Filtry UV a makijaż - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-04, 18:11   #31
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Co do cienkiej warstwy filtra to Justa79 napisała w wątku filtromaniaczym (183 post, możesz sobie tam zajrzeć, była dyskusja o tym), że

"Nalozenie polowy wymaganej ilosci zmniejsza stopien protekcji, uzyskasz tylko 1/4 lub nawet 1/8 tego co podaje opis na opakowaniu.
Przykladowo krem o faktorze SPF 60 - jesli nalozysz tylko polowe wymaganej ilosci czyli 1mg/cm2 skory otrzymasz ochrone rowna SPF ok.8. "

Na SVR powinnaś stosować puder bez talku i miki, tylko na Avene można stosować dowolny rodzaj pudru bo nie zawiera Parsola
dzięki
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:29   #32
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Kate30, proszę, powiedz mi, czy ten hauschkowy puder ma siłę matowania porównywalną do skrobii
dzięki Kate mogłam go wypróbować, więc mogę odpowiedzieć - ma! mat idealny. a puder Nu Skin niestety nie radzi sobie tak dobrze z filtrami - można nałożyć kilka warstw pudru na filtry, a puder jakby się w nie wchłania i nie matuje.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:44   #33
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez eemiiliiaa
Hmm, przeczytałam wszystkie wątki Wizaż dotyczące filtrów ale nie kojarzę sobie abym natknęła się na wiadomości o pędzlu. Muszę powiedzieć że troszkę się przestraszyłam, bo ja właśnie nakładam puder pędzlem, ale punktowo, tzn. nie zamiatam całej twarzy tym nieszczęsnym pędzlem

Więc jak to jest dziewczyny z tym pędzlem
czy może rzeczywiście lepiej gąbką nakładać puder na filterek
Chodziło mi o używanie pędzla zgodnie z instrukcją obsługi ziemi słonecznej - czyli wcieranie kolistymi ruchami od kości policzkowych poprzez resztę itp...
Oczywiście nakładanie pudru sypkiego czy skrobii pędzlem ma się do tej metody nijak, nie jest wcieraniem zalecanym przez Lavertu, tylko opruszaniem czy jak to tam nazwać, dość że pędzel nie dotyka skóry mocno i tym samym nie ściera filtra. Sama nakładam pędzlem klasyczne brązery.
Jednak pedzlowe wcieranie ziemi Lavertu odradzam.

Erato - oczywiście jak pisała Justa, jedwab Hauschki jest porównywalny do skrobi, tyle że o 1000% lepszy!!! Mat głęboki zapewniony - i bez bieli co najważniejsze!!

Kompakt Hauschki - talk i mika!
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 22:06   #34
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny a co sądzicie o Unifiance Touche Pro LRP? Czy ktoś stosował? może to jakaś alternatywa dla tradycyjnych filtrów???
edipig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 22:37   #35
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Na jego temat wiem tylko tyle, że nie koliduje z filtrami, sama dziś nad nim myślałam i zadałam pytanie w tym kierunku na (i cytuję za) Laboratorium Urody:

Generalnie zas chodzi o to ze Parsol jest bardzo niestabilnym filtrem slonecznym. Szczegolnie zas destabilizuja Parsol:

talk
mika
dwutlenek tytanu
tlenek cynku
tlenki zelaza (pigmenty)


Stad uzywajac filtrow z Parsolem (czyli w zasadzie wszystkich poza Avene) nalezy zwracac uwage na to by nie uzywac ww skaldnikow. Zas znakomita wiekszosc pudrow i podkladow je zawiera, niestety.
Z tego co pamietam udalo sie ustalic nastepujace fakty:
pigmenty w otoczkach nie destabilizuja Parsolu (awobenzonu) - takie pigmenty zawiera podklad mineralny Glissade firmy Aromaleigh (dostepny tylko w USA) oraz podklad kremowy Couvrance Avene i podkald kamuflujacy Unifiance Touche Pro LRP.
Z pudrow sypkich zas polecenia godne okazaly sie: puder Hauschki do ciala, NuSkin puder sypki, oraz pudry do ciala firmy Cetrange (http://www.cetrange.com).
Wiecej nie pamietam.

http://www.phpbbserver.com/laborator...m=laboratorium
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 22:46   #36
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Filtry UV a makijaż

To, że na Avenke można stosować podkłady z talkiem i miką to wiem, ale znacie jakies inne filtry bez parsola? Bo ja szukam, szukam i chyba tylko Avene jest bez. Tylko jedna firma prodkuje takie filtry?
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 23:01   #37
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: Filtry UV a makijaż

czesc dziewczyny A ja mam takie pytanie na jaka spada mi ta ochrona jesli stosuje bioderme i destabilizuje ten podly parasol Czy to jakos strasznie leci w dól? Bo przeciez Avene nie ma filtra 100 Ciekawa jestem czy wychodzi na to samo Zapudrowana 100 Biodermy - czy 60 od Avene??
matii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 23:16   #38
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez matii
czesc dziewczyny A ja mam takie pytanie na jaka spada mi ta ochrona jesli stosuje bioderme i destabilizuje ten podly parasol Czy to jakos strasznie leci w dól? Bo przeciez Avene nie ma filtra 100 Ciekawa jestem czy wychodzi na to samo Zapudrowana 100 Biodermy - czy 60 od Avene??
Gdzieś kiedyś było mówione, o ile dobrze pamiętam, że miedzy filtrami 60 a 100 nie ma wielkiej różnicy w ochronie, tak więc wydaje mi się, że spadek ochrony będzie także podobny.

Ale w przypadku Avene ochrona nie spadnie od podkładu, bo ona nie zawiera Parsola (no chyba, że zatrzesz filtr, przez zbyt mocne wcieranie podkładu czy pudru pędzlem)
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 03:50   #39
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez matii
czesc dziewczyny A ja mam takie pytanie na jaka spada mi ta ochrona jesli stosuje bioderme i destabilizuje ten podly parasol Czy to jakos strasznie leci w dól? Bo przeciez Avene nie ma filtra 100 Ciekawa jestem czy wychodzi na to samo Zapudrowana 100 Biodermy - czy 60 od Avene??
Kilka postów wyżej była o tym mowa.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 08:29   #40
eemiiliiaa
Raczkowanie
 
Avatar eemiiliiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Cool Dot.: Filtry UV a makijaż

Czytam wizaż już od dłuższego czasu, prześledziłam wszystkie wątki dotyczące filtrów oraz biochemię urody jest dużo informacji na ten temat i czasami można się pogubić.

Przedstawiam dwa artykuły, które mogą rozjaśnić nieco temat makijażu + filtry.

Z artykułu Basi http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz9_porady.php "
Podczas opalania zaleca się powtarzanie nakładania kremu co kilka godzin. Ta zasada jest niepraktyczna i raczej niemożliwa do wykonania w warunkach codziennych, jednak na codzień sytuacja jest inna niż podczas typowego opalania. Po pierwsze zwykle większą cześć dnia spędzamy w pomieszczeniach, nie pocimy się tak intensywnie, nie moczymy się w wodzie, a potem nie wycieramy ciągle twarzy ręcznikiem. Tak więc warstwa kremu pozostaje raczej w nienaruszonym stanie. Jeśli chodzi o fotostabilność to ponieważ nie spędzamy kilku godzin non-stop na słońcu jest większa szansa, że filtry nie ulegają całkowitej degradacji i chronią nas nawet po wyjściu z pracy, najbardziej możemy polegać na filtrach z rodzaju Mexoryl. Jeśli używamy filtrów mineralnych to są one stabilne, jedyne co nam grozi jest ich starcie, nie chodzi tu jednak o zwykłe potarcie twarzy ręką. Nakładanie w ciągu dnia dodatkowej warstwy kremu byłoby bardzo kłopotliwe, zwłaszcza, że większość kobiet nosi makijaż. Taką opcję można brać pod uwagę, jeśli spędzamy dużą cześć dnia w plenerze, na przykład podczas górskich wycieczek, wtedy kiedy nie nosimy makijażu. Można wówczas w ciągu dnia nałożyć nieco kremu na miejsca najbardziej wystawione na działanie słońca. Natomiast innym wyjściem jest poprawka makijażu w ciągu dnia za pomocą pudrów sypkich, kompaktów lub podkładów w sztyfcie zawierających filtry. Pojawia się ich coraz więcej na rynku. Na ochronie jaką oferują pudry prasowane nawet z faktorem SPF 30 nie można wyłącznie polegać. Nie mogą one stanowić samodzielnej ochrony, natomiast mogą wspomóc w ciągu dnia kremy lub podkłady z filtrami. W każdym razie ja zawsze uważam, że nawet nałożenie kremu z filtrami tylko rano daje nam większą ochronę i pewność niż gdybyśmy nie użyli żadnego kremu ochronnego. Według mnie ma to w dalszym ciągu sens i jest bardzo pomocne."I tutaj Basia podaje przykład pudrów z filtrami mineralnymi i dwutlenkiem tytanuPuder prasowany - Protective Powder z serii Healthy Defense SPF 30 - NEUTROGENA oraz Sun Block Compact SPF 32 z serii słonecznej - SHISEIDO i inne produkty.

Oto cytat wypowiedzi Justy z wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread...try+mineralne: "z
e strony Baski Kwiatkowskiej:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
"Prawda jest taka, ze cokolwiek nalozone na krem z filtrami, moze miec negatywny efekt na skutecznosc dzialania filtrow, najbardziej optymalnie byloby nic nie nakladac, przyproszyc tylko twarz pudrem, ale nie jest to w praktyce mozliwe dla wiekszosci kobiet, dlatego robimy co mozemy.
Nie da sie okreslic na oko w jakim stopniu mozemy zmniejszyc protekcje danego kremu z filtrami, jako, ze zalezy to od konkretnych skladnikow w kremie z filtrami i skladnikow w podkladzie.
Ogolnie obecnosc filtrow w podkladach jest minusem, gdyz same w sobie nie ochronia, a moga tylko wejsc w konflikt z kremem z filtrami. Na przyklad filtr UVA - Parsol 1789 nie lubi sie bardzo z filtrem UVB Octyl methoxycinnamate, ktory jest czesto dodawany do podkladow, w ten sposob podklad moze zle wplynac na krem z filtrami.
Parsol 1789 nie lubi sie tez zbyt bardzo z dwutlenkiem tytanu
Parsol 1789 tez niezbyt sie ma w obecnosci talku, miki, tlenku cynku, ktore to sa czestym skladnikiem podkladow, pudrow.

Co w takim razie:
- Pierwsza wazna rzecz, nigdy nie nakladamy podkladu zaraz po aplikacji kremu z filtrami, ale odczekujemy te minimum 10 minut.
- Podklad nakladamy deliktanie wklepujac, gabeczki moga zetrzec krem z filtrami, tak wiec palce i delikatnosc sa preferowane.
- Nawet jesli podklad czy puder moga oslabic skutecznosc kremow z filtrami to na pewno nie oslabia ich do zera czyli w pewnym stopniu chronic beda.
- Jesli stosujemy kremy z filtrami fotostabilne czyli najlepiej zawierajace filtry z rodzaju Tinosorb lub/i Mexoryl jak np kremy z firmy Bioderma, SVR, LRP (wiekszosc z nich zawiera Parsol 1789 jako jeden z filtrow), wowczas mamy jeszcze wieksza pewnosc, ze podklad czy puder nie wplywnie tak zle na ochrone UV. - Jesli bedziemy nakladac krem z filtrami hojna reka to takze podklad czy puder moze mniej zaszkodzic.
- Stosujemy podklady bez filtrow chemicznych, jesli maja podany faktor to najlepiej by zawieraly tylko filtry mineralne, a jeszcze lepiej wszystkie mineraly w silikonowych otoczkach, pytamy sie producenta.
- Nie musimy stosowac podkladow i wybieramy tylko puder sypki lub prasowany, ktory nie zawiera duzo miki, najlepiej o w miare prostym skladzie. Ogolnie pudry stanowia mniejsze zagrozenie. Moga to byc tez pudry na ktorych podano faktor SPF, ktore najlepiej zawieraja dwutlenek tytanu lub/i tlenek cynku w otoczkach."
Ponieważ w poniedziałek lecę w odwiedziny do Nowego Jorku, to ma pytanie o Puder prasowany - Protective Powder z serii Healthy Defense SPF 30 - NEUTROGENA oraz Sun Block Compact SPF 32 z serii słonecznej - SHISEIDO,

znalazłam na jednym z wątków skład jednego z pudrów:


puder healthy defense:

Ingredients:
Active Ingredients: 8.9% Titanium Dioxide
Inactive Ingredients: Aluminum Hydroxide, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Diatomaceous Earth, Dimethicone, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Iron Oxides, Lauroyl Lysine, Methylparaben, Mica, Nylon-12, Octyl Palmitate, Panthenol, Pantothenic Acid, Polymethyl Methacrylate, Propylparaben, Retinyl Palmitate, Sodium Dehydroacetate, Stearic Acid, Talc, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate, Zinc Stearate
moje pytanie brzmi czy ten puder zawiera tytan oraz cynk w otoczkach.
Ewentualnie może znacie jakieś inne pudry które zawierają te otoczki


eemiiliiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 10:40   #41
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

eemiiliiaa, no po prostu kawał świetnej roboty! Czapki z głów
agnieska, a czy wiesz coś na temat Unifiance ale nie Touch Pro, tylko wersja wygładzająca (czyli ta najlżejsza, ani Touch Pro, ani Unifiance Correcteur du Teint). Touch Pro jest strasznie gęsty, nie bardzo sobie go wyobrażam w roli podkładu, a używanie korektorów miejscowo w moim przypadku nie ma sensu.
Kate30 i Justa79 - dzięki bardzo, chyba Hauschka na mnie zarobi
Dzisiaj ponowiłam próbę z Dermablendem Vichy na fluidzie Biodermy. Polecam wszystkim, którzy (które ) chcą łączyć filtrowanie z kryjącym makijażem. Daje się zmatowić skrobią!
Ja jednak dalej będę szukać czegoś innego, bo Dermablend jest dla mnie za ciężki, szczególnie na lato. No a poza tym, jakoś mi się paszcza poprawiła ostatnio (dzięki wizażowi, czy co ) i mogę wyjść do ludzi bez superkryjących tapet. Co jeszcze niedawno było dla mnie nie do pomyślenia...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 12:52   #42
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

No dobra zapoluję na skrobię i tak jestem biała
ale dalej nie wiem, które filtry można łączyć, a które się gryzą

np. SVR 50 tonująca służy mi świetnie jako podkład, ale nie dam rady nałożyć jej tyle ile należy
ponieważ pod spód muszę i tak dać krem, to pomyślałam, że mógłby również mieć filtry, tal żeby łączna warstwa była dostatecznie gruba

czy możecie mi coś polecić?
bo avenki pod spód , to chyba nie, skoro ma inny rodzaj filtra?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 13:52   #43
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

rzęsa, to może pod spód SVR bezbarwny? filtry innej firmy mogą się grzyźć.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 14:21   #44
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
agnieska, a czy wiesz coś na temat Unifiance ale nie Touch Pro, tylko wersja wygładzająca (czyli ta najlżejsza, ani Touch Pro, ani Unifiance Correcteur du Teint). Touch Pro jest strasznie gęsty, nie bardzo sobie go wyobrażam w roli podkładu, a używanie korektorów miejscowo w moim przypadku nie ma sensu.
niestety, nie wiem nic-dopiero zaczęłam odnosić to, co czytam, do siebie, swoich zwyczajów-dzielę się tylko informacjami z innego forum
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 14:55   #45
eemiiliiaa
Raczkowanie
 
Avatar eemiiliiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny mam niebanalną prośbę

Nie znam za bardzo angielskiego więc może któraś z Was przetłumaczyłaby krótki tekścik:

Czy produkt [nazwa produktu] zawiera Titanium Dioxide i/lub Zinc Oxide w silikonowych otoczkach.

Będę mogła zapytać producenta Shiseido i Neutrogena o pudry do twarzyczki
Z góry dziękuję za pomoc
eemiiliiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 15:09   #46
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez eemiiliiaa
Dziewczyny mam niebanalną prośbę

Nie znam za bardzo angielskiego więc może któraś z Was przetłumaczyłaby krótki tekścik:

Czy produkt [nazwa produktu] zawiera Titanium Dioxide i/lub Zinc Oxide w silikonowych otoczkach.

Będę mogła zapytać producenta Shiseido i Neutrogena o pudry do twarzyczki
Z góry dziękuję za pomoc
"Does ... (tu nazwa produktu) contain Titanium Dioxide and/or Zinc Oxide in silicone capsules?"

Titanium Dioxide i Zinc Oxide to są angielskojęzyczne nazwy - dioxide dwutlenek, oxide tlenek.

Don't worry, be happy!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 15:17   #47
eemiiliiaa
Raczkowanie
 
Avatar eemiiliiaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziękuję Erato
eemiiliiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 15:21   #48
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez justa79
rzęsa, to może pod spód SVR bezbarwny? filtry innej firmy mogą się grzyźć.
a mają taki? w aptece gdzie byłam SVR była tylko ta
zresztą nie było prawie nic z filtrów
NĘDZA!
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 15:29   #49
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Rzęso, SVR 60 (mleczko) jest bezbarwne, tj. białe.
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 15:36   #50
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez rzęsa
a mają taki? w aptece gdzie byłam SVR była tylko ta
zresztą nie było prawie nic z filtrów
NĘDZA!
mają mleczko SPF 60 / IPD 60 / PPD 25, 100 ml:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10203
ale opinii to nie ma najlepszych
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 15:41   #51
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Rzęso, SVR 60 (mleczko) jest bezbarwne, tj. białe.
właśnie o nim poczytałam
podobno kiepskie w aplikacji
ciekawe, czy dałabym rade dołożyć na wierzch 50-tkę

no i czy 60-tka wysusza, czy nawilża?
bo w końcu się nie doczytałam
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 18:21   #52
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

a są jeszcze 60?? nie zamieniło się przypadkiem na 50+? muszę sprawdzić

a jednak.. nie rozumiem svr, nic to
w miarę dużo filtrów mają tu, niedawno wprowadzonych do apteki, widać po dacie:
http://www.apteka-centrum.pl/slonce-...sort=3a&page=1

ale avene resztki...

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-04-05 o 18:51
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 18:51   #53
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Filtry UV a makijaż

Odnosnie makijazu:
na Avene ladowalam jakikolwiek puder sypki + bronzer sephory + roz bourjois

zmieniam filtr prawdopodobnie na Aqua lait LRP i zakupilam "nylonowy" sypki puderek Loreala Translucide bez talku, moze niestety zawierac mike i ma titanium dioxide ale daleko w skladzie. W kazdym razie zrobilam tak: kupilam ciemniejszy odcien i w domu wymieszalam to pol na pol ze skrobia - w efekcie mam 2 razy wiecej pudru o fajnym kolorku takim akurat a skrobia powoduje lepsze trzymanie sie na filtrze (narazie jeszcze na Avene) i pozdane zmatowienie lepiszcza Avenki)) Jestem zadowolona)
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 18:51   #54
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Filtry UV a makijaż

Odnosnie makijazu:
na Avene ladowalam jakikolwiek puder sypki + bronzer sephory + roz bourjois

zmieniam filtr prawdopodobnie na Aqua lait LRP i zakupilam "nylonowy" sypki puderek Loreala Translucide bez talku, moze niestety zawierac mike i ma titanium dioxide ale daleko w skladzie. W kazdym razie zrobilam tak: kupilam ciemniejszy odcien i w domu wymieszalam to pol na pol ze skrobia - w efekcie mam 2 razy wiecej pudru o fajnym kolorku takim akurat a skrobia powoduje lepsze trzymanie sie na filtrze (narazie jeszcze na Avene) i pozadane zmatowienie lepiszcza Avenki)) Jestem zadowolona)
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 19:10   #55
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska
a są jeszcze 60?? nie zamieniło się przypadkiem na 50+? muszę sprawdzić

a jednak.. nie rozumiem svr, nic to
w miarę dużo filtrów mają tu, niedawno wprowadzonych do apteki, widać po dacie:
http://www.apteka-centrum.pl/slonce-...sort=3a&page=1

ale avene resztki...
być może, wcześniej nie kupowałam tak wysolkich, więc mam BLADE pojęcie

a co myślicie o tej 50+ firmy mustela?
bo mne te dwutlenki i tlenki nic nie mówią

nastawiłam się na avene, ale może warto zbadać sprawę...
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 19:13   #56
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Odnosnie makijazu:
na Avene ladowalam jakikolwiek puder sypki + bronzer sephory + roz bourjois

zmieniam filtr prawdopodobnie na Aqua lait LRP i zakupilam "nylonowy" sypki puderek Loreala Translucide bez talku, moze niestety zawierac mike i ma titanium dioxide ale daleko w skladzie. W kazdym razie zrobilam tak: kupilam ciemniejszy odcien i w domu wymieszalam to pol na pol ze skrobia - w efekcie mam 2 razy wiecej pudru o fajnym kolorku takim akurat a skrobia powoduje lepsze trzymanie sie na filtrze (narazie jeszcze na Avene) i pozadane zmatowienie lepiszcza Avenki)) Jestem zadowolona)
Biedronko, a gdzie kupuje się tą skrobię (kukurydzianą czy ziamniaczaną?)
w hipermarketach ---> zdrowa żywność?
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 19:20   #57
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Opisze swoje zeszloroczne doswiadczenia z Avene 60 A 60 B matujaca. Otoz nie matowila w ogole, ale plus byl taki, ze nie zapychala i lagodzila podraznienia. Na to nakladalam Clinique Stay True odrobine i mat utrzymywal sie przez ok 1-2 godzin. Mam bardzo tlusta skore i fltrow uzywam tylko wtedy kiedy musze. Inaczej wygladam koszmarnie...

Moim ostatnim odkryciem jest emulsja matujaca Biodermy w wersji tonujacej - odcien jest jasniutki (co bylo moim ogromnym zdziwieniem, bo zwykle emulsje tonujace maja bardzo pomaranczowy, opalony kolor), matowi na bardzo dlugo, nie ma potrzeby uzycia podkladu.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 19:23   #58
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Filtry UV a makijaż

rzęso skrobię mam ziemniaczaną taką za 2 zlote za kilo z najbliższego spożywczaka)))) Skrobię samą wypróbowałam, na mojej skórze i na filtrze najlepszy efekt osiagam jednak po wymieszaniu jej z pudrem sypkim. Translucide to takie wyjscie awaryjne bo jak pisalam wyżej na opakowaniu jest napisane że może zawierać mikę (czyli chyba nie musi) i tym samym może wplynąć jakoś negatywnie na parsol no ale...jestem dobrej myśli, najważniejsze że nie ma talku, bo ten na pewno popsulby działanie parsola. Poza tym Translucide ma fajny kolor, taki brzoskwiniowaty - odcien na trochę jaśniejszy sobie "uregulowałam" właśnie skrobią i efekt jest git
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 19:39   #59
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Moim ostatnim odkryciem jest emulsja matujaca Biodermy w wersji tonujacej - odcien jest jasniutki (co bylo moim ogromnym zdziwieniem, bo zwykle emulsje tonujace maja bardzo pomaranczowy, opalony kolor), matowi na bardzo dlugo, nie ma potrzeby uzycia podkladu.
mówisz o starej 50 czy 100? 50 się niestety wałkowała..
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 19:48   #60
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska
mówisz o starej 50 czy 100? 50 się niestety wałkowała..
Mowiac o Biodermie mialam na mysli tonujaca emulsje matujaca, to nie sa filtry. Ale moze warto sprawdzic ja na filtrach? Jest naprawde swietna, matuje, lekka, niewidoczna, nie zapycha... Moje ostatnie odkrycie, a cere mam naprawde kaprysna
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.