Wypad w góry - gdzie polecacie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-24, 15:11   #121
MonamourBrigitte
Przyczajenie
 
Avatar MonamourBrigitte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Ja polecam starą zagrodę w Zakopcu, zawsze tam spie z chlopakiem "u pani" - tak mówimy, jest przyjemnie i już się przyzwyczailismy. Oprócz tego lubimy Żywiec i Białke Tatrzańską, szkoda tylko ze w ostatniej jest tak mało otwartych restauracji i malo miejsc zeby pojeść w niskim sezonie...to nie to co Zakopiec.
MonamourBrigitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 08:45   #122
kasiamazury
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Nie dziwie się że myślałaś o Zakopanem bo ja jak w góry się wybieram to na ogół do Zakopanego. Z noclegów to mogę Ci polecić apartamenty Viva Maria (www.viva.info.pl) , na plus jest to że są przepiękne widoki wokół, ładne mieszkanka i dodatkowe atrakcje. Okolica spokojna i można chodzić na spacery z dala od smogu który panuje w centrum. Teraz dalej. Jeśli chodzi o jedzonko to ja najczęściej stołuje się w Nosalowym Dworze(tuż pod Nosalem) - jest tam ciekawy wystrój i naprawdę dobre jedzenie drugi mój ulubiony lokal to Gazdowa Kuźnia (na początku Krupówek). Wystrój jest niesłychany. Jak dla mnie, najbardziej dopracowany ze wszystkich lokali, piękne stare sanie, stare kołyski...po prostu dla mnie ideał jak na karczmę góralską i jedzonko też bardzo dobre. Jeśli chodzi o aquaparki to Zakopiański jakoś nie przypadł mi do gustu... ale to może tylko moje odczucie. Ja preferuje Tatralandie (latem) i ostatnio byłam w Białce i też było ok. (jeszcze planuję odwiedzić termy w Bukowinie bo jeszcze nie byłam).

Tyle razy byłam w Zakopcu, że ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie wybrać się do Słowacji. Możecie polecić jakąś miejscowość i ciekawe kwaterki?
kasiamazury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 13:55   #123
MonamourBrigitte
Przyczajenie
 
Avatar MonamourBrigitte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Ja w Bukowinie nie bylam, ale za to w Termie Bani tak i jest git, no i własnie tam jest fajny sylwester,taki smieszny (w gaciach lub bez )) , ale zastanawiamy się dalej.
MonamourBrigitte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 15:26   #124
kasiamazury
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Termy Bania dla mnie tez byly OK tylko jak byłam to moja ulubiona łaźnia parowa była nieczynna. Jeśli ktoś był w Bukowinie to prosze o opinie.
kasiamazury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 12:23   #125
Pani de Montespan
Przyczajenie
 
Avatar Pani de Montespan
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Ja byłam tylko w Termie bania. Słyszałam o tym sylwestrze bo znajome małżeństwo, z którymi byliśmy chce jechać na bez gaci )) Skoro lubią to niech się bawią, my prędzej na W Gaciach.

Jeszcze są też Termy rzymskie, ponoć spoko.
Pani de Montespan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 11:35   #126
Kaska1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Nie wiem gdzie mieszkasz i czy to nie będzie za daleko, ale ja uwielbiam Krynicę-Zdrój! Mogę Ci też polecić fajny hotel www.piastun.eu
Kaska1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 07:48   #127
kasiamazury
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Ostatnio jadąc na urlop przejeżdzałam przez Szczyrk i faktycznie bardzo się zmienił! Byłam kilka lat temu jest i było szaro i "komunistycznie" a w tym roku jak widziałam to zmienił się nie do poznania!
kasiamazury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-20, 12:52   #128
silvarerum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 55
Dot.: Gdzie w góry- opinie

1. Bieszczady
2. Beskid Niski
3. Świętokrzyskie

Bardzo malownicze, stosunkowo mało ludzi (w porównaniu z innymi górami).
silvarerum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 11:17   #129
zkage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Witam. Beskid Wyspowy - również względnie mało ludzi, zapewne mniej niż np.: w Bieszczadach. Beskid Żywiecki - nie do zdarcia , jest gdzie chodzić, większy i mniej popularny niż Śląski.
__________________
Wszystko, co ludzkie, uwikłane jest w czas.
zkage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 13:22   #130
aniolek_aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Ja polecam Czarną Górę. Byłam tam w tym roku wiosną, super warunki, ładne miejsce.
Noclegu szukałam przez www.e-wczasy.pl
Oprócz zdjęć i opisów można jeszcze poczytać opinie osób które były w poszczególnych miejscach.
aniolek_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 09:48   #131
Kamisnk
Rozeznanie
 
Avatar Kamisnk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 842
GG do Kamisnk
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Tatry tak aczkolwiek mam słabość do Bieszczad I zawsze będę namawiać na Bieszczady
Kamisnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 16:35   #132
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

a znacie może jakies domki, nie musza byc luksusowe, zeby zatrzymac się na Sylwestra i dzien przed/po? Czy już za późno? Bieszczady moga być
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 16:35   #133
Kamisnk
Rozeznanie
 
Avatar Kamisnk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 842
GG do Kamisnk
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
a znacie może jakies domki, nie musza byc luksusowe, zeby zatrzymac się na Sylwestra i dzien przed/po? Czy już za późno? Bieszczady moga być
Na 100% jest coś wolne Musisz sobie siąść na neta i jechać stronami tam domków, schronisk... niektóre strony mają kalendarz z terminami i tam wyświetla się czy wolny termin czy zajęty
Kamisnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 20:45   #134
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Hej, dziewczyny czy znacie może jakieś noclegi najlepiej w Białce albo w Wiśle, lub tam, gdzie są fajne wyciągi, takie gdzie można sobie późnymi wieczorami posiedzieć większą ekipą w pokoju?

Pytam, bo zeszłym roku mieliśmy nieprzyjemną sytuację - trafiliśmy na właścicielkę, która nas wszystkich powyganiała o 20stej do własnych pokoi, chociaż nie byliśmy jakoś szczególnie głośno, ani nawet nie zaczęliśmy wtedy pić alkoholu żeby było się o co czepiać....a i nie było przecież jeszcze godz. 22....i poza tym, podczas rozmowy telefonicznej przy rezerwacji podkreślałam kobiecie, że jedziemy całą paczką znajomych i że będziemy chcieli sobie wieczorami razem posiedzieć i mówiła, że nie będzie to dla niej problem.....

Dlatego wolałabym uniknąć takiej sytuacji w tym roku....jesteśmy młodzi (średnia wieku 26l) ale też i rozsądni. Na co dzień rzadko się widujemy, więc jak się już nam uda zebrać wszystkich razem i wyjechać to wiadomo że chcemy się spotkać, pogadać i pośmiać się...a nie siedzieć osobno we własnych pokojach
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 12:14   #135
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Cytat:
Napisane przez Tycikata Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny czy znacie może jakieś noclegi najlepiej w Białce albo w Wiśle, lub tam, gdzie są fajne wyciągi, takie gdzie można sobie późnymi wieczorami posiedzieć większą ekipą w pokoju?

Pytam, bo zeszłym roku mieliśmy nieprzyjemną sytuację - trafiliśmy na właścicielkę, która nas wszystkich powyganiała o 20stej do własnych pokoi, chociaż nie byliśmy jakoś szczególnie głośno, ani nawet nie zaczęliśmy wtedy pić alkoholu żeby było się o co czepiać....a i nie było przecież jeszcze godz. 22....i poza tym, podczas rozmowy telefonicznej przy rezerwacji podkreślałam kobiecie, że jedziemy całą paczką znajomych i że będziemy chcieli sobie wieczorami razem posiedzieć i mówiła, że nie będzie to dla niej problem.....

Dlatego wolałabym uniknąć takiej sytuacji w tym roku....jesteśmy młodzi (średnia wieku 26l) ale też i rozsądni. Na co dzień rzadko się widujemy, więc jak się już nam uda zebrać wszystkich razem i wyjechać to wiadomo że chcemy się spotkać, pogadać i pośmiać się...a nie siedzieć osobno we własnych pokojach
Z takich miejsc polecam Wille Czuberna w Stasikówce, za Poroninem w stronę Białki. Do Białki jest jakieś 8 km. więc autem spokojnie można skoczyć na Kotelnicę, albo odbija się do Jurgowa. Pan właściciel to typowy góral (nie starej daty ) i imprezowanie mu nie straszne Jeździliśmy tam z mężem kilkakrotnie sami i z grupą znajomych i nigdy nie było problemu, żeby sobie trochę poimprezować (oczywiscie wszystko w miarę kulturalnie). W lato robiliśmy sobie grilla na dworze do późna i nigdy nikt nas nie przegonił. Pokoje są z łazienkami bardzo przyjemne, całkiem duże. Jedyny minus to, że willa (płazówka) stoi przy drodze, ale ruch jest niewielki i to nie przeszkadza.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 22:20   #136
erwu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

a co powiecie o Wiśle? Warto? Jakie są tam szlaki? Mam możliwość dość taniego wyjazdu, nie lubię gór, ale jechałabym z TŻ-em, który uwielbia. więc przydałby się ładny, ale też łatwy szlak
erwu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 07:19   #137
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Cytat:
Napisane przez leenya3 Pokaż wiadomość
Ja polecam wam trasę z Krościenka do Rytra. Kupa chodzenia. Dzień się idzie do schroniska które jest gdzieś w połowie drogi Widoki naprawdę piękne, zwłaszcza widok na Tatry. Z daleka bardziej mi się podobały niż z bliska^^ Ale trasa dosyć ciężka...
Trasa naprawdę super, ale i kondycje trzeba mieć aby wybrać się tym szlakiem . Osobiście wole szlak ze Szczawnicy na Prehybe i powrót do Szczawnicy. Ten szlak można przejść z 6 letnum dzieciaczkiem
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 20:04   #138
karolina plastelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Ja polecam Tatry może nie koniecznie Zakopane (tłoczno, duszno i drogo) ale może Małe Ciche? Bardzo fajna miejscowość, mniej ludzi. Byłam tam ostatnio na weekend, trafiłam do bardzo fajnego pensjonaciku podaję linka dla zainteresowanych http://www.tatry.turist.pl/maleciche80a/
karolina plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 10:49   #139
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
gdzie w góry?

Witam,
szukam miejsca na kilkudniowy wypad w góry w październiku-listopadzie dla dwóch osób, z których jedna (ja) jest mało sprawna fizycznie, więc trasy muszą być w miarę łatwe. Byłoby super jakbyście oprócz miejscowości mogli polecić konkretne miejsce na nocleg (max.60zł/os. bez wyżywienia). Fajnie by było jakby w okolicy był basen i/lub stadnina koni. Dodam że jestem z Warszawy i nie chciałabym całego dnia spędzić w samochodzie dojeżdżając i wracając Macie jakieś sprawdzone miejsca? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 19:35   #140
kikari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4
Dot.: gdzie w góry?

No to polecam serdecznie weekend w Karpaczu! Trochę daleko, ale warto: piękne widoki, mnóstwo szlaków turystycznych, cisza i czyste powietrze. Jedzenie tak dobre, że nie można oderwać się od talerza Ceny za nocleg - jak to bywa w takich miejscowościach różnie: http://www.fajnewczasy.pl/noclegi/karpacz - ale jak się odpowiednio wcześniej wyszuka, to na pewno znajdzie się coś sensownego. Z Karpacza można podjechać do Szklarskiej Poręby albo 1,5 h i jesteś na wrocławskim rynku
kikari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:33   #141
Noris
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Frysztak
Wiadomości: 23
Dot.: gdzie w góry?

Najpiękniejsze jesienią są Bieszczady, bez dwóch zdań. Zakochałam się w nich bez pamięci.
Noris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 12:58   #142
shestiger
Rozeznanie
 
Avatar shestiger
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 699
Dot.: gdzie w góry?

Ja Ci polecę miejsce gdzie mieszkam czyli Kluszkowce, miejsce dobre w sezonie letnim jak i zimowym, w niedalekiej okolicy Niedzica, tama, zamek w Czorsztynie ruina innego zamku, blisko też do Ustronia a w Kluszkowcach sama zobacz http://pokojedowynajec.ucoz.pl/ zakładka "dlaczego warto " to strona z naszego domu a ceny na pewno niższe jak 60zł os za dobe to Ci mogę zagwarantować
shestiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 14:32   #143
murz11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: gdzie w góry?

Polecam Tatry
murz11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 17:54   #144
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: gdzie w góry?

Zależy gdzie mieszkasz. Jeśli gdzieś w zachodniej Polsce, to wybierz się koniecznie w Karkonosze, albo do wspomnianego wcześniej Karpacza, albo do równie urokliwej Szklarskiej Poręby
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:45   #145
tiffany_girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie w góry- opinie

moge polecić Białkę tatrzańską. Są tam swietne warunki narciarskie, niezłe hotele. dla fanow zwiedzania jest piękny kościółek zabytkowy. Można zahaczyć o terma Bialke i poluskac się w basenach albo posaunować nago. z tego co wiem to terma białka oferuje tez sylwestra w swoim obiekcie. ja polecam bo bawilam się świetnie. napewno jeszcze tam wróce!
tiffany_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 15:37   #146
Mandrok
Przyczajenie
 
Avatar Mandrok
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Morskie oko
Mandrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:53   #147
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Możecie polecić jakiś domek do wynajęcia w górach (najlepiej w Sudetach, ale niekoniecznie) jak najdalej od cywilizacji? Im większe zadupie tym lepiej.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 06:21   #148
karolina plastelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: Wypad w góry - gdzie polecacie?

Cytat:
Napisane przez ___asia___ Pokaż wiadomość
Możecie polecić jakiś domek do wynajęcia w górach (najlepiej w Sudetach, ale niekoniecznie) jak najdalej od cywilizacji? Im większe zadupie tym lepiej.
http://www.tomnet.com.pl/starybor10/
Spory kawałek do drogi, nie mieści się tam zbyt dużo ludzi, tak, że polecam. Jest to w okolicach Zakopanego.
karolina plastelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 10:56   #149
gundula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gdzie w góry- opinie

Jeśli zima to Białka Tatrzańska. Narty a potem sauna i basem w Terma Białce. po wyjsciu poczujesz się jak niemowle Jeśli lato to... Białka Tatrzańska zwiedzanie , spacery saunowanie i basenowanie do woli (nawet z dzieciakami) A jeśli Sylwester to bez gaci w Białce oczywiście w saunie, a nie w śniegu z gołym tyłkiem
gundula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 15:16   #150
czmiel91
Przyczajenie
 
Avatar czmiel91
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: gdzie w góry?

Polecam Beskid Żywiecki

_________________________ ________
Zapraszam na mojego bloga:
http://czmiel.blogspot.com
czmiel91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-03 12:58:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.