Coś o retinoidach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-27, 13:28   #1
nolpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 19

Coś o retinoidach.


Wiem, że są na recepte.Proszę o więcej wiadomości. czy są skuteczne w leczeniu trądziku?
nolpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 13:56   #2
katrin_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 22
Re: Coś o retinoidach.

z mojego doswiadczenia powiem ci, ze mnie wyleczyly idealnie z tradziku. Dostalam w wieku 21 lat nagle i byl koszmar, az trafilam do dobrego lekarza. ktory zapisal mi Retin A, Glyco-A i Aknefug. Troche pocierpialam bo to przyjemne nie jest i ma rozne fazy leczenia, na poczatku jrobu sie gorzej niz bylo ale tak po pol roku jest juz bardzo dobrze- lepiej zadaj to pytanie na forum o medycynie estetycznej gdzie odpowiada dr Jankowiak bo to u niego sie leczylam. Polecam go do wszystkiego zwiazanego z uroda. Powodzenia!!!
katrin_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 14:27   #3
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: Coś o retinoidach.

katrin_24 napisał(a):
> trafilam do dobrego lekarza. ktory zapisal mi Retin A, Glyco-A i Aknefug. Troche pocierpialam bo to przyjemne nie jest i ma rozne fazy leczenia, na poczatku jrobu sie gorzej niz bylo ale tak po pol roku jest juz bardzo dobrze-
Czy stosowałaś te 3 leki razem? Ja jestem w trakcie stosowania Aknefugu (od miesiąca) i Glyco-a i faktycznie jest pogorszenie (ale to wina Aknefugu, bo Glyco-a moja skóra zna już od dawna). Uważasz, że Retin dobrze się sprawdził?
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 14:35   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Coś o retinoidach.

A czy ten początkowy wysyp to reguła? Ja od 2 dni stosuję Retin-A (na noc), a w dzień przemywam twarz płynem Acnemycin Plus i raz dziennie smaruję twarz żelem Isotrexin. Zależałoby mi, żeby wysyp mnie ominął.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 14:37   #5
katrin_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 22
Re: Coś o retinoidach.

wszystkie trzy razem, i to dwa razy dziennie (no coz wiem, ze Aknefug jest zolty ale jakos w malych iloscia... dla wyleczenia zribilabym wszystko i bylo mi obojetne jak wygladam i oplacilo sie). Bardzo dobrze sie sprawdzily i jak juz sie katujesz to uzywaj wszystkich od razu, ja bym nie zwlekala, z Retin A, im szybciej zastosujesz tym szybciej wyleczysz. Jest najbardziej "tradzikobojczy" z tych trzech-jest najczesciej stosowany w stanach na tradzik. aaaa, no i spiesz sie przed latem bo o sloncu i opalaniu przy Retin mozesz zapomnic, a filtr co najmniej 50.
katrin_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 14:49   #6
nolpa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 19
Re: Coś o retinoidach.

niestety nie wiem czy stosowanie jedynie retinu pomaga, ponieważ moj dermatolog odmowił mi przepisania tego leku twierdząc że mogę być niezadowolona początkowymi efektami.
jak sądzisz czy powinnam pójść do innego tzn. czy retin a jest naprawde skuteczny? jaki masz po nim efekty uboczne i czy po malu mijają?
nolpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 14:52   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Coś o retinoidach.

Katrin, to jak długo stosujesz już te leki? Jeśli w ogóle jeszcze je stosujesz... Jak długo trwało u Ciebie początkowe pogorszenie stanu cery?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-27, 14:53   #8
katrin_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 22
Re: Coś o retinoidach.

wiesz, ja sie moge wypowiedziec o moim leczeniu tzn, tymi dokladnie specyfikami, do tego jeszcze stosowalam doraznie i miejscowo antybiotyk zineryt na te najgorsze wypryski, a tego zelu i plynu o ktorych piszesz nie znam i nie wime co one maja za dzialanie. Ale wysypu nie da sie raczej ominac bo takie dzialanie maja t esrodki z tego co wiem od lekarza, ze na ok. 2 tygodnie tragedii trzeba byc przygotowanym/ jezeli chcesz sie wyleczyc do bezbolesnie sie nie da. Moj lekarz mowil, ze rownolegle ze mna byla inna pacjentka z tradzikiem, ktora miala te same leki i zalecenia ale opierala sie i nie stosowala tego zetelnie i jak mi po kilku miesiacach robil zdjecia mojej cudownej cery po wyleczeniu to ona wciaz walczyla z tradzikiem. Nie wiem jakie macie zasoby kieszeni ale ja tez miala robione na poczatku zluszczanie najmniejszym stezeniem kwasu - 4 tygodnie w czterech rzutach, co kosztowalo 250zł kazde. Polecma jesli was stac, ale tylko u lekarza, ze by sobie nie zrobic krzywdy!
katrin_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 14:56   #9
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Coś o retinoidach.

katrin_24 napisał(a):
> wiesz, ja sie moge wypowiedziec o moim leczeniu tzn, tymi dokladnie specyfikami, do tego jeszcze stosowalam doraznie i miejscowo antybiotyk zineryt na te najgorsze wypryski, a tego zelu i plynu o ktorych piszesz nie znam i nie wime co one maja za dzialanie.

Z ulotki wynika, że takie samo co Retin-A. Zawierają tę samą substancję czynną.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 15:06   #10
katrin_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 22
Re: Coś o retinoidach.

hmm, to dziwne, po by ci lekarz zapisal dwie rozne rzeczy, ktore sa takie same moze najlepiej na prawde zapytac dr. Jankowiaka na forum medycyny esteteczynej on sie swietnie na tym zna. wiesz lepiej uwazac...
katrin_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 19:27   #11
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Coś o retinoidach.

katrin_24 napisał(a):
> hmm, to dziwne, po by ci lekarz zapisal dwie rozne rzeczy, ktore sa takie same

Isotrexin i Acnemycin Plus zawierają dodatkowo erytromycynę. A myślę, że po to te 3 leki, które zawierają tę samą substancję, żeby był lepszy efekt.
Katrin, mam jeszcze pytanie: jak Ty dałaś radę używać wszystkie 3 leki 2 razy dziennie? Bo ja używam Retin-A na noc, w dzień Isotrexin a po kilku godzinach (po ponownym umyciu twarzy) Acnemycin Plus. Więcej razy nie zdążę.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.