Informatyka w Poznaniu - jakie studia wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-04, 17:59   #1
malorita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1

Informatyka w Poznaniu - jakie studia wybrać


cześć!
Jestem tegoroczną maturzystką i od kilku miesięcy przekopuję internet poszukując informacji o studiach informatycznych w Poznaniu. Interesuje mnie informatyka zdecydowanie bardziej praktyczna niż techniczna, najbardziej programistyczna/algorytmiczna. Publiczne uczelnie, które oferują ten kierunek to: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Przyrodniczy.
Politechnikę z bólem serca muszę odrzucić z uwagi na to, że słabo poszła mi matura z matematyki rozszerzonej. Raczej nie mam szans się tam dostać, chyba że w tym roku próg byłby bardzo zaniżony. Przejrzałam siatki godzin z pozostałych uniwersytetów i najbardziej podoba mi się program UAMu.
W internecie znalazłam kilka opinii o UAMie, ale są one sprzed kilku lat, jeżeli już jest coś świeższego, to mało informacji. O politechnice też niewiele, o pozostałych prawie pusto. Widziałam tutaj podobny temat i postanowiłam go odświeżyć. Zwracam się więc z pytaniem: czy jest ktoś tutaj, kto studiuje na którejś z tych uczelni i mógłby mi trochę przybliżyć, jak studia wyglądają od środka? Albo może też jesteś maturzystą zastanawiającym się nad informatyką i słyszałeś już coś o nich?
malorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-06, 22:36   #2
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Informatyka w Poznaniu - jakie studia wybrać

Cytat:
Napisane przez malorita Pokaż wiadomość
cześć!
Jestem tegoroczną maturzystką i od kilku miesięcy przekopuję internet poszukując informacji o studiach informatycznych w Poznaniu. Interesuje mnie informatyka zdecydowanie bardziej praktyczna niż techniczna, najbardziej programistyczna/algorytmiczna. Publiczne uczelnie, które oferują ten kierunek to: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Przyrodniczy.
Politechnikę z bólem serca muszę odrzucić z uwagi na to, że słabo poszła mi matura z matematyki rozszerzonej. Raczej nie mam szans się tam dostać, chyba że w tym roku próg byłby bardzo zaniżony. Przejrzałam siatki godzin z pozostałych uniwersytetów i najbardziej podoba mi się program UAMu.
W internecie znalazłam kilka opinii o UAMie, ale są one sprzed kilku lat, jeżeli już jest coś świeższego, to mało informacji. O politechnice też niewiele, o pozostałych prawie pusto. Widziałam tutaj podobny temat i postanowiłam go odświeżyć. Zwracam się więc z pytaniem: czy jest ktoś tutaj, kto studiuje na którejś z tych uczelni i mógłby mi trochę przybliżyć, jak studia wyglądają od środka? Albo może też jesteś maturzystą zastanawiającym się nad informatyką i słyszałeś już coś o nich?
Na Facebooku jest grupa Programuj, dziewczyno! spytaj się tam, czy ktoś nie studiuje w Poznaniu. Plus poznasz tam dziewczyny z branży. Spróbuj też poszukać, czy studenci tej uczelni nie mają swoich grup na Facebooku. Na szybko wpisałam w wyszukiwanie: UAM Informatyka i widzę, że mają.

Na informatyce na pierwszym roku pewnie będziesz mieć to, co wszyscy, ukochaną i przez studentów informatyki umiłowaną analizę matematyczną. A także algebrę liniową, fizykę i tak dalej. Jak chcesz to możesz na necie poszukać informacji i się trochę przygotować przed czasem.

Tu masz na przykład filmiki, z których możesz się pouczyć analizy matematycznej.

https://www.youtube.com/watch?v=HrFV1NjGP-Y

Do algebry liniowej polecam pooglądać to:
https://www.youtube.com/watch?v=fNk_...8hE_ab&index=1


Tutaj masz z kolei fizykę:
https://www.youtube.com/watch?v=KaoG...JFkwHQ&index=1

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2021-06-06 o 22:43
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-06 22:36:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.