Czy tak można? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-05, 21:38   #1
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302

Czy tak można?


Czy można używać przy cerze suchej jednocześnie kremu nawilżającego i podkładu matującego, czy to nie szkodzi skórze?
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 22:10   #2
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

A czemu miałoby szkodzić? Powiedziałabym nawet, że taki duet jest wskazany, gdyż krem matujący + podkład matujący = zwiększona produkcja sebum i efekt odwrotny do zamierzonego. Ewentualnie jeszcze efekt "maski" na twarzy gratis. Nie ma co przesadzać z matowaniem, bo skóra zacznie się bronić i dopiero wtedy zacznie się przetłuszczać.
Pozdrawiam nową Wizażankę
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 22:13   #3
Annake
Raczkowanie
 
Avatar Annake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 302
Dot.: Czy tak można?

Dziękuję bardzo A bałam się,że coś będzie nie tak, jakieś problemy w przyszłości ze skórą, ale mnie uspokoiłaś
Annake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 22:24   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Czy tak można?

Nie zaszkodzi. Sama używam dośc bogatych kremów, bo skóra mi się ściąga w przykry sposób a podkłady wybieram beztłuszczowe, chętnie lekko matujące - osobiście nie lubię bardzo matujących, bo nie odpowiada mi silnie matowe wykończenie. Musisz tylko uważać żeby nie miały w składzie np. alkoholu, czasem potrafią silnie przesuszyć cerę mimo tej kołderki z kremu
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 19:56   #5
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Smile Czy tak można?

Zacznę od tego, że mam 19 lat (i coraz bliżej 20 ), chciałabym jak nalbardziej spowolnić proces starzenia się skóry i dobrze o nią zadbać. A że skórę najbardziej niszczy chyba słońce to przede wszystkim zależy mi na dobrej ochronie przed nim. Kupiłam krem do twarzy Ziaja z filtrem 30 http://www.ziaja.com/pl/index.html?id=956&f=213 i planuję kupić jutro Nivea Visage Complete Protection .http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6355 Czy mogłabym te kremy używać jednocześnie, tzn. najpierw (po umyciu twarzy żelem i tonikiem) nałożyłabym krem Nivea a tak 15 min przed wyjściem z domu Ziaji? Co o tym myślicie?
Pozdrawiam
Milka_86
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 20:59   #6
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

Przede wszystkim, jeżeli zdecydowałaś się na używanie filtrów (gratuluję!!! ), to koniecznie kup porządny krem. Porządny, tzn. najlepiej aptecznej firmy La Roche Posay, Vichy, Bioderma, Avene, SVR. Tanie te kremy nie są, ale filtr żeby działał musi być fotostabilny i przede wszystkim dość wysoki faktor. Mamy piękne lato, słońce od rana do wieczora, więc jeżeli chcesz się chronić przed słońcem, wybierz faktor co najmniej SPF 50. W dziale Blokery anty-UV w KWC znajdziesz oceny produktów i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pod krem z filtrem możesz używać oddzielnego kremu ale nie musisz, gdyż większość z nich oprócz ochrony zapewnia też pielęgnację. Ja akurat używam kremu pod bloker bo mam bardzo suchą skórę i sam bloker nie zapewnia mojej skórze komfortu.
Pozdrawiam Cię serdecznie
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 23:24   #7
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Czy tak można?

Aby opoznic proces starzenia skory powinnas oprocz stabilniejszych filtrow do buzi uzywac jesio nawilzajacych kremow i dokarmiac buzke witaminkami.Skora przedewszystkim potrzebuje nawilzania
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 07:18   #8
schizuko
Raczkowanie
 
Avatar schizuko
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 308
Dot.: Czy tak można?

Mamo ja tez chyba musze o tym pomysleć:PMam 21 lat....
schizuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 08:01   #9
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Dot.: Czy tak można?

A co myślicie o takim kremie : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4650
, właśnie przejżałam kremy w dziale blokerów ale nie zauważyłam, żeby miały one jakieś witaminy (może niektóre, ale mało).
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 08:13   #10
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Czy tak można?

Mają witaminy, zawierają antyoksydanty i inne, tylko nie jest to napisane w KW. Stabilne kremy to takie, które zawierają opatentowane filtry, Mexoryl itp.
Wybieraj wśród Biodermy, Avene, LRP, Vichy, SVR. Krem Ziaji widział taką ochronę UVA jak przysłowiowa świnia niebo
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 08:43   #11
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

Cytat:
Napisane przez destiny666
Aby opoznic proces starzenia skory powinnas oprocz stabilniejszych filtrow do buzi uzywac jesio nawilzajacych kremow i dokarmiac buzke witaminkami.Skora przedewszystkim potrzebuje nawilzania
Z nawilżaniem też trzeba uważać, nic na siłę. Jeżeli skóra nie potrzebuje intensywnego nawilżenia nie ma potrzeby smarować się nawilżającymi kremami, szczególnie tymi silnie nawilżającymi. Istnieje coś takiego jak przenawilżenie skóry, które może prowadzic do schorzenia dermatologicznego dermatitis perioralis, czyli zapalenia okołoustnego. Paskudne schorzenie i ciężkie w leczeniu. Jeżeli skóra nie potrzebuje - nie nawilżać jej na siłę. Nowoczesne, dobre preparaty chroniące przed UV (przy czym faktor UVA jest dużo ważniejszy niż UVB, bo to UVA powodują przyspieszone starzenie się skóry), tak jak napisała Jelonek, zawierają antyoksydanty i witaminy.
Pozdrawiam i radzę przejść się do apteki po próbki blokerów. Filtr Mexoryl, o którym wspomniała Jelonek jest obecny w produktach koncernu L'Oreal, czyli w produktach słonecznych L'Oreal właśnie (linia Solar Expertise), La Roche Posay i Vichy.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 09:21   #12
lucja25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Czy tak można?

o kurcze, Nan, właśnie mi uswiadomiłaś bardzo prawdopodobną przynynę mojej dermatozy okołoustnej - przenawilżenie, a myślałam, że to od hormonów...
Tyle czytam na ten temat, a ta informacja jakoś mi chyba umknęła...

Nie wiesz może przypadkiem jak to leczyć???
Stosuję Rozex do ponad miesiąca, ale codzień i tak się jakaś krostka pojawia :-( Wybieram sie do innego dermatologa i dobrze, że jestem uświadomiona co do przenawilżenia!
Wizaż jest nieoceniony!
lucja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 10:23   #13
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

Cytat:
Napisane przez lucja25
Nie wiesz może przypadkiem jak to leczyć???
Stosuję Rozex do ponad miesiąca, ale codzień i tak się jakaś krostka pojawia :-( Wybieram sie do innego dermatologa i dobrze, że jestem uświadomiona co do przenawilżenia!
Wizaż jest nieoceniony!
Jak leczyć to nie wiem, ale z tego co pamiętam dermatitis perioralis jest formą trądzika różowatego, więc pewnie jakoś podobnie. Lekarz na pewno coś Ci doradzi, ja nim nie jestem.

Zawsze uważałam, że wizaż jest kopalnią wiedzy
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 10:34   #14
lucja25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Czy tak można?

Co do leczenia, to ja stawiam jednak nadal na Metronidazol, z tym, że może bardziej stężony niz w Rozexie (0,75 %), np. jakiś 1% (jest taki). Ale i tak w porównaniu z tym co miałam parę miesięcy temu to jest znaczna poprawa.

Wiecie, że dzięki waszym postom sama postawiłam sobie diagnozę, znalazłam lek i teraz jeszcze przyczynę choroby (oczywiście diagnoza i lek potwierdziły sie u 1-szego dermatologa). Jutro się wybieram do drugiego dermatologa.
lucja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 19:02   #15
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Dot.: Czy tak można?

A czy krem Iwostin zapewnia ochronę przed słońcem? (nie mówię, że całkowicie, ale chociażby w pewnym stopniu?) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7212
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 19:24   #16
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

Cytat:
Napisane przez Milka_86
A czy krem Iwostin zapewnia ochronę przed słońcem? (nie mówię, że całkowicie, ale chociażby w pewnym stopniu?) www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=c a222aa15d6c2400254bc7d009 de54b2&cmd=details&itemid =7212
Nędzną. Nadaje się na pochmurne dni ale na pewno nie na takie lato jakie mamy ostatnio. Zdecydowanie polecam firmy wymienione wcześniej. Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 19:34   #17
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Dot.: Czy tak można?

A który z wymienionych wyżej kremów byś poleciła? Chodzi mi o taki żeby chronił pożądnie przed słońcem ale nie był tłusty i nie zapychał porów.(czytałam opisy kremów na KWC ale się w tym wszystkim pogubiłam) Bo jeśli chodzi o odżywienie skóry to planuję zakup kremu Nivea Visage Complete Protection i jakiegoś może jeszcze kremu na noc. ps. czy użyanie takiej ilości kremów w wieku 19-20 lat to nie za dużo?
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 20:05   #18
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

A jaką masz cerę? To jest podstawowa informacja, jeżeli mam Ci coś doradzić. Zapychanie porów to kwestia bardzo indywidualna.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 20:39   #19
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Unhappy Dot.: Czy tak można?

Mam cerę normalną przechodzącą w troszke suchą (mam też czasami problem z trądzikiem ale jest on wywołany zmianami hormonalnymi, no i niedługo będę miała na to jakieś "specyfiki").
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-07, 22:02   #20
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

W takim razie polecam do wypróbowania: La Roche Posay Fluide Extreme SPF 60+, Vichy Ochronna Ultra-Lekka Emulsja SPF 60+ (obie w formie płynnej, trzeba wstrząsnąć przed użyciem). Avene Ultra High Protection Cream SPF50+ (w pomarańczowym opakowaniu), jest też wersja do cery mieszanej, może nawet bardziej by Ci odpowiadała, SVR 100B (tonujący, różowawy kolor). Koniecznie najpierw wypróbuj zanim kupisz, wydatek niemały, a na każdej twarzy kosmetyk może zachowywać się inaczej. Mnie np. LRP w ogóle nie leży, ale mnóstwo osób jest zadowolonych. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Pamiętaj, że blokery powinno się stosować obficie, lepiej nie nakładać na nie podkładu ani pudru, gdyż może to obniżać skuteczność filtrów (zwłaszcza podkłady z filtrem nie są polecane). Blokery świetnie matuje się mąką kartoflaną nakładaną dużym pędzlem.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 08:36   #21
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Question Dot.: Czy tak można?

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, najpierw nałożyć na twarz jakiś kremik odżywczy np. ten Nivea o ktorym pisalam i na to dopiero bloker?
Pozdrawiam
Milka_8
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 09:24   #22
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Czy tak można?

Dokładnie. A na bloker najlepiej nic o ile to możliwe.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.