Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-30, 21:14   #1
Biała
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 28
Wyślij wiadomość przez ICQ do Biała GG do Biała

Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!


Proszę pomocy, drogie wizażanki. Moja cera +włosy szaleją. Help! Włosy wypadają a cera jest jakby dosadnie nazwać kostropata. Stosuję normalna dietę, a pojawiło sie coś w rodzaju trądzika, na nosie mnóstwo porów do tego pękają mi naczynka a na skrzydełkach nosa mam mega pajączki. Stosuję maści sterydowe nic nie pomaga. Niedawno przez kilka dni miałam na twarzy mega ilość małych pryszczyków, coś w stylu pozatykanych, wypukłych porów. Nie znikało więc je powyciskałam(ręce świerzbiły) ale za to trudno sie goiło, a cera do tej pory jakkaś czerwona. Co to jest??? Dodam że nigdy nie miałam takich kłopotów, najwyżej zwykly trądzik (mam 19 lat)Pomocy, bo chyba sie zabiję.(ps. zawsze na wakacje mi cera sie poprawiała w tym roku koszmar )
Biała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-31, 06:35   #2
ivka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 118
GG do ivka
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

Mam ten sam problem
i już nie wiem co robic, tez nie miałam takich problemów, zdrowo się odzywiam, pije duzo wody mineralnej a mimo to koszmar sie pojawił, to samo dzieje się ze skrzydełkmai na nosie...pojawiaja sie małe pajączki a czoło to krostoland
nie wiem co robic robiłam pellingi, maseczki antybakteryjne i nic jestem zrospaczona, może znacie jakąś dobra maść, bo na wizyte w gabinecie kosmetycznym mnie aktualnie nie stać
__________________
Życoe rzuca na kolana...trzeba nauczyc się z nim wstawać
ivka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-31, 12:49   #3
lilka_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2
GG do lilka_2
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

hmmmy, coś mi to wygląda na hormonki...nie zaczęłyście może brać pigułek? ja nigdy nie miałam jako nastolatka trądziku a za to w wieku ok.20 lat zaczęło mi się na plecach i trochę na twarzy - i tak mam do teraz, dermatolog powiedział że to "raczej na pewno" hormony. Justyna idź do dermatologa (do przychodni) tam nic nie musisz płacić - a nóż pomoże? mi moja nastoletnia siostra poradziła (za swoim dermatologiem) zeby na wieczór smarować twarz clotrimazolum, to taka maść, którą do tej pory stosowałam przy...zakarzeniach grzybicznych "oddolnie" ale faktycznie coś pomaga, a miejscowo na ropne wypryski taką maść davercin (chyba tak się pisze) - wszystko w aptece, razem jakieś 15-18 zł
pozdr
lilka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-31, 14:41   #4
Biała
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 28
Wyślij wiadomość przez ICQ do Biała GG do Biała
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

Właśnie przed chwila wróciłam od dermatologa, wypisał mi Aleric (tabletki antyalergiczne od uczuleń 1 tabl.dziennie), Metronidazol(trzeba smarować go rano) orazAdvantan(krem1% trzeba smarować wieczorem) W poniedzialek ide na wizytę kontrolną: Jak nie pomogą te leki to oszaleję. Nie, nie brałam jeszcze tabletek antykoncepcyjnych ale mozliwe że cos z hormonami bo mam ostatnio bardzo nieregularne okresy(ostatni spóznił sie prawie 2 miesiace!) czy to moze być od tego????
Biała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-31, 20:33   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

Możesz isc do endokrynologa i zbadać poziom hormonow - czy wszystko jest w normie, poza tym do ginekologa.
Z drugiej strony dużo dziewczyn w tym roku narzeka na letnie "rozregulowanie" cery - wiec moze podpadasz pod ogolną tendencję
A z innej beczki - kiedys stosowalam Metronidazol i w ogole mi nie pomogl

cmoki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 06:19   #6
lilka_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2
GG do lilka_2
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

moja 18-letnia siostra od kilku lat eksperymentuje z kosmetyczkami i dermatologami - mamusia inwestuje w prywatnych i wiecie co, nie ma różnicy ile zapłaciła za wizytę - czasem coś pomaga a czasem nie, a czasem pomaga i nagle przestaje...przy wahaniach hormonów od razu wyłazi wszystko na skórze i ciężko coś z tym zrobić
lilka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 13:00   #7
ameliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Wyślij wiadomość przez ICQ do ameliaa GG do ameliaa Wyślij wiadomość przez Yahoo do ameliaa
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

Tak, też mam ten problem- ale mam tylko małe krostki na twarzy (oraz na ramionach- czerwone). Chodzę do dermatologa, ale on daje mi leki, które działają tylko na ropne zmiany. A ja takich nie mam! Co robić? Myślicie, że antybiotyki działają również na małe krostki?

Magda
lilka_2 napisał(a):
> moja 18-letnia siostra od kilku lat eksperymentuje z kosmetyczkami i dermatologami - mamusia inwestuje w prywatnych i wiecie co, nie ma różnicy ile zapłaciła za wizytę - czasem coś pomaga a czasem nie, a czasem pomaga i nagle przestaje...przy wahaniach hormonów od razu wyłazi wszystko na skórze i ciężko coś z tym zrobić

lilka_2 napisał(a):
> moja 18-letnia siostra od kilku lat eksperymentuje z kosmetyczkami i dermatologami - mamusia inwestuje w prywatnych i wiecie co, nie ma różnicy ile zapłaciła za wizytę - czasem coś pomaga a czasem nie, a czasem pomaga i nagle przestaje...przy wahaniach hormonów od razu wyłazi wszystko na skórze i ciężko coś z tym zrobić

lilka_2 napisał(a):
> moja 18-letnia siostra od kilku lat eksperymentuje z kosmetyczkami i dermatologami - mamusia inwestuje w prywatnych i wiecie co, nie ma różnicy ile zapłaciła za wizytę - czasem coś pomaga a czasem nie, a czasem pomaga i nagle przestaje...przy wahaniach hormonów od razu wyłazi wszystko na skórze i ciężko coś z tym zrobić
ameliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-01, 14:08   #8
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

U mnie jest troche lepiej, od kiedy zamiast lekarzy zaczęłam pytać panie w aptece i koleżanki. W miarę pomaga (szczególnie na ramiona i plecy) Benzacne (który pomaga nie tylko na ropne), a wewnętrznie - cynk.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-01, 14:28   #9
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

Davercin jest na recepte-ja uzywam juz ktoras buteleczke(mam roztwor 2,5%)
bardzo dobrze wysusza wypryski,trzeba uwazac zeby za duzego obszaru skory nim nie posmarowac,bo skore tez wysusza
i trzeba odstawiac co jakis czas,bo skora sie przyzwyczaja
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 13:48   #10
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!-ropne wypryski:/

Magda napisał(a):
> Tak, też mam ten problem- ale mam tylko małe krostki na twarzy (oraz na ramionach- czerwone). Chodzę do dermatologa, ale on daje mi leki, które działają tylko na ropne zmiany. A ja takich nie mam!

Podciągam stary wątek. Właśnie. Mnie z kolei interesują właśnie takie leki, które leczą ropne wypryski, gdyż tylko (a może "aż") z takimi mam problem. Przejrzałam kilka wątków i wiem, że chyba Davercin pomaga. Wiecie może jakie jeszcze inne specyfiki są dobre? Zaznaczam, że wychwalany Benzacne oraz pasta cynkowa NIE pomagają mi na ropne wypryski. Mam wrażenie, że taki ropny pryszcz jak już się pojawi, to musi maksymalnie urosnąć i nic na niego nie działa Znacie może jakieś żele, kremy- cokolwiek czym można posmarować skórę jak tylko widać, że coś ma zamiar "wyskoczyć", coś co zapobiegnie dalszemu rozwojowi takiego rodzaju pryszcza. A jeszcze lepiej by było, żeby był specyfik, który działałby też zapobiegawczo, żeby nic nawet pod skórą się nie "szykowało"
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 14:40   #11
kasiarog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 35
GG do kasiarog
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!-ropne wypryski:/

Justyna nie napisałaś jakie maści sterydowe stosujesz napisz!!!! bo one tylko pogarszają stan Twojej cery!!!
Ja na te ropne wypryski stosuje Oxycort - maść i pomaga.
Rano twarz myję i smaruję kremem Octopirox Erisa (polecam) 28zł. Na noc używam kremu Lipobase (do kupienia w aptece bez recepty 10zł i smaruję punktowo Laticortem (maść sterydowa na uczulenia) a na ropne wypryski Oxycort. Spróbujcie może Wam też pomoże.
kasiarog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-08, 14:54   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

> pojawiło sie coś w rodzaju trądzika, na nosie mnóstwo porów do tego pękają mi naczynka a na skrzydełkach nosa mam mega pajączki. Stosuję maści sterydowe nic nie pomaga.

noo, genialnie- sterydy.
powikłania sterydów: rozszerzone naczynka, zmiany przypominające trądik (np.dermatitis perioralis)
odstaw to i nigdy nie uzywaj bez zalecenia lekarza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 14:57   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!-ropne wypryski:/

Gonia1 napisał(a):
> Mnie z kolei interesują właśnie takie leki, które leczą ropne wypryski,wiem, że chyba Davercin pomaga.

tak, jesli juz coś może pomóc to raczej antybiotyk (davercin to antybiotyk). bez recepty tylko Zineryt obecnie. co nie zmnienia faktu, że należałoby najpierw wybrać się do lekarza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 16:14   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Ratunku!! I znów ten koszmar z cerą!

ja mialam Metronidazol tak jak Clotrimazolum na zakazenia grzybkami jak ktos tu juz napisal "oddolnie" ale ze na twarz to sie nadaje to nie wiedzialam
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 20:10   #15
kfiatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Do Gonii1

Spróbuj takie ropne i nie tylko ropne pryszcze posmarować olejkiem z drzewa herbacianego (do kupienia w aptekach ok 6-7 zł). Na mojej buzi sprawdza sie idealnie. Profilaktycznie dodaje pare jego kropelek podczas rutynowego mycia twarzy żelem myjącym. A kiedy czuję że coś tam lada chwila wyskoczy, albo juz wyskoczyło nakładam olejek miejscowo na zmiane i po kłopocie. Spróbuj może Tobie tez pomoże. Pozdrawiam
kfiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-15, 15:43   #16
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Do Gonii1

Dzięki, spróbuję.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-16, 16:26   #17
aniaaa@
Przyczajenie
 
Avatar aniaaa@
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warszawa/mainz
Wiadomości: 19
Re: ogólnie na trądzik:

ja radze zrobić sobie taką kuracje: (ja tak robie i jest spoko) wieczorem pod prysznicem nakierować strumień wody prosto na buzie i umyć żelem do mycia tważy (ja stosuje Avon'u żel oczyszczający i odblokowujący pory- taki zielony) potem zmyć i pozwolić wodzie pożądnie to wszystko zmyć (potrzymać z 2-3 minuty nakieroowaną wode na tważ) następnie po wyjściu z pod prysznica wszystkie zmiany trądzikowe przejechać DAVERCINem i potem na oc posmarować tważ bardzo delikatnym kremikiem. mi takie coś pomaga no i oczywiście peeling co jakiś czas (też pod prysznicem bo wtedy wszystkosie ładnie wmywa) ja używam Avonu z białym cukrem i jest fajny!!!


powodzenia z zwalczaniu problemów!!
aniaaa@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.