Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-04, 17:00   #121
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

wiesz ja juz napisalm recenzje jmo-
jako filtr mineralny ten krem to szalenstwo- nie bieli nie jest tlusty (wchlania sie ale z biegiem dnia jakby wychodzi ze skory niie wiem czy to zjawisko ma jakas nazwe ), nawilza, chroni - porownujac go do innych filtrow super
ale patrzac na niego w kategoriach kremu na dzien- to mi tak ten blysk wychodzi spod makijazu ze nie moge juz tego wytrzymac. jak stosuje codziennie jmo to robia mi sie zaskorniki na brodzie . mysle ze cery suche i bardzo suche pokochaja ten kosmetyk.

dzisja nalozylam emulsje vichy (dosyc grubo) o godzinie 7 rano. Teraz jest 17 a ja mam idealny makijaz jestem matowa a do tego cera wydaje sie taka ''zdrowa'' i co najwazniejsze nie uczula mnie bo filtry lrp powodowaly u mnie jakby oparzenie i swedzenie skory. Trudno ja sie chyba poddaje i odchodze od natury w temacie filtrow.
dodam jeszcze ze wracalam do domu spacerkiem nie opalilam sie ani troche- nie mam odbitych okularow przeciwslonecznych ani zarumienionej twarzy dalej wygladam jak trup czyli dobrze
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-07-04 o 23:32
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:38   #122
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!
Od jakiegos juz czasu staram sie przestawiac na kosmetyki w miare naturalne, ale tez nietesteowane (wazne o tyle, ze wszystkie francuskie marki typu LRP, Avene, Bioderma itp albo testuja na pewno, ale sa dla mnie podejrzane- wiec odpadaja).
Teraz wlasnie stoje przed zakupem filtru na lato (chociaz lato to za duzo powiedziane, mieszkam w Paryzu, a tutaj caly czas marco-pazdziernik...).
Do twarzy kupie chyba filtr firmy Florame, o ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...on-spf-50.html

tylko jak dotad mialam 30, 50 ma troche inny sklad, wiec moge sie wypowiedziec na temat 30. Szczerze ten krem polecam. Naprawde wyjatkowo lagodzi podraznienia na twarzy, jest bardzo delikatny, mnie nie bieli w ogole. Trzeba go dosc dokladnie wklepac. Owszem, zostawia lekko (ale nie jakos bardzo) lepka warstewke na twarzy, ale jak sie troche odczeka to wszystko jest ok. Nie wiem jak z makijazem, bo raczej sie nie maluje. Nie wiem czy jest gdzies dostepny w Polsce, ja go we Francji kupuje za jakies 16€, wiec nie jest to duzo.

Dodam tylko, ze wczesniej mialam LRP Antheliosa i bardzo sie zawiodlam,przesuszyl mi skore, a poza tym wygladalam jak trup.

Zostaje mi jeszcze filtr do ciala, moze LAvera, moze tez Florame, moze Melvita... Zastanawiam sie jeszcze nad Collistarem, dobra firma i z tego co wiem nietestujaca, ale nie moge znalezc ich skladow.

W kazdym razie jak wam wpadnie gdzies w rece ten Florame to polecam wyprobowac
Laverę znam i lubię bardzo, też polecam Nie znam tych kosmetyków Florame. Ale chętnie wypróbuję, jeśli tylko można je kupić gdzieś w Polsce lub w Niemczech?
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 17:57   #123
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Laverę znam i lubię bardzo, też polecam Nie znam tych kosmetyków Florame. Ale chętnie wypróbuję, jeśli tylko można je kupić gdzieś w Polsce lub w Niemczech?
Są dostępne w Polsce. W większosci eko sklepów (także internetowych).
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 11:19   #124
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Są dostępne w Polsce. W większosci eko sklepów (także internetowych).
O! dzięki A który sklep internetowy polecasz?
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 13:04   #125
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Wiesz, ja nie mam ulubionego eko sklepu. kupuje tam, gdzie dany zestaw potrzebnych mi rzeczy wychodzi najtaniej regularnie zaopatruje sie tylko w bu- kupje tam flavo c15 i puder bambusowy uv i hydrolaty.

a florame mozna kupic w
http://www.naturnika.pl/
http://biolander.com
http://www.kobietaeko.pl
http://www.galeria-natury.pl
http://www.biouroda.pl i wielu wielu innych sklepach.

czesto robie zakupy w organeo ale tam ta marka chyba nie jest dostepna. ale maja duzy wybor kosmetykow ann marie borlind
. Naprawde w PL jest ogromny wybór eko sklepów i sklepow z polproduktami.
chociaz brakuje na naszym rynku kilku marek za ktorymi tesknie np kimberly sayer
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-07-06 o 13:06
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 19:39   #126
minou
Raczkowanie
 
Avatar minou
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Netland
Wiadomości: 70
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

na chwilę obecną z kremów nic nie polecę, ale wiem że np. oleje sezamowy i kokosowy mogą stanowić naturalną ochronę przeciwsłoneczną. Trochę może hardkorowe dla niektórych, ale warto się skusić...
__________________
każdy kogoś ma
minou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 14:33   #127
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Ale na co sie skuszac? Na te SPF 4. moze 6? Wysokiej ochrony to one nie beda mialy tak samo jak maslo shea.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 22:37   #128
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Wiesz, ja nie mam ulubionego eko sklepu. kupuje tam, gdzie dany zestaw potrzebnych mi rzeczy wychodzi najtaniej regularnie zaopatruje sie tylko w bu- kupje tam flavo c15 i puder bambusowy uv i hydrolaty.

a florame mozna kupic w
http://www.naturnika.pl/
http://biolander.com
http://www.kobietaeko.pl
http://www.galeria-natury.pl
http://www.biouroda.pl i wielu wielu innych sklepach.

czesto robie zakupy w organeo ale tam ta marka chyba nie jest dostepna. ale maja duzy wybor kosmetykow ann marie borlind
. Naprawde w PL jest ogromny wybór eko sklepów i sklepow z polproduktami.
chociaz brakuje na naszym rynku kilku marek za ktorymi tesknie np kimberly sayer
Dzięki serdeczne za linki, posprawdzam sobie
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 17:04   #129
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Mam cerę trądzikową, tłustą, poszukuję kremu na dzień z filtrem do cery trądzikowej, tłustej, w miarę naturalnego, pod podkład mineralny Annabelle Minerals. Czy krem dotleniająco-nawilżający Apis mógłby być? Dodam, że mam sporo przebarwień, ale staram się unikać słońca, tzn. nie opalam twarzy, zresztą idzie jesień i będę więcej czasu spędzać w pomieszczeniach.
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 23:36   #130
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Red face Urwanie głowy początkującej filtromanniaczki

Witajcie!

Mam nadzieję, że nie powielę postu... Dopiero zaczynam przygodę z filtrami.
Używam w większości kosmetyków naturalnych (pielęgnacyjne+kolorówka) . Zaczęłam się filtrować Lirenką 20, ale ewidentnie mi nie służy. Gdzieś dokopałam się do takiego cudaka jak John Masters Organics. Filtr naturalny, skład ma całkiem przyjemny. Moje pytanie odnośnie niego - czy będzie współgrał z minerałami? Nie zawiera parsolu i wydaje mi się, ze jest to bezpieczne połączenie...
Jego spf to tylko 30, zastanawia mnie - po nałożeniu odpowiedniej ilości filtra + wklepaniu flat topem makijażu mineralnego (20 spf) w jakikolwiek te wartości się sumują? Tzn czy ten "łączny" filtr będzie wyższy, czy może pozostaję przy wartości 30? Nie sądzę, ale warto zapytać. Może ktoś zna filtry o wyższym faktorze, ale również w miarę naturalne?
A na koniec mała dygresja - sporo przewertowałam w zakresie tego tematu i znaczna część blogerek twierdzi, że UVA przenika przez dosłownie wszystko. Z fizycznego punktu widzenia - siedząc w cieniu pod drzewkiem, drzewko pochłania naprawdę znaczną część tego promieniowania. Zastanawiałam się jak to jest w domu - bo część z Was się filtruje, część w domowym zaciszu "chodzi goła". Z tego co kojarzę, szyby również pochłaniają znaczną część promieniowania (przez szybę ciężko jest się opalić chociażby). Zaprząta mi głowę - jak to jest.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, mam nadzieję, że w końcu się w tym wszystkim połapię (:
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson

Edytowane przez Nemesis_Nave
Czas edycji: 2014-03-13 o 23:53
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 00:17   #131
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Urwanie głowy początkującej filtromanniaczki

Cytat:
Napisane przez Nemesis_Nave Pokaż wiadomość
Witajcie!

Mam nadzieję, że nie powielę postu... Dopiero zaczynam przygodę z filtrami.
Używam w większości kosmetyków naturalnych (pielęgnacyjne+kolorówka) . Zaczęłam się filtrować Lirenką 20, ale ewidentnie mi nie służy. Gdzieś dokopałam się do takiego cudaka jak John Masters Organics. Filtr naturalny, skład ma całkiem przyjemny. Moje pytanie odnośnie niego - czy będzie współgrał z minerałami? Nie zawiera parsolu i wydaje mi się, ze jest to bezpieczne połączenie...
Jego spf to tylko 30, zastanawia mnie - po nałożeniu odpowiedniej ilości filtra + wklepaniu flat topem makijażu mineralnego (20 spf) w jakikolwiek te wartości się sumują? Tzn czy ten "łączny" filtr będzie wyższy, czy może pozostaję przy wartości 30? Nie sądzę, ale warto zapytać. Może ktoś zna filtry o wyższym faktorze, ale również w miarę naturalne?
A na koniec mała dygresja - sporo przewertowałam w zakresie tego tematu i znaczna część blogerek twierdzi, że UVA przenika przez dosłownie wszystko. Z fizycznego punktu widzenia - siedząc w cieniu pod drzewkiem, drzewko pochłania naprawdę znaczną część tego promieniowania. Zastanawiałam się jak to jest w domu - bo część z Was się filtruje, część w domowym zaciszu "chodzi goła". Z tego co kojarzę, szyby również pochłaniają znaczną część promieniowania (przez szybę ciężko jest się opalić chociażby). Zaprząta mi głowę - jak to jest.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, mam nadzieję, że w końcu się w tym wszystkim połapię (:
John Masters ma filtry mineralne, one nie kolidują z makijażem mineralnym.
Filtry się nie sumują, działa większy. Taka jest przynajmniej oficjalna linia partii filtrowej Moim zdaniem przy filtrach mineralnych to trochę bez sensu, skoro w ich przypadku chodzi o stworzenie bariery odbijającej światło, więc jak na moje to im więcej tego klajstru zaaplikujemy, tym bariera grubsza. Ale to moje gdybanie, nie żebym się upierała.
Szyby pochłaniają UVB nie UVA.

A tak poza tym, to od filtrów jest wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=576105&page=58
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 09:15   #132
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Dot.: Urwanie głowy początkującej filtromanniaczki

Ok, dziekuję chimay!
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 10:49   #133
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Urwanie głowy początkującej filtromanniaczki

Jak tam szukanie mineralnego filtra? POza JMO i moim KS znacie jeszcze cos naturalnego co da sie uzywac?

Ja ostatnio skusilam sie na bezzapachowy lotion od Eco Cosmetics z SPF 30

http://www.ecco-verde.de/eco-cosmeti...f-30-ohne-duft

Ze wzgledu na cene i pojemnosc wybralam ta wersje a nie krem. Rozmyslalam o zelu i postacji olejowej, ale to co znalazlam w recenzjach na blogach , raczej mnie zniechecilo. Lotion fajny, ale jednak nie twarz mi za ciezki. Moze sucha cera bedzie sie berdziej z niego cieszyc, ale moja geba nie byla zadowolona. za to na cialo ok. Dobrze sie wciera i pierwsze pobielenie znika.
Zamowilam wiec na pysk moj KS i poprosilam o probki czegos lekkiego. Dostalam probke kremu z SPF 25 i dzis testuje na twarzy, szyji i dekoltcie.

http://www.ecco-verde.de/eco-cosmeti...encreme-lsf-25

to wersja perfumowana. Pojemosc i cena wyglada znacznie lepiej. Produkt nie jest wcale jakis lekki, nalozylam troche miej niz to zwyklam robic uzywajac latami chemicznych filtrow. temperatura u mnie znosna wiec jest ok, ale na upaly to go sobie nie wyobrazam na mieszanej mocno przetluszczjacej i pocacej sie cerze.
Ja wiem ze cos tak lekkiego jak KS bedzie ciezko znalesc i niech ten filtr bedzie ciutke ciezszy, ale nie o konsystencji kremu ktory nadaje sie raczej do cery suchej? Naprawde nie ma nic co nie bieli jak nie wiem co, do tego nie kosztuje majatku , ma znosna pojemnosc i nadaje sie do cer przetluszczajacych?
Wiem mam przeciez KS, ale moze znajde cos tanszego i rownie dobrego?
Filtry Eco Cosmetics mnie zainteresowaly, bo ciesza sie ostatnio duzym zainteresowaniem w blogosferze. Sporo o nich mozna znalesc wpisow u naturalistek i owszem wyrozniaja sie wsrod filtrow mineralnych, ale jednak na twarz to nie to. No chyba ze sie ma sucha cere a ta lubi czesto konkretne produkty. Korcily mnie tez wersje tonujace, ale czytalam o nich ze wlasnie osoby je wychwalajace maja cere sucha, wiec kupic 30ml kremu za nie mala cene jak na taka pojemnosc ... troche sie we mnie sknera odezwala ;o)

A zamawiajac lotion wzielam tez pomadke do ust. Bardzo fajna. Mialam dawno temu nieistniejaca juz pomadke z SPF 30 od Dr. Hauschka. Strasznie bielila, a Eco jest calkiem calkiem. Owszem calkiem niebielaca to ona nie jest. Ktos z mocna czerwinia wargowa pewnie powie ze bardzo bieli. Moja usta sa z natury dosc blade i jak nie naniose duzo produktu to i pobielanie nie ma, usta staja sie takie jakies rozowe inaczej. Sam produkt jak na taka cienka warstwe( jak jade pare razy w te i we w te to owszem widac ze pomadka jednak pobiela) nawet cos chroni. Pomadka ma dosc tempom konsystencje, ktora sie dobrze ust trzyma i mozna na nia nalozyc jeszcze inna pomadke z kolorem. Ze wszystkich pomadek jakie wyporbowalam, ta sie jednak wyroznia na plus.

http://www.ecco-verde.de/eco-cosmeti...gestift-lsf-30

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-06-13 o 11:23
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 09:54   #134
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Urwanie głowy początkującej filtromanniaczki

Słyszałyście może o kremach z filtrem z bluszczu?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 12:27   #135
konrad white
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

A propos filtrów EC to jedynie tonowany krem SPF15 ma zniśną konsystencję dla cer tłustych. Olejek transparentny nadaje się wyłącznie do ciała, natomiast żelowa wersja lepiej się wchłania, ale tłusty film pozostaje.
Jest jeszcze krem tonowany Surf&Fun SPF50+, ale tutaj to już chyba jest hardkor.
konrad white jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 19:15   #136
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

30-tka i 50-tka tez jest tonujaca, ale jak obejrzalam kolor na jednym z niemieckich blogow, to nie jestem przekonana czy by nie byl za ciemny, do tego mala pojemnosc jak na cene dla mnie. I osoba je opisujaca wlasnie ma cere sucha, wiec mysle ze dla mnie bedzie to za ciezkie. Skoro probka nietonujacej 25-tki jest taka ze na obecne temperatury u mnie jest znosna to nie wyobrazam sobie jej jak bedzia upaly, wiec tym bardziej te wyzsze filtry. Spewnoscia nie sa lzejsze.

O zelu i oleju wlasnie czytalam i ogladalam zdjecia na blogu i opinie, takze w sklapach online ,potwierdzily ze na twarz to nie bedzie mi sie podobac. Poza tym pojemnosc i cena jeszcze mniej korzystna od wersji tonujacej.

Ale jak ktos rozpatruje te filtry pod wzgledem cielesnym, to sa warte wyporbowania. wyrozniaja sie na tme filtrow mineralnych.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:41   #137
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Dziewczyny, polecam bardzo fajny artykuł o naturalnych filtrach
http://www.akademiawitalnosci.pl/nat...i-do-opalania/
Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 18:35   #138
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Czy mozna uzywac filtrow przeznaczonych dla dzieci przez doroslych?
Co myslicie o kremach:
BIODERMA Photoderm Kid SPF50+ mleczko dla dzieci
AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, CREATINE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BLUE 1 (CI 42090), DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL

oraz

LA ROCHE Anthelios 50+ Kids mleczko
Aqua, Titanium Dioxide, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylene Glycol, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacrldimethylauramide/Ammonium, Polyacryloyldimethyl, Caprylyl Glycol, Disosium EDTA, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine.

mam atopowe zapalenie skory, do tego wszystko mnie uczula,podraznia, mam od razu plamki i pelno krostek. Potrzebuje filtru na twarz (minimum 30) poniewaz uzywam teraz masci przy ktorych wyjscie na slonce bez filtra jest zlym pomyslem i musze cos zakupic, przejrzalam mase i sama nie wiem juz co wybrac

mam jeszcze jeden, nie dla dzieci juz:

John Masters Naturalny mineralny filtr przeciwsłoneczny SPF 30 50 ml
Skład
Składniki aktywne:
dwutlenek tytanu 7,5% - działanie przeciwsłoneczne
tlenek cynku 5,0% - działanie przeciwsłoneczne

Składniki nieaktywne
Aqua (water), aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* capric caprylic triglycerides, ethyl hexyl palmitate, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alcohol, jojoba oil,* shea butter,* panthenol, tocopherol acetate, allantoin, sodium pca, green tea extract,* magnesium aluminum silicate, hyaluronic acid, calendula extract,* ethyl hexyl glycerin, benzyl alcohol

Edytowane przez ckin2u
Czas edycji: 2015-06-21 o 18:47
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 20:08   #139
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Czy mozna uzywac filtrow przeznaczonych dla dzieci przez doroslych?
Co myslicie o kremach:
BIODERMA Photoderm Kid SPF50+ mleczko dla dzieci
AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, CREATINE, C20-22 ALCOHOLS, DECYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BLUE 1 (CI 42090), DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL

oraz

LA ROCHE Anthelios 50+ Kids mleczko
Aqua, Titanium Dioxide, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat, Diisopropyl Sebacate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylene Glycol, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacrldimethylauramide/Ammonium, Polyacryloyldimethyl, Caprylyl Glycol, Disosium EDTA, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine.

mam atopowe zapalenie skory, do tego wszystko mnie uczula,podraznia, mam od razu plamki i pelno krostek. Potrzebuje filtru na twarz (minimum 30) poniewaz uzywam teraz masci przy ktorych wyjscie na slonce bez filtra jest zlym pomyslem i musze cos zakupic, przejrzalam mase i sama nie wiem juz co wybrac

mam jeszcze jeden, nie dla dzieci juz:

John Masters Naturalny mineralny filtr przeciwsłoneczny SPF 30 50 ml
Skład
Składniki aktywne:
dwutlenek tytanu 7,5% - działanie przeciwsłoneczne
tlenek cynku 5,0% - działanie przeciwsłoneczne

Składniki nieaktywne
Aqua (water), aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* capric caprylic triglycerides, ethyl hexyl palmitate, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alcohol, jojoba oil,* shea butter,* panthenol, tocopherol acetate, allantoin, sodium pca, green tea extract,* magnesium aluminum silicate, hyaluronic acid, calendula extract,* ethyl hexyl glycerin, benzyl alcohol

Pierwsze dwa nie są naturalne. Ja filtrów dla dzieci unikam z zasady, prawdopodobieństwo, że nie będa współpracowały z dorosłą, tłustą cerą jest wielkie. Przy takich filtrach walory użytkowe typu bielenie, tłustość nie są tak istotne jak przy produktach dla dorosłych.

Trzeci bazuje tylko na standardowych dwóch filtrach naturalnych, a więc ma na pewno niskie PPD, niższe niż filtry chemiczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 21:55   #140
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pierwsze dwa nie są naturalne. Ja filtrów dla dzieci unikam z zasady, prawdopodobieństwo, że nie będa współpracowały z dorosłą, tłustą cerą jest wielkie. Przy takich filtrach walory użytkowe typu bielenie, tłustość nie są tak istotne jak przy produktach dla dorosłych.

Trzeci bazuje tylko na standardowych dwóch filtrach naturalnych, a więc ma na pewno niskie PPD, niższe niż filtry chemiczne.
a jakie PPD jest wlasciwe??

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Czy mozesz polecic jakis inny, dobry filtr?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 22:02   #141
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a jakie PPD jest wlasciwe??

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Czy mozesz polecic jakis inny, dobry filtr?
PPD powinno wynosić minimum 1/3 SPF, większość filtrów aptecznych takie ma, są też takie oferujące większe np Bioderma, Anthelios LRP.
Ja polecam każdemu Pharmaceris lipidowy SPF50.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 22:15   #142
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pierwsze dwa nie są naturalne. Ja filtrów dla dzieci unikam z zasady, prawdopodobieństwo, że nie będa współpracowały z dorosłą, tłustą cerą jest wielkie. Przy takich filtrach walory użytkowe typu bielenie, tłustość nie są tak istotne jak przy produktach dla dorosłych.

Trzeci bazuje tylko na standardowych dwóch filtrach naturalnych, a więc ma na pewno niskie PPD, niższe niż filtry chemiczne.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
PPD powinno wynosić minimum 1/3 SPF, większość filtrów aptecznych takie ma, są też takie oferujące większe np Bioderma, Anthelios LRP.
Ja polecam każdemu Pharmaceris lipidowy SPF50.
Dziekuje
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 12:26   #143
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecam bardzo fajny artykuł o naturalnych filtrach
http://www.akademiawitalnosci.pl/nat...i-do-opalania/
Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie
a ja polecam przeczytac to
http://www.mamaclever.de/2015/05/kei...pflanzenoelen/

moja wiedza jest taka sama. od lat sie nic nie zmienilo w tej dziedzinie. Jesli ktos liczy ze jakis olej da mu SPF 30 albo 50 jakie daje kremy z filtrem to sie bardzo myli. To tak nie funkcjonuje

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Trzeci bazuje tylko na standardowych dwóch filtrach naturalnych, a więc ma na pewno niskie PPD, niższe niż filtry chemiczne.
PPD czyli UVA musi wynosic 1/3 filtra przeciw UVB. Takie sa przepisy i ten produkt powinien spelniac te normy. Z tego tez powodu jak wporwadzono te przepisy z rynku zniknely filtry pd Dr. Hauschka i Weleda, a inne naturalne marki zmienily receptury swoich produktow

edit:
widze ze wysokosc PPD jest omowiona byla, pospieszylam sie z moim wpisem


ale jak juz o naturze piszemy, to dodam, ze podobno z filtrow mineralnych nie da sie zrobic SPF 50. Wszelkie kremy ktore takie SPF oferowaly w badaniach wyszlo, ze siegaja gora 30-tki, a niekiedy nawet i tego nie osiagnely. 30-tka juz czesto bardzo bieli, a prawdziwa 50-tke nie dalo by sie rozsmarowac, taka pasta by z tego byla :-(

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-06-22 o 12:30
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 13:52   #144
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
PPD czyli UVA musi wynosic 1/3 filtra przeciw UVB. Takie sa przepisy i ten produkt powinien spelniac te normy. Z tego tez powodu jak wporwadzono te przepisy z rynku zniknely filtry pd Dr. Hauschka i Weleda, a inne naturalne marki zmienily receptury swoich produktow
Ja jestem mocno sceptyczna wobec realizacji tego przepisu. Poza tym rozumiem ten przepis UE jako zalecenie, a nie wymóg, chociaż mogę się mylić.
O tym, że to zalecenie jest spełnione informuje znaczek UVA w kółku,który został wymyślony przez europejską organizację Colipa. Pisze o tym m.in. Anthelios tutaj
oznaczenie UVA w kółku na froncie opakowania świadczy o zgodności z zaleceniami Komisji Europejskiej, która wymaga aby stosunek wskaźników SPF do PPD był niższy od 3.

Jest przecież cała masa filtrów mniej znanych marek, nie tylko kosmetycznych, ale też różnych sieciówek i dyskontów spożywczych, które w ogóle tego oznaczenia nie mają.

Na tej niemieckiej stronie wyjaśniają kwestię oznaczeń UVA w taki sposób, że różnice w nich wynikają z przyjętej metody badań, Jeśli produkt był badany metodą Colipa i osiągnął wynik potwierdzający, że ochrona UVA osiąga 1/3 UVB i ma oznaczenie w kółku, to jest to wynik miarodajny. Ale kosmetyk mógł być badany inną metodą i wynik już nie będzie tak dokładny, a oznaczenie UVA i tak będzie zastosowane.

Ja kupuję tylko filtry z oznaczeniem w kółku, żywiąc nadzieję, że ta 1/3 tam jest czyli w przypadku np Pharmacerisa hydrolipidowego SPF50+ będzie to minimum 17. Antheliosy z lepszym PPD są niestety dla mnie nienoszalne, ale planuję jeszcze przetestować Biodermę, która też deklaruje wysokie PPD. Vichy ma jej już na przeciętnym poziomie, w ogóle dla mnie popularność ich Capital Soleil jest niezrozumiała.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-06-22 o 13:55
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 16:37   #145
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

O widzisz, a ja bylam przekonana ze to nie tylko zalecenie, ale i juz przepis, ktory zmusza producentow zeby ta 1/3 sie w produktach znajdowala.

Nie zwracalam do tej pory uwagi w produktach naturalnych na ten znaczek. Moj Kimberly tego znaczka nie ma, ale to produkt amerykanski, wiec i pewnie przepisy inne go dotycza i on jest deklarowany jako krem nawilzajacy z SPF 30.
Moja 30-tka od Eco Cosmetics zawiera ten znaczek( nie lubie go na twarz, jak juz to tyle o ile uzyje na cialo) i spraj 30-tka od Acorelle, ktory chcialabym wyporbowac na twarz tez ma znaczek. Filtry Lavera tez go maja. Calkiem sporo natury ten znaczek jednak ma i akurat te produkty co ja znam, nie sa bardzo komfortowe w uzytkowaniu, wzlaszcza jesli chodzi o twarz :-(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 16:56   #146
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O widzisz, a ja bylam przekonana ze to nie tylko zalecenie, ale i juz przepis, ktory zmusza producentow zeby ta 1/3 sie w produktach znajdowala.

Nie zwracalam do tej pory uwagi w produktach naturalnych na ten znaczek. Moj Kimberly tego znaczka nie ma, ale to produkt amerykanski, wiec i pewnie przepisy inne go dotycza i on jest deklarowany jako krem nawilzajacy z SPF 30.
Moja 30-tka od Eco Cosmetics zawiera ten znaczek( nie lubie go na twarz, jak juz to tyle o ile uzyje na cialo) i spraj 30-tka od Acorelle, ktory chcialabym wyporbowac na twarz tez ma znaczek. Filtry Lavera tez go maja. Calkiem sporo natury ten znaczek jednak ma i akurat te produkty co ja znam, nie sa bardzo komfortowe w uzytkowaniu, wzlaszcza jesli chodzi o twarz :-(
Dlatego ja w ogóle nie biorę pod uwagę naturalnych filtrów, dla mnie liczy się na pierwszym miejscu wygoda użytkowania i wygląd w filtrze, na drugim stopień ochrony, a naturalne filtry nie dają ani jednego ani drugiego.
Czasem z ciekawości coś testuję, ale nigdy nie kupiłam pełnego wymiaru i to się pewnie nie zmieni. Ostatnio miałam próbkę tego Eco Cosmetics SPF30. Efekt - błyszcząca, biała szpachla. Nie dałabym rady wyjść w tym do ludzi. Miałam też pomadkę tej marki, o której piszesz wyżej, że jak na mineralne filtry jest znośna. Dla mnie to najgorszy produkt do ust, jaki kiedykolwiek testowałam, zbiera się w załamaniach warg, bieli i spowodował u mnie jakąś reakcję alergiczną (pieczenie).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 17:34   #147
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Dr. Hauschka bielia mocniej :-(

No ja tez tej pomadki nie uzywam. lekko pobiela, ale wlasnie nie tak jak robila to Hauschka, ale... zeby nie bylo tak kolorowo, moje usta wysusza i wlasnie cos mi nie gra. Pare pierwszych uzyc bylo ok, a pozniej zaczynala jak by chciec szczypac czy cus... nie bylo to takie typowe szczypanie, ale cos w te strone chcialo sie dziac. Moze to dlatego ze usta juz mialam lekko podsuszone , a zaraz na poczatku jak byly w dobrej kondycji, to sie takie cos nie dzialo. sama nie wiem. jak na poczatku zapowiadala sie dobrze( mam slaba czerwien wargowa, wiec to lekkie pobielenie bylo takie ze mialam lekko rozowe usta), tak pozniej zaczelo sie cos nie fajnego dziac i przestalam uzywac. W zimie mi sie o niej przypomnialo i ja wyciagnelam i wystarczylo jedno uzycie i to samo. Cos mnie tam chce podrazniac, pogryzsc, ale nie wiem co :-(

Ja wczesniej uzywalam tylko chemiczne filtry bylam przeciwna naturalnym. jednak jak przeszlam na nature w calosci i zaczelam dokladniej czytac co i jak, to i te chemiczne maja czasami nie za fajne dzialanie na nas organizm, takie obojetne maja nie byc( a wybieralam wtedy produkty gdzie nie bylo tych znanych przenikajacych filtrow i jak wyszlo ze parabeny bee zwlaszcza methylparaben to tez i na to zwracalam uwage), poza tym te produkty zawieraja silikony, a moja skora jest juz od nich wolna i jak naloze jakis konwencjonalny produkt z silikonem na twarz to mi sie skora dusi i musze zmyc kremiszcze. Dlatego szukam czegos naturalnego co da sie uzywac tez na morde( 2,5 ml juz dawno nie uzywam jesli juz to napewno nakladam 1,5 ml). Zostalabym przy KImberly, bo ten wogole nie bieli, ale jego cena jest juz dla mnie nie do zaakceptowania.
zamowilam Acorella spraj SPF 30. Wedlug niemieckich blogerek, ktore to juz znane sa wsrod naturalistek( nawet w bio gazetach od czasu do czasu znajduja sie ich artykuly), ma ten spraj byc znosny na twarzy, choc wiadomo takiego komfortu jak Kimberly to on nie daje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 19:34   #148
prinzessin
Raczkowanie
 
Avatar prinzessin
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 114
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Hej dziewczyny,

właśnie jestem w trakcie szukania dobrego kremu na dzień, pod podkład, z filtrem uv. Czy moze od ostatniego posta wpadlo Wam cos fajnego w rece?
__________________
Dopiero kiedy piekielnie boisz się o kogoś, kiedy niepokój nie pozwala ci oddychać, strach zatyka arterie i odbiera rozum, dopiero wtedy, moja mała, ty kochasz naprawdę.
prinzessin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 14:42   #149
karolina_jurcz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 65
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Takie naturalne kremy z filtrem miałam wrazenie, ze widziałam na biochemii urody, ale mogę się mylic
ja mam azjatycki krem z filtrem 50 ( czasy fascynacji azjatyckim cukrem) chyba z its skin, ale przyznaje ze takie kremy zawsze pozostawiają taka tlusta warstewke na skorze i makijaż kiepsko mi wychodzil :/ aczkolwiek miałam wtedy trochę tlusta cere, wiec może dlatego. chyba przetestuje go na dniach, a nuż widelec wroci w moje łaski
karolina_jurcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 13:33   #150
Creme_de_la_Creme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Polecam naturalny krem przeciwsłoneczny SPF30 marki Odylique by Ess Care. Skład ma w pełni naturalny (i to potwierdzony certyfikatem Soil Association) i nie zostawia na twarzy białej tłustej warstwy więc można bez obaw stosować i nie wyglądać źle. Jest dostępny tylko w sklepie internetowym, ale z szybką przesyłką
Creme_de_la_Creme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-22 13:33:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:47.