jak szybko zwalczyć ...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-07, 12:56   #1
anya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 64

jak szybko zwalczyć ...?


mam kłopot i pilnie potrzebuję rady...leczyłam ok. 6 miesięcy poważne problemy z cerą (kuracją hormonalną)po wielu innych próbach...
Zresztą z dużym sukcesem ale zrobiłam przerwę i łaśnie wyskoczyła mi pod nosem paskuda , nie jest to typowy stan zapalny ale raczej coś na kształt bardzo bolesnej potówki.
Jak się tego baaardzo szybko pozbyć????
Tormentiol nie pomógł!
anya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 18:54   #2
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: jak szybko zwalczyć ...?

Droga Anyu, tez bym Ci b. chciala pomoc. Nie wiem, czy w wypadku Twojej potowki to zadziala, ale chlopak mojej siostry po kuracji hormonalnej uzywal tego specyfiku i ... jest ok!
Mianowicie, w aptece mozesz kupic tzw. emulsje przeciwtradzikowa ACNE-SULF. Tania jak barszcz i b. wydajna. Wysusza wszystko w promieniu 100 metrow)))
Ale: trzeba unikac kontaktu z oczami i zdjac wszystkie srebrne gadzety, bo od razu sciemnieja na amen. Mam nadzieje, ze i Tobie pomoze, C.
ps. Na przyszlosc, prosze, przypominaj sie podciagajac watek nowym wpisem, bo faktycznie - czlowiek tu nie siedzi caly dzien a posty czasami gromadza sie lawinowo tak, ze poprzednie gdzies tam umykaja... I nie gniewaj sie, nie badz rozzalona. Tu nikt nikogo nie lekcewazy. Usciski)) C.
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 20:53   #3
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: jak szybko zwalczyć ...?/ZLOtko

Uprzejmie prosze polaczyc oba posty w jedna calosc, thanx from the mountain)))
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 18:04   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: jak szybko zwalczyć ...?

Potówka: rozróżnia się potówkę zwykłą i potówkę czerwoną. Powstają w wyniku wzmożonego pocenia, połączonego z utrudnieniem parowania potu ze skóry. Częste u dzieci. Potówka zwykła charakteryzuje się osutką złożoną z bardzo drobnych, licznych przezroczystych pęcherzyków.

W przypadku dołączenia się zakażenia bakteryjnego pęcherzyki te otacza niewielki naciek zapalny (potówka czerwona). Zmianom może towarzyszyć lekki świąd.

Anyu wydaje mi się ,że to co pojawiło się pod nosem to nie jest potówka , raczej krostka o zapalnym charakterze (jesli boli...) , nie wyciskaj nic , nie rób nic na siłę , można spróbować podziałac preparatami o działaniu antybakteryjnym , możesz przykładać przekrojony ząbek czosnku , na noc można zrobić okład z maści ichtiolowej (i jak krostka zbierze , delikatnie ją usunąć), może będzie Ci pomagał Tormentiol
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 18:52   #5
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: jak szybko zwalczyć ...?

Beatko ,a jakie jest postępowanie z tymi potówkami?Bo mi się coś takiego robi jak są upały ,a ja w pracy w makijarzu.Coś jakby taka kaszka wyczuwalna w dotyku i widoczna pod światło,bez odczynu zapalnego.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.