Błędy w pielęgnacji ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-02, 15:49   #1
domka324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 23

Błędy w pielęgnacji ?


Mam problem odnośnie nakładania podkładu.Mam cerę trądzikową ze skłonnościami do wysuszania się w okolicy płatków nosa.
Codziennie używam podkładu 123 perfect z Bourjois i na koniec matuję pudrem Rimmel stay matte 001 transparent.Fluid nakładam pędzlem Hakuro h51.Tylko jest problem w tym,że przy świetle dziennym po prostu widać nw.jakby efekt maski ?
Czy problemem są kosmetyki czy moja cera ? Może ją odpowiednio nawilżać ale jakim kremem tak aby nie zatkać porów i żeby nie pojawiły się kolejne wypryski ? Może robię błąd przy nakładaniu kosmetyków ?
domka324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 16:43   #2
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Z tego co pamiętam podkład 123 perfect ma alkohol denat w składzie, więc jako posiadaczka cery trądzikowej na pewno nie powinnaś go używać.
Masz efekt maski bo przy cerze tłustej nakładasz podkład i utrwalasz go większą ilością pudru co tworzy efekt ciasta. Mniej podkładu i może jakiś krem apteczny? Pędzel do pudru jak często dezynfekujesz? Przy problemach z cerą powinnaś robić to codziennie żeby nie roznosić bakterii.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 16:54   #3
domka324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 23
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Pędzel jak i do podkładu i do pudru codziennie myję.
Jeżeli chodzi o podkład-jaki stosować ? Chodzi mi o to żeby w miarę dobrze krył i matowił lekko skórę (ale nie tak mocno jak revlon).
Jeżeli chodzi o puder sypki-może to jego wina ? Tak się teraz zastanawiam,że w sumie to on może dawać efekt maski,lecz jak go nie zastosuje to znów skóra się świeci + puder czasem coś tak jeszcze zakryje.
Więc stosować czy nie ? Jeżeli tak to może lepiej może sypki niż w kamieniu ? Transparentny czy kolor ? Jakiej firmy ?
domka324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 17:09   #4
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Firmy ci nie powiem bo dla każdego co innego się sprawdza Dla cery tłustej najlepsze są podkłady w musie, puder który masz wydaje mi się ok - jednak kup sobie bibułki matujące (inglot ma świetne) i zanim poprawisz makijaż w ciągu dnia to odbierz nadmiar sebum To pomoże uniknąć efektu ciasta - który z pewnością uzyskasz nakładając puder na świecącą się buzię.
Świetny krem matujący ma firma SVR, jest to krem apteczny i drogi, więc warto poprosić o próbkę i sprawdzić czy będzie ok
Leczysz się u dermatologa? Kilka lat temu miałam straszny trądzik i mega tłustą cerę, pomogły mi retinoidy doustne, już kilka lat mam cerę normalną i zapomniałam co to pryszcze.
Wracając jeszcze do tego podkładu, na twoim miejscu wybrałabym coś lekkiego, żeby już dodatkowo twarzy nie zapychać, a na niespodzianki jakiś dobry korektor.

No i kosmetyki mineralne podobno świetne kryją ale nie wypowiem się więcej, bo nie używałam.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 17:29   #5
domka324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 23
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Kiedyś używałam w musie ale pamiętam,że oddałam koleżance po 2-3 uzyciach bo po prostu mi nie pasował.
Bibułek uzywam Z tym,że trądziku nie mam strasznego.Czasem mam po prostu taki okres czasu gdzie pojawią się kilka małych na nosie (nos to moja zmora-zaskórniki itp.) + czasem coś na czole/brodzie wyskoczy.
Planuję wizytę u dermatologa w niedługim czasie.
Z tą maską to chodzi o to ,że jak nałożę fluid i puder i wyjdę na dwór to od razu widać,że mam coś na twarzy i naprawdę nie wiem czy jest to spowodowane.
Myślę też,że muszę zacząć stosować jakiś dobry krem nawilżający jednak nie jestem przekonana bo boję sie ,że będzie zapychał. Znasz może taki,który sprawdził by się na cerze trądzikowej ?

A jeżeli chodzi o fluidy to najlepiej bezalkoholowe ?
domka324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 18:57   #6
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Dziewczyny.. Proszę używać wyszukiwarki. O podkłady pytamy na wizażystce.
Przenoszę Was )
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 21:08   #7
domka324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 23
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

UP !

Więc może to wina pudru,że jak nałożę go na podklad ? Strasznie widać ,choć nie używam tego dużo-a może po prostu wina cery >?
domka324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 20:56   #8
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Ja szczegolnie polecam krem cetaphil(dermoprotektor) a co do fluidu to moze warto kupic jakis mocno matujacy?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 22:38   #9
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Mocno matujące podkłady lubią się właśnie uwidaczniać Zresztą każdy makijaż w jakimś tam stopniu widać. Problem może leżeć zarówno w pudrze, nieodpowiedniej formule podkładu, nieodpowiednim odcieniu lub jasności, niewłaściwym nakładaniu, nakładaniu zbyt dużo itd.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 09:37   #10
domka324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 23
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Posiadam też podkład revlon colorstay i on strasznie jest widoczny.
Więc używam go jako korektora na małe krostki itp bo jak raz nałożyłam na twarz to wyglądałam jak śmierć. XD
Ogólnie używam tego Bourjois odcień 051 -niby ma w składzie alkohol ? i do cery trądzikowej może nie jest zbyt dobry ale nie zauwazłyam żeby szkodził mojej cerze.A może wina własnie leży w pudrze ? Mam ten matujący Stay Matte rimmel i to może własnie on powoduje taki efekt ?
Może kupić jakiś sypki a nie w kamieniu ? Może polecicie coś ? Jakiego wy np.uzywacie ?
domka324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 00:35   #11
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Ja mam cerę bardzo tłustą, ale korzystałam bardzo długo z bourjois 123 i baaardzo go lubiłam aż polecono mi matujący lumene i lubię go jeszcze bardziej. Podkład utrwalam zawsze matującym pudrem, nakładam go puszkiem. Natomiast podkład nakładam od roku beautyblenderem - zero maski, tylko wykończenie nieco bardziej mokre, takie świetliste, przez co użycie pudru jest obowiązkowe (to mi nie przeszkadza). Od czasu do czasu nakładam pędzlami podkład, z lenistwa albo testowo, ale nie jestem zadowolona. Tak samo nie cierpię nakładania podkładu palcami, to robiłam całe lata (używam podkładu od kilkunastu lat) i nigdy nie byłam zadowolona.
W ogóle podkładu najlepiej używać jak najmniejszą ilość, to daje naturalniejszy efekt. Ja długo bylam przekonana, że gruba warstwa=krycie, dopiero nie tak dawno temu zrozumiałam, że niezbędne jest użycie kamuflażu/korektora na problematyczne miejsca i teraz naprawdę jestem zadowolona. Dodam, że mimo łojotokowej cery, podkład nałożony bb i utrwalony pudrem za pomocą puszka trzyma mi się cały dzień - nie wymaga poprawek, no chyba że jednej jak są upały.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 20:03   #12
Ana_one
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Nie skupiaj się na podkładzie tylko na pielęgnacji. Twoim problem nie jest źle dobrany kosmetyk tylko cera. Spróbuj maseczki ze startego jabłka lub maseczka z płatków owsianych, jogurtu oraz miodu. Z kupnych produktów mogę polecić tylko zieloną glinkę.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2014-10-16 o 07:57 Powód: link-spam
Ana_one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 21:50   #13
Mastylla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 142
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Cytat:
Napisane przez Ana_one Pokaż wiadomość
Nie skupiaj się na podkładzie tylko na pielęgnacji. Twoim problem nie jest źle dobrany kosmetyk tylko cera. Spróbuj maseczki ze startego jabłka lub maseczka z płatków owsianych, jogurtu oraz miodu. Z kupnych produktów mogę polecić tylko zieloną glinkę.
Dokładnie. Chocby nie wiadomo jak dobre kosmetyki to jeśli cera jest źle pielęgnowana to wtedy efekty będą marne.
__________________
http://www.marstrip.pl nasze podróże
Mastylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 13:09   #14
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: Błędy w pielęgnacji ?

Brak demakijażu i źle dobrane kosmetyki, najlepiej przejść się do kosmetyczki i spytac o typ skory, mi tak pomogła
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-03 14:09:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.