Czerwone plamy po wodzie utlenionej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-01, 10:29   #1
larienne
Raczkowanie
 
Avatar larienne
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 55

Czerwone plamy po wodzie utlenionej.


Witam.
Mam cerę skłonną do wyprysków i wpadłam na bardzo głupi pomysł, żeby smarować je wodą utlenioną. Na początku było super, miałam gładką cerę jednak po pewnym czasie twarz zrobiła mi się czerwona i przebarwienia nie chcą zejść . Czerwona jest tylko w miejscach, które smarowałam wodą utlenioną dlatego domyślam się, że to jej wina. Wiem, że muszę iść z tym do dermatologa jednak mogę dopiero w październiku kiedy wrócę na studia dlatego chciałam się zapytać czy takie przebarwienia mogą zejść czy zostaną mi do końca życia? Może znacie na nie jakieś sprawdzone sposoby zanim nie pójdę do lekarza?
larienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 21:06   #2
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Czerwone plamy po wodzie utlenionej.

Lato to nie jest dobry czas na walkę z przebarwieniami. Na pewno stosuj krem z wysokim filtrem, ograniczaj ekspozycję twarzy na słońce. Nawilżaj porządnie skórę, może jakiś olej. No i odstaw tę wodę utlenioną.
Ładnie na skórę wypływa maseczka z kurkumy - łagodzi stany zapalne, rozjaśnia przebarwienia. Możesz sobie poczytać (i nie przerażaj się opisami żółtej twarzy, ja używam regularnie i żółta nie chodzę, łazienki też nigdy nie zapaćkałam).
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:44   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czerwone plamy po wodzie utlenionej.

Nie panikuj. Też tak miewam- cera wrażliwa, naczynkowa.
Kup w aptece krem Alantan Dermoline A+E ( wersja różowa) i smaruj kilka razy dziennie. Możesz też kupić sobie witaminy z grupy B i łykać np. B compositium.
Jeśli po miesiącu to nie pomoże i skóra nie zblednie to jesienią kup sobie np. krem Melacerin.
I na drugi raz nie eksperymentuj ze skórą. Najwyraźniej masz wrażliwą i traktuj ją jak wrażliwą.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-03 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.