kosmetyki Dermaviduals - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-05, 14:59   #1
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Question

kosmetyki Dermaviduals


Zdaję sobie sprawę, że wygląda to jak reklama, ale zaręczam, że nią nie jest - reklamować mogę tylko Mazidła i Rossmana
Spotkałam się z wymienioną firmą na urlopie - koleżanka miała coś, co wyglądało jak mazidłowe opakowanie air-less, z niezbyt kolorową i drogeryjną etykietką. Skład wyglądał całkiem ciekawie, a przynajmniej odmiennie od gotowców - dowiedziałam się, że kupuje je u swojej kosmetyczki pod Warszawą i zapłaciła ok. 100 zł, łącznie z wizytą. Cera znajomej świadczy dobrze o doborze pielęgnacji, a ponoć kiedyś nie była najlepsza.
Na spotkaniu powyjazdowym poprosiłam o przypomnienie mi nazwy i wstukałam w google.
strona polskiego dystrybutora: http://www.dermatis.pl/index.html
strona producenta: http://www.dermaviduals.com

Wyszukiwarka pokazała mi jeszcze kopię BU (do wiedzy autorki zastrzeżeń nie mam) - porównano je tam do Stiefela.
Krem bazowy, który widziałam u koleżanki miał bodaj taki skład:
Cytat:
Aqua; Caprylic/Capric Triglyceride; Pentylene Glycol; Hydrogenated Lecithin; Butyrospermum Parkii; Glycerin; Ceramide 3; Sgualane
Oprócz tych składników wzbogacony został jakimiś dodatkami - jak rozumiem taka jest idea: kilka kremów bazowych plus dodatki dobierane przez przeszkoloną kosmetyczkę.

Ja nie narzekam na swoje samoróbki (zwłaszcza, że taniej wychodzą); a zresztą ze względu na nieprawidłową keratynizację naskórka unikam trójglicerydów (skądinąd znakomitych dla skóry), masła shea i niestety ceramidów, ale sama idea wydaje mi się dość ciekawa, zwłaszcza dla osób z problemami skórnymi innymi niż mój - czy ktoś miał może z tą marką do czynienia i może się wypowiedzieć? W KWC ani w wyszukiwarce niczego nie znalazłam, a to może być ciekawa alternatywa dla osób, które nie mogą nic znaleźć w drogerii/aptece, a na samoróbki nie mają czasu/chęci.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.