Wyjatkowo wrazliwa skora glowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 16:46   #1
Akanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5

Wyjatkowo wrazliwa skora glowy


Witam,
Trafilam do was, bo nie radze sobie zglowa i wlosami, poltora miesiaca temu za porada fryzjerki, ktora stwierdzila ze mam bardzo podrazniona skore glowy (jakbym nie wiedziala) polecila mi szampon hipp. Niestety nic nie pomoglo, glowa dalej swedzi, tak ze najchetniej drapalabym sie grabiami, sa czerwone placki, uczucie sciagniecia skory, tak jakby bylo jej za malo na czaszce i miala zaraz popekac. Wlosy przy tym cienkie, delikatne, przetluszczajace sie masakrycznie, wypadaja, ciemne, farbowane z powodu duzej ilosci siwych na kolor bardzo zblizony do naturalnego, fryzura na boba. Odzywke uzywam timotei pure, bez silikonow, parabenow i kolorantow, bo bez odzywki wlosy placza sie w suply, sa jakies tepe, jak druty, nawet reka ich nie przeczesze. Od wczoraj czytam na temat olejowania, ilosc informacji w internecie przytlacza, czuje sie zupelnie glupia, dzis z ciekawosci nalozylam jedyny sensowny olej jaki w domu mam, czyli oliwke z oliwek i siedze z nia juz dwie godziny, zamowilam sobie arganowy i w sumie to nie wiem jaki jeszcze moge sprobowac. Wogole nie mam pojecia co z ta moja glowa zrobic, chyba jedynie dac sie oskalpowac. Bylabym wdzieczna za wszystkie porady, musze cos zrobic z tym swedzeniem bo oszaleje.
Akanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:10   #2
xdarling
Raczkowanie
 
Avatar xdarling
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 50
Dot.: Wyjatkowo wrazliwa skora glowy

Idż do dermatologa
xdarling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:42   #3
Akanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Wyjatkowo wrazliwa skora glowy

Niestety nie pomoglo, w kuracjach do wlosow tych "lepszych" bo aptecznych tez chemia chemie chemia pogania i oprocz wydania duzej ilosci pieniedzy nic lepiej na glowie nie mam, a wrecz wydaje mi sie ze jeszcze bardziej wrazliwa glowe mam niz zanim u dermatologa wyladowalam...
Akanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 22:16   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Wyjatkowo wrazliwa skora glowy

Cytat:
Napisane przez Akanka Pokaż wiadomość
Niestety nie pomoglo, w kuracjach do wlosow tych "lepszych" bo aptecznych tez chemia chemie chemia pogania i oprocz wydania duzej ilosci pieniedzy nic lepiej na glowie nie mam, a wrecz wydaje mi sie ze jeszcze bardziej wrazliwa glowe mam niz zanim u dermatologa wyladowalam...
serio dermaolog nic nie pomogl? moze pwoinnas isc do innego ? to nie brzmi jak podrazniona skora ale jak jakas choroba
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 10:29   #5
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Wyjatkowo wrazliwa skora glowy

Mozesz sobie zrobic posiew na bakterie i grzyby - przyczyna swedzenia czy lupiezu.
Mozesz sie zmagac z atopowym zapaleniem skory i o tym nie wiedziec: ogolna suchosc lokci, ud, pieczenie calej skory, swedzenie, czerwone miejsca, podatnosc na pokrzywke, szybsze rogowacienie piet i kolan, skora matowa, gdy przejedziesz palcami po przedzie lydki masz malutkie kawaleczki naskorka na palcach. Jednym slowem - ogolna alergiczna przypadlosc.

Jesli wlosow nie tracisz jak przy lysieniu plackowatym - odpukac - a tylko tak w normie, a masz swedzenie, tluszczenie sie skory - to moze byc tez lojotokowe zapalenie skory glowy.

Moze to byc reakcja na farbe - ja tak mialam, ze masa przykrosci mnie spotkala, a uzywalam wiele lat dobrej farby i bylo ok. Lepiej zrezygnowac z tej farby i poprobowac z tonerem, ew. zejsc do naturalkow i najwyzej kilka blond pasemek u fryzjera zrobic, by zakamuflowac siwki.

Szampon delikatny, najlepiej z mocznikiem - zluszczy naskorek i nawilzy skore glowy. Raz na jakis czas szampon przeciwlupiezowy - ja uzywalam Kerium LRP i swietnie podtrzymywal efekt. Kerium wystepuje w roznych wersjach: lupiez tlusty, skora wrazliwa, lupiez suchy i do czestego uzywania. Sa bardziej lub mniej skoncentrowane. Szampony wybieraj przezroczyste, krystaliczne, wtedy mniej sie osadza tego wszystkiego na skorze. Dobrze plucz. Mozesz czasem poplukac skore glowy woda z cytryna/octem owocowym (koi swiad pochodzenia lupiezowego), ew. torebka pokrzywy zaparzona litrem wody i ostudzona (dobre przy przetluszczaniu skory glowy).

Wlosy myj woda letnia, ani goraca ani zimna. Mozesz sprobowac przegotowac wode, np. 10 litrow, lekko ostudzic i tym myc. Ja tak kiedys robilam, bo mialam awarie z ciepla woda, wyszlo to na dobre skorze glowy . Woda sie robi taka jakby mieksza.

Odzywka lekka, nakladana na dlugosci wlosow. W koncowki cos zabezpieczajacego, jakis olejek czy miesznanka z mala domieszka silikonu.

Na skalp mozna dac ampulki do skory wrazliwej, takie co zawieraja D-pantenol. Szwarckopf (ze tak sie wyraze) profesjonalny takie ma, ale mysle ze i tansze marki maja cos lagodzacego.

A do lekarza tez sie wybierz, moze do alergologa tym razem?

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-08-31 o 10:30
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:25   #6
kukimi
Rozeznanie
 
Avatar kukimi
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 650
Dot.: Wyjatkowo wrazliwa skora glowy

Cytat:
Napisane przez Akanka Pokaż wiadomość
Witam,
Trafilam do was, bo nie radze sobie zglowa i wlosami, poltora miesiaca temu za porada fryzjerki, ktora stwierdzila ze mam bardzo podrazniona skore glowy (jakbym nie wiedziala) polecila mi szampon hipp. Niestety nic nie pomoglo, glowa dalej swedzi, tak ze najchetniej drapalabym sie grabiami, sa czerwone placki, uczucie sciagniecia skory, tak jakby bylo jej za malo na czaszce i miala zaraz popekac. Wlosy przy tym cienkie, delikatne, przetluszczajace sie masakrycznie, wypadaja, ciemne, farbowane z powodu duzej ilosci siwych na kolor bardzo zblizony do naturalnego, fryzura na boba. Odzywke uzywam timotei pure, bez silikonow, parabenow i kolorantow, bo bez odzywki wlosy placza sie w suply, sa jakies tepe, jak druty, nawet reka ich nie przeczesze. Od wczoraj czytam na temat olejowania, ilosc informacji w internecie przytlacza, czuje sie zupelnie glupia, dzis z ciekawosci nalozylam jedyny sensowny olej jaki w domu mam, czyli oliwke z oliwek i siedze z nia juz dwie godziny, zamowilam sobie arganowy i w sumie to nie wiem jaki jeszcze moge sprobowac. Wogole nie mam pojecia co z ta moja glowa zrobic, chyba jedynie dac sie oskalpowac. Bylabym wdzieczna za wszystkie porady, musze cos zrobic z tym swedzeniem bo oszaleje.
Ja stosuje szampon Babydream dla dzieci i sobie go jak na razie chwalę, pamiętaj żeby odżywkę nakładać na włosy a nie na skórę głowy, bo jest możliwość że to ona Cię podrażnia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cats2.jpg (614,3 KB, 2 załadowań)
kukimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 22:00   #7
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Wyjatkowo wrazliwa skora glowy

Też mam problem z wrażliwą skórą głowy. Moje problemy zaczęły się, gdy zaczęłam pracę i musiałam codziennie używać lakieru. Skóra głowy zaczęła mnie swędzić i dostałam łupieżu Mimo, iż odstawiłam lakier na parę miesięcy, problem nie minął. Używałam różnych szamponów, by skóra głowy się nie przyzwyczaiła, ale było wciąż to samo. Po umyciu chciałam się rozdrapać, następnego dnia było odrobinę lepiej, ale objawy nigdy nie ustępowały. Jak na razie myję głowę szamponem Babydream i problem swędzącej skóry głowy ustąpił, ale nie pokonałam jeszcze łupieżu. Może czas wypróbować mydełko Allepo, które niedawno kupiłam, ale boję się, że problem z podrażnioną skórą głowy może powrócić. A jak na razie skóra po Babydream się uspokoiła.
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 11:39   #8
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Wyjatkowo wrazliwa skora glowy

Ja w sytuacjach podrażnienia i przesuszenia skóry głowy ratuję się nakładając na nią jakiś nawilżający krem, najlepiej taki dla dzieci (ale pielęgnacyjny, a nie ochronny).
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:51.