Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-13, 12:36   #871
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez juli_juli_a Pokaż wiadomość
U mnie to samo:/ Wczoraj mnie zaczęło drapać gardło, o 3 w nocy obudziłam się, zaczęłam kichać, smarkać i głowę mi zaczęło rozsadzać. Robiłam sobie jakieś mikstury w nocy, a o 6 się poddałam i wzięłam paracetamol na ból głowy. Pospałam do 7 i myślałam, że się nie zwlekę z łóżka... Chyba pójdę na jakieś krótkie zwolnienie, żeby się wykurować.


Z mikstur robię woda+miód+cytryna lub sproszkowana wit.C (w tej sproszkowanej jest duuuuużo więcej wit.C niż w cytrynie), do tego można na ból gardła tantum verde lub islę. Na ból/gorączkę paracetamol.
Można też podobno propolis. Z naturalnych metod jest jeszcze pierzga i imbir.
Jest też coś takiego jak złote mleko (golden milk), muszę jeszcze doczytać, ale też wydaje mi się, że w ciąży można.


Ja chyba będę atakować różnymi sposobami dawno mnie tak nie rozłożyło (a w dodatku mam jeszcze sporo rzeczy teraz na głowie:/).
Zdrowka.
Bo to sie tak utarlo ze jak cytryna to ma duzo wit C a to nie prawda. Juz jedno kiwi dziennie ma jej tyle ze pokrywa dzienne zapotrzebowanie no i natka pietruszki ma duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 12:42   #872
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Dziewczyny czy Wam też tak gorąco, ja oszaleje! Jest tylko 23 a ja się rozpływam. W nocy spać nie moge, okna otwieram. Oszaleje! A w przyszlym tygodniu zapowiadają ciągle po 26 stopni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 12:42   #873
juli_juli_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 422
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Zdrowka.
Bo to sie tak utarlo ze jak cytryna to ma duzo wit C a to nie prawda. Juz jedno kiwi dziennie ma jej tyle ze pokrywa dzienne zapotrzebowanie no i natka pietruszki ma duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

nom dokładnie. tylko do tej mikstury średnio pasuje kiwi czy pietruszka (chociaż w sumie nie próbowałam), no i cytrynę przeważnie mam w domu, w przeciwieństwie do kiwi i pietruszki


czarna porzeczka też ma dużo więcej wit.C, muszę swoją drogą zobaczyć czy nie mam jakiegoś swojego syropu z czarnej porzeczki...
juli_juli_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 12:50   #874
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj jakiś gorszy dzień. Wszystko mnie irytuje i nie wiem za co mam się najpierw brać. Trochę mnie to dzisiaj przerasta. Znowu mam pryszczę a wczorajsza wizyta u fryzjera niezbyt się udała i włosy są za krótkie. Jeszcze w październiku rozpoczynam nową pracę i się tym stresuje.
Dzisiaj nie jest dobrze.
Współczuję. ..
Mnie dziś wszyscy irytują także troszkę w ten sam deseń co u ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 13:11   #875
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj jakiś gorszy dzień. Wszystko mnie irytuje i nie wiem za co mam się najpierw brać. Trochę mnie to dzisiaj przerasta. Znowu mam pryszczę a wczorajsza wizyta u fryzjera niezbyt się udała i włosy są za krótkie. Jeszcze w październiku rozpoczynam nową pracę i się tym stresuje.
Dzisiaj nie jest dobrze.



Głowa do góry ! Wiem o co chodzi bo ja często miewam takie właśnie dni! Pryszczami się nie przejmuj, ja wczoraj byłam u kosmetyczki i wyglądam jakby mi ktoś orkanem po twarzy przejechał (i tak niestety musiałam pójść do pracy ) Włosy odrosną, jutro będzie lepszy dzień i kiedyś będziesz się z tego czasu śmiała! Czy ja dobrze doczytałam, że TY ZACZYNASZ za miesiąc nową pracę?? Na chwilkę przed porodem ? Wow! jakiś ewenement kobieta, przysięgam !
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 13:35   #876
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Ja mam dla dzieci piankę 10 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama pianka czy z czymś?

Jezu ile to ciężkich decyzji trzeba podjąć przed urodzeniem dziecka

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Hej, Dziewczyny ! Mnie od wczoraj bierze jakieś przeziębienie :|. Nigdy mi nie służyła taka pogoda jak teraz, tzn rano chłodniej, a potem gorąco. Niby ubieram się na cebulkę, ale i tak zawsze się przegrzeje. Wczoraj mnie jakieś poty zlały w tramwaju . W nocy było to samo i budziłam się co pół godziny. Chciałam wypić Prenalen, ale z tego co zobaczyłam na opakowaniu producent zaleca stosować go 7 dni od otwarcia, a ja go już z miesiąc temu otworzyłam :O. Piję zatem domowy sok malinowy i zastanawiam się czy kupić sobie kolejny Prenalen. Skład to ma kiepski, no ale co innego żeby zatrzymać rozwój przeziębienia?
Ja bym chyba normalnie piła ten syrop. Co mu będzie przeterminowany zapewne nie jest .
Zdrowka

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Lust, dużo zdrowia

Też nie czuję się świetnie, mąż podziębiony i mam nadzieję, że nie złapię niczego.

Wrzucam listę rzeczy aptecznych. Coś dopisać?
Wczoraj wrzucalam a dziś juz nie pamiętam, może później wrzucę ☺


Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tymi witaminami dla dziecka? Bo ja miałam jeszcze zalecenia D+K teraz sie chyba to zmieniło i nie treba K, orientuje się któraś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z tego co czytałam zaraz po porodzie dają dużą dawkę wit K i juz jej nie trzeba suplementowac ☺ sama d wystarczy.


Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Ile paczek podkładów kupujecie? W tych co mam na liście jest 14 w paczce. To chyba nie wystarczy?
Podkładów na łóżko 2 opakowania po 5 szt mam. A dla siebie 2 opakowania po 10 szt z canpola.

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Do nosa kupiliśmy gruszkę na początek i zobaczymy czy da radę.

Co do octaniseptu, właśnie nie wiem co stosować na pępuszek. Octa czy coś innego? Google nie pomaga bo opinie są przeróżne.
Tez wzięłam gruszke.

Octenisept to bardziej dla mnie w razie cc wzięłam. Z tym pepkiem to różne szkoły są, niektórzy mówią żeby niczym nie smarować, na sucho, inni ze spirytus, inni Octenisept. Nie wiem

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
A co myślicie o takie nakładach żelowych na piersi, które można schłodzić lub podgrzać w zależności od potrzeby? Niepotrzebny bajer? Zastanawiam się nad nimi. Albo narazie odpuścić je i kupić później jeśli będzie potrzeba? Chyba nie są niezbędne?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje się zbędne ☺

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj jakiś gorszy dzień. Wszystko mnie irytuje i nie wiem za co mam się najpierw brać. Trochę mnie to dzisiaj przerasta. Znowu mam pryszczę a wczorajsza wizyta u fryzjera niezbyt się udała i włosy są za krótkie. Jeszcze w październiku rozpoczynam nową pracę i się tym stresuje.
Dzisiaj nie jest dobrze.
To minie, też mam czasem takie dni
Nowa prace zaczynasz teraz? wow

Cytat:
Napisane przez juli_juli_a Pokaż wiadomość
Ja chyba będę atakować różnymi sposobami dawno mnie tak nie rozłożyło (a w dodatku mam jeszcze sporo rzeczy teraz na głowie:/).
Zdrowia


Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wam też tak gorąco, ja oszaleje! Jest tylko 23 a ja się rozpływam. W nocy spać nie moge, okna otwieram. Oszaleje! A w przyszlym tygodniu zapowiadają ciągle po 26 stopni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak niestety. Co prawda chłodniej niż wczoraj bo wczoraj było 28 stopni w cieniu ale dziś podobnie


Zrobiłam ostatnie zamówienie na HubiWorld. Zostało łóżeczko, fotelik, wanienka, i cześć aptecznych. I chyba koniec ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 13:40   #877
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez juli_juli_a Pokaż wiadomość
nom dokładnie. tylko do tej mikstury średnio pasuje kiwi czy pietruszka (chociaż w sumie nie próbowałam), no i cytrynę przeważnie mam w domu, w przeciwieństwie do kiwi i pietruszki


czarna porzeczka też ma dużo więcej wit.C, muszę swoją drogą zobaczyć czy nie mam jakiegoś swojego syropu z czarnej porzeczki...
Hehe nom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 13:58   #878
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Mamy grudniowe 2018, cz. 2 😊

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Ja się jeszcze z takim podejściem lekarza nie spotkałam. Ale wiadomo różni są. U nas przy dużym katarze były nawet zalecenia odciagania co pół godziny. Właśnie dlatego że u leżącego dziecka ta wydzielina szybko uderza na uszy i oskrzela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój Starszak miał wrodzone zapalenie płuc, później jak miał 6 tyg. miał drugie zapalenie płuc - zwykłą firda nie dawaliśmy rady przy tej ilości kataru (nam wysiadały płuca) i zakupiliśmy wtedy katarek - podłączany do odkurzacza. Okazało się super zbawieniem i nie wyobrażam sobie bez niego życia przy małym dziecku.
My tez mieliśmy zalecenia do częstego odciągania kataru żeby nie spływał właśnie gdzieś niżej (czytaj oskrzela, płuca).

Także aspirator polecam, ale może nie teraz tylko rzeczywiście kiedy będzie taka potrzeba- są już teraz w każdej aptece.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość

Octenisept to bardziej dla mnie w razie cc wzięłam. Z tym pepkiem to różne szkoły są, niektórzy mówią żeby niczym nie smarować, na sucho, inni ze spirytus, inni Octenisept. Nie wiem

Ja używałam octaniseptu przy pierwszym dziecku i niestety mieliśmy duży problem bo goił się bardzo długo i ostatecznie się rozłożył zamiast odpaść. Przez to chirurg - zlecił nam lapisowanie pepka (czyli wizyty w państwowej przychodni przy szpitalu z miesięcznym dzieckiem). Pępek ostatecznie się zagoił ale zaraz potem jak miał 6 tyg trafiliśmy do szpitala na zapalenie płuc (mam duże podejrzenie ze coś od kogoś złapał w przychodni).

Także teraz zdecyduje się pewnie na spirytus coby wysuszyć a nie rozłożyć - czyli starymi metodami z których korzystała moja mama 30 lat temu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez karolinka_87
Czas edycji: 2018-09-13 o 13:44
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 14:19   #879
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
Sama pianka czy z czymś?

Jezu ile to ciężkich decyzji trzeba podjąć przed urodzeniem dziecka



Ja bym chyba normalnie piła ten syrop. Co mu będzie przeterminowany zapewne nie jest .
Zdrowka


Wczoraj wrzucalam a dziś juz nie pamiętam, może później wrzucę ☺



Z tego co czytałam zaraz po porodzie dają dużą dawkę wit K i juz jej nie trzeba suplementowac ☺ sama d wystarczy.



Podkładów na łóżko 2 opakowania po 5 szt mam. A dla siebie 2 opakowania po 10 szt z canpola.


Tez wzięłam gruszke.

Octenisept to bardziej dla mnie w razie cc wzięłam. Z tym pepkiem to różne szkoły są, niektórzy mówią żeby niczym nie smarować, na sucho, inni ze spirytus, inni Octenisept. Nie wiem


Wydaje się zbędne ☺


To minie, też mam czasem takie dni
Nowa prace zaczynasz teraz? wow


Zdrowia



Tak niestety. Co prawda chłodniej niż wczoraj bo wczoraj było 28 stopni w cieniu ale dziś podobnie


Zrobiłam ostatnie zamówienie na HubiWorld. Zostało łóżeczko, fotelik, wanienka, i cześć aptecznych. I chyba koniec ☺

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Materac sama pianka tak. Tylko teraz wzięłam dla starszych chłopców z jakąś lepszą ta pianką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 14:32   #880
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Współczuję. ..
Mnie dziś wszyscy irytują także troszkę w ten sam deseń co u ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki. Jeszcze dzisiaj lustro się zbiło w łazience. Pechowy dzień.

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Głowa do góry ! Wiem o co chodzi bo ja często miewam takie właśnie dni! Pryszczami się nie przejmuj, ja wczoraj byłam u kosmetyczki i wyglądam jakby mi ktoś orkanem po twarzy przejechał (i tak niestety musiałam pójść do pracy ) Włosy odrosną, jutro będzie lepszy dzień i kiedyś będziesz się z tego czasu śmiała! Czy ja dobrze doczytałam, że TY ZACZYNASZ za miesiąc nową pracę?? Na chwilkę przed porodem ? Wow! jakiś ewenement kobieta, przysięgam !
Zaczynam 1 października i pracuje do 13 listopada max. Miałam rozmowę z nimi jeszcze zanim wiedziałam, że jestem w ciąży. Trochę im zajęło zanim mi dali odpowiedz. Jak mi zaproponowali pracę to im powiedziałam o ciąży. Reakcja była dość pozytywna, to się zdecydowałam. Muszę dokupić jakieś buty i ubrania przed październikiem, bo w moje biurowe ubrania już się nie mieszczę. Dodatkowe pieniądze się przydadzą, bo jest teraz dużo wydatków.

A pryszcz mi wyskoczył takie wredny, bo dokładnie między brwiami. Nie mam nawet jak go przykryć.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna

Edytowane przez dooorra
Czas edycji: 2018-09-13 o 14:33
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 15:07   #881
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Zdrówka dziewczyny. Mnie tak dopadło że dostałam antybiotyk i nawet się cieszę bo już mi lepeij a domowe sposoby na mnie średnio działają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 15:50   #882
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez snowflake17 Pokaż wiadomość
Krasulka nie widzę u Ciebie na liście octeniseptu i aspiratora do nosa - chyba jedno i drugie się przydaje.

damgala, Aleksandriiia - współczuję złych wyników, oby obyło się bez szpiatala
Dziś mam diabetologa umówionego w luxmed, cudów się nie spodziewam ale ciekawe co powie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Dzięki. Jeszcze dzisiaj lustro się zbiło w łazience. Pechowy dzień.



Zaczynam 1 października i pracuje do 13 listopada max. Miałam rozmowę z nimi jeszcze zanim wiedziałam, że jestem w ciąży. Trochę im zajęło zanim mi dali odpowiedz. Jak mi zaproponowali pracę to im powiedziałam o ciąży. Reakcja była dość pozytywna, to się zdecydowałam. Muszę dokupić jakieś buty i ubrania przed październikiem, bo w moje biurowe ubrania już się nie mieszczę. Dodatkowe pieniądze się przydadzą, bo jest teraz dużo wydatków.

A pryszcz mi wyskoczył takie wredny, bo dokładnie między brwiami. Nie mam nawet jak go przykryć.
Wow, podziwiam za takie zmiany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

A tak w ogóle to lecicie ostro z pisaniem. Ciężko nadrobić. U mnie koszyk apteczny i na hubi jeszcze pusty, ale skrupulatnie zapisuje w kajecie wasze pomysły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 16:29   #883
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Ja apteczny koszyk zrobię może październiku bo ogólnie dużo tych rzeczy mam w domu w ciągłym użyciu. Do kupienia mam gaziki jałowe, krem do dupci ( u nas linoderm), podkłady dla mnie bo te te na łóżko i dla małej mam, aspirator do nosa, szczotke do włosów i tyle pamiętam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 17:17   #884
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

U nas w szpitalu nie kazali niczym psikac na pępek tylko przemywac, ale bardzo długo nie odpadał więc psiknelam octaniseptem i po 2 dniach odpadł. Więc ja teraz też będę to używała.

Wczoraj byłam na warsztatach bezpieczny maluch i zastanawiam się czy nie zapisać się na koniec września na warsztaty z Pawłem Zawitkowskim. Była któraś?
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 17:22   #885
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

A powiedzcie co sądzicie o tej liście do szpitala dla mamy? ☺
Przepraszam za zdjęcie bokiem ale nie wiem czemu mi się odwraca ciągle.

Jak robiłam swoją usunelam: olejek do masażu, wodę termalna, mp3, ręczniki papierowe, pieluche tetrowa... a dopisalam laktator, podkłady na łóżko i chyba tyle.

20180913_173713.jpeg



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017

Edytowane przez Nemmireth_
Czas edycji: 2018-09-13 o 17:25
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 17:22   #886
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

.20180913_173718.jpeg

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 17:43   #887
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Jestem po wizycie u diabetologa. Kurcze spodobała mi się babka powiedziała że istnieje opcja ze cukry wyszły aż takie szalone przez ta moja rwę, bo mój organizm przeżywa podwójny szok ciąża i rwa
Dieta, dieta i dieta no i ruch jak już będzie możliwy. Mam sie nie dać wysłać do szpitala bo tam mi zrobią kolejna krzywa, a to już będzie za dużo, tym bardziej w ciąży! Dostałam zestaw "słodkie mamy" z glukometrem, poradnikami itp. skierowanie na badania i kolejna wizyta za dwa tygodnie. No i przede wszystkim nie świrować i nie szaleć, nie bić się po głowie jak się jakiś pomiar ominie...
Dagmala a jak u Ciebie?


Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 17:46   #888
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u diabetologa. Kurcze spodobała mi się babka powiedziała że istnieje opcja ze cukry wyszły aż takie szalone przez ta moja rwę, bo mój organizm przeżywa podwójny szok ciąża i rwa
Dieta, dieta i dieta no i ruch jak już będzie możliwy. Mam sie nie dać wysłać do szpitala bo tam mi zrobią kolejna krzywa, a to już będzie za dużo, tym bardziej w ciąży! Dostałam zestaw "słodkie mamy" z glukometrem, poradnikami itp. skierowanie na badania i kolejna wizyta za dwa tygodnie. No i przede wszystkim nie świrować i nie szaleć, nie bić się po głowie jak się jakiś pomiar ominie...
Dagmala a jak u Ciebie?


Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
U mnie cukry za wysokie. Na czczo 102, po 1h 183, po 2h 150. Wizytę u diabetologa mam dziś za godzinę w luxmed. Już kiedyś byłam u tego diabetologa i wtedy stwierdził że nic mi nie jest a wyniki miałam gorsze niż dziś tylko nie byłam w ciąży. Także cudów się po nim nie spodziewam ale udało się szybko wizytę umówić z dnia na dzień więc chociaż to dobre. Zdam relację po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 18:15   #889
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Mamy grudniowe 2018, cz. 2 😊

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
A powiedzcie co sądzicie o tej liście do szpitala dla mamy? ☺
Przepraszam za zdjęcie bokiem ale nie wiem czemu mi się odwraca ciągle.

Jak robiłam swoją usunelam: olejek do masażu, wodę termalna, mp3, ręczniki papierowe, pieluche tetrowa... a dopisalam laktator, podkłady na łóżko i chyba tyle.

Załącznik 7638359



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Przyznam szczerze, ze zawsze mnie zastanawia ten olejek do masażu, skurcze bolą jak cholera, pocisz się, chcesz żeby każdy skurcz skończył się jak najszybciej a tu ma Cie ktoś masować tłustym olejkiem? Jeszcze ze z koszuli trzeba się rozebrać czy jak? Zawsze to dla mnie niezrozumiałe...
Co do mp3 hmmm chyba ze Ci puszczą gdzieś na głos bo co tak w słuchawkach ale to juz spoko, niektórzy lubią zamknąć sie w swoim świecie, żeby nikt nie wiał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...

Edytowane przez LolaMontez
Czas edycji: 2018-09-13 o 19:49
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 18:35   #890
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Jeszcze a propos wózków- słyszałyście jakieś opinie o X-lander Move?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 19:32   #891
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u diabetologa. Kurcze spodobała mi się babka powiedziała że istnieje opcja ze cukry wyszły aż takie szalone przez ta moja rwę, bo mój organizm przeżywa podwójny szok ciąża i rwa
Dieta, dieta i dieta no i ruch jak już będzie możliwy. Mam sie nie dać wysłać do szpitala bo tam mi zrobią kolejna krzywa, a to już będzie za dużo, tym bardziej w ciąży! Dostałam zestaw "słodkie mamy" z glukometrem, poradnikami itp. skierowanie na badania i kolejna wizyta za dwa tygodnie. No i przede wszystkim nie świrować i nie szaleć, nie bić się po głowie jak się jakiś pomiar ominie...
Dagmala a jak u Ciebie?


Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
To fajnie ze babka ze spoko podejściem ☺
Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, ze zawsze mnie zastanawia ten olejek do masażu, skurcze bolą jak cholera, pocisz, chcesz żeby każdu skurcz skończył się jak najszybciej a tu ma Cie ktoś masować tłustym olejkiem? Jeszcze ze z koszuli trzeba się rozebrać czy jak? Zawsze to dla mnie niezrozumiałe...
Co do mp3 hmmm chyba ze Ci puszczą gdzieś na głos bo co tak w słuchawkach ale to juz spoko, niektórzy lubią zamknąć sie w swoim świecie, żeby nikt nie wiał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem właśnie. Nie rodziłam jeszcze ale myślę że ostatnie o czym bym marzyła to masaż olejkiem

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 19:39   #892
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u diabetologa. Kurcze spodobała mi się babka powiedziała że istnieje opcja ze cukry wyszły aż takie szalone przez ta moja rwę, bo mój organizm przeżywa podwójny szok ciąża i rwa
Dieta, dieta i dieta no i ruch jak już będzie możliwy. Mam sie nie dać wysłać do szpitala bo tam mi zrobią kolejna krzywa, a to już będzie za dużo, tym bardziej w ciąży! Dostałam zestaw "słodkie mamy" z glukometrem, poradnikami itp. skierowanie na badania i kolejna wizyta za dwa tygodnie. No i przede wszystkim nie świrować i nie szaleć, nie bić się po głowie jak się jakiś pomiar ominie...
Dagmala a jak u Ciebie?


Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
Wróciłam od lekarza i muszę powiedzieć że nie zbagatelizował problemu cukrzycy tym razem. Zapisał mi adres strony z poradnikiem o odżywianiu. Zrobił wywiad czy znam zasady w cukrzycy, a ponieważ temat jest mi dobrze znany, to sobie pogawedzilismy o insulinie przy okazji. Zalecił dużo ruchu, mierzenie cukru (dostałam receptę z dużym zapasem pasków) i za 2-3 tygodnie mam wrócić na wizytę kontrolną. O i tyle. A zatem jutro na śniadanie mąż serwuje mi pół talerza jajecznicy i pół talerza warzyw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 19:48   #893
karolinka_87
Rozeznanie
 
Avatar karolinka_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 796
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Jeszcze a propos wózków- słyszałyście jakieś opinie o X-lander Move?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam spacerówkę tylko ten starszy model z jakiegoś 2014/2015 roku - generalnie spoko, 4 duże pompowane koła - poradził sobie z każdą nawierzchnią. Jedyny minus - duży, cieżki, toporny. Ale tak jak mówię, to był ten starszy model - może teraz coś w tej kwestii ulepszyli.
karolinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 21:25   #894
WerkuUuS
Zadomowienie
 
Avatar WerkuUuS
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
U nas w szpitalu nie kazali niczym psikac na pępek tylko przemywac, ale bardzo długo nie odpadał więc psiknelam octaniseptem i po 2 dniach odpadł. Więc ja teraz też będę to używała.

Wczoraj byłam na warsztatach bezpieczny maluch i zastanawiam się czy nie zapisać się na koniec września na warsztaty z Pawłem Zawitkowskim. Była któraś?
Co do Zawitkowskiego, to ja nie byłam na żadnych warsztatach jego ale tyle się nasluchalam już o nim dobrego że szok. Mega kompetentny facet, zna się na tym co robi i takie tam. Najlepszy w Polsce fizjoterapeuta (o ile dobrze pamietam ). Nawet kobitka ze sklepu z wozkami i fotelikami nam o nim opowiadala. Że sama go śledzi na FB i innych stronach i poleca gościa z całego serca.
Także jakby mnie tak jazda autem nie męczyła i nie ranila moich pleców to sama bym się wybrała na pewno na jego warsztaty. Ale u mnie to już odpadają wyjazdy za miasto bo strasznie mnie bolą plecy w aucie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Razem od 14-03-2010r.*
*Jesteśmy małżeństwem od 20-08-2014r.*
WerkuUuS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 21:47   #895
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Anaitis u mnie też tragedia na twarzy. A co dokładnie robiłaś? Ja bym chciała kwasy ale czy można w ciąży?



Tak! Ja podawalam witaminę D+K , już wiem czego mi brakowało jak pisalyscie o witaminach mój F. ma 4 i pół roku. Chciałabym też kupić wszystko szybciej bo przy F. kupowalismy witaminy dopiero po wyjściu ze szpitala i to nie był dobry pomysł.



Co do aspiratora do nosa polecam fride. Na początku używałam gruszki, a przy pierwszym poważniejszy Katarze i tak kupiłam fride. Ja jednak wolę odciągnąć katar. Małe dzieci mają problem z oddychaniem ustami.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Współczuję wam tych wysokich cukrow.



Nem bardzo fajna lista może by wrzucić na pierwszą stronę?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 07:26   #896
xPsychox
Rozeznanie
 
Avatar xPsychox
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nowa Ruda
Wiadomości: 538
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cześć dziewczyny!
Przepraszam za opóźnienia ale padł mi laptop...
Właśnie udało mi się go zreanimować biorę się za uzupełnianie pierwszej strony i nadrabianie Was

Mignęła mi gdzieś informacja, że chcecie dopisać imiona - mam je wpisywać zamiast płci, czy w jakiejś innej formie?
__________________
20.12.2018 - Marcel
xPsychox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 07:40   #897
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Anaitis u mnie też tragedia na twarzy. A co dokładnie robiłaś? Ja bym chciała kwasy ale czy można w ciąży?


Nem bardzo fajna lista może by wrzucić na pierwszą stronę?

W planie była mikrodermabrazja, ale niestety za dużo popękanych naczynek (mam cerę naczynkową i wrażliwą). Miałam w planie je zamykać laserem, ale zaszłam w ciążę i tak widzisz nie poszło
Skończyło się na mechanicznym oczyszczaniu twarzy, co jednak było dość bolesne, ale później za to był relaksik także jestem zadowolona.

W ciąży i okresie laktacyjnym niestety nie można kwasów (przenikają do krwiobiegu).



Nem ja też jestem za
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 08:34   #898
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Mamy grudniowe 2018, cz. 2 😊

29 tydzień dziś zaczynam
Jeszcze 9 i moge rodzić?!?!? Aaaaaaaaaa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Na ziemi pojawił się cud...
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 08:41   #899
nefetete
Przyczajenie
 
Avatar nefetete
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 :)

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Jeszcze a propos wózków- słyszałyście jakieś opinie o X-lander Move?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hej, ja znalazłam tu
https://www.babyboom.pl/rodzina/rodz..._x_lander.html
nefetete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 08:42   #900
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Mamy grudniowe 2018, cz. 2 😊

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
29 tydzień dziś zaczynam
Jeszcze 9 i moge rodzić?!?!? Aaaaaaaaaa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeju tak pomyślałam że niektóre tak około 9 tygodni chodzą jeszcze nie do końca świadome ciąży a tu już tylko tyle do porodu Ci zostało.

U mnie 24. Mam wrażenie że ten drugi trymestr pędzi szybciej

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-03 10:28:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.