Krem do skóry odwodnionej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-15, 10:32   #1
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001

Krem do skóry odwodnionej


Jak w tytule. Robiłam badania, wyszło, że mam skórę odwodnioną, chociaż pijam litrami. Dodatkowo ostatnio zaczęła sie podrażniać pojawiły sie zaczerwienienia i suche skórki. Jakiego kremu używać i jak pielęgnować taką skórę? Mam 20 lat, słyszałam ze dobre sa kremy z łożyskiem, proszę o jakąś poradę i konkretny produkt.
__________________

Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 13:30   #2
TETELINA
Raczkowanie
 
Avatar TETELINA
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
GG do TETELINA
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Witam serdecznie,

niestety-ale kwestia nawilżenia skory nie jest taka prosta... "Problem " polega na trudnosci w przenikaniu czasteczek preparatow kosmetycznych przez bariere warstwy jasnej w naskorku.
W wiekszosci przypadkow sa one zbyt "duze " by mogly sie przez nia przedostac, zas dzialanie kremow polega zazwyczaj na "nawilzeniu i zmiekczeniu " naskorka.
Nalezy uwzglednic rowniez czynniki zewnetrzne,ktore takze przyczyniaja sie do utraty wody .

Mozna tu wymienic :

-klimatyzacje,
-czynniki atmosferyczne (np.wplyw promieni slonecznych)
- opalanie ; solarium etc.
- zbyt silne kosmetyki (zawierajace moce kwasy owocowe,maseczki sciagajace)
- mycie twarzy zwyklym mydlem
- stosowanie zbyt cieplej wody

Wszystko to wplywa negatywnie na nasza skore.

Ja radziłabym dodatkowo nawilżanie od "wewnatrz " w postaci suplementow witaminowych wzbogaconym o kwas hialuronowy ( np.aqua-femin badz podobne;oferta jest szeroka wiec jest w czym wybierac )
Zdania odnosnie stosowania suplementacji witaminowych sa podzielone.
Ja jestem ich zwolenniczka ; stosujac je nalezy uzbroic sie w cierpliwosc pamietajac o tym,iz ich skutecznosci mozemy spodziewac sie po okolo 1-2 miesiacach kuracji.

Bardzo dobrym rozwiazaniem jest stosowanie maseczek silnie nawilzajacych w postaci hydrozelowych platow - w swojej ofercie ma je np.Bielenda (wersja gabinetowa) oraz o konsystencji zelowej- polecam algowa maske zelowa

W kwestii kremu- nie wiem jakich wczesniej Pani uzywala- ale nie polecam dla tak mlodej osoby kremow z placenta.
Jest Pani młoda i proponowalabym placente odstawic na "pozniej",kiedy cera z wiekiem dodatkowo nabiera wlasciwosci cery suchej.

W wyborze kremu prosze uwzglednic czy w skladzie posiada takie skladniki jak : mocznik,ceramidy,lipidy, witaminy :A,C,E oraz filtry UVA/UVB ( W PRZYPADKU KREMU NA DZIEN )
Polecam np.serie IWOSTIN.(SENSITIA lub HYDRATIA)

W codziennej pielegnacji zalecam zrezygnowanie z mycia twarzy mydlem- w zamian naklaniam do stosowania emulsji,mleczka,plynu micelarnego i toniku (przeznaczonych dla cery wrazliwej,suchej- o dzialaniu "delikatnym " )

1.Demakijaz twarzy np.mleczkiem badz plynem micelarnym.
2.Tonizacja
3.Mozna zastosowac ampulke nawilzajaca / lub hydrozelowy plat nawilzajacy.
4.Krem :
- na dzien z filtrami UVA/UVB
- na noc bez filtrow; silnie odzywczy (np.Iwostin Sensitia z wit c +e )

Dobrym uzupelnieniem byloby stosowanie zabiegow silnie nawilzajacych w salonie kosmetycznym uwzgedniajacym kawitacje i sonoforeze.


Mam nadzieje,ze troszke pomoglam

W razie watpliwosci i pytan prosze o kontakt


Pozdrawiam
__________________
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "




Edytowane przez TETELINA
Czas edycji: 2010-11-15 o 13:36
TETELINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 16:19   #3
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Używałam wcześniej różnych kremów nawilżających do skóry suchej, a ostatnio zużyłam słoiczek vichy aqualia thermal rich, na noc mam też z vichy nutrilogie, czy jak to sie tam pisze Ten na dzien sie skonczyl wiec niedawno kupilam eucerin z 5% mocznika.
Twarz zmywam płynem micelarnym z ziaji. Toniku od jakiegos czasu nie stosuje niestety, a jakie firmy polecasz? Mydlem twarzy nigdy nie mylam, ostatnio nabylam zel do mycia z lirene do cery suchej i wrazliwej.
czy moja cera poprawi sie, mam na mysli zaskorniki np na nosie, jesli bedzie lepiej nawilzona?
__________________


Edytowane przez Mariolcia =P
Czas edycji: 2010-11-15 o 16:25
Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 18:26   #4
TETELINA
Raczkowanie
 
Avatar TETELINA
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
GG do TETELINA
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Szczerze powiedziawszy to im delikatniejszy srodek do zmywania - mleczko,plyn micelarny tym lepiej.
Prawda jest taka,ze ich glownym zadaniem jest zmycie warstwy kurzu,brudu ,ktory sie nagromadzil,bo przeciez podczas zmywania (,ktore trwa dosc krotko ) i tak wiekszosc skladnikow w nim zawartych nie zdazy "zadzialac" poza ich glowna funkcja-zmycia zanieczyszczen.

Tonizacja skory jest o tyle wazna,ze przywraca ph skory -zblizone do jej naturalego.Jest to wazny etap pielenacji czesto pomijany przez kobiety.
Od tego czy dobrze stonizujemy skore zalezy np.trwalosc makijazu itp.

Jesli zas chodzi o firmy-kazdy zapewne ma swoje perelki- ja uwazam ,ze niezle sa wlasnie preparaty ziaji do zmywania .

Co ciekawe polskim odpowiednikiem kremow na bazie wody termalnej sa wlasnie kosmetyki z Iwostin'u.

Jesli chodzi o zaskorniki - w celu bardziej efektywnego oczyszczenia polecam delikate peelingi - np.enzymatyczny badz w gabinecie kawitacyjny.
Zluszczanie naskorka jest wazna kwestia w tm przypadku,gdyz znacznie poprawia absorbcje skladnikow aktywnych w kremach i innych srodkach do pielegnacji.

z domowych sposobow moge zalecic wyprobowana i swietna maseczke ziolowa ,ktora jest delikatna a zarazem wspaniale oczyuszcza i odswieza cere.
Roznice widac golym okiem.

Naprawde warto sprobowac,skladniki sa tanie-ziola - wykonanie proste a efekt rewelacyjny.
Sama ja stosuje i jest dla mnie niezawodna

Jesli jestes zainteresowana napisz na priv- to podesle recepture wykonania.

Dodam tylko,ze maseczka nadaje sie takze do cer wrazliwych i naczyniowych.
__________________
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "



TETELINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 12:34   #5
ciriness
Zadomowienie
 
Avatar ciriness
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 023
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Ja długo szukałam kremu który by spełniał moje oczekiwania czyli w końcu poczuje nawilżenie na skórze, dość długo najlepszy był krem soraya dotleniający ale teraz odkryłam coś cudownego!
Jest to Tołpa Hydrativ, cudownie nawilża moją skórę i niesamowicie pięknie pachnie Polecam przetestować!
ciriness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 16:11   #6
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

bardzo dziekuje musze zakupic ale najpierw skoncze ten, bo tez kosztowal 50 zl:/
__________________

Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 17:37   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

a zwykly krem Nivea probowalas?

W testach sprawdzil sie on najlepiej obok kremu Diora, Sisley i innych drozszych.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 17:59   #8
VVerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 265
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Miałam kiedyś bardzo podobny problem, uaktywniało mi się to na zmiany pogodowe. Moja buźka wyglądała jak buraczek i skóra na policzkach bardzo się łuszczyła. Lekarz dermatolog polecił mi krem Balneum Baby Krem. To jest krem dla niemowląt ale idealnie się sprawdził. Uzywam go do tej pory kiedy zauważam minimalne zmiany na twarzy. nie jest drogi, bo kosztuje ok 15zł. Można go dostać w aptece, a ostatnio widziałam go nawet w Rossmanie.

Oto on:
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...owlat-50g.html
VVerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:55   #9
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Masz na mysli nivea soft czy ten strasznie gesty? Soft uzywalam, ale to bylo kilka lat temu, wiec tych problemow nie bylo.
Zastanawiam sie nad cala seria z tolpy do skory suchej i odwodnionej, tez nie jest droga i ma dobre recenzje. A w ten krem dla niemowlat tak czy siak zainwestuje dla sprawdzenia dzieki
__________________

Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 09:24   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Pisalam o zwyklym Nivea Creme, o wesji Soft nic nie wspominalam.

Ja tez cierpie na odwodnienie i wysuszenie w okresie jesienno-zimowym. U mnie to ewidentnie zwiazane jest z wiekiem. Skonczylam 30-tke i co roku mam ten sam problem.
Rok temu zima byla jak na miejsce w ktorym mieszkam, bardzo ostra i dluga i nawet Nivea Creme zawiodl. Z pomoca przyszedl Penaten Panthenol-Creme, w Pl latwiej kupic Johnsons Baby o tej samej nazwie i tym samym skladzie.
Poki co od kilku dni uzywam Nivea Creme, myje twarz mleczkiem z rozowej serii NIvea i uzywam potem toniku z tej serii. Dla mnie oprocz odpowiedniego kremu, ktory bedzie lagodny dla mojej wrazliwej cery, wazne sa tez produkty majace, bo sam krem sobie u mnie slabo radzi gdy myjadla sa wysuszajace, a Nivea bardzo mojej naczynkowej cerze pasuje i nawilza tez pod czas mycia. Dodam jeszcze ze wszelkie mleczka zmywam woda.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 13:28   #11
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Penatenu uzywalam jak bylam mlodsza bardzo lubilam, a nivea zwykly mysle ze sobie bede na noc nakladac, bo pod makijaz mi nie podchodzi. dzieki
__________________

Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 15:01   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Sprobowac mozesz, bo to i tanie i latwo dostepne, jesli oczywiscie cie nie uczula. Czasami najprostsze rozwiazania sa bardzo skuteczne, a my szukamy jakis cudow i okazuje sie ze zwykly krem dal nam wiecej niz jakis firmowy za spore pienidze.
ja wczoraj nalozylam na noc cienka warstwa Nivea Soft i na niego wklepalam jeszcze Nivea Creme, ale bylo mi dobrze... tzn mojej mordce i uwielbiam zapachy tych kremow, wiec mialam podwojny wellnes ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 17:46   #13
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

napewno go kupie na noc
wlasnie sobie zamowilam cala serie tolpy do skory odwodnionej i suplement diety wszystko za 100 zl, bo byly zestawy mam krem, tonik, krem do zmywania, peeling enzymatyczny i jakas maseczke jeszcze w saszetkach, i te tabletki
__________________

Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 11:35   #14
Stellina86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Krem do skóry odwodnionej

Na skórę odwodnioną tylko i wyłącznie Nutritime plus marki Synchroline . Uratował mi skórę twarzy i mimo tego,że ma przepiękny zapach NIE UCZULA! posiada silne działanie nawilżające dzięki zdolności do zatrzymywania wody w skórze,silne działanie odżywcze i wzmacniające barierę ochronną skóry (narażoną na uszkodzenia szczególnie w okresie zimowym) dzięki zawartości ceramidów,formuła water-in-oil zapewnia natłuszczenie skóry i jej lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, działanie łagodzące podrażnienia skóry. W tym momencie używam na noc , bo moja skóra wygląda znacznie lepiej natomiast jeśli macie skórę bardzo wysuszoną i odwodnionąjest odpowiedni również na dzień. Mój faworyt jeśli chodzi o kremy do twarzy. Gorąco polecam
Stellina86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 12:35:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.