Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-10, 08:48   #4801
Hadżi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 078
GG do Hadżi
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Witam Ciocie
Jeszcze raz dziękujemy za życzenia
Wczoraj zrobiliśmy malcowi takie mini urodzinki. Kupiliśmy mały torcik kremowy ( był pyyyszny), rurki z kremem i winko i zaprosiliśmy Ojca Chrzestnego z narzeczoną .
Michałek dostał od nas Fadromę ( spycharko-ładowarka ), od dziadka duuuży, pastikowy wózek na którym może wozić piach, liście, kamienie i (ewentualnie ) śnieg a od OCh trzy pudełka klocków Lego.
Imprezę dla rodziny robimy w niedzielę.

Wisienko
Nawet nie wiesz jaka to ulga czytać że Synek czuje się duużo, duużo lepiej .
Długo spał to oznacza chyba że organizm się regeneruje .
Oby tak dalej ! Gorąco pozdrawiam

Ana
Jeszcze raz Gratuluję
Jak to u Was bylo? tez na poczatku towarzyszyl Wam strach?

Strach ? Chyba tak.
Świadomość tego że nikt mi nie podpowie gdy jechałem sam powodowała że byłem trochę spięty. Skupiony byłem na odczytywaniu znaków i kontroli jazdy więc przyjemności z jazdy było nie wiele.
Wszystko to z czasem minie
Pewnie masz jakieś trasy którymi jeździsz codziennie i z dnia na dzień będziesz się na nich czuła coraz pewniej. To wszystko kwestia wprawy.
Jeśli dobrze znasz już autko którym jeździsz to już połowa sukcesu.
Mam nadzieję że nie musisz oczami szukać lewarka biegów , dźwigni kierunkowskazów, wiesz na jakim biegu jedziesz bo wtedy całą uwagę możesz skupić na tym co się dzieje wokół ciebie.
Tak więc głowa do góry. Początki są zawsze trudne ale wszystko jest do opanowania

Pzdr
__________________
Michałek , nasz Promyczek
Hadżi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 11:26   #4802
Wisniowysad
Zakorzenienie
 
Avatar Wisniowysad
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5 765
GG do Wisniowysad
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Ana - czekam na przepis na gulaszowa, bo ja robilam dopiero raz z pierwszego lepszego przepisu z netu, a jak ty masz wyprobowany to chetnie ugotuje ta twoją
urodziny robimy w piatek i sobote, w sobote dla irka ojca, a w niedziele dla reszty gosci , irek nie chce zeby jego ojciec spotkal sie z moimi rodzicami , wiec bedzie tak w tym roku

hadzi - super prezenty dostal Mis, my witowi kupilismy autko na akumulator Zygzaka z tej bajki Cars, o reszcie prezentow wiem tylko ze moja mama da witowi 100zl na autko (kosztowalo nas 320zl z przesylka)

ide smazyc nalesniki

do pozniej
Wisniowysad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 14:05   #4803
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Wszystkim Waszym Facetom (tym dużym i tym małym) z okazji dzisiejszego Święta - Dnia Mężczyzny życzę szczęścia, zdrowia i nie ciemiężenia przez kobiety

A Tobie Hadziku szczególnie

__________________
Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Tygrysku...!
- Co Prosiaczku?
- NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 16:33   #4804
Wisniowysad
Zakorzenienie
 
Avatar Wisniowysad
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5 765
GG do Wisniowysad
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez Atiluj Pokaż wiadomość
Wszystkim Waszym Facetom (tym dużym i tym małym) z okazji dzisiejszego Święta - Dnia Mężczyzny życzę szczęścia, zdrowia i nie ciemiężenia przez kobiety


A Tobie Hadziku szczególnie
to dzis mamy dzien mezczyzny??????

to w takim razie podlaczam sie do zyczen - wszystkiego naj chlopcy!!!!


dobrze ze moj tż niezorientowany, bo nie domagal sie jakiegos szczegolnego traktowania i przed chwila poszedl do piwnicy po cebule i ziemniaki
Wisniowysad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 18:21   #4805
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Hej

wisienko kurcze, wspolczuje przejsc z Witem...

u nas podobnie jak u Any, Kuba nie choruje... juz dobre z pol roku nie mial chyba nawet kataru... ostatnio tylko grypa zolądkowa nas dopadła... Kube duzo hartuje, kąpie sie chwile w zimnej wodzie i ostatnio je lody

ale i my nie chorujemy od kad zastosowalam kuracje z czosnku... ja rowniez od ponad pol roku zadnego kataru nie mialam Tzet tez zdrow!

Oby tak dalej...

Zapisalam Kube do przedszkola... tzn, nie zaniosłam karty przyjecia jeszcze, ale wypelnilam juz. ciekawe czy sie dostanie... baaardzo bym chciala.

Synta kurde, u Ciebie tez sie porobilo. Duzo zdrowka dla Was! I opowiedz cos o tym Egipcie... wyjazd rodzinny czy tylko małżonkowie razem

Tez mi sie marzy taki wyjazd... ale raz ze nie ma kasy a dwa, ze Kuba za maly na takie podroze, a chcialabym z nim jechac.

hadziki no no... plan remontu łazienki bomba Czekamy na efekt koncowy.

My planujemy puki co odswiezyc nasz pokoj. zmienic meble, lozko i kolor scian. ale to w maju najwczesniej.

dysiu Twoj tort jest ekstra! gratuluje talentu... ja nie mam takich zdolnosci plastycznych - moje biedronki z papieru wygladaja jak zgnieciony muchomor to co dopiero z masy lukrowej...ale Kuba ma frajde nawet z takich

No i dziewuszki masz sliczne ! Juz takie duze.

czarinko ja rowniez jestem pełna podziwu dla Ciebie za prace. Za pewne jest to bardzo ciekawa praca - mysle ze nadajesz sie do takiej, bo jestes twarda babka z silnym charakterem i bedziesz patrzec na problemy ludzkie raczej obiektywnie, nie bedziesz sie dolowac tym co tam widzisz.
Dzieciaczki Ci tak szybko wyrosły, ze mam wrazenie ze ich 3 lata ne widzialam... Ala jaka pannica... Konradek zrobił sie taki męski

wisienko czy Witul jezdzi autkiem na akumulator? My kupilismy Kubie jeepa - kilka stron wczesniej dalam fotki. ale sceptycznie do niego podszedl. w ogole nie spodziewalam sie takiej neutralnej rekacji. woli swoj 3 kolowy rowerek i jeździk.

ale jeden plus jest tego, ze autko poczeka do suchej cieplej wiosny i Kuba ruszy nim na podwórku, a nie w domu. w domu zaraz by go o sciany roztrzaskał.

W ogole powiem Wam, ze Kubie lepiej manewruje rowerkiem niz ja samochodem A jak cofa albo parkuje tyłem - no mowie Wam mistrzostwo... idelanie wszystko ma wymierzone... stad pomysl kupienia auta na aku. ja zawsze mam problemy z cofaniem

ana ja na poczatku tez mialam stracha jezdzic, jednak moje miasto jest malutkie i jezdzi sie na pamiec. szybko sie nauczylam jezdzic wsrod nienormalnych ludzi.
ale w takim Koszalinie nawet teraz sie troszke denerwuje. W Warszawie bym nigdy nie wsiadlo za kolko lubie jezdzic na trasie

tak jak wspomnialam wyzej, nie lubie manewrowac, kazde moje parkowanie jest tragiczne - mozna by kabaret czasem nakrecic.
Tyłem unikam, koperty nie zrobilam od kad pozegnalm sie z panem instruktorem.
po prostu jak wiekszosc kobiet przyznaje sie ze nie mam wyobrazni w jezdzie za kolkiem.
Jak sie odwracam do tylu to juz nie wiem jak mam skrecac ale jezdze i nie boje sie - gdyby nie to cholerne parkowanie
Teraz po 3 latach Tzet mnie troszke uczy jak parkowac tyłem.

Bład ze wycofali parkowanie tyłem z egzaminu, czlowiek by sie nauczył troche

Ok nie wiem jeszcze co komu...

W pracy dobrze, dni lecą za szybko........ W szkole ciezko - bedzie najgorszy semestr w moim zyciu naukowym...

Tzet u siebie w pracy zyskał nowe doswiadczenia - w pracy zafundowali mu kurs goracymi kamieniami i szykuje sie nastepny kurs - na starszego ratownika wodnego ( mlodszego juz ma) i jeszcze jakis tam patent mu zrobia.

takze jeszcze troche takich prezentow od firmy i ruszymy z własna dzialalnościa. Gabinet fizjoterapii plus szkolka nauki plywania. ale wszystko w swoim czasie

Buzki! ide robic kolacyjke.

AHA! Najwazniejsze...

Na zebraniu naszej wspolnoty byla sprawa poruszona nt. tych nieszczesnych podzielnikow ciepla... bylo glosowanie i udalo sie! A mianowicie od stycznia 2011 zostaje wstrzymany odczyt! Teraz jakos przebolejemy i troszke pomarzniemy tak zeby wyjsc w przyszlym roku na zero.

Moj wujek co mieszka w tym samym bloku tez obliczyl ze wyjdzie mu ponad 1000 zł doplaty.
Jego kolegom podobnie, a ze oni wysokiej rangi wojskwoi to zrobili na zebraniu szumu i udalo sie!
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...

Edytowane przez freddy296
Czas edycji: 2010-03-10 o 18:34
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-11, 07:12   #4806
Ana2
Zadomowienie
 
Avatar Ana2
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Hiszpania (Aljaraque)
Wiadomości: 1 819
Send a message via Skype™ to Ana2
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Witanko

Podaje przepis na ZUPE GULASZOWA:

SKLADNIKI:

1 kg wolowiny (pokroic w kostke)
2 duze papryki czerwone
1 papryka zielona lub zolta
3 cebule (papryki i cebule pokroic w kostke,niezbyt drobna)
3 zabki czosnku- roztarty
1 duza marchew-pokrojona w zapalke,ja tre na tarce na grubych oczkach
200g pieczarek-pokroic w plasterki
3-4 ziemniaki pokrojone w kostke

PRZYPRAWY:

sol (okolo 2 lyczeczek-trzeba probowac i doprawiac wg uznania)
vegeta-3 lyzeczki
kminek- 2 duze lyzki
slodka papryka 2-3 lyzki
ostra papryka wg uznania (ja daje malutka plaska lyzeczke i zupa nie jest pikantna,bo nie lubimy)
przecier pomidorowy lub 4-6 swiezych pomidorow drobno pokrojonych bez skorki (ja daje zawsze swieze pomidory)
3 kostki Knorra "bulion wolowy"
1 plaska lyzeczka cukru
3-4 duze liscia laurowe
15 ziaren ziela angielskiego

SPOSOB PRZYGOTOWANIA:

Wolowine podsmazyc na oleju przez okolo 10-15 min.Przygotowac bulion wolowy na 1,5 l wody i zalac nim podsmazone mieso.Dodac lisc laurowy,ziele angielskie i gotowac.
W drugim garnku podsmazyc na oleju pokrojone warzywa: cebule papryki,marchew i pieczarki.
Jak wolowina bedzie w polowie juz ugotowana to dodac podsmazone wczesniej warzywa plus przecier pomidorowy lub drobno pokrojone pomidory,vegete,papryke slodka i ostra,kminek,sol do smaku,cukier,czosnek i na koniec pokrojone w kostke ziemniaki.Gotowac do miekkosci miesa i warzyw (ja zawsze sprawdzam na ziemniekach-jak sa miekkie to znaczy ze zupencja gotowa).
Dodam,ze z tych skladnikow zupy wychodzi sporo,ale mozna zamrozic i miec w "pogotowiu".Zupa musi miec gesta konsystencje,nie dolewajcie wody pod zadnym pozorem.Do przygotowania trzeba uzyc duzych garnkow,szczegolnie tego w ktorym bedziemy smazyc wolowine,bo pozniej wszystko i tak do tego garnka idzie.Gotowac na malym ogniu mieszajac od czasu do czasu.
Polecam zupke z chlebkiem posmarowanym maslem-mmmnnniaaaammmm!!!!

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------



Cytat:
Napisane przez Atiluj Pokaż wiadomość
Wszystkim Waszym Facetom (tym dużym i tym małym) z okazji dzisiejszego Święta - Dnia Mężczyzny życzę szczęścia, zdrowia i nie ciemiężenia przez kobiety




i my slemy spoznione zyczonka

Freddy,to u mnie jest na odwrot,spokojniejsza jestem w miescie a bardziej denerwuje sie na autostradzie (chyba przez to,ze samochody tak szybko poginaja).W Huelvie jeszcze nie bylam i az sie boje na sama mysl.Po Aljaraque i po Punta Umbria jezdze spoko,no i oczywiscie mam problemy z parkowaniem.U nas na kursie ucza wlasnie parkowania tylem ale nasz samochod jest tak duzy,ze boje sie manewrowac zeby gdzies/komus nie przywalic.Jeszcze na "wolnym" odcinku to zaparkuje ale zeby wbic sie miedzy dwa zaparkowane samochody to juz przerasta moje "kwalifikacje"

Marta,my chcielismy kupic Isiowi Zygzaka na akumulator na gwiazdke ale strasznie drogi byl (170euro) i dalismy sobie spokoj.No i gdzie trzymac pozniej takiego klamota,w mieszkaniu nie ma szans,bo wielkie to to jak nie wiem co,a na zewnatrz to musilaby stac pod zadaszeniem,a my patia mamy "odkryte".A kupic zeby sie w dwa miesiece zniszczylo to tez nie ma sensu-tak mi wyszlo po przemysleniach.Ale uwazam,ze to super prezent i Wito na pewno bedzie bardzo zadowolony.Ja jeszcze nie mam pomyslu na prezent urodzinowy dla malego,zobaczymy co dostanie od gosci i wtedy pomyslimy czy kupimy cos z zabawek czy z ciuchow (bo musze odnowic Isia szafe na wiosne i lato),urosl ostatnio i wiekszosc rzeczy na pewno bedzie mu za mala.

Hadzi,jak przeczytalam "rurki z kremem" to normalnie slina do pasa

Milego dnia!
__________________
"Dziecko to wielki dar....to czastka nieba na ziemi"
Ismael


Julian


ALBUMY

Edytowane przez Ana2
Czas edycji: 2010-03-11 o 07:15
Ana2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-11, 10:50   #4807
Wisniowysad
Zakorzenienie
 
Avatar Wisniowysad
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5 765
GG do Wisniowysad
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

witam

Ana - mam taki sam przepis, tylko ze jak robilam ja pierwszy raz to zapomnialam dac pomiory i byla bez, i nie mam w swoim przepiie tylu ziaren ziela ang. wydaje mi sie ze to strasznie duzo , ale nic to dam tyle ile ty podalas bedzie bardziej aromatyczna, wlasnie zaczelam gotowanko

ewunia - wit jeszcze nie jezdzil zygzakiem bo dostanie go wo sobote , wiec sie nie wypowiem czy musie podoba i czy potraFI JEZDZIC , RELACJE ZDAM W SOBOTE WIECZOREm (sorry za CAPS)
super ze nie chorujecie

lece do garow

do pozniej
Wisniowysad jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 16:06   #4808
bassienka
Zadomowienie
 
Avatar bassienka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 436
GG do bassienka Send a message via Skype™ to bassienka
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Przesyłamy urodzinkowe buziaczki dla Bartusia Wszystkiego najlepszego z okazji 3 urodzin

No i spóźnione życzenia a okazji dnia chłopaka wszystkim naszym mężczyznom
__________________
Emilia 21-02-2007
Oliwia 21-04-2011

ALBUMY
[*] 18.06.2010
bassienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 06:38   #4809
AgaGuernsey
Wtajemniczenie
 
Avatar AgaGuernsey
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 923
GG do AgaGuernsey
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez bassienka Pokaż wiadomość
Przesyłamy urodzinkowe buziaczki dla Bartusia Wszystkiego najlepszego z okazji 3 urodzin

No i spóźnione życzenia a okazji dnia chłopaka wszystkim naszym mężczyznom

Podpinam sie do zyczen!


Marta powiedz i jak Wito po bankach? Widzisz efekt? Czy razem z bankami zazywa teraz antybiotyk? I czy sama stawialas, czy ktos?
AgaGuernsey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 08:24   #4810
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez bassienka Pokaż wiadomość
Przesyłamy urodzinkowe buziaczki dla Bartusia Wszystkiego najlepszego z okazji 3 urodzin

Bartusiu 100 lat! Buziaki szczególnie od Adusi
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 10:11   #4811
lachkasia
Zadomowienie
 
Avatar lachkasia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 156
GG do lachkasia Send a message via Skype™ to lachkasia
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

My też ślemy moc życzeń dla Bartusia
lachkasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-12, 10:46   #4812
Atiluj
Wtajemniczenie
 
Avatar Atiluj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 339
GG do Atiluj
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez lachkasia Pokaż wiadomość
My też ślemy moc życzeń dla Bartusia
I my też, my też Sto lat Bartusiu
__________________
Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Tygrysku...!
- Co Prosiaczku?
- NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Atiluj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 17:10   #4813
olkao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

komp nam padł na cały tydzień i ja juz nie nadążam w czytaniu, to wasze tempo zawsze było dla mnie zabójcze, teraz wcale nie jest lepiej ...

po pierwsze to Sto lat dla Michałka i Bartusia!!!

po 2. Synta masakra jak sie wali to na całego współczuję
po 3. Marta ja mam dokładnie takie same przeboje z Niną nie wychodzimy praktycznie z choroby raz oskrzela , raz płuca raz górne drogi oddechowe i tak w kółko. Na razie zaczynają jej pomagać nebulizacje na antybiotyki też nie reaguje a ma dopiero pół roku
po 4. Ana jeździj jak najwięcej na początku stres ale bardzo pomaga wejść w prawę.
mi minie w czerwcu 10 lat jak mam prawko i wstyd przyznać ale nie wyobrażam sobie nie mieć własnego samochodu tak się rozpuściłam inna sprawa że Darka całymi dniami nie ma, a ja wiecznie z małą po lekarzach jeżdżę...

Lena dokładnie po miesiącu od swoich urodzin doczekała się wreszcie tortu i gości. byla tak szczęśliwa że w nd obudziła się o 7 rano żeby już się szykować na przyjęcie. tort o dzieło mojej mamy ale zwierzaczki marcepanowe kupiła wklejam parę fotek
__________________


Edytowane przez olkao
Czas edycji: 2010-03-13 o 16:05
olkao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-12, 18:09   #4814
Ana2
Zadomowienie
 
Avatar Ana2
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Hiszpania (Aljaraque)
Wiadomości: 1 819
Send a message via Skype™ to Ana2
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Olka,zachowanie Twojej Leny to najlepszy przyklad na to,ze dziecku tak niewiele do szczescia potrzebaKochane sa te nasze Maluchy.My imprezujemy w ta niedziele,mialam pietra o pogode ale wszedzie trabia,ze ma byc pieknie i slonecznie
Sliczniutkie te Twoje Krolewny,szkoda tylko,ze fotki takie malutkie...
Wycaluj nasza watkowa baletnice i Nineczke oczywiscie tez

Bartusiowi slemy zalegle ale najpiekniejsze zyczonka urodzinowe

Marta,i jak zupa gulaszowa? udala sie? ja jutro znowu bede gotowala wielki gar,bo w barze bardzo ladnie schodzi.Dzis jeden z dostawcow nam powiedzial,ze jeszcze troche a odzyskamy "slawe" tego baru-kiedys byl bardzo znany z tortilli (tego placka z ziemniakow i jaj),a teraz zaslynie z polskiej zupy Oby mial racje

Wczoraj moja sasiadka urodzila synusia,uwinela sie w godzinkeaz sama byla zaskoczona,ze tak szybko to poszlo.Jak bede miala fotke malego to zapodam.Ma na imie Guillermo

Uciekam,bo musimy jechac Tatulka z pracy odebrac.

Milego wieczorku!
__________________
"Dziecko to wielki dar....to czastka nieba na ziemi"
Ismael


Julian


ALBUMY
Ana2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 08:41   #4815
Wisniowysad
Zakorzenienie
 
Avatar Wisniowysad
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5 765
GG do Wisniowysad
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez lachkasia Pokaż wiadomość
My też ślemy moc życzeń dla Bartusia
my tez slemy zyczonka spoznione ale szczere dla Bartusia

sto lat dla Uleńki z okazji 3 urodzinek zdrowka, usmiechu, samych sloneczych dni


Agag - banki stawiala witowi pielegniarka, jest lepiej, juz nie ma napadow kaszlu, za to banki w polaczeniu z inhalacjami daly efekt mokrego kaszlu, doktor stwierdzila ze to dobrze ze sie oskrzela oczyszczaja, przez tydzien mam mu dawac bactrim, inhalowac berodualem i solą i w piatek do kontroli
w poniedzialek bedzie mial jeszcze raz stawiane banki

Ana - zupa wyszla pyszna, nie dziwie sie ze u was w barze tak chetnie jest wyjadana , super , wielki gar kazdy sie najadal i jeszcze na dzis zostalo, irek to juz chyba jadl ja z piec razy

dzis robimy drugi raz witowi urodzinki , wczoraj dostal o dziadka woz strazacki sterowany , kilka czekolad i zloty krzyzyk na lancuszek, bez lancuszka

olkaO - sliczne masz coreczki, torcik bardzo fajny

ide na jakies zakupy, milego dnia

Edytowane przez Wisniowysad
Czas edycji: 2010-03-13 o 08:46
Wisniowysad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:08   #4816
bassienka
Zadomowienie
 
Avatar bassienka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 436
GG do bassienka Send a message via Skype™ to bassienka
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

I my również życzymy wszystkiego najlepszego Uleńce z okazji urodzin. Buziaczki
__________________
Emilia 21-02-2007
Oliwia 21-04-2011

ALBUMY
[*] 18.06.2010
bassienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:31   #4817
AgaGuernsey
Wtajemniczenie
 
Avatar AgaGuernsey
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 923
GG do AgaGuernsey
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Sto lat dla Ulenki!

Marta a on mial takie prozniowe, czy ogniowe?
Ja wlasnie dzisiaj postawilam moim dziewczynom, te bezogniowe. Nasza pediatra powiedziala, ze dam sobie sama rade, ze one sa bezpieczne. Wolalabym, zeby to kto inny zrobil, ale nie mial kto, zobaczymy, czy bedzie jakis rezultat.

Olkao sliczne masz dziewczyny!
AgaGuernsey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:56   #4818
Ana2
Zadomowienie
 
Avatar Ana2
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Hiszpania (Aljaraque)
Wiadomości: 1 819
Send a message via Skype™ to Ana2
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

I my slemy najgoretsze zyczonka naszej uroczej tancerce UlenceRosnij duuuuza i zdrowa!!!! buziulki!!!

Ja dzis latam caly dzien jak z pieprzem,przygotowuje pomalu urodziny Isia,a zaraz idziemy do knajpki na hamburgery-Julek z okazji swoich urodzin zaprosil kolegow i kolezanki na kolacje,ide z nimi,jak zamowia to zaplace i spadam,a oni niech sobie siedza.

Marta,ciesze sie ze zupka smakuje.Przepis to tak naprawde tylko polowa sukcesu-druga polowa to dobra reka do gotowania,a Ty taka posiadasz.Wg mnie zupa gulaszowa najlepsza jest na drugi,trzeci dzien jak sie "przegryzie".
No to teraz musisz lancuszek kupic
__________________
"Dziecko to wielki dar....to czastka nieba na ziemi"
Ismael


Julian


ALBUMY
Ana2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:52   #4819
madziaMADZIA
Zadomowienie
 
Avatar madziaMADZIA
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 410
GG do madziaMADZIA
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Buziaki dla Ulenkiz okazji urodzin

my tez dzis swietowalismy bo Rafal tez urodzinowynikogo nie bylo ale za to byl tortjak zrzuce foty to wam pokaze-namiastke marzenia(chyba kazdego faceta)

Ana
buziaki dla Julka z okazji urodzin
u mnie jednak samochod nie wypalil bo to mial byc od wujka a trzeba by bylo troche w niego wlozyc i podobno duzo oleju zre i na paliwo wiec odpada.rodzice powiedzieli ze albo poszukaja czegos innego albo sie doloza.

Ewa a co to za kuracja czosnkowa?dobrze ze nie chorujecie, ja to nadal w szoku jestem ze Wito tak choruje, przeciez nigdy nic a tu nagle jakas dziwna kumulacja.u nas tez raczej spokojnie, nic wilekiego sie nie dzieje, tfu,tfu.ostatnio jakas pojedyncza goraczka wpadla ale tylko to, u nas 3 dniowe przeziebienie, szybko przezszlo.za to caly przechorowalysmy z Tatiaa.ale od tatmtego czasu spokoj.Tatia miala kaszel przez caly grudzien, ja z reszta tez.ale od tamtej pory cisza
a z jazda mam takie same problemy co ty.jak sie odwroce to juz nie wiem ktora jest ktora, czasem sie zastanawiam ktora to prawai parkowaniejak narazie w sumie nie jezdze bo nie mam czym:/

mial byc "urodzinowy wieczor"a solenizant zasnal na kanapie...no nic...trudno sie mow:Pplakac nie bede...no chyba ze on

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Hadziki a gdzie foty lazienki?
__________________

"...Jak dzieci są malutkie to rodzice z miłości chcą je zjeść...a jak dorosną to żałują, że tego nie zrobili..."

ALBUMY
TATIANY
https://wizaz.pl/forum/album.php?u=104100
madziaMADZIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 20:20   #4820
kaśka333
Zadomowienie
 
Avatar kaśka333
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 527
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Hej!

U mnie jakiś marazm czy co... Pomór w ogóle u nas na wsi, dziś byłam na pogrzebie ojca kolegi z klasy (z podstawówki) Smutno... niezwykle dobrym człowiekiem był... (ojciec)

Pogoda mnie wykańcza, nie mogę z budową ruszyć Cholera, jak tak dalej pójdzie to przez terminy się nie wprowadzę w tym roku Ech... o doopę to wszystko rozbić.

Krystian zdrowy, ale chyba ma AZS. Ma takie suche placki na skorze, w ogóle ma bardzo suchą skórę. Od kilku dni kąpię go dodając do wody Emolium, potem smaruje go oliwką. Plamki jakby zbladły i nie złuszcza sie na nich skóra jak wcześniej. W przyszłym tygodniu wybieram sie do jakiegos dermatologa i alergologa, póki co wykluczyłam śmietanę w zupach (zupy je najczęściej, a my zabielamy śmietaną), zobaczymy...

No nic... poczytam troszkę, przepraszam, że nie odpisuję na posty... mam chyba lekki dołek... ale minie
__________________
GALERIA

ALBUMIKI
kaśka333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:55   #4821
freddy296
Wtajemniczenie
 
Avatar freddy296
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 801
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

|Hej

Rety mam 4 dni wyciete z zyciorysu...

piatek - od 7 do 21 po za domem - praca, pozniej szkola
sobota - od 7 do 21 szkola
niedziele od 7 do 17 szkola
poniedzialek - od 7 do 18 praca - musze odrobic 3 godzinki za piatkowe zwolnienie wczesniej

juz nie mam sil....... dobrze ze chociaz jak przyjechalam Kuba juz zasypial, dalam mu buziaka tylko. Tzet poszedl na piwko, a ja chwilowo odpoczywam i zaraz ide spac, bo rano znow szkola

mam najgorszy semestr - strasznie zawalony i jeszcze takie kobyły uczelniane mi sie trafily dwoch wykladowcow ktorzy sie sciagaja miedzy soba ktory bedzie mial wiecej warunkow

Madziu kuracja czosnkowa - smarujesz chleb masłem, zabek czosnku wyciskujesz przez praske - badz kroisz drobno, posypujesz chleb i solisz raz w tygodniu jedz i zobaczysz ze po miesiacu dwoch juz odczujesz... ja z Tztem odczulismy baaaardzo. ani on ani ja nie chorujemy, zadnych katarow, boli gardla, kaszlu nic.
przez to i Kuba jest zdrowy, ale Kuba ma swoj sposob na wzmocnienie odpornosci... od dluzszego juz czasu kapie sie w zimnej wodzie... polewa sie zimna wodą, moczy nogi... mysle ze to mu pomoglo bardzo. juz nie pamietam kataru u niego.
fakt, ze sam sobie wymyslił kapanie w zimnej wodzie

kasiu przykro mi z powodu pogrzebu ojca kolegi....

co do budowy nie dziwie Ci sie ze sie wsciekasz... masakra z ta pogoda... u nas dzis przez godzine syyypał gęsty snieg takze znow mamy biało....

Aha...rzućcie pomysłem...

10 kwietnia mam roczek mojej drugiej Chrzesnicy i nie mam pojecia czym sie bawi roczna dziewczynka - HELP!
w ogole 11 kwietnia mam Chrzciny mojej 3 Chrzesnicy ale zdecydowalam, ze dam pieniazki i Biblie dla najmłodszych - dobry pomysl??

tazke bedziemy miec imprezowy weekend.... tylko moj portfel ledwo to zniesie
__________________
Ludzie najczęściej zdają sobie sprawę, że mają jedno życie gdy już je prawie przeżyli...

Edytowane przez freddy296
Czas edycji: 2010-03-13 o 21:01
freddy296 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:11   #4822
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez freddy296 Pokaż wiadomość
|

Aha...rzućcie pomysłem...

10 kwietnia mam roczek mojej drugiej Chrzesnicy i nie mam pojecia czym sie bawi roczna dziewczynka - HELP!
w ogole 11 kwietnia mam Chrzciny mojej 3 Chrzesnicy ale zdecydowalam, ze dam pieniazki i Biblie dla najmłodszych - dobry pomysl??

tazke bedziemy miec imprezowy weekend.... tylko moj portfel ledwo to zniesie
Freddy my też za tydzień mamy roczek siostrzenicy TŻ i kupujemy o takie coś
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=941825175
tyle że ja kupie u nas w sklepie do tego jakiś ciuszek i prezent gotowy.



Serdeczne życzenia urodzinowe dla naszych jubilatów Michasia, Bartusia i Uleńki!!!!
Marcjanka śle Wam wszystkim buziaki i uściski najmocniejsze na świecie!!!

Ana Twój przepis na zupkę brzmi tak pysznie że już go sobie pięknie skopiowałam do tego pliku z naszymi wizażowymi przepisami i na pewno w najbliższym czasie wypróbuję!

W tym tygodniu pracujemy od 10-18 będę w domu koło wpół do siódmej.. czyli z Marcjanką będe się widzieć jakos tak do 21, bo o tej porze chodzi spać, z TŻtem tak samo bo nocki ma... Wiecie jak się cieszę, że mam taki tylko jeden tydzień a dwa pracuję 8-16, chyba bym się zatęskniła za moim małym potworem! O 8 i tak ją odstawiam do przedszkola, więc byśmy się malutko widziały. Podziwiam kobiety które dojeżdżają tak jak np Marta codziennie dojeżdżała do pracy tyle km i króciutko widza swoje bąble.
Jutro mamy wizytę u pulmonologa, zobaczymy co nam powie, wyniki na pasożyty odbieram, jutro mam nadzieję że żadnego robaka Marcyś w brzuchu nie ma, a wymazu z nosa nie zrobiłyśmy bo się okazało że żeby zrobić to co najmniej dobę dziecko nie może mieć nic wpsikiwane do nosa, nawet soli fizjologicznej, bo to zakłóca wynik. Dobrze że sie kobieta spytała zanim zrobiła szkoda tylko że mnie nikt wcześniej nie uprzedził.

Wczoraj poszłyśmy z Marcjanka przebić uszka! I wróciłyśmy bez kolczyków a to pewnie przez to że a) musiałyśmy czekać 30 min na panią kosmetyczkę, małą już się trochę znudziła b) w między czasie zdążyła się oparzyć w opuszek palca wskazującego o lampeczkę świecącą na półkach z kosmetykami i jeszcze bardziej się rozdrażniła. Pani kosmetyczka narysowała kropeczki na uszach wzięła bokiem pistolet i już przyłożyła do ucha a Marcjanka go zauważyła! I koniec z przebijaniem ucha. Dyplom wypisany kropki zrobione a ona że NIE! No to nic na siłę spróbujemy za tydzień, ale pani kosmetyczka zastosuje inną strategię Ja się nie da to nie, z tym że Marcjanka co dziennie jak wybieram sobie kolczyki rano to ona miączy że też chce, tylko jeszcze nie wie że konieczne są dziurki Za to Marcyś z gabinetu wyszła z pięknymi różowymi paznokciami! I teraz każdemu pokazuje jakie ma "pomamowane" pazurki
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 12:09   #4823
AgaGuernsey
Wtajemniczenie
 
Avatar AgaGuernsey
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 923
GG do AgaGuernsey
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Sto lat dla kolejnych trzylatkow: ISIA i WITA!!!

MadziaO trzymam kciuki, zeby wyniki niczego nie wykazaly! A wiesz, ze nawet jesli wyjda dobrze, to nie oznacza, ze nic nie ma? Bo moze akurat nie trafic sie na odpowiednie stadium zycia tych robali. Ale tak jak mowie, mam nadzieje, ze nic nie bedzie.
Dobrze, ze piszesz o tym wymazie, kurcze moze tez bym zrobila?
Daj znac, co po wizycie u pulmonologa. My idziemy za tydzien z Zuzia.

Freddy faktycznie masz kierat teraz. Oby ten semestr szybko sie skonczyl! A roczki, chrzciny faktycznie Cie skrobna po kieszeni, co do chrztu - ja preferuje kase, wiec wg mnie dobrze robisz. A na roczek moze cos takiego http://www.allegro.pl/item942321957_...lo_dzwiek.html
moje dziewczyny nigdy tego nie mialy, ale zawsze w aptece czyms podobnym sie bawia i nie chca wychodzic.
AgaGuernsey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 12:18   #4824
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez AgaGuernsey Pokaż wiadomość


MadziaO trzymam kciuki, zeby wyniki niczego nie wykazaly! A wiesz, ze nawet jesli wyjda dobrze, to nie oznacza, ze nic nie ma? Bo moze akurat nie trafic sie na odpowiednie stadium zycia tych robali. Ale tak jak mowie, mam nadzieje, ze nic nie bedzie.
Dobrze, ze piszesz o tym wymazie, kurcze moze tez bym zrobila?
Daj znac, co po wizycie u pulmonologa. My idziemy za tydzien z Zuzia.

Wiem wiem że akurat może nic nie być ale Marcjanka robi koopke raczej raz na 2-3 dni i akurat tak teraz do badania dałam że z 5 dni jest dawka.
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 13:21   #4825
Hadżi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 078
GG do Hadżi
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Powitać
Zrobiłem albumik z prac remontowych. Nie wszystko jest jeszcze zrobione ale coś już widać więc zapraszam.
MIsiek już się budzi więc spadam szykować urodzinki dla rodzinki.
Do zobaczyska wieczorkiem
__________________
Michałek , nasz Promyczek
Hadżi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 17:51   #4826
bassienka
Zadomowienie
 
Avatar bassienka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 436
GG do bassienka Send a message via Skype™ to bassienka
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez AgaGuernsey Pokaż wiadomość
Sto lat dla kolejnych trzylatkow: ISIA i WITA!!!


My również podpinamy sie do życzeń Buziaczki
__________________
Emilia 21-02-2007
Oliwia 21-04-2011

ALBUMY
[*] 18.06.2010
bassienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 18:59   #4827
Wisniowysad
Zakorzenienie
 
Avatar Wisniowysad
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5 765
GG do Wisniowysad
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

witam.

sto lat dla isiaczka z okazji 3 urodzinek zdrowka, usmiechu, samych pogodnych dni

wit dziekuje za zyczenia

Agag - wit mial robione banki prozniowe, mia 6 sztuk, malym dzieciom banki zostawia sie na skorze od 5 do 7 minut, patrzac na to jak to robila pielegniarka mysle ze potrafilabym to zrobic, musialam jej pomagac bo nie chcialy sie witowi przykleic bo taki chudzielec z niego

madziaO - trzymam kciuki za wyniki marcjanki, oby wsio bylo ok

kasia333 - nie ty jedna masz juz dos zimy, a wnet przyjdzie wiosna i ruszycie z budową, masz do tego glowe wiec mocno wierze w to ze jeszcze w tym roku zamieszkacie na swoim
ja mam w planach zagospodarowac ogrodek pod domem i tez czekac az bedzie pogoda

my juz po urodzinach, wit byl grzeczny, prezenty mu sie podobaly, dostal od mioch rodzicow pieniazki i 3 dinozaury ktore sa teraz w biedronce po 4,99zl za sztuke, mowie wam jaka radosc!!!!
od mojego brata 2 plyty z bajkami o tomie i jerrym, a od mojego brata dziewczyny dwie pary super dzinsikow akurat na wiosne
bardzo przezywal tę uroczystosc, czekal na gosci, cieszyl sie jak nie wiem i byl taki wazny
autka na aku nie dalismy mu jeszcze bo w domu nie chce zeby go opadl bo szkoda mi scian, dostanie go jak bedzie cieplo i bedzie mogl jezdzic po podworku
Wisniowysad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 20:48   #4828
Hadżi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 2 078
GG do Hadżi
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Wielkie Buziole dla Wittusia i Isiaczka
Dużo Uśmiechu, Miłości, Szczęścia i Zdrooofkaaaa


U nas też już po imprezie . Misiek dostał autko z koparką na lawecie i jeszcze jedną koparką spycharkę.
Dostałe też dwie koszule i spoodnie ale nic nie może przebić koparek .
Mały spał tylko godzinę i wstał już o 14 jakiś taki negatywnie naładowany . Dobrze że goście byli i trochę się rozładował a i prezenty poprawiły mu humor.

OK spadam do uazienki .
Jula ogląda TzG i obżera się chipsami i krzyczy aby napisać Kaśce że w przyszły weekend ma być już nawet +12 stopni więc śmiało może ruszać z pracami na budowie.

Jutro poczytam co skrobałyście . Łazienka prawie skończona wieć możemy już zwolnić tempo

branoc
__________________
Michałek , nasz Promyczek
Hadżi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 21:51   #4829
lachkasia
Zadomowienie
 
Avatar lachkasia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 156
GG do lachkasia Send a message via Skype™ to lachkasia
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Uleńko, Witusiu i Isiaczku Wszystkiego Najlepszego!!!
lachkasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 06:27   #4830
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Dzieciaczki LUTOWO-MARCOWE 2007 IV

Cytat:
Napisane przez one_shot Pokaż wiadomość
W tym tygodniu pracujemy od 10-18 będę w domu koło wpół do siódmej.. czyli z Marcjanką będe się widzieć jakos tak do 21, bo o tej porze chodzi spać, z TŻtem tak samo bo nocki ma... Wiecie jak się cieszę, że mam taki tylko jeden tydzień a dwa pracuję 8-16, chyba bym się zatęskniła za moim małym potworem! O 8 i tak ją odstawiam do przedszkola, więc byśmy się malutko widziały. Podziwiam kobiety które dojeżdżają tak jak np Marta codziennie dojeżdżała do pracy tyle km i króciutko widza swoje bąble.

[/FONT]
Coś wiem o tym... Ja zeszły tydzień pracowałam 7:30-19, ten tydzień cały mam tak samo, dopiero w sobotę mam wolne. Zmęczona jestem no i tęsknie za dziećmi, teraz je widuje tylko chwilke wieczorem, przy kolacji

Buziaki.
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.