Nowy rok - lecimy z językami (II) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-27, 15:07   #61
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Dziewczyny, znacie może wydawnictwo podobne do Edgard co wydaje tak fajne książki, lekturki etc?
Brakuje mi u nich parę rzeczy.

A! I chciałabym powtarzać POMAŁU w miarę możliwości czasowych angielski A zwłaszcza gramatykę. Poleci ktoś coś? Takie powtorzenie, parę ćwiczeń(nie za dużo bo się zniechęce na dzień dobry).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 15:26   #62
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie może wydawnictwo podobne do Edgard co wydaje tak fajne książki, lekturki etc?
Brakuje mi u nich parę rzeczy.

A! I chciałabym powtarzać POMAŁU w miarę możliwości czasowych angielski A zwłaszcza gramatykę. Poleci ktoś coś? Takie powtorzenie, parę ćwiczeń(nie za dużo bo się zniechęce na dzień dobry).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czego Ci konkretnie brakuje? Jest dużo wydawnictw z lekturami typu Easy Readers. Zobacz sobie choćby na stronie księgarni bookcity
Jak chcesz powtarzać gramatykę możesz przerabiać np. serię Grammarway. Edgar ma przecież też sporo książek na pozioma A1 i A2. I do gramatyki i do czytania.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 15:30   #63
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A czego Ci konkretnie brakuje? Jest dużo wydawnictw z lekturami typu Easy Readers. Zobacz sobie choćby na stronie księgarni bookcity
Jak chcesz powtarzać gramatykę możesz przerabiać np. serię Grammarway. Edgar ma przecież też sporo książek na pozioma A1 i A2. I do gramatyki i do czytania.
Brakuje mi lektur z języka niderlandzkiego na każdym poziomie.
Z Edgar nie wiem co mam wybrać do powtarzania gramatyki. Duży wybór mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 15:59   #64
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Brakuje mi lektur z języka niderlandzkiego na każdym poziomie.
Z Edgar nie wiem co mam wybrać do powtarzania gramatyki. Duży wybór mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za angielskiego ta wielka gramatyka jest dobra do powtórki. A poz tym jak angielski masz na A1 albo A2 to albo Angielski aktywnie albo repetytorium leksykalno-gramatyczne na niższym poziomie możesz dobrać. Co do lektur z niderlandzkiego to szczerze wątpię czy w Polsce jakieś znajdziesz w jakiejkolwiek księgarni. Edgar i tak ma dużo bo aż 3 różne książki do nauki tego języka. Niderlandzki może być łatwy dla Niemców, więc uproszczone lektury może można znaleźć w niemieckich księgarniach. Ja bym szukała niderlandzkich gazet i radia on line jak bym chciała złapać kontakt z tym językiem na tyle by np. nauczyć się nowych słówek.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 00:11   #65
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Jak idzie Wam nauka?

Ja, po krótkiej przerwie wróciłam do aplikacji duolingo- uczę się na niej codziennie włoskiego i hiszpańskiego. Niestety, oprócz tego ostatnio niewiele więcej robiłam z tych dwóch języków i nie wykonuję też planu , który sobie założyłam (czyli włoski w weekend a hiszpański w tygodniu). Angielski wiedzie prym Trzaskam ćwiczenia z Wielkiego zbioru ćwiczeń A1-C2 wydawnictwa Edgard+ różne materiały internetowe.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To zobacz jeszcze oneworlditaliano.com i kanał na YT oneworlditaliano z Veronicą. Nie pożałujesz. Jak uznasz, że za szybko mówi to włącz automatyczne napisy na YT i rób pauzy. Ja na początku tak notowałam. Na YT fajne są jeszcze kanały Italianoautomatico z Alberto i jego babcią i Italy Made Easy z Manu. A Lucretzia ma na Spotify swoją playlistę. No i blogi polskie polecam- italianelcuore, studiaparlaama, wloskielove, primocapuccino.
Dziękuję za polecenia, na pewno skorzystam
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 00:53   #66
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

No ja zaczynam klecić pierwsze pełne zdania po niemiecku. Wczoraj uczyłam się opisu domu. No i zamówiłam sobie zestaw książek do nauki na marzec.
On line korzystam z memrsie i z duolingo. Na każdym mam kurs z włoskiego i z niemieckiego, na memrise mam jeszcze hiszpański.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 21:59   #67
nadzieja33
Przyczajenie
 
Avatar nadzieja33
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cześć Wam

Chciałabym do Was dołączyć i w końcu ogarnąć swoje językowe życie .

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?

angielski - B2
hiszpański - A1

3. Jaki jest Twój cel na ten rok?

angielski C1
hiszpański A2

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
  • gramatyka
    opory przed wymawianiem słówek w języku obcym
    mały zasób słownictwa

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
angielski - > zajęcia w grupie 2x w tygodniu, aplikacje na telefon ze słówkami, czytanie wiadomości codziennych, artykułów, blogów, oglądanie seriali i filmów bez napisów, oglądanie Teda oraz kontakt z językiem biznesowym w pracy, rozmawianie z drugą połową w języku angielskim

hiszpański - > aplikacje do słówek, proste teksty dostępne na blogach i stronach internetowych, podręcznik do hiszpańskiego Aula International

"Proporcje" nauki podkradam jeśli mogę od jednej z was, czyli angielski w tygodniu i hiszpański w weekendy.

Edytowane przez nadzieja33
Czas edycji: 2018-03-01 o 22:00
nadzieja33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 06:32   #68
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Hej nadzieja33! Powodzenia w nauce

Ja mam mały poślizg z nauką angielskiego. Ale i tak prawie w każdy dzień w lutym udało mi się coś zrobić. Przerobiłam około 50 'lekcji' na etutorze.
Teraz kilka dni wolnego od nauki, bo mam ważne sprawy rodzienne, ale później rozpiszę sobie plan na resztę marca
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 13:00   #69
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Hej nadzieja33! Powodzenia w nauce

Ja mam mały poślizg z nauką angielskiego. Ale i tak prawie w każdy dzień w lutym udało mi się coś zrobić. Przerobiłam około 50 'lekcji' na etutorze.
Teraz kilka dni wolnego od nauki, bo mam ważne sprawy rodzienne, ale później rozpiszę sobie plan na resztę marca
Jak oceniasz funkcjonalność etutora? Widzisz jakieś wady tego kursu? Bo myślałam o wykupieniu sobie do niemieckiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 20:45   #70
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak oceniasz funkcjonalność etutora? Widzisz jakieś wady tego kursu? Bo myślałam o wykupieniu sobie do niemieckiego.
Mnie się całkiem dobrze uczy, a może bardziej przypomina język. Fajny jest kalendarz powtórek. Widzę, że dzięki powtarzaniu sporo zapamiętałam. Praktycznie do każdego zwrotu są zdania przykładowe. Lekcje są spoko, krótki i sensowne.
Z wad to może to, że zasady gramatyczne są raczej krótko wyjaśnione, nie wiem czy do nauki od zera nie zbyt lakonicznie.
I kilka razy czytałam, że etutor niemiecki jest słabszy od angielskiego, ale sama go nie widziałam, więc nie wiem ile w tym prawdy.
Ceny są w każdym razie bardzo przystępne, więc można wypróbować.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 16:11   #71
Amelii88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 14
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Niemiecki faktycznie jest trochę gorszy od angielskiego - ale ostatnio aktualizowali poziom A1, więc jestem dobrej myśli Poza tym mają darmowy okres testowy (chyba 3 dni?), więc możesz wytestować, czy to dla Ciebie.
Amelii88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-08, 17:37   #72
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Zrobione dzisiaj:
- filmik YT learn italian with Lucrezia
- duolingo włoski 50XP
- Nuovo progetto italiano: Unita introduttiva
- conajmniej kilkadziesiąt słówek z książki Mówimy po włosku wrzucone do bazy w Anki *tworzę bazę ze słówkami z całej książki MPW*
- Supermemo angielski zaawansowany apka

do zrobienia:
- ćwiczenia z Wielkiego Zbioru wyd. Edgard
- duolingo hiszpański
- przetestować aplikację AnyMemo

Edytowane przez Czarna_Roza
Czas edycji: 2018-03-08 o 17:38
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 19:28   #73
MiaWallace18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 6
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Hej dziewczyny, postanowiłam zacząć pracę z angielskim. Uczyłam się go do liceum, które ukończyłam dobrych kilka lat temu i od tego czasu nie miałam kontaktu z językiem. Szukam podręcznika oraz ćwiczeń. Szczególnie zależy mi na dużej ilości nagraniach, bo mam bardzo duży problem z rozumieniem ze słuchu. Przydałaby się też porcja gramatyki, żeby nie mówić "Kali jeść, Kali pić" i rozbudowane słownictwo. Polećcie mi coś
MiaWallace18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 22:02   #74
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MiaWallace18 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, postanowiłam zacząć pracę z angielskim. Uczyłam się go do liceum, które ukończyłam dobrych kilka lat temu i od tego czasu nie miałam kontaktu z językiem. Szukam podręcznika oraz ćwiczeń. Szczególnie zależy mi na dużej ilości nagraniach, bo mam bardzo duży problem z rozumieniem ze słuchu. Przydałaby się też porcja gramatyki, żeby nie mówić "Kali jeść, Kali pić" i rozbudowane słownictwo. Polećcie mi coś
Polecam zajrzeć na grupon- są teraz zniżki na różne kursy online. Poza tym może kurs na etutor albo Udemy.com?
Albo na multikurs.pl? Bo na takich kursach on line masz i systemy powtórek i słówka i trochę dialogów.Na etutor i multikurs masz też sporo gramatyki. Z podręczników fajne serie to na pewno Upstream, Destination (dużo gramatyki), GOLD for FCE i GOLD for CAE. Wydawnictwo Preston Publishing ma też fajne książki w ofercie- warto się z nią zapoznać. Fajna jest np. seria książek- Rozmawiaj na każdy temat. Ja mam do hiszpańskiego i na pewno kupię do niemieckiego. Są też "Sytuacje"- też masz tam dialogi. Poza tym do gramatyki mają fajną pozycję- Opowieść o angielskich czasach. A jak chcesz mieć kontakt z językiem to polecam Spotify i Youtube. Jest masa podcastów i vlogów, które pozwalają obcować z językiem codziennie. Część z nich jest specjalnie do osób uczących się angielskiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 17:45   #75
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Jak Wam idzie nauka? Coś wątek przycichł...

Ja wracam po przerwie, wczoraj przerobiłam 15 kart supermemo, dziś chyba 56. Plan główny na kwiecień to czasy. Zawsze miałam problem z Present Perfect i chcę go w końcu zrozumieć i umieć zastosować.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 16:19   #76
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Wczoraj tylko powtórki z supermemo, dziś nowy materiał i gramatyka: Present Perfect.

Zrobiłam sobie test z cyklu "ile znasz słów po angielsku" (wiem, że nie da się tego precyzyjnie określić) i wyszło coś ponad 3000... ten test pokazał mi jak nieużywany język ucieka z głowy. Wiele słówek z owej listy znałam, ale za nic nie pamiętam. Zmotywowało mnie to jeszcze większej pracy.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 17:04   #77
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Ja dalej bardziej siedzę w angielskim niż w niemieckim.
Ale cieszę się, że prawie codziennie udało mi się coś zrobić.
Aktualnie najczęściej włączam etutor businessowy angielski.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 18:33   #78
Maslanka796
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Ja chciałbym w tym roku nauczyć się rosyjskiego
Maslanka796 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 16:22   #79
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Maslanka796 Pokaż wiadomość
Ja chciałbym w tym roku nauczyć się rosyjskiego
Jak chcesz to zrobić?

U mnie dalej supermemo B1. Próbowałam coś pisać po angielsku, ale mam strasznie mały zasób słów. Pracuję nad tym.
Zamówiłam sobie słynną English grammar in use - już nie mogę się doczekać aż przyjdzie.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-24, 20:01   #80
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Ja wróciłam do książki "Włoski aktywnie". Widzę w niej rezultaty nauki na Duolingo i Memrise czyli w systemach SRS, więc myślę o tym by dalej uczyć się właśnie na kursach tego typu, ale mam zamiar nadal uzupełniać naukę o książki. Z hiszpańskiego wciągnęły mnie podcasty na Spotify, ale wracam teraz w maju do nauki gramatyki i typowo pod egzaminy bo bez tego ani rusz.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 11:36   #81
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Hej. Też zauważyłam, że jak robię duolingo, memrise to potem łatwiej niektóre rzeczy w książce idą, bo już znam niektóre słówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-06, 21:35   #82
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Porzuciłam ostatnio naukę francuskiego i przeprosiłam się z norweskim. Jakoś mi francuski nie podszedł. Mam zamiar pociągnąć norweski, bo jego akurat uczy mi się bardzo przyjemnie.
I jeszcze kupiłam wielką gramatykę angielską Ponsa i jutro zacznę przerabiać.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 18:46   #83
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Odświeżam wątek Znalazłam post sprzed roku, więc robię aktualizację



1. Imię / Nick (opcjonalnie)
Nicru
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Rosyjski (B2/C1), Francuski (A1->A2 )
3. Jaki jest Twój cel w ten rok?
Rosyjski -> szlifowanie - generalnie zero problemów jak chodzi o mówienie, w międzyczasie byłam w Petersburgu i w Kijowie w Gruzji też używałam rosyjskiego, francuski -> A2 Cel osiągnięty, doszłam na A2 i wskakuję pomału na B1.
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Rosyjski... brak systematyczności, francuski - wymowa - wymowa wciąż w trakcie szlifowania
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Rosyjski: Iz pierwych ust, repetytoria maturalne, Rosyjski w tłumaczeniach (B2), książki do gramatyki, zajęcia, dodatkowe kserówki - maaasa materiałów... Dodatkowo kolejny raz odwiedzę Petersburg
Francuski: Totem 1, zajęcia, marzy mi się wrócić do Belgii...
Wróciłam wtedy i chciałabym wrócić znów...

Jak u Was mija 2018 pod kątem językowym?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 18:54   #84
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

U mnie teraz na tapecie w końcu gruntowna powtórka z francuskiego.
No i plus dalsze szlifowanie hiszpańskiego, trochę włoskiego i niemiecki od podstaw.
Odkrywam uroki serii anglojęzycznej Practice Makes Perfect. Ale generalnie dużo różnych materiałów ze sobą mieszam, więc nie wymieniam tu jednej książki bo używam więcej, a na wymienienie wszystkich nie ma tu miejsca i chyba nie ma to sensu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 12:26   #85
Mymlan
Raczkowanie
 
Avatar Mymlan
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 257
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

MissChieviousTess a jakie materiały polecasz dla początkującego w nauce hiszpańskiego?
Mymlan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 13:00   #86
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Mymlan Pokaż wiadomość
MissChieviousTess a jakie materiały polecasz dla początkującego w nauce hiszpańskiego?
Jak chcesz polskojęzyczne to można zacząć od De Pe a Pa. Może idealna nie jest, ale mnie nie zaszkodziła. A jak ktoś chce monojęzyczny podręcznik to można Espanol 2000 nivel elemental curso rapido brać. Tylko ma ten minus, że do niego są kasety, ale ripy tych kaset w formie mp3 można już znaleźć. Wydawnictwo LINGO ma fajne rzeczy. Można od nich np. Hiszpański raz a dobrze kupić. Wydawnictwo Literackie ma fajną wersję "Ucz się sam" i równie fajny słownik tematyczny. Z nowoczesnych kursów platforma supermemo.pl ma parę fajnych kursów. Na pewno seria Uso de gramatica i Aprende bo to klasyki. Prędzej czy później się po nie sięgnie bo konkurencji raczej nie mają. Z serii hiszpańskojęzycznych, kompleksowych podręczników można po prostu jechać od zera serią Espanol En Marcha.
Słownika obecnie nie trzeba kupować bo online jest już reverso- jest tam i konjugator i słownik online. Ja mam słowniki papierowe, ale coraz częściej korzystam z tych online. Już prędzej tablice czasowników warto mieć swoje. Ja mam Conjugar es facil i sobie chwalę. Tym bardziej, że uwzględnia różnicę między różnymi wersjami hiszpańskiego. Z tą zdarza mi się jeździć i robić ćwiczenia bez dostępu do internetu.

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

No i mogę moją ulubioną księgarnię polecić:
http://ksiegarniahiszpanska.pl/pl/
Tam też można pytać o nowinki wydawnicze i co polecają albo sprowadzić coś na zamówienie
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 16:36   #87
Mymlan
Raczkowanie
 
Avatar Mymlan
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 257
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Dziękuję :-*
Mymlan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 20:17   #88
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Wracam do nauki.

Mam zaległych 268 powtórek w SM, dziś zrobiłam 68.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 18:11   #89
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Dziś zrobiłam wszystkie powtórki w SM


Przy okazji aktualizuję plan, w sierpniu chcę zrobić:


- dwie lekcje w SM,
- powtórzyć wszystkie czasy, które znam(znałam),
- przeczytać dwa artykuły z English Matters,
- przerobić 4 lekcje z Intelligent Business,
- słuchać podcastów, najlepiej codziennie.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 18:43   #90
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

W tym tygodniu dość fajnie mi idzie
1,5 h - e-tutor i czytam English Matters.
Poza tym dzięki temu, że zmieniły mi się godziny pracy i już nie pracuję na różne zmiany to od września idę do szkoły językowej
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-18 15:33:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.