modne dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-03, 15:37   #1
alinkamalinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5

modne dzieci


Dziewczyny jak jest u Was, czy też macie wrażenie, że więcej wydajecie na ciuchy dla swoich pociech niż dla siebie? Czy kupując ubranka zwracacie uwagę na modę?
alinkamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 16:11   #2
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez alinkamalinkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jest u Was, czy też macie wrażenie, że więcej wydajecie na ciuchy dla swoich pociech niż dla siebie? Czy kupując ubranka zwracacie uwagę na modę?
Tak wydaje więcej, ale to dlatego,że już od porodu nie rosnę wszerz ani dłuż

Nie zawracam, za to zwracam na wygode dla dziecka i dla mnie np w praniu - p wszystkie majtki wymieniamy na jasne bo będe prać za jednym zamachem
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 16:55   #3
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez alinkamalinkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jest u Was, czy też macie wrażenie, że więcej wydajecie na ciuchy dla swoich pociech niż dla siebie? Czy kupując ubranka zwracacie uwagę na modę?
moda modą ale wygoda przede wszystkim.
Wydaję na dziecko więcej niż na siebie bo mała rośnie bez przerwy, ja odzież wymieniam okazjonalnie.
Dla małej kupuję to, co aktualnie wpadnie w oko i jest praktyczne i łatwe do prania a w przypadku zabrudzenia czy znsizczenia nie będize żal pożegnać się z ciuszkiem
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 19:26   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: modne dzieci

Wydaje wiecej na dzieci,bo rosna i wiecej potrzebuja a takze bo uwielbiam na nie wydawac Nie patrze na mode,ale na wygode i aby podobalo mi sie wizualnie,mialo przyjemne kolory,dobrze lezalo.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:07   #5
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: modne dzieci

Nie patrzą na modę,a wydaję więcej bo dziecko rośnie, a ja nie.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 09:31   #6
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: modne dzieci

Wydaję na dziecko, bo ona rośnie a ja nie; jak pochodzę 2 lata w spodniach to od tego nie umrę, ona musi mieć nowe co pół roku
A moda? Nie interesuje mnie. Wybieram ubrania ładne, wygodne oraz tanie, żeby nie było żal zniszczyć czy wyrzucić.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 21:00   #7
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: modne dzieci

A jest w ogóle coś takiego jak moda dla dzieci?

Wiadomo, że na dzieci idzie więcej, bo ubranka ich zmienia się częściej, a to wyrosną, a to zniszczą... Nigdy mi nie przyszło do głowy patrzeć czy ubieram dziecko modnie, raczej patrzę aby było gustownie i wygodnie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 21:30   #8
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A jest w ogóle coś takiego jak moda dla dzieci?
dziś sie na to natknęłam akurat http://www.tvn24.pl/5-latek-ikona-cz...,337239,s.html
ofkors mały samodzielnie dobiera ubrania i sam robi sobie zdjęcia
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 21:41   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
dziś sie na to natknęłam akurat http://www.tvn24.pl/5-latek-ikona-cz...,337239,s.html
ofkors mały samodzielnie dobiera ubrania i sam robi sobie zdjęcia
Tak, zupełnie jak mój 4 miesięczny syn!
Też ma wyrafinowany gust, jak coś mu się nie podoba to zaraz uleje i idzie do przebrania
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 21:51   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: modne dzieci

Jak słysze moda dziecieca to mi sie nóz w kieszeni otwiera- hodowanie "metkarzy w "modnych ubrankach pasujących do stylizacji mamusi.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 22:19   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jak słysze moda dziecieca to mi sie nóz w kieszeni otwiera- hodowanie "metkarzy w "modnych ubrankach pasujących do stylizacji mamusi.
Też mam wrażenie, że czasem dziecko to taki dodatkowy gadżet coś jak nowa torbka albo mini piesek
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 06:23   #12
magnoliss
Raczkowanie
 
Avatar magnoliss
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 140
Dot.: modne dzieci

Jeśli dziecku jest wygodnie i kogoś na to stać to ja nie widzę nic w tym złego.
magnoliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 06:52   #13
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
modne dzieci

Pomijajac wszelkie inne aspekty to ten maly jest przesliczny
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 07:16   #14
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jak słysze moda dziecieca to mi sie nóz w kieszeni otwiera- hodowanie "metkarzy w "modnych ubrankach pasujących do stylizacji mamusi.
Jeżeli kogoś stać niech ma taka przyjemność
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 12:01   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: modne dzieci

Nie do końca chodzi o kwestie :stać-nie stać" tylko o podejście do logo/metki oraz podejście do stylizowania się-zakładam dzinsy i t-shirt i nazywanie tego stylizacją
Chodzi mi o taki przerost formy nad treścią, wpajanie od małego, że trzeba dobrze wygladać w sensie metek- i nie ma to nic wspolnego z ubieraniem sie schludnym i odpowiednim do okazji - bo ta kwestoa wg mnie kuleje a z drugiej strony przywiazywanie zbyt dużej uwagi do zewnętrzności.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 15:37   #16
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie do końca chodzi o kwestie :stać-nie stać" tylko o podejście do logo/metki oraz podejście do stylizowania się-zakładam dzinsy i t-shirt i nazywanie tego stylizacją
Chodzi mi o taki przerost formy nad treścią, wpajanie od małego, że trzeba dobrze wygladać w sensie metek- i nie ma to nic wspolnego z ubieraniem sie schludnym i odpowiednim do okazji - bo ta kwestoa wg mnie kuleje a z drugiej strony przywiazywanie zbyt dużej uwagi do zewnętrzności.
mam takie samo zdanie

garderoba mojej corki to 3/4 ciuchy ze znanej sieci sklepow (sh) a reszta to prezenty-wiec nie wydaje wiecej na ubrania dla dziecka niz dla siebie. Ma sporo butow, bo stopa rosnie zaskakujaco, buty kupuje nowe. Kupujac ubrania buty zwracam uwage na wygode, praktycznosc, material-zeby byl naturalny.
Corka jeszcze sie zdazy pobawic modą.
a chlopczyk z linka wydaje mi sie jakis taki smutny
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 16:13   #17
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: modne dzieci

chłopczyk na nie taki maly dorosly
moja corka lubi sie bawic w przebieranki fajnie zaskakująco czasem łączy ubrania aż mam ochote fotke trzasnąć czasem
moda to nie metka a wręcz przeciwnie moe dżieci maja wiekszosc ubran z lumpków czasem zdarża sie jakaś suknia super oldschool
mam nadzieje ze córce zostanie ten dar do fajnych zestawień i będzie bardziej odważna ode mńie
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 19:52   #18
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Też mam wrażenie, że czasem dziecko to taki dodatkowy gadżet coś jak nowa torbka albo mini piesek
Coś w tym jest, ja jednak nigdy nie widziałam sensu strojenia tak małego dziecka.

Zdarzyło nam się wyskoczyć do sklepu z małą ubraną w jakieś dresy lumpeksowe marki Everlast, bo uznałam, że ja nie zyję na wschodzie Europy, żeby się lansować na zakupach A jakoś tak mi się kojarzy strojenie dzieci i w ogóle siebie na zwykłe okazje typu spacer czy zakupy, żeby się pokazać. I potem mamy roczne dziewczynki w ohydnym połączeniu białych rajstop, różowej sukienki heloł kiti czy inne dziadostwo, różowej opaski na głowę z kokardką i z kolczykami. Jak moja córka sobie taki image zaplanuje za kilka lat, to proszę bardzo (bez kolczyków), ale sama jej tak nie wystroję. Skutek - nadal uchodzi za chłopca bidulka
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 19:59   #19
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: modne dzieci

A ja lubię "stroić" dzieci czyli po prostu ładnie ubierać, przede wszystkim gustownie i skromnie, ale nie będę córki "stylizowała" do piaskownicy, wydaje mi się, że ładne spodenki + pasujący t-shirt to jest wystarczająco modne i stylowe wdzianko do grzebania w piasku

Zresztą podobnie mam ze sobą. Nie stroję się na spacery jak na bal bo nie lubię wygądać jakbym rozpaczliwie szukała ojca dla moich dzieci Strój to powien do okazji pasować, tak mnie kiedyś uczono i tego się trzymam. Bo potem wychodzą takie kwiatki, że ktoś jest może i wystylizowany, ale do danej okazji wygląda jakby się z choinki zerwał...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 20:07   #20
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Skutek - nadal uchodzi za chłopca bidulka
moja tez
i to nawet wtedy, gdy jest od gory do dołu w różu
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 20:34   #21
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: modne dzieci

bidulki a moj w koncu nie uchodzi najcześciej za dziewczynkę jak mu wlosy scielam nie dla tego, że non stop był panienką oczywiscie. wyglądał cudnie w długich
lubię kolorowo i fajnie ubrane dzieci sama lubie sie fajnie ubrac więc dzieciaki tym bardziej
nie stroję Api w falbaniaste spódniczki ma ze 2 i ma tez sukienke z hallo kitty za 3 zeta
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:03   #22
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie stroję się na spacery jak na bal bo nie lubię wygądać jakbym rozpaczliwie szukała ojca dla moich dzieci


Dla mnie takie typowo wystrojone niemowlaki wyglądaj zwykle śmiesznie, a już największą tragedią są zwykle sukienki na chrzciny. Nie lubię też przebierania niemowlaka chłopca w mini garnitur, dla mnie to efekt taki jakby staremu dziadkowi pajaca włożyć


Cytat:
Napisane przez wandaweranda Pokaż wiadomość
moja tez
i to nawet wtedy, gdy jest od gory do dołu w różu

Czyli nie ma już dla niej nadziei Kolczyki zrób, tak mi kiedyś znajoma doradziła, ona swojej córce zrobiła Moja córka ma jasne włosy, w dodatku niezbyt długie, no to nie ma cudów, żeby dziewczęco się prezentowała.


Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
bidulki a moj w koncu nie uchodzi najcześciej za dziewczynkę jak mu wlosy scielam nie dla tego, że non stop był panienką oczywiscie. wyglądał cudnie w długich
lubię kolorowo i fajnie ubrane dzieci sama lubie sie fajnie ubrac więc dzieciaki tym bardziej
nie stroję Api w falbaniaste spódniczki ma ze 2 i ma tez sukienke z hallo kitty za 3 zeta
Ja swojej córce jeszcze ani jednego włosa nie ścięłam od urodzenia Chociaż moja mama wielokrotnie chciała jej przyciąć, ale ona wygląda tak śmiechowo, każdy włos w inną stronę, po wstaniu taka szczota na głowie

Twoja córka to już może sobie sama kreacje wybierać, ja swojej też pozwolę ubierać się wedle własnego gustu, jak już zacznie taki posiadać. U Juula przeczytałam i zapamiętałam, że dzieci ubierają się zgodnie z nastrojem, a nie warunkami atmosferycznymi, to pewnie pomoże nam wielu zadym o ubranie uniknąć. Zresztą ja nie podchodzę do takich kwestii śmiertelnie poważnie, jak się wystroi i będzie wyglądała jak z ekipy cyrku objazdowego, to trudno, wyjdę z nią na miasto i jeszcze zdjęcie zrobię, żeby miała na pamiątkę
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:31   #23
yZa90210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: modne dzieci

na pewno wydaję więcej, bo nawet zwykła bluzeczka kosztuje tyle co moja. a moja córcia ma ich więcej. już nie wspomnę o częstotliwości kupowania i odkładania małych do kartonów. eh. Ja kupuje małej ubranka takie jakie mi się podobają. tak by wyglądała ładnie i schludnie. No i oczywiście jak dziecko a nie jak dorosła, bo przecież teraz ubranka dla dzieci są jakieś takie poważne. Nie ubieram jej jak chłopaka, żeby tylko nie w róż, bo przecież w dziale dla dziewczynek jest tak różowo, że aż w oczach się miesza, więc wielkiego wyboru nie ma :p jednak staram się jakoś mieszać kolory. Aha i czasami zakładam małej opaseczki, bo włosków nie ma, więc podkreślam jej trochę tą dziewczęcość hehe. Moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że dziecko wygląda ładnie. Oczywiście wygoda na pierwszym miejscu, jednak z łatwością można to połączyć. W zimę jednak wolę aby dziecku było ciepło, niż by ładnie wyglądało. Aha no i przekonałam sie, że wszelkie sukieneczki, płaszczyki itd. na takim maleństwie do 4 albo nawet 6 miesiąca nie prezentują się ładnie. no ale to tylko moje zdanie
yZa90210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:35   #24
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: modne dzieci

ja sie w ogole zastanawiam, jaki jest sens zakladania takiego watku jak ten
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:40   #25
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dla mnie takie typowo wystrojone niemowlaki wyglądaj zwykle śmiesznie, a już największą tragedią są zwykle sukienki na chrzciny. Nie lubię też przebierania niemowlaka chłopca w mini garnitur, dla mnie to efekt taki jakby staremu dziadkowi pajaca włożyć
Mam takie samo zdanie.
A już te mini garniturki to mi się takie mega wieśniackie wydają...

Zresztą jak nie cierpię dresów u dorosłych, tak uważam, że dla malutkiego dziecka to jest najlepsze ubranko, no wiadomo za wyjątkiem upałów. Mój syn teraz przeważnie jest wystylizowany w samo body i pieluchę

Cytat:
Twoja córka to już może sobie sama kreacje wybierać, ja swojej też pozwolę ubierać się wedle własnego gustu, jak już zacznie taki posiadać. U Juula przeczytałam i zapamiętałam, że dzieci ubierają się zgodnie z nastrojem, a nie warunkami atmosferycznymi, to pewnie pomoże nam wielu zadym o ubranie uniknąć. Zresztą ja nie podchodzę do takich kwestii śmiertelnie poważnie, jak się wystroi i będzie wyglądała jak z ekipy cyrku objazdowego, to trudno, wyjdę z nią na miasto i jeszcze zdjęcie zrobię, żeby miała na pamiątkę
Ja też tak myślałam, ale jak nam się ostatnio córka wystroiła to jednak z tż-tem cicho zaprotestowaliśmy przynajmniej w kwestii butów, które mega nie pasowały, resztę też miałą wyjątkowo "trafnie" dobraną, ale było chłodno, więc ubrałam jej i zapięłam płaszczyk Ja jednak wolę dziecku delikatnie wytłumaczyć, że jej wizja może być z lekka niewypałem. To już o nic nie chodzi, ale moje naturalne poczucie estetyki zostało mocno zachwiane i wystawione na próbę...

Chociaż i tak nic nie przebije mojej teściowej Raz tak wystroiła moją córkę na spacer, że przeszłam na drugą stronę ulicy ukradkiem udając, że ich nie znam. Mała miała nieco ponad roczek i miała na sobie: stare, sprane różowe spodnie dresowe, do tego musztardowy płaszczyk z czerwoną palikacją typ grzybek z rękawkami typu bombka, do tego zielono-różową czapkę półsportową z uszami wiązaną pod szyją, którą nosiłyśmy do zimowej kurtki puchowej, do tego brązowe miniglany a na szyi chustkę czerowną w białe kwiaty... wyglądała jak dziecko ubrane w dary z caritasu...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:55   #26
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez alinkamalinkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak jest u Was, czy też macie wrażenie, że więcej wydajecie na ciuchy dla swoich pociech niż dla siebie? Czy kupując ubranka zwracacie uwagę na modę?
nie. ubieram córkę w to co jest dla mnie wygodne. dlatego przeważnie ma na sobie pajaca (uwielbiam je i boleję, że nosi teraz największy rozmiar) i zawsze brana jest za chłopca.

trochę dziwi mnie strojenie dzieci. opaski, buciki, kolczyki, torebeczki, krawaty, falbany... ostatnio padłam jak zobaczyłam kilkumiesięczniaka w smokingu. co kto lubi. jeśli komuś sprawia radość wyszukiwanie ciekawych ciuszków dla malucha, wolna wola. mnie absolutnie nie.
zobaczymy co będzie jak malucha podrośnie i sama będzie decydowała o tym co chce założyć. ech.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:00   #27
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość

Twoja córka to już może sobie sama kreacje wybierać, ja swojej też pozwolę ubierać się wedle własnego gustu, jak już zacznie taki posiadać.
A dlaczego szesciolatka juz moze a pieciolatek jeszcze nie?
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:04   #28
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: modne dzieci

5latek też moze, chodziło mi o to, ze dzieci w wieku mojej córki nie moga się wedle własnego gustu stroić, bo go nie posiadają przecież.

Klarissa - tyle napisze, bo z telefonu
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:24   #29
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: modne dzieci

Modnie? Nie, zdecydowanie.
Dbam o to, by ubrania na dzieciach się nie gryzły (czyli jak góra w paski, to spodnie niech gładkie będą, jak te paski są różowo białe to nie założę spodni pomarańczowych), były odpowiednie do danego miejsca (na plac zabaw nie w kiecce, do przedszkola niekoniecznie białe gacie), przy okazji tłumaczę starszej różne rzeczy. Czyli jeśli chce kwiatkowe spodnie i kropkową bluzkę, to niestety - albo, albo, niech sama wybierze, a potem dobierzemy resztę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:54   #30
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: modne dzieci

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Coś w tym jest, ja jednak nigdy nie widziałam sensu strojenia tak małego dziecka.

Zdarzyło nam się wyskoczyć do sklepu z małą ubraną w jakieś dresy lumpeksowe marki Everlast, bo uznałam, że ja nie zyję na wschodzie Europy, żeby się lansować na zakupach A jakoś tak mi się kojarzy strojenie dzieci i w ogóle siebie na zwykłe okazje typu spacer czy zakupy, żeby się pokazać. I potem mamy roczne dziewczynki w ohydnym połączeniu białych rajstop, różowej sukienki heloł kiti czy inne dziadostwo, różowej opaski na głowę z kokardką i z kolczykami. Jak moja córka sobie taki image zaplanuje za kilka lat, to proszę bardzo (bez kolczyków), ale sama jej tak nie wystroję. Skutek - nadal uchodzi za chłopca bidulka
Ojej, a ja tak lubię do różówych sukienek jakie dla małej posiadam zakładać białe rajstopki ale heloł kiti nie lubię, w ogóle nie lubię ciuszków z aplikacjami z bajek. Ostatnio unikając różu zakupiłam tyle zielonych ubrań i dodatków, że sama byłam w szoku.

Stroić córkę lubię, ale wiadomo - w granicach rozsądku. Na "wielkie wejście" na mega okazję ma piękne sukienki. Później przebieram w wygodne ubranko. Chociaż mała lubi ładnie wyglądać i gdy otoczenie się zachwyca jej kreacją. Chodzi wtedy dumna jak paw, stroi miny i ogólnie widać, że jest w lepszym nastroju. Na spacery lubię założyć jej dzianinkową lekką sukieneczkę, na pampersa majteczki. I tak podczas spacerów mi usypia lub większą część spędza w wózku. W razie wypadu na plac zabaw mam ciuchy na zmianę - spodenki lub getry (długie i krótkie), bluzeczkę. Staram się aby rzeczy pasowały do siebie kolorystycznie lub wzorami chociaż w jakimś zaćmieniu ubrana była: dół paski, góra w kratkę.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 15:30:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.