WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2009-12-21, 15:49   #1
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745

WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III


Z uwagi na fakt, ¿e poprzedni w±tek o tej tematyce przekroczy³ maiczne 5000 postów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=225859

zapraszam do kontynuowania dyskusji w nowym
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-21, 19:56   #2
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 2 737
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

To ja siê meldujê Dosta³am dzi¶ skierowanie na badania ( TSH, ¿elazo i morfologia) mam wcinaæ cynk i skrzyp polny, zakupi³am maskê Wax i wracam do picia pokrzywy. Mam nadziejê, ¿e co¶ sie poprawi.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Je¿eli Wiza¿ jest bezradny, to nic tylko skakaæ z mostu


bajeczka000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-21, 20:36   #3
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Meldujê siê równie¿
U mnie bez zmian, czyli dobrze. My¶lê, ¿e za ca³y dzieñ z 15-20 w³osów straci³am. Nie wiem, co mi tak naprawdê pomog³o, byæ mo¿e hormony zaczê³y dzia³aæ. My¶lê, ¿e jednak to ostatnie obciêcie w³osów zrobi³o swoje. Nie odstawiam na razie niczego. Zostajê przy zdrowej diecie, fitea beauty, vitalfan antichute i du¿ych pok³adach optymizmu i nadziei. Potrafi± czyniæ cuda.
Pozdrawiam gor±co.
anulinka2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-21, 20:37   #4
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Posz³am dzisiaj na dermo-konsultacje, na których by³am ju¿ miesi±c temu, i prze¿y³am szok! Pomimo leków skóra mojej g³owy nadal wygl±da tak samo. Nic siê nie zmieni³o. Oczywi¶cie konsultantka usi³owa³a mi wmówiæ, ¿e oczywi¶cie jest poprawa( przecie¿ u¿ywam maseczki z jej firmy ), co najmniej jakby pamiêta³a jak wygl±da³a moja g³owa wcze¶niej. Trochê siê tym pod³ama³am...i te¿ siê meldujê
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-21, 22:44   #5
Bezcielesna
Rozeznanie
 
Avatar Bezcielesna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 811
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Mastiff przypomnij mi porszê nazwe owej maseczki, szukam czego¶ bo chyba mam ten problem co Ty, swêdzi mnie g³owa po myciu, jak siê przyjrzê mam dziwn± skórê, zero ³upie¿u...
Bezcielesna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-21, 23:08   #6
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam serdecznie! ¶ledzê to forum od samego pocz±tku , z wiadomego powodu-wypadanie wlosow. U mnie zacze³o siê 3 lata temu, podejrzewam ¿e przyczyna by³o tabletki antykoncepcyjne oraz farbowanie w³osow na czarno farbami palette. mysla³am ¿e jak odstawie tabsy i przestane farbowac czuprynê to wypadanie ustanie ale sk±d gdzie tam... na pocz±tku sie tym nie przejê³am kupilam sobie szampon bodaj¿e dermena, ale ze nic mi nie pomaga³o to potem kupilam szampon vichy oraz ampu³ki a tak¿e witaminki centrum , dalej nie pomaga³o w³osów wypada³o do 300 dziennie, posz³am wiêc do dermatologa dosta³am loxion 2% oraz cynk, po miesi±cu stosowania wlosy lecia³y jeszcze bardziej! zrozpaczona poszlam do ginekologa dosta³am skierowanie na testosteron oraz hormony tarczycy, badanie wysz³y niby w normie, potem zastosowa³am neril szampon i tonik oraz vtapil uda³o mi sie ograniczyc wypadanie wlosow tak do 100 dziennie. niestety wlosy mi sie bardzoo przerzedzi³y i chcialam zeby odros³y stosowa³am ró¿ne srodki wax, placenta, olej rycynowy, naftê, ampu³ki radical ale efektów brak wlosy lecia³y po 100 sztuk czasem znow troche wiecej, czasami jest lepiej na tydzien czasmi gorzej i tak przez 3 lata, ostatnio zrobilam sobie znow badania na tarczyce i mam podejrzenia ze moge miec niedoczynnosc mam TSH 2,17 mU/L a norma jest do 4,0 ale mam podwy¿szone p-cia³a anty-tpo oraz anty-tg, by³am z tym u jedne3go endokrynologa ale zrobi³ mi usg i wyszlo ze nieby tarczyca jest ok, wiec nie dosta³am zadnych leków ale ide w srode znód do endo bo te podwy¿szone p-cia³a nie daja mi spokoju, mia³a tez lekka anemie ale zazywa³am ¿elazo oraz bra³am zastrzyki z wit. B6 i nic nie pomog³o. mam nadziejeze ten koszmar sie wreszcie skonczy wierze w to bardzo mocno. zauwa¿ylam tez taka rzecz ze jak zafarbuje sobie wlosy szamponetka albbo henna z venity to mi za kilka dni strasznie wlosy wychodza. to tyle wy¿ali³am sie , pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

w ramach uzupe³nienia dodam ¿e dbam o swoje zdrowie jak najlpiej umiem ; nie pale, pije bardzo rzadko i bardzo ma³o, jem zdrowo , pije pokrzywe i zielona herbate.
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-21, 23:25   #7
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Basiu, poprawa po podciêciu o 5 cm. w³osów to albo czary- mary albo efekt placebo
Dziewczyny, jeszcze raz powtarzam, ¿e czê¶æ w³osów, która jest w fazie umierania wypada do ok. 3, 4 miesiêcy. Dlatego efekty kuracji s± widoczne po tym czasie. W Twoim przypadku, Basiu, widzê du¿y zwi±zek z za¿ywaniem leku na chor± tarczycê, która powodowa³a utratê w³osów. Cieszê siê, ¿e przynios³o to efekty.
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 23:31   #8
Niuniexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

witam !
chcia³abym siê do was do³±czyæ,poniewa¿... ³±czy nas wspólny problem, wypadanie w³osów
u mnie zaczê³o siê to w czerwcu 2008.
Mia³am wtedy w³osy rozja¶niane, piêkne d³ugie blond ale zaczê³am siê drastycznie odchudzaæ i moje w³osy wypada³y gar¶ciami !!!
To by³ koszmar, nie wypada³y pojedyncze ale pasmami
wtedy zaczê³am je¶æ normalnie + WAX i inneov.
Przyznam,¿e pomog³o !!! W³osy mia³am piêkne. Tylko popalone koñcówki rozja¶niaczem wiêc zafarbowa³am na br±z wtedy w³osy ju¿ od¿y³y na maxa
Niestety problem wróci³ we wrze¶niu 2009.
Ot tak zaczê³y siê znowu sypaæ a jad³am normalnie
wiêc znowu inneov + wax, poprawa jaka¶ tam jest jednak nadal trace wiêcej w³osów ni¿ powinnam, teraz daje im spokój z farb±, có¿ strasznê odrostem ale co¶ za co¶.. aha i jutro idê ¶ci±æ jakie¶ 10 cm
mo¿e wreszcie bêdê mog³a cieszyæ siê fajnymi w³oskami.
Niuniexa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-22, 08:24   #9
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Poka¿ wiadomo¶æ
Basiu, poprawa po podciêciu o 5 cm. w³osów to albo czary- mary albo efekt placebo
Dziewczyny, jeszcze raz powtarzam, ¿e czê¶æ w³osów, która jest w fazie umierania wypada do ok. 3, 4 miesiêcy. Dlatego efekty kuracji s± widoczne po tym czasie. W Twoim przypadku, Basiu, widzê du¿y zwi±zek z za¿ywaniem leku na chor± tarczycê, która powodowa³a utratê w³osów. Cieszê siê, ¿e przynios³o to efekty.
Do¶wiadczy³am czego¶ takiego 3 lata temu. Obciê³am w³osy z takich do ³opatek, na ca³kiem krótkie. Wypadanie minê³o jak rêk± odj±³.
Po zesz³otygodniowym obciêciu dalej widzê poprawê. Przy dzisiejszym porannym myciu straci³am mniej ni¿ 40 w³osów.
Od paru tygodni ka¿dego dnia masujê receptory na stopach ( która¶ z wiza¿anek pisa³a o tym na forum ). Byæ mo¿e to plus specyfiki, które stosujê ( zewnêtrznie i wewnêtrznie ) sprawi³y tak znaczn± poprawê. Nawet nie wiecie, jak siê cieszê z tego powodu.
Pozdrawiam przed¶wi±tecznie
anulinka2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-22, 08:28   #10
pm1408
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Równie¿ mia³am problem z wypadaj±cymi w³osami.Pomóg³ mi VITAPIL.
Po miesi±cu stosowania zauwa¿y³am pierwsze efekty m.in wyrastaj±ce w³oski przypominaj±ce puszek na g³owie.Gdy podczas mycia w³osów wypada³y mi gar¶ciami, tak teraz max kilka wypadnie!!!
pm1408 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-22, 09:54   #11
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

mi tez wypada ostatnio mniej, kilkanascie dziennie. tydzie temu wypad³o mi tylko raz oko³o 80 w³osów-ale jak dopusci³am do powstania ³oju.
dziewczyny jak swedzi Was g³owa od razu myjcie g³owe
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 10:55   #12
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

kochane dziewczyny powiedzcie mi czy wg was tsh 2,17 mU/L to za duzo jak na 23 lata? poprzedni endo powiedzia³ ze to dobre tsh ale jakos mu nie uwierzylam.
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-22, 12:04   #13
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1 400
GG do lilly78
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

norma tsh jest chyba do 4, wiêc 2 z hakiem jest ok.
dziewczyny, nie chcê zapeszaæ, ale wydaje mi siê, ¿e alpicort zaczyna pomagaæ, teraz jeszcze wypatrujê w lusterku ma³ych odrastaj±cych w³osków, których niestety nadal nie widaæ
mój m±¿ kupi³ mi teraz ha-pantoten optimum, nie wiem czy jego sk³ad siê ró¿ni od tego classic, z pobie¿nego spojrzenia wydaje mi siê, ¿e nie, a ³yka siê tylko jedn± tabletkê dziennie.
i nie mogê wyszukaæ nazw farb do w³osów w starym w±tku, mo¿e w koñcu bym ruszy³a te moje odrosty...
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-22, 17:08   #14
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Ró¿any ogród
Wiadomo¶ci: 978
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

hejka ja mam natomiast problem z corka ktorej wlosy wypadaja-krusza sie okropnie ma juz tak lysy placek na glowie ze masakra musialam jej wlosy sciac na krotko (na prawde krotko) wlosy jej tak jaby odpadaja milimetr przy skorze w niekotrych miejscach calkowicie ale to minimalnie zrobilysmy badania jakie sie dalo i nie wykryto nic nie jest to zadna grzybica , lysienie plackowate niz z tych rzeczy kupilam jej lewitan drozdze , nafte z pokrzywa , szampon seboradin na razie marne sa efekty , jestem tym zalamana wlosy jej odrastaja ale to tak paskudnie wyglada szkoda mi dziecka moze mialyscie stycznosc z czym takim jesli tak prosze o jakies rady bo mi juz rece opadaja .
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochê niepewna siebie.
Pope³niam b³êdy, tracê kontrolê i jestem czasami ciê¿ka do zniesienia.
Ale je¶li nie potrafisz znie¶æ mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zas³ugujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-22, 17:59   #15
Izulkowa
Raczkowanie
 
Avatar Izulkowa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomo¶ci: 260
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A ja zwracam siê do was z zapytaniem. Zawsze mia³am niesamowicie gêste w³osy, po prostu tak± bujn±... szopê (ze wzglêdu na rozczesywanie loków), ale teraz te moje w³osy siê tak przerzedzi³y ¿e wprawia to nie tylko mnie w przera¿enie, ale i moj± rodzinê. W³a¶ciwie nie wiem czy to ma z tym zwi±zek, ale wszystko zaczê³o siê po moim etapie prostowania w³osów (wiecie, krêconow³osa chcê mieæ proste w³osy standard). Polubi³am te moje loczki i chcia³am teraz poprawiæ ich skrêt i zapanowaæ nad puszeniem i wtedy do akcji wkroczy³a seria Nivea do krêconych w³osów (szampon, od¿ywka do sp³ukiwania, pianka czasem balsam). i w³a¶ciwie jako¶ po stosowaniu tych kosmetyków nie mia³am jaki¶ wiêkszych ale, wygl±da³y ca³kiem dobrze, chocia¿ w dotyku by³y nieraz trochê sztywne, ale po etapie siana na w³osach wszystko by³o lepsze. I tu siê wszystko zaczyna. Od czasu kiedy stosowa³am te kosmetyki potwornie zaczê³y mi wypadaæ w³osy a po tym jak ¶ciê³am je trochê w sierpniu tego roku to jest istna masakra. Przy przeczesaniu w³osów palcamy wypada 5-10, ale przy myciu na koñcu jest ca³a gar¶æ ;( a¿ bojê siê ich dotykaæ by nie poci±gn±æ.
No i tak siê zastanawiam, u¿ywa³am du¿ej ilo¶ci szamponu, tej od¿ywki a z piank± to wiem ¿e przesadza³am no i tak my¶lê wystarczy sama zmiana na kosmetyki bezsilikonowe (chcê przy okazji poprawiæ moje loki), znaczy od¿ywki i delikatny szampon dla dzieci. My¶licie ¿e taka zmiana co¶ da, czy powinnam zrobiæ co¶ wiêcej? Dziewczyny z w±tku krêconow³osych ju¿ mi trochê poradzi³y, ale jeszcze was pytam o radê.
__________________
Maturzystka 2013

"¯ycie przypomina paczkê fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta.
Wyjmujesz któr±¶ i masz nadziejê, ¿e wreszcie jest to co¶ dobrego, a zazwyczaj okazuje siê, ¿e gorzej nie mog³e¶ trafiæ."

Edytowane przez Izulkowa
Czas edycji: 2009-12-22 o 18:23
Izulkowa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-22, 20:00   #16
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Bezcielesna Poka¿ wiadomo¶æ
Mastiff przypomnij mi porszê nazwe owej maseczki, szukam czego¶ bo chyba mam ten problem co Ty, swêdzi mnie g³owa po myciu, jak siê przyjrzê mam dziwn± skórê, zero ³upie¿u...
To jest maseczka z DORY-maseczka na bazie glinki zielonej z witamin± E. Ale w w±tku o w³osach przet³uszczaj±cych siê, dziewczyny pisa³y o maseczkach które same robi³y z glinki kupowanej w aptece. Bo ta któr± ja mam kosztuje co¶ ko³o 40z³, wiêc sporo. Dziewczyny kupowa³y te¿ DERMAGLIN, i im te¿ pomaga³. Na mnie zadzia³a³ strasznie, g³owa mnie tak swêdzia³a ¿e koniec ¶wiata, w³osy zaczê³y siê sypaæ jeszcze bardziej, wiêc ju¿ wola³am sama nie eksperymentowaæ i kupiæ t± z Dory. Dosta³am na pocz±tek próbkê, nic mi nie by³o, wiêc kupi³am ca³e opakowanie. Ale ¿eby mi jako¶ pomaga³a, to bym nie powiedzia³a.
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-23, 00:08   #17
sunkissed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 345
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam.
Ja równie¿ chcia³abym siê do Was przy³±czyæ. Niestety mam ten sam problem co i ka¿da z wypowiadaj±cych siê tutaj Wiza¿anek Moim problem jest oczywi¶cie wypadanie w³osów. Jestem przera¿ona tym co siê ze mn± dzieje! Matka natura zamiast obdarzyæ mnie gêst± czuprynk± da³a mi tak cienkie i s³abe w³osy Przy czym jest ich bardzo ma³o. 4 miesi±ce temu zdecydowa³am siê na styling, czyli na bardzo delikatn± trwa³± Efekt by³ niesamowity. I do tej pory wygl±dam bosko .
No ale do czego zmierzam. Otó¿ kilka ostatnich dni przele¿a³am w ³ó¿ku, z gryp±. Moje w³osy by³y oklapniête i proste jak druty a najgorsze w tym wszystkim by³o to, ¿e prawie wcale ich nie by³o widaæ. Tak jest ich ma³o Wiêc gdybym codziennie mia³a mieæ takie w³osy chyba bym zwariowa³a ! No ale musia³am siê podnie¶æ z ³ó¿ka i wybraæ na Wigiliê organizowan± przez znajomych. Umy³am w³osy szamponem Nivea Skrêt Fal i Loków, nastêpnie na³o¿y³am od¿ywkê Nivea Volume Sensation, tê w piankê (niestety przesadzi³am - bardzo- z ilo¶æi±, pó¼niej oczywi¶cie sp³uka³am ale i tak by³y jakie¶ takie...) Na to pianka, na ty³ g³owy i wgniot³am w pojedyñcze pasma oraz balsam Nivea Skrêt Fal i Loków. Tym w³a¶nie sposobem wyczarowa³am piêkn± burzê loków Niestety przy zmywaniu od¿ywki zauwa¿y³am, (co nie zdarzy³o siê od 4 miesiêcy!) ¿e wypad³o mi do¶æ sporo w³osów. Domy¶lam siê, ¿e to przez t± wstrêtn± od¿ywkê. Do tej pory seria Skrêt Fal i Loków (szampon, pianka, balsam) spisywa³a siê na 6+ . Co o tym my¶licie?! Mam tak ma³o w³osów, je¶li nie s± skrêcone, ¿e nie mogê sobie pozwoliæ na co¶ takiego? Co powinnam zrobiæ i czy my¶licie, ¿e to wina od¿ywki? Jakie kupiæ tabletki i suplementy? Mo¿e podacie co¶ sprawdzonego? Blagam o pomoc, jestem zrozpaczona

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 22:08 ----------

Ma³e podsumowanie:
1. Szampon Nivea Skrêt Fal i Loków. ( Mój nr 1 w¶ród drogeryjnych szamponów)
My¶licie, ¿e spokojnie mogê go u¿ywaæ zamiast jakiego¶ z wy¿szej pó³ki?
2. Mam du¿y problem z od¿ywk±, nigdy wiêcej nie u¿yjê tej co opisywa³am! Nigdy! Mo¿e jakie¶ propozycje? Nie wiem co stosowaæ do pielêgnacji? Jak± maskê, czy olejki itp.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...lonecznika.htm ??? A mo¿e WAX?
3. No i na pewno Balsam Nivea Skrêt Fal i Loków. Bez pianki chyba siê nie obêdê i nie wyczarujê loczków
4. Planujê kupiæ Belissê, podobno zawiera najwiêcej skrzypu. Dobry wybór? Chcia³abym co¶ tañszego. I bêdê ³ykaæ codziennie, nawet przez ca³y rok

Od tej okropnej odzywki Nivea Volume Sensation, wystarczy na³o¿yæ jej trochê za d³u¿o, mog± pojawiæ siê ¶ladowe ilo¶ci ³upie¿u! Co zrobiæ? Musze od razu myæ przeciw³upie¿owym, wyprostuje mi w³osy. Mo¿e co¶ z domowych sposobów? Nie wiem mo¿e wycisn±æ sobie cytryna na g³owê S³ysza³am kiedy¶ o tym
sunkissed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-23, 10:30   #18
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¯ory
Wiadomo¶ci: 282
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

cholercia, ze mn± te¿ co¶ ostatnio nie tak. nie umiem siê ogarn±æ i przestaæ je¶æ s³odyczy. no i ca³y czas mnie skóra swêdzi, a do tego odrastaj±ce w³oski wypadaj± jak szalone.. czy próbowa³a która¶ witaminy PP na ³ojotok?
mastiff, mo¿esz podaæ link do w±tku o przet³uszczaj±cych siê w³osach? szuka³am i nie znalaz³am :|

btw: dermaglin mi te¿ pomaga³ (tzn tak mi sie wydawa³o, stosowa³am w wakacje. ciê¿ko siê nak³ada³o i zawsze po nim wiêcej w³osów lecia³o, ale skóra mniej swêdzia³a. chyba dzisiaj posmarujê sobie ni± te malutkie k³aczki tylko, mo¿e co¶ pomo¿e. przesta³am u¿ywaæ bo by³a niewydajna i przez to droga jak dla mnie, ale zosta³a mi jaka¶ koñcóweczka.).
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o w³osy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2009-12-23 o 10:34
kurtyzana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-23, 11:09   #19
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

my¶lê ze z od¿ywkami Nivea mo¿e byc cos na rzeczy bo moja przyjació³ka skar¿y³a siê ¿e po odzywce nivea prosyj±cej w³osy jej bardziej wypada³y w³osy, dadtkowo by³am kiedy¶ na badaniu u trychologa i babka mi powiedzia³a ¿e odradza stosowanie jakikolwiek szamponów drogeryjnych typu loreal, pantene ze to najgorszy syf, nawet jesli nie spowoduje wypadania wlosow to moze np ³upie¿ po jakims czasie.
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 14:31   #20
Angelikaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam dziewczyny!
Wiem, ¿e ten temat ju¿ siê pojawia³ ale postanowi³am zapytaæ o pewna kwestiê, poniewa¿ na punkcie w³osów jestem (i pewnie ju¿ zawsze bêdê) przewra¿liwiona..
Uda³o mi siê powstrzymaæ mocne wypadanie, w³osy odrastaj±. W³osów "normalnych, grubych" wypada mi zaledwie parê dziennie.. Natomiast w masowej ilo¶ci wypadaj± mi cienkie, s³abe, prawie bezbarwne..
Powinnam siê martwiæ gdy¿ w³osy "nie chc± odrosn±æ" czy to normalne bo najpierw wypadn± te "niedorozwiniête" a w ich miejsce zaczn± rosn±æ grube?
znalaz³am co¶ takiego:
"Odrastanie w³osów w ka¿dym wieku przypomina odrastanie pierwszych w³osów u niemowlaka. Pojawiaj± siê pierwsze cienkie, jedwabiste w³osy w naturalnym kolorze. Z czasem ulegaj± one zanikowi, jak u dziecka, by po nich zaczê³y odrastaæ pojedynczo w³osy sta³e. Nie wyrastaj± one równomiernie na ca³ej g³owie, lecz w kolejno¶ci odwrotnej, jak wypada³y. Najwcze¶niej odrastaj± w³osy w miejscach, z których wypad³y najbli¿ej dnia dzisiejszego. Mo¿na to opisaæ jak film z przebiegu ³ysienia, puszczony od ty³u."

Jak to jest u was? Macie podobne do¶wiadczenia?
Pozdrawiam i weso³ych ¶wi±t
Angelikaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-23, 16:21   #21
kanjri
Raczkowanie
 
Avatar kanjri
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 41
GG do kanjri
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ja by³am wegetariank± jakie¶ 2 lata i wypada³y mi w³osy jak szalone!!!!!
a ja g³upia gê¶ my¶lalam ¿e miêso mogê zast±piæ innymi bia³kami, ale co z ¿elazem? spad³o mi drastycznie i dopiero wysz³o na badaniach krwi.
nie lubiê jak siê zabija zwierz±tka ale jak nie chce byæ anemikiem muszê je je¶æ, bo nie staæ mnie na kuchniê wegetariañsk± zastêpuj±c± dobrze miêso.
Efekty na g³owie ju¿ po miesi±cu jedzenia miêcha! odros³o mi du¿o nowych w³osków i trochê g³upio wygl±da³y przy moich falowanych w³osach bo tworzy³y meszek na pocz±tku. Teraz ju¿ jest good, to stare dzieje by³y tak jak zniszczone koñcówki i nadmierne puszenie
__________________
"Najmocniejszy zawodnik uniwersum"

170cm/52 kg
Przyda³o by siê + 6 kg




kanjri jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-23, 18:54   #22
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Angeliko, te¿ znalaz³am kiedy¶ to co wklei³a¶ i czekam czy tak naprawdê bêdzie W sierpniu mia³am trochê takich ok. 1 cm. w³osów, by³y nienaturalnie cienkie, czasem siwe. Masowo wypada³y. Oprócz tego wypada³o mi te¿, oprócz normalnych, du¿o w³osów normalnej d³ugo¶ci ale cienkich i czasem dodatkowo dziwnie pokarbowanych.
Od tego czasu minê³o ok. 4 miesi±ce i na razie nic nie odrasta, jednak po pierwsze my¶lê, ¿e to kwestia czasu, a po drugie mi jeszcze i tak wypadaj± trochê ponad normê, wiêc mo¿e to te¿ wina tego. S³ysza³am jednak, ¿e czêsto zaczynaj± odrastaæ dopiero kilka miesiêcy po ustaniu wypadania.
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-23, 19:47   #23
sunkissed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 345
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

A mo¿e która¶ z Was poleci³aby mi jak±¶ naprawdê godn± polecenia czy to od¿ywkê czy maskê ? Co¶ mo¿e co zaprzestanie wypadania w³osów. Tylko nie NIVEA. Ale to kurcze dziwne, szampon Skrêt Fal i Loków maj± ¶wietny!

Bo¿e Narodzenie wkrótce, wiêc ¿yczê Ci szczerze
Ciep³ych chwil w rodzinie w Wigilijn± Wieczerzê
Wszystko w z³ocie, zieleni, czerwieni
Niech Nowy Rok bêdzie pe³en nadziei
By spe³ni³o siê choæ jedno z twoich marzeñ
Du¿o szczê¶cia i niezapomnianych wra¿eñ!
sunkissed jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-24, 12:12   #24
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomo¶ci: 645
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witam, ja równie¿ mam ten sam problem, z którym wszystkie siê borykamy- wypadaj±ce w³osy. Na szczêscie znam ju¿ przyczynê tego stanu- jest ni± ³ojotok. I tu mam pytanie, jak mo¿na ograniczyæ wydzielanie sebum na skórze g³owy? Ja biorê obecnie cynk, myjê g³owê ³agodnym szamponem dzieciêcym bez SLS ów i nie mam zielonego pojêcia co mogê jeszcze zrobiæ, aby poprawiæ stan moich w³osów. Martwiê siê bardzo, bo zawsze mia³am je gêste i bujne, a teraz s± ju¿ znacznie przerzedzone... Stosowa³ kto¶ mo¿e kerium z La Roche Possay (chyba tak siê to pisze), bo moja dermatolo¿ka poleca³a mi ostatnio to smarowid³o, ale drogie jest i nie chcê wyrzucac pieniêdzy w b³oto...
Flossy15 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-24, 14:37   #25
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Weso³ych ¦wi±t
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-24, 19:09   #26
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomo¶ci: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

¦wi±t magicznych, piêknych i wyj±tkowych.
Wielu cudownych chwil w gronie najbli¿szych oraz niezapomnianych wzruszeñ
Wszystkiego co dobre i piêkne, wiele rado¶ci i moc mi³o¶ci.
anulinka2009 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-25, 01:28   #27
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ja stosowa³am kerium szampon i taki lotion w sprayu, na pocz±tku stosowania by³a poprawa i to dosc szybko ale potem zafarbowa³am w³osy szamponetka marion i znów zacze³y mi w³osy wypadaæ bardzo po 100-130 dziennie i juz kerium mi nie pomogl. na mnie najbardziej dzia³a seboradin szampon i ampu³ki z czarna rzepa. mam takie pytanie czy Wy tez macie tak ¿e jak zafarbujecie wlosy np szamponetka to na drugie dzien zaczynaj± wypadac jak g³upie?
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-25, 10:21   #28
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja jak pokoloryzowa³am w³osy szamponetk± to te¿ przez kilka dni po tym wypada³y bardziej. Pewnie to dzia³a tak jak od¿ywka i przez nak³adanie, masowanie itp. wypadaj± ju¿ obumar³e w³osy. A jak by³o z Twoimi w³osami d³u¿szy czas po na³o¿eniu szamponetki? I czy chodzi Ci o tak± na 6-8 myæ?
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-25, 14:51   #29
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

zawsze jak zafarbuje w³osy szamponetk± 9marion albo Joanny) lub henn± np venity albo eld to na drugi dzien lub za pare dni strasznie wychodza mi w³osy i wypadaj± tak przez miesi±c a potem przestaj±, nie wiem czy dlatego ze stosuje rózne specyfiki np seboradin czy dlatego ze siê farba zmy³a...dobrze sie czuje w pofarbowanych wlosach i dlatego farbuje ale na drugi dzien dostaje zawa³u jak widze ilosci wypadnietych wlosow. ni wiem czy jest jakis sposob zeby miec wymarzony kolor i wlosy zeby siedzialy na glowie, mysle teraz nad zakupem aptecznej farby np z firmy biokapale tez sie boje, nie wiem co robic. nie wiem dlaczego mi wlosy wychodza po szamonetkach bo przeciez nie ma tam amoniaku ani wody utlenionej.

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

tak chodzi mi o takie szamonetki 6-8 myc, oczywiscie wolalbym zafarbowac taka na 24 mycia ale sie boje ze bedzie jeszcze gorzej
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-25, 17:43   #30
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¯ory
Wiadomo¶ci: 282
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, ja równie¿ mam ten sam problem, z którym wszystkie siê borykamy- wypadaj±ce w³osy. Na szczêscie znam ju¿ przyczynê tego stanu- jest ni± ³ojotok. I tu mam pytanie, jak mo¿na ograniczyæ wydzielanie sebum na skórze g³owy? Ja biorê obecnie cynk, myjê g³owê ³agodnym szamponem dzieciêcym bez SLS ów i nie mam zielonego pojêcia co mogê jeszcze zrobiæ, aby poprawiæ stan moich w³osów. Martwiê siê bardzo, bo zawsze mia³am je gêste i bujne, a teraz s± ju¿ znacznie przerzedzone... Stosowa³ kto¶ mo¿e kerium z La Roche Possay (chyba tak siê to pisze), bo moja dermatolo¿ka poleca³a mi ostatnio to smarowid³o, ale drogie jest i nie chcê wyrzucac pieniêdzy w b³oto...

ja u¿ywa³am Kerium przeciw³upie¿owy do w³osów t³ustych. ostatnio wypada mi 30-50 w³osów po umyciu, a kiedy u¿y³am tego szamponu, wypad³o ponad 100. u¿y³am raz (mia³am próbkê, ale mam te¿ szampon normalnej wielko¶ci, jednak nie chcia³am go otwieraæ, bo kosmetyki tej firmy nie odpowiadaj± mi, wiêc wola³am najpierw wypróbowaæ.).

te¿ mam ³ojotok i te¿ nie wiem jak poradziæ sobie z nadmiarem sebum. btw, ile mniej wiecej w³osów wypada Ci przy myciu?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o w³osy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.