Feministki, a realia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-16, 10:00   #61
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Z punktu widzenia osoby ktora na roku ma 4 ;facetow. I 50 kobiet odpowiem: tak, jest ciezko.


Z punktu widzenia osoby, która miała odwrotnie: jest ciężko.
Jaki z tego wniosek?

Zastanawiam się jak bardzo trzeba mieć nieudane życie, żeby zakładać tu wątek za wątkiem i cały czas czepiać się kobiet. Może zrób w końcu coming out, poczujesz się lepiej i my będziemy mieć święty spokój. Z ukrytymi gejami jest taki problem, że podświadomie nie lubią ani kobiet, ani innych homoseksualistów. Oszaleć idzie
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:02   #62
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Feministki, a realia

Nie wiem fleur. Ja ogolnie nie lubie wiekszosci ludZi bo mysla malo logicznie. Probowalam kiedys rozpatrzec czy to kwestia plci
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:02   #63
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Mężczyźni robili za nich wszystko.
Ciężko jest toczyć jakąś dyskusję w oparciu o tekst, który jest tak napisany.

Moim zdaniem przetrwanie nie zależy od płci, a od predyspozycji psychicznych. Ja lepiej działam w sytuacji zagrożenia i mam na to papiery. Szybciej myślę, skupiam się na osiągnięciu celu. Myślę, że bym sobie poradziła w razie zombi apokalipsy, moja mama to samo.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:09   #64
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Feministki, a realia

z obowiązkowym harcerstwem w każdym kraju dobry pomysł
A ja mam to szczęście, ze feministką nie jestem... uważam wręcz ze faceci biedni są w dzisiejszych czasach kiedy jest tyle typów kobiet i nie wiadomo czy otwirac jej drzwi czy nie no bo może być zarówno zachwycona tym szarmanckim gestem jak i oburzona ukrytą sugestią "że ona sama to sobie drzwi nie otworzy... " LOL
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:12   #65
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Ciężko jest toczyć jakąś dyskusję w oparciu o tekst, który jest tak napisany.

Moim zdaniem przetrwanie nie zależy od płci, a od predyspozycji psychicznych. [...]
A już szczególnie trudno jest wnioskowac o populacji na podstawie telewizyjnego show, które jest tak skonstruowane, żeby wyjaskrawiać pewne rzeczy. Przedziwne, że ludzie nadal wierzą, że telewizja pokazuje życie

A już zupełnie poza tym wszystkim - może te kobiety nie były feministkami :P Z tego, co widzę, program nie nazywa się "Feministki kontra samcy" a z deka inaczej
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem

Edytowane przez mpt
Czas edycji: 2014-04-16 o 10:15
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:15   #66
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
A już szczególnie trudno jest wnioskowac o populacji na podstawie telewizyjnego show, które jest tak skonstruowane, żeby wyjaskrawiać pewne rzeczy. Przedziwne, że ludzie nadal wierzą, że telewizja pokazuje życie
no chyba mi nie powiesz teraz, że w "Dlaczego ja?" to nie są realne sytuacje tylko aktorzy?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:19   #67
answer_is_here
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 514
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
z obowiązkowym harcerstwem w każdym kraju dobry pomysł
A ja mam to szczęście, ze feministką nie jestem... uważam wręcz ze faceci biedni są w dzisiejszych czasach kiedy jest tyle typów kobiet i nie wiadomo czy otwirac jej drzwi czy nie no bo może być zarówno zachwycona tym szarmanckim gestem jak i oburzona ukrytą sugestią "że ona sama to sobie drzwi nie otworzy... " LOL
Jeżeli feminizm sprowadzasz do otwierana przed kobietą drzwi, to wybacz.

Temat tej rozmowy jest swoją drogą idiotyczny. Ludzie są generalnie wygodniccy, i raczej bardziej leniwi niż pracowici. Jeżeli widzi się wokół siebie kogoś, kto może zrobić coś za nas, to większość z tego skorzysta.
Bo tak wygodniej. Z tych samych względów niektóre osoby - niechętne do robienia czegokolwiek wokół siebie - twierdzą, że przypalają wodę na herbatę, czy nie wiedzą co gdzie w domu leży - dają komunikat - skoro ty wiesz gdzie i wiesz jak, to zrób. Mówiąc inaczej: ty pobrusz, a ja poczywam
answer_is_here jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 10:21   #68
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez answer_is_here Pokaż wiadomość
Jeżeli feminizm sprowadzasz do otwierana przed kobietą drzwi, to wybacz.

Temat tej rozmowy jest swoją drogą idiotyczny. Ludzie są generalnie wygodniccy, i raczej bardziej leniwi niż pracowici. Jeżeli widzi się wokół siebie kogoś, kto może zrobić coś za nas, to większość z tego skorzysta.
Bo tak wygodniej. Z tych samych względów niektóre osoby - niechętne do robienia czegokolwiek wokół siebie - twierdzą, że przypalają wodę na herbatę, czy nie wiedzą co gdzie w domu leży - dają komunikat - skoro ty wiesz gdzie i wiesz jak, to zrób. Mówiąc inaczej: ty pobrusz, a ja poczywam
Dokładnie. Ja udaję czasami, że czegoś nie potrafię, bo mi się nie chce tego robić.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:21   #69
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
no chyba mi nie powiesz teraz, że w "Dlaczego ja?" to nie są realne sytuacje tylko aktorzy?
"Dlaczego ja?" to inna sytuacja, nie porównuj!
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:22   #70
String Emil
Raczkowanie
 
Avatar String Emil
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 342
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
A już szczególnie trudno jest wnioskowac o populacji na podstawie telewizyjnego show, które jest tak skonstruowane, żeby wyjaskrawiać pewne rzeczy. Przedziwne, że ludzie nadal wierzą, że telewizja pokazuje życie

A już zupełnie poza tym wszystkim - może te kobiety nie były feministkami :P Z tego, co widzę, program nie nazywa się "Feministki kontra samcy" a z deka inaczej
Miałam to samo napisać.
Jakieś leniwe dupy wołowe wysłali i tyle. Znam też kilku facetów, którzy biwak zaczynają od piwka na plaży, a nie od rozstawiania namiotu, czy szykowania drewna na ognisko.
String Emil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:28   #71
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Feministki, a realia

Taki program niczego nie dowodzi. Pomijając fakt, że mógł zostać zmanipulowany (czyli poprzez castingi wybrano mężczyzn sprawiających wrażenie silnych, zdecydowanych, "ogarniętych", a kobiety lubiące więcej mówić niż robić), to na pewno nie można z tego wysnuć ŻADNYCH wniosków.
Gdzie tu grupy kontrolne, gdzie duża liczba osobników, gdzie powtórzenie doświadczenia? Rownie dobrze to, że te osoby zachowały się w określony sposób, moze być dziełem przypadku. Smutne, że jest masa osób, które traktują ten "eksperyment" jako niepodważalne źródło naukowe i na jego podstawie snują niestworzone teorie. Trochę tak, jak z narodowcami, które wypowiedzi p. Bosaka i niezalezna.pl traktują jak Biblię, bezkrytycznie przyjmując wszystko, co się tam znajdzie, bo to przecież niezależne, niezmanipulowane źródło.

Poza tym skąd wniosek, że te kobiety były feministkami? A może wlaśnie na odwrót i dlatego założyły, że nie muszą nic robić, tylko czekały na zbawienie mężczyzn.

Edytowane przez 201604251028
Czas edycji: 2014-04-16 o 10:29
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 10:28   #72
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Feministki, a realia

Dla mnie jedyny przekaz, jaki dałoby się pi razy oko wyciągnąć z tego programu to : rodzice, nie oszczędzajcie córek. Niech nie siedzą w domu i bawią się lalkami, tylko zabierajcie je na survivale i pokazujcie, jak zdobywać pożywienie w dzikim środowisku. W razie katastrofy samolotu na jakiejś wyspie, czy jak się zgubią w lesie, to im się bardziej przyda, niż lalki. Więc i tak wychodzi na to, że feminizm jest potrzebny jak diabli. I gender
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:29   #73
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez String Emil Pokaż wiadomość
Miałam to samo napisać.
Jakieś leniwe dupy wołowe wysłali i tyle. Znam też kilku facetów, którzy biwak zaczynają od piwka na plaży, a nie od rozstawiania namiotu, czy szykowania drewna na ognisko.
Poza tym, te osoby do show ktoś dobiera. Mogli celowo zastosować konkretne kryteria doboru do obu grup, żeby podnieść oglądalność. Na Bora, to tv, tam się zarabia pieniądze, a nie robi eksperyment naukowy.

O, widzę, że yonce napisała to samo

PS. Też byłam harcerką

Edytowane przez jesienny_lisc
Czas edycji: 2014-04-16 o 10:33
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:32   #74
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Dla mnie jedyny przekaz, jaki dałoby się pi razy oko wyciągnąć z tego programu to : rodzice, nie oszczędzajcie córek. Niech nie siedzą w domu i bawią się lalkami, tylko zabierajcie je na survivale i pokazujcie, jak zdobywać pożywienie w dzikim środowisku. W razie katastrofy samolotu na jakiejś wyspie, czy jak się zgubią w lesie, to im się bardziej przyda, niż lalki. Więc i tak wychodzi na to, że feminizm jest potrzebny jak diabli. I gender
No właśnie, paradoksalnie w tym artykule jest jasno przedstawione, że feministki mają rację i feminizm jest potrzebny kobietom. Nikt ich nie uczył logicznego myślenia, budowania jakichś prostych konstrukcji (tak jak w artykule - szałasy, ławki). Bo przecież są dziewczynkami to nie muszą tego umieć
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:34   #75
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Feministki, a realia

feminizm nie ma NIC wspolnego z tym co sie dzialo na tej wyspie. to mogly rownie dobrze byc kobitki ktore nie popieraja feminizmu.

zdolnosci przetrwania, praca w grupie nie sa zwiazane z feminizmem.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:42   #76
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Feministki, a realia

To nie są realia.
Programy reality szoł z góry mają zaplanowany efekt jaki chce jego pomysłodawca uzyskać.
"Aktorzy" mają przypisane scenariuszem role, Kaśka ma udawać beksę choć w życiu łezki nie uroniła a Jasiek Macgyvera choć w życiu gwoździa nie wbijał.
I zawsze mają tę świadomość, że w każdej chwili mogą zrezygnować z udziału w programie , nie są w prawdziwym niebezpieczeństwie, zawsze ktoś im pomoże. Jak zjedzą ryż to dadzą im drugi bo nikt z głodu im nie pozwoli umrzeć, pomoc medyczna też będzie.

Gdyby ta sytuacja zdarzyła się naprawdę to z pewnością inaczej te kobiety by się zachowywały.
Przykładem są okresy wojny, okupacji. Wtedy ludzie wiedzieli, że to nie zabawa, musieli sobie radzić, wysilali i umysł i ciało aby przeżyć.
Musieli chronić i siebie i swoich najbliższych.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:43   #77
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez answer_is_here Pokaż wiadomość
Jeżeli feminizm sprowadzasz do otwierana przed kobietą drzwi, to wybacz.

Temat tej rozmowy jest swoją drogą idiotyczny. Ludzie są generalnie wygodniccy, i raczej bardziej leniwi niż pracowici. Jeżeli widzi się wokół siebie kogoś, kto może zrobić coś za nas, to większość z tego skorzysta.
Bo tak wygodniej. Z tych samych względów niektóre osoby - niechętne do robienia czegokolwiek wokół siebie - twierdzą, że przypalają wodę na herbatę, czy nie wiedzą co gdzie w domu leży - dają komunikat - skoro ty wiesz gdzie i wiesz jak, to zrób. Mówiąc inaczej: ty pobrusz, a ja poczywam
Otóż to.

Dyskusja na temat programu, którego nie widziałam jest pozbawiona sensu.
Mogę od siebie dodać, że feminizm nie polega na dążeniu kobiet do eksterminacji mężczyzn, bo tak będzie lepiej dla ludzkości. Człowiek trochę bardziej oczytany wie dlaczego powstał taki nurt i jakie ma założenia, a nie trzyma się stereotypów - feministka = agresywna, owłosiona baba, która uważa, że ma dłuższego wacka niż mężczyzna.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
To nie są realia.
Programy reality szoł z góry mają zaplanowany efekt jaki chce jego pomysłodawca uzyskać.
"Aktorzy" mają przypisane scenariuszem role, Kaśka ma udawać beksę choć w życiu łezki nie uroniła a Jasiek Macgyvera choć w życiu gwoździa nie wbijał.
I zawsze mają tę świadomość, że w każdej chwili mogą zrezygnować z udziału w programie , nie są w prawdziwym niebezpieczeństwie, zawsze ktoś im pomoże. Jak zjedzą ryż to dadzą im drugi bo nikt z głodu im nie pozwoli umrzeć, pomoc medyczna też będzie.

Gdyby ta sytuacja zdarzyła się naprawdę to z pewnością inaczej te kobiety by się zachowywały.
Przykładem są okresy wojny, okupacji. Wtedy ludzie wiedzieli, że to nie zabawa, musieli sobie radzić, wysilali i umysł i ciało aby przeżyć.
Musieli chronić i siebie i swoich najbliższych.
Amen.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:19   #78
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie wiem fleur. Ja ogolnie nie lubie wiekszosci ludZi bo mysla malo logicznie. Probowalam kiedys rozpatrzec czy to kwestia plci
Otóż to
A w większych grupach brak logicznego myślenia jest bardzo widoczny, szczególnie, gdy każdy chce się wypowiedzieć i trzeba podjąć wspólnie jakąś decyzję.
Mam wrażenie, że gdybym na pierwszym roku paru chłopów nie pogoniła i nie podzieliła im zadań, to do dziś byśmy jeszcze z ćwiczeń nie wyszli.
A dogadywanie się na wspólnym mailu? Ten nie wie, ten się jeszcze zastanowi, temu trzeba wytłumaczyć wszystko parę razy itp. A czas nagli i trzeba wysłać odpowiedź.
Nasz starosta też był płci męskiej, ale był rozumny i konkretny.

Ciekawe jak by sobie poradzili na bezludnej wyspie
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:42   #79
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Feministki, a realia

Mniej wiecej wszystko w tym temacie zostalo juz powiedziane, takze nie bede sie produkowac i powtarzac.
Dodam tylko, ze urzekla mnie historia feministki, ktora to pod wplywem telewizyjnego show calkowicie zmienila swoje poglady
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 14:32   #80
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Feministki, a realia

Internety zawrzały. Bullshit nad bullshitami
Najbardziej bawi mnie nazywanie reality show eksperymentem. Nie ma kontroli, nie ma powtórzeń itp.
Cytat:
Napisane przez Gregorius_ Pokaż wiadomość
I co panie na to ? Najciekawszy jest ostatni akapit - to nie był odosobniony przypadek tylko stale powtarzająca się sytuacja: feminizm w starciu z rzeczywistością nie był w stanie zagwarantować nawet podstawowej formy przetrwania
Nie wiem jaką rzeczywistość masz na myśli, ale moja z feminizmem współgra świetnie. To, co pokazano w programie nie ma z feminizmem żadnego związku. Nie udowadnia też, że kobiety są generalnie gorsze w czymśtam od facetów, tylko że TAMTE 12 czy ileś kobiet sobie nie radziło. Do tego dochodzi kontekst kulturowy. Wepchnęli tam dorosłych ludzi ukształtowanych w określonych realiach, w których facet ma być twardziel i złota rączka, a kobieta wręcz przeciwnie. I potem wszyscy się jarają, że ludzie powielają schematy, co zwykli robić od tysiącleci.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 14:57   #81
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Feministki, a realia

Po co wy się wypowiadacie, autor nie odpowie na wasze argumenty, tylko napisze jeszcze raz to samo, dorzucając kilka wymyslonych przez niego faktów
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:27   #82
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Po co wy się wypowiadacie, autor nie odpowie na wasze argumenty, tylko napisze jeszcze raz to samo, dorzucając kilka wymyslonych przez niego faktów

Są takie wątki, gdzie odpowiedzi są zbędne. Ale i tak trudno się powstrzymać

W sumie to jestem na forum już trochę ponad rok i przez ten czas nie widziałam tu wątków o tym, że kobiety są lepsze od mężczyzn. Nie kojarzę też żadnej Wizażanki, która głosiłaby teorie o potrzebie dominacji płci żeńskiej nad męską. Natomiast często jakiś użytkownil płci męskiej wyskakuje z takimi rewelacjami. O czymś to chyba świadczy
Podobnie wygląda to na tych wszystkich kwejkach/demotywatorach itp.
Nawet mój 12-letni brat jest już znudzony ciągłym czytaniem o tym, że kobiety są złe, głupie i nieporadne.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-04-16 o 15:29
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:46   #83
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Feministki, a realia

Męskie kobiety są bardziej kobiece, niż kobiety - ciapy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:52   #84
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Feministki, a realia

Wg mnie takie dowody to z tyłka dowody - bo czego mają dowodzić? Że znaleźli grupę kobiet (zapewne amerykanek ) niemot? I co ma matriarchat do feminizmu? Feminizm to idea równości mężczyzny i kobiety a nie wciskanie wszystkim, że "baby są lepsze".
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 00:53   #85
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Feministki, a realia

Autorze, czemu Ty tak feministek nie lubisz? Co one Ci zrobily? Pobily Cie? Upokorzyly? Wysmialy? Ze tez tak Ci sie chce takie pierdy produkowac. Slonce, wyluzuj

Zenujacy przyklad z reality show, z jakze opinitworczego joemonster, pomine milczeniem.
__________________
Do to the beast.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 01:22   #86
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Feministki, a realia

Nie traktuję poważnie nic co przeczytam na joemonster, bo to portal całkowicie rozrywkowy. Mnie rozbawił ten artykuł akurat.
Jeśli chodzi o feminizm to nie mam do końca wypracowanego stanowiska. jedna rzecz mi się nie podobała, a dokładnie to: pomysł z parytetami w sejmie.
I jeszcze jedną rzecz dodam: nie chciałabym mieć kobiety szefowej albo pracować tylko z kobietami...
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 08:25   #87
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Feministki, a realia

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
Nie traktuję poważnie nic co przeczytam na joemonster, bo to portal całkowicie rozrywkowy. Mnie rozbawił ten artykuł akurat.
Jeśli chodzi o feminizm to nie mam do końca wypracowanego stanowiska. jedna rzecz mi się nie podobała, a dokładnie to: pomysł z parytetami w sejmie.
I jeszcze jedną rzecz dodam: nie chciałabym mieć kobiety szefowej albo pracować tylko z kobietami...
Ja tam mam szefową kobietę i sobie chwalę, spoko babka. I wcale nie piszę tego dlatego, że stoi za moimi plecami
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 08:36   #88
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Feministki, a realia

Azmika88 - dlaczego nie chcesz mieć szefowej kobiety albo pracować z samymi kobietami? Odnoszę wrażenie, że taka postawa wynika z założenia (błędnego z resztą), że wszystkie kobiety mają jakiś wspólny zestaw cech typowych dla żeńskiej części populacji.

A pomysł z parytetami, to też nie jest rzecz typująca feminizm. Pomysł IMO bez sensu, bo skupia się skutkach, a nie przyczynach.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:50   #89
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Feministki, a realia

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;46070682]Azmika88 - dlaczego nie chcesz mieć szefowej kobiety albo pracować z samymi kobietami? Odnoszę wrażenie, że taka postawa wynika z założenia (błędnego z resztą), że wszystkie kobiety mają jakiś wspólny zestaw cech typowych dla żeńskiej części populacji.
[/QUOTE]

Ponieważ mam bardzo złe doświadczenia. Byłam rok w klasie, w której było 20 dziewczyn. Co tam się działo, to głowa mała. Ciągłe kłótnie i obrażanie się. Potem trafiłam do klasy, gdzie była większość chłopaków i o wiele lepiej się wszyscy dogadywali.
Pracowałam kiedyś rok i miałam do czynienia tam z kobietami, i żaden facet nie wymyślał takich problemów jak one... ;/ Dlatego, jakbym miała wybierać, to wolę pracować tam, gdzie jest przewaga mężczyzn.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 19:56   #90
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Feministki, a realia

U mnie w klasie to z dziewczynami lepiej się dogadywało i one były konkretniejsze, a faceci byli głównie żałości, uroczy i zabawni, ale żałośni Generalnie mnie wszystko jedną z jaką płcią pracuję, ale z kobietami mam więcej przyjemnych doświadczeń.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 15:22:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.