a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-02, 09:00   #1
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278

a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem


Bardzo prosze o odpowiedź na pytanie,że jak to jest...kiedy fryzjer myje mi włosy (nie dalej jak wczoraj byłem właśnie na skróceniu)to mam uczucie,że włosy długo sa świeże ładnie pachną i właściwie 3 dni mam spokój.Ktoś zaraz powie,że używają odpowiednich szamponów,no ale te produkty można kupic w salonach na allegro wszystko jest to samo więc w czym rzecz??
Kiedy ja myje włosy po 2 dniach stają się suche matowe porowate a w rezultacie przetłuszczone.
Jak to jest może fryzjerzy nakładają na włosy odpowiednia ilość szamponu??,albo włosy płukają w innej temperaturze,a może w końcu używają mniej wody,jak to się robi .??
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 07:35   #2
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

Czy ktoś kto jest fryzjerem mógłby odpowiedzieć??
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 09:00   #3
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

ja też chodzę do fryzjera, i włosy mam takie same jak po pielęgnacji w domu. ba, sama nawet lepiej sobie ułożę
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 10:53   #4
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

a używasz odżywek? bo u fryzjera oprócz szamponu, nakładają Ci tez odżywkę. Moze to jej zasługa- te sypkie ładne włosy? Ponadto szmapony fryzjerskie sa zwykle naszprycowane silikonami, stad efektowna gładkosc.

Jakiego szamponu używasz w domu?
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:02   #5
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

Ale Mysza najlepsze jest to,że fryzjer umył mi tylko włosy nie nakładał żadnych odżywek pianek itd
A mam spokoj z głowa przynajmniej na 3 dni to jest dobre ja jak umyje włosy to po 1 dniu mam już ochłapy.

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Dobra idę do pracy,ale jeśli ktoś ma coś do dodania zapraszam chętnie poczytam wieczorem
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:06   #6
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

jakim szamponem myjesz w domu włosy? a jakim myje Ci fryzjer? skład jest bardzo ważny i to on wpływa na efekt koncowy. jaka mas zdługosc włosów i czy sa krecone czy proste?

moze źle spłukujesz? myjesz dwukrotnie?

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

zawsze mozesz zapytac swojego fryzjera o ten cudowny szmapon i kupic go i uzywac w domu, a jesli mimo tego włosy nie są takie same, to pewnie za krotko spłukujesz albo za krótko pienisz.

szampon-gwoli ścisłosci-nakładamy tylko na skalp na wilgotne włosy i masujemy przez jakies 2-3minuty, nie przeciagamy po całosci, tylko spłukujemy-dokładnie. Piana sama umyje reszte włosów. Jednorazowa aplikacja jest wystarczajaca przy włosach mytych co 2-3 dni.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 19:20   #7
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

Tak myje włosy dwukrotnie co 2,3 dni
Używam szamponu Kerastase Nutri Thermique który mnie kosztował 60 złotych nie wiem,może źle spłukuje
Mysza a co to naczy skalp??
Tego nie slyszałem

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Jestem facetem mam teraz krótkie kręcone włosy które strasznie się puszą matowieją no nie wiem są jakieś szorstkie
Po umyciu włosów przez panią fryzjerkę odrazu poczułem,że są miękkie
Użyła szamponu Absolut Repair L'oreal professional taka żółta butelka
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 20:08   #8
KochamCieSkarbie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 23
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

widzę że mogę trochę pomóc, pracuje w salonie fryzjerskim. Głownie wlosy powino myć się dwa razy, wbrew pozorom skórę trzeba masować dosyc intensywnie ( powinny boleć nadgarstki) , nakladajac odżywke nie mozna zapomniec aby nalozyc ja od potylicy po konce ( nie wyżej) poniewaz nakladanie odzywki badz maski na skore sprawia ze wlosy sie przetluszczaja i staja sie ciezkie. nalezy przeczesac je grzebieniem nastepnie splukac maskę (ok.3 minty) bądz odzywkę letnia ( nie cieplą, a tym bardziej goraca) woda . jest tu jeszcze kwestia suszenia, jesli fryzjer wyciaga wlosy na szczotkę efekt napewno bedzie lepszy bardziej profesjonalny. suszac wlosy w domu nalezy pamietac aby pod koniec suszenia okolo minuty suszyc wlosy zimnym powietrzem ( wiekszosc suszarek ma ta funkcje) co powoduje zamkniecie luski wlosa, wlosy beda swieze i delikatne.
__________________
Jest 61
Będzie 55




...chciałabym Cie dotknąć, jak ja Ciebie chce !
KochamCieSkarbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 20:55   #9
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

Ok a jeśli osoba nie używa odżywki i stosuje tylko szampon to czy po nałożeniu szamponu (spienieniu )ile czasu należy płukać włosy mam teraz krótkie ,ale generalnie rosną mi szybko i po prostu mam gęste i długie (rzadko chodze do fryzjera) i tak wiesz strasznie się puszą są matowe nie wiem jak to dokładnie wyjaśnić??
Help
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 09:27   #10
GrantedHope
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

Wiele zależy nie tylko od szamponu/odżywki,ale również od tego w jaki sposób suszysz i modelujesz włosy. Najlepszą metodą jest suszenie/modelowanie na szczotce. najlepiej dużej. Odbijając je mocno od skóry sprawisz,że będą lżejsze i miłe w dotyku po wysuszeniu. Oczywiście co do mycia jeszcze....trzeba dobrze spłukać szampon i odżywkę z włosów. wtedy masz pewność,ze nie będą sie plątać czy ze będą matowe.
GrantedHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 09:56   #11
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

skalp to skóra głowy. nie oglądałes filmów o skalpowaniu indian

szmapon którego uzywasz jest silnie obciazajacy, bo ma za zadanie uaktywnaic swoje składniki pod wpływem ciepła, np suszarki. Podejrzewam że jest za mocny.

zółty absolut to sublime, taki posredni, regeneruje, ale nie mocno. podejrzewam ze tym Ci myła, skoro nazwałes zołty, no chyba ze kremowy.

kup oprocz tego co masz, najzwyklejsyz, polecam z joanny rzepa do wypadajacyh- fioletowy napis. Oczysci włosy z nadmiaru substancji powłokotwórczych.

Zapewniam, ze wystarczy myc 1x i to nie tak, by bolały nadgastki! zdarza sie włąsnie, ze fryzjerki tak myja, ze pół włosów powyrywanych, a krecone sa such ei dleikatne, nie wolno ich trzec.

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

spłukujesz jakies 2-3 minuty, pougniataj włosy w trakcie mycia i juz. musza byc takie troche szorstkie, po tym poznjesz, ze szmapon sie spłukał.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 10:04   #12
GrantedHope
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

http://jakzapuscicwlosy.blogspot.com/

Polecam ta stronke.
GrantedHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 10:21   #13
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

Cytat:
Napisane przez GrantedHope Pokaż wiadomość
No dziękuję bardzo, ale jednak nijak się to ma do takiego "fachowego" mycia Tym bardziej, że metody fryzjerskie (jak np. mocne szorowanie skóry głowy) są mi zupełnie obce. Nie mam pojęcia, czemu po wyjściu od fryzjera włosy tak długo są świeże, jak dla mnie to głównie kwestia stylizacji. Sama wolę myć włosy częściej, ale delikatnie i nie stylizować ich. Co prawda, wtedy mogą być czasami nieco oklapnięte, bo są ciężkie, ale chociaż mam świadomość, że im krzywdy nie robię

Kalotinos, ja się zgadzam z Mysią, że ten szampon może obciążać Twoje włosy i powinieneś go rzadziej stosować. Od pielęgnowania włosów jest odżywka/maska, nie szampon. Szampon zawiera detergenty i wysusza włosy. Jeśli włosy wydają się miękkie i nawilżone po samym szamponie, to albo masz b. zdrowe włosy, albo szampon ma sporo oblepiaczy. Naprawdę, przy dłuższych włosach stosowanie odżywki do włosów nie jest niemęskie

Edytowane przez weegirl
Czas edycji: 2011-03-04 o 10:23
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 10:54   #14
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

Ok dzięki za reakcje i jeszcze jedno Mysza jeśli myje włosy dwukrotnie to po pierwszym razie kiedy nakładam szampon na głowe wlosy w ogóle się nie pienią
dlatego chyba dwa razy powinno się myć głowę dlaczego tylko raz??
Cholera może pójść na jakieś badanie skóry głowy bo chyba rzeczywiście złego szamponu używam (dobrze,że mi sie kończy)
Wiecie ile taka impreza kosztuje??I gdzie mozna zrobić bo chyba po tym zabiegu fryzjer doradzi jakich szamponów używać ??
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 07:46   #15
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: a ja mam nietypowe pytanie jeśli ktoś na forum jest fryzjerem

moja rada?

kup ten zwykly szmapon. pierwsze mycie rob nim a drugie tym swoim. bedize Ci sie pienic, ze hoho.

mozesz tez poczytac o metodzie kubeczkowej- do kubka wody dodajes zporcje szmaponu, miesasz palcem i dopiero dajes zna włosy.

i najwazniejsze- szmpaon nie musi sie pienic, ja np myje odzywką a potem szmaponem dziecicym- metoda OMO. Nic mi sie nie pieni ale włosy sa swieze i czyste. Duza ilosc piany wysusza włosy.

sposob mycia dobiera sie do rodzaju włosów.

nie wiem po co badanie skory głowy, masz lupiez? swedzenie, strupy?

a wweegirl powinienes posłuchac, bo to znawczyni frzyjerskich tematów

ps mój nick brzmi mysia_m
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2011-03-07 o 07:53
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.