Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-14, 12:21   #1
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Thumbs down

Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((


Chcialabym opisac Wam moja dzisiejsza wizyte u dermatologa, do ktorego MIALAM zaufanie...
Zaczne od tego,ze bylam u niej ostatnio ponad 2 tyg. temu z wysypem na twarzy przypominajacym tradzik. Dziwne to bylo, bo z tradzikiem pozegnalam sie jakies 7 lat temu... Wygladalo to okropnie, w dodatku nie byly to takie zwykle zmiany tradzikowe, nic do wyciskania i w dodatku cala twarz byla dosyc silnie zarumieniona. Pani doktor obejrzala i przepisala mi doustnie antybiotyk (amoksycyline) i metronidazol (ze niby na helicobacter pylori(!!!???)) a zewnetrznie Aknemycin. Nie powiem,troszke podzialalo i buzia troche sie polepszyla. Ale jako ze kazala przyjsc po zakonczeniu kuracji do kontroli, przejechalam zatem 200 km po to,by specjalnie sie z nia zobaczyc.

Zapytala mnie, "co nowego". Powiedzialam,ze tak jak widzi (tzn. pelno krostek na czole i policzkach, rano w kolorze skory,wieczorem czerwone i czesto swedzace). Do tego twarz sucha,sciagnieta niemilosiernie (choc mam tlusta cere), a mimo to przetluszczajaca sie ostatnio okropnie. Oprocz tego - co najgorsze - uczucie goraca i "palenia" skory (i to nie tylko kilka godzin po przyjsciu z dworu,ale caly czas), zaczerwienienie (nie tylko tam,gdzie sa krostki, ale rowniez nosa i policzkow pod oczami) oraz sporo popekanych naczynek (rowniez na nosie i na policzkach pod oczami), ktorych wczesniej nie bylo.

Najgorsze jest to czerwienienie - oprocz tego,ze skora stale jest lekko zaczerwieniona (nos i policzki) to jeszcze kilkanascie razy dziennie mam "uderzenia goraca" przy czym silnie sie wtedy oblewam rumiencem, niczym dziewcze jakies niesmiale... Miewalam wczesniej takie uczucie, ale nie do tego stopnia, zeby az tyle!!!

Na to pani doktor stwierdzila,ze bez sterydu z tego nie wyjdziemy i przepisala Atecortin. Co prawda tylko na dwa dni,ale nie wiem,ktory to juz kolejny steryd bedzie na mojej twarzy (wczesniej miewalam czesto rozne kontaktowe zapalenia skory i jakies tam inne przygody... ) I tak sie wlasnie zastanawiam - czy na tak podrazniona twarz jak moja (chociaz od miesiaca nie uzywam do twarzy niczego innego poza Physiogel`em do mycia i kremem dla alergikow - no i aknemycin,ale ostatnio odstawilam,bo juz nie pomagal). A co ze swiezymi naczynkami??? Przeciez, o ile sie nie myle, nie mozna sterydow stosowac na naczynka,zwlaszcza jesli sa tak aktywne??? Potem kazala stosowac metronidazol zewnetrznie ( to juz predzej).

A najlepsza rzeczwszem,pani doktor uznala za stosowne przepisanie czegos na zaczerwienienie i "uspokojenie" naczynek, przy czym wymienila nazwe apteki, w ktorej mialam lek wykupic. Juz zaczela pisac recepte (lek mial byc robiony), kiedy zapytalam,czy w innej aptece mi tego nie zrobia, bo dzis wracam do Wroclawia. Na to pani doktor odrzekla,ze moge go odebrac za tydzien, jak znow przyjade do domu (z Wroclawia). Kiedy powiedzialam,ze nie wiem kiedy przyjade uznala, ze jednak ten lek to niekoniecznie i nie wypisala recepty...

I co o tym sadzicie???? Dobilo mnie to ostatecznie... No co za,ze sie tak brzydko wyraze, pani!!!

I co ja mam teraz zrobic??? nie chce kolejnego sterydu na twarz, bo z doswiadczenia wiem,ze pomaga tylko na chwile, a pozniej szkodzi..

Wydaje mi sie,ze ta pani zrobila juz dla mnie co miala zrobic... Ale twarz mnie pali!!! I piecze i sciaga... Od tego to nawet oczy mnie bola i najchetniej bym je miala caly czas zamkniete...

Pomocy!!!
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 14:07   #2
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Hej, bradzo Ci współczuję...
Moja rada: przede wszystkim marsz do innego dermatologa, wstrzymaj się z użyciem sterydu, do mycia Physiogel + krem Physiogel + woda termalna czyli maksymalne ukojenie skóry.
Czy zmiany skórne nie pojawiły się po zmianie jakiegoś kosmetyku?
Czy może zaczęłaś brać jakieś leki?
Czy zauważyłaś łuszczenie się skóry?
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 14:08   #3
Magda^^
Raczkowanie
 
Avatar Magda^^
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 34
Wyślij wiadomość przez ICQ do Magda^^ GG do Magda^^ Wyślij wiadomość przez Yahoo do Magda^^
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Moze twarz Cie teraz piecze po tym Aknemycinie ? Ja go kiedys uzywalam i na poczatku byla duza poprawa, prawie mi poznikaly wszystkie pryszcze, ale potem... koszmar ! Dojze mi wyskoczyly jakies wielkie czerwone krosty, do tego twarz okropnie czerwona to jeszcze swedzialo mnie to i pieklo niemilosiernie! Okazalo, ze to Aknemycin spalil mi twarz. Odstawilam go, zaczelam uzywac szarego mydla i kremu Nivea dla dzieci-twarz sie troche poprawila.
Nie jestem lekarzem, wiec nie wiem jak jest w Twoim przypadku. Ale podejrzana jest ta sprawa z apteka leki robione mozna wykupic w kazdej aptece, bo chodzi wylacznie o recepturke...
Pozdrawiam !!
Magda^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 18:42   #4
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

mnie tez pieczne a nawet swedzi skora i jest zaczerwieniona. moja p. dermatolog powiedziala zebym smaraowla sie kremem do cery wrazliwej nawilzajacym(nie natluszczajacym bo o ile dobrze pamietam to cos tam ze krem natluszczajacy zatyka pory ) bo moze tak byc ze moja wrazliwa, ale tlusta skora sie wysuszy od Zinerytu. oczywiuscie nie znam sie na tych sprawach za dobrze, wiec niczego Ci nie sugeruje
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 18:58   #5
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Cytat:
Napisane przez charlotta1
Czy zmiany skórne nie pojawiły się po zmianie jakiegoś kosmetyku?
Czy może zaczęłaś brać jakieś leki?
Czy zauważyłaś łuszczenie się skóry?

Moja skóra od jakichs dwoch miesiecy jest w takim stanie,ze nie uzywam w ogole zadnych kosmetykow (procz Physiogel`u do mycia i kremu Ocerin) - jak mniszka jakas Leki bralam tylko te,ktore wymienilam (Amoxycylina i Metronidazol),ale one akurat stanowczo mi pomogly. Skora mi sie nie luszczy, chociaz jest koszmarnie sciagnieta... Raczej wyglada tak,jakby na powierzchni byla przezroczysta warstewka,ktora bardzo sie marszczy... Poza tym czasami az boli przy np.gwaltowniejszym otwarciu ust albo zrobieniu jakiejs miny...
Nie wiem o co chodzi, bo mialam naprawde mnostwo problemow ze skora,ale czegos takiego jeszcze nie...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 19:03   #6
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Cytat:
Napisane przez Magda^^
Moze twarz Cie teraz piecze po tym Aknemycinie ? !
Nie sadze... Stosowalam juz go wczesniej, przed antybiotykami,ale odstawilam w trakcie ich brania, bo najzwyczajniej w swiecie nic nie pomagal... A do tego taki okropnie tlusty
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 19:08   #7
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Cytat:
Napisane przez Mediane
przezroczysta warstewka,ktora bardzo sie marszczy... Poza tym czasami az boli przy np.gwaltowniejszym otwarciu ust albo zrobieniu jakiejs miny...
i masz uczucie sciagania??
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-14, 19:13   #8
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

sciagania,pieczenia i goraca...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 19:20   #9
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

no to ja tez rtak mam i troszke pomaga mi kiedy posmaruje sie kremem nawilzajacym, jezeli ams zjakis w domu(nawet najzwyklejszej firmy, bo nie ma zadnej roznicy w dzialaniu(slowa p. dermatolog)) to sprobuj
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 19:24   #10
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Wlasnie w tym problem,ze po posmarowaniu kremem nawilzajacym albo lagodzacym (dla alergikow,bo juz od dawna boje sie uzywac innych) jest jeszcze gorzej... Jeszcze bardziej pali...To jest wlasnie bez sensu...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:36   #11
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Nie jestem dermatologiem, więc trudno mi coś doradzić.. Pierwsze i najważniejsze- zmień lekarza! Poszukaj kogoś sprawdzonego w okolicy, popytaj znajomych, albo inne Wizażanki hmm te naczynka i uczucie gorąca, rumień.. Brzmi troche jak trądzik różowaty. Co by się zgadzało, zwłaszcza jeżeli pomógł Ci metronidazol- on jest m.in. zapisywany przy trądziku różowatym. Może to też być jakieś inne cholerstwo typu pasożyt, np nużeniec- on powoduje zaczerwienienie, pieczenie i łuszczenie się skóry. I też leczy się go metronidazolem Diagnozy przez internet niestety nie da się wystawić. Lekarz niezbędny Narazie staraj się unikać wody z kranu, używaj termalnej, polecam także roztwór kwasu borowego, który świetnie łagodzi trzymaj się
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-14, 20:45   #12
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Tez tak pomyslalam...i od razu oblalam sie rumiencem (ze stresu) A powaznie to tez mi to przyszlo do glowy po poczytaniu co nieco innych watkow... A metronidazol zewnetrznie (dokladnie Rozex) zastosowalam po odstawieniu Aknemycinu, raz tylko i byla rzeczywiscie od razu poprawa. Ale znow zaczelam z Aknemycinem,bo w koncu to zalecl mi dermatolog a obawialam sie na wlasna reke metro od srodka i na zewnatrz.
A co do tego nuzenca - tez czytalam o tym i sie zastanawiam, czy terapia metro w tabletkach (wzielam cale opakowanie, 10 dni) nie wystarczy zeby go zlikwidowac,czy tez trzeba go tak z dwoch stron (w sensie wewnetrznie i zewnetrznie)?

Tak czy siak sterydy sobie podaruje bo obawiam sie o moje naczynka...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:51   #13
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Rzeczywiście twoja pani dermatolog zachowała się conajmniej dziwnie, i bardzo dobrze, że ty to zauważyłaś i masz wątpliwości co do jej uczciwości.
Ja bym ci stanowco odradzała steryd. Sama mam przykre doświadczenia ze sterydami na twarzy, a i przez nie nabawiłam się naczynek i silniejszego zaczerwienienia na twarzy.
Sama nie wiem co ci doradzić, bo sama często mam podrażnienia na twarzy, teraz np. lecze podrażnienie po samoopalaczu, który doprowadził moją skórę do zaczerwienienia, pieczenia i swędzenia. Ale kiedyś miałam podobny problem do twojego otóż miałam na twarzy silny rumień, który był pokryty chropowatą skórę, to mnie piekło, skóra była ściągnięta, niemiłosiernie piekła, potem swędziała, a gdy próbowałam sie posmarować jakimkolwiek kremem, to był na niej po prostu ogień. Ale smarowałam się na siłe kremem physiogel, po kilku dniach pieczenie przeszło i skóra juz przezwyczajała sie do kremu.
Metronidazol też mi pomógł, ale żeby uzyskać zadawalające efekty, to trzeba go stosować dość długo. (nawet kilka miesięcy).
Może pójdź do innego dermatologa, zobacz co ci powie, co doradzi
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 21:07   #14
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

A mialas przy tym jakis wyprysk? Bo troche mnie podnioslas na duchu Ja mam wszedzie pelno malych krostek rano w kolorze skory a po poludniu,czy jak wroce z dworu, czerwonych i czesto swedzacych...
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 23:35   #15
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Obstawiałabym łojotokowe zapalenie skóry (zwłaszcza, że, jak mówisz, masz cerę tłustą) albo trądzik różowaty (choć wydajesz mi się za młoda na niego), aalbo jakiś inny pasożytek Sama walczyłam kiedyś z łojotokowym zapaleniem i wyglądało to bardzo podobnie do tego, co opisujesz. Zapisano mi ketokonazol doustnie i metronidazol zewnętrznie (ten najzwyklejszy, najtańszy- żadne rozexy) i przeszło idź robaczku jak najszybciej do dobrego dermatologa
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 07:11   #16
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Cytat:
Napisane przez Mediane
Pomocy!!!
Zmień lekarza
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 07:44   #17
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

No ja też bym obstawiała łojotokowe zapalenie skóry...
Ale Słonko to nie ma znaczenia co my sobie tu obstawiamy. To nie problem kosmetyczny, więc nikt Ci tu bardziej nie pomoże. Do dermatologa (innego!) marsz! I zdać relację z wizyty
pozdrawiam i życzę powodzenia
lotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 09:52   #18
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Mialam juz tez i lojotokowe zapalenie skory... Ale bez takiego dziwnego wyprysku,zreszta wiele rzeczy juz mialam:/ Wiecie co? Ja juz chyba mialam wszystko
Najsmieszniejsze jest to, ze masci mam w domu cala apteke,tylko boje sie juz cokolwiek stosowac na wlasna reke...
Zeby nie byc goloslowna napisze Wam jakie mam masci w domu:

Dalacin T
Atecortin
Cortineff
Novate
Exoderil
Clotrimazolum
Mycosolon
Biodermine
Metronidazol zel
Metronidazol krem
Pimafucort krem
Aknemycin
Clindacne
Rozex
Skinoren

Masci te stosowalam przez ostatnie 2 lata.Czesc wyrzucilam,bo sie przeterminowaly...
Tak wiec powinnam byc juz doswiadczona,ale takiego czegos jeszcze nie mialam...

Co do dermatologa,to ide jutro do pani Gerlicz-Pruszynskiej we Wroclawiu (znacie moze?). Czytalam tu na Wizazu ze jest swietna,wiec jestem pelna nadziei

Aha! Wiecie co? Wczoraj wieczorem strasznie bolala mnie glowa,wiec wzielam dwa ibupromy... I chyba pomoglo mi na twarz,bo przestala tak piec...!!! Pewnie dzis znow zacznie,ale juz jutro wizyta,wiec jakos to bedzie...

Jutro zdam relacje
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 06:46   #19
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Tak, moja skóra wyglądała dosłownie identycznie, jak ty opisujesz. Naprawdę wszystko ci ładnie zejdzie. Taki stan nie utrzymuje się długo. Musisz po prostu pójść do mądrego dermatologa, który będzie cie leczył na pewno metronidazolem i innymi maściami zrobionymi w aptece (ale bez sterydu) i zobaczysz że wszystko ci ładnie zejdzie i będziesz miała ślicznie gadziutką buzię.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 07:56   #20
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Dziekuje za podniesienie mnie na duchu Dzis ide do dermatologa, wiec mam nadzieje, ze to sie w koncu kiedys skonczy Dzieki Wam bardzo dziewczyny za wsparcie
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 08:39   #21
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Napisz koniecznie co dermatolog ci przepisał i co powiedział. Buziaczek nosek do góry
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 17:37   #22
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Pewnie już byłaś u lekarza, ale może jeszcze sie prezyda. Jeśli lekarz wypisze steryd to spytaj go o Elidel jest to krem dziłajacy silnie przeciwzapalnie niestety jest b. drogi ok.100zł ale pomaga i nie niszczy skóry jak sterydy ( Mam AZS i musze go stosowac ciagle)
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 20:41   #23
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Co o tym sądzicie??? Pomocy!!!...:(((

Cytat:
Napisane przez Mediane
ze nie uzywam w ogole zadnych kosmetykow (procz Physiogel`u do mycia
A ja własnie po tym physiogelu do mycia mialam cos takiego o czy piszesz. Zastąpiłam to świnstwo mydlem Oilatum. Odradzam wszystkim Physiogel do mycia.
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.