wiem skąd bobas wie, ze poniedziałek, ale każdy jest taki mega spokojny.
Ja dziś pierwszy raz sama pakowałam małego w fotelik samochodowy i na zakupy szybkie. Najpierw w domu trenowałam wpinanie fotelika w stelaż wózka i składanie stelaża, co by przypału pod blokiem nie było hłe hłe hłe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 17:57   #3752
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja nie musze wlaczac radia, bo jak corka wraca ze szkoly, to w domu jest taki jazgot, ze maly juz jest przyzwyczajony do spania w halasie.

Moja pralko- suszarka zaginela w akcji. Cos pomieszali z dostawa i nie wiem kiedy w koncu dowioza. Dobrze, ze stara jeszcze zipie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-20, 18:13   #3753
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A moja pralka uratowana tylko jakaś nitka się w wirnik wkręciła i jak ją mąż wywalił, to wirowanie śmiga.
Pojechałam do sklepu na zakupy na chwilę i jak tylko wysiadłam z samochodu pod domem już wiedziałam że czeka na mnie bardzo głodne maleństwo. Z 4 pietra było go słychać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 07:14   #3754
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
A moja pralka uratowana tylko jakaś nitka się w wirnik wkręciła i jak ją mąż wywalił, to wirowanie śmiga.
Pojechałam do sklepu na zakupy na chwilę i jak tylko wysiadłam z samochodu pod domem już wiedziałam że czeka na mnie bardzo głodne maleństwo. Z 4 pietra było go słychać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja pralka bedzie nasteona cos czuje

Juz musze drzwiczki trzaskac z calych sil zeby zaskoczyla ze zamkniete, ibaczej nie ruszy
I czasem dziwny odglos wydaje, jakby jej kilka srubek wypadlo

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 09:49   #3755
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

O rany. Dzisiejsza noc byla by idealna, gdyby nie cycki. Karmilam malego o 20, 3 i 6.30, aaaaale. Z okazji imienin meza spedzilismy szalony wieczór przy czipsach i piwie. O 2 w nocy obudził mnie tak ogromny nawał, że prawie wyłam z bólu, na piersiach wyczuwalny był chyba każdy kanalik, były wręcz kanciaste. Sciągnęłam 170ml tylko do odczucia ulgi, a i tak w prawej miałam przytkany kanalik. Na szczęscie o tej 3 i 6.30 laktator i bobasek załagodziły sprawę.
W kazdym razie piwa 0% nie tykam więcej (to musiał być winowajca).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 13:34   #3756
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ma ktos taki aspirator? Screenshot_20190922-133247.jpg

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 15:09   #3757
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja mam elektryczny. Generalnie zadanie spełnia, a dzieć się nie boi dźwięku (zasysania już bardziej).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 16:27   #3758
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cały czas czytam posty,zabiire sie niedlugo sama i cos napisze. Nie mige do konca znalezc czas dla siebie w tej nowej rzeczywistości. Pozdrawiam wszystkie mamusie
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 07:07   #3759
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja mam aspirator od Haxe i bardzo sobie chwale


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 15:29   #3760
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Ja mam aspirator od Haxe i bardzo sobie chwale


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Juz uzywalas?

Moj ma poki co czysty nosek, chce kupic tylko w razie W

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 16:06   #3761
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Juz uzywalas?

Moj ma poki co czysty nosek, chce kupic tylko w razie W

Sent from my E5823 using Tapatalk
To dorzuć do tego nebulizator do inhalacji. Inhalacja sola fizjologiczna idzie w parze z aspiratorem na katar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 17:03   #3762
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
To dorzuć do tego nebulizator do inhalacji. Inhalacja sola fizjologiczna idzie w parze z aspiratorem na katar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwszy raz slysze takie slowo
Masakra. Rano sciagnelam 140 ml. Potem nakarmilam go cycem przed wyjsciem na spacer i obudzil sie 30 min pozniej glodny i zly. Dalam mm bo karmilam na srodku chodnika wrocilisny, spal to chcialam sciagnac i nie bylo nic. Godzine pozniej wstal, przystawilam go i tez nic teraz ledwo 60 sciagnelam

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 17:16   #3763
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Pierwszy raz slysze takie slowo
Screenshot_20190923-181535_Chrome.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 19:31   #3764
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak nasze babki.sobie radzily

Obrastam w graty normalnie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 20:07   #3765
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak nasze babki.sobie radzily

Obrastam w graty normalnie

Sent from my E5823 using Tapatalk
Calkiem dobrze sobie radzily, ale nie panikowaly tak, jak my
Ja mam w domi inhalator, ale dla malego nie uzywalam jeszcze. Psikalam mu tylko sola fizjologiczna i gruszka wyciagalam na tyle, zeby sie nie dusil.
Myslalam nawet zeby kupic katarek ten do odkurzacza, ale czytalam, ze odciaganie samo w sobie moze prowadzic do zatykania i bolu ucha u dzieci, wiec chyba zostane przy delikatnym odciaganiu gruszka.

Ja tylko czekam az bede mogla sie pozbyc kilku gratow i ubranek bo tyle na przecenach nakupowalam na rok do przodu, ze nie bede miala gdzie tego trzymac, ale w przyszle lato juz nic nie bede musuala kupowac malemu do ubrania.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 12:42   #3766
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Kiedy jest pierwszy skok rozwojowy? Od zeszlej nocy inne dziecko. Marudne, zmeczone a spac nie chce
Nic mu nie pasuje. Mam nadzieje to nie kolki
Podaje infacol i zobaczymy

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 13:05   #3767
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Kiedy jest pierwszy skok rozwojowy? Od zeszlej nocy inne dziecko. Marudne, zmeczone a spac nie chce
Nic mu nie pasuje. Mam nadzieje to nie kolki
Podaje infacol i zobaczymy

Sent from my E5823 using Tapatalk
skoki-rozwojowe.jpg
Z tej grafiki zawsze obczajam. U mnie albo już drugi, albo to jeszcze wczorajsze szczepienie, bo strasznie marudny.

Pierwszy w 5 tygodniu i synek był wtedy mega marudą, na rączkach źle, w łóżeczku źle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 13:34   #3768
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Załącznik 7692230
Z tej grafiki zawsze obczajam. U mnie albo już drugi, albo to jeszcze wczorajsze szczepienie, bo strasznie marudny.

Pierwszy w 5 tygodniu i synek był wtedy mega marudą, na rączkach źle, w łóżeczku źle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojemu leci 3 tydzien ale byl 2 tyg po terminie
Zgadzaloby sie dokladnie to samo. Na raczkach zle, w lozeczku zle tylko spacer ok ale dzis leje i laze z nim przemoczona Screenshot_20190924-124435.jpg


Wyspal.sie na spacerze i przespal pol popoludnia. Obudzil sie z usmiechem teraz znowu spi. Oby to byla lepsza noc
Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-09-24 o 20:42
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 19:51   #3769
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ale cisza u nas na watku sie zrobila.

U mnie pierwszy raz od porodu 5 godzin przespane ciagiem, bo maz w nocy wstal na jedno karmienie a ja tak twardo spalam, ze nawet nie wiedzialam.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-26, 08:01   #3770
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Na szybko mi trzeba bo mama przylatuje w noedziele i chce zeby przywiozla

Czopki glicerynowe Na zaparcia dobre dla dzieci miesiac +

Czopki przeciwbulowe dobre Na miesiac +

Poleccie cos konkretne google ma pelno ale wszystko 6m+ itp

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 08:30   #3771
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ale cisza u nas na watku sie zrobila.

U mnie pierwszy raz od porodu 5 godzin przespane ciagiem, bo maz w nocy wstal na jedno karmienie a ja tak twardo spalam, ze nawet nie wiedzialam.
U mnie też dzisiaj mąż łaskawy, po karmieniu o 3 on wział małego i nosił do odbicia. Tez mi duzo lepiej.
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Na szybko mi trzeba bo mama przylatuje w noedziele i chce zeby przywiozla

Czopki glicerynowe Na zaparcia dobre dla dzieci miesiac +

Czopki przeciwbulowe dobre Na miesiac +

Poleccie cos konkretne google ma pelno ale wszystko 6m+ itp

Sent from my E5823 using Tapatalk
Przeciwgoraczkowy paracetamol mam Eferalgan, bo tak akurat dostalismy w aptece na haslo 'paracetamol w czopkach dla miesiecznego dziecka'. W poniedzialek doslownie po kilku minutach obnizyl goraczke po szczepieniu.


A u nas drugi skok... Mały odmawia noszenia na rękach 'na kołyskę', jedyna opcja to przerzucony przez ramię, albo na przedramieniu brzuszkiem do reki. W dzien na pleckach tez nie chce spac, wlasnie jakos usnal na brzuszku, a ja sprawdzam co minute czy oddycha... to i tak sukces, wczoraj spal tylko i wylacznie na mnie. a jak nie spi, to krzyczy... a raczej KRZYCZY...
Aplikacja straszy, ze to jeszcze 8 dni potrwa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 08:49   #3772
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzień dobry dawno się nie odzywałam. Syn kończy dziś 4 tygodnie, odpadł nam dziś pępek i jestem z tego powodu bardzo zadowolona bo przeszkadzał. Od 2 tygodni zmagamy się z katarem, koszmar u takiego malucha, męczy się przeokrutnie a my razem z nim. Synek jest spokojny, jak nic mu nie przeszkadza to leży sobie i się gapi na poduszkę /kanapę /misia mam nadzieję że mu tak zostanie . We wtorek byliśmy u pediatry waga 3970 urodzeniowa 3300, najniższa 3100 także ładnie przybiera. Mamy też podejrzenie wzmożonego napięcia, w piątek mamy wizytę u rehabilitanta zobaczymy co powie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 12:01   #3773
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej
U nas we wtorek minął 5 tydzień. Synek śpi w nocy w dzień leży albo drzemie sobie czujnie. Jest bardzo spokojny i odpukać wszystko u niego gra. Urodził się 3200, ze szpitala wyszedł 2990, po 3 dniach wrocił do 3200 i teraz po 5 tygodniach waży 4470 g. Tyje około 400 g na tydzień. Mam za dużo pokarmu a synek je rzadko i krótko i przybiera ponad normę. Trochę mi dogadują tesciowie że on jest za gruby,ale naprawdę nie jest. Szybko rośnie ,bo z 55 cm skoczył na 60 cm w miesiąc. Wczoraj bylam w szkole rodzenia, bo mam brzydkie sino-czerwone piersi i gulkę w jednej. Okazalo sie,że muszę karmić w rożnych pozycjach, bo tam gdzie gulka mam bardzo obciążone kanaliki (tam gdzie broda,stamtad najbardziej odciąga pokarm). No i muszę odciągac pokarm w nocy, bo minusem tego ,że mam takie spiace dziecko jest zastoj i nawal pokarmu. Doradzono mi też ,żebym karmila go więcej. Ile on by przytył wtedy. .? Piersi jak kamienie. Mimo,że synek nie sprawia kłopotu to jakos nie mogę znaleźć czasu dla siebie. Mąż wrócił do pracy, wychodzę sama na spacery z wózkiem. Jestem dumna jak uda mi się wyniesc i wniesc wózek ( mieszkam na 1 piętrze w bloku). Jak tylko cos chcę zrobić, to akurat słyszę jakis podejrzany odgłos i rzucam wszystko. Przeważnie jest ok,ale czasami synek przepelznie na bok łóżeczka i wciska się w materiał i się podddusza albo jest cały podrapany albo próbuje sobie wyrwac wlosy (a ma czupryne jak 2latek,obcięłam mu wczoraj grzywkę, bo dłubał sobie w oku) . Jak zareaguję to śpi dalej... a jak nie to wpada w histerię chyba pierwszy skok rozwojowy za nami. Pare wieczorów piszczał jakby sie czegoś bał a potem rano patrzył się jakoś czujniej i uśmiechał. Bylam na zajęciach z chustonoszenia,ale nie wiem czy to dla mnie. Synek i tak dużo śpi bez sensu jest go wyciągać i motać. Co myslicie o chustach? On zasnał jak zabity albo zemdlal mi w tej chuscie, ale jak go odwiazalam to mial otarcia na nogach i był caly mokry. Sama nie wiem dlaczego ta chusta mnie kusi. Fajnie miec wolne rece i sobie wyjsc bez wozka,ale mam wrazenie,że jemu lepiej sobie lezec w wozeczku a chusta bylaby dobra tylko dla mnie. Z leków polecam pedicetamolni viburcol, ewentualnie bobogast. Trochę mam doła bo mam brzydki bezkształtny brzuch. Po cc nie mogę ćwiczyć a nie mogę już na siebie patrzeć. Nie mam tłuszczu tylko brzuch taki zwiotczały i lekko wypukły.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 15:33   #3774
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Mamy sierpniowe 2019 cz.2

My wczoraj byliśmy na szczepieniu i wczoraj tez dzieci pokończyły 7 tygodni. Marcelinka wazy 4930 a Maciuś 4870 Maciuś szczepienie zniósł bardzo dzielnie. Za to Marcelinka baaaaaardzo płakała, a ja razem z nią. W domu maluchy dostały paracetamol w syropie, zgodnie z zaleceniem pediatry dostały go po 3ml. Maciuś jeszcze przez pół godziny oblizywał sobie po nim usta

A dzisiaj tak się karmilismy IMG_1280.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 20:13   #3775
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
My wczoraj byliśmy na szczepieniu i wczoraj tez dzieci pokończyły 7 tygodni. Marcelinka wazy 4930 a Maciuś 4870 Maciuś szczepienie zniósł bardzo dzielnie. Za to Marcelinka baaaaaardzo płakała, a ja razem z nią. W domu maluchy dostały paracetamol w syropie, zgodnie z zaleceniem pediatry dostały go po 3ml. Maciuś jeszcze przez pół godziny oblizywał sobie po nim usta

A dzisiaj tak się karmilismy Załącznik 7692495


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Haha super mama

Mm czy kpi? Nie wiem jak ogarniasz dwoje. Ja po ostatniej nocy i dzisiejszym dniu mam dosc

Sent from my E5823 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Hej

U nas we wtorek minął 5 tydzień. Synek śpi w nocy w dzień leży albo drzemie sobie czujnie. Jest bardzo spokojny i odpukać wszystko u niego gra. Urodził się 3200, ze szpitala wyszedł 2990, po 3 dniach wrocił do 3200 i teraz po 5 tygodniach waży 4470 g. Tyje około 400 g na tydzień. Mam za dużo pokarmu a synek je rzadko i krótko i przybiera ponad normę. Trochę mi dogadują tesciowie że on jest za gruby,ale naprawdę nie jest. Szybko rośnie ,bo z 55 cm skoczył na 60 cm w miesiąc. Wczoraj bylam w szkole rodzenia, bo mam brzydkie sino-czerwone piersi i gulkę w jednej. Okazalo sie,że muszę karmić w rożnych pozycjach, bo tam gdzie gulka mam bardzo obciążone kanaliki (tam gdzie broda,stamtad najbardziej odciąga pokarm). No i muszę odciągac pokarm w nocy, bo minusem tego ,że mam takie spiace dziecko jest zastoj i nawal pokarmu. Doradzono mi też ,żebym karmila go więcej. Ile on by przytył wtedy. .? Piersi jak kamienie. Mimo,że synek nie sprawia kłopotu to jakos nie mogę znaleźć czasu dla siebie. Mąż wrócił do pracy, wychodzę sama na spacery z wózkiem. Jestem dumna jak uda mi się wyniesc i wniesc wózek ( mieszkam na 1 piętrze w bloku). Jak tylko cos chcę zrobić, to akurat słyszę jakis podejrzany odgłos i rzucam wszystko. Przeważnie jest ok,ale czasami synek przepelznie na bok łóżeczka i wciska się w materiał i się podddusza albo jest cały podrapany albo próbuje sobie wyrwac wlosy (a ma czupryne jak 2latek,obcięłam mu wczoraj grzywkę, bo dłubał sobie w oku) . Jak zareaguję to śpi dalej... a jak nie to wpada w histerię chyba pierwszy skok rozwojowy za nami. Pare wieczorów piszczał jakby sie czegoś bał a potem rano patrzył się jakoś czujniej i uśmiechał. Bylam na zajęciach z chustonoszenia,ale nie wiem czy to dla mnie. Synek i tak dużo śpi bez sensu jest go wyciągać i motać. Co myslicie o chustach? On zasnał jak zabity albo zemdlal mi w tej chuscie, ale jak go odwiazalam to mial otarcia na nogach i był caly mokry. Sama nie wiem dlaczego ta chusta mnie kusi. Fajnie miec wolne rece i sobie wyjsc bez wozka,ale mam wrazenie,że jemu lepiej sobie lezec w wozeczku a chusta bylaby dobra tylko dla mnie. Z leków polecam pedicetamolni viburcol, ewentualnie bobogast. Trochę mam doła bo mam brzydki bezkształtny brzuch. Po cc nie mogę ćwiczyć a nie mogę już na siebie patrzeć. Nie mam tłuszczu tylko brzuch taki zwiotczały i lekko wypukły.
Ja dostalam wlasnie chuste jutro bede wiazac
Jesli maly jest spokojny i nie domaga sie na rece ciesz sie i nie dawaj go do chusty.
Jak mu sie odmieni to zatesknisz uwierz

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 10:47   #3776
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej To ja też zamelduję co u nas Ola skończyła 8 tygodni i rośnie jak na drożdżach Kp idzie nam bardzo dobrze. Jesteśmy po szczepieniach, też miałam łzy w oczach widząc jak ją to boli, tego samego dnia była śpiąca jak nie wiem, ale ogólnie zniosła to dobrze. Coraz częściej zdarzają się noce przespane po 6-7h w kawałku i później jeszcze dosypiamy, także nie mogę narzekać. Co jakiś czas trafiają się trudniejsze wieczory lub długie pobudki nocne, ale ogólnie jest nieźle U nas teraz w domu ja i mąż jesteśmy przeziębieni, ale Mała dzielnie się trzyma. Z rzeczy, które mi wyszły, to córka śpi w swoim łóżeczku, ale za to poległam ze smoczkiem, miała w ogóle nie mieć i udawało mi się to przez ponad miesiąc a teraz w ciągu dnia jednak kilka razy dostaje.
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 12:38   #3777
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Hej To ja też zamelduję co u nas Ola skończyła 8 tygodni i rośnie jak na drożdżach Kp idzie nam bardzo dobrze. Jesteśmy po szczepieniach, też miałam łzy w oczach widząc jak ją to boli, tego samego dnia była śpiąca jak nie wiem, ale ogólnie zniosła to dobrze. Coraz częściej zdarzają się noce przespane po 6-7h w kawałku i później jeszcze dosypiamy, także nie mogę narzekać. Co jakiś czas trafiają się trudniejsze wieczory lub długie pobudki nocne, ale ogólnie jest nieźle U nas teraz w domu ja i mąż jesteśmy przeziębieni, ale Mała dzielnie się trzyma. Z rzeczy, które mi wyszły, to córka śpi w swoim łóżeczku, ale za to poległam ze smoczkiem, miała w ogóle nie mieć i udawało mi się to przez ponad miesiąc a teraz w ciągu dnia jednak kilka razy dostaje.
Smoczek nie taki zly czasami jak innych opcji brak

Moj dostal krost na brodzie nie wiem czy to nie od tego ze mleko mu tam zawsze cieknie jak jeScreenshot_20190927-123757.jpg

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 13:20   #3778
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Travis, moze to po prostu trądzik niemowlęcy? U Wojtka zaczelo się od kilku krost i przerodzilo w wysypane cale poliki, czolo i brode. Ale tylko przecieralismy woda i rumiankiem i samo zniknelo.
My w poniedzialek chcielismy zajac malego smoczkiem, bo strasznie ryczał po szczepieniu, ale nie ogarnął jego działania
Ale dzisiaj piekna pogoda az sie do domu nie chce wracac ze spaceru.
A i uruchomilam mate edukacyjna, taka z pałąkami do zawieszania zabawek i to byl strzal w 10. Jak go tam wrzuce, to dluuuugo sam sie soba zajmuje. Tylko zmieniam mu konfiguracje zabawek co jakis czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 20:01   #3779
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Travis, moze to po prostu trądzik niemowlęcy? U Wojtka zaczelo się od kilku krost i przerodzilo w wysypane cale poliki, czolo i brode. Ale tylko przecieralismy woda i rumiankiem i samo zniknelo.
My w poniedzialek chcielismy zajac malego smoczkiem, bo strasznie ryczał po szczepieniu, ale nie ogarnął jego działania
Ale dzisiaj piekna pogoda az sie do domu nie chce wracac ze spaceru.
A i uruchomilam mate edukacyjna, taka z pałąkami do zawieszania zabawek i to byl strzal w 10. Jak go tam wrzuce, to dluuuugo sam sie soba zajmuje. Tylko zmieniam mu konfiguracje zabawek co jakis czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rumuankiem w sensie herbata rumiankowa?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 20:15   #3780
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Mój też miał pryszcze na brodzie. Przemywałam wodą przegotowaną i już prawie nie ma. To pewnie hormony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.