Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-14, 08:59   #1
ania.b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-11
Wiadomości: 83

nawroty trądzika?


Mam 26 lat i 2 lata temu byłam w ciąży (być może to będzie miało wpływ). Przed ciążą miałam problemy ze skórą - trądzik. Potem w okresie ciąży miałam piękną cerę, w pól roku po urodzeniu znów miałam ten sam problem. dermatolog poleciła mi zażywać cynk. Problem zniknął, ale na rok. Teraz znów pojawiają mi się przyszcze, choć nie tak dużo jak wcześniej ale jednak. Przeciez nie mogę mieć trądzika w wieku prawie 27 lat?! Co mogę z tym zrobić?
ania.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 21:13   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: nawroty trądzika?

Niestety muszę Cię zmartwić : możesz mieć trądzik w wieku 27 lat. Ostatnio często spotykam się z tym problemem w gabinecie. Młode kobiety ale nie nastolatki cierpią na trądzik (tzw. późny). Koniecznie powinnaś wybrać się do ginekologa lub endokrynologa. Z opisu wynika ,że problem ma podłoże hormonalne , często zdarza się ,że hormony są w porządku a trądzik nadal jest - wtedy można szukać przyczyny w nadmiernej wrażliwości skóry na obecność androgenów (lekarz zaleca kurację antyandrogenową). Sam cynk niestety nie pomoże (troszkę może złagodzić stany zapalne) , ale nie wyleczy trądziku. Potrzebna jest pomoc dobrego dermatologa i enokrynologa (ginekologa).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 21:31   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: nawroty trądzika?

U mnie zdarzyło się zupełnie odwrotnie.Na początku ciąży "popsuła"mi się cera.Zmartwiłam się tym ale dr ginekolog zlekceważyła moje spostrzeżenia.Kilka dni później znalazłam się w szpitalu i mało co nie straciłam dziecka.To była wina hormonów a ściślej mówiąc - ich braku.
Teraz zapobiegawczo przemywam twarz płynem Afrodyta i stosuję maść Benzacne 10%.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-10, 15:28   #4
justyna18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 24
tradzik

mam 18 lat i problem z tradzikiem. na nosie czarne punkciki a na policzkach i czole male krostki. bylam u dermatologa, ktory przepisal mi spirytus robiony i dwie masci: na dzien metronidazol, a na noc dermaknel. stosuje to juz dwa tygodnie i na razie nie widze efektow. moja skora jest do tego troche wysuszona , chociaz mam tlusta. czy znacie jakies kosmetyki antybakteryjne jednej serii, ktorymi moglabym pielegnowac twarz?
dzieki za pomoc)
justyna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-14, 20:38   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: tradzik

mysle ze powinnas stosowac te masci ok. miesiaca
na pewno pomoga)
a najlepsza seria sa chyba kosmetyki firmy Ziaja z serii BioBalans
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-15, 22:08   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: tradzik

Przeczytaj poradnik dotyczący cery tłustej i trądzikowej. Mnóstwo porad nie tylko moich znajdziesz też na forum.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-27, 18:25   #7
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Pomocy !!!

Na brodzie zrobiło mi się coś, co wyglada jak pryszcz, ale jest pod skórą, bardzo boli i nie mogę się tego pozbyć! Co mam z tym zrobić?!!! Proszę o szybką odpowiedź!!!!!!!!
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-03-27, 19:53   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pomocy !!!

najlepiej to nic nie rob - to szybko zniknie. Na brodzie, pod skora i twarde - ja to mam wtedy gdy sie przeziebie. Nie wyciskaj! Pogorszysz tylko sprawe. Po dniu lub dwoch zniknie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-27, 21:27   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pomocy !!!

Mialam takie cos chyba trzy razy....na brodzie, twarde, przesuwajace sie pod wplywem ucisku, niby pryszcz a jednak nie... Na pewno nie wyciskac, bo to strasznie pogorszy sprawe...wiem, sprawdzilam, i chyba miesiac minal albo i wiecej jak mi to zniknelo... nastepnym razem, gdy mi sie cos takiego zrobilo, zostawilam to, bo tak naprawde tego nie widac, jak sie nie dotyka, nie wyciska, i po tygodniu, czy dwoch samo zniknelo.... [img]icons/icon7.gif[/img]. Najwazniejsze, to nic z tym nie robic [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-29, 20:38   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Pomocy !!!

Od czasu do czasu tez mam klopoty z czyms takim. Dermatolog okreslil to jako ropne nacieki. Przepisal mi masc ichtiolowa, ktora nakladalam na nie 3 razy dziennie. Masc pachnie nieladnie, ale pomaga. Przede wszystkim nie próbuj wyciskac, po takich eksperymentach pozostaly mi brzydkie blizny.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-03-31, 23:20   #11
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pomocy !!!

Bolesnych guzków podskórnych nie wolno wyciskać - możesz doprowadzić do jeszcze większego stanu zapalnego. Jeśli zmiana nie zniknie za jakiś czas lub zauważysz jakieś inne objawy na skórze to wybierz się do dermatologa.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-11, 17:23   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
TRADZIK !!!!!!!

mam problem z tradzikiem co prawda zmniejszyl sie ale czasem jest do nie wytrzymania. Ma juz prawie 19 lat i mam go podziurki w nosie slyszalem ze trawa srednio do 20lat ale nie wiem jaka jest prawda. Nie mam ostrego tadziku sa to male stany ropne z odrobina ropy. nie moge sie tego pozbyc stosuje ponizej20 , benzanecle i inne próbowalem juz wielu ale nic nie daja czesto wystepuje naet tam gdzie przemywam twarz nie stosowalem Krelasilu . Prosze o pomoz czy ktos stosuje jakies srodki ktore mu pomagaja jesli tak prosze o nazwy i sposoby pielegnacji przez was stosowane.Mam cere tlusta i czeto sie pocę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-13, 11:29   #13
justyna18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 24
Re: TRADZIK !!!!!!!

jak juz pisalam, tez mialam ogromny problem z tradzikiem juz od ok. 2 lat. poszlam do dermatologa, ktory przepisal mi spirytus robiony, masc Metronidazol na dzien i Dermaknel na noc. stosuje to juz od 23 lutego i naprawde wiedze postepy!!! [img]icons/icon7.gif[/img] w koncu!!! stosowalam kosmetyki serii BioBalans firmy Ziaja, ale ostatnio znalazlam nowa serie Eris "20 w dol" sa naprawde swietne!!!
mam cere tlusta, a teraz moja twarz wyglada naprawde super!!! wieczorem myje tez twarz roztworem wody z sola, podobno bardzo wysusza skore, ale jak sie okazalo na moja dziala swietnie!!! trzeba pamietac, zeby pozniej splukac ja dokladnie woda.
zycze powodzenia w zwalczaniu tradziku, na pewno Tobie tez sie uda!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
P.S. dodam, ze przez pewien okres mialam strasznie wysuszona skore, ale to minelo!!! [img]icons/icon7.gif[/img] podobno tak te masci wplywaj na nasza skorke [img]icons/icon7.gif[/img]
justyna18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-14, 15:40   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Tradzik

Znow ja !!
Po stosowaniu kosmetykow na tradzik np. ponizej 20 wszytskie punkty robia mi sie czerwone nie trwa to dlugo ale przez dzien raczej stosowac tego nie mozna. Co jest dobrego do kamuflarzu takich plam lub punktow wykwitowych. Ile razy dziennie stosowac tego typu kosmetyki (ja stosuje rano i po szkoel czyli okolo 13). I lepszy jest plyn czy zel ?
Jakie srodki przyspieszja gojnie sie ran po wygnieceniu tradziku ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-14, 20:35   #15
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Tradzik

Jakie rany!!? Jakie wygniecenie trądzika!!!? O czy Ty mówisz!!?
Tego absolutnie nie wolno Ci robić !! Jeśli trądzik jest zaawansowany to konieczna jest pomoc dermatologa , w przypadku trądziku zaskórnikowego poradzi sobie z tym kosmetyczka (chociaż czasami też potrzebna jest pomoc dermatologa).
Co do kosmetyków to jeśli skóra po ich zastosowaniu zaczerwienia się to najprawdopodobniej kosmetyki nie służą najlepiej. Poczytaj odpowiedzi na forum - dziewczyny polecają tam wypróbowane przez siebie kosmetyki , przeczytaj też Kosmetyczne ABC - dział poświęcony cerze trądzikowej.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-14, 20:41   #16
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: TRADZIK !!!!!!!

Hej! Na forum jest już mnóstwo postów dot. trądziku.Jest też mój artykuł dot. pielęgnacji cery trądzikowej. Dermatolodzy też mają coraz skuteczniejsze metody leczenia. Głowa do góry!
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 18:38   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Dla Anniki i jej "boloka":)

Anniko odświeżam dla ciebie tego posta, myślę, że masz taki sam problem jak osoba tutaj, więc znajdziesz tu rady , także od Beaty dla siebie!!
Tymczasem nie panikuj, tylko cierpliwie przeczekaj !!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 22:19   #18
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pomocy !!!

Na takiego bolącego uparciucha można spróbować zastosować którąś z naturalnych metod - spróbuj przyłożyć do bolącego miejsca kostkę lodu ( owiniętą w folię i chusteczkę), jeśli mocno ochłodzisz to miejsce to jest szansa , że stan zapalny troszkę się zmniejszy. Aby przyspieszyć gojenie można wypróbować " babciny" sposób: ząbek czosnku przekroić i wyciskając troszkę soku przyłożyć do bolącego miejsca - kilka razy dziennie (zapaszek będziesz roznosić , ale czosnek to silny , naturalny antybiotyk). Jeżeli nic nie pomaga to można spróbować jeszcze tak:
zrobić okład z roztworu sody oczyszczanej , potem posmarować grubszą warstwą bolące miejsce maścią ichtiolową - nakleic plasterek i zostawić na noc , czasami trzeba powtórzyć "operację " raz lub dwa razy - maść ichtiolowa ma zdolności "wyciągające" więc po takim zabiegu powinien utworzyć się widoczny czop ropny- trzeba miejsce zdezynfekować , przekłuć delikatnie sterylną igłą i delikatnie usunąć treść ropną. TĘ METODĘ MOŻNA ZASTOSOWAĆ TYLKO W PRZYPADKU JEDNEGO MAX. DWÓCH "GUZKÓW ", NIE WOLNO TAK ROBIĆ W PRZYPADKU CERY TRĄDZIKOWEJ!
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-25, 07:34   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Trądzik

Jak często można stosować maseczkę z drożdży?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-25, 19:59   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Trądzik

wydaje mi się, że 2 razy w tygodniu
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-02, 11:37   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Trądzik

Witam wszystkich !!!!!!!! Mam problem z cerą .Leczyłam się u dermatologa 2 lata, zadowlających efektów jednak nie ma.Mam cerę tłustą z rozszerzonymi porami skłonno do powstawania wyprysków.Jest to trądzik grudkowo-krostkowy.Stosowałam chyba wszystkiego, ale bez żadnych widocznych rezultatów.Chciałabym się dowiedzieć jak domowymi sposobami można leczyć trądzik.Jak pielęgnować cerę i jak zrobić makijaż? Z góry dziękuję za okazanie zainteresowania moim problemem i odpowiedź w tej sprawie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-05, 13:47   #22
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: TRADZIK !!!!!!!

Ja mam trn sam problem.W jednym tygodniu prawie nic nie mam a w drugim całą twarz pokrywaja wielkie ohydne krosty.Leczę sie juz od około 6 lat u różnych dermatologów i kosmetyczek ale wydaje mi się, że każdy mnie olewa i mówi, że z wiekiem przejdzie a ja nie jestem tego taka pewna.Czy ktos z was wyleczył sobie trądzik tak naprawdę do końca?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-06, 11:21   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: TRADZIK !!!!!!!

guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-06, 22:17   #24
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: TRADZIK !!!!!!!

Przeczytaj proszę Kosmetyczne ABC część dot. cery trądzikowej oraz posty na forum dot. tego tematu , znajdziesz tu wiele podpowiedzi - leki , kosmetyki , inne metody
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-26, 10:14   #25
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: Trądzik

Ja mam identyczny problem jak ty.Juz od paru lat leczę to na różne sposoby i u różnych dermatologów.Niestety po krótkiej poprawie znowu się pogarsza i cały mój wysiłek idzie na marne.Jednak ze wszystkiego co cudowałam z moja cerą najbardziej zadowolona byłam z serii 6 zabiegów eksfoliacji 70% kwasami owocowymi.Poprawa była wyraźna.Znikły wągry, cera była wyraźnie oczyszczona, zbladły przebarwienia potrądzikowe i zmniejszyła się skłonność cery do powstawania krostek.Może i tobie pomoże?Pozdrawiam i życzę powodzenia w tej niekończącej się walce!
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-26, 22:16   #26
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Trądzik

Mnóstwo postów znajdziesz na ten temat na forum.Są także artykuły poświęcone cerze trądzikowej, zabiegom złuszczającym i kosmetykom złuszczającym. Miłej lektury!
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.