Mamy Marzec 2020 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-07, 08:45   #811
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lola2828 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się po co w ogóle pisać komuś takie rzeczy ? Madka matce Wiadomo że teraz nie mamy na to wpływu i będzie co ma być a stres nie pomoże ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:12 ---------- Poprzedni post napisano o 06:01 ----------

Ja wczoraj byłam na wizycie u mojej pani weterynarz na nfz Skonsultować wyniki była nawet miła ... Wszystko wyszło ok tylko glukoza w górnej granicy i za miesiąc powtórka . Dała skierowanie na prenatalne do Dąbrowy górniczej to kawałek ode mnie ale pojadę Dzisiaj idę prywatnie i trochę mam stres jak zawsze oby wszystko dobrze było po tych moich przejściach z antybiotykami... Trzymać kciuki Już się nie doczekam piątku i wyjazdu w Bieszczady Tylko moja przyjaciółka wie o ciąży a reszta się dowie... Ciekawe jak mnie odbiorą bo sporo dziewczyn nie znam a nikt nie lubi obserwatorów na takich imprezach a mnie zostaje piwko 0.0% do towarzystwa .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U weterynarza?

Ja dziś rano zaliczyłam pierwsze wymioty tej ciąży. Patrząc na poprzednie ciąże, gdzie wymiotowałam bardzo dużo, to teraz pierwszy raz w 8t2d to jak sukces

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:16   #812
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy Marzec 2020

A ja dzisiaj musiałam ratować psa. Mój Tż wyznajął łódkę żeby łowić ryby, a głupi pies który boi się wody upał się, że popłynie z nim. Zobaczył trawy pływające obok pomostu i na nie skoczył żeby dostać się do łódki. Dobrze ze ma obrożę to udało mi się go za nią wyciągnąć. Ale tak spanikował, że pozwolił Tż popłynąć samemu haha.
Następnym razem nie będę go ratować. Głupi to niech sobie sam radzi. Mi takie stresy nie potrzebne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:43   #813
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lola2828 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio właśnie skończyłam oglądać i teraz mi nuda serialowa doskwiera oglądałam czwarty raz Ale chyba hormony działają bo dawno się tak nie uryczałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dziewczyny jak macie Netflix to polecam:
Orange is the New Black - fajny babski serial
Dom z papieru - genialny! Zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się psychologią i pamięta „eksperyment więzienny” (ja od razu wiedziałam jak potoczy się akcja )
Z takich bardzo lekkich to Jane the Virgin, Pretty Little Liars, Friends, How I met your mother


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:44   #814
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez em24 Pokaż wiadomość
Maalinkaaaa głowa do góry, daj maluszkowi czas

Lola wczoraj badałam poziom glukozy na czczo i chyba wyszło kiepsko bo 97.. pisałaś, że miałaś graniczny wynik - jakie teraz są widełki dla kobiet w ciąży? Przeczesałam internety ale wszędzie widzę inne dane.

W ogóle wyskoczyłam teraz nagle - nie wiem czy jeszcze któraś z Was mnie kojarzy podczytuję Was tutaj w miarę regularnie i postanowiłam się udzielać mam nadzieję, że jeszcze mnie przyjmiecie
W ciąży glukoza na czczo musi być poniżej 92, inaczej właśnie robi się krzywą cukrową, bo jest podejrzenie cukrzycy.

Ja dzisiaj byłam na USG, jest dzidzia i serduszko, jest młodsza o 13 dni co do om, więc wszystko się zgadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:48   #815
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hejka jakoś nie mogę się wbić, a podczytuję na bieżąco. Mamy przerwę w żłobku i synek jest na 3 dni u dziadków. Nie wiem czy to hormony ciążowe, ale tak strasznie za nim tęsknię, że dziś aż się popłakałam. Czasami człowiek marzy o chwili bez dziecka, w ciszy i spokoju, a jak go nie ma to taka ogromna pustka. Na szczęście dziś już wracają wyjeżdżamy z mężem na weekend na wesele, wracamy w poniedziałek bo to drugi koniec Polski i synek znowu będzie z dziadkami
Kciuki za wizyty! My mamy we wtorek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:49   #816
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Mam akurat wyniki swojej glukozy i obok mam normy dla ciężarnych 70-92. Mnie wyszło 68 i ciekawe co na to lekarz. A najdziwniejsze jest to, że ja też jem teraz mnóstwo słodyczy i węglowodanów... Przed ciążą mialam wyniki ok. 92 a tu taki spadek.

Moja wizyta w piątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:58   #817
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja się w ogóle zdziwiłam, bo ja teraz żyje na samych batonikach, kanapkach z nutellą i makaronach

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

To niska glukoza jest tutaj jak najbardziej uzasadniona - jeśli po spożyciu cukru szybko glukoza spada to znaczy, że szybko działa insulina. Czy to dobrze czy złe? To zależy. W dobrym przypadku insulina wpakuje ten cukier do mięśni, wątroby i mózgu. Niestety najczęściej idzie do tkanki tłuszczowej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 10:02   #818
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak macie Netflix to polecam:
Orange is the New Black - fajny babski serial
Dom z papieru - genialny! Zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się psychologią i pamięta „eksperyment więzienny” (ja od razu wiedziałam jak potoczy się akcja )
Z takich bardzo lekkich to Jane the Virgin, Pretty Little Liars, Friends, How I met your mother


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jane de Virgin jest świetny,taki fajny wypełniacz czasu ) szkoda że to już koniec . Domu z papieru mam jeszcze dwa odcinki nowego sezonu.
A u mnie do tej pory był jeden pawik,przed wczoraj i jak na razie nic. Kupiłam sobie witaminę D i tran,jak zaleciła położna. Nie wiem tylko ile go brać, w Holandii zalecają 1000 jednostek, w Polsce nawet 2000. Sama nie wiem. A Wy ile bierzecie?
A my wczoraj kupiliśmy samochód, w końcu nie będę taka uzależniona od TŻ, bo jego autem się bałam jeździć :/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 10:07   #819
fiolek_31
Raczkowanie
 
Avatar fiolek_31
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
W ciąży glukoza na czczo musi być poniżej 92, inaczej właśnie robi się krzywą cukrową, bo jest podejrzenie cukrzycy.

Ja dzisiaj byłam na USG, jest dzidzia i serduszko, jest młodsza o 13 dni co do om, więc wszystko się zgadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że wszystko dobrze
Meamia mi endokrynolog kazała brać 4000 jedn.. więc bardzo dużo. Jeśli u Ciebie wszystko dobrze to 2000 w ciąży powinno być ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fiolek_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 10:09   #820
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Mam akurat wyniki swojej glukozy i obok mam normy dla ciężarnych 70-92. Mnie wyszło 68 i ciekawe co na to lekarz. A najdziwniejsze jest to, że ja też jem teraz mnóstwo słodyczy i węglowodanów... Przed ciążą mialam wyniki ok. 92 a tu taki spadek.

Moja wizyta w piątek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziewczyny! Taka rada ode mnie:
Jakbedziecie robić krzywa cukrowa (która się standardowo robi w ciąży) doplaccie sobie za dodatkowe badanie insuliny (krzywa insulinowa). Bedzie łatwiej zrobić dwa za jednym zamachem, koszt to 100-200zl. Chyba ze lekarz da wam na skierowaniu badanie insuliny, wtedy pozazdrościć lekarza, ale na razie to badanie jeszcze nie weszło w standardy. Na sama ciążę nie ma wpływu, ale może odpowiedzieć na pytanie, czy później nie będziemy mieć problemów z gospodarka cukrowa.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 10:54   #821
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez fiolek_31 Pokaż wiadomość
Cieszę się, że wszystko dobrze
Meamia mi endokrynolog kazała brać 4000 jedn.. więc bardzo dużo. Jeśli u Ciebie wszystko dobrze to 2000 w ciąży powinno być ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki fiołek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 12:55   #822
em24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: Mamy Marzec 2020

Agacior a Ty jesteś jakimś diagnostą (diagnostką ) laboratoryjnym?

A odnośnie glukozy można zgłupieć doslownie. Czytałam o normie 92 ale i <100, jak np. w tym artykule: https://www.mp.pl/cukrzyca/cukrzyca/...krzyca-ciazowa

Ciekawa jestem co mój lekarz na to

Edytowane przez em24
Czas edycji: 2019-08-07 o 13:03
em24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:45   #823
Lola2828
Zadomowienie
 
Avatar Lola2828
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez em24 Pokaż wiadomość
Maalinkaaaa głowa do góry, daj maluszkowi czas

Lola wczoraj badałam poziom glukozy na czczo i chyba wyszło kiepsko bo 97.. pisałaś, że miałaś graniczny wynik - jakie teraz są widełki dla kobiet w ciąży? Przeczesałam internety ale wszędzie widzę inne dane.

W ogóle wyskoczyłam teraz nagle - nie wiem czy jeszcze któraś z Was mnie kojarzy podczytuję Was tutaj w miarę regularnie i postanowiłam się udzielać mam nadzieję, że jeszcze mnie przyjmiecie
U mnie w lab. Chyba juz całkiem inaczej bo jest od 3.90 do 5.50 no i ja mam 5.50

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz aniołek 02.2015
25.01.2016 nasze słoneczko jest już z nami Ninka
Lola2828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:47   #824
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Ja już po wizycie. Moje wyniki podobno książkowe, z glukoza jest ok. Mam jeść to co mi wchodzi, bo mimo, że nie wymiotuje to ciągle chudnę. Dzieć ma prawie 4 cm i dziś 10+4 wg USG

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:53   #825
Lola2828
Zadomowienie
 
Avatar Lola2828
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
U weterynarza?

Ja dziś rano zaliczyłam pierwsze wymioty tej ciąży. Patrząc na poprzednie ciąże, gdzie wymiotowałam bardzo dużo, to teraz pierwszy raz w 8t2d to jak sukces

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ostatnio cytologie pobrała jak krowie także wiesz... Moj wet lepiej psa mojego traktuje bo bardziej delikatny...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj musiałam ratować psa. Mój Tż wyznajął łódkę żeby łowić ryby, a głupi pies który boi się wody upał się, że popłynie z nim. Zobaczył trawy pływające obok pomostu i na nie skoczył żeby dostać się do łódki. Dobrze ze ma obrożę to udało mi się go za nią wyciągnąć. Ale tak spanikował, że pozwolił Tż popłynąć samemu haha.
Następnym razem nie będę go ratować. Głupi to niech sobie sam radzi. Mi takie stresy nie potrzebne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez kiedys ratowałam mojego starego juz go z nami nie ma ale wspomnienie zostało ... Popłynął po patyk i nagle w miejscu zaczął ciapać i na dno moja stara nokia utonela zamiast psa bo dzielna pancia wskoczyła bez zastanowienia a wabił się Bosman imię chyba zobowiązuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak macie Netflix to polecam:
Orange is the New Black - fajny babski serial
Dom z papieru - genialny! Zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się psychologią i pamięta „eksperyment więzienny” (ja od razu wiedziałam jak potoczy się akcja )
Z takich bardzo lekkich to Jane the Virgin, Pretty Little Liars, Friends, How I met your mother


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Akurat tz wykupił sobie wczoraj bo nowy sezon Lucyfera takze i ja się podłączę na coś nowego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz aniołek 02.2015
25.01.2016 nasze słoneczko jest już z nami Ninka
Lola2828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 13:56   #826
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Moje wyniki podobno książkowe, z glukoza jest ok. Mam jeść to co mi wchodzi, bo mimo, że nie wymiotuje to ciągle chudnę. Dzieć ma prawie 4 cm i dziś 10+4 wg USG

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Super!
Dzieć 4cm, maaatko olbrzym, mój miał tydzień temu ledwo 2mm, ale te dzieciaczki szybko rosną
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:03   #827
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Cisa89 Pokaż wiadomość
Super!

Dzieć 4cm, maaatko olbrzym, mój miał tydzień temu ledwo 2mm, ale te dzieciaczki szybko rosną
W tydzień urósł 1,2 cm . Teraz wszystkie nasze kruszynki tak zasuwają

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:11   #828
Lola2828
Zadomowienie
 
Avatar Lola2828
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
W ciąży glukoza na czczo musi być poniżej 92, inaczej właśnie robi się krzywą cukrową, bo jest podejrzenie cukrzycy.

Ja dzisiaj byłam na USG, jest dzidzia i serduszko, jest młodsza o 13 dni co do om, więc wszystko się zgadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super gratki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz aniołek 02.2015
25.01.2016 nasze słoneczko jest już z nami Ninka
Lola2828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:13   #829
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Moje wyniki podobno książkowe, z glukoza jest ok. Mam jeść to co mi wchodzi, bo mimo, że nie wymiotuje to ciągle chudnę. Dzieć ma prawie 4 cm i dziś 10+4 wg USG

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Gratulacje!

Coś czuję że ta ciąża będzie mi się dluzyc bo w poprzedniej byłam na samym początku miesiąca a teraz końcówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 14:17   #830
luiza_88
Przyczajenie
 
Avatar luiza_88
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 22
Dot.: Mamy Marzec 2020

hej mamcie witam się po dłuższej nie obecności. Podczytywałam Was cały czas. Jakoś dół mnie złapał i troszkę potrzymał.
W poniedziałek byłam zrobić bete i wyszła mi 6408,00 a dziś 13899,00 czy to nie za duży przyrost ? 21.08 dopiero wizyta na nfz ale nie wiem czy tyle wytrzymam i czy nie pójdę prywatnie....
luiza_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:19   #831
Lilith94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 361
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez luiza_88 Pokaż wiadomość
hej mamcie witam się po dłuższej nie obecności. Podczytywałam Was cały czas. Jakoś dół mnie złapał i troszkę potrzymał.
W poniedziałek byłam zrobić bete i wyszła mi 6408,00 a dziś 13899,00 czy to nie za duży przyrost ? 21.08 dopiero wizyta na nfz ale nie wiem czy tyle wytrzymam i czy nie pójdę prywatnie....
Już to chyba ktoś tu pisał więc powtórzę, bo to mądre. Ciąża to nie matematyka. Ważne, że jest przyrost . Ja bym się nie martwiła

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Lilith94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:23   #832
luiza_88
Przyczajenie
 
Avatar luiza_88
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 22
Dot.: Mamy Marzec 2020

hej mamcie witam się po dłuższej nie obecności. Podczytywałam Was cały czas. Jakoś dół mnie złapał i troszkę potrzymał.
W poniedziałek byłam zrobić bete i wyszła mi 6408,00 a dziś 13899,00 czy to nie za duży przyrost ? 21.08 dopiero wizyta na nfz ale nie wiem czy tyle wytrzymam i czy nie pójdę prywatnie....
luiza_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:42   #833
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Moje wyniki podobno książkowe, z glukoza jest ok. Mam jeść to co mi wchodzi, bo mimo, że nie wymiotuje to ciągle chudnę. Dzieć ma prawie 4 cm i dziś 10+4 wg USG

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Super wieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 14:55   #834
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez em24 Pokaż wiadomość
Agacior a Ty jesteś jakimś diagnostą (diagnostką ) laboratoryjnym?

A odnośnie glukozy można zgłupieć doslownie. Czytałam o normie 92 ale i <100, jak np. w tym artykule: https://www.mp.pl/cukrzyca/cukrzyca/...krzyca-ciazowa

Ciekawa jestem co mój lekarz na to


Nie do końca diagnostą, ale zawodowo interpretacją badań też się zajmuję i niestety wiem, jak duży jest obszar rzeczy, których się nie bada (jeszcze - mam nadzieję) i jeszcze większy ogrom rzeczy których się nie da zbadać na poziomie obecnej medycyny (też mam nadzieję, że JESZCZE ).

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Dlatego właśnie będą takie rozbieżności w normach jeśli chodzi o glukozę - sama glukoza to informacja, ile masz cukru we krwi. Jest tyle zmiennych, które będą miały na to wpływ i mogą wpłynąć na zafałszowanie wyników (czy jesteś wyspana, czy przed porannym pobraniem krwi zdążyłaś się zmęczyć, co jadłaś dzień wcześniej na kolację, czy rano wypiłaś wodę czy coś innego). I tutaj niespodzianka - słodzony sok, mleko, nawet czarna kawa czy herbata mogą poziom cukru zwiększyć lub zmniejszyć - wszystko zależy właśnie o insuliny.
Na czczo powinna być koło 100, ale najlepiej zbadać ją kilka razy przy kolejnych morfologiach bo na ten jeden wynik właśnie coś innego mogło mieć wpływ. Poza tym te „widełki” tez się zmieniają, czasem zależą od laboratorium i ustalane są na podstawie średniej wyników dla zdrowego człowieka.
Inna sprawa: często interpretuje się wynik w odosobnieniu - i tu tez jest błąd, bo pełen obraz da dopiero korelacja jednego wyniku z drugim. Przykładowo: parametr A i B mamy w normie, przy czym parametr A blisko górnej granicy, parametr tez blisko górnej granicy. Wydaje się, ze wynik jest w normie bo pacjent mieści się w „widełkach” - ale właśnie tutaj rola specjalisty, żeby wiedzieć, ze A i B to antagoniści i gdy jeden wzrasta drugi powinien spaść - a nie obydwa być blisko granicy normy. Wiec dlatego będą tez podane inne widełki dla glukozy i dlatego powinno się ja badać w połączeniu z insulina - bo sama sobie daje tyle informacji, co np. samo zmierzenie temperatury, czyli tylko alarmuje o mocnych odchyleniach, ale w wielu utajonych dysfunkcjach będzie wskazywać na rzekomo poprawny wynik.


O cholercia ale się rozpisałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 15:53   #835
Cisa89
Raczkowanie
 
Avatar Cisa89
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 317
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Gratulacje!

Coś czuję że ta ciąża będzie mi się dluzyc bo w poprzedniej byłam na samym początku miesiąca a teraz końcówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też, TP wg OM mam 26.03.
W poprzedniej ciąży też tak było bo mimo że TP miałam na 18.10., to chyba tylko dwie czy trzy dziewczyny na wątku były za mną, a z dwadzieścia jakoś tak na początek października Przez to ciągle czułam się nie w temacie, kiedy one planowały i analizowały usg prenatalne, ja dopiero oglądałam serduszko Ale są i plusy, w wielu rzeczach służyły radą, bo już miały coś za sobą
Cisa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 16:23   #836
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja się w ogóle zdziwiłam, bo ja teraz żyje na samych batonikach, kanapkach z nutellą i makaronach

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Też mnie ciągnie na słodkie, ale kończy się na lodach śmietankowych i 4 kostkach ptasiego mleczka dziennie, bo więcej nie dam rady🤣
Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
U weterynarza?

Ja dziś rano zaliczyłam pierwsze wymioty tej ciąży. Patrząc na poprzednie ciąże, gdzie wymiotowałam bardzo dużo, to teraz pierwszy raz w 8t2d to jak sukces

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie strasz, bo ja się tu cieszę, że mam 6t i nie wymiotuję. A to może być wszystko przede mną
Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak macie Netflix to polecam:
Orange is the New Black - fajny babski serial
Dom z papieru - genialny! Zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się psychologią i pamięta „eksperyment więzienny” (ja od razu wiedziałam jak potoczy się akcja )
Z takich bardzo lekkich to Jane the Virgin, Pretty Little Liars, Friends, How I met your mother


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na Netflixie polecam Teorię Wielkiego Podrywu. Fajny też jest serial 100, ale tam jest czasami trochę krwi, więc mi niedobrze w trakcie, z czego mój tż ma ubaw No, ale przed ciążą też mi było niedobrze, więc to żadna nowość
Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
Jane de Virgin jest świetny,taki fajny wypełniacz czasu ) szkoda że to już koniec . Domu z papieru mam jeszcze dwa odcinki nowego sezonu.
A u mnie do tej pory był jeden pawik,przed wczoraj i jak na razie nic. Kupiłam sobie witaminę D i tran,jak zaleciła położna. Nie wiem tylko ile go brać, w Holandii zalecają 1000 jednostek, w Polsce nawet 2000. Sama nie wiem. A Wy ile bierzecie?
A my wczoraj kupiliśmy samochód, w końcu nie będę taka uzależniona od TŻ, bo jego autem się bałam jeździć :/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Też się boję autem tż jeździć Ale muszę się przemóc, bo inaczej utknę w domu... Zdecydowaliśmy, że w tej sytuacji bez sensu kupować kolejny samochód, więc muszę się przemóc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 16:43   #837
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamy Marzec 2020

A mnie dzisiaj jakies dziwne bole podbrzusza zlapaly az musialam zwolnic sie z pracy wzielam nospe i troszeczke przeszlo ale caly czas czuje takie dziwne cisnienie w macicy i czasem takie przeszywajace krotkie bole jutro wizyta, moze dotrwam....
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 17:07   #838
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Meamia Pokaż wiadomość
Jane de Virgin jest świetny,taki fajny wypełniacz czasu ) szkoda że to już koniec . Domu z papieru mam jeszcze dwa odcinki nowego sezonu.
A u mnie do tej pory był jeden pawik,przed wczoraj i jak na razie nic. Kupiłam sobie witaminę D i tran,jak zaleciła położna. Nie wiem tylko ile go brać, w Holandii zalecają 1000 jednostek, w Polsce nawet 2000. Sama nie wiem. A Wy ile bierzecie?
A my wczoraj kupiliśmy samochód, w końcu nie będę taka uzależniona od TŻ, bo jego autem się bałam jeździć :/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
W moich witaminach jest 2000 jednostek, przed ciążą też tyle brałam. Masz możliwość zbadania poziomu wit. D?
Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Moje wyniki podobno książkowe, z glukoza jest ok. Mam jeść to co mi wchodzi, bo mimo, że nie wymiotuje to ciągle chudnę. Dzieć ma prawie 4 cm i dziś 10+4 wg USG

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Super
Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
A mnie dzisiaj jakies dziwne bole podbrzusza zlapaly az musialam zwolnic sie z pracy wzielam nospe i troszeczke przeszlo ale caly czas czuje takie dziwne cisnienie w macicy i czasem takie przeszywajace krotkie bole jutro wizyta, moze dotrwam....
Na którą masz jutro wizytę?
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 17:42   #839
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Mamy Marzec 2020

Kupiłam dziś w końcu Mamarin i wzięłam dawkę na wieczór. Oby to zadziałało, bo dziś to mnie nieźle przeczolgala ta ciąża. Jestem bez sił, bez życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 17:59   #840
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamy Marzec 2020

Dopiero 18.30.....
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.