Żony 2016 część 10 - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-23, 08:32   #4231
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez tetrikk Pokaż wiadomość
Lilly - my dostaliśmy wycenę działki i informację, ze będzie przetarg w końcu. 330k

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak duża działka? Chyba jednak będziemy się budować koło rodziców, bo tam ceny 2/3 niższe niż 20 km od Krakowa.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 08:57   #4232
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Omg jaka lipa z tymi grzybami. Też bym się wkurzyła. Co do sianiakow i takich rzeczy to to się dzieje w żłobku, tego się nie uniknie, jest przecież masa dzieciaków i mało pań. Szwagra synka inna dziewczynka ugryzła. No takie uroki żłoba.

Wycenili nam stan surowy zamknięty domu na ponad 300 tys. Razem z działką to już daje grubo ponad 400 tys za gole ściany, okna i dach..cała reszta pewnie kolejne 300-400. Zwątpiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile m dom? Powiem Ci że sporo. U nas surowy zamknięty wyszedł chyba około 200. Niecałe 130 m2. Na dachu dachówka. Ale zrezygnowaliśmy z bajeranckich (wizualnie) okien. No i mamy też swoje działki. Jakbym nie miała to by się nie opłacało budować, bo w podobnych pieniądzach ( i metrażu) ładne mieszkanie na rynku wtórnym można by dostać. A nowe pewnie niewiele drożej. Generalnie ( oczywiście zależy od technologii) dom do zamieszkania to minimum jakieś 500-600 tys. Wiadomo, to chyba takie minimum. Bo np moja siostra na deweloperski wydała chyba już z 800. Same okna (przesuwne prawie wszystkie i nietypowych kształtów) to myślę że lekka ręką dała ze 150.
Tych żłobkowych "przygód" to się chyba nie uniknie. Tż bratanica ostatnio została pobita przez jakąś dziewczynkę, miała podrapane plecy. Ja nie wiem gdzie były te panie. Bo co innego uderzyć czy ugryźć- to chwila i można nie zdążyć zareagować, ale bójka, czy szarpanie to jakieś nieporozumienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

Edytowane przez grejpfrutowa01
Czas edycji: 2019-10-23 o 08:58
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:25   #4233
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Jak duża działka? Chyba jednak będziemy się budować koło rodziców, bo tam ceny 2/3 niższe niż 20 km od Krakowa.
1499m dokładnie. Miejsce super, w mieście, a jednak przy lesie, poludniowa działka, no idealnie. Ale mieliśmy nadzieję, że 300k to będzie max... a tu wyjechali z 330, gdzie to nienegocjowalne oczywiście. Eh.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:35   #4234
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Żony 2016 część 10

330 za działkę wtf
Za tyle to po kosztach chałupa będzie stała

W ogóle ostatnio w wiadomościach było o cenach mieszkań w różnych miastach, cieszę się że mieszkam gdzie mieszkam, w Warszawie za tyle co wydaliśmy na 63m tutaj mielibyśmy max 15m

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:37   #4235
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Żony 2016 część 10

Niecałe 15a. Sporo jak za taką działkę. Ale wiadomo co region to ceny inne. Tuż pod miastem w okolicy mojej rodzinnej miejscowości "chodzą" tak po 150-160 za 10a, to za 15 wyjdzie 225-240 tys. Sporo taniej. No ale to Lublin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:48   #4236
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 część 10

A weźcie z tymi cenami. Znajomi teraz szukają intensywnie mieszkania. Kraków już odpuszczają, ale znaleźli fajne osiedle zaraz pod miastem, dosłownie kilometr do granicy a ceny dużo niższe. Połowa bliźniaka, 100m2 plus zielony dach, 500 tys. Wszystko super. Sprawdzili plan zagospodarowania, bo w okolicy jest planowana obwodnica. Przez ich salon Całe nowe osiedle do wyburzenia, a pozwolenie na budowę wydane
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 09:58   #4237
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Żony 2016 część 10

370k my daliśmy za naszą połówkę bliźniaka (117m) z działką.

Ale to już było te 3 lata temu, teraz ceny mega poszybowały.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 10:01   #4238
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
A weźcie z tymi cenami. Znajomi teraz szukają intensywnie mieszkania. Kraków już odpuszczają, ale znaleźli fajne osiedle zaraz pod miastem, dosłownie kilometr do granicy a ceny dużo niższe. Połowa bliźniaka, 100m2 plus zielony dach, 500 tys. Wszystko super. Sprawdzili plan zagospodarowania, bo w okolicy jest planowana obwodnica. Przez ich salon Całe nowe osiedle do wyburzenia, a pozwolenie na budowę wydane
Ja pitole, no jakieś jaja... Dobrze, że sprawdzili takie rzeczy. Chociaż jak jest brany kredyt to i bank sobie chyba takie rzeczy sprawdza bo np. niektóre inwestycje mogłyby zaniżyć wartość mieszkania. A tu zdecydowanie by zaniżyło


My już tak cen nie śledzimy ale z tego co słyszę to ceny za metr ciągle rosną. Ciągle uważam, że nasze mieszkanie trafiło nam się i tak wyjątkowo tanio. No, tyle, że dojazd taki, że można się pochlastać i wolałabym kawalerkę 30metrów ale bliżej centrum. Teraz od września remontują jedyną, główną drogę dojazdową. Bo w wakacje nie było można tego zrobić. Jest tragedia. Podobno do lutego ma to trwać. I tak nic to nie da, droga zostanie wąska, zakorkowana i do niczego. Tyle, że będzie można na niej zapieprzać jak nie będzie dziur.



W ogóle na lokalnej drodze niedaleko nas zrobili wysepkę spowalniającą. Z jednej strony tak podnieśli, że przejeżdżać trzeba 5km/h bo inaczej zderzak zostanie. Po tygodniu rozwalili i robią od nowa. Widać jak się u nas remonty planuje.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 10:11   #4239
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
A weźcie z tymi cenami. Znajomi teraz szukają intensywnie mieszkania. Kraków już odpuszczają, ale znaleźli fajne osiedle zaraz pod miastem, dosłownie kilometr do granicy a ceny dużo niższe. Połowa bliźniaka, 100m2 plus zielony dach, 500 tys. Wszystko super. Sprawdzili plan zagospodarowania, bo w okolicy jest planowana obwodnica. Przez ich salon Całe nowe osiedle do wyburzenia, a pozwolenie na budowę wydane
Szok!!

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 10:12   #4240
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Żony 2016 część 10

No niestety ceny poszybowaly w górę, ale to też nie najgorzej dla nas, bo mieszkanie drożej sprzedamy

A ta działkę i tak chcemy kupić , wolę dopłacić do tego żeby mieszkać w super miejscu nawet kosztem odrobine mniejszego domu czy kilku elementów wyposażenia. A jak sobie przekalkuluje zakup działki np 10km pod miastem i koszt paliwa, żeby dojeżdżać do miasta codziennie x 2 osoby x wiele lat to jednak nie wygląda to już tak źle.

Nie wiem jak można nie przejrzeć planu zagospodarowania przed zakupem czegokolwiek, dla mnie to podstawa gdyby mi mieli drogę czy zlomowisko za plotem robić to dziękuję:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 10:17   #4241
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 część 10

Znaczy no to jeszcze inaczej, na planie zagospodarowania jeszcze tego nie ma, dlatego pewnie poszło pozwolenie na budowę. Ale projekt obwodnicy jest już od kilku lat, tylko w innym referacie sobie leży, a teraz go wdrażają. Wiadome było, że będą wyburzać domy, ale zezwalać na nowe to burdel na kółkach.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 10:51   #4242
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
A weźcie z tymi cenami. Znajomi teraz szukają intensywnie mieszkania. Kraków już odpuszczają, ale znaleźli fajne osiedle zaraz pod miastem, dosłownie kilometr do granicy a ceny dużo niższe. Połowa bliźniaka, 100m2 plus zielony dach, 500 tys. Wszystko super. Sprawdzili plan zagospodarowania, bo w okolicy jest planowana obwodnica. Przez ich salon Całe nowe osiedle do wyburzenia, a pozwolenie na budowę wydane


Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Znaczy no to jeszcze inaczej, na planie zagospodarowania jeszcze tego nie ma, dlatego pewnie poszło pozwolenie na budowę. Ale projekt obwodnicy jest już od kilku lat, tylko w innym referacie sobie leży, a teraz go wdrażają. Wiadome było, że będą wyburzać domy, ale zezwalać na nowe to burdel na kółkach.
O to to. Za takie coś ( ludzie kredyty załatwiają, cieszą się że lokalizacja itp...) to ktoś powinien beknąć.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:02   #4243
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Panna ojć. Mam nadzieję, że już lepiej z nogą.

Petit siniaki będą, nikt nie upilnuje dziecka tak, że się nie uderzy wcale, zwłaszcza jak jest energiczny. Dopóki nikt go nie bije, gryzie czy szczypie a to zwykle siniaki, to bym odpuściła. Jak będzie się powtarzać to co innego. Z tymi grzybami faktycznie niepoważne. Znaczy trochę rozumiem, ale to albo powinni dać wam z 3 dni wcześniej znać, żebyście ogarnęli jakaś opiekę, albo iść na krócej z małym albo odpuścić. No pół dnia to faktycznie trochę mało na zorganizowanie czegoś innego niż urlop.

Lily duży ten dom? Muszę się nastawić chociaż u nas już się budowlańcy i deweloperzy nastawiają na krach w przyszłym roku, więc z cenami może być przeróżnie.
Dom około 150m2, w tym garaż na dwa auta.
Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
Panna, kurczę, dobrze, że tylko na tym się skończyło. Ja bardzo często omijam studzienki, nie lubię też jak psy po nich przechodzą. Mesiek to jest do ogarnięcia ale Mola to by wpadła jak kamień.



Moim zdaniem najbardziej "luksusowo" by było gdyby dziecko chodziło do żłobka plus była niania na ewentualne choroby i do odbierania/zaprowadzania oraz za dopłatą - na wieczorne wyjścia czy jakieś randki Czyli musiałabym zarabiać ze dwa razy tyle ile teraz żeby móc tak szaleć Czyli dalej wiem, że nie stać nas na dziecko


Petit, naprawdę ważny powód, nie ma co. Grzyby spoko, mogli sobie iść ale powiedzieć wcześniej i wprost, że taki mają plan i tyle. Przecież wiadomo, że nie są uwiązani do J., "wolne" też mogą wziąć. Ze żłobkiem nie bedzie takiego problemu.


Lilly, ło matko, to dopiero kosmos... Porównajcie jeszcze ceny, technologie itd. Pokaz tak w ogóle projekt domu
Projektu nie ma co pokazywać bo znaleźliśmy w internecie po prostu taki jaki mniej więcej chcemy ale po wczorajszym spotkaniu wiemy, że pierwsza rzecz to spotkanie z architektem i żeby zrobił nam konkretny projekt chaty bo tak to wycenianie nie ma sensu no jesteśmy mądrzejsi po wczorajszym spotkaniu.
Cytat:
Napisane przez tetrikk Pokaż wiadomość
Lilly - my dostaliśmy wycenę działki i informację, ze będzie przetarg w końcu. 330k 🤦♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maaaaaaasakra. My daliśmy za działkę 115 .
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ile m dom? Powiem Ci że sporo. U nas surowy zamknięty wyszedł chyba około 200. Niecałe 130 m2. Na dachu dachówka. Ale zrezygnowaliśmy z bajeranckich (wizualnie) okien. No i mamy też swoje działki. Jakbym nie miała to by się nie opłacało budować, bo w podobnych pieniądzach ( i metrażu) ładne mieszkanie na rynku wtórnym można by dostać. A nowe pewnie niewiele drożej. Generalnie ( oczywiście zależy od technologii) dom do zamieszkania to minimum jakieś 500-600 tys. Wiadomo, to chyba takie minimum. Bo np moja siostra na deweloperski wydała chyba już z 800. Same okna (przesuwne prawie wszystkie i nietypowych kształtów) to myślę że lekka ręką dała ze 150.
Tych żłobkowych "przygód" to się chyba nie uniknie. Tż bratanica ostatnio została pobita przez jakąś dziewczynkę, miała podrapane plecy. Ja nie wiem gdzie były te panie. Bo co innego uderzyć czy ugryźć- to chwila i można nie zdążyć zareagować, ale bójka, czy szarpanie to jakieś nieporozumienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]
Ja nie miałam działki a i tak nie chciałam mieszkania. Cena mieszkania "na całe życie" w Białymstoku, mam tu na myśli no chociaż te 80 M2, to lekką ręką z 400 tys. Wolę dom, swoje podwórko i tak dalej. mieszkanie w ogóle nie wchodzi w grę, bardziej teraz martwi mnie to, że musimy się pomieścić w naszym dwupokojowym dłużej niż myślałam. Liczyłam na to, że w ciągu max 3 lat się pobudujemy, teraz już w to nie wierzę....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:05   #4244
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość




O to to. Za takie coś ( ludzie kredyty załatwiają, cieszą się że lokalizacja itp...) to ktoś powinien beknąć.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie że tak


U nas teraz budują drogę łączącą dwa miasta, super świetnie bo wszędzie korki, w mojej dzielnicy część domów wyburzyli, wypłacili. No tylko że ci co są tuż obok niej to będą mieli już nie jedną tylko dwie mega uczęszczane drogi i im nawet nie chcą postawić tych szyb :O Wściekłabym się, komfort życia -100

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ile m dom? Powiem Ci że sporo. U nas surowy zamknięty wyszedł chyba około 200. Niecałe 130 m2. Na dachu dachówka. Ale zrezygnowaliśmy z bajeranckich (wizualnie) okien. No i mamy też swoje działki. Jakbym nie miała to by się nie opłacało budować, bo w podobnych pieniądzach ( i metrażu) ładne mieszkanie na rynku wtórnym można by dostać. A nowe pewnie niewiele drożej. Generalnie ( oczywiście zależy od technologii) dom do zamieszkania to minimum jakieś 500-600 tys. Wiadomo, to chyba takie minimum. Bo np moja siostra na deweloperski wydała chyba już z 800. Same okna (przesuwne prawie wszystkie i nietypowych kształtów) to myślę że lekka ręką dała ze 150.
Tych żłobkowych "przygód" to się chyba nie uniknie. Tż bratanica ostatnio została pobita przez jakąś dziewczynkę, miała podrapane plecy. Ja nie wiem gdzie były te panie. Bo co innego uderzyć czy ugryźć- to chwila i można nie zdążyć zareagować, ale bójka, czy szarpanie to jakieś nieporozumienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]
Taaak, my od razu wywaliliśmy np bajeranckie okna, dodatkowe drzwi na zewnątrz czy kominek...

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:48   #4245
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Dom około 150m2, w tym garaż na dwa auta. Projektu nie ma co pokazywać bo znaleźliśmy w internecie po prostu taki jaki mniej więcej chcemy ale po wczorajszym spotkaniu wiemy, że pierwsza rzecz to spotkanie z architektem i żeby zrobił nam konkretny projekt chaty bo tak to wycenianie nie ma sensu no jesteśmy mądrzejsi po wczorajszym spotkaniu.Maaaaaaasakra. My daliśmy za działkę 115 .Ja nie miałam działki a i tak nie chciałam mieszkania. Cena mieszkania "na całe życie" w Białymstoku, mam tu na myśli no chociaż te 80 M2, to lekką ręką z 400 tys. Wolę dom, swoje podwórko i tak dalej. mieszkanie w ogóle nie wchodzi w grę, bardziej teraz martwi mnie to, że musimy się pomieścić w naszym dwupokojowym dłużej niż myślałam. Liczyłam na to, że w ciągu max 3 lat się pobudujemy, teraz już w to nie wierzę....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wiesz że projekt indywidualny to jakieś 12-20 tys? Taki "gotowy" to 3-4 tys + adaptacja do działki i ewentualne zmiany to też jakieś 4-5 tys.
No ale w projekcie indywidualnym masz wszystko jak chcesz. Coś za coś.
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Pewnie że tak


U nas teraz budują drogę łączącą dwa miasta, super świetnie bo wszędzie korki, w mojej dzielnicy część domów wyburzyli, wypłacili. No tylko że ci co są tuż obok niej to będą mieli już nie jedną tylko dwie mega uczęszczane drogi i im nawet nie chcą postawić tych szyb :O Wściekłabym się, komfort życia -100

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Taaak, my od razu wywaliliśmy np bajeranckie okna, dodatkowe drzwi na zewnątrz czy kominek...

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Haha. My też kominek out. To nie na moje wygodnictwo, żeby latać drewno dorzucać i mieć dodatkowe sprzątanie.
Nasze bajeranckie okna były w ciul duże ,(5.4m) i przesuwne w systemie hst. Jedno największe okno to jakieś 30 tys. A takie były dwa. Tylko to drugie mniejsze.(3.8m) Nie powiem. Do wyglądu domu to wow, ale kurła bez przesady. Poza tym u nas bardzo wieje. To taka szklana ściana mogłaby być ryzykowna pod kątem ciepła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez grejpfrutowa01
Czas edycji: 2019-10-23 o 11:53
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:57   #4246
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ale wiesz że projekt indywidualny to jakieś 12-20 tys? Taki "gotowy" to 3-4 tys + adaptacja do działki i ewentualne zmiany to też jakieś 4-5 tys.
No ale w projekcie indywidualnym masz wszystko jak chcesz. Coś za coś. Haha. My też kominek out. To nie na moje wygodnictwo, żeby latać drewno dorzucać i mieć dodatkowe sprzątanie.
Nasze bajeranckie okna były w ciul duże ,(5.4m) i przesuwne w systemie hst. Jedno największe okno to jakieś 30 tys. A takie były dwa. Tylko to drugie mniejsze.(3.8m) Nie powiem. Do wyglądu domu to wow, ale kurła bez przesady. Poza tym u nas bardzo wieje. To taka szklana ściana mogłaby być ryzykowna pod kątem ciepła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już dowiadywaliśmy się o ceny u nas w mieście, około 7 tys. nas wyniesie projekt ale będą już wszystkie potrzebne podpisy na nim, a na gotowcu i tak musimy pozbierać podpisy z tego co kojarzę?

Ja kominka też nie chcę, mam w rodzinnym domu i uważam to za w ogóle nieprzydatne :d
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 11:57   #4247
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Żony 2016 część 10

Aha. Lilly. W 3 lata spokojnie myślę że dacie radę. U nas mam wrażenie że wszystko taaaak powoli idzie, a mam nadzieję że sporo przed majem się wprowadzimy. ( W maju minie 2 lata od "wbicia szpadla"). W zasadzie to udałoby się przed świętami, tylko meble kuchenne walą sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 12:35   #4248
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Ale wiesz że projekt indywidualny to jakieś 12-20 tys? Taki "gotowy" to 3-4 tys + adaptacja do działki i ewentualne zmiany to też jakieś 4-5 tys.
No ale w projekcie indywidualnym masz wszystko jak chcesz. Coś za coś. Haha. My też kominek out. To nie na moje wygodnictwo, żeby latać drewno dorzucać i mieć dodatkowe sprzątanie.
Nasze bajeranckie okna były w ciul duże ,(5.4m) i przesuwne w systemie hst. Jedno największe okno to jakieś 30 tys. A takie były dwa. Tylko to drugie mniejsze.(3.8m) Nie powiem. Do wyglądu domu to wow, ale kurła bez przesady. Poza tym u nas bardzo wieje. To taka szklana ściana mogłaby być ryzykowna pod kątem ciepła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas były duże okna w salonie i rogowe w kuchni. Out. Może i ładniej ale trudno

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 12:38   #4249
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 część 10

Smerf Ty też parterowy budujesz?

Ja przestałam przeglądać projekty odkąd zabrałam się za oszczędzanie. Będzie za co, to będę myśleć co uciąć. Kominka nie przewiduję a w ramach oszczędności będziemy robić jak Fiole, byle łazienka była i się wprowadzamy.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 13:31   #4250
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Żony 2016 część 10

No co wy, dla mnie kominek to obowiązkowy punkt uwielbiam klimat i to ciepelko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 13:33   #4251
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez tetrikk Pokaż wiadomość
No co wy, dla mnie kominek to obowiązkowy punkt uwielbiam klimat i to ciepelko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam w rodzinnym domu, używało się może raz na kilka miesięcy ale nie wykluczam, że inni używają więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 13:45   #4252
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ja miałam w rodzinnym domu, używało się może raz na kilka miesięcy ale nie wykluczam, że inni używają więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też miałam w rodzinnym i uzywalo się codziennie oprócz sezonu letniego:p a i w lato w chłodniejsze dni się zdarzało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 13:47   #4253
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 część 10

Nigdy kominka nie miałam, więc nie będzie za czym tęsknić. Dodatkowo w Krakowie już wszedł, a w gminach ościennych ma wejść zakaz palenia węglem i drewnem, więc bym musiała mieć ten kominek na gaz
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 13:48   #4254
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez tetrikk Pokaż wiadomość
Ja też miałam w rodzinnym i uzywalo się codziennie oprócz sezonu letniego:p a i w lato w chłodniejsze dni się zdarzało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie to dowód na to, że różnie ludzie korzystają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:17   #4255
pannamima
Zakorzenienie
 
Avatar pannamima
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8 331
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez tetrikk Pokaż wiadomość
No co wy, dla mnie kominek to obowiązkowy punkt uwielbiam klimat i to ciepelko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dla mnie tez. To jeden z powodów dlaczego chciałabym mieć swój dom xD
W moim rodzinnym codziennie było palone


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pannamima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:23   #4256
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Żony 2016 część 10

My nie mieliśmy kominków w domach rodzinnych więc jakoś tak nie nasz temat. Ale w bloku to i tak tylko atrapy mogłyby być


Btw, M. został oszukany w sklepie internetowym. Straciliśmy 150zł (jeszcze całe szczęście, że nie więcej). Nie spojrzał w ogóle co to za sklep ani nic, było na ceneo i tyle. No i okazało się, że tak jak szybko sklep powstał, tak szybko zniknął. Zgłosimy to na prokuraturę ale wiadomo, że kasy i tak nie zobaczymy, jednak zgłosić zawsze lepiej. Chociaż ciągle się zastanawiam czemu jest tak słaba wykrywalność takich oszustw, w sensie nie dochodzą kto, co i jak. Przynajmniej tak czytaliśmy. Niby tyle zabezpieczeń, tyle informacji a potem i tak nic.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:26   #4257
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
My nie mieliśmy kominków w domach rodzinnych więc jakoś tak nie nasz temat. Ale w bloku to i tak tylko atrapy mogłyby być


Btw, M. został oszukany w sklepie internetowym. Straciliśmy 150zł (jeszcze całe szczęście, że nie więcej). Nie spojrzał w ogóle co to za sklep ani nic, było na ceneo i tyle. No i okazało się, że tak jak szybko sklep powstał, tak szybko zniknął. Zgłosimy to na prokuraturę ale wiadomo, że kasy i tak nie zobaczymy, jednak zgłosić zawsze lepiej. Chociaż ciągle się zastanawiam czemu jest tak słaba wykrywalność takich oszustw, w sensie nie dochodzą kto, co i jak. Przynajmniej tak czytaliśmy. Niby tyle zabezpieczeń, tyle informacji a potem i tak nic.
Spróbujcie reklamować w banku. Moja kumpela miała taki przypadek i odzyskała pieniądze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:42   #4258
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez tetrikk Pokaż wiadomość
Spróbujcie reklamować w banku. Moja kumpela miała taki przypadek i odzyskała pieniądze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, na to bym nie wpadła. Wyślę M. do banku.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:45   #4259
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Żony 2016 część 10

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Już dowiadywaliśmy się o ceny u nas w mieście, około 7 tys. nas wyniesie projekt ale będą już wszystkie potrzebne podpisy na nim, a na gotowcu i tak musimy pozbierać podpisy z tego co kojarzę?

Ja kominka też nie chcę, mam w rodzinnym domu i uważam to za w ogóle nieprzydatne :d
O. To bardzo spoko cena jak za projekt indywidualny. Moja znajoma robi w pracowni architektonicznej, to za m2 biorą od ,90 do 130 zł, zależy czy chcesz z aranżacją, czy bez.
Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Smerf Ty też parterowy budujesz?

Ja przestałam przeglądać projekty odkąd zabrałam się za oszczędzanie. Będzie za co, to będę myśleć co uciąć. Kominka nie przewiduję a w ramach oszczędności będziemy robić jak Fiole, byle łazienka była i się wprowadzamy.
No kuchnia by się jeszcze przydała..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-23, 14:48   #4260
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 część 10

W kuchni na początek wystarczy mi zlew i kuchenka może być nawet elektryczna na dwa palniki. Byle łazienka, prąd, woda i drzwi wejściowe były to się mogę wprowadzać jak już zaczniemy budowę to się pewnie wprowadzimy na jakiś czas do teściowej, żeby nie płacić za najem, więc brak kuchni nie powstrzyma mnie od jak najszybszej wyprowadzki xD
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-18 10:24:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.