cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-15, 20:25   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

tłusta i wrażliwa cera naczynkowa


Proszę o pomoc! Mam wybitnie tłustą cerę - i co ciekawe - bardzo wrażliwą. Do tego problem z pękającymi naczynkami. Szukam dobrych kremów pielegnacyjnych (na dzień i na noc) odpowiednich do mojego typu cery. Dodatkowo krem na dzień powinień zawierać dosyć wysoki fitr UVA (w pracy mam światło jarzeniowe). Bardzo ważne jest, aby kremy nie zawierały vit. A, gdyż właśnie staramy się zajść w ciążę.
Próbowałam już kremy Dermiki i Eris.
Dermika, seria winogronowa, krem matujący i żel - moja cera jest zbyt tłusta, makijaż jest nietrwały i poza tym prawdopodobnie filtr UV jest zbyt niski.
Eris, Pharmaceris N, krem z vit.K 1% - klęska, makijaż spływa, no i sprawa z filtrem jak wyżej.
Avene - zielony krem, nie pamiętam nazwy - wg info na stronie internetowej jest kosmetykiem leczniczym oraz zawiera vit.A i nie zaleca się nie stosować go w ciąży.
Lierac - Apaisance couperose - wg specjalistki promującej tą markę ma niski filtr UVA i wcale nie musi sprawdzić się na tłustej skórze.
Jeszcze raz proszę o pomoc - jest to dla mnie duży problem.
I jeszcze jedno: jak to jest z vit.A w kosmetykach w czasie ciąży. Czy wszystkie jej formy są szkodliwe i czy na okres ciąży należy bezwzględnie odstawić kosmetyki z vit.A? Czy jaszcze jakieś inne składniki kosmetyków są wówczas szkodliwe?
Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-15, 20:25   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Exclamation Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Proszę o pomoc! Mam wybitnie tłustą cerę - i co ciekawe - bardzo wrażliwą. Do tego problem z pękającymi naczynkami. Szukam dobrych kremów pielegnacyjnych (na dzień i na noc) odpowiednich do mojego typu cery. Dodatkowo krem na dzień powinień zawierać dosyć wysoki fitr UVA (w pracy mam światło jarzeniowe). Bardzo ważne jest, aby kremy nie zawierały vit. A, gdyż właśnie staramy się zajść w ciążę.
Próbowałam już kremy Dermiki i Eris.
Dermika, seria winogronowa, krem matujący i żel - moja cera jest zbyt tłusta, makijaż jest nietrwały i poza tym prawdopodobnie filtr UV jest zbyt niski.
Eris, Pharmaceris N, krem z vit.K 1% - klęska, makijaż spływa, no i sprawa z filtrem jak wyżej.
Avene - zielony krem, nie pamiętam nazwy - wg info na stronie internetowej jest kosmetykiem leczniczym oraz zawiera vit.A i nie zaleca się nie stosować go w ciąży.
Lierac - Apaisance couperose - wg specjalistki promującej tą markę ma niski filtr UVA i wcale nie musi sprawdzić się na tłustej skórze.
Jeszcze raz proszę o pomoc - jest to dla mnie duży problem.
I jeszcze jedno: jak to jest z vit.A w kosmetykach w czasie ciąży. Czy wszystkie jej formy są szkodliwe i czy na okres ciąży należy bezwzględnie odstawić kosmetyki z vit.A? Czy jaszcze jakieś inne składniki kosmetyków są wówczas szkodliwe?
Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-15, 21:59   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: tłusta i wrażliwa cera naczynkowa

Ja się postaram wyjaśnić sprawę witaminy A. W czasie ciąży na pewno nie jest wskazane stsowanie najsilniejszej wformy witaminy A czyli kwasu retinowego i jego pochodnych , wit. A w takiej forma jest obecna tylko w maściach typu Retin -A, Differin, Isotrex, Renova, Retin- A micro, które najlepiej powinny być stosowane pod kontrolą lekarza. Natomiast witamina A w postaci retinolu oraz pochodnych estrowych najczęściej jest palmitynian retinylu może być stosowana w okresie ciąży, te formy są o wiele łagodniejsze i działają głównie na zewnętrzne warstwy naskórka, nie wnikając głębiej, nie ma też możliwości by mogły przedostać się do krwiobiegu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-15, 21:59   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: tłusta i wrażliwa cera naczynkowa

Ja się postaram wyjaśnić sprawę witaminy A. W czasie ciąży na pewno nie jest wskazane stsowanie najsilniejszej wformy witaminy A czyli kwasu retinowego i jego pochodnych , wit. A w takiej forma jest obecna tylko w maściach typu Retin -A, Differin, Isotrex, Renova, Retin- A micro, które najlepiej powinny być stosowane pod kontrolą lekarza. Natomiast witamina A w postaci retinolu oraz pochodnych estrowych najczęściej jest palmitynian retinylu może być stosowana w okresie ciąży, te formy są o wiele łagodniejsze i działają głównie na zewnętrzne warstwy naskórka, nie wnikając głębiej, nie ma też możliwości by mogły przedostać się do krwiobiegu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-18, 20:55   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: tłusta i wrażliwa cera naczynkowa

Twoja cera jest rzeczywiścia bardzo problematyczna. Pisałaś, że używałaś Żelu na naczynka z serii Dermika P, czy próbowałaś go uzywać samego bez kremu? Mogłabyś np używać tego żelu na dzień i najlepszym wyjściem dla ciebie byłoby stosowanie podkładu z filtrem conajmniej SPF 15, gdyż warstwa kremu i jeszcze na to warstwa podkłądu to na pewno zbyt dużo dla twojej tłustej cery.
Żel ten możesz również używać samodzielnie jako kosmetyk na noc.
No chyba, że już tak próbowałaś i nadal cera była zbyt tłusta.
Polecam ci również Serum z wit. C z serii Pharmaceris, o którym była mowa w artykule o witaminie C. Jest ono bardzo lekkie, mogłabyś więc używać go na dzień pod podkład i i na noc jako krem, wit. C działa także korzystnie na problemy z naczynkami.
Wiem, że niestety na naszym rynku nie ma zbyt dużej oferty dobrych klremów z filtrami, które chroniłyby przed UVA i jeszcze nadawałyby się do tłustej cery. W przyszłości chciałabym napisać artykuł na temat ksometyków chroniących przed UV, póki co podam ci kilka propozycji. Napisz mi czy masz dostęp do kosmetyków zagranicznych np z USA tutaj bowiem wybór kremów z dobrymi filtrami dla cery tłustej jest o wiele większy. Natomaist na naszym rynku najlepsze są chyba kremy do twarzy przeznaczone typowo do opalania, niestety dla ciebei będą na pewno zbyt tłuste. Z droższych firm spróbuj może:
- Estee Lauder Day wear lotion super anti-oxidant complex SPF15, zawiera dwutlenek tytanu ( titanium dioxide), lub Lightsource ale nie kremu tylko jakbyś miała dostęp do wersji w postaci lotionu,
- Lancome Bienfait Total SPF 15 w postaci lotionu zawiera chyba Parsol 1789,
Z tańszych:
- Próbowałaś może Hydraphase XL La Roche-Posay SPF 15, nie wiem jednak czy nie bedzie zbyt ciężki dla ciebie
- - Hydrosystem: Krem ochronny na dzien SPF15, zawiera dwutlenek tytanu, niedrogi, a naprawdę dobry krem, kosztuje chyba ok 10 zł, a chroni rónież przed UVA
- Loreal nowy krem z wyciagiem z winogron Activ Future niestety dosyć niska ochrona tylko SPF 8 , ale zawieta Mexoryl SX chroniący również przed UVA.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-18, 20:55   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: tłusta i wrażliwa cera naczynkowa

Twoja cera jest rzeczywiścia bardzo problematyczna. Pisałaś, że używałaś Żelu na naczynka z serii Dermika P, czy próbowałaś go uzywać samego bez kremu? Mogłabyś np używać tego żelu na dzień i najlepszym wyjściem dla ciebie byłoby stosowanie podkładu z filtrem conajmniej SPF 15, gdyż warstwa kremu i jeszcze na to warstwa podkłądu to na pewno zbyt dużo dla twojej tłustej cery.
Żel ten możesz również używać samodzielnie jako kosmetyk na noc.
No chyba, że już tak próbowałaś i nadal cera była zbyt tłusta.
Polecam ci również Serum z wit. C z serii Pharmaceris, o którym była mowa w artykule o witaminie C. Jest ono bardzo lekkie, mogłabyś więc używać go na dzień pod podkład i i na noc jako krem, wit. C działa także korzystnie na problemy z naczynkami.
Wiem, że niestety na naszym rynku nie ma zbyt dużej oferty dobrych klremów z filtrami, które chroniłyby przed UVA i jeszcze nadawałyby się do tłustej cery. W przyszłości chciałabym napisać artykuł na temat ksometyków chroniących przed UV, póki co podam ci kilka propozycji. Napisz mi czy masz dostęp do kosmetyków zagranicznych np z USA tutaj bowiem wybór kremów z dobrymi filtrami dla cery tłustej jest o wiele większy. Natomaist na naszym rynku najlepsze są chyba kremy do twarzy przeznaczone typowo do opalania, niestety dla ciebei będą na pewno zbyt tłuste. Z droższych firm spróbuj może:
- Estee Lauder Day wear lotion super anti-oxidant complex SPF15, zawiera dwutlenek tytanu ( titanium dioxide), lub Lightsource ale nie kremu tylko jakbyś miała dostęp do wersji w postaci lotionu,
- Lancome Bienfait Total SPF 15 w postaci lotionu zawiera chyba Parsol 1789,
Z tańszych:
- Próbowałaś może Hydraphase XL La Roche-Posay SPF 15, nie wiem jednak czy nie bedzie zbyt ciężki dla ciebie
- - Hydrosystem: Krem ochronny na dzien SPF15, zawiera dwutlenek tytanu, niedrogi, a naprawdę dobry krem, kosztuje chyba ok 10 zł, a chroni rónież przed UVA
- Loreal nowy krem z wyciagiem z winogron Activ Future niestety dosyć niska ochrona tylko SPF 8 , ale zawieta Mexoryl SX chroniący również przed UVA.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-17, 09:36   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY.

Witam,

Chciałabym sie dowiedzieć czegoś wiecej na temat usuwania popękanych naczynek krwionośnych. Jakie są metody? Ich koszt? Czy takie zabiegi są bolesne? Itp.
Wiem, że samymi kosmetykami można jedynie wzmocnić naczynka. A tak przy okazji, może ktoś orientuje się jakie są jeszcze serie kosmetyczne dla cery naczynkowej, oprócz Eris, Ziaja. Chyba nie ma zbyt wielkiego wyboru... Podobno są też jakieś maści do stosowania miejscowego.

Pozdrawiam,
Ewa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-18, 14:23   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usuwanie popękanych naczynek krwionośnych

ja znam dwie metody zamykania naczynek: prąd i laser. Miałam zamykane dwa naczynka prądem i do najprzyjemniejszych zabiegów to nie należy [img]icons/icon9.gif[/img] trochę boli.
Do smarowania jest wiele maści np. Troxevasin, Venescin, Venoruton i akurat używana przeze mnie Sapoven (wyciąg z kasztanowca).
Można łykać 1 tabletkę dziennie Rutinoscorbinu lub Rutovit C - uszczelniają naczynia krwionośne.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 09:49   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usuwanie popękanych naczynek krwionośnych

Dzięki za odpowiedź
A pamiętasz może jaki jest koszt takiego zabiegu? Chciałabym sie przynajmniej zorientować... Płaci się za jedno zamknięte naczynko?
Te maści, które podałaś są do miejscowego stosowania zarówno na twarzy jak i innych częściach ciała?

Pozdrawiam,
Ewa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 12:12   #10
marz-ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 18
Wyślij wiadomość przez ICQ do marz-ka GG do marz-ka
Re: usuwanie popękanych naczynek krwionośnych

u mnie zamknięcie dwóch naczynek (w tym jedno na wardze)włącznie z poradą u dermatolog kosztowało 50 zł. Dzwoniłam do innego gabinetu gdzie używają laser i tam zapłacilabym 2 razy drożej [img]icons/icon9.gif[/img]
Co do tych maści to na twarz nie za bardzo sie nadaja (tak mi sie wydaje) lepiej używać kosmetyków Ziaji, Erisu, serii do cery z problemami naczynkowymi.
A dzisiaj w aptece odkryłam tabletki CERUTIN (działanie jak rutinoscorbin) tylko cena lepsza, za 100 tabletek zapłaciłam 4,75 zł [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrawiam
Marzena
marz-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-21, 08:50   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usuwanie popękanych naczynek krwionośnych

marz-ka napisał(a):
Będę musiała jeszcze porozmawiać z moją kosmetyczką.

Zastanawiam się jak wyglada taki zabieg z wykorzystaniem prądu. Czy to jest cos w rodzaju wypalania? [img]icons/icon9.gif[/img]

> Co do tych maści to na twarz nie za bardzo sie nadaja (tak mi sie wydaje) lepiej używać kosmetyków Ziaji, Erisu, serii do cery z problemami naczynkowymi.

No właśnie... Ziaja, Eris i niewiele wiecej. Mały jest wybór serii na rozszerzone naczynka [img]icons/icon9.gif[/img]

> A dzisiaj w aptece odkryłam tabletki CERUTIN (działanie jak rutinoscorbin) tylko cena lepsza, za 100 tabletek zapłaciłam 4,75 zł [img]icons/icon7.gif[/img]

O, dzięki za informację.
Trzeba będzie wybrać się na zakupy [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam,
Ewa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-05-28, 10:05   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zamykanie naczynek laserem? do Beaty

z tego co wiem chodzi o elektrolize. Aparat jest podlaczony do igly (bardzo cieniutkiej) i zabieg wykonuje sie chyba wlasnie ta igla. W warszawie kosztuje ok 5 zł za naczynko. Zastanawiam sie czy laser nie jest skuteczniejszy? Beatko czy mozesz sie wypowiedziec na ten temat? Z tego co wiem zabieg trzeba robic juz zanim beda upaly i mocne slonce...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-28, 12:28   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zamykanie naczynek laserem? do Beaty


No wlaśnie też czekam jeszcze na odpowiedź Beaty.
Słyszałam też, że takie zabiegi nie zawsze są skuteczne i naczynko ponownie może pęknąć...

Dlatego się zastanawiam, skoro nie ma się jakichś bardzo widocznych czerwonych żyłek, które za mocno nie przeszkadzają, może lepiej ich nie ruszać i jedynie stosować coś profilaktycznie i na wzmocnienie kruchych ścianek naczynek...

Pozdrawiam,
Ewa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-28, 12:56   #14
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: usuwanie popękanych naczynek krwionośnych

W aptece możesz dostać parafarmacełtyki specialnie do cery z kruchymi naczynkami krwionośnymi np.Avene.Zgadzam się, że dobrze byłoby również przyjmowac od wewnątrz wit C która uszczelnia naczynka krwionośne i zmniejsza ich skłonność do pękania.Odradzam korzystanie z solarium i sauny, jak również przesadne opalanie się ale to napewno wiesz.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-28, 14:59   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: usuwanie popękanych naczynek krwionośnych

Wydaje mi się, ze z kosmetyków aptecznych LIERAC też ma w swej ofercie coś na naczynka.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-04, 18:59   #16
AnkaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4
krem na zimę?

Mam suchą naczynkową cerę (29 lat). W lecie pielęgnację mam opanowaną, ale zima to duży kłopot. Potrzebuję porady w kwestii kremów na zimę: 1. na dzień pod makijaż 2.na noc 3.na długie pobyty na mrozie - np. narty, leśne wycieczki - w tym przypadku nie pod makijaż. Dotąd w zimie prześladowało mnie przesuszenie cery i bardzo dokuczliwy rumień i podrażnienia na mrozie. Mam nadzieję, że Beata coś doradzi. Ciekawa jestem też zdania Basi_Kwiat, której wypowiedzi o kosmetykach z forum Uroda niezwykle cenię. Dziękuję.

A.
AnkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-05, 15:08   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę?

Najlepszym dla ciebie kremem na noc będzie kuracja RUBORIL firmy BIODERMA dla cery naczyniowej. Na dzień polecam półtłusty krem dla cery suchej z filtrem. Natomiast na ostre mrozy bardzo tłusty krem ochronny na zimę np. Dermika albo Dermosan. Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-05, 19:48   #18
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: krem na zimę?

Tez mam sucha cere i nieodpowiedni krem zima stwarzal problemy. Polecam krem na zime Avonu, jest swietny na dlugi pobyt na mrozie czy silnym wietrze. Dobra jakosc za niewielkie pieniadze. Uzywalam go az do wczesnej wiosny. Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 09:07   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę?

Jedna uwaga: Ruboril jest produkowany przez Isis Labolatorie a nie przez Biodermę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-10-06, 18:10   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę?

Krem RUBORIL jest kremem dla skóry naczyniowej produkowanym przez BIODERMĘ , osobiście go używam i polecam. Pozdrowienia.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 18:15   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę?

Sprawdz dokladnie, biderma nie produkuje kremu Ruboril
RUBORIL krem

Skład: Aqua, cetyl alcohol & ceteth 20 & steareth 20, paraffinum liquidum,
mimosa tenuiflora extract, titanium dioxyde, ficaria ranunculoides extract,
esculin, diazolidinylurea, methylparaben, propylparaben, alphabisabolol,
glycyrhetinic acid, fragrance (perfum)
Działanie: Dzięki zawartości hypoalergicznego, mineralnego filtra słonecznego
skutecznie chroni cerę podatną na rumień przed promieniowaniem słonecznym UVA, UVB i IR. Kwas glicetinowy enoksolonu oraz alfa-bisabolol łagodzą objawy
przegrzania i przekrwienia. Składniki czynne pochodzące z figowca działają na
naczynka krwionośne wzmacniająco i ograniczają pojawienie się zaczerwienienia.
Wskazania: Zalecany do pielęgnacji skóry ze skłonnościami do rumienia.
Opakowanie: Tubka 30 ml.
Producent: ISIS LABORATOIRES, Francja
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 18:23   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę?

Aniu, przede wszystkim zimą zmien taktyke w pielegnacji tak jak zmieniasz swa garderobe,zaczynasz ubierac sie cieplej, nakladasz kilka warstw, podobnie jest ze skora ona tez potrzebuje cieplejszego "ubrania".
W przypadku suchej skóry zmien kremy dzienne na bardziej tlustsze, ktore pokryja twarz lekka warstewka ochronna. Krem na dzien obowiazkowo z filtrem. Mozesz albo wybrac krem poltlusty i nakladac na niego dodatkowa warstwe kremu z filtrami lub warstwe podkladu z filtrami lub tez wybrac gestszy krem z filtrami. Polecam zestawienie kremow z filtrami na stronie wizazu. Na dlugie pobyty na mrozie dobrze sie sprawdzaja gestsze kremy z wysokimi filtrami np Vichy, Avene. Na noc stosuj intensywnie nawilzajace preparaty, mozesz traktowac maseczki jako codzienny preparat pielegnujacy na noc np maseczke Koktajl witaminowy Dermiki czy nawilzająca Avene, zwlaszcza ze sezon grzewczy bardzo wysusza powietrze, przy niskiej wilgotnosci powietrza skora traci swa naturalna wilgoc.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 19:48   #23
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: krem na zimę - do Justy

Justy droga, doradź, spec jesteś [img]icons/icon7.gif[/img].
Idzie chłodna jesień, potem zima, ze strachem o tym myślę, bo moja cera w ciągu tych pór roku zupełnie świruje.

Cera 28-letnia, mieszana, ciut naczynkowa, lekko rozszerzone pory na "T", bez wyprysków czy zaskórników.
Problem: reakcje na zmiany temperatury. Otóż moja gębuchna, gdy wjedzie ze zimnego dwora do silnie ogrzewanego suchego pomieszczenia - natychmiast reaguje zdwojoną aktywnością gruczołów łojowych. Rozszerzają się pory, koloryt ziemisty, a sebum tyle, że kilka nastolatek można by obdzielić [img]icons/icon12.gif[/img].

Co z taką cerą robić? Jakie kremy, podkłady, maseczki?

Będę wdzięczna za rady. [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 20:45   #24
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę - do Justy

Przede wszystkim solidne, długotrwałe nawilżanie- gdy nie będzie przesuszonej skóry, nic nie będzi będzie prowokować gruczołów łojowych do nadczynności.
Trudno jest mi polecać konkretne kosmetyki, bo to bardzo indywidualna sprawa.
Kremy długo nawilżające to, np. Thermal S2, Hydraphase Riche- żaden nie ma filtrów, możesz na nie stosować podkład z filtrem.
Pod krem dobrze by było stosować preparat wzmacniający naczynka, zapobiegający czerwienieniu się, np. żel obkurczająco wzmacniający Dermika z wit.P (w ogóle przyjrzyj się tej serii- mają przeciwzmarszczkowy krem matujący, p/zmarszczkowy krem nawilżający z filtrem, maseczkę- może coś Ci się spodoba), z droższych, np. Chanel ma serum "uspokajające" skórę wrażliwą, skłonną do zaczerwienień.
Inny wariant na dzień to samodzielny krem półtłusty lub nawilżajacy, ale do cery suchej, z filtrem, wzmacniający naczynka i zawierajacy filtry, np. Eris krem nawilżający z wyciągiem z kasztanowca SPF8 (zalecany do cery suchej- być może na zimę będzie dobry i do cery mieszanej), AA Face niezbędny krem na dzień z wit K1,P,C,A,E, kwasem hialuronowym, olejem avocado, alantoiną, d-panthenolem- nie wiem jednak jak silnie nawilza.
Na dzień i na noc możesz stosować "szybki nawilżacz pod krem IF" plus coś na wierzch.
Pozostała pielęgnacja: na noc krem odżywczy, maseczka intensywnie nawilżająca min.2 razy w tygodniu (np. Dax minerały, AA Algavit Q10), w kosmetykach szukaj ceramidów, dużo pij, przykręć kaloryfery, kup nawilżacz powietrza...
Podkład- raczej bardziej kryjący, z filtrem, trwały, taki typowo zimowy, np. Colorstay Revlon- jeśli lubisz. Do tego puder sypki, zeby zwiększyć "kołderkę" izolującą skórę od drażniących czynników zewnętrznych.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-06, 21:00   #25
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: krem na zimę - do Justy

Wiem ,że to trudne, ale należy unikać tak gwałtownych zmian temperatur [img]icons/icon12.gif[/img] Jeżeli Twoja cera jest ciut naczynkowa to powinnaś zadbać o nią aby nie zrobiła się naczynkowa.
Ja teraz kupiłam serum do cery naczynkowej firmy BanDi i będę testować.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 00:28   #26
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: krem na zimę - do Justy

Hm, powietrze w moim mieszkaniu silnie nawilżam i nie przesadzam z kaloryferami. Natomiast nie mam wpływu na jakość powietrza w pomieszczeniach, w których bywam. A zmieniam je w ciągu dnia dość często.

Co do picia wody - przelewam przez siebie litry, ale mit o dobroczynnym wpływie hektolitrów mineralki na nawilżenie skóry dawno padł. Naukowo. [img]icons/icon7.gif[/img]

Dzięki za sugestie - przymierzę się chyba za Twoją radą do Dermiki - szczególnie nęcą mnie nawilżający i matujący krem dla cery naczynkowej.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 00:34   #27
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: krem na zimę - do Justy

Hm, powietrze w moim mieszkaniu silnie nawilżam i nie przesadzam z kaloryferami. Natomiast nie mam wpływu na jakość powietrza w pomieszczeniach, w których bywam. A zmieniam je w ciągu dnia dość często.

Co do picia wody - przelewam przez siebie litry, ale mit o dobroczynnym wpływie hektolitrów mineralki na nawilżenie skóry dawno padł. Naukowo. [img]icons/icon7.gif[/img]

Dzięki za sugestie - przymierzę się chyba za Twoją radą do Dermiki - szczególnie nęcą mnie nawilżający i matujący krem dla cery naczynkowej.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 01:02   #28
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę - do Justy

Evoonya, ja takze juz wielokrotnie spotkalam sie z potwierdzeniem ze nawilzanie skory za pomoca dostarczania litrow wody nie dziala tak jak to nam wmawiano czy potwierdzasz, ze dopiero bardzo skrajne odwodnienie organizmu moze miec wplyw takze na odwodnienie skory??
Ja takze jesli mozna dolaczam sie do Justy i polecam ci zwrocic uwage na Dermike i serie Dermika P oraz na Dermicea zwlaszcza Zel lagodzaco-kojacy.
Pozdrawiam!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-07, 09:25   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem na zimę - do Justy

Z tą wodą to raczej chodziło mi o to, żeby się przypadkiem nie odwodnić, bo zimą często nie czujemy pragnienia, "zapominamy" o piciu a wody z organizmu ubywa...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-08, 15:33   #30
AnkaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 4
Re: krem na zimę?

Baardzo dziękuję za odpowiedzi. Może tej zimy będzie lepiej z moją twarzą... [img]icons/icon7.gif[/img] Jeszcze jedno pytanie - używam fluidu Photogenic SPF15. Czy ktoś wie czy ma on jakieś filtry anty UVA?? Thanx jeszcze raz.

A.
AnkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.